Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#23151) rothfb válasza DrBubo77 (#23149) üzenetére


rothfb
veterán

Pontosan arra gondoltam.:R

(#23153) Boxi88


Boxi88
őstag

Ezek nem túl bíztató kilátások... :(((

(#23154) viktorhu válasza #72755712 (#23145) üzenetére


viktorhu
veterán

A fő telefonom már nem dual simes, de másodlagosnak van még nálam egy redmi 5A, a volte megy rajta, de ilyen beállítások nincsenek, csak azt tudom kiválasztani, hogy melyik simről menjen a net, és melyikről a hívás.

(#23155) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Köszönöm a válaszaitokat, nagyjából ezt sejtettem a keresgéléseimből én is.
Max keresek valami SIM switch widgetet.
Azt a perverz hagymázas álmot csak offban merem leírni:
Van két külön szolgáltatós SIM kártya a telefonomban és egyszerre használja mindkettőt netezéskor a telefon, növelve a sávszélességet. :DDD

(#23156) anglergab válasza kurtuzov (#23155) üzenetére


anglergab
addikt

Wifit és mobilnetet össze lehet bondolni. Ahogyan vezetékes és mobilnetet, vezetékest és vezetékest, wifit és wifit is.
A mobilokban általában egy RF frontend+baseband van. Ezt kapcsolgatja gyorsan a SIM-ek között.
Adatforgalom általában egyszerre csak az egyik SIM-mel lehetséges.
Azaz pl.ha az egyik SIM-mel megy éppen VoLTE hívás, a mobilnet pedig a másik SIM-re van állítva, akkor nincs mobilnet a hívás alatt.

[ Szerkesztve ]

(#23157) kurtuzov válasza anglergab (#23156) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Kb ezekre láttam én is csak opciót, még egy widget, egy app sincs igazán, többnyire lollipopig még voltak próbálkozások, onnantól már nem. Még a tasker/automate appokban sem tudtam folyamatot találni erre.
Marad egyelőre a notification bar ikonból való átkapcsolás.

(#23158) vbalint77 válasza anglergab (#23156) üzenetére


vbalint77
tag

Nekem mi9-en van erre 2 opció is. Dual4G mód, illetve másodlagos sim-en mobilnet volte hívás alatt. Ha ezeket bekapcsolom, akkor bármelyik simre jön hívás, akkor azon megy a net. Más telón nincs ilyen?

(#23159) Ablakos


Ablakos
őstag

Próbáltam az otthoni VPN hálózatomra bemenni, de semmi. A telenoros mobilnet csatlakozik a digi nem. Tud valaki ezzel kapcsolatban infót? (port szűrés vagy valami hasonló)

(#23160) #72755712 válasza vbalint77 (#23158) üzenetére


#72755712
törölt tag

Régebbi/budget telefonokon nincs.

(#23161) 4Grider válasza Ablakos (#23159) üzenetére


4Grider
nagyúr

VPN és vpn között van különbség. PPTP-t pl. egyre kevesebb hálózatban támogatnak, nekem az L2TP over IPsec és az Openvpn megy.

(#23162) anglergab válasza Ablakos (#23159) üzenetére


anglergab
addikt

Ennek az lehet az oka, hogy a VPN szervered is digis vezetékes neten van (onnan lehet tudni hogy vezetékes mivel a szerver nem lehet NAT-olt, a mobil pedig mindig NAT-olt).
Ez esetben nem az internetről jön be a kérés hanem digis "belső" hálózatról.
Ugyanis a vezetékes és mobil végpontok ugyanolyan privát hálózaton vannak. Viszont a tűzfalad ezt eldobhatja, mivel az csak publikus címről (WAN) engedné be, privátról ("LAN") nem.

[ Szerkesztve ]

(#23163) viktorhu válasza vbalint77 (#23158) üzenetére


viktorhu
veterán

Köszi, akkor majd ha az 5G miatt (is) új telefont veszek, teszek majd újabb próbát:)

(#23164) bopeti98 válasza Boxi88 (#23153) üzenetére


bopeti98
őstag

A Digis előfizetésednek is a lakcím kártyádon szereplő állandó lakcímeden kéne lennie papíron. Ettől még lehet máshova bekötve.
Nekem a Telekom vezetékesnél van úgy, hogy a számlán, meg mindenhol az állandó lakcímem szerepel, de maga a szolgáltatás az albérletbe van bekötve, ami csak a tartózkodási helyem.

(#23165) SirRasor


SirRasor
őstag

Tegnap estétől kezdve akadozik a hanghívásom. Engem hallanak, de a nem hallom a másikat, csak szakaszosan. Valamikor csak az első 5 másodpercig, utána néma csend vagy 15 másodpercig. Van, amikor az egész hívás ilyen, amíg le nem rakom.
Másnak nem volt ilyen?
Telefon nem hiszem, hogy szórakozna, mert akkor folyamatosan rossz lenne (pl mikrofon/hangszóró hiba).

Make Love not war!

(#23166) Watt25 válasza SirRasor (#23165) üzenetére


Watt25
veterán

Telefon újraindítás volt?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#23167) SirRasor válasza Watt25 (#23166) üzenetére


SirRasor
őstag

Nem. Az 1500+ órás uptimet is csak azért szakítottam meg, mert az AdAway-yel frissítettem a hosts fáljt :U
Sose értettem azokat, akik állandóan (naponta) újraindítják, csak azért, hogy "biztosan ez kell neki, mert a windowst is újra kell indítani minden nap" :W És sose volt bajom telefonnal az újraindítás hiánya miatt.

Make Love not war!

(#23168) 4Grider válasza SirRasor (#23167) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha gyártók is ezt javasolják és ezt tolják a támogatás során, akkor miért kételkednénk abban, hogy van értelme az androidos eszközöket újraindítani? Vagy szifonról van szó?

(#23169) DrBubo77 válasza SirRasor (#23167) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Nekem a Windows is napokig-hetekig megy újraindítás nélkül.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#23170) FistXL válasza 4Grider (#23168) üzenetére


FistXL
aktív tag

Droidnál én se látom sok értelmét, de a Win szépen megtölti a 16gb ramot pár nap alatt üresjáratban.

(#23171) Laccoss válasza FistXL (#23170) üzenetére


Laccoss
addikt

Akkor nálad valami más is pörög a háttérben, vagy előre betölt mindent. Sok esetben pl. egy rendszerbeállítások alkalmazásán, vagy frissített fájlok újra betöltésén sokat segít az újraindítás.

[ Szerkesztve ]

(#23172) Oldmobil válasza Ablakos (#23159) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Vodánál pl. két APN van, a defaulton olyan tömörítés megy, ami kiszórja a VPN-es portokat, de amint átállítottam a másikra, ment jól. Nézd meg ezt a lehetőséget is!

(#23173) 4Grider válasza Oldmobil (#23172) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Diginél csak egy apn van.

(#23174) anglergab válasza 4Grider (#23173) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, így van. Ez egy speciális eset hogy nem megy, mivel azonos a vezetékes és mobilnet szolgáltatója és ugyanazon NAT mögött vannak. Ekkor az IP cím privát marad, amit eldob a router, mert internetről nem route-ol privát címtartományokat.

(#23175) anglergab válasza anglergab (#23174) üzenetére


anglergab
addikt

Javítás: nincsenek azonos NAT mögött, mert a vezetékes nem lehet NAT-olt ebben az esetben. De a Digi nem route-olja az internet felé, hanem a hálózatán belül küldi a csomagokat.

(#23176) Watt25 válasza SirRasor (#23167) üzenetére


Watt25
veterán

Elhiszem, hogy nincsen bajod az újraindítás hiánya miatt, én is csak azért kapcsolom ki hétvégén éjszakára, mert minek legyen bekapcsolva...
Viszont millió+1 példa van arra telefonok esetében is, hogy tipikusan egy ilyen problémát megold az újraindítás.
A kérdés továbbra is fenn áll, mert nem válaszoltál. Újraindítottad?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#23177) SirRasor válasza Watt25 (#23176) üzenetére


SirRasor
őstag

Yep :)
Igazából elég sokáig nem indítottam újra és most hogy gondolkozom, újraindítás után nem sokkal kezdődött ;]
De hidd el, hogy nincs összefüggés. Elég tapasztalt vagyok mobil fronton ;)
Én pölö repülőgép üzemmódba lököm át minden este 21:30-tól 7:30-ig, mert kevesebbet fogyaszt, mintha ki/be kapcsolnám. Igen, ennyire sokat lezabál a bekapcsolás...

Make Love not war!

(#23178) csacsi67 válasza Watt25 (#23166) üzenetére


csacsi67
addikt

Én melléd állok ebben az ujra inditás kérdésben szerintem igen i s kell itt a példa rá nem hiába rakták bele eme funkciot az ujj samsungokba [kép]

(#23179) pjen válasza csacsi67 (#23178) üzenetére


pjen
félisten

Én is ki-be kapcsolom legalább 3 naponta.Lehet sokat fogyaszt az indulás,de éjjel úgyis töltőn van legtöbször.

(#23180) viktorhu válasza pjen (#23179) üzenetére


viktorhu
veterán

Nagyon sok titokzatos bugra megoldás az időnkénti újraindítás :)

(#23181) Killing


Killing
addikt

Német roaming tapasztalatok hogy pont kerüljön az ügy végére:

Normál módban meg sem nyikkan, kézi hálózatválasztással sem, egyesek írták az O2-t de nekem nem megy.

A roaming pluszban automatikusan nem talàl hálózatot, kézi választással csak a telekom.de megy, csak 3G-n, ahogy az a nagy könyvben meg van írva.

Ausztriával ellentétben meg itt semmi apn-t nem kellett állítani a roaming pluszhoz, ha egyszer kiválasztod a hálót megy prímán, ott meg csak akkor működött a net ha normál módban volt a telefon, pluszos módban csak hívás volt (gondolom priorizálnak)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#23182) ubyegon2 válasza 4Grider (#23036) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha nem viszed mert elvesztetted, akkor kell mindenütt érte fizetni.

Lurdy Ház Telekom ingyen cserélte, mondtam, hogy elveszett.

(#23183) pjen válasza 4Grider (#23036) üzenetére


pjen
félisten

Ez nincs így.Vodánál egy hét alatt kétszer cseréltek 1 Ft os számlával.Nem kérték a régit.Igaz flotta.

(#23184) slice14 válasza pjen (#23183) üzenetére


slice14
veterán

Én anno édesanyámnak cseréltettem feltöltős SIM-et a Vodánál, mert megörökölte tőlem az A5-ömet. Az előző kártya visszaadása nélkül szó nélkül kicserélték szintén 1 Ft számlával.
Gondolom itt sem használnak fel még-egyszer egy SIM-et, amit más vissza vitt. Annyi történik hogy az adott kártyáról leveszik a szolgáltatást a rendszerükben, és onnantól a kártya nem csatlakozik hálózatra.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#23185) 4Grider válasza ubyegon2 (#23182) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mázlid volt, kifogtál egy normális ügyintézőt. Tuti, hogy nem úgy cserélte a rendszerben, hogy elveszett, mert minden rendszerben fizetős az elveszett sim pótlásának díja. Ez alól egyetlen szolgáltató a kivétel, az pedig a Digi Mobil.

(#23186) ubyegon2 válasza 4Grider (#23185) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Normálisnak normális volt, de 4500 Ft-ot hiába is kért volna, de akkor mi van, ha így nem kérem a másikat? Ha bejelentem, hogy elveszett, gondolom kötelességük törölni a rendszerből. Minimális egyenleg volt rajta amúgy is, szóval sokkal olcsóbban rendeltem volna egy másik Dominot.

(#23187) 4Grider válasza ubyegon2 (#23186) üzenetére


4Grider
nagyúr

A törvény szerint kötelesek törölni 8 napon belül a rendszerből, gyakorlatilag meg meg szoktak kérni, hogy várd meg az egyenlegfelhasználási idő lejáratát. Szinte minden szolgáltatónál ez az eljárásrend a törvény ellenére, mert ennyire rugalmatlan a prepaid számlázási rendszer. A te esetedben természetesen egyszerűbb volt egy technikai kártyacserét csinálni. Mindezek ellenére a szolgáltatóknak az eht és a saját ászf-ük szerint kellene eljárnia, ezektől persze kedvezőbben bármikor eltérhetnek.

(#23188) ubyegon2 válasza 4Grider (#23187) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A törvény szerint kötelesek törölni 8 napon belül a rendszerből, gyakorlatilag meg meg szoktak kérni, hogy várd meg az egyenlegfelhasználási idő lejáratát.

Kérni sok mindent lehet, de ezt beszéljék meg a BM-mel. :) Nekem ne alakítsa át a bejárati ajtómat a TEK. :N

Amúgy szerintem azért is térhetnek el kedvezőbb irányba új SIM kiadásával, mert mondjuk látják, milyen szintű egyenlegem van és sejtik, mit mondanék, ha 4500 ft-t kérnének.

[ Szerkesztve ]

(#23189) StLui válasza 4Grider (#23185) üzenetére


StLui
veterán

letiltattuk, mert ellopták a telefont, ingyen adták a cserét telekomnál

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#23190) 4Grider válasza StLui (#23189) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ettől függetlenül az ászf szerint fizetős.

(#23191) pjen válasza slice14 (#23184) üzenetére


pjen
félisten

Nekem volt egy HTC M7 normál simmel,cseréltem egy sony ra amibe eggyel kisebb kellett.Kiderült a sony val becsaptak itt a PH n,pénzt később vissza kaptam.Cseréltem egy samu A 40 re még kisebb kártya.Mindkétszet 1 Ft.A régi simre rá se néztek.Ami külön + a Vodának,5 perc mulva élt az új sim.

[ Szerkesztve ]

(#23192) viktorhu válasza 4Grider (#23185) üzenetére


viktorhu
veterán

Van lehetőségük elengedni a dijat, és szokták is. Nekünk az egyik mobilt ellopták (értéktelen volt), nem kértek pénzt az új kártyáért, bár hivatalosan akkor 7000 forint lett volna. Nyilván ha három naponta visszamennék, hogy elhagytam a sim kártyát, akkor másképp állnának hozzá.

(#23193) 4Grider válasza viktorhu (#23192) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ahogy ezt le is írtam párszor. De nem kötelesek, mert az összes OFF szolgáltatónál fizetős az elveszett/lopott kártya pótlása.

(#23194) DevKiller válasza Killing (#23181) üzenetére


DevKiller
senior tag

:R :R

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23195) szaniszlokar


szaniszlokar
aktív tag

A szülőknek, akik most ismerkednek az internettel, facebookkal lenne szükségem egy olcsó netre. Vezetékes net nincs nekik, szerintem egyelőre nem is érdemes nekik hűségidős szerződést kötni.
Nekem vannak DIGI-s szolgáltatásaim, így arra gondoltam, hogy a miskolci ügyfélszolgálati ponton igényelek a saját nevemre egy Diginet Aktív 50-es SIM kártyát és beleteszem nekik egy Huawei E5776s-32es MIFI-be.
A teszt kártya nem jöhet szóba, mert a lakhelyem még nincs lefedve, nem vagyok benne a listába.
Itt valamikor olvastam a fórumban, hogy valamelyik Huawei MIFI csak firmware csere után tud kapcsolódni a DIGI hálózatához. A fent megjelölt MIFI Telekomos firmware-rel van.
Ez fog tudni kapcsolódni a hálózathoz vagy nekem is le kell cserélnem a firmwaret?
Köszi!

Minden ellenállás hasztalan.

(#23196) DevKiller


DevKiller
senior tag

Frekipályázatról valaki valamit nem tud?
Lassan az idő sürgeti őket...
Meddig lehet ezt még húzni?

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23197) DevKiller válasza szaniszlokar (#23195) üzenetére


DevKiller
senior tag

Szerintem a lakhelyes lista az adatsimre is vonatkozik.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23198) szaniszlokar válasza DevKiller (#23197) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Mintha olvastam volna valahol, hogy mivel azért fizetni kell havi 1000 Ft-ot, azt kiadják, nem úgy mint a teszt kártyát. Azért is gondolkodom ebben a verzióban.

Minden ellenállás hasztalan.

(#23200) vbalint77 válasza DevKiller (#23196) üzenetére


vbalint77
tag

Kiket és miért sürget az idő?

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.