Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44101) privateer2


privateer2
csendes tag

Jäger Zoltán tollából: engedelmetekkel idéznék egy leírást hogyan érdemes elkezdeni játszani az Elittel, hogy szórakoztató legyen.

https://elitedangerous.fandom.com/hu/wiki/Hogy_kezdj%C3%BCnk_j%C3%A1tszani%2C_hogy_sz%C3%B3rakoztat%C3%B3_is_legyen%3F

Gigabyte 970A-UD3P, AMD FX-8300, 2x8 DD3 GB 1866 Mhz ram, Radeon RX 390X 8 GB

(#44102) woryz válasza privateer2 (#44101) üzenetére


woryz
senior tag

Lehet, hogy én vagyok értetlen, de nem értem...

"Ha elérted bármiből a 2. rankot (jobb oldali panelen mutatja)"... Pl a tradernél a Mostly Penniless? (csak mert ez már megvan. :) )

A hajós kérdést így legalább nem kell feltennem. ;) Akkor megveszem a Cobra-t. :)

(#44103) Apollyon válasza woryz (#44102) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez a leírás csak egy lehetséges "módszer" a sok közül kezdésnek, nem kell szentírásnak venni.
Én például a kezdő Sidewinderből egy Haulerbe mentem át, aztán azzal farmoltam össze egy DBX + rebuyra valót. Megcsináltam 56 LY jump range-re, és az első 200+ milliót ezzel kerestem, mindössze explorerkedéssel. Utána Pythonnal csináltam meg az első milliárdot, kvázi könnyedén. Cobrám sosem volt, sosem lesz, nem tetszik az a hajó. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#44104) Raymond válasza woryz (#44102) üzenetére


Raymond
félisten

Tok mindegy, nem kell ott kuksolni egyebkent se. Elmentel onnan es kesz, nagy az univerzum :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#44105) ledgeri válasza miqlas (#44100) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Persze, csak az alap KB+Mouse setup nem jött be, KB+mouse+yaw, meg nem tudom, hogy a hajó miatt, vagy a beállítás miatt olyan, hogy érzésre fel jobban húzható, mint oldalra kanyarítható... Mindegy meglesz valami... én sem fogok nagy harcoskodó lenni... már csak ezért sem...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#44106) BandiT85 válasza ledgeri (#44105) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Az összes hajó így viselkedik, nem az egér+bill hibája.
Én ezzel beállítással játszom 5 éve:
W és S: gázkar
A és D: thruster bal-jobb
Q és E: hossztengely körüli forgás
R és F: thruster fel-le
Egér: fordulás jobb-bal, fel-le (bocs, sosem tudom angolul hogy van)
Titkos tipp: energiamenedzsment 0, 1, 2, 3 (balanced, shield, engine, wep)
Remélem segítettem! :K

Ja és a gáz közepes tartományában fordul a legjobban minden hajó!

[ Szerkesztve ]

(#44107) Nagus


Nagus
senior tag

Töröltem az előző "karaktert" és újat kezdtem. Volt egy küldetés valami LSH 3615-re, azóta nem enged vissza a kezdő helyre és nem férek hozzá a letárolt hajókhoz... Erre van valami megoldás, hogy ha elhozni nem is de legalább el tudjam adni? [kép]

(#44108) Raymond válasza Nagus (#44107) üzenetére


Raymond
félisten

Leszallsz egy olyan allomasona ahol van shipyard es ott a vasarlason kivul van "Transfer Ship" opcio is. Azzal athozod a hajoka arra az allomasra.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#44109) miqlas


miqlas
őstag

... még egyszer nekifutnék a bányászatnak. Azt tudom, hogy találjam meg a megfelelõ hot spotokat egy bolygó gyûrûrendszerében, csak az nem világos, hogy ha ott vagyok, akkor hogy találom meg a kincset rejtõ sziklát, az értéktelenek között! Ez a véletlen mûve vagy a sziklákat is szkennelni kell?

42

(#44110) Peppo válasza miqlas (#44109) üzenetére


Peppo
őstag

Van több módszer is, függően attól, hogy mit keresel. Ha Void Opalt, akkor core mining a szükséges módszer, ehhez kell pulse wave analyzer (utility cucc). Ha ezt időnként elsütöd, akkor az olyan sziklák, amelyekben van valami (nem feltétlenül VO, lehet valami értéktelen cucc is), világítani fognak pár másodpercig. Ha van a hajódon prospector limpet controller (nélküle el se indulj!), akkor az ilyen sziklákba bele kell vele lőni egy limpetet, és azt kijelölve látod, mi van a sziklában. Utána sziklát robbantani és kikanalazni a belsejét. De erről érdemes megnézni egy videót.

Ha Painite vagy Low Temperature Diamond a cél, akkor a surface mining a megoldás. Ez sokkal egyszerűbb, és ez esetben pulse wave nem is kell, hanem csak véletlenszerűen lövöldözni a prospector limpeteket a sziklákba, aztán amelyikben van valami, azt mining laserrel kiszedni.

Collector limpet controller legyen bőven a hajódon!

(#44111) woryz válasza Apollyon (#44103) üzenetére


woryz
senior tag

Butaságot kérdezek: Mi az a kezdő terület, és hogy lehet elhagyni?    :B

Mi az a DBX+?

[ Szerkesztve ]

(#44112) nTom válasza woryz (#44111) üzenetére


nTom
aktív tag

1 ahova berak a játék, mikor legelőször belépsz
2 DiamondBack eXplorer

[link] itt vannak a hajók, a tulajdonságaikkal

(#44113) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Srácok, mi ez a idegesítő, ismétlődő frekvencia amit a 2. accom csinál, miután csatlakozott a főaccom hajójába? :F Még leszütelve is hallaszik... A 2. accom az ASUS laptopomról van jelen.
Itt a videóm erről a jelentségről.
Egyetlen megoldás hogy elmémítom, de akkor sem tudom mi a fene és miért? :Y

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#44114) mrzed válasza wollnerd (#44113) üzenetére


mrzed
senior tag

Nincs túl közel a laptop a másik gép hangszórójához? Lehet a lapos mikrofonját kéne némítani.

(#44115) wollnerd válasza mrzed (#44114) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Hát Őőőő... :D Épp mellettem van a laptop a nagy asztalomon és igen, az asztali PC-n a hangszórót használom hangforrásnak. :D A laptopé pedig némitva.
Szerk: Na most olvastam el mégegyszer. Ja hogy felvenné a hangokat a laptopom mic-je? :DDD
A csudába. Erre nem gondoltam. :D De miért ilyen fura hangokat? Köze nincs, ami kihallaszik a hangszóróból, ezek kb. sipogások... :D

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#44116) ledgeri válasza wollnerd (#44115) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja ez ugyanaz mint a koncerteknél a mikrofonos felsípolás, csak ott picivel kisebb a késés.
Próbáld ki hogy tapsolsz, vagy valami hasonlót csinálsz a mikrofon közelében, majd meg némítsd a mikrofont!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#44117) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Eddig bevallom 2 órát ment a játék... 1 óra tutorialozással, és 1 óra ingame "nézzünk át minden menüt"-tel...Időközben ment a youtube guide-ok halmozása ezerrel :) Mindegy úgy érzem passzol a játékhoz így kezdeni :)

Csak egy kérdés maradt bennem: Veszítek valamit ha multi-crew-val indítok? Gondolok itt pl a start régió permanens elhagyására... vagy hasonlóra...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#44118) duvi válasza ledgeri (#44117) üzenetére


duvi
nagyúr

Semmit nem veszítesz, bár az elején érdemesebb egyedül játszani, amíg kiismeritek a játék irányítását, működését. Másrészt mindenképpen állítsátok be a port forwardot, hogy stabilabb legyen a kapcsolat!

(#44119) privateer2


privateer2
csendes tag


Véget ért az idei hiperszónikus repülőverseny! Szakítsd át a célszalagot, vagy robbanj fel, és szórd szét magad!

Újoncok miatt, Pho előzetes felhangoló videóját ismét beteszem. Eredményhirdetés lentebb!
https://www.youtube.com/watch?v=ebid_7KIWw4

51 óra. 18 fleet carrier. 40 pilóta. 70 versenyfutam. 100 milliónál több rebuy. (gépek átlag rebuy költsége 300.000 cr) több 300 űrhajót törtek roncsá. Mindez 1 eseményen 2 nap alatt.

És akkor jöjjön az eredményhirdetés.....
Harmadik helyen...... Verminus - Foxbat nevű hajójával (tavaly második helyen végzett).
Második helyen...... Shaye Blackwood - Plissken nevű hajóval.
És az idei győztes!.... micsoda? IGEN....jól látjuk? JÓL! Idén a tavalyi győztes ismét az első helyen: Phoebia - Sharona nevű hajóval.

A Magyar pilótáink ismét bizonyítottak! Gratulálunk Phoebia és Verminus parancsnokainknak, hogy ismét őrült tempóval hasítva az eget mutatták meg a világnak hogy bizony egy kis közép európai ország is tud mutatni valamit.

Verminus videója: https://www.youtube.com/watch?v=wo5jrvurC2s
Phoebia videója: https://www.youtube.com/watch?v=rYkDRpo7IDc

[ Szerkesztve ]

Gigabyte 970A-UD3P, AMD FX-8300, 2x8 DD3 GB 1866 Mhz ram, Radeon RX 390X 8 GB

(#44120) 4580693 válasza privateer2 (#44119) üzenetére


4580693
senior tag

Hogy tudnak akkora sebességet elérni?

(#44121) woryz


woryz
senior tag

Újabb noob kérdés.. A sidewindernek hogyhogy más lett tegnapról mára a végsebessége? Rendszer / bolygó függő?

(#44122) Raymond válasza woryz (#44121) üzenetére


Raymond
félisten

Wat? :F

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#44123) woryz válasza Raymond (#44122) üzenetére


woryz
senior tag

Nem a hipertérben, nem is a bolygó köziben, hanem amikor dokkolok. Most már csak 132 volt a csúcssebessége a sidewindernek. Tegnap nekem több rémlik...

(#44124) duvi válasza woryz (#44123) üzenetére


duvi
nagyúr

Gondolom kiengedted a landing geart. Kiengedett futóművel nem tud max sebességgel repülni.

(#44125) duvi válasza 4580693 (#44120) üzenetére


duvi
nagyúr

Nagy magasságból a bolygó gravitációs vonzásával gyorsítanak fel (zuhannak be).

(#44126) woryz válasza duvi (#44124) üzenetére


woryz
senior tag

Nem, nem volt kiengedve, simán lehet, hogy valamit elnéztem. :)

Viszont a hajóvásárlás upgrade nagyon kínai, meg azon kívül biztos hogy még 1000 dolog. :B

(#44127) duvi válasza woryz (#44126) üzenetére


duvi
nagyúr

Nyugodtan kérdezzél, segítünk! Egyébként van egy Téma összefoglalónk, ami ha nem is naprakész, de elég sok infót tartalmaz a kezdő játékosoknak.

(#44128) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok!
Hogy érdemes komolyabban belevágni a bányászásba?
Vettem egy Cobra MK3-at és felszereltem az alap bányász dolgokkal, collector prospector limpetec, refinery, scannerek, meg két lézer, plusz egy rakéta.
Tudom, mi hogy működik, viszont a limpetek elég gyorsan elfogynak + a rakéták is elég drágák, nem kifizetődő a bányászat ezen a kis szinten? Mit/hol érdemes bányászni ilyen kis szinten? Van erre vmi táblázat? Vagy a bányászküldiket kellene csinálni?
A másik kérdés: A Hudot hogy szokás a bányászhajókon beállítani? Tudom, hogy van külön combat meg analyst mode, meg a setupok között N-el tudok váltani, de vhogy nem áll nekem össze, hogy mi a logikus/szokásos beállítás. :B
Egy-két kezdő bányász tipp jól jönne! Köszönöm :R

(#44129) duvi válasza 5150head (#44128) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia!
Kétféle bányászati módszer van. ITT találod a hagyományos (lézeres) bányászat leírását. Másik lehetőség a core mining (robbantásos), amihez Pho készített egy nagyszerű videó tutorialt. A megfelelő helyszínek kiválasztásában segít ez az adatbázis. Induláskor érdemes fullra tölteni a cargot limpetekkel. Max kidobsz egy párat, ha gyorsabban telne a cargo, mint ahogy a limpetek fogynak.

(#44130) Peppo válasza woryz (#44126) üzenetére


Peppo
őstag

Ha modult nem cseréltél a hajóban, rakományt sem vettél fel, és nem is nézted el, akkor még lehet az, hogy a distributor beállításán (jobb oldalt az állítható pöttyök) módosítottál valamit, és nem ugyanannyi energia megy a hajtóműre, mint korábban.

#44128 5150head

A bányászat nagyon is kifizetődő. 1 tonna gyémánt árával visszahozod a teljes összeget, amibe az a Cobra került. De painite-ból se kell hozzá kettőnél több. Szóval e miatt ne aggódj! Ha pénzre van szükséged, a bányászat jelenleg a leghatékonyabb módszer arra, hogy sokat szerezz.
Meg kell persze hozzá tanulni pár dolgot, pl. hogy hova érdemes menni, mit érdemes vinni, hogy kell hatékonyan bányászni, és aztán hol érdemes eladni a cuccot, de ha ezek megvannak, akkor dőlni fog a lé. Kicsit gyorsabban is, mint az egészséges lenne.

[ Szerkesztve ]

(#44131) Nagus


Nagus
senior tag

Mióta töröltem az eléggé minuszos karaktert és újat kezdtem egészen jól alakul. Egyszer sem szedtek ki hipertérből pedig pár próbálkozás volt npc-től. Amúgy rájöttem, hogy azok a fuvarok elitek voltak. Találtam egy rendszert ahol rendszeren belül type-6-tal platformos bázisok között fuvaronként átlag 1,5 millió a jutalmam. Csak néhány perc az út oda és vissza is.

Elgondolkodtam a Keelback vásárlásán és felszerelném hangárral és fighterre specializálódott elite npc-vel. Ez mennyire lehet hatásos akkor ha kiszednek hipertérből? Le tudja szedni az ellenfél npc-t?

A kezdő rendszerekbe (Matet, Otegine...) miért nem tudok visszamenni? Azt mondja, hogy "requires pilot: federation district permit" szövetségi körzeti engedély kellene. Ehhez hogyan jutok hozzá?

A heti ARX reset mikor van?

[ Szerkesztve ]

(#44132) duvi válasza Nagus (#44131) üzenetére


duvi
nagyúr

"Elgondolkodtam a Keelback vásárlásán és felszerelném hangárral és fighterre specializálódott elite npc-vel. Ez mennyire lehet hatásos akkor ha kiszednek hipertérből? Le tudja szedni az ellenfél npc-t?"
A fedélzeti vadász önagában nem képes legyőzni a támadóidat. Arra jó, hogy elvonja a koncentrált tüzet rólad, illetve ha felhúzol elite szintig (ők is fejlődnek harc közben) egyet, akkor már elég hatékony lesz és rábízhatod a fő hajódat is. Mivel az NPC pilótáid zsoldért csatlakoznak hozzád, ezért az összes bevételedből részesülnek. Minél magasabb rangút veszel fel (expert a max), annál többet kell fizetni neki! Éppen ezért érdemes Harmless pilótával kezdeni. Itt a százalékos táblázat a jutalékukról:

Ha fuvarozol, akkor inkább vegyél egy T6-ot. Több rakomány fér bele és harmadába kerül.

Szerk:
- A kezdő rendszerekbe (Matet, Otegine...) miért nem tudok visszamenni?
Azért mert valamelyik rankból szintet léptél és elhagytad a kezdő zónát. Ilyenkor már nem mehetsz vissza többé. Ez a zóna kimondottan az új játékosoknak lett létrehozva, hogy viszonylagos biztonságban kezdjenek.
- A heti ARX reset mikor van?
Minden csütörtökön, rendszer karbantartáskor.

[ Szerkesztve ]

(#44133) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Na mehet a sunyiba a játék ;] Épp a kezdő rendszerekben gondoltam, hogy megyek felszíni munkát végezni, pont miután már rájöttem hogy hogyan is megy a csillag-rendszerek felfedezése. Erre láttam valami fura jelet, mondom megnézem. Megaship, de alig találtam hogy hogyan kéne scannelni... Megvolt, erre 2 percen belül kilőttek, mert story szerint támadás alatt volt. Ekkor még nem néztem át az összes kezdő rendszer, nem csinálgattam mindent bennük amit lehet...
Hajóválasztónál nem volt semmi indikáció, hogy a 2. opció az nem a kezdőrendszerek valamelyikébe rak. Erre az fogadott, hogy "köszi, hogy itt voltál, de elmentél és permit rewoke..."

Most nem tudom, hogy 800k-val haladjak tovább úgy, hogy már "élesben kell csinálni", és tudom, hogy van 10 rendszer amit sosem láthatok, vagy kezdjem újra, picit nagyobb lendülettel, mint előtte.....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#44134) Raymond válasza ledgeri (#44133) üzenetére


Raymond
félisten

Jatsz tovabb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#44135) ledgeri válasza Raymond (#44134) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mondjuk bánatomban leszálltam egy bolygóra.... OK, mentem volna el, sokáig tartott volna, feladtam, seldestruct...

Az új spawnpoitn: Farkas Dock -szóval lehet, hogy égi jel volt ez....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#44136) nTom válasza ledgeri (#44135) üzenetére


nTom
aktív tag

"solo"-módban játsz, biztonságosabb kezdőnek

(#44137) ledgeri válasza nTom (#44136) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Kell a multi.... :B

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#44138) woryz válasza duvi (#44127) üzenetére


woryz
senior tag

Köszi!

#44130 Peppo:
No, azt nem tudom hogy kell, ha elnyomigattam, akkor az valami tudatalatti boost volt. :)

(#44139) 4580693 válasza duvi (#44125) üzenetére


4580693
senior tag

Valami ilyesmire gondoltam. Mindenesetre szép eredmény a sokszoros Mach. :)

(#44140) woryz


woryz
senior tag

Lehet, hogy volt róla szó, vagy benne van az összefoglalóban - nem találtam - dehol tudok venni olyan scannert, amivel a rendszereket tudom felderíteni? :F

(#44141) nTom válasza woryz (#44140) üzenetére


nTom
aktív tag

az a Discovery Scanner
ez nincs alapból benne?

Detailed Surface Scanner amivel a bolygókat scanneled

[ Szerkesztve ]

(#44142) Raymond válasza woryz (#44140) üzenetére


Raymond
félisten

Rajta van mar a hajodon. Hozza kell adni egy Fire Group-hoz. A hajoban ulve a jobb oldali panelen kozeppett van a "Fire Groups" tab. Ott a "Discovery Scanner"-nel allitsd be a csoportot.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#44143) woryz válasza Raymond (#44142) üzenetére


woryz
senior tag

Köszi Neked is meg nTomnak is, megvan! :R :C
Rá nem jöttem volna magamtól.

(#44144) ledgeri válasza Raymond (#44134) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak nem bírtam ki... De most már nincs visszaút, és minden EDDB alapú cucc ami első nézésre kell beállítva EDMC-vel szinkronizálva, csak hogy mutassam, mennyire benne vagyok :P

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#44145) woryz


woryz
senior tag

Gyerekek, hogy lehet ebben harcolni? Össze vissza forgok, nem tudok ráfordulni az ellenre, és már 15 perce kergetem a nyavalyás combat drone-t... :W Hogy a fenébe csináltam ezt meg a múltkor? :F Próbáltam álló helyzetben, a kék sáv közepén, max sebességen sehogy sem megy... :O

Most 16x a max sebességes a kis hajónak...

Nem lehet hagyni a fenébe a traininget?

[ Szerkesztve ]

(#44146) duvi válasza woryz (#44145) üzenetére


duvi
nagyúr

"Nem lehet hagyni a fenébe a traininget?"
Dehogynem! Nyugodtan passzold, ha nem megy!

(#44147) woryz válasza duvi (#44146) üzenetére


woryz
senior tag

hogyan? :)

(#44148) nTom


nTom
aktív tag

2 acc között lehet pénzt mozgatni? Ha igen , hogyan?

(#44149) Raymond válasza nTom (#44148) üzenetére


Raymond
félisten

Nem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#44150) buke válasza nTom (#44148) üzenetére


buke
tag

nTom : pénzt nem, de árut igen, s ha van FC-es ismerősöd, akkor a kereskedéssel át lehet pumpálni bármennyi pénzt egyik accról a másikra.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.