Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) Jackal2 válasza Jackal2 (#11299) üzenetére


Jackal2
senior tag

Azt ti tudtátok, hogy ha a Hobby Kingen elidőztök hosszabban egy terméken, kaptok egy olcsóbb árat? Nekem ez új volt (képen jobbra lent).

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#11302) Jackal2 válasza dreizwanzig (#11300) üzenetére


Jackal2
senior tag

Bele kell hogy férjen, Marciart ezzel szokott repkedni (bár most hogy mondod, elgondolkodtam, lehet hogy felfogatta? Nem emlékszem). A lényeg az ára természetesen.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#11303) Allien válasza Jackal2 (#11301) üzenetére


Allien
veterán

Persze. De, nem mindig! Ráadásul, érdemes bejelentkezve, mert jártam úgy, hogy nem fésülte össze a két lapot, az egyikben bejelentkeztem, a másikban kosárba raktam, de utána még sem hozta fel a kedvezményes árat... :O :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#11304) kettom


kettom
csendes tag

Mi a különbség a
WLtoys V686G
és
WLtoys V686

között a "G" n kívül? árban eltérés van de nem találtam semmit
köszi

(#11305) ottobacsi


ottobacsi
tag

Modern madárijesztő
És ennek még agya is van! :D

(#11306) tibibi válasza Jackal2 (#11301) üzenetére


tibibi
őstag

Az alin ha berakom a kosárba előbb utóbb leárazzák attól függ milyen árban van.

(#11307) shaddam válasza laccy88 (#11273) üzenetére


shaddam
aktív tag

Nem lehet hogy lötyög a kamera és az zavarja össze a gimbalt? Gépre rádugtad már hogy mit ír ki?

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#11308) szacsee válasza Jackal2 (#11301) üzenetére


szacsee
nagyúr

Igen, de ahogy írták nem mindenre. Ha belépve otthagyod akkor meg van hogy kiléptet. Újra belépve meg már nem ajánlja fel. Van jobb módszer is, csak az elején többe kerül. Veszel apró kiegeket nyomkövetés nélkül 1-2 hét/ nap átfutással hogy prémium tag legyél és akkor alapban kedvezményt kapsz mindenre. 100gr-ig olcsó a posta és egy kezdőnek van szüksége pár cuccra. Ragasztó, velcro, mágnes, lovo alarm, antenna, tape stb. Ha meg összeáll pár közel lakó ismerős akkor hamar megvan. 20ft-ért anyámat is éhezőknek nem ajánlom, mert kb 2-3k-t be kell áldozni az összes postára, de utána pl egy habgép áránál már visszajön. Ha meg sokszor csinálja valaki a fenti módszert egyre ritkábban kap kedvezményt belépve pl... 😋
No meg nem lesz furcsa hogy a magyarok mindig kedvezményesen vásárolnak. Prémium jobban megéri hosszú távon főleg ha többen rendeltek a közelben ismerősök.

[ Szerkesztve ]

(#11309) Jackal2 válasza szacsee (#11308) üzenetére


Jackal2
senior tag

Érdekes:D Nem rendeltem még Hobby Kingről, szóval egy újszülöttnek minden vicc új:D

Hallod, a magyarok mit nem találnak ki most őszintén? Csak mert ezek szerint a tüsszentő poros trükköt nem olvastad:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#11310) tibibi


tibibi
őstag

Mi a vélemény 200 ezres dji phantom 3 standard megéri magyar beszerzés garancia. :U

(#11311) Jackal2 válasza tibibi (#11310) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szerintem meg. Én ahogy néztem, kintről se olcsóbb és nem kell vacakolni a behozatallal, van rá gari, lesz hol szervizeltetni. Én vennék ha lenne fölös 2 kilóm:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#11312) Silent77


Silent77
veterán

Én is gondolkoztam rajta, de marha drága az akku. Számomra ennyit nem ér, úgy se használnám ki.
Pedig nagyon csábító volt, de most, hogy megjött a másik cx20, így nincs min gondolkodni.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#11313) tibibi


tibibi
őstag

Igen a másik kérdés az akku lett volna gondolom azt nem lehet helyettesíteni mással :U Igazából az ami elég húzós árban.

(#11314) szacsee válasza Jackal2 (#11309) üzenetére


szacsee
nagyúr

On is legyek:
Megjött a frsky vevő másolat BG-ről. Ha megjön a programozó kábel frissítem és elvileg tudja majd az rssi-t is. Az x8r megy egy 450-es drónba a nagyobb hatótáv miatt a racer meg kap egy ugyanilyen másolatot ha beválik.

Jut eszembe BG gariba küld egy X5-öt. Vámon van, ha esetleg kérik az iratokat mit küldjek, mert számla nincs róla, csak pár soros mail, hogy küldünk egyet ajándékba, kínai raktárból ha megfelel.

Jackal2: Nem a feltaláláson a hangsúly, hanem pl személy szerint nem fogok pár dolláros cuccnál várni 2 eurocent kedvezmény miatt. A környezetemben sok az éhező életművész akik néha belőlem is hasznot húznának, ezért vagyok kicsit ingerlékenyebb a spórolós témák láttán. Sry.. 😳

[ Szerkesztve ]

(#11315) Jackal2 válasza tibibi (#11313) üzenetére


Jackal2
senior tag

50 rongy, de a Ferrarira is 1 millió a gumi:D

Biztos lehet, de viszlát garancia...Ez annak jó gép, aki dolgozik vele, mert ő egyszerűen visszatermeli az árát.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#11316) Jackal2 válasza szacsee (#11314) üzenetére


Jackal2
senior tag

Értem én az álláspontod. Csak viccesnek találtam, hogy ilyen is van. Igazából a drón és a spórolás szót nem is nagyon lehet egymás mellé tenni, mert az spórol a legtöbbet, aki el sem kezdi, mert elég addiktív egy hobby:D

Hogy tényleg on legyen:

A Taranissal repültél már? Érdekelne hogy milyen, meg hogy bevált-e. Sajna nincs már semelyik EU raktárban, pedig ígéretesnek tűnt.

Szóval most gondban vagyok, milyen távot vegyek...

Úgy emlékszem, hogy ha gariban kapsz valamit, akkor elég ha bemutatod a visszaküldésről szóló papírokat és akkor nem vámolják le újra.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#11317) dudicukrasz válasza tibibi (#11313) üzenetére


dudicukrasz
tag

Lehet helyettesíteni.
Ízlés dolga,elég odab@szós fotós masinát lehet azért két kilóból építeni már.

(#11318) tibibi válasza dudicukrasz (#11317) üzenetére


tibibi
őstag

Amit lehet egyszerűbb javítani és átépíteni :U nem könnyítitek meg a választást :DDD :R

(#11319) Allien válasza dudicukrasz (#11317) üzenetére


Allien
veterán

Ja, ízlés dolga, mert a többség ugye NEM nevezhető fotósnak. Sőt! Ha szigorúan nézzük, ez közel sincsen a fotózáshoz/videózáshoz, mert jellemzően ad hoc mennek az emberek, fix nagylátószögű qrva torz optika, és semmi utómunka jellemzi a többséget... NORMÁLIS fényképező gépet (DSLR) meg aztán végképp nem fantom kategória... Főleg, mert egy belépő szintű váz is 100E, plusz optika, ami ha normális, az is 100E minimum. Persze, lehet alkalmazni ilyen célra fix manuálist is, az lazán elég lehet, és megvan 10E forint. Csak azt felemelni, és cipelni már erős cucc kell. :B :K
Hiszen pl itt a jó pár (10)ezer HSZ között mennyien kérdeztek rá pl, hogy milyen könyvet ajánlunk kezdő fotós/videósnak? ;] Pedig ez alapvető LENNE... :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#11320) PNP válasza dudicukrasz (#11317) üzenetére


PNP
őstag

Akksit hogy helyettesíted?
Mit építesz 2 kilóból, ami 2.7K-ban vesz fel rektilineáris lencsével (tehát halszemes opció nem játszik), látod a kameraképet, távról döntöd a kamerát, tud waypointokat, tárgy körül repülni, hazajönni, stb.?

Én az építés pártján vagyok, de nem látom, hogy ennyiből ki lehetne hozni akár csak hasonlót.

[ Szerkesztve ]

(#11321) marciart11 válasza Allien (#11319) üzenetére


marciart11
aktív tag

Nem kell itt elszállni jó magam is hobby fotós vagyok FF géppel sok obi val stb. De úgy gondolom hogy arra hogy megörökítsed hogy jártál arra egy Phantom is jó. Ezek Sony exmor szenzorok kielégítő képminőséget adnak. Ha profi akarsz lenni az úgyse áll meg az S1000+ nál az meg nem éppen hordozható.

(#11322) dudicukrasz válasza PNP (#11320) üzenetére


dudicukrasz
tag

Simán át lehet hackelni sima li-po-ra,ez már rég nem gond.
Egy 450est meg lehet csinálni ennyiből,az tudni fogja,plussz rakhatod rá és bele az újabb fejlesztéseket,vegyük bele a használt alkatrészeket is,mert a kutya nem veszi meg ezeket a gépeket,csak töredék pénzért nemhogy új áron.
Ennyiből még egy törött kijelzős g3at is ráteszek.
A táv más kérdés az megér egy misét.
Azért mondom ezeket olyan fellengzősnek tűnően és magabiztosan mert napi szinten figyelem,főleg a használt árakat.

(#11323) dudicukrasz válasza Allien (#11319) üzenetére


dudicukrasz
tag

Azért ez a ló másik oldala,elvileg itt hobbysták vagyunk,nem profi fotósok.

(#11324) Allien válasza dudicukrasz (#11323) üzenetére


Allien
veterán

Ezért írtam, ízlés dolga... Én speciel ezeket a "kamerákat" majdnem semmire se tartom. Egy fokkal talán jobb, mint a mobillal való "fotózás". :B A hobby szint meg ugye nem drága fotós szemszögből (legyen 200E), csak akkor, ha mással cipelteted a cuccodat, jelen esetben egy drónnal, ami meg a többszöröse lesz a fotós cuccnak így is- úgy is... ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#11325) szacsee válasza Jackal2 (#11316) üzenetére


szacsee
nagyúr

Habrepülőt rakok össze elsőre, igaz nem sokkal olcsóbb mint egy drón, de látványosabb és hosszabb üzemidő.
Akksi 2200mAh 3S megy bele amit quadba is tudok tenni és idővel elkezdem megrendelgetni a cuccokat a quadcopterhez is.
Taranissal így csak a habgépet próbálgattam még összerakáskor (bindelés, csűrők mozgatása stb.)
No meg amit írtak a fórumokon, hogy lehet nem ilyennel kellene kezdeni az nem légből kapott infó.
Nagyon sok beállítási lehetőség van, elsőre elveszik az ember benne.
Pl több gépet kezelve mindegyiknél alapból elmentheted a repidő jelzést, illetve konfigurálhatod kapcsolóhoz a visszaszámlálót, ha fosol, hogy nagyon lemeríted az akksit.
Utána ha ez megvan, akkor el lehet tökölni az expókkal is.

Nekem a H8 mininél amíg nem jöttem rá, hogy miképp kell headless módban repkedni állandóan szivatott.
Szerintem a gyári beállítás túl izgágává teszi a kis szemetet. ;]
Gondolok itt arra, hogy pl beginner módban egy kis expo elférne a bállításoknál, hogy ha kitér a gázkar, akkor az oldalkormány ne reagáljon annyira erősen, vagy a másik karnál előre-hátra repülve kicsit kimozdítod a kart, akkor egyből megy oldalra.
Taranisnál és az értelmes távoknál lehet ilyen esetre expót konfigurálni. Elvileg rep módok váltásánál csökkenteni lehet az expo mértékét, hogy idegesebben reagáljon, vagy nyugodtabban, de még nem tartok ott, hogy ennyire belemélyedjek. Szimulátorozva viszont kényelmes a Taranis és pontos, valós körülmények közt még nem repültem vele, mert a habgép még nincs összerakva teljesen. (kivehető szárnyat akarok, csak még nem döntöttem el melyik módszert alkalmazzam) Rögzítetlen szárnnyal viszont nem akarom kivinni a madarat, hátha balul sül el a mutatvány.

(#11326) Silent77


Silent77
veterán

Van olyan váz amibe csak simán, tehát pl forrasztás nélkül belerakható?
Persze a gyárin kívül. :)

Csak a lényeg maradt le. :D
Cx20-ról lenne szó.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#11327) kimista válasza Silent77 (#11326) üzenetére


kimista
aktív tag

szerintem bármilyen vázba belemegy, ha elég hosszú a kábel a motorokig.
max pdb-t kellene forrasztani, de elvileg cx-be van beépítettő, szőval egy az egyben kicserélheted alatta a vázat..
én anno ezt mondtam neked, h nem biztos h a helyedben egy új vázat vettem volna, hanem néztem volna egy 450-es framet aztán átépítem oda, mégha valamennyit szerelni is kell *szerintem*

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#11328) jony77 válasza cermi (#11266) üzenetére


jony77
tag

Szia!
Láttam,hogy neked 5000x elite-d van ,és mennyire jó képe van?Elfogatható a 4 k?
Mert én is ezt néztem ki!Ebben az árban jobbat nemtaláltam!

(#11329) Silent77 válasza kimista (#11327) üzenetére


Silent77
veterán

Nem volt biztos, hogy túlélte az esést. Addig nem akartam semmit.
Igazából most is csak azért, hogy ha van olcsón váz, kipróbálnám, és úgy adnám el. Vagy így keret nélkül.
Az építés nem az én terültetem, nem nagyon értek hozzá, pl rendes forrasztóm sincs.
Ezért is kéne olyan amibe csak átrakom, és kész.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#11330) tibibi válasza Silent77 (#11329) üzenetére


tibibi
őstag

kiderült már mi volt a baj miért menekült el a cx-20? ;] Egyenlőre az van eu raktáron lehet rendelek egyet :U
Phantomról lebeszéltem magam ....

(#11331) jony77 válasza Allien (#11319) üzenetére


jony77
tag

Látom értesz a fényképezőgépekez!
1/2.3 inch cmos gépek kép minősége sem jobb mint az akciókameráké?
Gondolok ilyesmire "Nikon Coolpix L840"

(#11332) Teréz Atya válasza Jackal2 (#11316) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat azert azt hozza tennem, hogy ennek a hobbynak is neki lehet rohanni, mint foxi a labtorlonek a vegen meg a bank viszi a kocsit. :)
Egy kis odafigyelessel eleg sulyos osszegek sporolhatok meg. Viszont ebben az esetben a hazi feladatot senki nem uszhatja meg. Utana kell olvasni mi a jo, mi nem es mi csak marketingbullshit. Persze tul gagyit sem szabad venni, mert az egy dolog, hogy hamar tonkre mehet, de meg veszelyes is lehet. Pl. akku vagy tolto. Es persze elo kalkulatort es szamolni, szamolni, szamolni! Ahogy eszrevettem te is igy csinalod.
Amugy mar varom, hogy mikor jelennek meg az aranyozott dugaszvegu toltok, harom evig tolgyfahordoban erlelt, magas tisztasagu toltokabelek amik szebb toltoaramot biztositanak, igaz kimerni nem lehet. :)
En tavaly tavasz ota nagysagrendileg 600-700 eurot ontottem bele a hobbymba. Ebbol 90-100 euro a toltok, toltokabelek, etc. Ezen felul meg kb. 50 euro a szukseges korites, ugy mint a forrasztopaka es tarsai. Lassan ideje lesz pontos elszamolast vegezni. Tartom Kiszamolo azon tanacsat, hogy legy tisztaban a kiadasaiddal. Meg honap elejen felre rakok, a maradekbol megy a habzsi-dozsi.
Az igaz, hogy sokkal olcsobban is meguszhattam volna, de ketlaki vagyok, igy a kedvencekbol legalabb 2 van :P

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#11333) Silent77 válasza tibibi (#11330) üzenetére


Silent77
veterán

Sajnos nem, de mission planner-ben megcsináltam tegnap a kalibrálást, és meglepően szépen repült. Hozzáteszem elötte se volt gond, de most mintha simábban ment volna. Előtte nyomtam egy resetet.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#11334) cermi válasza jony77 (#11328) üzenetére


cermi
újonc

Szia! En altalaban 1080p 60fpst hasznalom 2kt es a 4kt is kiprobaltam de csak h mukodnek-e(igen mukodik). A 4k mint video ugye csak 24 fps ami azert eszreveheto. A szinvilaga a frissitesekkel javult ahhoz kepest, hogy milyen volt (itt is mint a 4000nel a feheregyensuly gyenge volt meg kicsit fako volt a szin) az 1.0s firmwarerrel. Folyamatosan jonnek ra a frissitesek. En kocsiban hasznalom meg tavasztol driftversenyeken fogom. Eddig 4000-t hasznaltam csak az elhalalozott sajnos. De az sj5000 topicban vannak akik komolyabban teszteltek, ok szerintem tobbet tudnak rola mondani. En tipikus hobbyfelhasznalo vagyok aki azert vette h ne a 130k-s gopro essen le a kocsirol a palyan, de megis elfogadhato videot csinaljon. Bocsi ha hosszu lett :)

(#11335) jony77 válasza cermi (#11334) üzenetére


jony77
tag

Köszi!
Ezt a topicot hol találom?

(#11336) Jackal2 válasza Teréz Atya (#11332) üzenetére


Jackal2
senior tag

Számolgatok ezt-azt, de azért nem véresen komolyan :DDD Volt egy hónapom, amikor beletoltam 60.000-et akkor kicsit megijedtem, hogy ez sok, de aztán megnéztem mit vettem és főleg szerszámok, töltő ilyenek. Viszont ez a hónap is kezd megfutni, az Emax Nighthawknak köszönhetően és még meg se jött, na akkor mi lesz, akksik, táv, propok (már vettem 10 párat, mert nem bízom magamban:D). Szóval nehéz az élet, de legalább nem cigire, piára és drogra költjük:D

Én ezt az advanced bullshit generátort használatot egyébként nem szeretem. Pont erről írtam a Vásár vasárnap következő, vasárnap jövő részében a blogon, hogy a legkisebb hangyaf*sznyi Cheerson CX-10-be is bele lettek nyomva az alábbiak:
- headless
- RTH
- kamera
- FPV Wifi

Az egy dolog hogy nem működik egyik se normálisan, de lassan ott tartunk, hogy ezek a gépek a 3-4000 es kategóriáról felhíztak a 10.000-esre...Vicc az egész.

Persze annál nincs szánalmasabb, amikor a dobozra olyanokat írnak rá mint funkció, hogy: led, 6 axis gyro, meg hogy jobbra-balra tudnak repülni:D mint ha az autónál a motor extra lenne vagy a kormány.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#11337) Dinter


Dinter
addikt

Uncsitesómék rendeltek ilyen pici drónhoz töltőt, mint a CX10, csak egy a bibi, hogy a töltőn és az akkun is anya-anya csatlakozó van. Ezzel lehet valamit csinálni?

(#11338) dudicukrasz


dudicukrasz
tag

Ilyet próbált már valaki?

(#11339) cermi válasza jony77 (#11335) üzenetére


cermi
újonc

http://m.prohardver.hu/temak/digicam/listaz.php es itt van az sjcam sj5000

(#11340) kimista válasza dudicukrasz (#11338) üzenetére


kimista
aktív tag

én akartam, de az ilyet hogy rakod gimbalra? ha rajta van az antenna.. YI-re akartam, de emiatt letettem ról, inkább maradok a hagyományos adónál.

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#11341) Allien válasza jony77 (#11331) üzenetére


Allien
veterán

Nem, nem értek hozzá! De próbálom bullshitt marketinggel leplezni a tudatlanseggemet. :P Tehát, ami fényképező gép, annak JOBB lesz (LEHET) a képe, ha FÉNYKÉPEZEL vele. :K Főleg, mert ugye erre találták ki (ha másért nem, optika van előtte, nem csak pár izé, de legalábbis rakható elé igazi üveg is). Van pár fontos különbség köztük. Az akció kamerák eleve többségében védő tokkal jönnek. A bridge gépek meg ugye nem, és nehezen is kapni hozzájuk tokot. Az általad emlegetett gép pl 38x-s zoom átfogású.
22,5–855 mm-es objektívnek felel meg, f/3–6,5, elég gyenge... Videó talán 1080/60i... Namármost ezt hogy a fenébe akarod felrakni drónra, és a földről vezérelni pl a zoomot??? :F Nem is beszélve arról, hogy full zoomra tekerve álványról KELL fényképezni ezzel a géppel, és úgy is kérdéses az eredmény. :N Egyszerűen nem erre van kitalálva. De, ha megoldod, hogy beton stabil lehessen, a cél területet legalább két napocska telibe süsse, hogy iso 125-ön (ez a legkisebb sajna) 1/1500 záridővel lehessen fotózni, akkor se lesz jó. ;] Mert ilyen feltételek a valóságban nincsenek... :B A gép Kb. 538 g amúgy. ;)
Egy sima 3-5x-s zoom átfogású kis gép is jobb ennél a bridge gépnél. :K Pl Fujifilm FinePix XP80.De, hogy hogyan lehetne értelmesen drónon használni, az kérdéses. :B Ha meg már fényképező gép, akkor sokkal inkább egy Olympus E-PL6 fényképezőgép kit (14-42mm objektívvel ekvivalens 28-84mm), 85E píz, vagy egy Canon EOS 1200D, és egy manuális fix, vagy mittomén, mert pl a canont applikációról is lehet vezérelni, már, megfelelő távolságból. Namármost az Oly 325g kb, a Canon meg alig nehezebb, mint az általad emlegetett Nikon. ;)
Ebből fakadóan, ár szempontból kis drónon ezek felejtősek, ha azt nézzük, hogy egy SJCAM 4000 is elfogadható videót készít. :DDD A többségnek amúgy is képminőségben ez is bőség...A hülyeséget felvenni bőven elegendő. Az életed legjobb legszebb eseményeit ilyennel ügy is felesleges felvenni. Kb egy esküvőt SEM akció kamerával vesznek fel... ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#11342) jony77 válasza Allien (#11341) üzenetére


jony77
tag

Köszönöm a választ.
Videózni szeretnék,de ahhoz ,hogy labdába rugjak a phantomosokkal szemben valamivel túl kell szárnyalnom őket!Amit valljuk be, nem könnyű!Az egyik ilyen lehet a pl a zoom.Persze nem 38szoros,hanem 15-20,vagy ameddig szép a kép.De azt a tipust a képérzékelője miatt hoztam fel.Gh4 re egyenlőre nem tellik ,pedig nagyon tetszik!

(#11343) Allien válasza jony77 (#11342) üzenetére


Allien
veterán

A zoom ötletnek nem rossz. DE! Hogyan oldod meg a vezérlését? Másfelől, vannak korlátai, a 15-20x zoom is felejtős, hidd el. Vagy 2 kamera KELL rá, az egyik FPV-re, a másik meg amire akarod. De. Ahogy kezdesz haladni a nagylátó szög felől a tele irányba, szembesülni fogsz a mozgás adta bemozdulással. A földön ez más, mondjuk egy 200mm-s optikát az én gépemmel (ekv. 300mm) még meg lehet tartani kézben is, de állványról tuti a dolog. Egy drón az teljesen más. Eleve rezeg, és mozog is, semmi esetre sem stabil. Ebből fakadóan egy zoom obi, 15-20-s átfogással SOSE fog szép képet adni, mert egyszerűen bemozdul. Kivéve, ha van olyan gimbalod, ami kompenzálja az ÖSSZES mikro mozgást, illetve, az optikád qrva fényerős, a gép meg qrva gyors. ;] Rakd kisebbre a mércéd, old meg az elsődleges problémákat, pl vezérlés, zoom állítása, és ha ez megvan, akkor léphetsz tovább. De kezdetben célozd meg inkább a 24mm-ről kezdő zoomot, max 3x-s legyen. A fényerő számít nagyon. Például, DSLR alap kit obival felejtős. Egy fix 24mm-s 2,8-s manuális optika kb 10E pénz, egy 50mm-s 1,7-s se sokkal több. Keresni kell olyan kis kompakt gépet, ami kis zoom átfogású fényerős optikával van felszerelve, és ha ezt tudod vezérelni is, nyert ügyed van. :K Persze, hogy tud-e videót, az más kérdés. például ennek a gépnek kifejezetten jók a paraméterei:
Optikai stabilizátor, iso 100 is (100-25600), 24-75 mm zoom, kifejezetten fényerős obi (!!!) f/1.7–2.8 :Y 1/6000 max, ez se rossz, 4/3"-os szenzor, videó 3840×2160 UltraHD, 30 kép/mp MP4-be, wifi NFC, RAW, 405 g akksival.
.
.
.
.
Na, IDE NE KATTINCCCSÁ!!!

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#11344) jony77 válasza Allien (#11343) üzenetére


jony77
tag

Köszönöm a segítséget ez tényleg jó gép! Úgy gondoltam ,hogy veszek valami olcsó gép párszoros zoom mal,
tesztelgetni aztán ha okés akkor egy normálisat!Lehet drón is kellesz egy nagyobb ,sőt biztos!
Itt egy példa [zoom]

(#11345) gumicukor89


gumicukor89
csendes tag

Valaki próbálta-e már kicserélni az Eachine H8 mini motorszabályzó FET-ét vagy van róla információja? A tokon csak annyi látható, hogy AOSHB. Kép róla: [link] (Motorcsere után lényegében pikk-pakk elégett a szabályzó...)

(#11346) Teréz Atya válasza gumicukor89 (#11345) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nem vagyok biztos, de asszem megatalaltam alin.

"Motorcsere után lényegében pikk-pakk elégett a szabályzó" ...wawawait! Marmint a FET vagy az integralt ESC-re gondolsz. FET olyankor szokott elfustolni amikor nem PWM modban kapcsolgat, hanem fullba nyitva marad. Namost vagy a vezerlo rossz vagy a FET volt eleve hibas. Egyaltalan az elozo motor doglott?
FET-et meg nem csereltem rajta, de nem hiszem h mas alaplaphoz kepest akkora ordoglakat lenne.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#11347) gumicukor89 válasza Teréz Atya (#11346) üzenetére


gumicukor89
csendes tag

Sajnos azt írja ki, hogy nincsen egyezés semmilyen termékkel sem. :(( A hagyományos utat: google, ebay, banggood, ali és társai bejártam, sajnos semmilyen értékelhető biztos választ nem adott. Az Ali-n megtaláltam egy - már nem elérhető - hirdetést, ahol összemossák a meghajtó AOSHB-t SI2300 fantázianevű chippel. Ugyanitt írták, hogy ez a chip 3.6A 30V SOT23 ?-channel FET, alább pediglen annyit írtak, hogy PNP. [link] Viszont ha beírom a keresőbe és a vásárlós oldalakra, akkor egy "2300" feliratozásút látok, amit nem tudok, hogy mennyire kompatibilis. Próbáltam magyar elektronikai boltokban is keresni, de esélytelennek látom jelenleg...

(#11348) shaddam


shaddam
aktív tag

Van pár jópofa gearbest deal

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#11349) Jackal2 válasza shaddam (#11348) üzenetére


Jackal2
senior tag

Vehetne valaki egy Furioust és elmondhatná, milyen:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#11350) Teréz Atya válasza gumicukor89 (#11347) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ez?

Nekem nagyon ugy tunik h ez az AOSHB a SI2300 koppintasa. Az elobbire semmi, mig utobbira tonnaszam van datasheet. Pl. ez. vagy ez.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.