Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#23501) sifarr válasza bksgbr (#23487) üzenetére


sifarr
senior tag

Pont hogy szerintem az átlagfelhasználó nem én vagyok, ritkán mozgok városon kívül.
Tévedsz! Az átlagfelhasználónak átlagos a napirendje. Otthon van, elmegy dolgozni, hazafelé kisbevásárlás, újra otthon. A munkahely többségében településen belül. Hétvégén nagybevásárlás, esetleg haverok, rokonlátogatás, ritkábban egy kirándulás. Évente egyszer egy hét nyaralás. Bár sokaknak az se.
Nálunk a szűk család nagy. 12 felnőtt, 6 háztartás. Egy kivételével mindenkit ilyen napirend jellemez.
De a 70 éves Mari néni, aki otthon ül lefedett területen (úgyis most otthon kellene maradnia a pics...ján, akarom mondani szépen otthon csücsül), annak tökéletes lenne. :(((
Ezt még viccből se. Remélem, él még a nagymamád - gondolj rá. És - kívánom - te is leszel 70 fölötti - neked hogy esne egy ilyen megfogalmazás?

[ Szerkesztve ]

(#23502) dchard válasza viktorhu (#23497) üzenetére


dchard
veterán

Már hogyne lehetne. Tesztüzem van. Azt kapcsolnak ki, amit csak akarnak. Abban persze egyetértünk, hogy már bekapcoslni is hülyeség volt, de a tender kimenetelének fényében nem nagyon van más műszaki megoldás a kapacitás bővítésére.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#23503) bksgbr válasza sifarr (#23501) üzenetére


bksgbr
tag

Attól függ, hol van a munkahelye. És ha vidékről jár be a városba? Tételezzük fel, csak a városban van lefedettség, vidéken nincs. Akkor is szopó...Szóval eléggé tágak lehetnek itt az átlagfelhasználó igényei a mobilhasználat helyét illetően. Egy szó mint száz, lefedettség kell, no meg persze még plusz kapacitás is kellene.

No nem Marit nénit akartam én sértegetni, meg úgy anblokk az időseket, ha mégis megsértettem volna valakit ezzel, attól elnézést kérek, csak néha elég sarkosan fogalmazok. Igen nekem is van egy 86 éves nagymamám, használja is a Digimobilt egy régi 2G-s telefonban. Telefonálásra tökéletes neki, hisz olyan helyen lakik, ahol szerencsére van térerő. Ő sem mászkál már vagy 5 éve sehova, mi vásárolunk be neki.

(#23504) p2pp válasza Hegyirabló (#23500) üzenetére


p2pp
őstag

Nálunk, velünk szemben 3 év volt mire beüzemelték a bázist!!!
2016 ősszel felkerültek az üres árbócok, 2017 6db "vitorla" szektorsugárzók.
2017 semmi!!! 2019 ősszel végre bekábelezték és rá pár napra elindult.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#23505) DevKiller válasza p2pp (#23504) üzenetére


DevKiller
senior tag

Most nem keckedésből tényleg de örüljetek, hogy láttok tornyokat.
Még akkor is ha nincs bekötve de reményt ad, hogy ott vannak. :U
Annyi DIGIMobil-os élményem van amit a VoWIFI ad. Ja meg ha kimegyek a kertbe csöppnyi GSM-ke, ami a távoli autópályáról épp valahogy beszürődik. :K
(Igen ez a hátránya, hogy nem ott használom ahova eredetileg szól de hát ez van :U )

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23506) sifarr válasza dchard (#23496) üzenetére


sifarr
senior tag

A másik lehetőség, hogy a jelenlegi csekélyke kapacitás közel 40%-át megkajáló 2G-t baromi gyorsan kikapcsolják, és 3 helyett 5MHz-ben tolják tovább csak LTE-n.
Műszaki szempontból biztos így lehet optimálisan kihasználni a meglevő kapacitást.
De a DIGI mobil jövője inkább üzleti modell kérdése, mint műszaki.
(Csak morfondírozok.)
Mi van akkor, ha a DIGI sem 700-as, sem 900-as, sem máshol nem nyer frekit?

1) Bedönti az egészet. Ügyfeleket eladni nem tudja (meg se venné senki), a beépített vasat le kell bontani, eladni, bár értéke annak se nagyon van. A bukta akár az alapüzletágat is veszélyeztetheti. Nem perspektíva.

2) Internettel nem tud konkurálni senkivel. Kis kapacitás, kis kiszolgálható előfizetői szám. Vegetálás folyamatos veszteséggel. Ez sem perspektíva.

3) Pont a hangszolgáltatás, ami esélyt adhat valamennyire a fennmaradáshoz.
Itt a tiszta 4G-s VoLTE/VoWIFI-re átállás nem igazán megoldás még hosszú évekig. Megvan a készülékcseréknek a ciklusa előfizetői oldalon is. DIGI-re váltás miatt kevesen cserélnének mobilt.
Meggyőződésem, hogy a DIGI célközönsége a kisfogyasztó. Aki most 7-10 ezret költ mobilra (adat és hang) az nem fog DIGI-re váltani. Viszont, aki most prepaid vagy alacsonyabb havidíjú előfizető (és neki elfogadható a lefedettség), az már könnyebben válthat. Nekik lehet vonzó a (9-)19-25-35-40 forintos percdíj helyett az 5 (+hálón belül 0).
Ad abszurdum még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy 2G-re kellene átállítani a meglevő teljes frekit, ha a 2G-s hanghívásnál fogyna el a kapacitás. Egy kétkártyás készüléknél könnyebb pótolni más szolgáltaval az internetet, mint az 5 forintos percdíjat.

Persze a legjobb lenne sok új freki. De mi van akkor, ha nem lesz?
A te javaslatod egyféle megoldás, de szerintem az önmagában nem oldja meg a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#23507) DevKiller válasza sifarr (#23506) üzenetére


DevKiller
senior tag

"Ad abszurdum még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy 2G-re kellene átállítani a meglevő teljes frekit, ha a 2G-s hanghívásnál fogyna el a kapacitás. Egy kétkártyás készüléknél könnyebb pótolni más szolgáltaval az internetet, mint az 5 forintos prcdíjat."

Ez sem jó, mert akkor tényleg csak mobiltelefonszolgáltatás ami max tényleg vagy az idős korosztály, vagy aki keveset netezik és többet telefonál.
Nekem 3500 ft-ból van 5 giga netem,vodán belül korlátlan,100 perc(igen flotta) de nekem az az 5 giga kell. Ha megveszem feltöltőkártyára, akkor még rosszabbul jövök ki.

Értem a gondolatmenetedet, de ez szerintem nem megfelelő. Lássuk be az alacsony freki kikerülhetetlen.

Szerk: nem csak alacsony, hanem a többi is.

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23508) Lacarr1


Lacarr1
csendes tag

Nem állnak le a mobillal
"A nehézségek, amelyeket ki kell állnunk, és amelyekkel várhatóan a jövőben is szembesülnünk kell majd, nem akadályozzák meg társaságunkat a mobilszolgáltatások továbbfejlesztésében, ügyfeleinknek pedig garantáljuk, hogy mindig hűek maradunk az elveinkhez"

(#23509) DevKiller válasza Lacarr1 (#23508) üzenetére


DevKiller
senior tag

Ezt hol találtad?

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23510) Lacarr1 válasza DevKiller (#23509) üzenetére


Lacarr1
csendes tag

Hamarosan látod a Digi oldalán a teljes nyilatkozatot.

(#23511) n00n


n00n
őstag

(#23512) dchard válasza sifarr (#23506) üzenetére


dchard
veterán

"De a DIGI mobil jövője inkább üzleti modell kérdése, mint műszaki."

Ezt a marketingesek szeretik hangoztatni, a valóság viszont az, hogy nagyon is a műszaki realitás az, ami behatárolja hogy mit csinálhat üzletileg és mit nem.

"1) Bedönti az egészet.... Ez sem perspektíva."

Ugye az világos, hogy csődbe nem azért mennek cégek, mert az perspektíva, vagy mert szeretnének csődbe menni? Ez nem perspektíva kérdése lesz, vagy a vágyaké, hanem a kőkemény gazdasági realitásé.

"2) Internettel nem tud konkurálni senkivel. "

Ha abból indulunk ki, hogy alacsony freki (=beltér) nélkül csak második kártyaként képzelhető el, akkor egy ésszerűen korlátos "korlátlan" csomag mint második kártya még lehet reális. Sebességben kell húzni egy féket, és persze az elbaltázott 2G kapacitást is beletolni.

"3) Pont a hangszolgáltatás, ami esélyt adhat valamennyire a fennmaradáshoz."

A gondolat kísérlet kedvéért tegyük fel, hogy így van. A jelenlegi 2G kapacitáson alig lehet normális mennyiségű és minőségű hanghívást kiszolgálni, ha pedig nő az állomás szám és az állomások "összeérnek" majd, akkor az interferi managelhetetlenné válik. Tehát ha fontos terület a hanghívás, annál inkább 4G only-t kéne tolni VoLTE-val. Romániában is évekig csak 3G volt akkor amikor még tényleg drága volta a 3G képes teló (és lényegesen kevésbé fontos a mobilnet). Ha ott működött, itt is működhet. Nem beszélve a jóval olcsóbb üzemvitelről.

"A te javaslatod egyféle megoldás"

A tiéd meg az, hogy "2G-re kellene átállítani a meglevő teljes frekit". Szavaztassuk meg? :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#23513) DevKiller válasza n00n (#23511) üzenetére


DevKiller
senior tag

DIGI Rage lvl 2000?
Esküszöm mikor olvastam az öröm könnycseppjei folytak le arcomon és nem azért mert a DIGI-t elkaszálták(nyílván az is idegesít) de amilyen szépen leírták, hogy mit gondolnak erről az már teljesítmény.
Na ezért tisztelem a DIGI-t. Nem egyszer írtam már, hogy nem csak a pénz számít nekik hanem más is. Ami a többiekről nem feltétlen mondható el.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23514) trec12 válasza DevKiller (#23513) üzenetére


trec12
addikt

Csak hogy semmire nem mennek vele! :( Semmire.... Meg vonja vissza! Ugyan. Sajnálom a Digit, de tényleg, bennem sincsen kétség, hogy "jót akartak" azért idézőjel mert azért üzlet ez is ha olcsó is.....

De végre reagáltak valamit.

[ Szerkesztve ]

(#23516) qnadam


qnadam
veterán

szerintem tök vicces, amikor itt megmagyarázza valaki, hogy a hanghívásra vagy adatra kellene hangsúlyt fektetkniük, miközben az egész topikban talán ha 2-3 embernek lehet akár csak távoli fogalma arról, hogy miből mekkora tényleges forgalma van a cégnek :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#23517) viktorhu válasza dchard (#23512) üzenetére


viktorhu
veterán

Hát meg ha Indiában működött a Jio-nak évekkel ezelőtt a 4G-only, akkor nem értem, hogy itt miért ne menne. Ha másképp nem, itt is alkalmazással. És nemcsak működött a 4G-re és Voltéra korlátozott szolgáltatás, hanem meg is rengette a piacot az alacsony áraival. Itt azért jobb a lakosság készülék-ellátottsága, az árérzékenység viszont itt is megvan.

(#23518) nyitom válasza viktorhu (#23517) üzenetére


nyitom
aktív tag

És a DIGI saját márkás készülékei is tudják a VoLTE és a VoWIFI szolgáltatásokat. Hajrá DIGI!!! :R

[ Szerkesztve ]

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#23519) sifarr válasza dchard (#23512) üzenetére


sifarr
senior tag

Ezt a marketingesek szeretik hangoztatni, a valóság viszont az, hogy nagyon is a műszaki realitás az, ami behatárolja hogy mit csinálhat üzletileg és mit nem.
Kitalálhat a műszaki oldal bármit, ha a marketinges nem talál rá piacot és nem tudja eladni, akkor annyi. És persze ez fordítva is gaz.
Egy döntetlenben kiegyezhetünk? ;) (Nem vagyok marketinges.)

Ugye az világos, hogy csődbe nem azért mennek cégek, mert az perspektíva ...
Csak az alaptevékenység veszélyeztetéséről írtam, csődről nem. Egyébként nem félek a DIGI mobil csődjétől, finanszírozási nehézség esetén sem. A mobil a DIGI integráns része, egy cég. A mobilrészre nem lenne vevő, de az egész DIGI-re bármikor lenne jelentkező, akár több is. Ha más nem, az állam. Akarom mondani az Antenna Hungária. :K

Ha abból indulunk ki, hogy alacsony freki (=beltér) nélkül csak második kártyaként képzelhető el, akkor egy ésszerűen korlátos "korlátlan" csomag mint második kártya még lehet reális. Sebességben kell húzni egy féket, és persze az elbaltázott 2G kapacitást is beletolni.
Szerintem pont ennek a modellnek nem lenne reális piaca. Főleg nem egy önfenntartást finanszírozó előfizetési díjjal. Valamint ezt biztos megfojtanák a konkurensek.

Tehát ha fontos terület a hanghívás, annál inkább 4G only-t kéne tolni VoLTE-val. Romániában is évekig ...
Itt műszaki oldalról teljesen meggyőztél.
Ennél az aggályom csak az, hogy mint írtam, a célközönség a kisfogyasztó. Nem fogja a készülékcserét előrehozni a DIGI kedvéért. Így viszont a fizető előfizetői szám nem növekszik majd kellő mértékben. Én sem cserélném le a Sony XZ2-met, amit még 2-3 évig használni szeretnék. Pedig ráadásul hardveresen tudja a VoLTE-t és a VoWIFI-t is, csak szoftveresen nincs konfigurálva és engedélyezve. :O
Kérdés, a lassú készülékváltási időt tudja finanszírozni a DIGI.

A tiéd meg az, hogy "2G-re kellene átállítani a meglevő teljes frekit". Szavaztassuk meg?
Felesleges megszavaztatni, tudom, hogy te győznél. :K
Viszont nem az az érdekes, hogy itt a fórumon milyen végeredméyn születne, hanem a piac mit igazolna vissza. A topiclakók nem tekinthetők reprezentatív mintának.

Mindegy. Én csak morfondíroztam. Majd kiderül, mi lesz a végén ...
Viszont tőled mindig tanulok valamit, és ez is valami. :R

(#23520) dchard válasza viktorhu (#23517) üzenetére


dchard
veterán

Egyetértek. Láthattad milyen könnyű megcáfolni a hangra hivatkozókat. M2M sem jászik, mert 2G-n nincs adat. Különösen ebben a helyzetben minden bit kapacitás (akár hangra akár adatra akarják elhasználni), elképesztően értékes, túl "drága" azt 2G-re pazarolni.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#23521) DevKiller válasza sifarr (#23519) üzenetére


DevKiller
senior tag

Én nem félek, hogy bele buknak mert látom mit csinálnak a túloldalon.
Az amit mi itt lehetetlennek írunk azt kb Romániában megvalósítják. 2019 őszéig csak 2100 MHz-en tolták ott a 4G-t, ami ugyebár még nehezebben terjed mint az itteni frekvencia. Aztán valamikor tavaly újrahasznosították az UMTS-re használt frekit, amit kettévágtak 900-as 4G-re és GSM-re.
Eddig 900-on csak 3G semmi más. Élhető(tapasztalat) a DIGI több toronnyal dolgozik mint a többiek. Mióta van náluk a 900-as 4G(kb ugyanazokkal az értékekkel mint itthon) azóta azért fejlődött a 4G lefedettség de simán elmondható hogy a területek nagy részén még mindig többnyire 2100 van.

Ezzel csak azt szeretném elmondani, hogy ott sincs nekik kolbászból a kerítés mint ahogy itt sem. Azt már nem is részletezem, hogy 2600-as TDD 4G-t építenek mellette nagyobb városokba és néhány főbb útvonalon érhető el amit itthon tényleg csak muszájból használunk.

Egyszó mint száz ha már ténylegesen belefogtak akkor valami kerekedni fog belőle. Ilyen mértékű szívásra szerintem se számítottak, de valamennyit szerintem belekalkuláltak

Bár ehhez még mindig hiányzik valami alacsony freki de reméljük megadatik. :C

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23527) so_ha


so_ha
senior tag

Belföldön indított hívásforgalom hálózattípus szerint, a 2G 8,4%-ot képviselt 2019 második negyedévében. 1 év alatt 10,7%-ról csökkent 8,4%-ra ami -2,3%. Ha a csökkenés mértéke hasonló volt a táblázatban nem jelzett utolsó 1 évben is akkor a 2G-t használók száma 2020 második negyedévre elvileg 6,1%-ra csökkent (csökkenhetett), ami kevésbé fájó egy only 4G szolgáltatás esetén, pláne úgy, hogy a Digi C2 27.900Ft-ért már megvehető, akár részletre is. A mobilnetforgalom 95 százaléka meg 4G-n zajlik.

[ Szerkesztve ]

(#23528) Renwick válasza n00n (#23511) üzenetére


Renwick
őstag

Ez azért elég tökös lett szerintem. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a GSM-sávok újrapályáztatása/értékesítése (valamikor jövőre várható) hogyan alakul majd ezek után.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#23529) #71835392 válasza DevKiller (#23513) üzenetére


#71835392
törölt tag

Na ezért tisztelem a DIGI-t. Nem egyszer írtam már, hogy nem csak a pénz számít nekik hanem más is. Ami a többiekről nem feltétlen mondható el.

Édes naív gyerekem...
Kerülj bármilyen kapcsolatba a céggel, akár beszállítóként akár munkavállalóként vagy alvállalkozóként aztán meglátod, hogy kit tisztel "a Digi" és mi számít nekik valójában. Majd akkor meglátod az igazi arcukat, meg hogy milyen áron tudnak olcsók lenni.

Ez már egyszerűen szánalmas, hogy egyesek szerelmesek egy cégbe, és védik csak mert olcsó...

(#23530) Gyurka6 válasza #71835392 (#23529) üzenetére


Gyurka6
őstag

Mint felhasználó a szolgáltatás ára egy kicsit jobban számít, mint munkavállaló kerülöm. Ez így működik, jó vagyok a beszállítónak, a felhasználók úgy is kifizetik. Olcsón venni, drágán eladni ez így működik. Menő cégek, cuccaikat gyerekmunkával készítettik. Ez a valóság.

Gyurka

(#23531) DevKiller válasza #71835392 (#23529) üzenetére


DevKiller
senior tag

Ezt már egyszer kitárgyaltuk ha emlékszel, lehet nem veled de mondták már. Akkkr is leírtam hogy a fogyasztói oldal érdekel a másik nem egészen mert nem érint. Nem vagyok szerelmes, ha az lennék akkor a TV is onnan lenne. Egyszerűen a hozzáállásuk tetszik a témához pláne úgy, hogy tudom ezt az árazást egy másik szolgáltató sem merné bevállalni.

Ez a gyerekezéses téma meg olyan jó lenne ha igaz lenne :))

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23532) Zeki válasza DevKiller (#23531) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azért áraz így, mert piacot akar. Anno a Vodafone is durván lenyomta az árakat a Cityvel.

(#23533) n00n válasza Zeki (#23532) üzenetére


n00n
őstag

És? Érdekel ez minket, mint felhasználót?

(#23534) DevKiller válasza Zeki (#23532) üzenetére


DevKiller
senior tag

Zeki (#23532) :Igen, annó. Manapság a Vodafone épp ugyanolyan drága mint a többi. Amelett meg itthon(mármint a lakásban) a 4G sebesség a béka feneke alatt van. Örülök hogyha a youtube elindul de hát ez van.

Kinti tapasztalatok alapján meg a DIGI tartja az árait még azután is, hogyha betör. A konkurencia is igazodott hozzá így nem kell olyan fatális barom árakat fizetni aminek alapja természetesen semmi nincs max a pénzéhség a szolgáltatók részéről. 5 euró(nem a DIGI-nél) a korlátlan net és a belföldi perc is korlátlan. Itthon mennyi is az a korlátlan net ami mindenki számára elérhető? Ezzel érvelt a DIGI az újonnan megjelent aukció értékelőjében.Az én részemről ennek nem az a lényege, hogy mindenki DIGI-s legyen hanem az, hogy a konkurencia is normális árakkal dolgozzon és ne kelljen annyit kifizetni a szolgáltatásért amit még a nyugati országok sem engednek meg maguknak. Ezért nem értek itt egyeseket akik nekem támadnak. nagyváradi Magyar vagyok, nagyon jól tudom, hogy mi mennyibe kellene kerüljön(legalább is picit kellene drágább legyen a hazai viszonyok miatt) ehhez képest ki sem merem számolni hányszorosát nyögünk ki havonta a kartellnek és most mind1, hogy mobil vagy vezetékes. Ha a Román DIGI nem számolná fel előbb utóbb a méltányos használati díjat akkor röhögnék és használnám a kinti számomat és sokkal olcsóbban jönnék ki :U

Na ezek az én érveim a DIGI melett nem a szeretet hanem a remény. De ássatok mélyre ha nincs igazam.

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23535) 4Grider válasza DevKiller (#23534) üzenetére


4Grider
nagyúr

Annyira tartja az árait, hogy másfél évvel ezelőtt a fullos Digi okoscsomag 4880 Ft körül volt, ma pedig 6000 Ft.

(#23538) trec12 válasza 4Grider (#23535) üzenetére


trec12
addikt

Gondolom egyetértünk benne, hogy sok okból kifolyólag kénytelen volt emelni. Amúgy szerintem ez is normális ár még....

(#23539) #72184064


#72184064
törölt tag

Szorítok a diginek, hogy sikerüljön a Románoknál románoknál (a Magyar magyar nyelvben a népcsoport neve kisbetűvel írandó) sikerüljön a Telekom infrastruktúra átvétele. Ezt követően fogj kiderülni az, hogy amennyiben azonos feltételekkel üzemelnek - azonos bázisállomásuk van a konkurenciához mérten (vodafone, orange), illetve nekik is van bőven frekvenciájuk (amiért fizetni kell), mennyi is lesz a szolgáltatás díja.

(#23540) DrBubo77 válasza 4Grider (#23535) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Gondolom a mobil üzletág most csak viszi a pénzt. Valahonnan kell a bevétel.
És még ilyen "drágán" is versenyképes.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#23541) ruzsass válasza 4Grider (#23535) üzenetére


ruzsass
tag

Annyira tartja az árát, hogy 2013 tavasza óta vagyok FTTH-s és 5260Ft-ról nőtt az ára 6000Ft-ra úgy, hogy közben még 100-ról egyből 1000-es csomagra változtattam ahogy lehetett. Micsoda borzalmas drágítás 7 év alatt. Nézd meg, hogy 7 év alatt mennyivel nőttek bármilyen más ágazatban az árak vagy a konkurenciánál.

(#23542) the.odzsy válasza 4Grider (#23535) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

4Grider!
Ne hogy meg sirassalak! Mi 4200 Ft-t fizetünk 60 Mbps ért! A fenekem a földhöz verném ha 6000-ért kapnék 1000-es netet, meg tv-t telót, de amúgy ez a Digi mobil fórum nem a Diginet Na mindegy!

[ Szerkesztve ]

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#23543) Dugimatyi


Dugimatyi
újonc

17. kerület Városközpontban hamarosan felszerelnek Digis állomásokat. A környéken lakókkal most íratják alá a hozzájárulásokat.
Kellene is nagyon oda, mert jelenleg kültéren/beltéren a 4G sebesség alig éri el az 1(!!) Mb/sec sebességet ! Néha-néha ki lehet csikarni belőle 1,5-2 Mb-et is.

(#23544) DevKiller válasza 4Grider (#23535) üzenetére


DevKiller
senior tag

Nem az ittenire gondoltam de igen itt növekszik, de nem azért mert annyira emelni akarnának, valahonnan/valahogyan a kiesett pénzt vissza kell hozni. Mércének gondoltam az ottani árakat azért írtam, hogy ott már viszonylag jó szinten van a mobil és ott most is annyi az ára.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23545) DevKiller válasza the.odzsy (#23542) üzenetére


DevKiller
senior tag

2016-ig Telekom rézvezetékes hálózata. 10/0.5 amiből kaptunk 3/0.4-et kb. Milyen jó is volt. Az ára meg még szebb volt csak 4000* ft körül volt havonta :K

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23546) somnia válasza Dugimatyi (#23543) üzenetére


somnia
őstag

...te melyik részen laksz?...most mértem itt 7.5/3.5...a Táncsicson...

(#23547) csacsi67


csacsi67
addikt

Az freki pályazat eredményének a vissza vonását kéri a Digi [link] Remélhetö lesz foggantja.. Érdekes is a cikk érdemes elolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#23548) Sdi válasza the.odzsy (#23542) üzenetére


Sdi
addikt

Nem a net 6000, hanem net+tv+vonalas telefon. Ott ahol elérhető az 1000-es net 3100 Ft :)

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#23549) DrBubo77 válasza Sdi (#23548) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Ő is ezt írja:
A fenekem a földhöz verném ha 6000-ért kapnék 1000-es netet, meg tv-t telót.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#23550) the.odzsy válasza DrBubo77 (#23549) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

:K

MAGYAR vagyok nem turista!!!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.