Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#5001) adam1400 válasza trec12 (#4997) üzenetére


adam1400
tag

és akkor az invitelnél se lesz spiler? :D

(#5002) enginev3.0


enginev3.0
félisten

S7 edge még csak számokat ismert

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5003) jgreg


jgreg
csendes tag

Sziasztok! Azt nem tudja valaki hogy a törvény módosításnak köszönhetően ezt a digi move netet azaz mobil netet lehet e már használni külföldön EU roamingban?

(#5004) 4Grider válasza jgreg (#5003) üzenetére


4Grider
nagyúr

Részlet a hatályos ÁSZF-ből:
A Szolgáltató kizárólag Magyarország területén belül – a Telenor besugárzási területén – nyújtja a mobilinternet szolgáltatást. A Szolgáltató a roamingszolgáltatást korlátozza.

(#5005) jgreg válasza 4Grider (#5004) üzenetére


jgreg
csendes tag

Hát kár..... Köszi az infót!

(#5006) Killing válasza jgreg (#5003) üzenetére


Killing
addikt

Én kivittem Ausztriába, felcsatlakozott, kaptam is sms-t a telenortól, amiben leírták hogy speciális egyéni díjcsomagom van és nem használhatom. Szóval nem is fog menni, hidd el, próbáltam. :(

De ha már digi move, nekem az 1 GB-os van, létezik hogy csak nekem nem korlátozzák a keret kimerítése után? Simán netezek vele havi 30-50 GB-okat. :D

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#5007) jgreg válasza Killing (#5006) üzenetére


jgreg
csendes tag

Nekem is ez az 1 Gb os van. Csak ilyen végszükségnek ha melóban van időm akkor ezzel netezgetek mert bent más lehetőség nincs. De volt már hogy túl léptem és nekem se lassítottak az utóbbi időben. Igaz csak pár száz mb al léptem túl. :-)

(#5008) Tomikaa.


Tomikaa.
tag

Nem gondoltam volna, hogy még itt a Vértesben egy kis faluban is van Digi.

Típus: Huawei P8 lite
Hely: Várgesztes

(#5009) PBA válasza Tomikaa. (#5008) üzenetére


PBA
aktív tag

Ahogy arról már többször beszéltünk, ez semmit nem jelent. Lehet olyan gyenge a jel, hogy megtalálja, de nem tud (majd) csatlakozni, stb.

(#5010) Gicz


Gicz
addikt

Sziasztok, látom nagy az érdeklődés a Digi 4G után :D

Kis infó: nem elég h a teló 4G és voLTE képes, az adott telefon gyártójával kell a diginek együttműködni és a hálózati paramétereket beállítani az adott telefonon, és csak azután fog felmenni a digi féle 4G-re. Szóval ha a bekapcsolás napján beteszed a simet egy nem a digitől vásárolt telóba, elég nagy a valószínűsge h nem fog menni. Ha oylan típusod van amit a DIGI is árul majd, akkor arra csak szoftverfrissítés kell az adott gyártótól (csak hálózati paraméter frisstés). indulás dátumától függően simán elképzlehető, h a telód már előbb megkapja a támogatást szoftverfrissítéssel, minthogy a digi elindul ebben az esetben menni fog :)

[ Szerkesztve ]

(#5011) Zeki válasza Gicz (#5010) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ez így szopás.

(#5012) Gicz válasza Zeki (#5011) üzenetére


Gicz
addikt

Mire elindul jópár nagy gyártó valsz már táogatni fogja sok típuson, ilyenek miatt h samu, lg, huawei stb nem kell aggódni. Viszont mondjuk egy ulephone, vagy balckview stb kaliberű gyártóknak valsz kell majd idő a támogatáshoz.

(#5013) dchard válasza Gicz (#5010) üzenetére


dchard
veterán

Amit írsz, kizárólag a hang szolgáltatásra igaz, a sima adatra nem.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5014) Gicz válasza dchard (#5013) üzenetére


Gicz
addikt

Kézzel beállított APN-el estleg mehet is az LTE attach de nem ilyen egyszerű sajnos.

(#5015) dchard válasza Gicz (#5014) üzenetére


dchard
veterán

Pedig pont ilyen egyszerű. Még csak APN-t sem kell beállítani, mivel default PDN-nél üres APN esetén a core leküldi az előfizetéshez tartozó APN-t és azzal attach-ol.

Amiről beszélsz az kizárólag a VoLTE miatt kell.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5016) Zeki válasza dchard (#5015) üzenetére


Zeki
nagyúr

?
A Diginél csak volte-val lehet majd telefonálni? Akkor bajban lesznek.

(#5017) 4Grider válasza Zeki (#5016) üzenetére


4Grider
nagyúr

LTE hálózaton mi máson lehetne telefonálni mint VoLTE-n?

(#5018) radio100jozs válasza Zeki (#5016) üzenetére


radio100jozs
őstag

Tekintve, hogy csak LTE hálózaton fog szolgáltatni, így csak VoLTE lesz. Persze VOIP-on is applikáción is telefonálhatsz, pl. Skype.

(#5019) Zeki válasza radio100jozs (#5018) üzenetére


Zeki
nagyúr

Na oké, volte-t nem tud sok készülék, tehát marad a voip. Ez meg körülményesebb, mint simán telefonálni.
Így nem lesz piaci robbantás... le sem lesz terhelve a hálójuk...

(#5020) PBA válasza Zeki (#5016) üzenetére


PBA
aktív tag

Jó reggelt! :)

(#5021) PBA válasza Zeki (#5019) üzenetére


PBA
aktív tag

És az esetlegesen értékesített netcsomagok és azokból forgalmazó userek mit fognak csinálni, ha nem leterhelni a 2x5Mhz-et? Vagy talicskázzák majd a biteket, vagy mi a szösz? :)

(#5022) Flashget válasza trec12 (#4997) üzenetére


Flashget
félisten

megvarjak apr. 8. eredmenyet. ;]

Realme GT Master Edition

(#5023) Flashget válasza Gicz (#5010) üzenetére


Flashget
félisten

Roham leptekben cserelik le az emberek samsungot, almat, xiaomira, megis a volte-t jelenleg csak erre a ket mobilra tamogatja pl. a T. Azert hiszem azt, hogy Digiseknel is vannak Xiaomit hasznalok. :)

Realme GT Master Edition

(#5024) lugosi válasza Zeki (#5019) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Időről időre visszatérően ezt mondogatják már itt a topikban a hozzáértőbb fórumozók ha jól olvasom.

(#5025) lugosi válasza Flashget (#5023) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azért hogy rohamléptekben Apple-ről sziamiaura, azért az erős, na. ;]

(#5026) slug válasza Tomikaa. (#5008) üzenetére


slug
senior tag

mivel ott van Oroszlany a kozelben, ami kabelen szolgaltatasi terulete a DIGInek.. nem fogjak kihagyni lefedettsegbol

(#5027) g0dl válasza Gicz (#5010) üzenetére


g0dl
addikt

Ez pontosan mit is jelent?

Amit írtál az alapján a volte mint olyan egy teljesen elb@$20tt technológia.
Mintha minden benzines autót be kéne állítani, hogy képes legyen egy új benzinkút hálózat kútjait használni.

(#5028) kali válasza g0dl (#5027) üzenetére


kali
legenda

Nem a VoLTE technológiával van gond, hanem a szolgáltatók specifikációival és összetettségével, amire a készülékek gyártói alapesetben nem mindig készülhetnek fel előre - vagy nem is akarnak - minden tekintetben, bár ez mind a két oldalon javuló tendenciát mutat egy ideje.

(#5029) viktorhu válasza kali (#5028) üzenetére


viktorhu
veterán

Azért elég sokszor meg noname kínai telefonokról lehet olvasni, hogy működnek voltéval, szóval nem tudom, mi az igazság. A Telekom tényleg almára és samsungra korlátozza a voltét, vagy csak hivatalosan azzal vállalja a kompatibilitást, a többi meg próba szerencse? Mondjuk van kínai voltés telefonom, csak telekomos simem nincs, hogy kipróbáljam :)

(#5030) Gicz válasza g0dl (#5027) üzenetére


Gicz
addikt

Sajnos ez így van és volte előtt is így volt. a szolgáltatóknál külön csapat van terminál csapat akik a gyártók készülékeit tesztelik. A dolog úgy megy, hogy a gyártó küld neked egy szép nagy paraméter táblázatot, és kéri, hogy írd le hogy neked milyen paraméterhez milyen beállítás szükséges (nem 10-20 paraméterről beszélünk, jóval több) majd a gyártó megcsinálja a FW-t, és elküldi tesztelésre, és a terminálosok kipróbálják a telefont az adott beállítással, és keresik a hibákat. Ha ez kész, akkor kerül kiadásra az adott FW.

A telefon mikor sim-et raksz bele betölti az adott szolgáltatóhoz tartozó paraméterset-et, így tud működni azon a hálózaton.

Persze gyártó is elvégzi a saját tesztjeit, mert ők sem szeretnék azt ha az ember azt mondaná h ez az XYZ mekkora szar teló eldobálja a hívásokat, pedig valójában a szogláltaó hálózatában található a hiba.

(#5031) kali válasza viktorhu (#5029) üzenetére


kali
legenda

Hosszú és körülményes lesz a vélekedésem, előre is bocsánat!
Sokan úgy gondolják, hogy ha a telefon a gyártó szerint VoLTE képes, akkor rendben lesz, pedig nem ilyen egyszerű a dolog, nagyon nem.
Annyira összetett a dolog, hogy általános igazság nincs, bevezetéskor voltak komolyabb nehézségek és megkötések, de mint írtam, már jobb a helyzet.
A készülékek hardveresen ha tudják is a VoLTE funkciót, a megfelelő szolgáltatós támogatás is szükséges, nagyon sarkítva úgy mondanám, hogy minden, de legalábbis sok telefon SMS, MMS...stb. képes, viszont ha nem kerül manuálisan beállításra, vagy a szolgáltatós SIM kártya támogatásával nem tölti be a készülék automatikusan a megfelelő paramétereket (üzenetközpont száma, hozzáférési pont...stb.), akkor nem fognak működni adott szolgáltatások.
Nagyjából ez a helyzet a VoLTE esetén is, csak még cifrább a dolog az IMS regisztráció...stb. miatt.
A szolgáltatónak aktiválni kell az előfizetésen a VoLTE funkciót - a Telekomból tudok csak kiindulni, mivel jelenleg csak náluk van hazánkban VoLTE -, aztán a fent írt regisztrációnak meg kell történnie, itt jön egy érdekes kör, ha a készülék gyárilag okés szoftveresen is, nem csak hardveresen, akkor nincs gond, ha viszont szoftveresen nem az, akkor két lehetőség van, a szolgáltató megoldja azt (a gyártóval együttműködve) - ezért csak a Telekomos készülékekkel ment először a VoLTE -, de ha egyik fél nem foglalkozik vele, vagy nem szükség esetén nem működnek együtt, akkor halott ügy.
A Telekomnál nem véletlenül csak meghatározott típusú, csak a Telekomtól vásárolt Samsung készülékekkel működött először a VoLTE, de aztán a firmware frissítésével a gyártó betette a szükséges szoftveres támogatást a nem szolgáltatós hivatalos viszonteladóknál megvásárolható készülékekbe is, de itt is van kanyar, nem minden régiósba, hanem csak azokba, ahol van VoLTE szolgáltatás.
Ja, és még egy kanyaros kitérő, hogy olyan is van, amikor egy bizonyos készüléken csak akkor jelenik meg például a szoftveres VoLTE kapcsoló, ha megfelelő szolgáltatós SIM kártya kerül abba és a rendszer az alapján engedélyezi.
Ilyen sok összetevős és megannyi feltételeknek megfelelős lehet a dolog, de ez gyártó kérdése is persze, mert a Samsung után jöttek az iPhone-ok, ahol a gyártó közismerten nem variál annyit a firmware verziók tekintetében, nem bontja régiókra a frissítéseket sem...stb., tehát ha a szolgáltató megoldja egy iPhone VoLTE működését, a gyártó pedig beteszi a szoftveres támogatást, akkor a többivel sem lesz elvileg gond, ezért is volt az, hogy később automatikusan elkezdték bekapcsolgatni az iPhone tulajok előfizetésein a VoLTE funkciót és működött, azokon is, amik nem a Telekomnál lettek vásárolva.
Azóta más gyártók is képbe kerültek, mert körvonalazódtak a dolgok és a gyártóknak is egyszerűbb volt már lépni és megfelelni az elvárásoknak, több Huawei készüléken is működik már a VoLTE - szintén nem csak a Telekomnál vásároltakon, én például először egy Telekomos Mate 10 Pro-n használtam, de azóta váltottam nem Telekomos, kétkártyás Mate 10 Pro-ra és azzal is rendben van -, illetve a legújabb Sony telefonok is okésak már, valamint néhány olyan készülék is, amik a Telekomnál nem is kaphatók, de a gyártó oldaláron szoftveresen megfelelnek a feltételeknek.
Ha valakinek olyan előfizetése van, amin aktív a VoLTE - az a baj, hogy azt sem mindig egyszerű elérni, hogy bekacsolják, például olyan készülékbe tenni a SIM kártyát, amin már bizonyítottan megy adott VolTE és úgy telefonálni, hogy aktiválják be -, akkor is zsákbamacska, hogy bármilyen "noname" készüléken működni fog, hiába adott annál papíron a hardveres támogatás, a szoftveres akkor is kérdéses.
Nagyban függ attól is a VolTE a Digi esetén, hogy ők miként állnak majd hozzá hardveresen és szoftveresen, de azon hátrányuk, hogy nincs náluk 3G és 2G, ilyen szempontból egyben előny is, mert nem kell azokat a 4G-vel adott tekintetben összekapcsolni, de így sem lesz egyszerű a dolog.

(#5032) Kronos3000 válasza kali (#5031) üzenetére


Kronos3000
senior tag

No ez egy világos érthető probléma leírás volt.Az én tudatlanságomat nagymértékben csökkentette.Köszönöm. :R

Wasabi...

(#5033) max-pain válasza kali (#5031) üzenetére


max-pain
senior tag

Ez par ev mulva eleg nagy problema lesz majd roaming szempontjabol ha valahol csak LTE es NR marad (Japan, Del-Korea, USA, stb.). Nyilvan nem a felsokategorias es vilagszinten elterjedt tipusok tulajdonosai fognak majd szivni...

(#5034) benceecneb


benceecneb
tag

(#5035) lao válasza benceecneb (#5034) üzenetére


lao
tag

Szerintem már megy.Nekem müxik.

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#5036) kali válasza max-pain (#5033) üzenetére


kali
legenda

Vélhetően az lesz, nem véletlenül nem lőhető le sok helyen a 2G/3G, illetve ahol valamelyiket kiiktatták már, ott sem feltétlenül volt minden problémától mentes az átállás.
Ezért várom kíváncsian a Digi indulását is, hogy mit kezdenek a csak 4G-jükkel.

Kronos3000: Igazán nincs mit.

(#5037) g0dl


g0dl
addikt

Elkeltek a telenor régiós cégei.

(#5038) trec12


trec12
addikt

Az Invitel-felvásárlás csúszhat.

[ Szerkesztve ]

(#5039) p2pp válasza trec12 (#5038) üzenetére


p2pp
őstag

Csúszás

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#5040) kali válasza p2pp (#5039) üzenetére


kali
legenda

Összetettebb dolog ez még a cikkben leírtaktól is, más (külső, nem feltétlenül korrekt) befolyásoló tényezők is szerepet játszhatnak...

[ Szerkesztve ]

(#5041) max-pain válasza kali (#5036) üzenetére


max-pain
senior tag

Mas amikor azert nem lovik le a regi halozatot mert meg viszonylag sok helyi felhasznalo hasznalja.
A kulfoldiek roamingja miatt viszont nem fognak komplett halozatot eletben tartani.

(#5042) dchard válasza max-pain (#5041) üzenetére


dchard
veterán

Arról nem beszélve, hogy például az AT&T vagy a Telstra, akik lelőtték a 2G-t tokkal vonóval, azok nem egy nemzetállamot, hanem egy fél kontinenst szolgálnak ki, így nem kell ezzel a problémával foglalkozniuk mert egységes a piacuk. Ehhez képes Európa más tészta, de itt is csak 2-3 évvel fog kitolódni ez a folyamat, mert kell a spektrum. 2020-ra már számottevő nagyobb hálózatból hiányozni fog vagy a 2G vagy a 3G az EU-n belül is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5043) ggabor02


ggabor02
aktív tag

Szerdán itt is végre bekötötték az antennákat, felkerültek a berendezések is:
(Gyömrői út, gyorsforgalmi)

(#5044) max-pain válasza dchard (#5042) üzenetére


max-pain
senior tag

Viszont mondjuk ot ev mulva barmennyire is tagolt lesz emiatt az Europai mobilos halozat, 2G _vagy_ 3G lesz majd mindegyik orszagban. Tehat egy hanghivas nem lesz problema. De Japanba, Del-Koreaba vagy az USA-ba majd akkor latogatoknal komoly gondok lehetnek majd ha csak 4G LTE es 5G NR halozat lesz.

(#5045) rolko


rolko
őstag

Nem tudom ki figyelte mostanában, de az M3 autópálya mellett megjelentek kisebb, kifeszített tornyok, sőt nagyobb épületeken is új antennák jelentek meg pl (M3 Outletnél régi malomra is került fel valami).
Sajnos nem tudtam lefotózni, de a telefon megtalált a Digi-t.
Majdnem a pálya végén, minta Vásárosnamény magasságában is lenne az egyik lehajtónál, közvetlenül a pálya mellett egy ilyen új torony, de azon még nincs semmi.

(#5046) qnadam válasza max-pain (#5044) üzenetére


qnadam
veterán

japánban meg d-koreában soha nem is volt gsm, aztán mégse dőlt össze a világ.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5047) lugosi válasza qnadam (#5046) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De volt, Japánban biztosan, csak jóval korábban mint ahogy nálunk elkezdődött a mobilozás. Azzal keverheted, hogy mikor nálunk 1G volt, ott már 2G.

(#5048) Zeki válasza lugosi (#5047) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ah, Japán!
Mi még jóformán a monokróm kijelzőinket nézegettük, mikor a hírekben már ott volt, hogy a DoCoMo-nál milyen szétnyithatós színes-kamerás mobilok vannak, amikkel üzengetnek egymásnak a vidám japó arcok.

Azóta nem tudom hova lett ez az előny.

(#5049) max-pain válasza qnadam (#5046) üzenetére


max-pain
senior tag

En ezzel tisztaba vagyok (lasd 4940-es hozzaszolasom) :)
Viszont ne hasonlitsunk mar egy kb ket evtizeddel ezelotti helyzetet a maihoz egy olyan szegmensben ami iszonyatos fejlodesen es novekedesen ment keresztul. Az emberek reszerol is masok lettek az elvarasok...

(#5050) dchard válasza max-pain (#5049) üzenetére


dchard
veterán

Nézd, én azt gondolom, hogy a probléma nagy részét a VoLTE bevezetése jelenti. A provisioning-gel kapcsolatos problémákat meg fogják oldani, mint ahogyan már ma sem olyan súlyos a helyzet mint akárcsak 2-3 éve. 3-5 év múlva az összes EU-s 4G hálózat VoLTE képes lesz, és ennyi idő alatt a telók nagy része is kiforog. De ami a lényeg: a 8-10 évvel ezelőtt vásárolt telefonok tulajdonosainak senki nem ígérte, hogy 20 évig használhatják majd a készüléküket, a többség érdeke pedig az, hogy a régi technológia gyorsabb ütemben tűnjön el, így a szolgáltatók gyorsabb és jobb minőségű kapcsolatokat tudnak kínálni úgy, hogy közben nem kell a bugyit is kicsengetni havidíjra.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.