Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#40001) ballazol válasza nfsu17 (#39997) üzenetére


ballazol
senior tag

a februárinál is ott van az elszámolási időszak
hogy lehet valamit előre elszámolni?
hm? :)
hagyjuk
értem én, csak bosszant(ott)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#40002) rothfb válasza Debilon (#39999) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem csak január 31.-ig küldtek számlát, igaz nekem több szolgáltatásom van tőlük.

(#40003) fornettisuti válasza ballazol (#40001) üzenetére


fornettisuti
veterán

Úgy, hogy a diginél valóban előfizetés van, nem utófizetés mint minden más szolgáltatónál.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#40004) 4Grider válasza fornettisuti (#40003) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez elég gyenge érv, tekintettel arra, hogy egyik telefonszolgáltatásuk sem prepaid rendszerű. Ha azok forgalmi díját tudják utólag számlázni, akkor talán a havidíj számlázása is ráérne a teljesítés megkezdésekor...

(#40005) bohoc71 válasza fornettisuti (#40003) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Tudomásom szerint a vodánál is így van/volt.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#40006) somnia


somnia
őstag

Tájékoztatjuk, hogy 2023. 02. 01-jén, szerdán a hajnali órákban 1:00-tól 5:30-ig a DIGI hálózatkarbantartási és fejlesztési munkálatait végzik kollégáink, ezért az internet, kábeltévé, műholdas TV, valamint vezetékes- és mobiltelefon szolgáltatásainkban a jelzett időszakban kiesés várható.

(#40007) 4Grider válasza somnia (#40006) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mindenki megkapta.

(#40008) Lackooo84 válasza 4Grider (#40007) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

:DDD

The Truth is out there...

(#40009) AtHoS válasza Lackooo84 (#40008) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az is akinek semmi Digis előfizuja nincs ;]

read-only mode on the forum

(#40010) fornettisuti válasza 4Grider (#40004) üzenetére


fornettisuti
veterán

Ezt nem én találtam ki, Ti írtátok régebben.
Másrészt ÁSZF törzsből ennyit sikerült találnom:

7.1.6. Számlázási időszak
"A rendszeres díjak megfizetése a -
számlázási gyakoriságnak megfelelő - tárgyidőszakra
vonatkozóan előre, az egyéb díjak az igénybevételt
követő számlázási időszakban, utólag esedékesek."

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#40011) PLaci58 válasza ballazol (#40000) üzenetére


PLaci58
őstag

Azért érdemes belenézni a februári számlába, mert, ha kaptál felszólítást, akkor az minimum 200Ft adminisztrációs díjat jelent ☺. Ma még csak 27-e van, hogy küldhetnek 31-i számlára felszólítást?

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#40012) PLaci58 válasza viktorhu (#39998) üzenetére


PLaci58
őstag

Akkor a pl. a skypot nem szabad használni?

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#40013) 4Grider válasza PLaci58 (#40011) üzenetére


4Grider
nagyúr

Na ez az. Mindenki kapott emailben január 27-éig felszólítást a január 31-ei fizetési határidejű számláival kapcsolatban. Erre jogszerűen nem számolhatnak fel semmilyen adminisztrációs díjat, hiszen 27-én nem állhat fenn fizetési késedelem.

[ Szerkesztve ]

(#40014) 4Grider válasza PLaci58 (#40012) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt már tudják figyelni. A vpn-el szokott a hatóságoknak gondja lenni, a VoWiFi pedig vpn-t használ a honos kiszolgálóig.

(#40015) somnia válasza 4Grider (#40007) üzenetére


somnia
őstag

Mondták?

(#40016) somnia válasza 4Grider (#40013) üzenetére


somnia
őstag

Én speciel nem.

(#40017) dzf007


dzf007
aktív tag

Egy nappal a Vodafone megvásárlása után, országos karbantartás lesz. Remélem ez valami újnak a kezdete..Vodaf-ONE.

(#40018) 4Grider válasza dzf007 (#40017) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én nem nézném ki belőlük, hogy ennyire gyorsak lennének.
Bár simán lehet, hogy már korábban felkészültek a párhuzamosságok megszüntetésére, a nadrágszíj meghúzására, és január 31-ével felmondtak egy csomó olyan szolgáltatást, amit a párhuzamos szolgáltatótól ollóznak be a rendszerbe. Ha így lesz, akkor sok jóra nem számítok, hiszen több ember fog jutni ugyanarra az erőforrás mennyiségre...

(#40019) zelikocc válasza 4Grider (#40018) üzenetére


zelikocc
senior tag

Szerintem sem ennyire gyorsak.
De például milyen párhuzamos szolgáltatásra gondolsz?

(#40020) Salamander válasza zelikocc (#40019) üzenetére


Salamander
junior tag

2 mobil és 2 vezetékes hálózat.

iPhone 13 Mini + SE3 + SE1 + 7 + 4S | #StopPutin

(#40021) zelikocc válasza Salamander (#40020) üzenetére


zelikocc
senior tag

Azt értem, de arra nem lehet felkészülni csak így egyik napról a másikra, az túl nagy falat. Már az első napon a telefonokon Digi Mobil helyett Vodafone jelenik meg, vagy mi? Ez így erős.

Ezért kérdeztem, hogy milyen példát tud erre írni: "január 31-ével felmondtak egy csomó olyan szolgáltatást, amit a párhuzamos szolgáltatótól ollóznak be a rendszerbe"

(#40022) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

A hordozható 50GB mobilnettel kapcsolatban érdeklődnék.
Csak az usb stick-et lehet kérni hozzá, vagy van esetleg olyan Wifit tudó eszköz is a diginél amit meg lehet vásárolni a netes sim kártya mellé?! (Ha mást nem egy telefonba beteszem és mobil hotspotot csinálok vele..)

Anyumhoz szeretnék wifit egy ilyennel, hogy az 1db tévéjén meg a telefonján legyen valami internet. Kérdéses h erre alkalmas-e egyáltalán ez a mobilnet, az meg nyilván attól is függ milyen ott a lefedettség..? de gondolom ez hamar kiderül majd, nekem telekomos mobil netemről megy a netflix gond nélkül nála..

(#40023) UHHH válasza Kroni1 (#40022) üzenetére


UHHH
senior tag

Nekem csak sticket adtak hozzá sajna. Vágd bele egy huawei eszközbe, akár mifibe, akár valami komolyabba. mifi példa [router példa]
Telefonos módszered nem rossz, bár az akkunak nem lesz túl jó. :)

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#40024) PLaci58 válasza Kroni1 (#40022) üzenetére


PLaci58
őstag

Sima Digi mobil kártyát tettem telefonba és azzal osztom a netet. 30 GB/hó.
Internetes kártya nem tudom telóban működik-e.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#40025) PLaci58 válasza 4Grider (#40013) üzenetére


PLaci58
őstag

24-én utaltam és nem kaptam felszólító mailt :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#40026) Kroni1 válasza UHHH (#40023) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi, ez is jó ötlet! Van egy S8 itthon, azzal megpróbálom kábelen töltőre dugva, aztán ha nem oké akkor veszek valami ilyet! :R

(#40027) 4Grider válasza zelikocc (#40021) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pl. virtualizálnak fizikai szervereket, felmondanak peering kapcsolatokat, stb...

(#40028) qqcqqc válasza PLaci58 (#40024) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nekem egy telefon képes kínai tabletben van, gond nélkül megy a net.
Szóval nagy eséllyel telefonban is fog működni.
Hívószáma is van, de nem lehet felhívni.

(#40029) Robi_73 válasza 4Grider (#40013) üzenetére


Robi_73
őstag

25.-én kaptam egy "SZÁMLAÉRTESÍTŐ - EMLÉKEZTETŐ" tárgyú emailt és most érkezett egy "FIZETÉSI EMLÉKEZTETŐ" tárgyú email is. Én mindig a fizetési határidő lejárata előtti napon fizetek nekik bankkártyával, nem értem miért zargatják feleslegesen az ügyfeleket. Lehet ennyire kell nekik a pénz? :F

Robi73

(#40030) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

nekem is tele a levelesládám digi spammel. milenne ha nem előre fenyegetnének?

/s

(#40031) viktorhu válasza PLaci58 (#40012) üzenetére


viktorhu
veterán

Mármint skype-on telefonálni Dubaiból? Próbáltak távközlési engedélyt kérni, nem tudom, sikerült-e nekik, de alapesetben tilos az ip-telefonálás onnan.

Ez egy speciális dolog, máshol csak mobilneten korlátozták korábban az ip-hívásokat, de már nem jellemző talán sehol. A mobilszolgáltatók viszont mindenütt nemzeti hatáskörben vannak, más országban roaming szerződéssel tudnak hozzáférést kapni, ezért határterület ez a wifin keresztül történő roaming elkerülés. A szolgáltatód EU-roaming esetén jobban járna, ha engedné, nem kellene roamingdíjat fizetnie, nyilván okkal nem teszik.

(#40032) AtHoS válasza wjbhbdux (#40030) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Milyen SPAM? Részleteznéd?

Én valamiért a karbantartásos ill. számlaértesítőn kívül nem kaptam még e-mail-t tőlük :F

read-only mode on the forum

(#40033) sfdrakex válasza AtHoS (#40032) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Gondolom te is kifizeted a számlád mikor jön, és nem lejáratkor…

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#40034) AtHoS válasza sfdrakex (#40033) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jaja, még aznap ill., ha meló miatt van rá időm, de másnap tuti utalva van :K

szerk.
Egyéb topikban találkoztam olyan hozzászólással, aki marhára fel volt háborodva: "mit képzel a szolgáltató, hogy korlátozza a szolgáltatását", pedig kvára nem fizette be idejében a számlát, mert "elfelejtette", bezzeg mikor "észbekapott" épp hétvége/ünnep/stb.. alkalommal, csodálkozott, hogy szív, mint a torkos borz.
Nem is értem mi a különbség az utolsó alkalmas befizetés és "amikor megkapom a számlát befizetem" között, ha tudom előre, hogy nem kívánom a szolgáltatást felmondani és mondjuk meg is néztem mit tartalmaz a számla. Mert ugye sok "gyökér" itt a fórumon kérdezget miért kapott két számlát, miért ennyi-annyi a számla összege, mikor "1 kattintással" meg tudná nézni mit is tartalmaz a kapott, befizetendő számlája :F De ugye ettől szép az élet, hogy nem vagyunk egyformák :K

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#40035) Cs1csó válasza zelikocc (#40021) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sőt a "VODAFONE" nevet sem igen használhatják a végtelenségig mert ne ma Vodafone-t adták el az továbbra is létezik (talán angol az anyacég) hanem az itteni hálózatát. Nyilván a név használatára van (logikusan) akár 1 év átmenet, de aztán már sehol sem hívhatják majd így .

(#40036) sfdrakex válasza AtHoS (#40034) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pont ezért fizetem a számlákat amikor megérkeznek, hogy el ne maradjon. Bár még így is többször szoktam a szolgáltatók appjában ellenőrizni, hogy tuti kifizettem-e, és nincs-e új számla.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#40037) ballazol válasza PLaci58 (#40011) üzenetére


ballazol
senior tag

köszi, de már tárgytalan
sajnos tényleg előrevettem a februárit...
de már kiegyenlítettem a januárit is :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#40038) ballazol válasza Robi_73 (#40029) üzenetére


ballazol
senior tag

ha nem várnád meg az utolsó pillanatot, nem aggódnának, hogy el fogod felejteni
emlékeztető :) nem kell túlreagálni

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#40039) wjbhbdux válasza ballazol (#40038) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Ez egy úgynevezett baszogatás, akarom mondani BASZOGATÁS, mert nagybetűkkel szennyezik az inboxom. Ilyet nem is tudom ki engedhet meg magának, most így nézegetem vissza a leveleket és 1-2 marketinges levél ahol 1-1 szó naggyal van szedve az még van, de hogy így ugasson egy kis netszolgáltató?

/s

(#40040) ballazol válasza wjbhbdux (#40039) üzenetére


ballazol
senior tag

változtasd meg az e-mail címed a profilodban :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#40041) sfdrakex válasza wjbhbdux (#40039) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mit küldenek? Fizetési emlékeztetőt?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#40042) zelikocc válasza Cs1csó (#40035) üzenetére


zelikocc
senior tag

Ez várható, hiszen a DIGI márkanevet is már csak 2024. januárjáig használhatják.

Viccesen nevetek a mostani cikkeken, hogy mennyire felkapták, hogy a Vodafone új neve ONE lesz, pedig már majdnem 1 évvel ezelőtt is tudtuk ugyanezt, hogy a DIGI-ből valószínűleg ONE lesz, csak akkor nem kapták így fel.

Szerintem egy év alatt le fogják zavarni az összeolvadást, kérdés milyen formában.
Persze ekkora méretű vállalatoknál nem biztos hogy az az 1 év elegendő idő, de most is kapkodnak folyamatosan. Már az Invitel mellett a Mindig TV is a DIGI-be olvadt és ne felejtsük el, hogy ott van minden más is az Antenna Hungáriában...

(#40043) Daywalkerke válasza Kroni1 (#40022) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

TP-Link-nek van már olyan routere nem horror áron (kb. 27-28e Ft) amibe a SIM kártyát közvetlen bele lehet tenni és így a 4G mobilnetből wifi lesz, erről van szó:

TP-Link MR6400

(#40044) kl122 válasza dzf007 (#40017) üzenetére


kl122
tag

"Egy nappal a Vodafone megvásárlása után, országos karbantartás lesz. Remélem ez valami újnak a kezdete..Vodaf-ONE."

Ez csak találgatás részemről, de vélhetően mivel az összes szolgáltatás, még a műholdas tv is érintett most fognak leválni a román DIGI rendszeréről és hálózatáról

A Vodafonet még korai idevenni, de az Invitechnek mivel van országos gerince és nemzetközi kapcsolatai és szinten 4iG tulajdon logikus lenne használni, sőt vélhetően ennek a két rendszernek az összehozása már zajlik egy ideje

[ Szerkesztve ]

(#40045) Kroni1 válasza Daywalkerke (#40043) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi!

Ez jó is lenne nekünk, már csak az a kérdés, hogy a digi 50gb mobilnetét mennyire lehet használni a gyakorlatban pl streamingre?! (Egy tévén menne, meg egy telefon lenne még rajta)
Ez a 15Mbit-es elméleti sávszél sztem kevéske lesz, bár a netflixnek híresen jó a tömöritése.. (54Mbites kapcsolaton ment a 4k is)
Szerintem mivel nincs nagy vesztenivalónk teszek egy próbát vele, aztán előfizetünk kábeles vodára ha ez kevés lenne 720as HD netflix előfizuhoz..

[ Szerkesztve ]

(#40046) 4Grider válasza Kroni1 (#40045) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nagyon ne éld bele, hogy élmény lesz a használata. Egyrészt nagyon sok helyen a Digi mobil már csak bőven 10 Mbps alatti sebességet tud, másrészt 10 Mbps sávszélesség óránként bő 4 GB adatforgalommal jár, harmadrészt pedig a diginél is van qos.

(#40047) csernak75 válasza 4Grider (#40046) üzenetére


csernak75
senior tag

Azért az esetek nagy részében ha van normális térerő egy 720p stream nem okozhat gondot.

(#40048) 4Grider válasza csernak75 (#40047) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálunk van normális térerő, csak éppen annyi előfizető van rá, hogy 3-4 Mbps-nál többet stabilan nem tud, estefelé inkább 1-2 az a 3-4. Logikus, hogy ahol csak néhányan lógtok egy tornyon, ott használható lesz (hány óráig az 50 GB és meddig nem fogják lelőni 50 GB felett?).

(#40049) csernak75 válasza 4Grider (#40048) üzenetére


csernak75
senior tag

Hát 720p ből 30-35 óra fér bele az 50gb ba ha másra nem használja. Ki kell próbálni.

Igazad van nálam gyanús hogy nem sok ember használja. Szinte mindig 10 Mbps fölött van néha 15-20 között. Youtube 1440p simán megy itthon, csak ugye hamar elmenne a 30gb. :D

[ Szerkesztve ]

(#40050) ballazol


ballazol
senior tag

nyöszörgés...
én is kíváncsi leszek, meddig fogom idegrendszerrel bírni csak DIGI-s mobilnettel :)
a telekom hiányozni fog valszeg... már most érzem... :B

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.