Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) Teréz Atya válasza flegga92 (#11149) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

No, a Galaxy Visitor 3 akkuja nem tartalamaz toltoelektronikat es az U807 toltoje sem.
En egy hobbyuzletben szoktam leadni. Legjobb lenne lemeriteni pl egy 100 ohmos ellenallassal. A sos viz sajna korrodalja a kapcsokat, nem tul jo meritesre. Egyik peldanyon egy napi aztatas utan is meg jo 4V-ot mertem.
Amugy nekem is volt ilyen akkum. Eredeti Dromida toltovel toltottem mindig, de egy honap utan felpuffadt.
Felmergedtem, kivittem egy betonplaccra es szoget vertem bele. Nem kellett volna, mert ugy beindult mint egy raketa, szinte hihetetlenul sok fustot okadva. :)
Azota tisztelem a LiPo akksikat.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#11152) cris78


cris78
őstag

ezt Most találtam :)
Mintha láttam volna ma ezt a helyet láttam volna ma másik videón :D
2:50-nél érdemes figyelni.
És gratula a videóhoz!

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#11153) flegga92 válasza Teréz Atya (#11151) üzenetére


flegga92
senior tag

Na akkor jól beleválasztottam, többen is írták hogy jó hozza (igaz azt nem, hogy mivel töltik). Ilyen bevásárlóközpontos elem/akku gyűjtőbe bele lehet tenni? Környéken nincs hobbybolt. Tudtok ajánlani valami aksit hozzá? Írtam már a BG-nak, hogy púpos lett, bár eddig azt hittem nem az én hibám, de aztán mégis.

(#11154) Teréz Atya válasza flegga92 (#11153) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nekem a Giant Power 750mAh 35C jott be legjobban. Az eredeti akkuhoz kepest eletre kel a gep. A JJRC H12C akkuja is bele megy, de azzal nem olyan furge a gep.
En az Eachine Racer toltojehez szerkesztettem paralell - > JST dugaszt es sorosan toltom az 1S akkukat.
800 mA-t tud, egy ora alatt 2-3 akkut feltolt, mivel 2-3S tolto. :)

Az mellett meg hasznalom a Dromida USB-s toltojet. Egy az egyben ugyan az a Galaxy Visitor 6 toltoje.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#11155) kimista válasza cris78 (#11152) üzenetére


kimista
aktív tag

haha :D
egy drágább gépnél lehet h kicsit jobban megindult volna az ember szívverése :D

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#11156) flegga92 válasza Teréz Atya (#11154) üzenetére


flegga92
senior tag

És ez az akku tartalmaz töltőelektronikát? Ezek után nem akarok befürödni vele. Illetve ezek után megkérdezem azt is, hogy ezzel és az U807 töltőjével lehet egyszerre több akkut tölteni?
Egyenlőre nem akarok töltőt venni, amíg ilyen szar idő van, bőven elég az 1 aksi is egyszerre :D

(#11157) Teréz Atya válasza flegga92 (#11156) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nem tudom, mert volt egy hasonlo esetem a tiedhez, igy az U807 toltojet szanaltam es azota csak "normalis" toltovel toltok.
Azzal a kabellal lehet tobb sajat vedelmes akkut tolteni, de akkor mar inkabb valami ilyet vennek.
Persze az igazi egy "normalis tolto." Tegnap rendeltem egy eredeti Skyrc Imax B6 mini-t.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#11158) flegga92 válasza Teréz Atya (#11157) üzenetére


flegga92
senior tag

Ilyenem van a H8 mininél jó szolgálatot tesz, 5 akkuval elég sokáig el lehet lenni, hogy közben powerbankról töltöm őket. Szerzek egy pár micro jst csatlakozót ezt az elosztót meg szétcincálom.

[ Szerkesztve ]

(#11159) Dinter válasza tibibi (#11147) üzenetére


Dinter
addikt

Igen.

Megvolt az első propeller törésem, rendeljem a következő szettet? :D

(#11160) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Gearbest-en most akciosak a racer cuccok, toltok, akkuk. Racer combo-k 90 dolcsi alatt. Vagy az emliett elvileg eredeti SkyRC Imax B6 mini 32 dolcsi.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#11161) zarew válasza Teréz Atya (#11160) üzenetére


zarew
senior tag

Nem tudom , ilyen az eredeti. Pl a csavarok mások....

De tiszta dili, a gyári oldal első képén a banánlikaknál alul felül nincs nyílás. Hárommal lejjebb pedig van! Ez mekkora! :C

[ Szerkesztve ]

(#11162) Teréz Atya válasza zarew (#11161) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat, lattam en mar karon varjut. Mivel a SkyRC kinai es naluk nagy divat ugy alverziot cserelni, hogy nem szolnak rola. Pl. az uj U807-emet nyugaton mar U808-nak hivnak az aprobb valtoztatasok miatt.

A fake-en ha jol tudom nincs PC link. Ha atvertek, no akkor harapni fogok, ugyanis rohadtul idegesito tudok ilyenkor lenni. Egyszer hat eladot orditottam szet a csaba mire visszakaptam a penzem. ;]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#11163) cris78 válasza Teréz Atya (#11162) üzenetére


cris78
őstag

Azt honnan lehet tudni, hogy a mi u807-ünk új vagy régi? Nem mintha számítana :)

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#11164) kimista


kimista
aktív tag

tök jól néz ki ez a u807, annyit beszéltetek róla, h megnéztem. lehet beruházok majd egyre, bár most megjött a cx-20, meg ott az X5C, de ennek jó az alakja :D

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#11165) Dinter


Dinter
addikt

Headless módnál mindig az lesz az előre, amerre épp néz a drónom mikor lenyomom a gombot, igaz?

(#11166) Teréz Atya válasza cris78 (#11163) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat, en csak a sajat szeptemberimhez tudom hasonlitani. Nagy csomagolas, jobban kitatlalt elemtarto a tavban, agresszivabb viselkedes. Ja es hangosabb. :)
A leges-legelso verziokban viszont golyos csapagy volt. :(

@ Dinter - igen

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#11167) cris78 válasza kimista (#11164) üzenetére


cris78
őstag

A fehér olyan, mint egy rohamosztagos :))
Teréz Atya:
Nekem nagy dobozban jött, a táv elemtartója meg olyan, hogy a két elem között csúszka van.

[ Szerkesztve ]

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#11168) Teréz Atya válasza zarew (#11161) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hoppa, hoppa, hoppa. A SkyRC oldalan le lehet ellenorizni h eredet-e a tolto.

@ cris78 - a szeptemberiben meg fixen van ott ilyen bigyusz. Ha oda csaptam a tavot egy picit megszakadt tav taplalasa.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#11169) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ilyet kérek a következő karira :DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#11170) tipuka válasza t72killer (#11169) üzenetére


tipuka
addikt

nekem is nekem is !! :C

(#11171) synar válasza t72killer (#11169) üzenetére


synar
őstag

Szerintem a Wltoys már dolgozik rajta. :D

(#11172) t72killer válasza tipuka (#11170) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahhoz képest, h a normál koptereknél alig bonyolultabb konstrukció, eszement drágán mennek az ilyesmi, ráadásul kamerafelfogatást nemigazán láttam rajta. Pedig komoly, légivideós-fotós felhasználásra sokkal több értelmét látom: alkalmasint nagyobb teherbírás, a szárnyak miatt jóval nagyobb hatótáv, ill tovább maradnak levegőben. Egy "videózzukvégigamagastátrát" projekthez tuti vmi ilyesmit használnék, bár komolyabb méretnél gondolom már a légiforgalmi szabályok vonatkoznak rá.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#11173) t72killer válasza t72killer (#11172) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akadnak barkácsmegoldások is - több-kevesebb sikerrel :Y

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#11174) kimista


kimista
aktív tag

[link] ez jó töltő? meg hozzá ez az elosztó, hogy egyszerre tölthessem balanszoltan a 3s aksijaimat?

[ Szerkesztve ]

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#11175) DisRespect


DisRespect
csendes tag

Hát én ezt nem igazán értem, olyan mintha két külön v686-om lenne. 3* voltam eddig vele kint szabadba. Az első kettő alkalomnál fújt a szél, az irányíthatatlanságot be is tudtam ennek. Ma is voltam kint full szélcsend van de ugyan azt csinálja. Elkezdek emelkedni és egy idő után elkezd húzni valamerre de annyira hogy hiába irányítok ellen akkor csak lebeg egy helyben. Gondoltam ma kipróbálom a Headless-t meg a RTH-t de mintha nem is nyomtam volna semmit. Viszont szobában minden flottul működik, az irányítás, a headless, az RTH. Mitől lehet ez?

Más: Ismerősöm munkatársának felakadt a dronja egy nyárfán elég szép magasságban tavaly tavasszal. Azt mondta ha leszedem ide adja az irányítót és enyém lehet. Kérdésem az hogy ezalatt az egy év alatt mennyire maradhatott működőképes? Gondolom az elektronikát, a motorokat megette az eső, a műanyagot meg a nap tette porhanyóssá. Vagy rosszul gondolom?

(#11176) Dinter


Dinter
addikt

[link]

Én nem merném oda bevinni a drónomat :DDD

(#11177) tibibi válasza DisRespect (#11175) üzenetére


tibibi
őstag

Na mi ezért adtuk el :B Bár azért hozzáteszem ez valahol user error is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11178) qnadam válasza Dinter (#11176) üzenetére


qnadam
veterán

pedig a legjobb. nem árnyékolja a rádiót semmi, nincsenek fák, oszlopok, vezetékek, nem zavarsz vele senkit, van hely mindenféle mozgásokat kipróbálni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11179) Imy válasza DisRespect (#11175) üzenetére


Imy
veterán

Mert úgy gyenge ahogy van, nem hiába adtam el.... ;) Illetve törik, mint a ropi.

(#11180) Hurkafej válasza qnadam (#11178) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Csak ha véletlenül fejjel lefelé esel, nem lesz aki bemegy a jégtáblára, ilyen melegbe.
A drón fail videók jó része víz feletti repülés és leszállás következménye. A gazdi meg csak fut, hogy elkapja a kényszerleszálló drónt. :D

(#11181) kimista


kimista
aktív tag

nekem is volt egy érdekes tapasztalatom ma a CX-20 reptetésével.. pár perce már levegőben volt, letettem lassan földre, és gondoltam kitolom csutkára, megnézem mennyire gyorsan emelkedik. elkezd repülni, és kb 2 mp múlva hallom, hogy csipog a gép, vagyis merülésközelben az aksi. gyorsan hozom lefelé, rakom le, csipogás megszűnik. ott reptettem még vagy 5 percet, mire lemerült teljesen és újra csipogni kezdett. Lehet nem tetszett neki, h rányomtam a max terhelést, és hirtelen leesett a feszkó :)

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#11182) Pikachu24 válasza kimista (#11181) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Ez a gyári akku? Ezért kell nagyobb "C" értékű akkut venni mert azok jobban bírják az ilyet.

(#11183) kimista válasza Pikachu24 (#11182) üzenetére


kimista
aktív tag

Aha. Igazából nekem jó, nem fogok hirtelen mozdulatokat csinálni, hisz kamerazni vettem

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#11184) synar


synar
őstag

Így táncol zenére az égen 100 drón: [link]

(#11185) Pikachu24 válasza synar (#11184) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Augusztus 20-án is ezt kéne... :)

Még olcsóbb is lenne szerintem mint a tüzijáték.

(#11186) Teréz Atya válasza kimista (#11174) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Minek ilyen varganet venni 28-ert, ha az eredeti most a Gearbest-en 32?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#11187) kimista válasza Teréz Atya (#11186) üzenetére


kimista
aktív tag

Melyik?

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#11188) Silent77 válasza kimista (#11187) üzenetére


Silent77
veterán

I found a very interesting good in Gearbest:SKYRC iMAX B6 Genuine Mini Balance Charger / Discharger http://app.gearbest.com/multi-rotor-parts/pp_176503.html
Bocs, telorol vagyok.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#11189) laccy88


laccy88
senior tag

Sziasztok! Találkozott már valaki STorM32 vezérlős gimbal-lal? Én most szereztem be egyet, de nem tudom, hogy én vagyok béna, vagy valami nem oké vele:
videó1
videó2
videó3
videó4
egyelőre nem részletezné, hogyan és mi történt, mert nem akarok itt több oldalas beszámolót :)
Ha valaki tud hozzászólni, ne fogja vissza magát! akár privátban.
Köszönöm előre is!

(#11190) kimista válasza Silent77 (#11188) üzenetére


kimista
aktív tag

Ebben nincs tapegyseg.. Az is penz

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#11191) Dinter


Dinter
addikt

Mindkét u807-esnek leesett a gumitalpa. Nektek bírja?

(#11192) Teréz Atya válasza Dinter (#11191) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nekem akkor esett ki amikor kitortem az egesz motortartot. :)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#11193) Dinter válasza Teréz Atya (#11192) üzenetére


Dinter
addikt

A legjobb, hogy kint esett ki, és meg sincsen. :(

(#11194) flegga92 válasza Dinter (#11191) üzenetére


flegga92
senior tag

Egy kiesett amikor toltam előre közbe ereszkedett lefele és természetesen nem sikerül az utolsó pillanatban felhúzni és az aszfalt kikapta. De meglett és vissza is tettem.

(#11195) Pikachu24 válasza laccy88 (#11189) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Ez már az a szint hogy vicces. Milyen vezérlőt használsz? Arra nem lehetne rákötni?

Más: Szerintetek amikor a drón a levegőben van el mehet a GPS vétel?
Az APM-re rá kötöttem egy eléggé erős ledet ami mutatja a GPS állapotát szerintetek szükség lesz rá?

[ Szerkesztve ]

(#11196) Silent77 válasza kimista (#11190) üzenetére


Silent77
veterán

De legalább eredeti.
Banggoodon is van másolat táppal, nézz szét.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#11197) Hurkafej válasza Dinter (#11191) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Pedig ha meghúzom, még erővel se akar kijönni... Másfél hónap használat után nekem egy este alatt esett ki kettő, előtte soha... Az elsőt észrevettem, amikor odavertem a földhöz akkor történt, a másodikat már bent vettem észre...
Szólj ha van ötleted a helyére :D

(#11198) laccy88 válasza Pikachu24 (#11195) üzenetére


laccy88
senior tag

számomra nem igazán vicces...
FC-t? Naza M-V2
Azért nyugodtabb lennék ha működne... :((
bár attól tartok (itt) nem sokan találkoztak még ezzel a problémával, BGC-vel(STorM32 v1.4)

a gps vétel "elmehet", illetve bármi zavarhatja...nem kellemes. lásd például K-index

[ Szerkesztve ]

(#11199) Dinter válasza Hurkafej (#11197) üzenetére


Dinter
addikt

Toll vége szerintem hasonló. De lehet rendelni is, csak sok idő.

(#11200) synar


synar
őstag

Én is megröptettem ma kint az U807 -et. Nem volt hosszú menet, az első felszálláskor kb 10 m magasan elkezdte vinni a szél, megijedtem, hogy ez enyém is meg akar szökni, ezért leejtettem inkább, bár füves mezőn voltam mégis elég szerencsétlenül eshetett mert az egyik motor belehalt. Így most addig pihen, amíg megérkeznek a tartalék motorok.
A V686-nak sem kedvezett a mai szeles idő, de 100%-ra állítva azért meg tudott küzdeni vele. Viszont FPV használat mellett kb 3-4 perc az üzemidő. Ez mennyire elfogadható? Két aksit vittem hozzá csak így aztán elég gyorsan hazaértem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.