Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53101) syler123 válasza Teréz Atya (#53100) üzenetére


syler123
veterán

Azaz, van olyanom is, csak nem az esc flash-hez használtam, hanem a hs1177 osd-hez. Csak keverem a szezont a fazonnal :)

FT232RL FTDI USB 3.3V 5.5V to TTL Serial Adapter Module

Videók alapján már akkor is jobbanjárok ha a gyári flysky firmware-t felteszem, mert legalább nem a 2 trim gomb kell hogy bejussak a setupba, imádnivaló, amikor ez miatt állítom el a trimet. Gyárival simán az ok hosszannal bejutok a setup-ba.

Nem emlékszel melyik oldal alapján frissítetted a távodat? Van ilyen konzolos updater, grafikus stb. De olvasgatok melyik firmware lehet a tuti.

[ Szerkesztve ]

(#53102) david335 válasza syler123 (#53075) üzenetére


david335
tag

Ibus és távoldai fail safe. Azt nem tudod, hogy ez az antenna jó FS-A8S-hez is?
Antennából ne nagyon vágj le, reflexió alakulhat is.

[ Szerkesztve ]

(#53103) SpydeR3412


SpydeR3412
aktív tag


:DDD :C

(#53104) Saccco válasza SpydeR3412 (#53103) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azt hiszem jól választottál. :))

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#53105) syler123 válasza david335 (#53102) üzenetére


syler123
veterán

Pár értékelő azt írja, de legtöbben x6b-vel használják, így mérget nem vennék rá. Vicc amúgy hogy mind a 10db külön van csomagolva, nem hiába védjük a környezetet :D

(#53106) SpydeR3412 válasza Saccco (#53104) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Bizony :DD

(#53107) AMDaZERG_1 válasza syler123 (#53105) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Véleményem szerint ide küldik csomagolás formájában a szemetet. GB különösen figyel arra, hogy minél több hagyja el a területüket. Viszont jó benne, hogy védve van a termék, ami sok esetben szintén szemét :D

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#53108) syler123 válasza AMDaZERG_1 (#53107) üzenetére


syler123
veterán

Van benne valami :D Mondjuk a banggood sem különb, ez tőlük jött, de a vtx is körbe volt tekerve 1m szeméttel...

(#53109) Zoty4 válasza SpydeR3412 (#53103) üzenetére


Zoty4
őstag

Mi lett a flysky tavval? Nem azt vetted meg?

[ Szerkesztve ]

(#53110) AMDaZERG_1 válasza syler123 (#53108) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Na, ők a másik fele! :D
Az a habosított műanyaghulladék indokoltnál 500%-al túlbiztosítva a védendő árút, aztán ragasztószalaggal alaposan körbetekerve, hogy ne is tudd kb hol lehet a csomagban a vásárolt eszköz, és elvágni sem mered, nehogy kárt tégy a termékben :D
Azonban, volt már olyan, hogy csak a nylon borítékban voltak apró csavarok, amik szerencsére nem szóródtak el útközben.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#53111) SpydeR3412 válasza Zoty4 (#53109) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

De vettem azt is, még meg van. De az nem tetszik annyira, el akarom adni.

(#53112) atomka78 válasza Jackal2 (#53083) üzenetére


atomka78
tag

Köszönöm. :)

(#53113) twine


twine
addikt

mint minden youtube-ra "ujonnan' felkerülő GT-R90 videót, ezeket is megnéztem... :B
Jót nevettem szegény srácon....valahogy "a sarkon" az két fa nagyon útban van neki :D
Video_01:
Az első, felszállás után egyből elé ugrik :)
Video_02:
Aztán élvezi egy kicsit a repülést, és ismét nekifut, hasonló sikerrel csak most a másik kötött bele ;] :C

[ Szerkesztve ]

(#53114) Peaceliker válasza twine (#53113) üzenetére


Peaceliker
őstag

Bakker de szerettem fák között repkedni 130assal. Volt egy hely, volt pár nagy fa és alattuk olyan szépen lehetett bohóckodni, csak onnan kiútáltak... Most erdőben repülök egy tisztáson ott meg olyan sűrű a növényzet hogy egy követ nem lehet eldobni nem hogy egy drón nal repkedni :(

"Oh my Goa'uld!"

(#53115) Teréz Atya válasza Peaceliker (#53114) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hogyhogy kiutáltak?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#53116) twine válasza Peaceliker (#53114) üzenetére


twine
addikt

Nagyon várom már a "racerkedést"....én olyan helyen lakom, ahol szinte a telekről, de még a házból sem kell kimennem ,és csodás a "pálya"....de ha sétálok, vagy autózom 3-5 percet, akkor ilyenek vagy még "ilyenebbek" a lehetőségek ;)

(#53117) lalapapa55


lalapapa55
csendes újonc

Sziasztok!
Hogy lehet összekötni egy akciókamerát(SJcam 4000) VTX-el(TX801)?

(#53118) syler123 válasza twine (#53116) üzenetére


syler123
veterán

Most irigyellek :D Ez a hely racerkedésre termett. Itt nálunk kopár az egész terep, ahol fák vannak az erdő, de az meg olyan sűrű, hogy alkalmatlan reptetésre.

(#53119) Baku válasza lalapapa55 (#53117) üzenetére


Baku
aktív tag

Egy ILYEN kábellel.

Vagy egy ILYENNEL

Mindkettőből van nekem, de kipróbálni még nem volt időm .... :((

[ Szerkesztve ]

(#53120) lalapapa55 válasza Baku (#53119) üzenetére


lalapapa55
csendes újonc

Köszönöm,azt hiszem a másodikat megrendelem,aztán majd meglátjuk,hogy mi lesz!

(#53121) Peaceliker válasza Teréz Atya (#53115) üzenetére


Peaceliker
őstag

Rám hívták a jardot :D

twine

Akkor én most "útállak" :P

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#53122) twine válasza Peaceliker (#53121) üzenetére


twine
addikt

Majd egyszer szervezünk a nagykorú topiclakókkal egy beb@szós, racerpartyt a területre ;)

Nyilván először józanul repülünk ,aztán beb@szunk....nehogy a végén az összes drón a dunába végezze félájult állapotunkban.... :DDD
EGyébként ezt látom a konyhából,,ha télen repülnék, nem fázom ;] :D nagyjából ilyen a közeg kimozdulás nélkül :D

És akkor most kérek engedélyt meghunnyászkodni :B :D

[ Szerkesztve ]

(#53123) ezoltan válasza twine (#53122) üzenetére


ezoltan
tag

Egy dunántúli kis faluban élőként nekem is szerencsém van a környezettel.
Gyakorlatilag kisétálok az udvarom végébe és fákkal teleszórt tágas réten vagyok.
Három perc autózással még tágasabb területen van lehetőség darabokra törni bármit. :)

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#53124) twine válasza ezoltan (#53123) üzenetére


twine
addikt

:D félek rám is igaz lesz az utolsó mondatod ....

(#53125) vandor01 válasza Saccco (#53090) üzenetére


vandor01
őstag

A BG-n is akad 20.000KV-es [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#53126) Baku válasza twine (#53124) üzenetére


Baku
aktív tag

Mázlisták ..... :W

(#53127) SpydeR3412 válasza Baku (#53126) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Elég király lehet a hátsó kertben repkedni. :K

(#53128) vandor01 válasza Baku (#53126) üzenetére


vandor01
őstag

ahhh dehogy ennyi ongyilkos jelolt terrorista FA akar kiugrani a dron ele!
inkabb egy nagy platz ahol semmi nincs az utban
lehessen egyenesen szaguldozni :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#53129) vandor01 válasza SpydeR3412 (#53127) üzenetére


vandor01
őstag

szerintem meg egy panel megjobb fuggoagy az erkelyre aztan go!
haloszoba ablakan be a konyhan ki azt vissza erkely es elolrol kor :D

vki tolthetne mar fel ilyen videot esetleg a 10.ik emelti panelbol tolni!
neha felnezni a tetore vagy bekukkantai 9.iki szomszedhoz :D

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#53130) Jackal2 válasza twine (#53122) üzenetére


Jackal2
senior tag

Baszki, de jó neked:D

(#53123) ezoltan : de nálatok alacsonyan repülnek a hókotrók:D

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#53131) twine válasza vandor01 (#53129) üzenetére


twine
addikt

:K :D Igen az látványos lenne, főleg, ha "sarki" a lakás, és a panel két oldalán is vannak a kéglinek ablakai!
mutatós kis videó lenne....

Én egyébként így léptem be a csapatba tavaly, akikkel a településünk turisztikai filmjét csináltuk!
(Febr.24.-én mutatjuk be a "Polgár Jenő hivatalnak", aztán ha minden jól megy tv.-s megjelenés, és később "közösségi média", majd úgyis jövök vele "dicsekedni", ha már "terjesztjük" -22perc, csak drón- )
Szóval a rendező látta mit tud a Phantom,,,kérdezte én mit tudok,,,
-ablakon be tudsz repülni, stb?
-be!
-"Juli néni" adja már ide a templom kulcsát, bemennénk kicsit...("Juli néni" tamáskodott, végül odaadta) :D
-na akkor repülj már be az ajtón...
-rendben!
berepültem, körbenéztem, a pap papírjait lesodortam az asztalról :DDD aztán megnéztük a jelenetet...

OK. álljunk neki :DDD

Most készült el a narráció, és a film,,épp ma koccintunk rá este egy vérmesebbet.... :B :D

[ Szerkesztve ]

(#53132) SpydeR3412 válasza vandor01 (#53129) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Már régóta foglalkoztat a dolog, hogy megcsináljam, csak eddig valahogy sohasem mertem. :DDD
De lehet most már megcsinálom, elég erős a kis e011. :K

(#53133) AMDaZERG_1 válasza vandor01 (#53129) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Azt hiszed ez nincs tervben? :D
8. emelet
Kicsit még gyakorolni kell, és megy le a fene! :D
Sőt, fentről berepülöm a játszóteret amikor üres :D
Ma keményen odatettem magam. Első nyélgázos fábacsapódás után már átváltottam acroba.
Gondoltam annál gázabb már nem lehet. De! Lehetett :W
Nem, nem a falba vertem a fejem, hanem kajak fejen csaptam magam :D
Tetszett ez az acrozás, de 20 felszállásból nullaszor volt landing :D
Inkább kamikaze földetérésre sikeredtek a "mutatványok".
A szimulátornak semmi köze a valósághoz! Vagy az izgatottság miatt működnek másképp a kezeim.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#53134) twine válasza AMDaZERG_1 (#53133) üzenetére


twine
addikt

"De! Lehetett...."
:C:C szakadok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53135) ezoltan válasza vandor01 (#53129) üzenetére


ezoltan
tag

Johnny FPV töltött már fel videót a témában,az erkélyen ülve.Eszméletlen.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#53136) Peaceliker válasza AMDaZERG_1 (#53133) üzenetére


Peaceliker
őstag

Én meg sem próbálok leszállni már xD

"Oh my Goa'uld!"

(#53137) vandor01 válasza ezoltan (#53135) üzenetére


vandor01
őstag

ja ez jo mar lattam nagyon jo :D
de ez nem a Bekasmegyeri vagy Szolnoki Petofi lakotelep 10.ik emelete tipusu rovidfilm :D

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#53138) vandor01 válasza AMDaZERG_1 (#53133) üzenetére


vandor01
őstag

na azert vannak mindefele fulek felrakva a gepeimre
a kabelkotegeloert nem kar :DDD

mikrobi & leader

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#53139) ezoltan válasza Jackal2 (#53130) üzenetére


ezoltan
tag

Ez igaz,de én az otthoni körülményeket ecseteltem. :D

Itt,ha van időm repülni,csak az állandó görcsölés megy közben a folyamatos mély hó meg hideg miatt.
Bár a Wizi eléggé zárt,plusz hátul leragasztottam biztonság kedvéért a "fenekét" :D ,folyamatosan bennem van hogy esetleg eláztatom.
Mikor a hideg miatt szétzúzta menet közben a gyári propellerét és lepottyanva eltűnt a méteres hóban,nyugtáztam hogy vége a dalnak.
Kimentés után egy tömbben szedtem ki a belesajtolódott havat a belsejéből...Hál' istennek túlélte.Szívós kis gép.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#53140) Baku válasza vandor01 (#53129) üzenetére


Baku
aktív tag

Hát jah.... viszont ha ott benézel valamit, fölösleges is leszaladni a gépért a 10.-ről..... :DD

(#53141) D4M13N


D4M13N
aktív tag

Üdv mindenkinek.
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Pár éve már elkezdtem foglalkozni a drónok világával, megtanultam irányítani, szerelgettem is picit,de eltelt három év és a drón elkallódott, ezért valami aprórq gondoltam, amit kirándulások/túrák alkalmával magammal vihetek. A quadrokopter blogon olvastam a Hubsan H216A-ról és újranekifutásnak erre gondoltam. Annyit szeretnék tudni hogy van e valami kuponkód rá a gearbesten esetleg? Illetve olvastam hogy ajánlatos a wifi erősítő is. A tesztben a xiaomi ezek szerint megfelelő mert egyből veszek azt is hozzá. Ja és plusz akksit is vennék. Azt is ajánlana valaki? Előre is köszönöm.

(#53142) syler123


syler123
veterán

Csodás, lehet rossz az egyik hs1177. Néha fekete fehér, néha piros a kép, de talán a csatlakozó megmozgatásával változik, de nem mindig. Érdemes szétszedni, lehet valamit kezdeni vele?

[ Szerkesztve ]

(#53143) Jackal2 válasza D4M13N (#53141) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szia, a Xiaomi WiFi erősítős történetet Quadkopter 101-tól láttam, keress rá Youtubeon.

A gyári akksit vedd, mert elég lapos az akku fogadó, más nem nagyon megy bele.

Tudtommal jelenleg nincs rá kuponkód.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#53144) Peaceliker válasza syler123 (#53142) üzenetére


Peaceliker
őstag

Szenzort érdemes lehet újra forrasztani a nyákra

"Oh my Goa'uld!"

(#53145) syler123 válasza Peaceliker (#53144) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, nézek videót erről, mennyire lehet hardcore.

(#53146) Saccco


Saccco
nagyúr

Azt láttátok már, hogy AndyRC énekel is... :))

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#53147) KaiotEch válasza Saccco (#53146) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nincs amúgy rossz hangja, de ezt a számot énekelve + a kinézet eléggé langyi...

[ Szerkesztve ]

(#53148) Saccco válasza molnigee (#53034) üzenetére


Saccco
nagyúr

Eachine Wizard TS215 - Eachines Best Copter! - AndyRC máshogyan gondolja. :DDD

szerk.: Kérdőre is vonják. :D

Kaio :D

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#53149) Baku válasza Jackal2 (#53143) üzenetére


Baku
aktív tag

Ebből a videóból nem sokminden (jó) derül ki.....
Ez a beszédhibás sivatagi buckalakó, aki még egy x5-től is extázisba esik, 261m- re tudott repülni a Xiaomi boosterrel..... De hát ennyit anélkül is röhögve tud a h501 air. (A hozzá adott gyári Relay-el)
Akkor most mi van???? :F :Y

[ Szerkesztve ]

(#53150) david335 válasza lalapapa55 (#53120) üzenetére


david335
tag

Na ez tetszik:) a felvétel ilyenkor, hogyan történik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.