Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9601) nike_ válasza kismércse (#9600) üzenetére


nike_
addikt

so, is that possible to install windows server 2003 on my server instead of windows server 2008?

asszem...

[ Szerkesztve ]

(#9602) nike_ válasza nike_ (#9601) üzenetére


nike_
addikt

ez nem jó, most jöttem rá.. ezzel azt kérdezed meg, hogy lehetséges-e 2003-at felrakni a 2008 helyett..

javított: so, would you please install windows server 2003 on my... bár ez nem annyira "tisztelettudó", mivel itt megszólítod, de csak nem veszi sértésnek. ha igen, akkor írj megint..

[ Szerkesztve ]

(#9603) kismércse válasza nike_ (#9602) üzenetére


kismércse
tag

Köszi szépen! :) Hát azt írták, hogy ez nem lehetséges. De csak nem a tiszteletlenségem miatt. :)

(#9604) rien


rien
senior tag

Ebben kérnék segítséget:
Tízszer akkora a házuk mint a miénk.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#9605) Mr X válasza rien (#9604) üzenetére


Mr X
veterán

Their house is ten times bigger than ours.

(#9606) rien válasza Mr X (#9605) üzenetére


rien
senior tag

Köszönöm :R Ez így nekem teljesen érthető de as használatával kellene, ezt elfelejtettem írni :B Bocs!

Egy nyelvkönyvben van a következő írva melléknév összehasonlításnál, as...as példára.

They have ten times as big a house than we do.

Ez így jó? Nem maradt ki egy as?

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#9607) Mr X válasza rien (#9606) üzenetére


Mr X
veterán

Tudtommal az "as" akkor használandó, ha olyan-mint szókapcsolat van. Engem még így tanítottak, hogy különbségnél than kell.

Szóval várjunk valakit, aki jártasabb angolban, hátha. :)

Bár nekem az idézett mondat értelmetlennek tűnik nyelvtanilag.

[ Szerkesztve ]

(#9608) Mr X válasza Mr X (#9607) üzenetére


Mr X
veterán

Közben beugrott:

Their house is ten times as big as ours.

(#9609) rien válasza Mr X (#9607) üzenetére


rien
senior tag

Oké!

Hát még nekem nagyon-nagyon-nagyon újrakezdőnek ez így az elején nagyon erős. Az addig oké, hogy Arnold is as storng as Johnny, meghogy Call me as quickly as you can, meg Max twice as tall as Martin, de ez? Nem értem.. nagyon nem értem :N

#9608: ez így teljesen érthető nekem :K
De ettől függetlenül továbbra is érdekelne, hogy jó-e az előbbi mondat?avagy kukázzam a könyvet?

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#9610) Mr X válasza rien (#9609) üzenetére


Mr X
veterán

annyi volt a trükkje, hogy nem a 'nagyobb' kifejezést kell használni, hanem az 'olyan nagy'-ot. De nekem sem esett le elsőre.

(#9611) rien válasza Mr X (#9610) üzenetére


rien
senior tag

Köszi! :R

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#9612) Hasaggymeg válasza Mr X (#9608) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

:K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9613) harylmu


harylmu
őstag

sziasztok. szokták mondani például az "I help you" helyett, hogy "I do help you". vagy hogy bármely ige elé beteszik a do/does igét.
ilyenkor a do/does-zal nyomatékosítunk?

[ Szerkesztve ]

(#9614) nike_ válasza harylmu (#9613) üzenetére


nike_
addikt

ahogy mondod.

(#9615) Sonja


Sonja
veterán

Ezt szeretném angolul, ha lenne olyan kedves valaki, hogy lefordítaná nekem! :B Köszönöm! :R

"Hali!

Abszlút meg vagyok vele elégedve, nagyon ajánlom! Gyors, és rettentően halk, még terhelés hatására is! Az alap tuning pedig kellemes. Vedd meg, ha teheted! ;)"

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#9616) nike_ válasza Sonja (#9615) üzenetére


nike_
addikt

hi!

I am absolutely satisfied with it, i would recommend it very much! It's fast, and it's extremely quiet, even under strain! The basic tuning is fine, too. Buy it, if you can!

(#9617) Sonja válasza nike_ (#9616) üzenetére


Sonja
veterán

Köszi!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#9618) attrax válasza nike_ (#9616) üzenetére


attrax
aktív tag

A would minek? és az" under strain "kifejezést még nem hallottam.Inkább az at load test.Persze lehet hogy jó csak kérdezerm.

Unterschreiben

(#9619) Hasaggymeg válasza attrax (#9618) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Under strain/under stress/at maximum(high) output/peak load jó,would fölösleges.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9620) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Urak kérnék némi segitséget.
Szeretnék a sapphirének egy egyszerü kérdést feltenni.
Van nekem egy PI-AM2RS780G - Hybrid CrossFire 780G ilyen lapom. A sapphire CPU support List - update 24/02/2009(2.0) kiadta ezt a proci támogatási listát. Viszont az utolsó bios update AGESA code for new CPU - 2009/9/1 . Tehát szeretném tudni, hogy az utolsó biossal hivatalosan milyen procik mennek.

Elnézést a komplikált kérdésésrért.
A forditást előre is köszönöm. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#9621) Hasaggymeg válasza Gyuri27 (#9620) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Dear Sir,
I own a PI-AM2RS780G - Hybrid CrossFire 780G main-board.What I would like to know is which processors are supported by the latest BIOS update AGESA code for new CPU - 2009/9/1.Thank you.Kábé...

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9622) Mr X válasza Hasaggymeg (#9621) üzenetére


Mr X
veterán

mainboard egybe, would like utánnem kell is.

(#9623) koshmar válasza Mr X (#9622) üzenetére


koshmar
őstag

A would like után kell az is, mert ez egy külön szerkezet:

I would like to know who you are.

What I would like to know is who you are.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#9624) Mr X válasza koshmar (#9623) üzenetére


Mr X
veterán

Igazad van. Én hibám, a what ottléte elkerülte a figyelmem. :B

(#9625) koshmar válasza Mr X (#9624) üzenetére


koshmar
őstag

Semmi gond, csak kijavítottalak, nehogy ezzel a hibás gondolattal élj tovább. ;]

Szerk.: Ja, az olvasni tanítás már nem az én asztalom. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#9626) Mr X válasza koshmar (#9625) üzenetére


Mr X
veterán

Nem a gondolat volt hibás, hanem olvasni nem tudok. :W :D

(#9627) Hasaggymeg válasza Mr X (#9622) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Becsapott a helyesírás ellenőrző. :(...mármint a motherboard-nál...és ha beírom most is aláhúzza! :((...mármint a mainboard-ot. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9628) nike_ válasza Hasaggymeg (#9619) üzenetére


nike_
addikt

ja tényleg, az "ajánlom"-ot "ajánlanám"-nak olvastam. na mind1, ez már így maradt.

[ Szerkesztve ]

(#9629) rien


rien
senior tag

Mit mond? :))

Tanulásként szoktam zenét hallgatni. Először csak hallás után próbálok minél több mindent megérteni belőle (nagyon gyalázatosan állok) majd keresek hozzá szöveget és úgy is meghallgatom többször.

A mai zene: Warrant - Blind Faith

Kérdéses szöveg:

And the first day that I met you
I consider the first day of my life

itt énekli

Én azt hallom I consider the first thing in my life. Több oldalon néztem a szöveget, de mindehol a first day of my life van. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#9630) Mr X válasza rien (#9629) üzenetére


Mr X
veterán

Én is day-nek értem. :)

"És az első napot, mikor találkoztam veled
Életem első napjának tekintem."

Így kicsit magyartalan, szabadfordításban így mondanám:

"És az első találkozásunkat
Életem első napjának tekintem."

[ Szerkesztve ]

(#9631) rien válasza Mr X (#9630) üzenetére


rien
senior tag

Köszi!
Hát meghallgattam még legalább 50-szer azóta, de továbbra se hallom a day of-ot :( No de nem adom fel, meghallgatom még 150-szer hátha sikerül nekem is azt hallani amit kellene gyenge 250 hallgatás után :DDD

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#9632) Kidus válasza rien (#9629) üzenetére


Kidus
őstag

Beszedhibas barom. Ne foglalkozz vele :)

Assuming Control

(#9633) rien válasza Kidus (#9632) üzenetére


rien
senior tag

:DD oké. Köszi!

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#9634) Kassadin


Kassadin
addikt

Mostanság időm nem nagyon volt angolozni meló miatt, amikor meg lett volna, lusta voltam. Legyetek szívesek mindannyian leb@szcsizni! :DDD

(#9635) Lauda válasza Kassadin (#9634) üzenetére


Lauda
félisten

Csakazertse. ;] :P

(#9636) koshmar válasza Kassadin (#9634) üzenetére


koshmar
őstag

Szégyelld el magad!!/Shame on you!!! ;]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#9637) Psychonaut válasza rien (#9629) üzenetére


Psychonaut
addikt

En is "day"-t hallok.

(#9638) Hasaggymeg válasza rien (#9631) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Thing-et mond,de szoktak csinálni ilyent,mintha direkt volna.My Chemical Romance-nél is lehet ilyeneket tapasztalni,ez nem oszt vagy szoroz a dal megítélésében.Lehetséges,hogy több variánsban gondolkodtak,végül a day lett a hivatalos,ugyanakkor feléneklik a másikkal. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9639) rien válasza Hasaggymeg (#9638) üzenetére


rien
senior tag

:R Köszi! :))

A zene nálam örök kedvenc marad, az értékéből semmi nem vesz le :N

Ám még egy ilyen csavart vélek hallani benne, még ha meghallgatnád azt is.
Refrén szöveg szerint:
Blind faith in you, oh yeah
I got blind faith in you.

Én Like a blind faith in you-nak hallom.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#9640) Hasaggymeg válasza rien (#9639) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Hasonló a hangzás a like-al,de inkább ágát(I've got/I got)-ot hallani.Élvezd a dalt,ne mind szőrözz a szövegen. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9641) koshmar válasza Hasaggymeg (#9640) üzenetére


koshmar
őstag

Ha én egy új dalt hallgatok meg, már az első alkalommal csak a szövege érdekel.
Amint azt megtanultam (vagy legalább értem, mit mond), már élvezem is. ;]

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#9642) rien válasza Hasaggymeg (#9640) üzenetére


rien
senior tag

Köszi!
Oké :)

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#9643) Hasaggymeg válasza koshmar (#9641) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

"Ha én egy új dalt hallgatok meg, már az első alkalommal csak a szövege érdekel."...akkor te sem lehetsz egy vájt fülű. :( Akkor is volt zene (ritmus,dobolás,tánc) mikor még beszélni sem tudott az ember.
Ezt hallgasd meg és mond,hogy érdekel,vagy hiányzik a szövege. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9644) koshmar válasza Hasaggymeg (#9643) üzenetére


koshmar
őstag

Költői túlzás, na. :DDD

Igazából inkább a dallam fog meg. Sokszor meghallgatom. Kívülről tudom.
Utána már a szöveg is elkezd érdekelni. De a német és finn zenék esetében fogalmam nincs, mit mond az énekes, így jönnek képbe a Youtube-os lyrics videók, ahol egyszerre lehet hallgatni és olvasni.
A szöveget azért szeretem minél előbb memorizálni, hogy együtt tudjak ordítani az énekessel adott esetben.
Pl. itt.
Már anyanyelvi szinten vágom a szövegét, mert annyit hallgattam. És ennyi. ;]
Álmomból is fölkeltve is elkezdem: Nur für mich bist du am Leben.
:)

(Ezt meg már meg sem említeni, nem elég, hogy a teljes szöveget tudom, de már szinte a teljes dob cover-t is ez egy az egyben le tudom utánozni. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#9645) Hasaggymeg válasza koshmar (#9644) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Jó a hangszerelésük de nekem kissé túljátsszák szerepüket a több halálos áldozatot követelő repülőshow baleset városa nevének felvételével,halott embrió fényképének lemezborítóként használásával stb. Majd elnövöd. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9646) attrax válasza Hasaggymeg (#9645) üzenetére


attrax
aktív tag

hello hello offolók! :(

[ Szerkesztve ]

Unterschreiben

(#9647) Hasaggymeg válasza Hasaggymeg (#9645) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Their instrumentation is OK but in my opinion they're overplaying on their "tough guy" image,for instance by choosing as band name the name of the city where the notorious air show catastrophe that claimed several lives took place,or having a dead embryo's picture as one of their album's cover.You'll grow out of it. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9648) koshmar válasza Hasaggymeg (#9645) üzenetére


koshmar
őstag

Elég érdekes állsz hozzá. De hát ízlések és pofonok.
Szerintem tiszteletből, emlékadás céljából vették fel a Ramstein nevű kisváros nevét. (Igen, egy m-mel írták).
Hogy meg lehessen különböztetni, a zenekar neve Rammstein.

Nekem 4-5 szám kivételével az összes (kb. 80) számuk tetszik.
Van olyan is, pl. az Asche zu Asche, amit ha három órán keresztül hallgatok folyamatosan, akkor sem unom meg.
De egy valami holtbiztos: Ebből nem fogok kinőni.
Ha gondolod, végig nézheted a linkelt videót, ha nem, akkor nem. :)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#9649) koshmar válasza attrax (#9646) üzenetére


koshmar
őstag

Whadda' hell iz goin' on ya, dude?

Ya 're so weird nowadays. :B

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#9650) Ticsi.


Ticsi.
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek írjátok már le, hogy a következő időtartam hogy van helyesen(írásban) angolul:

2011. január 04. - 2011. március 01.

Hivatalos levélhez kellene, ezért nagyon fontos a pontosság.

Ticsi.

[ Szerkesztve ]

:) ‎" A nevemet tudhatod, de az életem nem ismered! Hallhattál arról, hogy miket tettem, de fogalmad sincs róla, mit és miért csináltam. " :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.