Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) tibibi válasza medvegy (#11490) üzenetére


tibibi
őstag

Én mindenről csinálok egy rövidke kicsomagolós videot a cimkével kezdem ha esetleg törött vagy hiányos lenne

(#11502) Jackal2 válasza tibibi (#11492) üzenetére


Jackal2
senior tag

rengeteg ilyen videó van fent, nem olyan bonyolult, ha van egy kis műszaki érzéked. Szerintem a szoftveres része sokkal szarakodósabb. Viszont szerintem 30-40.000 Ft-os kategóriában nem érdemes összerakni. Többször kiszámoltam és nem jössz ki olcsóbban, annyi hogy ha berendeled egyenként, akkor nincs áfa, ennyit nyersz a dolgon.

Persze itt is az a baj, hogy mit akarsz össze rakni, egy kamera platformot vagy egy racert. Szerintem kamera platformot összerakni akkor van értelme, ha valami bazi nagy dögöt akarsz felemelni, valami DSLR-t szóval olyan gépet, amin van normális optika stb. A DJI hobby kamera platformjai (Phantom 3) szerintem elég jók, annál jobbat nem biztos hogy tudsz csinálni és azért szerintem elég nagy szívás vacakolni a vezérlés oldallal.

A racer egy kicsit más, mert azt úgy is mindenki szana széjjel állítgatja, mert neki így jó annak meg úgy, ráadásul ott úgy is fogsz szerelni, mert törik, tehát mindenképpen kell majd.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#11503) medvegy válasza tibibi (#11501) üzenetére


medvegy
aktív tag

Jogos. Ráállok én is. Azért remélem ezt most el tudom intézni a címke nélkül is.

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#11504) Teréz Atya válasza csmat (#11499) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Sanyibá, részegen ne tessen má linkeenyi!

1. Mit mondjak, a foszer faterjanak igaza volt.

2. Elvileg a legtobb laptopakksi 18650-es cellakbol all, mint a Teslak akkupakkja is. Ha jol tudom a LiPo / LiIon akksik valahogy ugy keszulnek, mint a procik. Ami sikerul, abbol lesz a high grade. Ami kevesbe abbol lesz a konzumer. A meg kevesbe az a joarasitott Ebay-es. Aztan ami alig-alig, azt szerencsesebb esetben mindjart megsemmisitik, de elofordul, hogy egy-ket elelmesebb marharepa bagoert megszerzi, es elkezdi arulni az ebay-en vagy aliexpressen. No ezektol nagyon kell ovakodni. A LiIon is kegyetlenul tud egni.
Nem tudom milyen a lapos, de az akkujanak nem szokta leloni magat vedoelektronikaja, ha megbontjak?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#11505) Upo


Upo
addikt

Erről mi a vélemény? Vagy ennyiért vannak sokkal jobbak?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#11506) csmat válasza Teréz Atya (#11504) üzenetére


csmat
senior tag

A link valóban nem sikerült túl jól bocsi..
Van 1-2 jó minőségű 18650 es aksim 2000 mA feletti, és arra gondoltam hogy azzal helyettesíteném a 686 ( amivel egyébként teljesen meg vagyok elégedve) aksiját, mondjuk rácellukszozom az aljára. Igaz jóval nehezebb is az aksi. Fel tudna így szállni? Lehetne vele rendesen repülni?

(#11507) Turbobacsi válasza medvegy (#11493) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

egy ilyet vettem az aliról: [link]
Ránézésre megegyezik a "G"-s kamera tartóval. Magában a tartóban van egy gumi bigyó, amitől drasztikusan csökken (megszűnik) a jellóeffekt

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#11508) Teréz Atya válasza csmat (#11506) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Lenyegeben barmivel etetheted ami megfelelo feszt ad. Csak 3 baj van:
1. suly
2. akkuk mekkora aramot tudnak leadni (C ertek)
3. a 686g lekapcsol-e amikor lemerult az akku, nehogy tulmeruljon.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#11509) Jackal2 válasza Upo (#11505) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nem tűnik rossznak, csak jó lenne tudni, milyen ESC-k, meg propok kerülnek rá, nehogy a 4S akksi szétégesse az ESC-t. Pl. a Nighthawk 280-at is úgy reklámozzák, hogy megy 6045-ös propellerrel, pedig az áramfelvétele több így a motoroknak, mint amit az ESC elbír. Nincs ARF verziója táv nélkül? Vagy neked kell a DEVO devotizehoz?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#11510) Teréz Atya válasza Jackal2 (#11509) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

210-es gep, erre 6 colos propkat nehezen rak fel. A Devo 7-re meg nincs deviation es ha hihetunk a fejlesztoknek soha nem is lesz. A Devo 7e meg teljsen mas modell.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#11511) KisApám válasza Jackal2 (#11477) üzenetére


KisApám
addikt

AZ. Tuti. :K
Ugyan az a bemutató videó mindkettőnél:
Eachine
JJRC

De gondolom minőségben mindkét gyártó hasonló más drónok esetén is.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#11512) medvegy válasza medvegy (#11495) üzenetére


medvegy
aktív tag

Most jövök a postáról, sikerült kikukáznom a szürke nejlont :DDD

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#11513) medvegy válasza Turbobacsi (#11507) üzenetére


medvegy
aktív tag

Köszi az infót! :R Ez fontos, mert X8C/X8G vételen agyalok (vadászom a jó ajánlatot). Tudom, hogy az X8G kamerája ár/érték arányban nem rossz, de a jellót sokan emlegetik hátrányként, arról nem is beszélve, hogy X8C-t talán könnyebb szerezni EU-ból, és azért egy SJ cam/Xiamo Yi + X8C jobban hangzik, mint az X8G a saját kamerával.

Az eredeti lábakat mire cserélted? Miért kellett őket cserélni? Nem fért oda az aliexpress-es tartóban az SJ-cam?

[ Szerkesztve ]

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#11514) csmat


csmat
senior tag

(#11515) Turbobacsi válasza medvegy (#11513) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nem, belógott innen onnan a narancssárga eredeti láb a videóba :) ,egy nagyobb terpesztésű, műanyag DJI-es lábat "hegesztettem" fel... ezzel tiszta a kép
[link]

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#11516) medvegy válasza Turbobacsi (#11515) üzenetére


medvegy
aktív tag

Jogos, ez sokszor jelent problémát.

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#11517) tibibi válasza synar (#11498) üzenetére


tibibi
őstag

Készen cheerson cx-20 ami szóba jöhet xk x380 ha lenne eu. raktárban .Amit darabokban rendelnék arra még lövésem sincs ,mert nem nézegettem ,de valami kamera platform lenne az első, utána egy jó kis racer persze amit egy jó táviránnyal tudnék használni.Bár múltkor nézegettem az xk x350-et brutál jónak tűnik. :K Tudom 200 dollár ,de én 60-ért vettem az x6-ot vettem 4 fogaskereket 4 motort 1 pót akksit ez szállítással eu. 30 dodo persze nem az olcsó helyről cirka 100 ha valóban csak ennyit bírnak akkor 2 havonta számíthatok ekkora kiadásra .A másik oldal viszont a brushless gépek alkatrészei jóval drágábbak és nem tudom a tartósság milyen lesz :F viszont kis pénz ki foci nagy pénz... :DDD

(#11518) Jackal2 válasza Teréz Atya (#11510) üzenetére


Jackal2
senior tag

Tudom, hogy nem megy fel a 60xx csak példának mondtam, hogy a Nighthawkra felmegy, de az Emax 2204 2300KV áramfelvétele 6045 esetében 14 A felett van, szóval érted:D

Jah, elnéztem, azt hittem 7E.

Akkor viszont ez átértékeli a dolgokat:D Nem tudom, meg kell nézni 350 dolcsiért mi van a Helipalon racer drónban.

Mindenképpen 210 millisnek kell lennie?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#11519) Jackal2 válasza tibibi (#11517) üzenetére


Jackal2
senior tag

Az XK Stuntról írtam múltkor, az egy vadállat. Pl. néztem videókat és tapasztalt tesztelők sem merték áttolni 3D állásban menet közben, ami sokat elmond róla. Aztán tud acro módot....Nincs disarm-ja, szerintem veszélyes gép, olyan mint amikor az ember krokodil szájába dugja a fejét és reménykedik, hogy jó napja van a krokónak:D

Ettől még megvenném:D csak nehogy letolja néhány ujjacskánkat, mint Baptista Barry a Ravasz az agyban:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#11520) Teréz Atya válasza Jackal2 (#11519) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Az XK X350-re FPV-t pakolni, aztan lehet csapatni 3D modban. :D
Csak az zavar, hogy a 200+ dolcsiba nem fert bele egy potropeller szett, mivel nem tul elterjedt propokat hasznal.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#11521) Jackal2 válasza Teréz Atya (#11520) üzenetére


Jackal2
senior tag

Jah, de az árán, meg a propeller hiányán kívül nagyon rosszat nem lehet mondani rá. Pedig én nagyon akartam, de nem sikerült:D Esetleg azt, hogy nem karbon a váz.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#11522) Silent77 válasza medvegy (#11495) üzenetére


Silent77
veterán

Tőlem is kérték már párszor, nem fognak rajta rugózni. Leírtam, hogy azt kb abban pillanatban dobom ki, ahogy kicsomagolom.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#11523) Jackal2


Jackal2
senior tag

Drón katapult. Vicces.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#11524) SpydeR3412 válasza Jackal2 (#11509) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Egyszer sikerült valahol kibogarásznom a 250 Advance ESC-jét és 20A-t írtak.
Ebből következtetve, szerintem nem kevesebb a 210-esé sem.
A videóban elég fordulékonynak látszik.

(#11525) Olii


Olii
újonc

Sziasztok. Ezek a motrok jók egy k300c-s drónba?

(#11526) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Sziasztok!

Megjött az Eachine H8 Mini-m. A lapátjainál mi a különbség az "A" és "B" lapátok közt? Máshogy kéne felrakni?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#11527) Jackal2 válasza SpydeR3412 (#11524) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ugye ezt a motor-lapát kombóhoz szokták méretezni. Az Eachine, Walkera, Emay Nighhawknak biztosan 12A, de a 210-180-as kategóriában láttam már 6A-t is, annyira nem vesznek fel áramot.

6 colról 5 re lelépve akár 5-6A különbség is lehet, a 210-esen meg szerintem 4-esek vannak de max 5-ös.

Csak gyanús a 4S akksi miatt:D

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#11528) Jackal2 válasza gyurkikrisz (#11526) üzenetére


Jackal2
senior tag

Igen, bal felsőtől óra járásának megfelelően általában B,A,B,A (eachinen biztosan így van).

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#11529) gyurkikrisz válasza Jackal2 (#11528) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

És hogyan rakjam öket fel? Mert jelenleg nem tudom reptetni emiatt :D

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#11530) Silent77 válasza gyurkikrisz (#11529) üzenetére


Silent77
veterán

A leírásba benne van, de még a kopteren is jelezni szokták. Rég volt már minin.
Esetleg youtube videó.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#11531) Jackal2 válasza gyurkikrisz (#11529) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ahogy mondtam. Ha hátulról nézed, akkor bal felső B, jobb felső A, jobb alsó B, bal alsó A. BABA :D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#11532) gyurkikrisz válasza Jackal2 (#11531) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Kicsit érthetetlen voltam: a kopteren rajta van, hogy mi b, mi a, csak azt nem tudom, hogy miben mas ez a ketto. tulajdonkeppen azt nem tudom, hogy akkor most a propellert hogy kell felrakni ha az "a" propeller, es hogy, ha "b". mi a különbség. mert van erröl rajz a manualban, de én semmot nem tudok kivenni belöle.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#11533) belashx válasza cris78 (#11470) üzenetére


belashx
senior tag

Neked is köszönöm a tippet.
Sikerült tegnap este megoldanom, de elég erősen kellett akarni, magamtól pedig nem mertem. :)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#11534) Silent77 válasza gyurkikrisz (#11532) üzenetére


Silent77
veterán

Egyik jobbra, másik balra forog.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#11535) gyurkikrisz válasza Silent77 (#11534) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

És akkor esszerint kell valamit variálni a kis propellerek felhelyezésekor? Mert a gépem felfordul amint elkezdem reptetni.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#11536) kimista


kimista
aktív tag

én is "támogatom" hogy átálljunk brushless témára. (mert van brushlessem :DDD ) de nyilván ez sok pénz amit nem tud mindenki megengedni magának.
Ellenben az építés nem annyira bonyolult.. egy olyan szobacirkálót, mint ami a legtöbb embernek van, simán össze lehet hozni 30-40 ezerből. Nem kell egyből kameraplatrform meg fpv racer, kezdésnek teljesen jó egy váz, rá 4 motor, 4 esc, 4 prop, egy CC3D, aksi és kész. távot lehet venni olcsón vevővel, és meg is vagyunk.
1-2 óra alatt össze van doba, az openpilot elég egyértelmű, nem kell egyből gps meg osd meg telemetria stb.. a szobacirkálókon sincs, szóval nem érdemes átugrani ezt a lépcsőt sem, ha feljebb lépnénk.
*szerintem*

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#11537) Jackal2 válasza gyurkikrisz (#11535) üzenetére


Jackal2
senior tag

Lehet én nem értem a problémád:D A propelleren is van egy A vagy B jelölés. Azt tedd oda, ahol a kopteren A vagy B van írva. A propellerek dőlésszöge ellentétes A és B propelleren. Ezek egymás mellé kell hogy essenek. Ha két A van egymás mellett, akkor nem fog felemelkedni.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#11538) gyurkikrisz válasza Jackal2 (#11537) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

A baj az, hogy én egyik propelleremen sem látok betüket :D

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#11539) mm89 válasza gyurkikrisz (#11535) üzenetére


mm89
őstag

Egy kis logika : megnézed merre forog a motor tengelye. Olyan prop kell rá ami ebben az iranyban képes emelőerőt kifejteni :)
Ez A és B jelölés nélkül is kitalálható, ha érted a propeller működését. Ha nem, akkor először azt kell megértened.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#11540) ottobacsi válasza gyurkikrisz (#11535) üzenetére


ottobacsi
tag

Rakj rá egy propit az egyik motorra, indítsd be egy pillanatra, ha lefelé tolja a levegőt akkor jó helyen van, ha felfelé akkor rakd át a szomszéd motorra.

Ha mindegyik lefelé fújja a a levegőt, akkor már repkedhetsz is! :K

[ Szerkesztve ]

(#11541) Silent77 válasza gyurkikrisz (#11538) üzenetére


Silent77
veterán

Az alján se?

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#11542) Jackal2 válasza gyurkikrisz (#11538) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ne bassz:DDDD Az hogy lehet? Akkor valami érdekes verziót kaptál. Akkor csináld az alábbit:

- tedd fel valahogy a propellereket majd fordítsd őket síkba, úgy hogy párhuzamosan álljanak a géppel (tehát ha húzol egy vonalat a gép hátuljára, akkor arra merőleges). Az első kettőnek úgy kell állnia, hogy a felső élek kifele lejtsenek, mind a kettő. Az alsó kettőnek úgy kell állnia, hogy a felső élek befele lejtsenek. Vagyis ami egymás alatt és felett van, az eltér.

Hátha ez segít.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#11543) kimista válasza Jackal2 (#11542) üzenetére


kimista
aktív tag

most komolyan, arról megy a téma, hogy hogyan kell felrakni egy propellert? Félreértés ne essék, nem akarok senkit sértegetni, de ha ennyi logikája nincs az embernek, hogy fog egyszerre két joystickot kezelni a távon? :W

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#11544) Jackal2 válasza kimista (#11543) üzenetére


Jackal2
senior tag

Jó, hát egy újszülöttnek minden vicc új, nincs ezzel baj.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#11545) tibibi válasza kimista (#11543) üzenetére


tibibi
őstag

Nem akartam beleszólni ,de ha nem jól repül megfordítom a propokat oszt hello :F na mindegy

(#11546) SpydeR3412 válasza gyurkikrisz (#11526) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Vagy nézz az interneten egy bármilyen dron fotojat.

(#11547) Allien


Allien
veterán

Hobby kingen új akció van! Price Slash, és van jópár cucc "leárazva". Persze kérdéses, hogy a szállítási díjjal egybe megéri-e, de ez más kérdés. Például a Walkera QR W100S Wi-Fi FPV Micro Quad 51.81 dolcsi (táv nélküli), és free shippinges. De van Walkera Runner 250 FPV Racing Quadcopter w/Mode 2 Devo 7/Battery/Charger (RTF) EU177.98, ami nem tudom, mennyire sok, de jó árnak tűnik. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#11548) tipuka válasza gyurkikrisz (#11538) üzenetére


tipuka
addikt

Számok vannak rajta, ha betűk nincsenek? Ha igen, akkor azokat párosíts 2-2db-ot és úgy rakd fe,l átlósan egyforma számozásúak legyenek. 2 probálkozásból akkor biztos jó lesz,

(#11549) Teréz Atya válasza gyurkikrisz (#11538) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nyisd ki az osszefoglalot. Ott van egy lob*szo kepen egy kopter zold-feher propellerekkel. Piros es kek karikak jelolik a forgasiranyt. A propellerek formaja magukert beszel.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#11550) Teréz Atya válasza kimista (#11543) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Na most figyelj, nem hazudok:
Het elejen kiegett az ego az eloszobaban. Mivel epp ejjel meloztam szoltam a ket lakotarsamnak, hogy vegyenek uj egot es csereljek ki. Egy heten at sotet volt az eloszobaban mert mar a lampabura is ordoglakat volt nekik es nem tudtak milyen egot kene venni a lampaba.
Harmat lehet talalni, hogy ki oldotta meg a "light bulb gate"-et.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.