Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) tonyrulez válasza tibibi (#11099) üzenetére


tonyrulez
őstag

A kopter U807.

4 8 15 16 23 42

(#11102) Hurkafej válasza tibibi (#11099) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Nagyon jó képnek kellene, hogy legyen, nem véletlen nem 2000Ft-ba kerül.

(#11103) synar


synar
őstag

Meg tudnátok mondani, hogy ezen a képen látható átalakító kábeleket lehet-e külön is venni, vagy hogy kell rákeresni? Köszönöm előre is.

(#11104) tibibi válasza tonyrulez (#11100) üzenetére


tibibi
őstag

Én néztem ilyennel készült videókat nem volt ennyire gáz sőt volt hol a mobiussal hasonlították össze nem ilyen képe volt.

Synar itt van belőle ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

(#11105) Dinter


Dinter
addikt

Az akkuszint jelző a távirányítón nektek jól működik? Nekem mindig 1 csíkot mutat.

(#11106) Hurkafej válasza Dinter (#11105) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Milyen elemet használsz? Ha NiMh nagy NiCd akkor nem csoda. Alkálielemek javasoltak, a nagyobb feszültségük miatt.

(#11107) synar válasza tibibi (#11104) üzenetére


synar
őstag

Köszönöm. Közben ilyent is találtam, ez is jó lenne a V686-os aksikhoz igaz?

[ Szerkesztve ]

(#11108) Dinter válasza Hurkafej (#11106) üzenetére


Dinter
addikt

A Power Light Display ( a NiHui felirat alatt), a kék pöttyök jelentenek valamit, vagy csak annyi, hogy be van kapcsolva? Most van benne 3 Energizer meg egy Auchanos elem, ez volt itthon. Ja igen, arra rá is van írva, hogy NiMh.

Lecseréltem, most 3 csíkon áll, és az akku töltöttségét kell mutatnia, igaz? (amit egyelőre nem tudok kipróbálni, mert le van merülve.

[ Szerkesztve ]

(#11109) tibibi válasza Dinter (#11108) üzenetére


tibibi
őstag

Ez csak a távirányító elem állapotot jelzi ha egyáltalán pontos valamennyire .A kék fény meg a bekapcsolást mutatja .

[ Szerkesztve ]

(#11110) Hurkafej válasza Dinter (#11108) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Csak energiapocsékolás. :D
Én Varta elemekkel használom (alkáli 1.5V), ez volt a legolcsóbb, de még nem túl gagyi kategória. Pár alkalom után lement 3 egységre, majd már több mint egy hónapja 3 egységen van.

(#11111) kettom


kettom
csendes tag

mit nyomhattam el az irányítón ha jobbra balra nem akar menni, és forogni sem forog, csak előre hátra megy?
:O

(#11112) kimista


kimista
aktív tag

Kivittem a cx20-at, de egy két motor beremeg nagyobb fordulatnal. Van valami hasznos mód a kiegyensúlyozasra?

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#11113) tibibi válasza kettom (#11111) üzenetére


tibibi
őstag

Kiveszed az elemeket meg az akksit lehúzod vársz pár percet és visszaáll alapra.Bár szerintem user hiba lesz ;]
Bár azt sem tudjuk milyen gépezet ez :F Dji phantom 3 ? :DDD

Kimista : Vannak a youtubon olyan videok miként lehet ballanszolni a propokat ,de kell hozzá állvány .Bár kis ügyességgel lehet csinálni :U

[ Szerkesztve ]

(#11114) kimista válasza kimista (#11112) üzenetére


kimista
aktív tag

Nem a motorokkal van gondom. Szetszedtem, prop nélkül nulla rezgés Maxon is. Ellenben a propok hulladékok balansz tekintetében..

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#11115) Dinter


Dinter
addikt

X5c copy a la Auchan kameráját fel lehet rakni az u807-re?

(#11116) szabacsik


szabacsik
őstag

Imádom már most ezt a kis h8-at :)
Igaz nehéz szülés volt egyből két motorcserével (még jó, hogy volt)
A kérdésem az lenne, hogy az egyik motor mintha sokkalta jobban rezonálna mint a másik 3 . Ez mitől lehet? Nem szeretném, hogy elhulljon 2-3hétig mert akkor jön a többi cseremotor :)

Valamint nem értem mi a funkciója a bal és a jobb karnak ha klikkelek velük (4,5 pont)

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#11117) tibibi válasza kimista (#11114) üzenetére


tibibi
őstag

Azért szokták kiegyensúlyozni a propokat meg nyilván a motoroknak se használ ha rázkódik.

(#11118) Dinter


Dinter
addikt

Tudjátok mi a menő? Egy távirányítóval két U807-et irányítani ;]

Kivittük uncsitesómmal az utcára, nyomom nem történik semmi. Ő viszi fel az övét, megy fel vele az enyém is. :))

Őneki a trimjén nem kell állítani, az enyémen viszont kettőt is, ez baj?

(#11119) tonyrulez válasza tibibi (#11104) üzenetére


tonyrulez
őstag

Utánanéztem, állítható a lencse tekerésével a fókusz. Kivéve D lencsénél, mert ügyesen összeragasztották/hegesztették a kamera modullal, így nem lehet tekerni semmit. Írtam a BG-nek hogy ezt miért is, mikor eBay-es képeken nincs így megcsinálva, hogy direkt állítani lehessen a fókuszt.

4 8 15 16 23 42

(#11120) kettom válasza tibibi (#11113) üzenetére


kettom
csendes tag

Igazad volt
user hiba volt

túl nagy volt a szél és elvitte, átkapcsoltam "m" -re és jobban bedőlt egyből tudtam irányítani.

Mondjuk most meg nem szaltózik, de arra is rájövök holnap, csak töltöm megint :)

plusz két aksit veszek hozzá akkor nem kell mindig berohanni :)

:))

(#11121) DisRespect válasza tibibi (#11094) üzenetére


DisRespect
csendes tag

De youtube-on mindenkinek mode 2-n van és ugyan az a kar kiosztás.
Akinek van 686g légyszi nézze meg nekem hogy neki mode 1 vagy 2!

(#11122) csmat válasza DisRespect (#11121) üzenetére


csmat
senior tag

Nekem a bal oldalival emelkedik fel

(#11123) DisRespect válasza csmat (#11122) üzenetére


DisRespect
csendes tag

Nekem is. És mode1 vagy 2-t ír a kijelző?

[ Szerkesztve ]

(#11124) DisRespect válasza tibibi (#11094) üzenetére


DisRespect
csendes tag

Közben megtaláltam az RTH-t is. A led kapcsolót kell sokáig nyomni. Tesztelni még nem tudtam csak szobában, de határozottan mindig felém indul meg.

(#11125) Hurkafej válasza DisRespect (#11123) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Ha a bal oldali a gáz, akkor mode 2.

(#11126) tibibi válasza DisRespect (#11121) üzenetére


tibibi
őstag

Most vissza gondolva nem esküszöm meg rá ,de nekem is mode 1 volt a kijelzőn,de bal kar volt a magasság és a gáz mint általában.Kíváncsi vagyok az rth-ra az volt az első amit kipróbáltam ,de rohadtul nem jött vissza :DDD akkor talán beszéltük is Jackal-lal ,hogy mire jönne vissza nincs benne gps ! Kamu az szerintem .
Akkor ezt a videot nézegettem ,de nem volt világos müködik e.

[ Szerkesztve ]

(#11127) csmat válasza DisRespect (#11123) üzenetére


csmat
senior tag

Mode1 bár nem párosítottam össze a géppel és csak pár másodpercig kapcsoltam be.
És a headless hohy működik? Ritkán van lehetőségem szabadban reptetni, akkor meg elfelejtem kipróbálni, ahogy a RTH-t is

[ Szerkesztve ]

(#11128) Hurkafej válasza csmat (#11127) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

GPS nélküli épekben ezek a funkciók csak növelik a dobozra nyomtatható funkciók listáját. :D
Néha még a GPS-esek is. Azok tényleg tudnak önálló életre kelni.

(#11129) KovA válasza DisRespect (#11123) üzenetére


KovA
tag

Nekem Mode 1 -et ir a kijelző a távon.
Bal oldalon van gaz + forgás, jobbon előre-hatra meg jobbra-balra ..

Szerk .. Amint látom már megelőztek ... :)

Lassan lehetne tartani egy V686G találkozót :)

[ Szerkesztve ]

https://kova.hu/konfig

(#11130) tibibi


tibibi
őstag

itt van egy kép amin látszik.itt meg a másik. Akkor most melyik van nálatok ;] a tarantulán és az u807 mode 2

[ Szerkesztve ]

(#11131) Dinter


Dinter
addikt

Ha headless módban van a drón, akkor csinálja a twistet a flip helyett?

(#11132) medvegy


medvegy
aktív tag

Most olvasom, hogy változtak január 1-el a vámolási szabályok. Levélként feladott csomagok esetén is érvényes a 22 eurós határ?
Azért kérdem, mert január 9-én rendeltem egy Eachine H8 3D-t plusz néhány tartozékot (motor, propeller, aksik), és két részre bontottam a csomagot (8.5k és 2k, hogy 10k alatt legyek egyenként). Ha jól gondolom egy ilyen pici gép levélként jön, nem?

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#11133) Silent77 válasza medvegy (#11132) üzenetére


Silent77
veterán

Az mindegy, hogy levél vagy csomag.
Valószínű átjön, de lehet nem.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#11134) kimista válasza shaddam (#11074) üzenetére


kimista
aktív tag

erdemes lefelé tartani? v nem sokat változtat?

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#11135) ovacs


ovacs
újonc

sziasztok! nem volt drón, még a kezemben sem, de szeretnék!! szeretném kikérni a véleményetek, mivel kezdjek?
pl.: http://www.lealkudtuk.hu/hd-kameras-quadcopter-dron-feher-alkalmas-fenykep-video-rogzitesere-1621920261?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=grandodaily_20160116&content=ajanlat_1_megnezem_gomb

(#11136) csmat


csmat
senior tag

Szerintetek egy ilyen akksi, ami kb 3 éve van egy heliben, de nem sokat volt használva, viszont az elmúlt 2 évben semennyire se ( töltést se kapott) tönkremehet?
Mi lehet az akksi elején a sárga részen? Túltöltés elleni védelem?

[ Szerkesztve ]

(#11137) kimista válasza ovacs (#11135) üzenetére


kimista
aktív tag

Szia!

Egy ilyen drón tökéletes kezdésre. Viszont ilyen "Lealkudtuk" oldalról semmiképp se rendelj, kamu hamisítvány kínai foscsit árulnak drágán.
Amint látod pl ehhez a drünhoz amit linkeltél, rengeteg nagyszerű remek tulajdonság van, ennek a fele sem igaz, csak marketing duma.
árban kb hasonló, 15 ezer ft körül van egy pár ajánlott gép, amit kezdésnek lehet venni, első hsz-ban megtalálod.
Elég sokaknak van az Auchanból X5C-je, az is ennyibe kerül, és az legalább normális gari, visszaviheted ha nem tetszik, de ilyen noname oldalakról.. hát, tele a homár blog hasonlókkal.
Ha bírod az "izgalmat", rendelhetsz külföldről is, eu raktárból rengeteg gépet megvehetsz, ezekre már nincs se áfa se vám, készen kapod őket, Gearbest, Bangood, Tiny, linkek szintén az első hsz-ban!
Illetve van egy ezzel foglalkozó blog is, a linkjét megtalálod szintén elől, a "Nagy méretű, kamerás multikopter projekt - Bevezető" link alatt (keresd meg a neked való cikket)

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#11138) kimista válasza csmat (#11136) üzenetére


kimista
aktív tag

2 év hosszú idő, attól függ mennyire minőségi az aksi.
Méretéből adódóan nem lehet egy nagy érték, max egy ezresért sztem bőven lehet pótolni.
ha fel van töltve, és úgy van elrakva, akkor egy ideig bírja, de ha lemerül a 2 év alatt nullára, akkor veszélyes lehet újra tölteni. (magától is merül lassan, de két év hosszú idő)
én nem kockáztatnék, mint mondtam, utánpótlás sztem olcsó.
Az elején az elektronika pedig valószínüleg túltöltés, illetve töltésszabályzás

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#11139) tipuka


tipuka
addikt

Segítséget szeretnék kérni.
Reptettem az U807-et és neki mentem egy vascsőnek vele, amibe beakadt (persze azonnal levettem a gázt, ahogy kell), azóta abba az irányba elhúz (jobb alsó sarka felé)) nagyon erősen a gép, felszállni sem tudok vele így.
Próbáltam már resetelni/újra kalibrálni, aksit lehúzni és várni 10 percet -> majd visszadugni, propellervédőt levenni és aztán ugyanezt elölről.
Propellerek egyszerre pörögnek fel, szemmel látható a pörgés, olyan lassan pörgettem őket direkt.
Ötlet, hogy mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#11140) Dinter


Dinter
addikt

Headless módot sehogy nem sikerül jól megcsinálnom.

Középre lefele mindkettő, villog, körbeforgatom, aztán beállítom nekem hátul legyen zöld a drón. Aztán bekapcsolom a headless módot. Ilyenkor viszont össze-vissza megy. Mit csinálok rosszul?

(#11141) kimista válasza tipuka (#11139) üzenetére


kimista
aktív tag

amikor megállítod, a motorok egyszerre állnak le? ha nem, akkor valami miatt szorul, vagy az áttételnél, vagy maga a motor sérült.
nekem úgy tűnik, hogy kukáztad azt a motort.
ha esetleg ugyanakkor állnak le, akkor passz. elvileg ha megcsinálod a kalibrációt, akkor helyre kellene állnia.
Propeller nem sérült? elképzelhető az is, hogy emiatt nincs meg azon az oldalon a szükséges felhajtóerő

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#11142) Hurkafej válasza tipuka (#11139) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Nézd meg az elhúzás oldali preopellereket. Nekem amikor elrepedt egy, akkor produkálta ezt.
Ha a propellerek egyszerre pörögnek fel és állnak le, valószínű nincs bajuk.

(#11143) ovacs válasza kimista (#11137) üzenetére


ovacs
újonc

köszi, akkor ott keresem a nekem valót!

(#11144) Teréz Atya válasza csmat (#11136) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ha feltoltve vagy alul toltve hagytad megdogolhet szomorusagaban ulve. A sarga ize alatt a toltoelektronika van.
Asszem a CX-10 akkuja jo lehet helyette, de nem emlexem h vedoelektronikas-e.

Az idealis toltottsegi allapot tarolasra 3.8 V. Itt van egy jo tablazat, erdemes atnyalazni.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#11145) Teréz Atya válasza tipuka (#11139) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nezd meg a propellert, fogaskereket, tengelyt. A kosz nagyon szeret az U807 bronzperselye ala menni, kitisztitanam. Nem hajlott el a tengely?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#11146) csmat válasza kimista (#11138) üzenetére


csmat
senior tag

Hát a töltésen már túl vagyok, több óra után sem kapcsol be, úgyhogy mindenképpen csere lesz

(#11147) tibibi válasza Dinter (#11140) üzenetére


tibibi
őstag

Ez alapján csináltad?

(#11148) tipuka válasza kimista (#11141) üzenetére


tipuka
addikt

nem egyszerre állnak le, hamarabb leáll amelyikkel a probléma van.
ha megjön a pótalkatrész, akkor kicserélem másik motorra, kíváncsi vagyok úgy jó lesz e, az u807 utáni nap rendeltem meg, jövőhétre ide kellene érnie.
a propeller nem sérült, halvány karc van rajta maximum.
kosz nem igen kerülhetett bele még szerintem, mert játszottam vele max 20 percet összesen vagy annyi már elég is neki? :D szobában próbáltam még csak ki, csak azért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#11149) flegga92


flegga92
senior tag

Újonnan érkezett Nine eagle 1200 mAh akku csöppet felpúposodott. U807 töltőjével töltöttem + 2A falitöltő.
4,46V van benne. Kb fél óra alatt lett ilyen. Hol lehet ezeket biztonságosan tárolni? Egyenlőre egy befőttes üvegbe pihen ami alatt aprószemű bazalt van, homokom nincs. Illetve hol lehet ezeket leadni?


(#11150) DisRespect válasza tibibi (#11126) üzenetére


DisRespect
csendes tag

Ez igaz de a headlesst is be kell tájolja hozzád képest. Tehát elméletileg müködnie kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.