Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8451) Kidus válasza Hasaggymeg (#8450) üzenetére


Kidus
őstag

Ez mar csak ilyen, azt mondok amit akarok, aztan jol kitorlom es csak en tudom :P
Meg az a par masik.... :DDD

Egyebkent nem jatszottunk ossze, csak eloszor az elso postot neztuk es jol megbeszeltuk hogy szerintunk meg nem is ugy van, aztan irtal egy masikat, es akkor rajottem, hogy ja telleg :)

Assuming Control

(#8452) Hasaggymeg válasza Kidus (#8451) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

(S):P(/S) Ezt most megpróbálom törölni. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8453) attiati válasza sNORh (#8439) üzenetére


attiati
veterán

Szerintem írjál pár plusz infót is.
Egyedül szeretnél tanulni, vagy tanárral, tanfolyammal kiegészítve?
Milyen szintről van szó?
Először szóbeli vagy írásbeli nyelvtudásra szeretnél rágyúrni?

(#8454) sNORh válasza attiati (#8453) üzenetére


sNORh
addikt

Bocsi, nem akarok offolni, megtaláltam a megfelelő topikot. :R
egyébként van egy minimális angoltudásom, rengeteg szót tudok, csak a nyelvtan résszel van gondom. És itthon szeretném megtanulni, egyedül. egyszerűen csak szeretném végre megtanulni a nyelvet, mert tetszik, és sok hasznát is venném a közeljövőben.

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8455) attiati válasza sNORh (#8454) üzenetére


attiati
veterán

Akkor én is halálra offolom magam itt :) Melyik az a topik?

(#8456) attiati


attiati
veterán

Nyelvvizsgán levélírással kapcsolatban lenne néhány kérdésem (privát levél):
1.a) Baj, ha minden esetben kiírom a jobb felső sarokba a lakcímemet?
1.b) Az gáz, ha angliai, vagy amerikai lakcímnél a városhoz tök nem odaillő megyét / államnevet párosítok?
2. Dátumnál van olyan eset, hogy rossznak ítélik ezt a formátumot?: 20 July, 2010
Csak mert ezt jegyeztem meg a sok lehetőség közül :) Írhatok nem aznapi dátumot is?
3. Elköszönésnél egyszer kiteszik a vesszőt, másszor nem. Az nem gond, ha mindig kiteszem?

[ Szerkesztve ]

(#8457) Hasaggymeg válasza attiati (#8456) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

1.szerintem nem.
2.Nem,csak inkább kitalált legyen,mint New York állambeli Auckland-et írj.
3.Szerintem nap-hónap-évvel nem lőhetsz mellé,írd a hónapot betűkkel.
4.Amint már olvashattad,opcionális.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8458) attiati válasza Hasaggymeg (#8457) üzenetére


attiati
veterán

köszi szépen

Egy kis vicc, de biztos ismeritek már :)
- Do you speak English?
- Yes!
- Name?
- Abdul al-Rhazib.
- Sex?
- Three to five times a week.
- No, no...I mean male or female?
- Yes, male, female, sometimes camel.
- Holy cow!
- Yes, cow, sheep, animals in general.
- But isn't that hostile?
- Horse style, doggy style, any style!
- Oh dear!
- No, no! Deer run too fast...

(#8459) Hasaggymeg válasza attiati (#8458) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Jóóóó!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8460) raskolnikoff válasza attiati (#8458) üzenetére


raskolnikoff
őstag

lájk :D

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#8461) sNORh válasza attiati (#8458) üzenetére


sNORh
addikt

lol :DDD

Tanuljunk angolul! ez a másik topik egyébként :)

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8462) Hasaggymeg válasza sNORh (#8461) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Renyhe. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8463) attiati válasza sNORh (#8461) üzenetére


attiati
veterán

Ja, csak nem láttam, hogy írtál volna oda, gondoltam akkor biztos nem az az. Inkább offolj itt :)

(#8464) attiati


attiati
veterán

"Szedd magad" akciós szöveg az eperről:
"One family were caught dipping the berries in cream as they picked them"

Csak annyi lenne a kérdésem, hogy az miért nem "was caught"?
Ez passzív szerkezet, ugye?
Family után meg E/3 igeragozás van, nem?

(#8465) Flashcash válasza attiati (#8464) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Family lehet E/3 és T/3 is. Talán úgy használják, hogy a család mint fogalom egyes szám, amikor pedig azon van a hangsúly hogy többen csináltak valamit akkor többes szám, de ebben nem vagyok biztos. :)

Igen passzív. A nyúzban a főcímek szoktak ilyenek lenni.

(#8466) _BM_ válasza Flashcash (#8465) üzenetére


_BM_
senior tag

"A nyúzban a főcímek szoktak ilyenek lenni."

Főcímben nincs to be ige (elvileg)

Family Caught Dipping

Most nézem: ez mit jelent? Egy családot kaptak rajta, hogy mártogatja a bogyókat? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8467) Flashcash válasza _BM_ (#8466) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A szerkezetre gondoltam, igen a szalagcímek rövidebbek.

Tunisia declares state of emergency
A state of emergency is declared in Tunisia amid protests over corruption, unemployment and inflation.

Szerintem azt jelenti, hogy megették az epret, biztos ilyen szedd magad téma. :)

[ Szerkesztve ]

(#8468) Hasaggymeg válasza attiati (#8464) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ha mint intézményről van szó,vagy egyként cselekvő személyek összességéről akkor The family stands at the base of a society,ha meg ,és ez a ritkább,egy család csapat stb. egyénei cselekvéséről,állapotáról akkor többesszám My family are (all) musicians.The Beatles is the best band in the world.The Beatles were exceptional musicians.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8469) Hasaggymeg válasza Flashcash (#8467) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Igen.

"He said some people were eating up to £15 worth of strawberries and would come to the checkout covered in juice. " :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8470) attiati válasza Hasaggymeg (#8469) üzenetére


attiati
veterán

szó szerint ez volt a mintavizsga egyik szövege :)

Amúgy a szedd magadnak többek között nem az is a lényege, hogy halálra zabálhatod magad?

[ Szerkesztve ]

(#8471) Flashcash válasza attiati (#8470) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem. :D

A szedd magadnak az a lényege, hogy beengednek a műveleti területre epret szedni. Leszeded amennyi tetszik, majd lemérik, kifizeted, és ezután hazaviszed és megeszed. :)

[ Szerkesztve ]

(#8472) attiati válasza Flashcash (#8471) üzenetére


attiati
veterán

Az a része megvan, de sose hallottam még olyat, hogy azt nézik, hogy mennyit eszel meg :D Bár mondjuk az eper más. Szilvásban meg almásban voltam, ott nem lehet akkora kárt csinálni a gyümölcsösnek.

(#8473) _BM_


_BM_
senior tag

Urak!

Mit jelent a trade-in?

(#8474) bodom87


bodom87
tag

Jóestét!
Ez így helyes?

Az igaz szerelem még csak álom - The true love is just a dream

Az igaz szerelem most még csak álom - The true love is just a dream now

(#8475) tiv83us válasza _BM_ (#8473) üzenetére


tiv83us
veterán

Becserelni?

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#8476) Hasaggymeg válasza bodom87 (#8474) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

True love is still just a dream.True love is yet just a dream.
True love is just a dream for now.

BM...beszámítani a vételárba.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8477) Kidus válasza Hasaggymeg (#8476) üzenetére


Kidus
őstag

Jaj hogy te milyen korulmenyes vagy :U ;]

Assuming Control

(#8478) Hasaggymeg válasza Kidus (#8477) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

:B :R

YIELDING CONTROL

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8479) attiati


attiati
veterán

Megvolt a nyelvvizsga. Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

(az eredmény majd kiderül, meg úgyis befizettem január végi társalkodóra is, úgyhogy jövök még :) )

Esetleg ha volt valaki, akkor megbeszélhetnénk privátban. (BME angol közép)

[ Szerkesztve ]

(#8480) Psychonaut válasza attiati (#8479) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hogy érzed, jól sikerült?

(#8481) attiati válasza Psychonaut (#8480) üzenetére


attiati
veterán

Fogalmam nincs. Tesztnél mindig akkor érzi az ember biztonságban magát, ha a megoldólap visszaigazolja. De szerintem kifejezetten nehéz volt, vagy csak túlzottan izgultam, vagy még túl az elején voltunk, és nem jöttem bele. Ennek kellett volna a legjobban mennie. A vége felé már 85%-os eredményeket értem el ebből a részfeladatból, ott meg totál bajban voltam több helyen is.
A szövegkiegészítős-mondatbeírós résznél ugye ha rossz az egyik válasz, akkor valószínűleg rossz vele együtt egy másik is, nem is beszélve, ha kettő rossz :) (és mindegyik dupla pontért megy). Úgyhogy szerintem ott elég könnyen össze lehet hozni egy mindent vagy semmit.
A levél és a fordítás meg tök szubjektív, attól függ, ki javítja.

A levél témája elég kötetlen volt. Barát szülinapi megajándékozásához kellett tippeket adni egy másik barátnak. De ez volt az első levelem, amit megírtam :) Gondoltam ezt úgyse lehet nagyon gyakorolni.

Mindenesetre nem örültem, hogy voltak ott emberek, akik már nem először mentek. És elég sok lepontozós sztorit meséltek. Fordításnál a nem megfelelő szó miatt pontlevonás. Levélnél a ronda írás miatt a "was"-okat "wos"-nak vették, és 35-ből 4 pont.
A felügyelő tanárt kérdeztem vizsga után, és azt mondta, ez volt a 4. vizsgaalkalom náluk, és a vizsgázóknak kb 40%-a megy át. Ő sem értette, hogy miért ilyen rossz az eredmény. Majd meglátjuk, a nyelvtani rész miatt nagyon csalódott vagyok, mert sok helyen 50-50%-al tippeltem.

[ Szerkesztve ]

(#8482) Hasaggymeg válasza attiati (#8481) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Én így amennyit láttam,azért duplájáért tennék rád úgy legalább 20.000 forintot! :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8483) attiati válasza Hasaggymeg (#8482) üzenetére


attiati
veterán

Á ugyan :) Tegnap már tök alap dolgokban is elbizonytalanodtam. De köszi szépen!

(#8484) attiati válasza Hasaggymeg (#8482) üzenetére


attiati
veterán

Mondok is egyet rögtön.
"We don't have too much time until Susan's birthday."
Fogalmam nincs, hogy minek írtam ekkora hülyeséget.

más: most írtam egy e-mailt angol emberkének, és elköszönésnél aláírtam: "Attila". Erre válaszlevélben megszólításnál írja, hogy "Atilla" :) Persze hallhatott már róla már, hogy így ejtik. Vajon amiatt írta úgy?

[ Szerkesztve ]

(#8485) Flashcash válasza attiati (#8481) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ránéztem a feladattípusokra, mert már elfelejtettem mik voltak anno.
Szóval akkor pontozlak látatlanban: :DDD

-szóberakós rész /szerintem nyelvtanban + logikában jó vagy a látottak alapján- 10/8 pont
-tippelgetős /ha begyakoroltad akkor érzésre is megvan több mint 50% 15/8 pont
-szövegértés mondatberakás /egyszerű 10/10pont
-szövegértés válaszolgatás /szintén nem téma 20/15pont

-levél /nincs tapasztalatod benne, de írtad korábban, hogy a bevállt formulákat begyakoroltad, baráti levél témába sokminden belefér, legyen 35/20pont
-fordítás /itt a fórumon szerintem nagyon jó fordításid voltak, bár picit mérnökös, egyszerűsítő, rövidítő stílusban :) ,de ez egy bme vizsgán teljesen jó 30/25pont

Összesen: 120/86 ->72%

[ Szerkesztve ]

(#8486) Hasaggymeg válasza attiati (#8484) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Hát Atilla-nak szólít,hiszen kiejtés alapján úgy hangozhat.Aztán egy before jobb lett volna de nem olyan vészes az az until sem,hirtelen rá sem jöttem mi a gond vele. :B Persze ha behelyettesítős és ott volt a before is,akkor bukta,de ennyin nem bukhatsz el. ;)
Még teszek rá ötöt.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8487) attiati válasza Flashcash (#8485) üzenetére


attiati
veterán

Ezt jól megbeszéltétek. Aszem' hozzátok fordulok, ha kell egy sikeres nyelvvizsga :D

[ Szerkesztve ]

(#8488) Hasaggymeg válasza attiati (#8487) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Esetleg? Vagy 0.53-tól arra?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8489) attiati válasza Hasaggymeg (#8488) üzenetére


attiati
veterán

Leesett közben. Siettem is gyorsan a hsz szerkesztéssel, de ezek szerint megint elcsípted? :)

(#8490) Hasaggymeg válasza attiati (#8489) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

I'm as fast as lightning! :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8491) attiati


attiati
veterán

Most nézegetem a társalkodós mintafeladatokat. Hát sokkal nehezebb vizsga lesz, mint a BME.

Nyelvtani rész talán könnyebb, mint BME.
Szövegértésnél egy nehéz szöveg alapján írt összefoglaló hiányzó részeihez kell beírni az odaillő szót/szavakat (nincs választási lehetőség), egy másiknál meg választani kell 3 állítás közül.
De a levél elég durva. A pontok 40%-áért megy, és kizárólag hivatalos levelek vannak.

Mekkora egy hülye vagyok. Valahogy nem ilyenre emlékeztem, meg elolvastam pár véleményt, hogy az egyik legegyszerűbb vizsga és be is jelentkeztem rá.

(#8492) attiati válasza attiati (#8491) üzenetére


attiati
veterán

ja a lényeg kimaradt, hogy csak a levélnél lehet szótárt használni :) Izgalmas lesz.

(#8493) Hasaggymeg válasza attiati (#8492) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Menni fog. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8494) bobsys válasza attiati (#8491) üzenetére


bobsys
addikt

kizárólag hivatalos levelek vannak
van peldad?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#8495) attiati válasza bobsys (#8494) üzenetére


attiati
veterán

Megvettem ezt a felkészítő feladatgyűjteményt, abban láttam. Meg a honlapon is 3 formal letter van a mintafeladatsornál.
Azt szeretnéd, hogy írjak be ide konkrétan egyet?

(#8496) attiati


attiati
veterán

Szerintetek az gáz, ha a levelet Susan születésnapi ajándékáról kellett írni, Sue-nak címeztem Peter aláírással, és jobb felülre bp-i lakcímet írtam, és végig budapesti áruházakról beszéltem? :D

(#8497) Hasaggymeg válasza attiati (#8496) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Részletkérdés.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8498) bobsys válasza attiati (#8495) üzenetére


bobsys
addikt

Igen valami peldara gondoltam mondjuk irj egy levlet a banknak mert elveszett a kartyad

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#8499) attiati válasza bobsys (#8498) üzenetére


attiati
veterán

bocs, privátban küldtem el 2x is :D

You have read the following in a newspaper:

"there can be little doubt that global warming is real. At least I hope it is: because the greenhouse effect is a good thing. Going back to the 17th century, one notes the "Little Ice Age" when the River Thames froze over. Looking at the climate over an extended timescale one sees that the usual condition of Earth is far colder than now. Thus, global warming is good because it protects us from the unpredictable big freeze that would be far, far worse. (The Guardian Weekly)"

Write a letter to the editor of the magazine in which you:
- react to the article by talking about the disadvantages of global warming
- give some of the reasons of global warming
- discuss what we as individuals could do to stop global warming
- express your own opinion about this phenomenon

Aszem' ez hivatalos levélnek számít. Kivétel nélkül az összes ilyen újságcikkre reagálás.
Annyiból jó, hogy a bevezetőt be lehet tanulni. Viszont a témák elég kemények. Közöm nincs hozzájuk :)

[ Szerkesztve ]

(#8500) attiati


attiati
veterán

Lenne egy kérdésem. Ha kérdőszót használunk kötőszóként, akkor nincs kérdő szórend, és ha jól emlékszem, akkor kérdő szerkezet sincs.

"Nem tudod, hogy ki kérdezi ezt?"
Dont you know who asks it? (ez így nagyon bénán hangzik, pedig elvileg jó)

Dont you know who does ask it? (de ez meg elvileg nem lehet, és ha nem lehet, akkor hogy tesznek különbséget aközött, hogy "ki kérdezi" és "kit kérdez"?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.