Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#23901) Ablakos válasza Lampion (#23900) üzenetére


Ablakos
őstag

Esetleg félelmet kelt a csirkékben... Ezek manapság elég releváns szempontok. :)

(#23902) p2pp válasza Lampion (#23900) üzenetére


p2pp
őstag

Kint van a "prérin".
Nem is értem igazából mi lehetett.

[kép]

A képen jól látszik minden.
A közelben semmi olyan nincs, aminek útban lenne.
Mindegy. Ezt majd megoldják máshogyan.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#23903) ggabor02 válasza Ablakos (#23901) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Esetleg terjeszti a koronavírust... Most ebben a helyzetben még több a hülye.

(#23904) DevKiller válasza Lajosnagy17 (#23897) üzenetére


DevKiller
senior tag

Egyébként az NMHH-nál nincsennek kritériumok?
Rengeteg ilyen engedély van, ahol még helyrajzi szám sincs feltüntetve, láttam már elírt település nevet, és a DIGI Kft. Sem feltétlen a DIGI cégének a teljes neve.(Nyílván nem a Kft-vel szívozom..)
a DIGI-t tudják szívatni, de egy normális kiírásra na arra bezzeg nem képesek.
Olyan település sem létezik tudtommal hogy Sajtóecseg. Bár nekik lehet, hogy akkora félelmük van a sajtótól, hogy már a települést is annak nézik.. Balfékek...

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23905) forgat


forgat
tag

a Digi mobil támogatja a "hagyományos" átirányítási kódokat?
a Digi mobil a vowifi-n, kezeli az átirányítás ki-be kapcsolási funkciókat?

(#23906) Lacarr1 válasza 4Grider (#23896) üzenetére


Lacarr1
csendes tag

Ha te mondod ;)

(#23907) fil válasza forgat (#23905) üzenetére


fil
őstag

igen
igen

(#23908) forgat válasza fil (#23907) üzenetére


forgat
tag

köszi

(#23909) Franky2Ster válasza forgat (#23908) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Pár nap és viszem át a Vodafone Family számaimat. :)

(#23910) 4Grider válasza Franky2Ster (#23909) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem biztos, hogy utána minden sms-t meg fognak kapni azok a számok...

(#23911) badabum válasza 4Grider (#23910) üzenetére


badabum
tag

Nemrég hordoztam a számom Telekomtól. Eddig a gmail, és banki sms-ek mind megjöttek.

(#23912) 4Grider válasza badabum (#23911) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én rengeteg csomagot fogadok, a futárszolgálatok kb. felétől nem jön meg az sms. Saját sms gateway-eket használó bankok nagy részétől sem jön meg, mert a 3 nagy hálózatból nem lehet hálózaton belüli sms-el elérni a Digi előfizetőket.

(#23913) PBA válasza 4Grider (#23912) üzenetére


PBA
aktív tag

Majd rájön. :)

(#23914) nyitom válasza badabum (#23911) üzenetére


nyitom
aktív tag

Szintén zenész. :R

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#23915) n00n válasza 4Grider (#23912) üzenetére


n00n
őstag

Azért 2020-ban már nem akkora érvágás az SMS hiánya. Úgyis mindenről emailt is küldenek...

(#23916) Intruder2k5 válasza n00n (#23915) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már hogyne lenne érvágás, elég csak a kétfaktoros beléptetéseket nézni.

(#23917) Ablakos válasza Intruder2k5 (#23916) üzenetére


Ablakos
őstag

Elég avuló módszer, de valóban van ahol szükséges.

(#23918) Intruder2k5 válasza Ablakos (#23917) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálam is sok dolog így működik, pl. email, netbank, és a paypal is, szóval elég gáz lenne, ha egyszer csak nem érkeznének meg az ilyen sms-ek. Főleg mert ilyen esetben az adott szolgáltatásban számot cserélni sem olyan egyszerű, szóval komolyan gondban lennék.

(#23919) n00n válasza Intruder2k5 (#23916) üzenetére


n00n
őstag

Nyilván vannak kivételek, nem is mondtam, hogy nem. Arra reflektáltam, hogyha nem jön meg a futárszolgálat SMS-e, akkor elküldik emailben is, nem akkor érvágás.

(#23920) DevKiller válasza n00n (#23919) üzenetére


DevKiller
senior tag

Ez az SMS-es sztori akkor oldódik meg igazán, ha a DIGI "befutott" és ismert szolgáltató lesz a mobil szegmensben.
Akkor nem csak a DIGI-nek kell majd zörgetni az ajtót, hogy haló mi is itt vagyunk hanem az előfizetői tábor miatt figyelembe veszik őket. Így van ez a tenderrel is. Azért tojják le őket nagy ívben mert az a 100k+ előfizető nem sokat jelent...

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23921) trec12 válasza DevKiller (#23920) üzenetére


trec12
addikt

"Ez az SMS-es sztori akkor oldódik meg igazán, ha a DIGI "befutott" és ismert szolgáltató lesz a mobil szegmensben."

Éppen most futottak bele - vagy futtatták bele őket ki, hogy látja - egy vesztes tenderbe.... Sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#23922) Beniii06 válasza DevKiller (#23920) üzenetére


Beniii06
őstag

Ha enyhébbek lennének az igénylési feltételeik, sokkal több ügyfelük is lenne. :U

Vezetékes netjük nem annyira sok helyen van és most csak azért igényelni egy műholdas csomagot, még akkor is ha nincs rá szükség, hogy ki lehessen próbálni. A kompakt csomag szintén olyan helyeken elérhető, ahol van régiós kábeltévé szolgáltató és még erre jön rá egy másik nagy cég optikával, így nehéz is igénybe venni a szolgáltatásaikat és mellé a mobilt igényelni, hogy egyáltalán ki lehessen próbálni, hogy mennyire stabil/mennyire lehetne elsődlegesnek használni a mobilt stb.

"Got any other secret weapons?"

(#23923) qnadam válasza Beniii06 (#23922) üzenetére


qnadam
veterán

ha sokkal több ügyfelet szeretnének, enyhébbek lennének az igénylés feltételei.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#23924) trec12


trec12
addikt

"..enyhébbek lennének az igénylés feltételei"

Kicsit sok a hír a vírusról nem? :) Srácok enyhébbek max. a tünetek lehetnek! :D

[ Szerkesztve ]

(#23925) sifarr válasza 4Grider (#23912) üzenetére


sifarr
senior tag

Saját sms gateway-eket használó bankok nagy részétől sem jön meg, mert a 3 nagy hálózatból nem lehet hálózaton belüli sms-el elérni a Digi előfizetőket.
Valóban ez a legkritikusabb probléma a DIGI-s áthordozott számok kapcsán.
De ezt nem a DIGI-nek kell megoldania, hanem a bankoknak.
Aki ebben a bankjánál érintett (nem kap sms-t), az a bankjánál reklamáljon! Jelezze a reklamációban, hogy a DIGI-hez hordozta át a számát.
A bank, ha sms-t használ biztonsági elemként, akkor azt is vállalnia, megoldania kell, hogy minden magyarországi mobilszámra megérkezzen az sms-e, és teljesen mindegy hogy a szám hordozott-e vagy sem. Az a bank magánügye, hogy költségcsökkentésből saját gateway-eket használ. Ha használ, akkor is oldja meg, mert köteles megoldani.
Ha a bank egy ilyen panaszra nem vagy elutasítóan reagál, akkor nyugodtan lehet a bankfelügyelethez fordulni.
Még egyszer: a banknál kell reklamálni!!!

(#23926) 4Grider válasza sifarr (#23925) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez pont így van, a bankok át is szokták tenni az ilyen számokat a negyedik/"drága" sms gateway-re, ami ugye nem hálón belül küld.
Csak az a gond, hogy egyrészt idő, míg ez mindenhol végigfut, másrészt minden szolgáltató/partner nem mindig jut az ember eszébe 1 hónapon belül. Harmadrészt meg a webáruházak/csomagküldő szolgálatok/online bármilyen szolgáltatók/stb. szolgáltatásait csak időnként veszi igénybe a többség, és az sms-ben meg nem érkező kódoknak időnként fontos szerepük lehet. Hogy csak egyetlen elvonatkoztatott példát mondjak: Akad Magyarországon nem egy olyan streaming és voip szolgáltató, ahol sms-ben kapod meg az előfizetett fiókodhoz a jelszót. 50-es számmal ezek nagy része fél éve még nem működött.

(#23927) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,
már igen régóta Digi műholdas tévénk van, ma felajánlottak egy ingyenes teszt sim-kártyát korlátlan mobilinternettel.
Ez alkalmas lehet a meglévő 10 megás kábeles internet kiváltására? Megbízható, stabil az elérhetősége és a le/feltöltési sebessége? (Vagy ez inkább csak amolyan kiegészítőnek használható?)
Milyen routerrel lehet ezt együtt használni?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#23928) trec12 válasza scott_free (#23927) üzenetére


trec12
addikt

Vezetékes netet én nem váltanék ki mobillal (csak végszükség esetén). A másik, hogy hivatalosan csak képernyős eszközben használható a teszt sim (praktikák nyilván vannak). A korlátlansága és díjmentessége meg jelenleg júni. 30-ig biztos (lehet hosszabítják, nem tudni). A sebesség számos tényezőtől függ nagy csodákra nem számítanék nekem 17-18 Megabit/s volt a gyakorlati max. érték (nagyon nagy valószínűséggel egyedül voltam a cellában a bázis közelében). A jól lefedett helyeken olyan 8-12 között mértem régebben. Ettől függetlenül próbáld ki annyiért amennyiért adják "elfér". :)

[ Szerkesztve ]

(#23929) sifarr válasza 4Grider (#23926) üzenetére


sifarr
senior tag

Harmadrészt meg a webáruházak/csomagküldő szolgálatok/online bármilyen szolgáltatók/stb. szolgáltatásait csak időnként veszi igénybe a többség, és az sms-ben meg nem érkező kódoknak időnként fontos szerepük lehet.
Nem értek hozzá, ezért nem tudom, hogy a számhordozás csak a DIGI-hez hordozás esetében problémás vagy a többi szolgáltató esetében is vannak gondok.
Mindenesetre a DIGI előfizetéshez egyébként sem árt (pl. lefedettség miatt is) egy "tartalékszám" valamely másik szolgáltatótól. Ilyen sms-es ügyekhez én a tartalékot használnám.

(#23930) Zeki válasza scott_free (#23927) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lakóhelytől függ. Én anno 3 megabit körül mértem.

(#23931) DevKiller válasza Zeki (#23930) üzenetére


DevKiller
senior tag

Így van.
Ahova nekem "szól" a simem ott eleinte 13 mbps volt, mostanában 6.
Csökkent a sebesség mert több ember használja.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23932) scott_free


scott_free
senior tag

Köszi mindenkinek az infókat! :R

(#23933) erdeidaniii


erdeidaniii
csendes tag

Haly.
Digis számra valamiért nem jön meg a PayPal megerősítő, minden mással működik, illetve 30-as számra is megjön. APN is be van állítva, telefon is újraindítva, de abszolút nem akarja elküldeni. Pár napja is próbáltam, akkor sem, és azóta sem jött semmi. Ha valakinek van valami tippje azt megköszönném.

(#23934) WaterWave


WaterWave
veterán

Szerdán még jó volt, csütörtök óta a digi mobilnetem állandóan megszakad. Felcsatlakozik, utána van még benne sávszél aztán 0. A térerőm jó, 3-4 közötti sávon van, de a net nem... Nálam lenne a gond vagy diginél nem kóser valami? Szerdán még jó volt.
Azért nem pattogok mert konkrétan ingyen van, de megkérdezem már.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23935) pjen válasza WaterWave (#23934) üzenetére


pjen
félisten

Nálam megy,arról írok.

(#23936) Beniii06 válasza erdeidaniii (#23933) üzenetére


Beniii06
őstag

Csak 4 hsz.-t kellett volna visszaolvasnod + az elmúlt 50 hsz-ben is ez volt a téma 1-2 kivétellel. :U

"Got any other secret weapons?"

(#23937) WaterWave


WaterWave
veterán

Most megjavult, arról írok... érdekes...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23938) n00n


n00n
őstag

Cellmapper nem rakja fel automatikusan ha talál egy új tornyot? Azt csak kézzel kell felrakni?

(#23939) 4Grider válasza n00n (#23938) üzenetére


4Grider
nagyúr

Felteszi, ha már rendesen körbe van háromszögelve. Nekem anno volt olyan új útvonalam, ami hetekkel később került fel. Ráadásul sok mindent nem hisznek el elsőre az algoritmusok.

(#23940) anglergab válasza 4Grider (#23939) üzenetére


anglergab
addikt

Piros pontként felteszi, de jellemzően nagy hibával.
Ha megerősítik, azaz korrigálják, akkor már jellemzően jó a pozíció.
De az első esetben is vannak jó pozíciók, és a megerősített esetben is vannak rosszak. Pl. valóban ott van a bázis pontosan, de másik szolgáltatóé.

(#23941) 4Grider válasza anglergab (#23940) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mondjuk én névtelenül/regisztráció nélkül küldöm az adatokat, lehet ezért van a különbség.

(#23942) bociusz válasza n00n (#23938) üzenetére


bociusz
aktív tag

A Filters alatt a "Show Low Accuracy Towers"-t kapcsold be. Ha csak egy cellát térképeztek fel eddig (és nem húzták a tornyot a megfelelő helyre), akkor alapból nem mutatja azt.

(#23943) forgat


forgat
tag

nálam a cellmapper térkép menüben a térkép felett az első sorban telekom jelszintjétét mutatja és csak a második sorban irja a digi jelét, alatta a harmadik sorban a "Kiválasztott szolgáltatónál" a Digi mobil szerepel, De ami a kérdésem, hogy mindezek ellenére miért telekom tornyait jeleniti meg térképen.

(#23944) p2pp válasza forgat (#23943) üzenetére


p2pp
őstag

Tedd elsődlegesre szoftveresen, addig a Digi Simet!
Majd ha befejezted a rögzítést ugyanígy vissza.
Nálam így működik a Cellmapper.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#23945) DevKiller válasza p2pp (#23944) üzenetére


DevKiller
senior tag

Samu esetén nem igen van ilyen lehetőség mert mindkét SIM-nek be lehet állítani, hogy mit csináljon. Így ahogy be raktad őket a kártya tartóba úgy vannak és kész. De ha rosszul tudom, valaki írja le mert ez engem is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23946) Adamo_sx válasza erdeidaniii (#23933) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

A Digi hibabejelentő mit válaszolt?

(#23948) DevKiller válasza p2pp (#23947) üzenetére


DevKiller
senior tag

Értem. Nem igen használok cellmappert. :R

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23949) n00n


n00n
őstag

Köszi mindenkinek. Most már pirosként megjelent a térképen az új torony, de biztosan nem a valós helyre rakta. Mert azon a házon nem volt semmi, csak ott álltam előtte, gondolom azért.

(#23950) vszaby4


vszaby4
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ilyenem. Ugyan ez a problémám a DIGI kártyával.
Ráadásul kihoztam a fizetős DIGI kártyát is, de sticket nem tudnak adni hozzá sehol.
Szerintetek mit tudok kezdeni vele?

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.