Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#22451) pjen válasza tahepa (#22449) üzenetére


pjen
félisten

Ha senki nem válaszolna már rég vége lenne.

(#22452) maxima válasza Kenderice (#22440) üzenetére


maxima
tag

Szia!

Arra nem gondolsz, hogy esetleg a helyi kiskirályok ilyen-olyan
oknál fogva betartanak?
Pl Jászapáti is félig fedett mert a torony egy település melletti
tanyán, azaz magánterületen áll.
Nyilván nem azért mert a településen bárhova tehetnének tornyot
a legoptimálisabb helyre. :(

(#22453) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Az, hogy hol lehet torony nagyon kemény helyi szabályozások határozzák meg. Pl. Monoron is konkrétan megvan, hogy csak hol lehet tornyot állítani. Ezért is van az, hogy új torony egy sem épült, hanem a szolgáltatók meglévő építményekre költöztek fel, azaz Telenor a Virág utcai volt Tűzoltóság rádiótornyára, a Voda az UPC Balassa B. utcai telefon központjának a tornyára, vagy a Telekom egy régi víztoronyra kint a Gombai úton Monor szélén. Illetve mind a 4 cég Monornál a Tesco mellet régi katonai bázis antenna tornyaira van felcuccolva. Ebből fakadóan a belvárosban csak a Telenor és a Voda tökéletes beltérben, a Telekom már lagymatag, a Digi meg szintúgy. A Digi próbálkozik a Strázsa-hegy környékén új saját toronnyal, de több alkalommal elkaszálta a város az engedélyt.Tehát ne képzelje senki olyan egyszerűnek ezt a torony állítást, mert hiába nézi ki a szolgáltat, hogy hol lenne ideális, ha oda nem kap engedélyt.

(#22454) wwenigma válasza Kenderice (#22448) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

"amikor megjelent a lefedettségi térképükön Mezőtúr és arra jártam, akkor leteszteltem."

Attol hogy a lefedettség megjelenik nem feltétlenül egybőldeazonnal megy az adathálózat sőt akar akkor helyi hiba is lehetett...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#22455) DevKiller


DevKiller
senior tag

Szerintem meg STOP it, get some help.
Mondhatunk 1000+1 példát a "nem jó helyen van a torony" dologra.
Felsőzsolcát veszem példának: A főút ami megy Alsózsolca fele annak is a miskolci felöli része kék. Na éppen 1 csík 4G van ott. Ahol meg lyukacsos a lefedettség ott meg 4 csík. Rohadtul nem mindegy mennyi és milyen épületen megy át az amúgy is "béna" 1800-as frekvencia. Véleményem szerint nem csak ehhez tervezik, hanem gondolkodnak majd 900 esetén is. Most mondjuk telepakolnak egy 5000 fős települést 20 toronnyal(csak példa) mikor azt 900-al mondjuk max 4-el megtudják oldani. Akkor meg mi az istennek rakjanak le annyi tornyot? Majd ha nem kell elbontjuk? Szegény Felsőzsolca úgy áll már lassan fél éve, és most került be a listába. Gyanítom, hogy Alsózsolca felöli oldalát jobban le akarták fedni csak nem jött össze és akkor úgy voltak vele, hogy ez kész van. 900 MHz-el úgy is közel 100%-os lesz majd.

Az engedélyek nem egyszerű dolgok és nem is olcsóak, hogy mindenhova kérjenek.. A hálózati eszközökröl nem is beszélve...

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#22456) forgat


forgat
tag

kérdezném, a hozzéértőktől, ha a digi majd a jövőben kap még frekit egy tök másik sávban, akkor majd minden tornyot újra meg kell mászni a szerelőknek, új antenna, új eszöközök stb. vagy egyszerüen csak "pár" gombnyomással bekapcsolják az új fekiket is?

(#22457) 4Grider válasza forgat (#22456) üzenetére


4Grider
nagyúr

Eszköze válogatja. Gondolom olyan RAN eszközöket vettek, amik több frekvencián is tudnak működni, hiszen számítottak újabb frekvenciákra is...

(#22458) dchard válasza 4Grider (#22457) üzenetére


dchard
veterán

A BBU univerzális, az antennák egy része tud 1800-2100 vagy 1800-2600-at, az RRU-k miatt nem ússzák meg a mászást. Alacsony frekin (700 vagy 900) pedig antenna és RRU is kell majd.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#22459) domper2015


domper2015
senior tag

Sziasztok, digi roamingot milyen elektronikus módon lehet megrendelni?

(#22460) sfdrakex válasza domper2015 (#22459) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Telefonon, e-mailben.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22461) domper2015 válasza sfdrakex (#22460) üzenetére


domper2015
senior tag

Oksa, köszönöm.
A honlapon kicsit félretájékoztattak.

(#22462) sfdrakex válasza domper2015 (#22461) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Régebben lehetett a honlapon is kapcsolgatni, de pár hónapja átvariálták az oldalt, azóta nem lehet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22463) Lackooo84 válasza domper2015 (#22459) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Mit kell azon megrendelni? Szerintem elég a sim menüben IMSI-t váltani.

The Truth is out there...

(#22464) anglergab válasza Lackooo84 (#22463) üzenetére


anglergab
addikt

Mire gondolsz?

(#22465) 4Grider válasza anglergab (#22464) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolom arra, hogy ha idegen szolgáltatóra vált, azon alapértelmezetten van roaming(plusz). Persze ettől még a digin nem lesz.

(#22466) Lackooo84 válasza anglergab (#22464) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Erre.

The Truth is out there...

(#22467) DonMaster válasza Lackooo84 (#22466) üzenetére


DonMaster
addikt

De ha szolgaltatas off diginel akkor kspcsolgathatsz ha aktiv akkor megy amit irtal

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#22468) anglergab válasza Lackooo84 (#22466) üzenetére


anglergab
addikt

Még mindig nem értem.
Másik SIM-re váltasz?

(#22469) DonMaster válasza anglergab (#22468) üzenetére


DonMaster
addikt

Sim modok roaming vagy roaming+ lehet valtani . de aktivalni csak uszf tudja elsore

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#22470) Marengo válasza fuwiradis (#22201) üzenetére


Marengo
csendes tag

Szia! Én ilyen mifi-t használok otthon a lakásban. 70nm, panel, nincs semmi probléma az eléréssel. Meg vagyok elégedve vele. Én függetlenül vettem, boltból. A beüzemelés könnyű volt. A bios-ból kézzel lehet illetve kellett állítani a wifi csatornát, az "auto" mód nekem nem volt jó. Annyi benyomásom még volt vele kapcsolatban, hogy elégge "light weight", azaz elég könnyű súlyú szerkezet. A függetlenítésével kapcsolatban nincs tapasztalatom.

Marengo

(#22471) Lackooo84 válasza anglergab (#22468) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Aha olasz sim lesz belőle.

The Truth is out there...

(#22472) sfdrakex válasza Lackooo84 (#22463) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem elég, régebben legalább is nem volt elég, Digi oldalán is lehetett engedélyezni, de ez a lehetőség nincs már, hívni kell a Digit, hogy engedélyezzék a roamingot a simre.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22473) Siriusb válasza sfdrakex (#22472) üzenetére


Siriusb
veterán

Így van, én is a napokban hívtam a 1272-t, hogy kapcsolják be; 24 órán belül aktiválják, mint mondták, de erről nem kaptam értesítést, csak ment a roaming, amikor külföldi hálózatra csatlakoztam.

(#22474) Prien


Prien
addikt

Sziasztok!
Jól gondolom, hogy jelenleg jobban megéri egy 0 Ft Digimobil előfizetést igényelni korlátlan nettel, mint egy Diginet Aktív 50-et, ezresért havonta?

A kevés is több a semminél.

(#22475) sfdrakex válasza Prien (#22474) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22476) Prien válasza sfdrakex (#22475) üzenetére


Prien
addikt

Szuper! Most, hogy a legutóbbi bővítéssel érdekeltté váltam, beüzemelem a régi okostelóm és én is "tesztelő" leszek. :DD

A kevés is több a semminél.

(#22477) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Sziasztok!

Reggel kapcsolgattam a rádiót és belefutottam a rádió 1-en abba, hogy valaki nyert egy Digis telefont. Még a reklámot is hallottam. Gondolom a boltban nem fogy. Nem tudom melyik volt.

(#22478) maxima


maxima
tag

Most találtam:
https://www.origo.hu/techbazis/20200203-digi-gyalazkodo-ugyfel-szerzodesbontas.html?utm_source=hirkereso

(#22479) Márton válasza maxima (#22478) üzenetére


Márton
nagyúr

off:
az komoly, hogy 10+ év regisztrációval nem tudsz rendesen linkelni :F

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#22480) kanyi51 válasza Márton (#22479) üzenetére


kanyi51
senior tag

Érdekes, én sem tudom hogy kell.

(#22481) #79813376 válasza kanyi51 (#22480) üzenetére


#79813376
törölt tag

Pl. hozzászólás írása előtt átváltasz.....

[ Szerkesztve ]

(#22482) Márton válasza #79813376 (#22481) üzenetére


Márton
nagyúr

De érted, még csak az sem kell, mert nekem telón is, mobil nézetben ott a lánc ikon.
Nálatok tényleg nincs?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#22483) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Linkelési tanácsadással kéretik ide átfáradni: PROHARDVER! - abszolút kezdőknek

(#22484) Lacccca87 válasza maxima (#22478) üzenetére


Lacccca87
őstag

Szerintem teljesen rendben van. Sajnos a kedves ügyfelek kezdenek átesni a ló túloldalára és még a diginek kellene megtiszteltetsének venni hogy használja a szolgáltatásukat.
Szerintem ez nem így működik, és egyik fél sem fölényeskedhet a másikkal, sem a Digi sem a fogyasztó. Kölcsönös tisztelet az elvárahtó minimum.

(#22485) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

A mobil internet szolgáltatás maximális le- és feltöltési sebessége: 29.3/11.2 Mbit/s

Ezt megváltoztatták?

(#22486) sfdrakex válasza Lajosnagy17 (#22485) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen, pár napja valaki már írta.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22487) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Nemeskér 84-es út.
Rábakecöl M86,
Vámoscsalád M86-os.

Kisalföldet hamarosan lefedik. :DD

(#22488) adam1400 válasza djsunstealer (#22477) üzenetére


adam1400
tag

bizony digi c2-t.

(#22489) gabe_ válasza adam1400 (#22488) üzenetére


gabe_
őstag

Én r2-re emlékszem...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#22490) carr


carr
őstag

sziasztok!
digi mobilnetet tervezek venni, usb stick-es. Ahhoz van preferált router, vagy egyáltalán kell neki, ha kocsiban akarom használni USB töltőről? :D (úgy emlékszem ezek csak modemek, nem tudnak szoftver nélkül "betárcsázni" vagy tévedek?) :R

nem találtam releváns infót még. köszi. :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#22491) 4Grider válasza carr (#22490) üzenetére


4Grider
nagyúr

A modem modem, a router pedig router. Az usb stick = usb modem. Kell hozzá egy operációs rendszer.

(#22492) qnadam válasza 4Grider (#22491) üzenetére


qnadam
veterán

annyiból jogos a kérdés, hogy árulnak sok stick formájú eszközt, ami wifi router is egyben. de a digi eszköze nem az.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22493) 4Grider válasza qnadam (#22492) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szerencsére ezek az eszközök már erősen visszaszorulóban vannak, nem véletlenül. Ma már többnyire csak a noname gyártók kínálatában fordulnak elő.

(#22494) sfdrakex válasza carr (#22490) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kérjél teszt simet, tedd telefonba, osszd a netet arról a kocsiban.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22495) bebeago válasza carr (#22490) üzenetére


bebeago
tag

Üdv!
Évek óta használok egy Alcatel W800Z-t. Az áramon ( és persze a sim kártyán) kívül semmi nem kell hozzá, akár wifin keresztül is egyből van netem. Megy a Digi internet is szépen vele. Én is használom kocsiban is, egy usb hosszabbító kábellel olyan helyre rakom, ahol gondolom hogy jó lesz a kapcsolat az internet szolgáltatóval. Nem kell betárcsázni semmit, egyszeri beállítás után már automatikusan csatlakozik bármikor. Kocsiban szivargyújtóról, átalakítóval, de lakásban pl telefontöltőről vagy pc-laptop usb portjába bedugva is jól működik, power bankkal meg bárhol használhatod, csak legyen lefedettség!

(#22496) 4Grider válasza bebeago (#22495) üzenetére


4Grider
nagyúr

Erre is igaz, hogy már nem gyártják. Mint írtam, nem véletlenül.

(#22497) carr válasza bebeago (#22495) üzenetére


carr
őstag

köszi, erre voltam kíváncsi. :) Most nekikezdek vadászni. ;) :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#22498) sfdrakex válasza bebeago (#22495) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha már ajánlasz valamit megnézhetnéd lehet-e bárhol kapni. Ha nem felesleges ajánlani.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22499) Gyurka6 válasza 4Grider (#22496) üzenetére


Gyurka6
őstag

Mi az a "nem véletlenül" amikor a hsz. szerint nincs vele semmi gond?
sfdrakex: nem feltétlenül, sok mindent lehet venni használtan, ami ajánlott/v.az volt.
(Nem kötekedni akarok.)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#22500) bebeago válasza 4Grider (#22496) üzenetére


bebeago
tag

Mire gondolsz?

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.