Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36801) duvi válasza gentlelynx (#36800) üzenetére


duvi
nagyúr

Akkor marad a T9. Itt egy T9 kamion (áruszállító) fitt. Ha kínainál veszed, akkor 15%-al olcsóbban megvan. Itt pedig ugyan ez, csak utasszállító fittel. Útvonaltervezésnél figyelj a hatótávolságra, vagy tegyél fel Fuel Scoopot! Arra készülj fel, hogy rendszeresen megtámadnak, ha lesz nálad rakomány, vagy utas.

(#36802) Cooper911 válasza cintula187 (#36793) üzenetére


Cooper911
senior tag

A chieftanhoz nem kell semmilyen rang. (Viszont a Horizons kell.)
Egy nagyon jól manőverező közepes hajó. Talán a Federal Assault Ship-hez lehetne hasonlitani, árban sebességben, manőverező képességben nagyban hasonlít hozzá. A hardpointoknál a két Large megegyezik, a két medium helyett a Chieftan egy mediumal és három smallal rendelkezik.
A kinézetnél kinek mi jön be, de szerintem jól eltalálták a Chieftant.
Annak tudnám javasolni aki Combat ship-et keres de a Python még drága neki.
Viszont úgy kell számolni hogy A-s modulokkal felszerelve olyan 100MCr körül van az ára.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#36803) Cooper911 válasza gentlelynx (#36798) üzenetére


Cooper911
senior tag

A T9-el ha kirángat valami kalóz egy low security környéken akkor nem lesz egyszerű dolgod. Fighter hangár és pilóta, esetleg célkövetős rakéták legyenek kéznél. Én anno amikor nem volt még fighter hangár próbálkoztam meneküléssel + akna szórással is álltalában bejött.

Viszont 124M-ből már egy egészen jól feszerelt Pythont is össze lehet rakni. Utasszállitásra is jó, két economy és két first class kabin befér. Szállításra sem rossz, 200 tonna raktér összehozható úgy hogy még pajzs is lesz. Ja és meg is tudod védeni magad vele. Persze nem árt majd az FSD-t és a Thrustert mérnökök álltal tuningolni. Meg persze a fegyvereket.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#36804) gentlelynx


gentlelynx
tag

Köszönöm, akkor azért még várok a T9-el, de a fitteket nagyon köszi, mert már épp kérdeztem volna :R
Azt érzem, hogy combosodni kell még anyagilag, meg előtte azért a kis kobrámmal meg is próbálnék még valakit leszedni, mert eddig egy hold épület védő drónjain kívül máshol nem nagyon tudtam megmártani a lézernyalábjaimat... :))
Ez a harc nagyon megváltozott; szoknom kell... (rinya-off) :D

(#36805) Cooper911 válasza gentlelynx (#36804) üzenetére


Cooper911
senior tag

A legjobb tréning ha kimész egy nav beacon-höz.
Ott scannelgeted a hajókat. Lényeg hogy legyen pár zöld a környéken.
Aki wanted és nálad kisebb, azt megpróbálod kilőni, egy idő után a többiek úgyis segítenek.
Aki wanted és nálad nagyobb annál ott lézengsz a közelben amig valaki(k) bele nem kötnek. amikor már szépen gyepálják akkor elkezded te is lőni.
A dangerous és elite ranguakat illetve a 2-es 3-as wingeket egyenlőre hanyagold. Ha már a fentiek jól mennek akkor lehet velük próbálkozni.
Időnként célszerű visszamenni a bázisra leadni a bounty-t, mert ha pukk van akkor ugrik az egész.
Ha felraksz egy kill warrant scannert (most már manifest scanner?) és azzal is scanneled őket akkor még több bountyt kapsz értük.
Ja és nagyon vigyázz, hogy szövetségesbe ne lőjj bele.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#36806) gentlelynx válasza Cooper911 (#36805) üzenetére


gentlelynx
tag

Ilyesmiről láttam már videókat és olyan egyszerűnek tűnik...
Csak az bizonytalanít el, hogy amikor meg engem rángatnak ki SC-ből és elkezdenek lőni, még csak ráfordulni sem bírok az ebadtára, mire a pajzsom már le is esett... :W
Vagy ezeknél a szalonnáknál gyengébb wanted mukik is lézengenek?
Akik ilyen kirángatósdit nyomatnak (gépi), azoknál meg lehet mondani, hogy általánosságban milyen nehézségű ellenfelek szoktak lenni?

(#36807) duvi válasza gentlelynx (#36806) üzenetére


duvi
nagyúr

Milyen hajóval harcolsz és milyen fitted van? Linkeld be a coriolison összeállított fittedet plz! Az ellenfelek változóak. Lehetnek Novice és Elite pilóták is. Tanulásképpen ajánlom Vindicator Jones videóit. Nagyon jó tutorialokat csinált és ő tényleg profi pilóta.

(#36808) A_Papa válasza gentlelynx (#36806) üzenetére


A_Papa
aktív tag

Szűkebben fordul, ha lehúzod a gázt a kék tartományba.

[ Szerkesztve ]

Papa

(#36809) gentlelynx válasza duvi (#36807) üzenetére


gentlelynx
tag

Egy kis bajom akadt ezzel, mert egyérszről most kicsit messze van tőlem a c_mk3 és borsos lenne, hogy idehívjam, de amit innen látok azt bekonvertáltam... Egyet nem bírtam; az optional internal-nál írtam egy Detailed Surface Scanner, ami igazándiból egy Planetary Approach Suite, csak ezt nem tudtam kiválasztani.
Ez már egy módosított konfig a korábbiakhoz képest, de ezzel még nem próbáltam ellenállni...
Felfedezésre, kutakodásra és a menet közben adódó afférok megfelelő kezelésére gondoltam jónak, de nyitott vagyok a jobbító javaslatokra! :K :R

(#36810) gentlelynx válasza A_Papa (#36808) üzenetére


gentlelynx
tag

Köszi, ezt is kipróbálom! :K
Meglesz ez szerintem!
Most már csak a para-faktor motoszkál, de ezt is leküzdöm ;]

(#36811) duvi válasza gentlelynx (#36809) üzenetére


duvi
nagyúr

Coriolison ha összeállítod a fittedet, akkor elég ha linkként beilleszted ide és akkor egyből megnyílik az oldal. Így gondoltam. A mellékelt kép alapján egyáltalán nem alkalmas komolyabb harcra (még könnyűre se nagyon) ez a fitt :( Tele vagy E-s modulokkal, amik a lehető leggyengébbek. Pl. ilyen a shield és a thruster, amiknek baromi nagy jelentőségük van harcban. Ezt a pajzsot pillanatok alatt leszedik rólad és ezzel a thrusterrel nagyon lassú és nehezen manőverezhető a hajó. Amíg nem tudod komolyabban felszerelni, addig inkább ne harcoljál ezzel, mert csak a pénzt fogja égetni! Másik fontos dolog, hogy érdemes feladatspecifikusan felszerelni a hajót. Egy felfedező hajónak nem igazán kell fegyver és célszerű D-s modulokkal felszerelni (kivéve az FSD-t, mert abból a legjobb kell), hogy minél nagyobbat ugorjon. Vagy combatra gyúrsz, de akkor nem kell a Surface scanner.

(#36812) Cooper911 válasza gentlelynx (#36810) üzenetére


Cooper911
senior tag

És akkor még ott van a PIP management, a boost-al fordulás, a FA-off fordulás és ha ezek is mennek akkor már egész jó kezdő harci pilóta vagy :)

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#36813) duvi válasza Cooper911 (#36812) üzenetére


duvi
nagyúr

Hogy teljes legyen a sorozat, van még tolatás is :)

(#36814) gentlelynx válasza duvi (#36811) üzenetére


gentlelynx
tag

Na, jó... elismerem ez fájt :B
De tuti igazad van! :K
(A történések is igazolják...)
Már intézem is. :R
Thx!

(#36815) gentlelynx válasza Cooper911 (#36812) üzenetére


gentlelynx
tag

Köszi, ezeket gyakorolgattam/gyakorolgatom, de fentiek szerint a vas sem volt a barátom...
Nos, azt hiszem van tennivalóm ;) úgyhogy irány az űr! :K
:R

(#36816) Cooper911 válasza duvi (#36813) üzenetére


Cooper911
senior tag

Hmm... ezeket össze kéne foglalnom egy videóban.

gentlelynx: A szalonnán jót röhögtem, de láttam már gépkönyvben is a beacon-t szalonnának forditani.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#36817) gentlelynx válasza Cooper911 (#36816) üzenetére


gentlelynx
tag

Csudába... pedig reménykedtem, hogy másnak nem ilyen ferde a gondolattya :DDD

(#36818) duvi válasza Cooper911 (#36816) üzenetére


duvi
nagyúr

Ezek mind benne vannak az összefoglaló Repülési alapok szekciójában.

(#36819) cinemazealot válasza Cooper911 (#36816) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ami azt illeti, én szívesen vennék egy olyan videót, ami érthetően és jól illusztrálva bemutatja, hogyan érdemes használni ezeket a (FAOFF-fal összekötött) manővereket harc közben és hogy a különböző vezérlőket (pl. Hotas X) hogyan érdemes hozzá felparaméterezni. :K

Néhány külföldi tutorialt már megnéztem, de valahogy még nem teljes a kép. Valószínűleg csak bele kéne vetnem magam, hogy érezzem is, ne csak lássam, ahogy más csinálja. :) No meg sokan HMD-vel csinálják, úgy meg könnyű átnézni a pilótafülke tetőablakán, amíg fordul a gép.

[ Szerkesztve ]

(#36820) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Mit csináljak a combat rank-ommal? :(((
Elképesztő hogy Dangerous szintre lépés milyen soká van... Lorinak miért nem elég a Master???
A Corvettemmel (még az expert szint 80%-nál) elkezdtem használni CZ-ket. (Inkább low) Szerettem azt, mert folyamatosan volt ellenség, általában könnyű és gyors volt lelőni őket, csak olykor baszogattak egyszerre 2-4-en.
De most 3 napja (most Master 28 %-os vagyok) valahogy ISZONYÚ nehézzé váltak a CZ-ek! :(( Mind High és Low is. Több háborús, civil-háborús rendszerben próbálkoztam már! Belépek egybe, kiengedem a vadász fire at will paranccsal és kb. 3-5 percig úgy tűnik hogy simán megy, majd hirtelen fordul a kocka és egyszerre akár hatan is nekem jönnek, annyira tartatlanná válik a helyzet hogy kénytelen vagyok bekapcsolni az FSD-t... Próbálkoztam már ugyanarra a CZ-ra a frakcióváltást, hiába, ott is fordul egyet a kocka inkább... Mintha a játék csalna és nem akarja megadni egykönnyen nekem a Life Support könnyítés 4. szintjét. :(((
A HazRESben pedig a megérzésem alapján akár 3x lassabb lenne a fejlődés... De így hogy elnehezedtek a CZ-ok, már mind1 is... Sajnos nem is mindegyik hostile Elite rankú... (még a High CZ-ben sem)

Bármi tipp a még gyorsabb haladáshoz?

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#36821) duvi


duvi
nagyúr

NEWSLETTER #224

(#36820) wollnerd
CZ-nél nincs gyorsabb megoldás. Minél magasabb a rankod, annál jobban belassul a szintlépés. Szerintem a fire at will parancs miatt szívsz a sok támadóval. Ilyenkor ész nélkül, minden ellenséget megtámad a vadász és behúz egy csomó hajót. Én mindig az attack target paranccsal használom. Másik tanács, hogy lehetőleg maradj a harc szélén. Ilyenkor kevesebben találnak meg, ergo kevesebb támadód lesz.

[ Szerkesztve ]

(#36822) wollnerd válasza duvi (#36821) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Köszi szépen a hasznos szavakat. :)
Amúgy időközben gugliztam is azért és azt olvastam h a Compromised Nav Beaconok is a legjobbak pl. az itt elmondottak szerint, főleg Anarchy rendszerekben.
Down to Earth Astronomy szerint is. Szóval azokat is megnézem, kíváncsiságból. :)

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#36823) duvi válasza wollnerd (#36822) üzenetére


duvi
nagyúr

Egy próbát megér, de én még mindig a CZ-re esküszöm :)

(#36824) Pissti válasza wollnerd (#36822) üzenetére


Pissti
csendes tag

Az se mindegy, hogy milyen szintű célpontokat lősz ki. Ahogy az általad mellékelt táblázat is mutatja. Az utolsó szintet én speciel compromised nav baconben csináltam meg, mert ott dangerous alatt nem nagyon volt ellenfél (már persze, ha azóta ez nem változott meg).

(#36825) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Nocsak, kivel találkoztam... :D

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#36826) duvi válasza wollnerd (#36825) üzenetére


duvi
nagyúr

Még évek után is találkozunk új hírességekkel :K Ő is megérdemelte, hogy bekerüljön az ED univerzumába.

(#36827) gentlelynx válasza duvi (#36826) üzenetére


gentlelynx
tag

Méjbí lidl lesszön? :F
Ki ő?
Engem csak mindig egy épp házasodni készülő drágaszág akar meggyőzni, hogy ez élete legjobb napja...

(#36828) duvi válasza gentlelynx (#36827) üzenetére


duvi
nagyúr

Alan Mathison Turing
Enigma kódjainak feltörése, Turing teszt ...

(#36829) RaGi91 válasza gentlelynx (#36827) üzenetére


RaGi91
senior tag

Ajánlom a Kódjátszma (The Imitation Game) c. filmet. Egyik kedvenc színészem a főszerepben és elég jó kis filmecske. Szerintem alapművek közé nyugodtan bekerülhet minden értelmiségi úriember / hölgy számára.

(#36830) kiskuplung válasza RaGi91 (#36829) üzenetére


kiskuplung
őstag

Enigma témában szerintem alapmű : [link]
Hogy az ördögbe nem lehet ismerni Turing nevét? Ha már a történelemkönyveket nem forgatja valaki, gyakorlatilag nincs olyan mesterséges intelligenciával kapcsolatos tudományos(-fantasztikus) könyv vagy film, amiben ne említenék meg.

(#36831) RaGi91 válasza kiskuplung (#36830) üzenetére


RaGi91
senior tag

Mondjuk én sem értem, mivel középiskolában is van róla szó bőven.

(#36832) korte019


korte019
tag

Nálatok ma minden oké a játékkal? Nekem eddig egyszer sem volt kifagyásom, de ma már a 3. crash hibaküldővel befagy az egész amikor be akarok lépni pl a Passanger fül alá egy állomáson. :/

(#36833) duvi válasza korte019 (#36832) üzenetére


duvi
nagyúr

Este 7-től 10-ig voltam játékban és ezalatt nem volt semmi probléma.

(#36834) duvi


duvi
nagyúr

Frissítettem az Összefoglaló, Büntetések és Vérdíjak szekcióját. Kérem, hogy nézzétek át és jelezzétek ha valami fontos kimaradt volna, vagy valamit javítani kéne! Köszönöm!

(#36835) korte019


korte019
tag

Ma csak egyszer volt kifagyásom, de végül is csak meglett az Anaconda :P
Olvastam már több embernél, hogy először könnyű meghúzni, így annyira koncentráltam az első kidokkoláskor, hogy elfelejtettem behúzni a lábait :D De szerencsére így is gond nélkül kicsúsztam, eddig nem sikerült odacsapni szerencsére, viszont tettem egy számomra érdekes észrevételt :D
Alulról is elég "hajószerű" a Conda, nem lehet, hogy így tervezték elsőre? :D Így van értelme az orrban a cockpitnek :D

[ Szerkesztve ]

(#36836) gentlelynx válasza RaGi91 (#36829) üzenetére


gentlelynx
tag

Köszönöm az infókat, pedig a film már itt van a NAS-on... csak még nem jutott időm... :B
@Duvi: Büntetés témához is köszi a cuccokat, szerintem nekem most sikerült egy kicsit "rágyúrnom"... Bevállaltam egy pár küldit far-far-övéj és miután 2 nap után rájöttem, hogy túl messze van, mert az út 1 tized részét sikerült megtennem és 6 napom lett volna, így feladtam és visszafordultam... :O
Azért volt egy momentum a végén, ami mégis valamit megmozgatott bennem (szeritem már más is volt ezzel így...)

:DD

[ Szerkesztve ]

(#36837) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Magyar a kalóz... :D

Úgy olvastam most a reditten hogy a NPC pilóták lassítják a ranklépést... Az ölésért járó XP egy részét elviszik. :Y
Ez tényleg így van?! Még a teljesen Elite-s pilótával is?? Mert akkor kiteszem a frigher hangar-t és inkább berakok egy 3. SCB-t...
Kicsit se vicces az hogy gyakorlatilag egy napban az órákat kell/kéne folyamatosan izzítani a fegyvereket a ellenségekre hogy elérhessem már végre a Dangeroust... Igen monoton és nem is lehet igazán ezt folyamatosan bírni ezt... nagy türelmem szokott lenni de nekem egyszerre, egy menetből már két, két és fél óra is sok. :((( Elgondolkodok azon mindig hogy miért nem elég Lori-nak a Master szint.......

Szerk: Folyamatosan a harcokat nyomom. (Mondjuk azt szeretem amikor véletlenül bekapok egy recless weapon fire fine-t, vagy rosszabb esetben a vérdíjat véletlenül, sejtem a pilótám miatt; szal be szoktak jönni a rendkívüli események...) Most vagyok a 75%-on.

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#36838) 42861 válasza wollnerd (#36837) üzenetére


42861
senior tag

Volt egy kollégám, Pál Tamás. Nagy alkesz volt. Nem tudtam, hogy ennyire vitte.. :D

(#36839) okyoky válasza wollnerd (#36837) üzenetére


okyoky
tag

Valami hasonlót érzek én is. Master 45%-on vagyok, 2-3 óra játékkal megy feljebb kb. 8%-ot a rankom.
CZ (High), HazRES (ok, HiSec rendszer), CompNavBeacon, mindegy, válogatom a nagyobb rankú ellenfeleket, de így is lassú az előrehaladás. A hugit sokszor ki sem eresztem, szükségtelen. Így is kacsavadászat érzésem van sokszor.
Amúgy nem én vagyok ennyire jó, a hajóm tehet róla. Talán pont emiatt nem merek HazRESbe menni cargoval.
Azon morfondírozok, h. inkább a Pioneer 45%-omat viszem el előbb Eliteig, az 7-8 óra alatt meglehet, és elég sok G4-G3 cuccot is kapok közben.

[ Szerkesztve ]

(#36840) Cooper911 válasza wollnerd (#36837) üzenetére


Cooper911
senior tag

Az Explorer rangnál a leadott felvedezések után kapott Creditért kapod az xp-t.
A Tradernél ugye egyértelmuen a kereskedéssel szerzett Creditért kapod az xp-t.
A Combatnál pedig a leadott bond után járó Creditért kapod az xp-t.
Namármost mindhármat lassitja a bérelt pilóta aki ezekből a Creditekből csipi le a maga hasznát.
-10% Credit = -10% Xp.

Ja és ne csak a Fighter hangárt rakd ki hanem a pilóta szűrét is mert (ha jól tudom) akkor is nyújtja a markát ha otthagyod a kantinban egész nap.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#36841) pcnet válasza Cooper911 (#36840) üzenetére


pcnet
addikt

"A Combatnál pedig a leadott bond után járó Creditért kapod az xp-t."

Combatnál nálad minél magasabb combat rangú ellent lősz ki, annál több XP-t kapsz. Volt is ehhez egy táblázat, most nem találom. Voltak bizonyos szorzók.

Szerk: Megtaláltam.

A combat rang nincs összefüggésben a leadott bonddal. Ezért is ajánlják combat rang húzásra a CZ-ket ha nem számít a pénz.

A pilótád akkor is tartja a markát, ha inaktív. :K

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#36842) orientcx válasza wollnerd (#36837) üzenetére


orientcx
őstag

"Elképesztő hogy Dangerous szintre lépés milyen soká van"

Az még nem is olyan durva, majd deadly-től elite-ig indul a hosszútávfutó magányossága. A második karakteremmel master fokozatból dangerous 3 nap alatt lettem, igaz, az 3 masszív játéknap volt. Igaza van duvi mesternek, erre a legjobb helyszín a CZ. Méghozzá a Hi CZ. Mivel a második karakteremnek a Corvette szóba sem jöhetett, nulláról 8 nap alatt egy fullra engizett FDL-ig jutottam, ezért azzal vágtam neki(MC+railgun kombó). Ha néhány trükköt ismersz, nem egy bonyolult dolog a CZ-zés, annak idején ebben a commentben(#29822) leírtam néhány tanácsot, olvasd el, hátha fel tudsz csipegetni belőle néhány dolgot.

Cooper911 - Igaza van pcnet kollégának, nem a bond számít, hanem a kuncsaft combat rank-ja. Ahogy koszorús nagy költőnk, Glázser Bozsó is megírta, többet ér egy deadly Cobra, mint amit egy novice konda... :K

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#36843) okyoky


okyoky
tag

Érdekes jelenséget vettem észre harcok közben (CZ, RES, mindegy):
A kijelölt, és támadott (piros) enemy néha semlegessé (narancs) válik egy rövid időre, máskor elvész róla a kijelölés, és mivel a pajzsa fenn marad, tutira nem silent running van a jelenség mögött.
Lehet, hogy nem is új a jelenség, de intenzíven mostanában kezdtem harcolni.
Más is tapasztalta? Mi lehet az oka? Mit lehet tenni ellene?

(#36844) duvi válasza okyoky (#36843) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez a Weapon Experimental Effect okozza: Target Lock Breaker
Csak Plasmára lehet feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#36846) Cooper911 válasza orientcx (#36842) üzenetére


Cooper911
senior tag

Akkor miért fejlődsz lassabban ha van segítőd?

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#36847) wollnerd válasza Cooper911 (#36846) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Nos, én tegnap óta kipróbáltam újra a HCZ-t egy federációs high security rendszerben és én a harc közepén láttam olyat amit még soha...!

A hatalmas harci hajókról még csak hallottam róluk, látni élőben még sose. :) Az hihetelen látvány volt amikor másodszor léptem be ugyanabba a zónába és már azt hittem hogy az a nagy hajó már nincs itt, de aztán láttam hirtelen a semmiből a sok kicsi hajók között egy sötét "ködöt" kialakulni és majd abból fokozatosan szétfosztva láttam meg a hatalmas hajót, lassan normál térbe belépve. :Y Hát ilyet nem lát mindennap az ember. :)
És akkor a nagy hajó oldalán elkezdtem harcolni és nem eresztettem ki a pilótámat és kb. 30-45 percet voltam összesen ebben a zónában. észrevettem hogy mintha kezdem gyorsabban fejlődni...
Viszont 3/4 óra után úgy döntöttem hogy visszamegyek ahhoz a CNB-höz. Mert a harctéren alig láttam Elite-s hajókat, sőt inkább csak master és competent közöttiek voltak, pedig High CZ.... Na mindegy.
A CNB-höz visszatérve szintén pilótám nélkül, még jobban megtapasztaltam a ranklépés gyorsaságát.
Az eddigi kb. 3-3,5 órás játékidővel már 88%-os vagyok! tegnap előtt késő este még csak 75% voltam..

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#36848) orientcx válasza Cooper911 (#36846) üzenetére


orientcx
őstag

"Akkor miért fejlődsz lassabban ha van segítőd?"

Megmondom őszintén, én még csak azt sem tudtam, hogy kísérővadásszal lassabb az előrejutás(15' tavaszán még híre hamva sem volt az ilyesminek, a második karakteremmel meg csak FDL-em van, amivel a space mops ugye nem játszik), de számomra a magyarázat akkor is kézenfekvő. Nem a neki járó combat bond az oka a lassabb előmenetelnek, hanem valószínűleg a kp-n felül a kuncsaftért járó XP-ből is lenyúl egy-egy darabot. Ha csak a credit számítana, akkor az a vicces helyzet alakulhatna ki, hogy egy-egy elite kisvadász más és más mértékben lassít, hiába ugyanannyi a segítség, amit adni tud. Ugye ha valaki harmless másodpilótából nevel elite fokozatút, akkor 10% lesz a bére, ha viszont expert-ből farag elite-t, akkor asszem 16%. tehát több mint másfélszer lassabban lehetne fejlődni vele, pedig ugyanazt tudja.

Persze ez pusztán csak az én gondolatmenetem, azt senki sem tudhatja, mi jár Braben mágus fejében, és milyen csavarodott, neutron csillagokban préselt, fekete lyukakban spagettizálódott logika mozgatja sajátos működésű neuronjait, úgyhogy a tévedés jogát továbbra is fenntartom. :K

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#36850) orientcx válasza duvi (#36849) üzenetére


orientcx
őstag

Szerintem ez a felsorolás nem az npc másodpilótákról szól.
Mert(ha jól értem) a "crew members" a beültetett +playert jelöli(ahogy én is játszom azért a + pöttyért), npc másodpilótából ugye nem lehetne egyszerre kettő a hajón.
A "wing mate" meg egy player wing társ, tehát ő is player
De azzal együtt meglehet, hogy az npc vadászpilóta nem csak pénzbe, de XP-be is kerül(a kis csupor mindent lenyúl, amihez csak hozzáfér) ;)

A tévedés joga továbbra is fenntartva, egy Fed bugrisnak az ilyesmi alapból jár :K

Az meg egy abszolút új infó, hogy az elite cím után is gyűlik az xp :U

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.