Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#1001) SirKero válasza 4Grider (#1000) üzenetére


SirKero
őstag

A modem + routernek köze a mobil internethez? :U A forduló napot tudom ( hónap első napjától az utolsóig )
A Digi oldalán sehol nem találok adatmennyiség számlálót hiába lépek be az ügyfélkapun is. :(

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#1002) bwin.party válasza SirKero (#999) üzenetére


bwin.party
aktív tag

A legtöbb modem és társai (ahogy az android és az iOS) ők is számolják valahogy a ledarált mennyiséget. A szolgáltató oldalán bejelentkezve is láthatóak a forgalmi adatok, legtöbb esetben én is úgy nézem meg!

(#1003) SirKero válasza bwin.party (#1002) üzenetére


SirKero
őstag

Akkor légyszíves segíts hogy hol keressem a Digi oldalán mert én nem találom :R

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#1004) SirKero válasza bwin.party (#1002) üzenetére


SirKero
őstag

A szolgáltató oldalán bejelentkezve is láthatóak a forgalmi adatok, legtöbb esetben én is úgy nézem meg!

Most beszéltem a digi ügyfélszolgálattal náluk nincs ilyen :W A stick softwaren lévő program ad kb. értéket ( ha össze adod a le+feltöltést ) de pontos adatot csak telefonon keresztül mondanak :C :C

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#1005) #71835392 válasza SirKero (#1004) üzenetére


#71835392
törölt tag

A Digi ügyfélszolgálat az no comment.
Itt le tudod kérdezni bejelentkezés után (egyébként jobb oldal DigiMove menüpont)

[ Szerkesztve ]

(#1006) bwin.party válasza #71835392 (#1005) üzenetére


bwin.party
aktív tag

cFos Speed-el mérjétek aztán kész. :)

(#1007) Attila 1


Attila 1
tag

1800 MHz-es mobil hálózatra dupla bázisállomásra van szükség,95%-os területi lefedésre 776 db bázisállomás kell. 1. ütem 200 db bázisállomás 25,8%-os területi lefedésre elég.
[kép]

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#1008) 4Grider válasza Attila 1 (#1007) üzenetére


4Grider
nagyúr

450 MHz--es hálózathoz képest tuti hogy nem csak 2x annyi átjátszó kell 1800 MHz-en...

(#1009) Diák66 válasza 4Grider (#1008) üzenetére


Diák66
őstag

Szerintem lehet 4x-es darabszámmal számolni. Persze, ha lesz 700 MHz is, akkor csak 3X. (országos lefedettséghez)

(#1010) Sayuar válasza Diák66 (#1009) üzenetére


Sayuar
őstag

maradjunk a 6-nál.
Amikor a digi frekvenciát nyert megjelent egy cikk (sajnos nem találom) hogy országos lefedettség 50-60 milliárd forintból valósítható meg.

Egy másik (az előzőtől független) cikkben peig azt taglalták, hogy a 450 MHz-es LTE kiépítése 10 milliárdba kerül.

(#1011) bwin.party


bwin.party
aktív tag

...észrevette valaki, hogy úgy beszélgettek (néha a semmiről és kötekedtek is) egymással, hogy a Digi-nek még csak a színeit sem látjuk a környéken? Én pont nem szarom le milyen frekvencián fog majd sugározni, de a legjobb az volna, ha a mostani piacot felrázná és valamilyen Román árcédula kerülne egy itthoni publikus csomagra. Szerintem ez lenne az első, nem a frekvencia a térerőtorony meg a barom Digi. Ők egy rohadt szót nem árultak el, mégis mikor óhajtanak operálni egy akármilyen előfizetőnek is. Ti pedig mehetnétek a Digihez, lefogadnám a tippmixen is, hogy ők nem foglalkoznak ennyire részletesen a dolgokkal, mint itt a fórumon bárki! :)

(#1012) Sayuar válasza bwin.party (#1011) üzenetére


Sayuar
őstag

Úgy gondolom az itt fórumozók nem digi fanatikusak.

Ami miatt várjuk a digit:

- a műholdas szegmensben a 2006 előtti 10.000 Ft-os ár a digi megjelenésével 3.000-re mérséklődött.
- 23 év telt el a westel/pannon indulása óta, de olyan árrobbanást nem volt Magyarországon, mint amilyet az EU-s telekom cégek esetében láthattunk: feltöltő kártyás konstrukció/ korlátlan beszélgetések/ több ezer perc, havi 3000 Ft-ért (10euró). Lásd német voda.
- egy roamingolt spanyol/olasz pre-paid digimobil SIM-mel 19 Ft-ért beszélsz Magyarországon, másodperc alapú elszámolással, míg egy hazai SIM-mel 49 Ft-ért, perc alapon. Sokan a különadókkal magyarázzák a jelenséget, de ha így lenne, akkor a 49 Ft-ból 30 Ft különadó lenne? Ez 70%....aki ezt elhiszi....
- a román telekom piacon akkor pezsdült fel az élet, amikor digi megjelent és lefedte a városokat. Hirtelen elkezdtek egymásra licitálni a "régi piaci szereplők". Tehát a digi esetében boritékolható az árletörés.
- friss: most voltam nyaralni Erdélyben. Vettem egy vodás prepaid kártyát, töltöttem rá 2600 Ft-ot. Ezt kaptam: 600 perc EU mobil + 10 GB adat + korlátlan perc és SMS minden román vezetékes és mobil számra + korlátlan perc minden EU vezetékes számra. Ezt még 2 év hűségvállalással se nem kapod meg Magyarországon RED-esként, 10.000 Ft-ért!

"román árcédula kerülne egy itthoni publikus csomagra"
Magyarországon negyedik szolgáltató nélkül nem lesz verseny. Nekem mindegy, hogy ezt milyen cég érné el (jöhet akár a china telekom is), de aztlátom, hogy a digin kívül másnak nincsenek ilyen szándékai.

(#1013) bwin.party válasza Sayuar (#1012) üzenetére


bwin.party
aktív tag

Hidd el, hogy én is nagyon várom őket! Ha lassan épül a hálózat addig egy flottát kell mindenki alá rakni és ott lenni, amíg nem lesz áttörés! Más lehetőség nincs, de amíg érdemben nem történik változás pl.: vehetsz egy SIM-et tőlük addig nem tudom... addig még sok víz lefolyik a Dunán. :D

(#1014) #71835392 válasza Diák66 (#1009) üzenetére


#71835392
törölt tag

Egyelőre abból kellene kihozni valamit ami van nekik, az már régen rossz ha arra játszanak és várnak, hogy majd a jövőben valamikor talán nyernek valamit...

Az állomások darabszáma végett pedig meg kell nézni, hogy a három nagy mennyi állomással ért el országos lefedettséget, na azt a számot kell kettővel felszorozni minimum.

[ Szerkesztve ]

(#1015) Attila 1 válasza #71835392 (#1014) üzenetére


Attila 1
tag

Magyarországon is nyolc város kiépítése után már indulhat a DIGI mobil. Romániába is így kezdet a DIGI mobil szolgáltatással.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#1016) trec12 válasza Attila 1 (#1015) üzenetére


trec12
addikt

Az valóban megfigyelhető, hogy ami és ahogy az RDS-RSC-nél megjelent az itt is várhatóan úgy lesz. A kérdés, hogy mikor mert még sok helyen csak az árbócok állnak. Azt nem árt tudni, hogy Romániában belföldi roamingot kellett biztosítani az ottani szolgáltatóknak és ezt ott akkor a Voda biztosította. Az RDS-RCS-nek a frekije is több volt. Sokak szerint a Digi Mobil indulását az is lassítja, hogy nálunk van un. telekom adó is.(Matelcsi)

[ Szerkesztve ]

(#1017) #23310336 válasza Attila 1 (#1015) üzenetére


#23310336
törölt tag

Csakhogy Magyarországon egy város sincsen kiépítve, itt Győrben a lakótelepes részeken felszereltek pár antennát vagy csak antennatartót és ennyi. Se RRU, se rackszekrény a "lényeggel", sőt a nem lakótelepes városrészeken még ennyi sem történt.

(#1018) Diák66 válasza #23310336 (#1017) üzenetére


Diák66
őstag

Ezek szerint elég sokan követjük itt a Győri antennák életútjait. XD

Amúgy ez így tényleg gáz. Ha egyszer elkezdték, miért nem fejezik be? Illetve ha megvannak a szerződések és épülhetnek az antennák miért nem raknak mindenhová tartó szerkezeteket? Ez így elég keszekusza, hogy valahol antennák valahol csak tartó szerkezetek felbehagyva és máshol meg csak érvényes szerződés az antennáknak.

8 db város meg már van, ahol érvényes szerződésük van bázisállomás telepítésėre.

[ Szerkesztve ]

(#1019) Attila 1 válasza Diák66 (#1018) üzenetére


Attila 1
tag

Nincs pénze DIGI-nek ezért nem haladnak a kiépítéssel. 250 millió dollár banki hitelt kellene felvenni országos kiépítésre. Romániába is banki hitelből építették ki a hálózatot.Teszári Zoltán RCS&RDS Román DigiMobil 3G hálózat felépítésére 500 millió dollár kölcsönt vett fel a Citi és az ING bankoktól.

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#1020) H.Istvan25 válasza Sayuar (#1012) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Romániában nem a Digi kezdte az árversenyt, hanem a Cosmote, a Digi csak folytatta

Huawei Mate 9

(#1021) Sayuar válasza H.Istvan25 (#1020) üzenetére


Sayuar
őstag

Ezt rosszul tudod!
A cosmote 29 eurós (9.000 Ft-os) korlátlan csomagja smafu volt, a digi 10 eurós csomagja generált versenyt, amit most 5 euróra csökkentettek.

Attila: Van egy román oldal, ahol pont erről cikkeznek. 2016 júliusi írás....

[ Szerkesztve ]

(#1022) H.Istvan25 válasza Sayuar (#1021) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Az áresés elindult már akkor is. Nem korlátlan a lényeg, hanem prepaidban nagyon lenyomták a percdíjakat. A Cosmote amiatt is nyomta le az árakat, hogy nem kapott 3G licenszet, mert elvitte előle a Digi és a Zapp. A Digi akkor még nem volt, 2008-ban váltak tényezővé. Ők a net árakat nyomták le 2009-2010 körül. De pl prepaid csomagjuk nem is volt 2010-ig

Huawei Mate 9

(#1023) trec12 válasza Sayuar (#1021) üzenetére


trec12
addikt

És mit írnak?

(#1024) Sayuar válasza H.Istvan25 (#1022) üzenetére


Sayuar
őstag

A digi üzletkötők 2008-ban megkeresték az összes ktv-s ügyfelüket és ingyen adtak családonént 4db huawei u1000s telefont +simet. Csak egy átvételit kellett aláírni. Ugyan utólag fizetős csomag volt, de nem volt havi díj, hálón belül ingyen beszéltek, a hálózaton kívüli percdíj pár eurocent volt: ezért így értelmetlen volt a prepaid csomagot bevezetni.
Ha ezek után azt állítod, hogy a cosmote generálta a versenyt, akkor én már csak annyit kérek linkelj egy oldalt....

(#1025) H.Istvan25 válasza Sayuar (#1024) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Azt mondtam, hogy a Cosmote kezdte el 2006-ban. A Digi történetét is ismerem. A verseny 2006-ban elkezdődött, a Digi csak fokozta. Keress rá, hogy hogy alakult a Cosmote ügyfélszáma. 2005 végén volt kb. 80 ezer (akkor lett a Cosmorom helyett Cosmote), 2010-re meg 6 millió fölött volt (azóta lement 5.5-re)

Huawei Mate 9

(#1026) Sayuar válasza H.Istvan25 (#1025) üzenetére


Sayuar
őstag

Ne már....most muszáj ezt erőltetni?

A cosmote még 2007 év végén is 16 cent +24% áfáért adata a hálón kívüli percet a prepaid ügyfeleknek. Ez mai pénzben 62 Ft...ez lenne a versenyt elindító árazás?
[link]

Itt meg azt írják, hogy 2008 év végétől 9 centre csökkent a hálón kívüli perc díját.
[link]

Digi 2008 november: 5 cent+Áfa hálón kívül, ez pedig 19 Ft.
[link]

Szóval ha a cosmote genálta a versenyt, akkor:
- miért volt a hálón kívüli percdíj 16 cent + áfa a digi megjelenése előtt 62 Ft :Y
- miért lett 9 cent a digi megjelése után
- miért volt még így is 2x több a díj a digi percíjához képest

(#1027) H.Istvan25 válasza Sayuar (#1026) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

A sima percdij senkit se érdekel, mivel Romániában már régóta mindenki extraopciokat használ. A Cosmote kezdte el a pár euroért több száz percet csomagban adni

Huawei Mate 9

(#1028) trec12


trec12
addikt

Frissítve: Országos mobilhálózatot épít a DIGI

2014 oktróberi cikk. Ugye senki nem gondolta volna akkor, hogy ezidáig - 21 hónap elteltével - nem lett élő szolgáltatás belőle.... :( (Na jó 200 állomás építése jelenleg azért már folyik.)

[ Szerkesztve ]

(#1029) Sayuar válasza H.Istvan25 (#1027) üzenetére


Sayuar
őstag

Zárjuk már rövidre: milyen extraopció volt a cosmote prepaid csogag estében 2006-ban, a digi megjelenése előtt, mennyi percet adott hálón kívül és mennyiért, amivel SZERINTED elindította a versenyt?
Linket kérek, mert eddig csak állításokkal reagáltál az érveléseimre (linkeimre).

Ja, itt jegyezném meg, az előző hsz-emben írt 2008-as 9 centes cosmote (ami így is szinte a duplája volt a digi 5 centes árának) IS egy extraopció volt!

[ Szerkesztve ]

(#1030) H.Istvan25 válasza Sayuar (#1029) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Majd ha lesz időm keresek. Ha nem indította el a Cosmote a versenyt, akkor miért lett pár év alatt 6 millió ügyfelük, a Diginek meg miért csak 2.4 van eddig?

Huawei Mate 9

(#1031) Lalo_Titi


Lalo_Titi
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam egy Digis usb sticket, és egy dlink DIR-840est.

Tudtok segiteni, hogyan tudnám összehozni őket?

Nem találok olyan lehetőséget, ahol PIN kódot kéne beütni....

(#1032) 4Grider válasza Lalo_Titi (#1031) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolkozni kellene:
1., Beteszed a mobilnet simet egy telefonba.
2., Leszeded róla a pin kódot.
3., Beteszed a mobilnet simet egy olyan eszközbe ami nem kezeli a sim kódot, és működni fog...

(#1033) DrBubo77 válasza trec12 (#998) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Debrecenben is nyitnak egy új ügyfélszolgálatot a belvárosban. És a jelenlegit is éppen átalakítják.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#1034) trec12 válasza DrBubo77 (#1033) üzenetére


trec12
addikt

Egész pofásak ezek az új ügyfélszolgálatok. Kár, hogy a mobilpultok egyelőre csak a jövőnek készültek.

(#1035) Attila 1


Attila 1
tag

Ezt a fejetlenséget ami a DIGI-nél van. Három hete rakták ki az elektromos szekrényt a tetőre. Szerelők jöttek ma árbocantennát szerelni,elektromos szekrényben áram nincs. :W Villanyóra nincs bekötve szerelők elmentek. DIGI-nél azt se tudják hol van villanyóra bekötve elektromos szekrénynél. Ezért is nem haladnak a munkával a szerelők.

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#1036) Diák66 válasza Attila 1 (#1035) üzenetére


Diák66
őstag

De legalább haladnak..... ha másra nem is volt jó a napjuk, legalább leellenőrizték az eddigi munkájukat. :D

(#1037) trec12 válasza Attila 1 (#1035) üzenetére


trec12
addikt

Uhh! :B Nálunk az átellenben álló házon már több mint két hónapja úgy van az antenna ahogy felszerelték. Se micro se RRU de az egyik felén meg csak a csonka árbóc van. Nem kapkodják el az egyszer biztos.

[ Szerkesztve ]

(#1038) Sayuar


Sayuar
őstag

Budapest, Nyírpalota út 95

Budapest, Drégelyvár utca 1

(#1039) Diák66


Diák66
őstag

Győr

(#1040) Attila 1 válasza Sayuar (#1038) üzenetére


Attila 1
tag

15.-kerület ? Ma rakták fel ?
Reggel IV.-kerületbe voltak nem volt villanyóra bekötve elektromos szekrénybe elmentek.

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#1041) trec12 válasza Diák66 (#1039) üzenetére


trec12
addikt

Még van 3 lemaradtak a képről szerintem így összesen 9 van.

[ Szerkesztve ]

(#1042) trec12 válasza Sayuar (#1038) üzenetére


trec12
addikt

Ezek csak árbócok. Győrben is ilyenek vannak hónapok óta mint ahogy írtam, némelyiken van antenna is....

[ Szerkesztve ]

(#1043) Sayuar válasza Attila 1 (#1040) üzenetére


Sayuar
őstag

Attila 1
Fogalmam sincs, hogy mikor kerültek fel....ma vettem észre.

trec12
nem értelek: lefotóztam 2 árbócot, erre megállapítod, hogy ezek csak árbócok. :U

(#1044) trec12 válasza Sayuar (#1043) üzenetére


trec12
addikt

Éppen ez az a lényeg de írtam is, hogy ezeket felrakták aztán hosszú szünet. Hirtelen azt hittem kész antennát fotóztál de ilyen ezek szerint nincsen még. Vajon mikor lesznek ezek készek, mikor fejezik be őket?

[ Szerkesztve ]

(#1045) Attila 1 válasza trec12 (#1044) üzenetére


Attila 1
tag

2017.-be elindul 8 várossal a DIGI mobil.Romániába is igy kezdet a DIGI.

[ Szerkesztve ]

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#1046) Sayuar válasza Attila 1 (#1045) üzenetére


Sayuar
őstag

szerintem nem kell azon gondolkodni, hogy Romániában hogyan kezdte 2007-ben, amikor a mobilnet gyerekcipőben járt...
Ez Magyarország, más a piaci szerkezet, mások az igények....és 2016-ot írunk: mennyi a valószínűsége, hogy ügyfelek csatlakoznak egy olyan mobil szolgáltatóhoz, amelyiknek 8 városban van lefedettsége?
Roaming nélkül nem lesz ez sikersztori.

(#1047) DrBubo77 válasza Attila 1 (#1045) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Honnan vetted ezt az infót?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#1048) trec12 válasza Attila 1 (#1045) üzenetére


trec12
addikt

De 2017-ben is mikor? Mert az még lehet egy vagy akár másfél év is....

[ Szerkesztve ]

(#1049) Sayuar válasza DrBubo77 (#1047) üzenetére


Sayuar
őstag

a román piacon való indulásból vonta az analógiát: a reményeit foglalta szavakba....

(#1050) Attila 1 válasza trec12 (#1048) üzenetére


Attila 1
tag

DIGI.- nem a gyors kiépítéséről híres,semmit nem kapkodnak el. Szerintem 2017.- második félévre várható az indulás 8.-várossal.

Sayuar

Olcsó percdíjjal sokan fognak csatlakozni 8.-város indulással is. Bevételnek is kell lenni nem csak kiadásnak. Eddig csak kiadása van.

[ Szerkesztve ]

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.