Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8501) Flashcash válasza attiati (#8499) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem írtad a részleteket. Milyen vizsga ez? A BME vizsga mellett most csinálsz párhuzamosan egy másik típusút is?

Szerintem egyáltalán nem nehéz téma, pont az a jó hogy mindennapi témával foglalkozik amire nagyon egyszerű reagálni.
-melegedés, sivatagosodás
-vízszintemelkedés+jégsapka
-part menti nagyvárosok
-légszennyezés
-golf áramlat
stb. erről simán tudsz írni.

Ehhez képest egy régi BME szóbelin előttem húztak olyat, hogy beszélgessünk a NATO-ról 15 percet. :))

[ Szerkesztve ]

(#8502) Hasaggymeg válasza attiati (#8500) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

"Don't you know who asks it? "...az elejében ott a kérdő szerkezet (hisz nem azt írod "You don't know who asks it"),többi az egyenes szórend.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8503) attiati válasza Flashcash (#8501) üzenetére


attiati
veterán

Elrejtettem ott az egyik mondatban: társalKODÓ vizsga. Bejelentkeztem, mert kéne a papír minél gyorsabban. Az én kis passzív nyelvtudásomhoz képest azért elég komoly minden téma, ami nem ilyen baráti pötyögés :D
Tegnap hallottam egy olyan sztorit, hogy BME szóbelin beszéljen magáról, aztán egy picit a sportról, és kapott egy felhőkarcolós képet (itt már meg se tudott mukkanni). És átment.

(#8504) attiati válasza Hasaggymeg (#8502) üzenetére


attiati
veterán

és akkor hogy tesznek különbséget aközött, hogy "ki kérdez" vs. "kit kérdez"?

Dont you know who he/she asks?
Dont you know who asks (it)?

(#8505) dabadab válasza attiati (#8504) üzenetére


dabadab
titán

"és akkor hogy tesznek különbséget aközött, hogy "ki kérdez" vs. "kit kérdez"?"

Pl. azzal, hogy ket kulon kerdoszo van (who ill whom) :) ill. a she/he alany meg targyesete is kulonbozik.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#8506) attiati válasza dabadab (#8505) üzenetére


attiati
veterán

ú :W :B :D

(#8507) attiati


attiati
veterán

Tudnátok ajánlani valami komoly anyagot, könyvet, hogy újságcikkre hogy lehet reagálni?

Pár sablon mondat is nagyon jól jönne, de mindenhol csak a szokásos hivatalos levélformákat találnom, amiben többnyire kétirányú kommunikáció van, de újságcikkre reagálós véleménykifejtést nem, ahol ugye csak egyirányú a kommunikáció. Nem jók a "várom válaszát", "forduljon bizalommal"... típusú mondatok.

elég komoly elvárások lesznek :)
1. ne írjon az ember személyes érzelmeket a témával kapcsolatban, de fejtse ki a véleményét objektíven. Ne adjon tanácsot, ne értékelje a cikket. Uhh, akkor mit lehet? Ő is mondja a magáét, meg én is? :D Kerülgetjük, mint macska a forró kását?
2. bevezetésben kerülje a "Soha nem szoktam levelet írni lapoknak, de ezen alkalommal megteszem” típusú mondatokat.
Simán beleírnék ilyeneket. Örülök, hogy egyáltalán telik a sor. :)
3. Középfokon nem felel meg egy olyan írásprodukció, melyet egyszerű mondatokban, alapfokú nyelvtani szerkezekkel és szókinccsel, erősen leegyszerűsített, esetleg nem is valós érveket felhasználva írt meg a vizsgázó. ajjaj :D

[ Szerkesztve ]

(#8508) Hasaggymeg válasza attiati (#8507) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Itt van egy pár példa,de kismillió ilyen van a hálón.Úgy tűnik mindenki elhagyja az udvarias,formális megszólításokat,de még az elköszönést is és egyenesen belevágva a közepébe,kifejtik véleményüket a témával kapcsolatosan.A más véleménynyilvánító,pl. pro-kontra levelekhez hasonlóan,elkezded a végével (pl.nem értek egyet vagy éppen támogatom),majd röviden kifejted érveidet.Az csak természetes,hogy nem az cikkírót vagy a cikket véleményezed hanem a témára reagálsz és még ha a végén teszel is egy "szerintem másra kellene költeni azt a pénzt" típusú rövid megjegyzést,nem próbálod kitalálni a spanyol viaszt egy hozzászólásban. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8509) attiati


attiati
veterán

esetleg nincs meg valakinek a Csomay Enikő, Szerhahelyi Judit - A Process Approach Composition Book For Secondary School Students

Órabérben kifizetném a scannelését :) Sajnos már sehol nem kapható.

(#8510) dabadab válasza attiati (#8509) üzenetére


dabadab
titán

Én a helyedben írnék a szerzőnek, hátha el tudja küldeni pdf-ben.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#8511) attiati válasza Hasaggymeg (#8508) üzenetére


attiati
veterán

Pont az a pár udvarias begyakorolható nyálas bevezető, levezető rész kéne.

Tök jófejek, hogy ajánlott irodalomként egy 97-ben kiadott könyvet javasolnak, amit sehol nem lehet kapni.

(#8512) attiati válasza dabadab (#8510) üzenetére


attiati
veterán

találtam egy antikváriumot, ahol megvan :)

(#8513) Hasaggymeg válasza attiati (#8511) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ha mindenképpen akarod,ezek jutnak eszembe:I couldn't help reacting to.../At reading the article I thought to myself.../My personal opinion is.../I'm afraid I can't agree with.../As a mother ( ;] ) of three.../ illetve Regards.....attiattifromthebalkans :DD
Ja és hagyd az ajánlott irodalmat,megleszel anélkül is.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8514) attiati válasza Hasaggymeg (#8513) üzenetére


attiati
veterán

Akarod mondani azzal se leszek meg :D Már 1500 ft-ba nem halok bele, meg nem csinálok számból s-et, leegyeztettem a fickóval.

Dear very egoist US Editor, :)
....
attiatifromthebalkans

Köszi a tippeket!

(#8515) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
A 2007es októberi érettségi writting részét kaptam házinak, hibajavítást kérnék.
Köszi :R

Hi, José

Thank you very much for your invitation, that's very kind of you. I'm so sorry but I already going out with my Polish friend on Saturday night. We are going to the cinema to see the new film with Bruce Willis. I bought the tickets yesterday, so I cannot miss it. How about going to a theater next week? I hope that's good for you.

Yours,

David

Dear Jane,

I think you should talk with the parents about the money. Maybe they would give you more than 10 pounds, if you ask them. Founding a good babysitter isn't easy these days, I'm sure they know it. However the money isn't the most important thing about a summer job. In my opinion it's definitely more important to enjoy what you do. Cutting the grass or packing boxes for all day long would be interesting for you? I don't think so. I have been doing that for two months but it was more than enough.
If I were you I would also think about the future. Later, you could write this job into your CV as a work experience. When you will trying to find a job it could be an advantage to have an experience looking after for children.
So in my opinion you should take the job. You could have a joyful job, a great experience and of course some money for the summer.

Yours,

David

(#8516) Hasaggymeg válasza dave93 (#8515) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Hi, José

Thank you very much for your invitation, that's very kind of you. I'm so sorry but I am already going out with my Polish friend on Saturday night. We are going to the cinema to see the new film with Bruce Willis. I bought the tickets yesterday, so I cannot miss it. How about going to a theater next week? I hope that's good for you.

Yours,

David

Dear Jane,

I think you should talk with the parents about the money. Maybe they would give you more than 10 pounds, if you ask them. Finding a good babysitter isn't easy these days, I'm sure they know it. However the money isn't the most important thing about a summer job. In my opinion it's definitely more important to enjoy what you do. Would cutting the grass or packing boxes (for) all day long be interesting for you? I don't think so. I did that for two months but it was more than enough.
If I were you I would also think about the future. Later, you could mention this job into your CV as a work experience. When you (will) try to find a job it could be an advantage to have (an) experience in looking after (for) children.
So in my opinion you should take the job. You could have a joyful job, a great experience and of course some money for the summer.

Yours,

David

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8517) .bableWes válasza Hasaggymeg (#8516) üzenetére


.bableWes
őstag

"Would cutting the grass or packing boxes (for) all day long be interesting for you?"

ez igy nem helyes. Would like to be szerkezet van.

Would be cutting the grass or packing boxes (for) all day long intresting for you?
igy a helyes szerintem

dave93: ne vonj össze szavakat. föleg ha hivatalos levelet kapsz. 1. hibás, 2 több lesz a szo.
mondjuk ez egy baráti levél de szerintem megéri

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#8518) dave93 válasza .bableWes (#8517) üzenetére


dave93
őstag

Köszi mindkettőtöknek! Gondolkoztam ezen én is, de ha meg nem vonok össze egy baráti levélnél az nem hiba? A második is egy sima fórumba válasz , szóval szerintem ott is össze lehet vonni.

(#8519) .bableWes válasza dave93 (#8518) üzenetére


.bableWes
őstag

baráti levélbe és forumon nem baj ha összevönsz. viszont érettségi/nyelvvizsgán pontot vonnak le (fél és hivatalos) levélnél.

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#8520) dave93 válasza .bableWes (#8519) üzenetére


dave93
őstag

De az a kérdés pont :D Tehát ez egy érettségi, de a feladatban az van hogy "válaszolj a barátodnak" meg hogy egy fórum rendszeres olvasója vagy és válaszolj xy felhasználónak.

(#8521) .bableWes válasza dave93 (#8520) üzenetére


.bableWes
őstag

:DDD bocs félre néztem. érettségin nem baj ha baráti levelet összevonod de csakis azt szabad.
remélem igy már jo lesz :D

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#8522) dave93 válasza .bableWes (#8521) üzenetére


dave93
őstag

:DDD :K :R

(#8523) attiati válasza .bableWes (#8517) üzenetére


attiati
veterán

"Ez igy nem helyes. Would like to be szerkezet van.
Would be cutting the grass or packing boxes (for) all day long intresting for you?"

Ez csak egy sima feltételes jelen idő kérdő szórendben, nem?

segédige (would) + alany (cutting the grass or packing boxes....) + állítmány (be)

(#8524) _BM_ válasza .bableWes (#8517) üzenetére


_BM_
senior tag

Would cutting the grass or packing boxes (for) all day long be interesting for you?

Ez igy nem helyes. Would like to be szerkezet van.

Would cutting the grass or packing boxes (for) all day long be interesting for you?

Helyettesítsük 'it'-tel az egész aláhúzott mondatrészt (would it be interesting for you?)
Szerintem egész pofás.

[ Szerkesztve ]

(#8525) _BM_ válasza _BM_ (#8524) üzenetére


_BM_
senior tag

Érthetőbben:

Would you fetch a glass of water?

you = the fucking people being said to be.......(és itt hozzá lehet írni száz oldalnyit) fetch a glass of water?

[ Szerkesztve ]

(#8526) virkir


virkir
veterán

Igaz, hogy nem angolul kéne mert úgy van de egy kis segítség nem ártana, hogy pontosan mit is akar.

Please return by Post using an insured shipping method (in the UK this is Royal Mail Special Delivery) to ensure contents and credit, as proof of posting is not acceptable.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#8527) _BM_ válasza virkir (#8526) üzenetére


_BM_
senior tag

Kérjük, hogy biztosított küldeményként juttassa vissza (Angliában például ilyen a Royal Mail...), mert a feladási igazolás nem fogadható el értékbiztosításként. Vagy valami ilyesmi.

(#8528) Hasaggymeg válasza .bableWes (#8517) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Szerintem meg helyes. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8529) virkir válasza _BM_ (#8527) üzenetére


virkir
veterán

Köszi valami ilyesmire tippeltem én is.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#8530) .bableWes válasza Hasaggymeg (#8528) üzenetére


.bableWes
őstag

helyes a tiéd is, most, hogy jobban megnéztem de az enyém is.
elnézést :R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#8531) dabadab válasza .bableWes (#8530) üzenetére


dabadab
titán

Sajnos a tied nem helyes, mert a kérdő szórendben a segédige (would) után az alany (cutting the grass or packing boxes (for) all day long) következik és csak ezt követően jön az ige (be).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#8532) attiati


attiati
veterán

Hibakeresésre kérnélek titeket :) angol hivatalos levél címzésével és formai követelményeivel kapcsolatban: külalak, sorkihagyások, pontok, vesszők....
Újság szerkesztőjének írom.

12 Eper utca
Budapest
1114
(Hungary?)

Mr. R. Jones
Editor
The Guardian Weekly
1800 Stone Street
London
SW10 5HG
(UK?)

26 January, 2011

Dear Mr. Jones,

xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx

Yours sincerely,

Botond Elek

-----------------------------------------
Kérdések:
1. Kellenek az országnevek?
2. A dátum a saját címem után következik 1 sor kihagyással, vagy a címzett címe után? Mindkettőre láttam példát.
3. Yours sincerely után hány sort kell kihagyni? (van ahol 4-et írnak az aláírás miatt, van ahol csak 1-et hagynak ki)
4. A helységnév és az irányítószám egy sorba kell, vagy új sorba kell írni az ir. számot? Itt is láttam mindkettőre példát.

Igazából 1 hibamentes verzióra lenne szükségem, amiben minden benne van, ami kell, és nincs túlbonyolítva.

[ Szerkesztve ]

(#8533) Hasaggymeg válasza attiati (#8532) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Először is az a sok "x" az helytelen,nagyon sablonos,egyhangúvá teszi a mondanivalót,arról nem is beszélve,hogy ismétled önmagad. :U ....A többi az jónak tűnik.Főleg mikor országok között történik a küldés kell az országnév is és nagyon kell vigyázni nehogy 2 sor helyett 3-at hagyjál ki a "Yours sincerely" után,mert az oltári nagy hiba lenne. :DDD (Come on maaaaaan!)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8534) attiati válasza Hasaggymeg (#8533) üzenetére


attiati
veterán

;]

Csak a külalakra gyúrok, a tartalom valószínűleg üresen marad, arra már nem lesz elég a 90 perc :D
Megvettem a feladatgyűjteményüket, persze egyetlen mintamegoldást sem adtak, hogy ők mit fogadnak el pontlevonás nélkül :) Köszi a helpet!

[ Szerkesztve ]

(#8535) Hasaggymeg válasza attiati (#8534) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Pontlevonás nélkül nem úszod meg úgy sem,még az én írásbelim is csak 92%-os lett! :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8536) attiati válasza Hasaggymeg (#8535) üzenetére


attiati
veterán

Úgy értem, hogy legalább a formai alakok miatt ne vonjanak le :) Nálam nem a 100% -2 pont a tét, hanem a 60% +/-5% :)

Jófejek amúgy. Az egyik feladat a pontok 25%-áért megy. Egy hosszabb szöveget összefoglalnak röviden és a rövidítésbe 8 szót/szókapcsolatot kell beírni a hiányzó részekre. Ha nem jó az az 1-1 nyomorult szó, akkor ugrott a vizsga 3-3%-a. És kb 20 perc alatt megoldható a feladat. Vagy fekszik a szöveg szókincse/témája, vagy nem. Nem is lehet nagyon gyakorolni.

Sokszor értem a hosszabb szöveg oda vonatkozó részét, értem a rövidítés nagy részét, csupán egyetlen szót nem értek a rövidítésben, ami pont ellentétes jelentésűvé varázsolhatja a hiányzó szót :)
Értelmesebben is megoldhatták volna, mint ilyen mindent vagy semmi alapon, és 3x-os pontszorzóval :)

(#8537) _BM_ válasza attiati (#8532) üzenetére


_BM_
senior tag

12 Eper utca
Budapest
1114
(Hungary?)

Eper utca 12
H-1114 Budapest
Hungary

Szerintem

(#8538) attiati válasza _BM_ (#8537) üzenetére


attiati
veterán

na ezt a verziót még sehol sem olvastam :)

De hogy ebben se maradjon kétség, akkor majd kitalálok két londoni címet, és akkor mehet egyformán. Megnézném mit szólnának, ha a szomszédba küldeném a levelet :D

18 Stone Street --> 19 Stone Street :D

(#8539) Hasaggymeg válasza attiati (#8538) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Akkor inkább Pebble street,vagy Boulder street,esetleg Rock street. :DDD Amúgy attól,hogy a szerkesztőség éppenséggel pont a szomszédban van,még ugyanúgy levélben szokás kommunikálni.Arra legfeljebb nem ragasztasz bélyeget. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8540) attiati válasza Hasaggymeg (#8539) üzenetére


attiati
veterán

Jah, csak viccesen nézne ki; gondolhatnák, ez a kis sumákoló se bírt kitalálni két különböző címet :D
"na nem baj, majd élesebb szemmel keresem a hibákat a szövegben" :D

(#8541) nike_ válasza attiati (#8534) üzenetére


nike_
addikt

még mindig készülsz? :D

(#8542) Hasaggymeg válasza nike_ (#8541) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Állandó készültségben van. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8543) attiati válasza nike_ (#8541) üzenetére


attiati
veterán

jah :D Most meg valami betegség kerülget, lehet el se tudok menni :)

(#8544) attiati


attiati
veterán

You've heard of the Weight Watchers diet. Here, for the first time, is the Antonio Banderas diet. It starts every morning with fried eggs and bacon, cooked by Banderas himself. "I have to do the rigth amount of oil," he says. "That greasy thing allows you to start singing in the morning." He also eats potato chips by the bagful. On the other hand, cheese and milk are out. Does it all help? Not really. To save his voice for his Broadway debut in the musicial "Nine", Banderas ___1___ at all during the day. "You have to become a monastic for the theater," he says, "or else the play is going to eat you alive."

a) doesn't talk
b) isn't talking
c) hasn't talked
d) didn't talk

Nem találtam támaszkodót, hogy melyik igeidő kellene ide.

(#8545) Hasaggymeg válasza attiati (#8544) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Didn't talk.Akkor történt,múltban befejezett cselekményről van szó.Asszondom....

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8546) _BM_ válasza Hasaggymeg (#8545) üzenetére


_BM_
senior tag

Lehet szimpla jelen is. A during the day miatt gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#8547) Psychonaut válasza _BM_ (#8546) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem hinném, mivel múlt időben van az egész. Az egészet ő meséli el, később, mint az a következő mondatból kiderül.

(#8548) attiati válasza _BM_ (#8546) üzenetére


attiati
veterán

Ott a pont.

Csak nem tudom, hogy miből lehet eldönteni, hogy most épp hol tartunk az időben?

Gondolom nem általánosságban érti, hogy előadás előtt sohasem szokott beszélni, mivel egy konkrét aznapi debütálásról van szó. Tehát akkor jövő időként használja a present simple-t, hogy aznap nem fog beszélni. De honnan lehet eldönteni, hogy nem estefelé van, közvetlenül az előadás előtt, és aznap egész nap nem beszélt? (present perfect)

[ Szerkesztve ]

(#8549) Psychonaut válasza attiati (#8548) üzenetére


Psychonaut
addikt

Akkor most az a) a jó válasz? :F

(#8550) Hasaggymeg válasza Psychonaut (#8549) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

BM-nek lehet igaza van,a jelen a jó mégis,mert az egészet szokásként írja le,starts,eats,says,tehát doesn't talk.Általában meg kell maradni a szöveg idejénél,de nem egyszerű eset mert odaköti egy többé kevésbé pontos időhöz is a múltban,"...his Broadway debut..."

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.