Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#22101) rothfb válasza anglergab (#22093) üzenetére


rothfb
veterán

A Digi esetében Samu telefonon nincs lehetőség a Volte kikapcsolására. Telekomra van kapcsolóm. De Digire nincs. Szóval hacsak nincs valami rejtett megoldás rá, ha most ki akarnám kapcsolni, de 4g-n szeretnék maradni, nem tudnám mit tegyek. A Vowifi más tészta, az kikapcsolható mindkét sim esetében.

(#22102) DevKiller válasza rothfb (#22101) üzenetére


DevKiller
senior tag

Szerintem a DIGI korlátozza valahogyan, elvégre a GSM sávon nem tudnak egyszerre annyi hívást indítani az emberek, mint 4G-n. Szerintem megakarják tartani szabadon a sávot annak, akinek nem VoLTE képes telefonja van.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#22103) domper2015 válasza DevKiller (#22102) üzenetére


domper2015
senior tag

Ez lehet Samsung sajátosság is. Xiaomi, Asus, Huawei és Leeco esetében kapcsolható a VoLTE.

(#22104) kali válasza domper2015 (#22103) üzenetére


kali
legenda

Más szolgáltatók SIM kártyájával, a Samsung telefonokon is adott a kapcsoló, ha azok támogatottak.

(#22105) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Tavaly több napon át teszteltem ezt a fogyasztás kérdést,mivel csak a saját szememnek hiszek.Az alany telefon a saját Redmi 6-om volt.minden szolgáltatótól van sim itthon,a hely az író asztalom sarka.Minden szolgáltató sim kártyáját benn hagytam a telefonba 3x24 órára,kivétel a digi mert ott nincs 3g. Nyugalmi állapotban 2g-n ,3g-n,4g-n,eltöltöttek teljes feltöltés után 24 órát,a digi ugye 2x24 órát,és kivétel nélkül a 4g nyert,ott csökkent százalékosan legkevesebbet az akku.Pontosan már nem emlékszem de 2-3%ot minden szolgáltatónál nyert akku időben a 4g,a 2g-hez képest.Mondjuk nálam full térerőn van minden szolgáltató még a Digi is.Tudom hogy nem mérvadó egy általános használathoz képest,de engem meggyőzött,a 4g fogyasztásáról.

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#22106) DevKiller válasza Kronos3000 (#22105) üzenetére


DevKiller
senior tag

De teljesen mérvadó...
Nálam sajnos nincs DIGI térerő ezért VoWIFI van.
Valahogy nem tudnám kikapcsolni, hogy ne keresse a hálózatot és csak a VoWIFI menjen?
Kint van max 2 csíkocska annyira bőven elég, hogy a telefonom egésznap le fel mászkáljon róla, és merítse vele az akksit. Ha valaki tud rá valamit akkor azt megköszönném ha leírná :R

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#22107) forgat válasza DevKiller (#22106) üzenetére


forgat
tag

A vowifi beállításoknál van egy beállítási lehetőség,vowifi preferált LTE hálózattal vagy vowifi preferált wifi hálózattal.
Ha preferáltan wifire teszed akkor nem keresi a digi lte hálózatot ameddig eléri a wifi hálózatot

[ Szerkesztve ]

(#22108) sfdrakex válasza domper2015 (#22103) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Huawei P30 és P30 Pron Digis SIMnél nem lehet VoLTE-t kapcsolni, csak a VoWifit, a Telenoros kártyánál van VoLTE kapcsoló.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22109) rothfb válasza sfdrakex (#22108) üzenetére


rothfb
veterán

Igen, én is kételkedtem abban amit írt Domper. Viszont ő csak azt írta, hogy a Volte kapcsolható. Így nem állított butaságot. Viszont arról volt szó, hogy a Digi esetében nem kapcsolható a Volte és ezek szerint nem csak a Samu, hanem a Huawei esetében sincs kapcsoló Volte-ra.
Másik szolgáltatóra viszont van. Nálam Telekomra van (Samu), nálad Telenorra van (Huawei).

[ Szerkesztve ]

(#22110) domper2015 válasza sfdrakex (#22108) üzenetére


domper2015
senior tag

Nálunk P Smart 2019 és P Smart Z üzemel, azoknál kapcsolható a VoLTE Digi esetében is.

(#22111) rothfb válasza domper2015 (#22110) üzenetére


rothfb
veterán

Ha átkapcsolod, kikapcsolod valóban nincs Volte? Illetve ez esetben lehet telefonálni?

(#22112) DevKiller válasza rothfb (#22109) üzenetére


DevKiller
senior tag

Samsung Galaxy A50: Vodafone kapcsolható(De minek mikor nincs?), DIGI nem.
Én csak azt tudom elképzelni, hogy a DIGI korlátozza.. Elvégre neki a 4G hanghívás nem terheli annyira a hálózatot.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#22113) rothfb válasza DevKiller (#22112) üzenetére


rothfb
veterán

Én nem mondanám, hogy nem terheli, inkább arról van szó, hogy nincsenek egyéb lehetőségei. A 2g-t fenntartja a régebbi telefonok számára.
Amúgy nekem is A50 van.:K

(#22114) #72755712 válasza sfdrakex (#22108) üzenetére


#72755712
törölt tag

Telekomosnál sem látok VoLTE kapcsolót; de ezért nem fogom eladni a P30 Pro-t, és azt sem értem, miért akarná normális ember kikapcsolni. :)

(#22115) sfdrakex válasza #72755712 (#22114) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nekem a mobiladat beállításokban van, viszont ha Telekomnál is van VoWifi lehet amiatt nincs kapcsoló.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22116) #72755712 válasza sfdrakex (#22115) üzenetére


#72755712
törölt tag

Meglett, a mobiladatban nem kerestem. Ott van a VoWifi felett telekomnál.:)

(#22117) trec12 válasza sfdrakex (#22108) üzenetére


trec12
addikt

Huawei Mate 20 lite; sem Digi sem Voda esetén nincsen VoLTE kapcsoló. A WiFi hívás viszont ki-be kapcsolható a Digi sim beállításaiban.

[ Szerkesztve ]

(#22118) #72755712


#72755712
törölt tag

Valaki elmagyarázná, hogy miért olyan kurva fontos a VoLTE kikapcsolása?

(#22119) trec12 válasza #72755712 (#22118) üzenetére


trec12
addikt

Annak örülök ha van VoLTE. :) Azért jó dolog. :K Így nem akarom kikapcsolni sem.... :N

[ Szerkesztve ]

(#22120) csacsi67 válasza domper2015 (#22110) üzenetére


csacsi67
addikt

Mutasd már meg ,hogy hol légyszives.Köszi. Max ha átkapcsolod 2G -re.

[ Szerkesztve ]

(#22121) Kronos3000 válasza #72755712 (#22118) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Nem baj ha semmi vagy kevés haszna van valaminek,a tudás a lényeg,az ismeret megszerzése.

Wasabi...

(#22122) DevKiller válasza #72755712 (#22118) üzenetére


DevKiller
senior tag

Nem a kikapcsolás a lényeg hanem az, hogy valószínűleg DIGI tiltja, hogy kikapcsold ezzel mentve az ő GSM hálózatát azoknak, akik csak ott tudnak hívást kezdeményezni.

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#22123) #72755712 válasza Kronos3000 (#22121) üzenetére


#72755712
törölt tag

Értem, tehát olyan, mint a vessző után a szóköz. :)

(#22124) anglergab válasza #72755712 (#22118) üzenetére


anglergab
addikt

Ha rosszul működik (hálózat vagy telefon miatt), beakad a regisztráció, vagy sokat fogyaszt, vagy a hangminőséget akarod összehasonlítani, vagy LTE-only módban vagy és nincs szükség telefon funkcióra, ki tudd kapcsolni manuálisan.

(#22125) dethroner válasza anglergab (#22100) üzenetére


dethroner
veterán

Ha az energia fogyasztást akarom csökkenteni, mivel járok jobban? 4G-VoLTE bekapcsolt adatkapcsolattal, vagy 4G-VoLTE+wifi?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#22126) anglergab válasza dethroner (#22125) üzenetére


anglergab
addikt

Ez trükkös kérdés. :)
Nem egyszerű, mert a körülményeken sok múlik.

(#22127) 4Grider válasza dethroner (#22125) üzenetére


4Grider
nagyúr

A mobiladat mindig jobban terheli az akksit, mint a wlan használata.

(#22128) anglergab válasza 4Grider (#22127) üzenetére


anglergab
addikt

Ez igaz. A trükk a kérdésben hogy nem vagy mobilnet vagy wifi, hanem mobilnet+adat vagy mobilnet+wifi adat.

(#22129) anglergab válasza anglergab (#22128) üzenetére


anglergab
addikt

Azaz az egyik esetben 2 rádió megy, a másik esetben 1.
A mobiladat fogyasztása vajon nagyobb mint egy plusz wifi fogyasztása adattal együtt?

[ Szerkesztve ]

(#22130) anglergab válasza dethroner (#22125) üzenetére


anglergab
addikt

Ha a mobil és a wifi jelviszonyok is ideálisak, inkább a 4G-VoLTE+wifi fogyaszthat kevesebbet.

(#22131) 4Grider válasza anglergab (#22129) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a telefonban egy rf egység van, hogyan mehet 2 rádió egy időben?

(#22132) anglergab válasza 4Grider (#22131) üzenetére


anglergab
addikt

Mobilnet+wifi.

(#22133) dchard válasza 4Grider (#22127) üzenetére


dchard
veterán

Ez tévedés, például kis forgalomnál (viber, whatsapp stb.) már közepes lefedettségnél is hatékonyabb az LTE rádió, mivel sokkal fejlettebb az ütemezés és az üresjárás managelése, a pontosabb teljesítmény-szabályzásról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#22134) 4Grider válasza dchard (#22133) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én csak a saját készülékeimből tudok kiindulni. Ha bekapcsolt VoLTE mellett háttértv-zem a mobillal és mobilnetet használok, akkor kb. 20 perccel/fél órával korábban töltőre kell tegyem, mint ha wlant (és VoLTE-t) használok. Mivel naponta 6-8 órát megy a háttérben a tv, így elég nagy mintám van...

(#22135) dchard válasza 4Grider (#22134) üzenetére


dchard
veterán

A válaszom kis forgalomra és üresjárásra vonatkozott, illetve a "A mobiladat mindig jobban terheli az akksit" kijelentésből a "mindig" rész tévedésére igyekeztem felhívni a figyelmet.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#22136) anglergab válasza dchard (#22133) üzenetére


anglergab
addikt

A Tx oldalról a tapasztalatom: a wifi forgalomnál szinte folyamatosan 22 mW körül ad, az LTE valós használat során nagyon gyakran 200 mW-on ad, inkább burst jelleggel (még jó RSRP + SINR esetén is).
Ezeket kell ugye integrálni. Elég nagy a szórás a használat és a körülmények (cellaváltás, band, interferencia, stb.) függvényében.

[ Szerkesztve ]

(#22137) dchard válasza anglergab (#22136) üzenetére


dchard
veterán

Egyrészt a fogyasztás nem csak az adásból vagy önmagában az adási szintből következik. Ugye wifi-nél (az AX-et leszámítva) a teljes csatorna sávszélességet modulálnod kell. Ez DSP terhelésben sokkal több számítás. Ugyanez fordítva is igaz: hiába kicsi a forgalom, a teljes csatorna sávszélességet figyelnie kell vételnél is, ami ugyancsak növeli a terhelést. Ráadásul az esetek legnagyobb részében - ahogyan helyesen írtad is - valójában nem vagy-vagy, hanem és kapcsolatról van szó, mivel nem csak az LTE rádió vagy csak a WIFI megy, hanem mindkettő. Sok múlik egyébként a gyártói implementáción is, de ez már tényleg messzire vezet. Fajlagosan az LTE hatékonyabb, de számottevő forgalomnál (különösen ha a wifi kapcsolat jó minőségű, az LTE pedig közepes vagy gyenge) mindezeket kompenzálja, hogy a wifinél számottevően alacsonyabb a szakasz csillapítás.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#22138) anglergab válasza dethroner (#22125) üzenetére


anglergab
addikt

Hogy az eredeti kérdésre is válaszoljak: ha van wifi, akkor repülő mód+wifi+VoWiFi, ha nincs, akkor LTE+wifi ki+VoLTE az optimálisabb az esetek nagy részében. Ezeken kicsit javít a VoLTE és VoWiFi kikapcsolása ha nincs szükség hanghívásra.

(#22141) domper2015 válasza rothfb (#22111) üzenetére


domper2015
senior tag

Szia, kikapcsolja. 2G-n megy a hívás.

(#22142) bociusz


bociusz
aktív tag

Egy, a magenta szolgáltatónál dolgozó madár azt csicseregte, hogy tavasszal új eljárást indítanak az 5G frekitenderre. Pár hét és meglátjuk, mennyire pontos az információforrás. :)
Amúgy az elmondása alapján tényleg tartanak a Digitől.

[ Szerkesztve ]

(#22143) dethroner válasza anglergab (#22138) üzenetére


dethroner
veterán

Örülök hogy ilyen aktívan beindultatok a kérdésemre :) Az eredeti kérdés ugye csak arra vonatkozik, hogy ha a házunk tetején van a digi sugárzó, tehát kvázi tökéletes a mobiljel, akkor hazaérkezve érdemes-e lekapcsolni a mobilnetet és inkább wifit indítani?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#22144) csacsi67 válasza domper2015 (#22141) üzenetére


csacsi67
addikt

Mit kapcsol ki mivel nem lehet kikapcsolni ha 4G van. Max áttállitja ,hogy 2G legyen a hálozat ezen kivül más lehetöség a Diginél nincs.

[ Szerkesztve ]

(#22146) #28717568 válasza bociusz (#22142) üzenetére


#28717568
törölt tag

40 nap van a télből. Minden hivatalos eljárást 30 nappal korábban illik meghirdetni (Ha holnap mozgolódnának az nmhh-nál, akkor ez a dátum leghamarabb február 20. lehetne)
Szóval mennyi "hírértéke" van annak, hogy tavasszal (tehát nem télen és nem nyáron) lesz az új tender?

Másik:
Amúgy az elmondása alapján tényleg tartanak a Digitől.
A digi hosszútávon elvihet 10-20% közötti ügyfélkört. De ami ennél is fájóbb a többieknek: ugyanaz lesz nálunk, mint a románoknál-be fognak zuhanni a szolgáltatások díjazásai (a profit nagy részétől fognak elesni).

Mindenki által ismert evidenciákat írtál, nem "információt".

(#22147) anglergab válasza dethroner (#22143) üzenetére


anglergab
addikt

Ha sokat forgalmazol, akkor mindenképp érdemes wifire átmenni.

Ha van Samsung telefonod, akkor csinálj egy screenshotot a Telefon > *#0011#-ről hogy pontosabban lássuk a helyzetet.

(#22148) DevKiller válasza #28717568 (#22146) üzenetére


DevKiller
senior tag

Akkor ez alapján a bíróság felfüggeszti a jelenlegi tendert, ahogy a DIGI kérte.
Én már csak annak tudok hinni, ami megtörtént..
De remélem igaza van mert ez egyben azt is jelenti, hogy egy teljesen új kiírás szerint fog lezajlani a tender, amibe gondolom már a DIGI-t is felveszik mint jelentkezőt.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#22149) dethroner válasza anglergab (#22147) üzenetére


dethroner
veterán

2 Xiaomi teló van. És hát igen, elég sokat van nyomkodva. Szóval akkor érdemes a mobilnetet kikapcsolni és wifit használni inkább? A mobilsugárzó a házunk tetején van, wifi hálózatból meg tengernyi sok látható, egyenlőre még csak 2,4GHz-es routerem van. Néha a lakáson belül is csak 2-3 wifi csík van, és van a lakásnak olyan pontja ahol a szomszédos wifik erősebben terjednek. Ezért gondoltam én naivan hogy a betonstabil LTE jel kevesebbet fogyaszt mint a változó erősségű wifi, meg hogy ha a wifi modult bekapcsolva csak egy plusz fogyasztót aktiválok, mert a VoLTE miatt amúgy is 4G-n lóg a teló.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#22150) fuwiradis


fuwiradis
tag

digi simhez van valami ajanlott mifi? nem ertek hozzajuk, de ez tan olyan mint egy router, amibe a sim be, aztan csinal belole wifi-t amire telefonnal, laptopptal vagy akarmivel kapcsolodok es lesz net.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.