Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) thee


thee
csendes tag

Sziasztok!

Két témában lenne kérdésem.

1. Könyvtárat szeretnék létrehozni VB-vel, viszont nem tudom azt, hogy létezik-e már az adott könyvtár, és a MkDir parancsnál leáll a program futása, ha már létezik az emlegetett könyvtár.
Szóval miképp lehetne ezt megoldani? Valahogy lehet ellenőrizni azt, hogy létezik-e már a könyvtár?

2. Egy TextFile-ban van rengeteg adat, amit egy 10001 soros és 401 oszlopos táblázatba lehetne elrendezni. Egy darab tömbbe be lehet olvastatni ennyi adatot?
Kétdimenziós tömb feltöltésére, kiolvasására tudnátok példát mutatni?

(Tömb témában egyébként hol lehet jól tájékozódni? Jó lenne valami értelmes infó róla, mert még sose használtam őket, a VB súgójában meg túl sok infót nem találtam.)

Előre is kösz a választ! :C

(#14502) lappy válasza thee (#14501) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
A 2. kérdésre a [link] talán ezt kipróbálhatod

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#14503) bugizozi válasza thee (#14501) üzenetére


bugizozi
őstag

Google, első találata...
Egyszerű de használható megoldás :K

On Error Resume Next
MkDir "C:\mappanev"
On Error Goto 0

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#14504) Fire/SOUL/CD válasza lacipapi (#14500) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Private Sub Workbook_Open()
Application.OnKey "^%{d}", "FSCD_CTRL_ALT_D"
End Sub

Module1-be

Public Sub FSCD_CTRL_ALT_D()
MsgBox ("CTRL+ALT+D billentyűzetkombináció")
End Sub

A súgóban részletes infót találsz az OnKey esetén használható billentyűzet "kódokról".

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14505) thee válasza bugizozi (#14503) üzenetére


thee
csendes tag

kösz!

:DDD

(#14506) thee válasza lappy (#14502) üzenetére


thee
csendes tag

Kösz!

Sok ebben a számomra ismeretlen parancs, ha jól látom, akkor worksheet-re menti az adatokat.
Most én is hasonló megoldást használok, de lehet, hogy tömbre kéne váltani, mert az a módszer könnyebben kezelhetőnek és gyorsabbnak tűnik, nekem meg sok és sokféle műveletet kellene csinálnom az adatokkal.

(#14507) lacipapi válasza Fire/SOUL/CD (#14504) üzenetére


lacipapi
csendes tag

Köszi szépen :W

Lelkes, de már egy kicsit idős amatőr

(#14508) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene.
Létrehoztam egy legördülő listát (Adatok/Érvényesítés menüponttal).
Ez a lista sok 100 nevet tartalmaz.
Be lehet állítani, hogy kereshető legyen ez a lista tehát mondjuk egy betű megnyomására oda ugorjon ahol az olyan kezdőbetűjű nevek vannak?
köszönöm!

(#14509) Fire/SOUL/CD válasza dkaro (#14508) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha ráállsz a cellára és begépelsz valamit a keresésnek megfelelően, majd lenyitod a listát, akkor automatikusan oda ugrik. Ha nincs olyan elem vagy olyan kezdetű elem a listában, amit begépeltél, akkor a lista lenyitásakor egy hibaablak tájékoztat erről.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14510) pirit28


pirit28
csendes tag

Sziasztok !

A következő problémában szeretném a segítségeteket kérni.

Egy 2002-es excel táblázatomban,ha egy megadott cella értéke változik akkor ugyanebben a lapban egy másik cellában hogyan tudnám a pontos időt kiiratni? Ezt ugye szeretném a megadott cella minden egyes változásakor végrehajtani,és csakis az adott cella változásakor.
Ami még fontos lehet ,hogy az A1-es cellában egy SUM függvény található.

Köszönöm !

(#14511) dkaro válasza Fire/SOUL/CD (#14509) üzenetére


dkaro
őstag

Szia!
Sajnos nekme nem ugrik oda vmiért. Ha a hibajelzés be van kapcsolva akkor az üzenet ugrik fel, ha nincs akkor semmi nem történik ugyan úgy az 1. elem jelenik meg.

(#14512) lacipapi válasza Fire/SOUL/CD (#14504) üzenetére


lacipapi
csendes tag

Lenne még egy kérdésem. Ha az első rutinba beteszek egy változót (pl. jel=1), annak az értékét hogyan tudom átvinni a Modul1 -ben lévő rutinba.

Lelkes, de már egy kicsit idős amatőr

(#14513) Delila_1 válasza pirit28 (#14510) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A lapodhoz rendeld a makrót.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Target.Address = "$A$1" Then Range("C1") = Format(Now(), "hh:mm:ss")
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14514) Delila_1 válasza lacipapi (#14512) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ahogy pár napja már írtam, a Module1-ben lévő makró neve után beírod a változó nevét, amit át akarsz adni, annak a makrónak a neve utáni zárójelbe szintén beírod a változó nevét.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14515) lacipapi válasza Delila_1 (#14514) üzenetére


lacipapi
csendes tag

Köszi!!!
Próbáltam úgy de nem lett jó, de aztán rájöttem nagynehezen (amire k...a büszke vagyok), hogy a Modul1-be beírtam
Public jel
és így működik.
Mégegyszer köszönöm a hozzászólást

Lelkes, de már egy kicsit idős amatőr

(#14516) Delila_1 válasza lacipapi (#14515) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14517) Rhino666


Rhino666
őstag

Üdv!

Villámkérdés:

A B
1 0
2 3
1 1
4 1

Nekem egy cellában kellene az A és B oszlop különbségeinek a négyzetösszege (tehát ezeké: -1; -1; 0; 3). Ezt próbáltam, de #ÉRTÉK hibával elszáll: NÉGYZETÖSSZEG((A1 : A4)-(B1 : B4)). :( Hogy lehet oszlopból kivonni másik oszlopot soronként?

Köszönettel:
Rhino666

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#14518) Delila_1 válasza Rhino666 (#14517) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=NÉGYZETÖSSZEG(SZUM(A1:A4)-SZUM(B1:B4))

Eredmény=9.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14519) Rhino666 válasza Delila_1 (#14518) üzenetére


Rhino666
őstag

Nem jo, az elso sorbol A ertekebol az elso sor B erteket kell kivonni, nem az A szummajabol a B szummajat.

Tehat ez: NEGYZETOSSZEG(-1; -1; 0; 3)
Nem pedig ez: NEGYZETOSSZEG(8; 6)

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#14520) Delila_1 válasza Rhino666 (#14519) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az eredmény ugyanaz, így is, úgy is 3, aminek a négyzete 9.

Szerk.:

Közben rájöttem, hogy nem mindegy. A C1 képlete =A1-B1, ezt lemásolod C4-ig.
Az eredményt a {=NÉGYZETÖSSZEG(C1:C4)} képlettel számolhatod ki. A francia zárójelek úgy adódnak hozzá a képletedhez, hogy Shift+Ctrl+Enterrel viszed be, mert ez egy tömbképlet.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14521) Rhino666 válasza Delila_1 (#14520) üzenetére


Rhino666
őstag

A peldara lehet hogy ugyanaz, de amire en szeretnem alkalmazni, arra nagyon nem mindegy... A szummas mindig 0-t adna mert a ket oszlop szummaja mindig egyenlo.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#14522) Delila_1 válasza Rhino666 (#14519) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ördög vigye, bejött a tapsikolós figura.

{=NÉGYZETÖSSZEG(C1:C4)}

Az első érték miért negatív? 1-ből nulla az 1, nem -1.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14523) Rhino666 válasza Delila_1 (#14522) üzenetére


Rhino666
őstag

Igen, elrontottam. A segedoszlop (C) bevonasa nelkul kellene megoldani, pont ez a lenyeg. Most segedoszloppal van es azt probalom kikuszobolni... :R

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#14524) Delila_1 válasza Rhino666 (#14523) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor munkásabb a dolog. 4 sornál még csak-csak, de 50-nél!

=NÉGYZETÖSSZEG(A1-B1;A2-B2;A3-B3;A4-B4)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14525) Rhino666 válasza Delila_1 (#14524) üzenetére


Rhino666
őstag

Nem jo, nem fer ki igy a keplet egyaltalan mert sok sor van. :( Igy probaltam eloszor.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#14526) Fire/SOUL/CD válasza Rhino666 (#14525) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

{=NÉGYZETÖSSZEG(SZUM(A1:A4-B1:B4))}

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14527) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#14526) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez sem jó. Egyesével elvégezve a kivonást más eredményt ad, mint ez.

Rhino666

Megvan!
{=NÉGYZETÖSSZEG(A1:A4-B1:B4)}

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14528) Rhino666 válasza Delila_1 (#14527) üzenetére


Rhino666
őstag

Hiba 512. :O

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#14529) GoZoL


GoZoL
senior tag

Üdv!

A probléma az FKERES függvény alkalmazásánál jön elő, hiányzik értékkel de csak ritka esetben.
A képlet: =FKERES(F10;Géplista_teszt.xls!gépek;5;HAMIS)
működése: ebben a munkafüzetben az F10-es cella értékét megkeresi egy másik fájlban a gépek nevű munkafüzet 5. oszlopában. Ha megtalálta akkor beírja az értéket.
95 %-ban működik kb 1400 sor van de bizonyos értékeket nem talál meg. Már a formátumától kezdve a cellának a tulajdonságait mindent megnéztem, de nem találtam különbséget. Ha IGAZ értékre átírom akkor működik de úgy olvastam, hogy nem a pontos értéket adja vissza hanem a hozzá legközelebbit. Még annyit, hogy 1000 alatti számokat 4 jegyűre egészítettem ki, egy darab 0-val. A hiba csak az 1000 feletti számoknál jön elő de ott sem mindenhol. Köszi!

(#14530) lacipapi


lacipapi
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném, hogy egy fájl mentésekor automatikusan hozzon létre egy másik fájlt a fájlnévben "_masolat" kiegészítéssel. Ezt akárhányszor mentem az eredeti fájlt csinálja meg, és ne jelenjen meg az az ablak hogy "Ez a fájl már létezik. Felülírjam?". Én csináltam egy makrót, de sajna nem működik.

Sub Workbook_Save()
Dim filenev As String, kiter As String, WB As Workbook
Set WB = ActiveWorkbook
filenev = WB.Name
kiter = Right(filenev, 5)
filenev = Left(filenev, Len(filenev) - 5)
filenev = filenev & "_masolat" & kiter
filenev = WB.Path & filenev

End Sub

Azt érzem, hogy még innen hiányzik valami, de nem jövök rá hogy mi.
Arra is kíváncsi lennék, hogy egy profi hogyan oldaná meg ezt a feladatott, mert biztos sokat lehetne tanulni belőle.
Előre is köszönöm a segítséget.

Lelkes, de már egy kicsit idős amatőr

(#14531) lappy válasza lacipapi (#14530) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
Sub SaveWorkbookBackup()
Dim awb As Workbook, BackupFileName As String, i As Integer, OK As Boolean
If TypeName(ActiveWorkbook) = "Nothing" Then Exit Sub
Set awb = ActiveWorkbook
If awb.Path = "" Then
Application.Dialogs(xlDialogSaveAs).Show
Else
BackupFileName = awb.FullName
i = 0
While InStr(i + 1, BackupFileName, ".") > 0
i = InStr(i + 1, BackupFileName, ".")
Wend
If i > 0 Then BackupFileName = Left(BackupFileName, i - 1)
BackupFileName = BackupFileName & "_masolat" & ".xls"
OK = False
On Error GoTo NotAbleToSave
With awb
Application.StatusBar = "Munkafüzet mentése"
.Save
Application.StatusBar = "Munkafüzet mentése..."
.SaveCopyAs BackupFileName
OK = True
End With
End If
NotAbleToSave:
Set awb = Nothing
Application.StatusBar = False
If Not OK Then
MsgBox "Biztonsági másolat nem kerül mentésre!", vbExclamation, ThisWorkbook.Name
End If
End Sub

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#14532) Fire/SOUL/CD válasza Rhino666 (#14528) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez a kép alapján írd meg, milyen eredménynek kell születnie: [link]
(C oszlopban van A és B különbsége, D1-ben az én, E1-ben Delila_1 képlete. Valamelyiknek jónak kell lennie, ha nem, na akkor van forigyészi :DDD )

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14533) Rhino666 válasza Fire/SOUL/CD (#14532) üzenetére


Rhino666
őstag

Köszi, már megoldottam, írtam rá egy makrót mert sehogy nem akarta ez a rohadék. :(((

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#14534) Cuci3


Cuci3
tag

Hello!
Tyű de régen nem jártam erre! :)
Egy Excel add-in-nel kapcsolatban lenne egy kérdésem, konkrétan a Fuzzy Lookup Add-in for Excel kiegészítőhöz. Használta már valaki, illetve milyen op rendszeren, plusz mik a tapasztalatok? Win XP-re akarnám feltolni, de az nincs a támogatott op rendszerek között.

Előre is köszi!

(#14535) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#14532) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nálam 11 volt az eredmény. :DD

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14536) Delila_1 válasza lacipapi (#14530) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Másik módszer a másolathoz:

Sub Masolat()
Dim WB As Workbook, FN As String
Set WB = ActiveWorkbook
FN = WB.Name
Application.DisplayAlerts = False 'kérdés letiltása

WB.SaveAs Left(FN, Len(FN) - 5) & "_másolat"

Application.DisplayAlerts = True 'kérdés engedélyezése
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14537) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#14535) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az ügyes, 1+(-1)+(-4)+5 hogy lesz 11 az rejtély, de határozottan ügyes. Erre csak azt lehet mondani, amit menő manó szokott, amikor ledöbben valamin/nem ért valamit, azaz forigyészi :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14538) Delila_1 válasza Delila_1 (#14536) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Javítás:

Sub Masolat()
Dim WB As Workbook, FN As String
Set WB = ActiveWorkbook
FN = Left(WB.Name, Len(WB.Name) - 5)
Application.DisplayAlerts = False 'kérdés letiltása

If InStr(FN, "masolat") Then
WB.Save
Else
WB.SaveAs FN & "_masolat"
End If

Application.DisplayAlerts = True 'kérdés engedélyezése
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14539) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#14537) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A kérdés feltevője nem akart C oszlopot, a {=NÉGYZETÖSSZEG(A1:A4-B1:B4)} képlet csak az első két oszlopból számol, és 11-et ad eredményül.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14540) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#14539) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. A példámban a C oszlopra semmi szükség, pusztán azért jelenítettem meg, hogy fejben ki lehessen számolni, hogy milyen eredménynek kellene születni
2. Szerintem csak elbeszélünk egymás mellett, mert szintén az én példámat alapul véve, azokkal az adatokkal dolgozva, a Te képleted nem adhat 11-et, 43-at kell.
(11-et azért nem értettem, mert azt feltételeztem, hogy az adataimmal ad annyit, de nyilván nem az én adataimról van szó)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14541) lacipapi válasza lappy (#14531) üzenetére


lacipapi
csendes tag

Köszönöm, jól működik. A sorokat próbálom megérteni ami elég nehezen megy, de majd átrágom magam rajta. Közben egy hibájára rájöttem, ha nem haragszol akkor próbáld meg kijavítani. Ez pedig a kiterjesztés megtartásának a hiánya. Ha egy *.xlsm fájlt töltök be akkor a másolat is xlsm legyen, ugyanazzal a fálj formátummal. A makróban kijavítottam a kiterjesztést "&.xlsm" -re de akkor egy régebbi 2003-as fájlnál jelentkezik ez a hiba, sőt ha a másolatot beakarom tölteni hibával leáll (ismeretlen fájltípus, vagy sérült fálj üzenettel).
Az hiba kijavítását is előre köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Lelkes, de már egy kicsit idős amatőr

(#14542) lacipapi válasza Delila_1 (#14538) üzenetére


lacipapi
csendes tag

Köszönöm neked is, csak még azt az egy varázsszót mond meg amivel meglehet tudni. hogy a kiterjesztés hány betű (3 vagy 4), de az is jó lenne, ha a teljes fájlnévben hogy lehet megkeresni a pontot.

Lelkes, de már egy kicsit idős amatőr

(#14543) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#14540) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Két képlettel is 11-et ad.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14544) Delila_1 válasza lacipapi (#14542) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

kiterj = Right(FN, Len(FN) - Application.WorksheetFunction.Search(".", FN) + 1)

Ez a pontot is beteszi a kiterj változóba. Ha nem kell, a végéről vedd ki a +1-et.

A search a szöveg.keres függvény angol változata.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14545) lacipapi válasza Delila_1 (#14544) üzenetére


lacipapi
csendes tag

Az előző változatot kiegészítettem a saját ízlésem szerint, (mert már ilyet is tudok, hála a fórumnak :C ) és tökéletesen működik. A lappy féle változat is tökéletes, csak ott a hibakezelő részt nem értem teljesen, azt, hogy mi okozhatja a hibát (de idővel majd csak rájövök).
A megjelenés szempontjából lenne még egy kérdésem. A makró futása alatt van e lehetőség arra hogy egy üzenetablak megjelenjen? Arra gondolok hogy mentéskor "Az eredeti mentése", majd a másolat mentésekor a "A másolat mentése" üzenő ablak felugrik (a státusz báron való megjelenés nem elég feltűnő), majd magától eltűnik.
Mindenki segítségét előre is köszönöm :R

Lelkes, de már egy kicsit idős amatőr

(#14546) pirit28 válasza Delila_1 (#14513) üzenetére


pirit28
csendes tag

Köszönöm szépen ! Tökéletesen működik :C

(#14547) Delila_1 válasza lacipapi (#14545) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Két szövegdobozt vettem fel. Az egyik szövege "Mentve", ennek az M nevet adtam. A másiké "Másolatként mentve", ez az Mm névre hallgat.

A makróban a két Loop While kezdetű sorban állítsd az időt a saját géped sebességéhez.

Sub Masolat()
Dim WB As Workbook, FN As String, kiterj As String, kezd As Long
Set WB = ActiveWorkbook
FN = WB.Name
kiterj = Right(FN, Len(FN) - Application.WorksheetFunction.Search(".", FN) + 1)
FN = Left(FN, Len(FN) - Len(kiterj))
ActiveSheet.Shapes("Mm").Visible = False
ActiveSheet.Shapes("M").Visible = False
Application.DisplayAlerts = False

If InStr(FN & kiterj, "masolat") Then
WB.Save
ActiveSheet.Shapes("M").Visible = True
Calculate
kezd = 1
Do
kezd = kezd + 1
Loop While kezd < 10 ^ 7
ActiveSheet.Shapes("M").Visible = False
Else
WB.SaveAs FN & "_masolat" & kiterj
ActiveSheet.Shapes("Mm").Visible = True
Calculate
Do
kezd = kezd + 1
Loop While kezd < 10 ^ 7
ActiveSheet.Shapes("Mm").Visible = False
End If

Application.DisplayAlerts = True
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14548) Delila_1 válasza pirit28 (#14546) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen, csak ennél nehezebbet ne kérdezz! :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14549) lacipapi válasza Delila_1 (#14547) üzenetére


lacipapi
csendes tag

Hogyan kell egy szövegdoboznak nevet adni? Csináltam két szövegdobozt ami egyenlőre ott virít a táblázaton de a makrót lefuttatva hibával leáll mert nem találja a kérdéses dobozokat.

Lelkes, de már egy kicsit idős amatőr

(#14550) Delila_1 válasza lacipapi (#14549) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Mikor ráállsz egy cellára, a szerkesztőléc bal oldalán látod kiírva a címét. A szövegdobozt kijelölve ide kattints, add meg a nevet, és enterezd le.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.