Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#38001) Fecó88 válasza dchard (#37995) üzenetére


Fecó88
tag

Szia ő teljesen félre értet senki nem mondta hogy én egésznap csak 4k videot nézek nem is lenne annyi tartalom. Meg a digit teljesen másra legfõkép telefonálásra akkarom használni ha egyátalán lesz is. Avval én is tisztában vagyok hogy a digi nem arra valo. De amugy ugyan ugy megnézek egy 480p vidit is mint a 4k videot ha jo. Én csak annyit itam hogy szeretem nézni ha van de nem is Minden nap van ilyen tartalom.

Ipone13 Samsung Galaxy A22 5g Samsung galaxy tab s6

(#38002) qnadam válasza domper2015 (#37996) üzenetére


qnadam
veterán

bezzeg külföldön roamingolva gyorsabb a digi, mint itthon :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#38003) Renwick válasza qnadam (#38002) üzenetére


Renwick
őstag

:DD Amúgy tényleg, van még egyáltalán ilyen szolgáltató rajtuk kívül Európában? :)

I see you blaming each other -- And I love you still

(#38004) #76055552


#76055552
törölt tag

(#38005) slice14


slice14
veterán

Azért ez pofátlanság a több Digi előfizetéssel rendelkezőkkel szemben, hogy ők kapnak egy 30%-os emelést, de akinek csak mobil előfizetése van az meg úsza 10% alatti emeléssel. Itt nem arról van szó hogy azt a 300 Ft-t sajnálom, de mi az már hogy a több szolgáltatást használó usernek többet emelnek, mint akinek csak mobil előfizetése van. Ha azt mondták volna hogy minden mobilelőfizetés 200 vagy 300 Ft-al emelkedik függetlenül az igénybe vett szolgáltatásoktól, akkor azt mondom hogy rendben. De hogy a kizálólag mobil elófizetőket előnyben részesítik...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#38006) StarKiller89 válasza slice14 (#38005) üzenetére


StarKiller89
senior tag

pontosan ugyan erre gondoltam... nem az összeg a lényeg, de 4 szolgáltatásom van és nekem emelnek a legtöbbet? kicsit nonszensz... bár az összes szolgáltató a régi ügyfeleit veszi semmibe, mindig az új szerződők kapják a kedvezméneket...

Samsung Galaxy S23

(#38007) DrBubo77 válasza StarKiller89 (#38006) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Azt vegyétek figyelembe, hogy a mobil szolgáltatásuk nem nevezhető teljes értékűnek. (Tudom, hogy van, ahol teljesen jól használható, de olyan terület is van, ahol semmi haszna egy Digi SIM-nek.) Ezért nem emelhetnek tetszőleges mértékben a mobil vonalon, mert még az a kevés előfizető is otthagyja őket.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#38008) dchard válasza Fecó88 (#38001) üzenetére


dchard
veterán

Teljesen mindegy, hogy 4K YT-t nézel, vagy torrentezel. A forgalom títpusa egyik operátort sem érdekli. Az biztos, hogy a 3 nagy az extrém drága korlátlan csomagot leszámítva minden "korlátlan" csomagot visszasorol 20-30-40giga után. De lehet hogy még a legdrágábbat is egy bizonyos mennyiség fölött.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#38009) zelikocc válasza dchard (#37999) üzenetére


zelikocc
senior tag

Szia!
Nem idevágó téma, de ha már említetted, hogy "minden esetben a magyarországi core szolgálja ki ezt a forgalmat is" ... ehhez kapcsolódóan technikailag lehetésges lenne-e a közeljövőben a VoLTE roamingban is? Lehet-e erre számítani? Egyáltalán mitől függ ez? Csak a honos szolgáltatótól, vagy csak a roaming partner szolgáltatótól, vagy mindkettőtől?

(#38010) 4Grider válasza dchard (#37995) üzenetére


4Grider
nagyúr

A hozzászólásomban bázisállomásokról volt szó, amin ugye szokott lenni néhány cella. Átlag mennyi is?

(#38011) dchard válasza 4Grider (#38010) üzenetére


dchard
veterán

Cellára kell érteni a 40mega 29megabit elméleti maximumot, azt is 256QAM-on. Namost arra átlagot akkor lehetne számolni, ha egyforma lenne az eloszlása a jó, közepes és rossz lefedettségü usereknek. Akkor mondhatnánk, hogy egy cella átlag 20megabit forgalmat visz. Diginél ezt biztosan nem mondhatjuk az 1800 miatt, úgyhogy ha nagyon optimista vagyok legyen átlag 12. És akkor 3 szektoros állomásnál ez 36-45megabit lehet, 6 szektorosnál sem sokkal jobb, mert ott meg a saját szomszédaid kezdenek el zavarni (egyre nagyobb a szektorok között az átfedés ami = interferencia). Ez a helyzet. (MOD: rájöttem, hogy 5MHz-cel számoltam, de csak 3MHz-ük van)

zelikocc:

A VolTE roaming alapvetően mind a mind a két résztvevővel szemben támaszt műszaki elvárást, tehát a VoLTE roaminghoz mindkét fél kell. Ugye feltételen a megfelelő core hálózati elemek és interfészek megléte + a DIAMETER interconnect. Ebből a szempontból nem csak a Digi van lemaradva. Az, hogy például a Voda NL és Voda HU között nincs VoLTE roaming, a hollandok lelőtték a 3G-t, 2G kapacitás már alig, olyan fos lett a hívásminőség mint még soha... Csak hogy egy aktuális példát mondjak ;)

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#38012) zelikocc válasza dchard (#38011) üzenetére


zelikocc
senior tag

Igen pontosan ez miatt a probléma miatt érdekel a téma, hogy "vajon lesz-e a közel jövőben VoLTE roaming" úgy kb akármelyik szolgáltatónál, mert a 3G lekapcsolások óta bűn rossz a hívás minősége roamingban 2G-n.

Jó lenne látni ebbe az irányba lépést, de nem úgy néz ki, hogy bárki is mozdulna ebbe az irányba Európában.

Gondolom a készülékek régió korlátozott szoftvere is beleszól a történetbe, tehát pl. adott egy Samsung telefon amin csak TMH régióval megy a Magyar Telekom VoLTE, mással nem, azzal gondolom esélytelen hogy valaha legyen VoLTE roaming... és elég sok készülék "küzd" ilyen kompatibilitási problémával. Mondjuk az iPhone-ok ilyen tekintetben nem érintettek, mert akárhol megy velük minden, ahol támogatott.

(#38013) dchard válasza zelikocc (#38012) üzenetére


dchard
veterán

A VoLTE roaming az elmúlt két pandémiás évben azért nem volt fókuszban, mert a sok homeoffice miatt koppantak a hálózatok, így mindenki inkább a kapacitás bővítéssel volt elfoglalva, nem a nem létező túristák kiszolgálásával. Most hogy jön az első nyár ami már normálisnak tűnik, ez is elő fog kerülni. Nyilván először csoporton belül fog működni (voda-voda, T-T, stb.).

"Gondolom a készülékek régió korlátozott szoftvere is beleszól a történetbe"

Nem szól bele, mivel külföldön is a haza IMS profilt hasznákják a készülékek, hiszen az itthoni hálózat szolgálja ki a VoLTE-t is (ahogyan a roaming minden más aspektusát is).

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#38014) zelikocc válasza dchard (#38013) üzenetére


zelikocc
senior tag

Így már értem, köszönöm a felvilágosítást! :)

[ Szerkesztve ]

(#38015) stanley00


stanley00
tag

Sziasztok!

Ha csak mobilinternetre van szükségem a telefonon, mivel telefonálni nem szeretnék, gondololom célszerűbb az 50 GB-os aktív csomagot választanom és az olcsóbb is picit. Csak azért kérdezem így, mert ugye ezt a csomagot is csak belassítják, ha elérem a korlátot. Erre semmi esély sincs amúgy, de nem árt tudni.

Köszi!

(#38016) 4Grider válasza stanley00 (#38015) üzenetére


4Grider
nagyúr

Maximum 64/64 kbps-ra lassítják.
Nem lehet vele roamingolni.
Lassabb, mint a mobilnet opcióval igénybevehető net.

(#38017) stanley00 válasza 4Grider (#38016) üzenetére


stanley00
tag

Roaming nem érdekel, de ha lassabb a net, mint a mobilnet opcióval, akkor lehet, hogy maradok a 30 gigás verziónál. Mondjuk nem értem az miért lassabb. Köszi szépen, hasznos információ volt :K

(#38018) 4Grider válasza stanley00 (#38017) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mert azt írják az összes összehasonlító táblázatukban, hogy max. 15 az aktív, az opciók pedig 29-esek. De nekem sem logikus. Telefonban viszont nekem fontos a roaming.

(#38019) Murdock1981


Murdock1981
tag

Sziasztok!

A backup calling funkciót hogy lehet be kapcsolni? Huawei P30pro-t használok.

(#38020) MadMancs válasza Murdock1981 (#38019) üzenetére


MadMancs
veterán

Én még csak Samsung esetében olvastam visszajelzést hogy létezik a funkció. Illetve tapasztalatom is csak ezzel van.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#38021) Murdock1981 válasza MadMancs (#38020) üzenetére


Murdock1981
tag

Köszönöm szépen

(#38022) MadMancs válasza Murdock1981 (#38021) üzenetére


MadMancs
veterán

Szívesen.
Ettől függetlenül nem állítom hogy Huawei vel nem működhet, csak visszajelzés nincs erről. Se digi, de Telekom nem kommunikál erről semmit. Itt én voltam az első akinek életre kelt a szolgáltatás tavaly októberben béta 12 vel, akkor még nem tudtuk mi ez. Azóta tudjuk hogy WoWifi a másik kártya mobilnetjét használva. Viszont azóta is csak Samsung visszajelzést találtam mindenhol. Szóval nem tudni hogy OneUI 4 vagy Android 12 funkció.
De nem zárhatjuk ki hogy más telefonokkal esetleg működik. Xiaomi 11 Lite 5G NE nem tudja az biztos, pedig MIUI 13 azaz droid 12.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#38023) zelikocc


zelikocc
senior tag

Talán nem volt még róla szó.
Pár hete jött egy új szabály:
Aki le akarja mondani a mobil előfizetését, többé már nem kell személyesen vissza vinnie a SIM kártyát. Simán telefonos ügyfélszolgálaton le lehet mondani mostantól a mobil előfizetést.

A továbbiakban annyit még megoszthatok, hogy a jövőben elsődlegesen a telefonos és online (ügyfélkapus) ügyintézésre fogják fektetni a hangsúlyt, utóbbin fejlesztés, bővítés várható és a személyes ügyintézés hátrébb fog szorulni.

Elkezdődtek az átalakulás első lépései, a következő 1-1,5 évben nagy átalakulások lesznek, az Invitel fúziót is felgyorsították és jönni fog a többi 4iG érdekeltség (pl. Antenna Hungária) fúziója is, később pedig a márkaváltás.

A DIGI nevet 2024. január elejéig használhatják szerződés szerint.

(#38024) pjen válasza zelikocc (#38023) üzenetére


pjen
félisten

Eddig se kellett vissza adni a simet. Már vagy 4 et lemondtam, de sose kérték.

(#38025) Lacarr1 válasza zelikocc (#38023) üzenetére


Lacarr1
csendes tag

Be is zártak vagy 18 üszit, nagy fejlődés hogy a várpalotai mehet veszprémbe vagy fehérvárra ha olyan gondja van ami személyes kontaktot kíván. És még el sem kezdődött a buli de már áremelés kirúgások, bezárások. :)

[ Szerkesztve ]

(#38026) Renwick válasza Lacarr1 (#38025) üzenetére


Renwick
őstag

Semmi extra, csak az üzletmenet racionalizálása kezdődik, amiben az előző tulaj mondjuk úgy, nem annyira brillírozott.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#38027) Lacccca87 válasza zelikocc (#38023) üzenetére


Lacccca87
őstag

Jo lenne ha befejeznek a sajat teruletek optikara át állását meg a volt inviteles teruletek "digisiteset". Nagyszulohoz is szivesebben kottetnem be egybe a tv vel a netet a digtol mert pl amit most fizetnenek Zircen az rablas kategoria ( felreertes ne essek mindenutt rablas ami ennyire draga, manapsag egy sima 100/10 es kapcsolat nem lenne szabad hogy 1000 ft nal dragabb legyen, sehol)

(#38028) dchard válasza Lacarr1 (#38025) üzenetére


dchard
veterán

Ezzel nincs semmi gond, csak előbb oldják meg, hogy ne kelljen ügyfélszolgálatra személyesen bemenni :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#38029) qnadam válasza dchard (#38028) üzenetére


qnadam
veterán

arra az eretnek gondolatra célzol, hogy a telenos, emailes és személyes ügyfélszolgálat ne legyen egymással ellentmondásban, sőt ugyanazokat az adatokat lássák? nem akarsz te túl sokat? :))

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#38030) pjen válasza Lacccca87 (#38027) üzenetére


pjen
félisten

Ahhoz képest, hogy egy lángos is 1 K?

(#38031) adman válasza dchard (#38028) üzenetére


adman
tag

végülis ott van már az e-közmű bejelentő, simán megoldható lenne hogy egy online ügyfélkapus azonosítás után már 4ig ügyfél legyen az ember.

(#38032) Lacccca87 válasza pjen (#38030) üzenetére


Lacccca87
őstag

Ahhoz képest is, mert ha nem balatonon/fővárosban eszed akkor megvan az 500-600 ft ból is

(#38033) #76055552


#76055552
törölt tag

Orbán Viktor rendkívüli bejelentést tett: megadóztatják a nagy cégeket

A kormány ezért úgy határozott, hogy létrehoz egy rezsivédelmi alapot és egy honvédelmi alapot. Innen fizetjük majd a rezsicsökkentés és a honvédség megerősítésének költségeit
– fogalmazott Orbán Viktor, hozzátéve azt is: kötelezik
...
a telekommunikációs vállalatokat
.....
arra, hogy az extra profitjaik nagy részét ebbe a két alapba fizessék be. Az intézkedések 2022-re és 2023-ra korlátozódnak.

(#38034) FeRkE


FeRkE
őstag

VoWiFi-vel kapcsolatban kerdeznek, esetleg tudja valaki, hogy milyen domainek vagy subnetek fele kell engedelyezni a forgalmat Digi Hu VoWiFi eseten? Aki esetleg sajat tuzfalat hasznal, megnezhetne nekem :) Koszi!

(#38035) Fecó88 válasza #76055552 (#38033) üzenetére


Fecó88
tag

Az a baj hogy ennek is az előfizetők isszák meg a levét mert a multik nem fognak a hasznukrol le mondani rá terhelik az előfizetőre.

Ipone13 Samsung Galaxy A22 5g Samsung galaxy tab s6

(#38036) 4Grider válasza #76055552 (#38033) üzenetére


4Grider
nagyúr

Engem jobban izgat a "a nagykereskedelmi láncok" adóztatása, mert az azt is érinti, aki lisztet és cukrot vesz a boltban. Végül is nem rossz szöveg, hogy extraprofit van az áremelkedésből, ezért adóztatunk, csak épp azt felejtik el mondani, hogy az extra adók újabb áremelkedést jelentenek...

(#38037) pjen válasza 4Grider (#38036) üzenetére


pjen
félisten

Szét terítik a rezsi csökkentést.

(#38038) zelikocc válasza FeRkE (#38034) üzenetére


zelikocc
senior tag

Az 5061 azthiszem SIP port, az nem biztos hogy kell hozzá

(#38039) zelikocc válasza Lacarr1 (#38025) üzenetére


zelikocc
senior tag

Az elmondás az, mint ahogy írtam is,, hogy nagyban bővíteni fogják az online és telefonos ügyintézési köröket. Az más kérdés, hogy ez mit fog jelenteni a gyakorlatban és megint más kérdés hogy előbb kellett volna fejleszteni és aztán bezárni.
Kirúgások nincsenek, a 18 bezáró digi pont munkatársai lehetőséget kapnak más pozícióban/helyszínen tovább dolgozni.

pjen: nem tudom mikor tetted ezt, de pár hete vagy hónapja (nem tudom pontosan mióta) él ez a lehetőség, ezelőtt kötelező volt bevinni a SIM kártyát személyesen, vagy kifizetni az "elvesztési" díjat. Ez 100%

(#38040) StarKiller89 válasza Lacccca87 (#38032) üzenetére


StarKiller89
senior tag

hol? Mikolcon 1200, ez egy tévhit hogy a Balatonon drága a lángos, sőt ott az olcsó a többi városhoz mérve :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23

(#38041) szabonagyur válasza Lacccca87 (#38032) üzenetére


szabonagyur
félisten

Keleten, tényleg kisvárosban akkor sincs meg ennyiből ha leggagyibb sajt megy rá.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#38042) pjen válasza zelikocc (#38039) üzenetére


pjen
félisten

Én tavaoy nyáron adtam le egyszerre kettőt, most pár hete mégeggyet, de nem kértek simetl A tavalyinál még fel is hívtam a DIGI t, mondták nem kell a sim. Szerintem volt is róla posztom.

(#38043) Soma01


Soma01
veterán

Díjcsomagot váltani milyen módokon lehet?

(#38044) MadMancs válasza zelikocc (#38039) üzenetére


MadMancs
veterán

Idén januárban mondtam le 2 mobil előfizetést a 3ból (telefonon). Nem kellett bevinni sim, csak február 1-től inaktív lett, márciusban pedig szimplán jóváírták az előre kifizetett februári havidíjat.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#38045) darál0w válasza StarKiller89 (#38040) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

Mc-Tapolcán 1200, de azon minden is van

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#38046) StarKiller89 válasza darál0w (#38045) üzenetére


StarKiller89
senior tag

igen, sajt és tejföl

Samsung Galaxy S23

(#38047) zelikocc válasza pjen (#38042) üzenetére


zelikocc
senior tag

Oké, én elhiszem.
Erre csak az az egy válasz van, hogy akkor nem szabály szerint járt el az ügyintéző. De legalább az ügyfél előnyére.

Lényeg a lényeg, mostmár biztosan nem is fog kelleni többé leadni a SIM kártyát.

(#38048) fornettisuti válasza zelikocc (#38047) üzenetére


fornettisuti
veterán

Tavaly év elején, amikor kihoztam az első kartyát, már akkor sem kellett leadni a kártyát, mondta az ügyintéző.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#38049) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Na jött csekk, júliustól 7000 helyett 8200-at kell fizetni ha jól látom.. nem örülünk :(

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#38050) 4Grider válasza hallerlaller (#38049) üzenetére


4Grider
nagyúr

A kedvenc kenyerem ára ettől jobban emelkedett és csak az év eleje (tehát nem évek) óta.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.