Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#42001) csaszi75 válasza initio (#41985) üzenetére


csaszi75
senior tag

Keríts egy haramadik telefont, azzal menj fel a voda hálóra ezekkel a SIM-ekkel.. és utána vissza..

(#42002) initio válasza 4Grider (#41992) üzenetére


initio
csendes tag

A sebességgel kapcsolatosan: A Yoda sosem volt a sebességéről híres ( messze a Telenor volt a leg stabilabb, leg-gyorsabb, legjobb, ameddig nem jött a ' Ez nem egy búcsú ' ) De ha minden jól megy, akkor a fejetlenség tetőzésében követendő a példa :D hogy: Ez a kis csomag csak 100Mbiten megy, ez meg kicsit többön, a korlátlan csomagban korlátlan a sebesség, AMI a valóságban az volt hogy: Minden csomag annyival ment amennyivel a cellán kifért :D
Talán itt is megmarad ez :D mert csak úgy elfelejtik :D :D :D

Bár ne vegyük el hogy ez nem egy Telenor, Ez NERAfone, a max sebessége LTE+ esetében 33Mib ( Győr, bázisállomástól légvonalban 50 méterre :D :D )
Relytélyes a Telenor Sima LTE-n 140 körül, LTE+ esetében mértem vele 290-et is :D
Legalább arra roamingolna :D nagyobb öröm volna :D

HSP Computer

(#42003) initio válasza csaszi75 (#42001) üzenetére


initio
csendes tag

vágül csak sikerült: LTE+ R ( Roaming ) Volte is van.
A Volte nyűg kapcsán: ( kéretik nem megkövezni, ez magánvélemény!!! )
A mobil az Samsungnál indul S23 Ultra, Tab S8 Ultra ( előtte S22 Ultra, Note20 Ultra, Note10+ ) és ott is fejeződik be!

1.) Bootloader kinyit ( Ezen okból számomra a HUA nem is eszköz mióta nem nyitható )
2.) Kernel átír, band-lista frissít, felbuildel (nehéz, de nem ördögtől való)
3.) FW: DR ketan rom, saját átirata XEH/DTB
4.) Nyilván a saját buld a legújabb AOSP-ből! jelenleg: A13 (van már 14 is, tudom: időhiány)

És minden ilyen gond megoldódik, mert:

a.) BL kinyit: Ura vagy a saját eszközödnek, nem user-ja :D Főleg amennyi pénzbe kerülnek manapság ez a szabadság alap lenne! ( igy HUA: Kuka, Annak utángyártottjai XIA meg REALME és társai hulladékok alapból szóba SEM kerülhetnek , ahogy a Samu alsó, és közép kategóriásai sem --> Ha valamit csinálunk, csináljuk jól, ha valami lehet jó akkor legyen is az elve alapján --> Nyilván kinek mi a fontos a pénz beosztásakor )
b.) Skálázható minden IS, és egy ilyen esetben nem kotlik meg a,b,c,d, szolgáltatás, mert pár terminal command-al orvolsolható minden IS.

És ha így jársz el akkor láss csodát:

Ez csak egy egyéni nézet, kérem ezt tiszteletben tartani olvasás előtt!

HSP Computer

(#42004) pumpedlix válasza Debilon (#41995) üzenetére


pumpedlix
tag

Valóban nem olvastam vissza viszont a válaszod segített és már működik. Köszönöm :R

(#42005) initio válasza DrBubo77 (#41989) üzenetére


initio
csendes tag

Ha elértés történt, és nem te törölted, akkor bocsánat. Megértem a rend fentartásának szükségességét, csupán arra céloztam, hogy ma puskaporos a digiseknél a levegő, így kicsit lehetne " érzékenyítési-tréningen-átesettebb " a moderáció. Bocsánat ha túl-toltam, vissza a témához! És köszönöm a helyreigazítást! Annak igazságtartamát elfogadom!

HSP Computer

(#42006) Gézengúz válasza dzf007 (#41996) üzenetére


Gézengúz
addikt

Lehet ezt így is.

Így elég hiteles??
[link]

(#42007) ricsi99 válasza initio (#42005) üzenetére


ricsi99
addikt

Teljes mértékben megértelek.. Megyek én is veszek pezsgőt az "új korszak" szülinapja alkalmából...
Topicgazda... Mivel a digi mobil a mai nappal megszünt... (technikailag lekapcsolták) így szerintem zárhatod ,mint a múlt szép eméke...
Vagy átnevezheted 4IG-re ,hogy tudjuk kit kell dicsőíteni e nemes technikai újításért...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42008) initio válasza ricsi99 (#42007) üzenetére


initio
csendes tag

Ezt adom :D
Bár ne zárjuk, csak nevezzük 16:00-ig -re :D

HSP Computer

(#42009) dzf007 válasza initio (#42008) üzenetére


dzf007
aktív tag

Én 16:10-iG vagyok... :DD

(#42010) brumicica


brumicica
tag

Én szifonon nagylelkűen engedélyeztem az automatikus appfrissítést a digi adatkerettel, mert a munkahelyi levelezés miatt muszáj volt. Érdemes odafigyelni, hogy roamingban ez nem lesz automatikus!

[ Szerkesztve ]

(#42011) dzf007 válasza Gézengúz (#42006) üzenetére


dzf007
aktív tag

Ha lehetne utólag szerkeszteni én is linkelném a képet..Bár így egy kattintással kevesebb, ha beszúrom.. :B

(#42012) PELLE válasza Debilon (#41911) üzenetére


PELLE
tag

plusz ha akarsz netet, akkor az adat roamingot is engedélyezd

Köszi, azonnal lett net, addig az ajánlott beállításokkal sem volt, a hívás amúgy ment állítgatások nélkül is.

(#42013) qnadam válasza ricsi99 (#42007) üzenetére


qnadam
veterán

mint szolgáltatás nem szűnt meg. vagy zárjuk be a netfone topikot is?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42014) Zsolt7981


Zsolt7981
tag

Érden tűrhetetlen a sebesség

[ Szerkesztve ]

(#42015) StarKiller89 válasza Zsolt7981 (#42014) üzenetére


StarKiller89
senior tag

:(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23

(#42016) Foose


Foose
addikt

Na az összefoglalóban a lista,melyik készülék volte roaming képes,szóval már nem várok változást hívás terén,marad a gsm hálózaton telefonálás :(( :((( huawei p30 pro nem volte roaming képes.... :(

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#42017) ggabor02 válasza knuckle (#41879) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Ezeken is túl vagyok. Napközben nem volt időm válaszolni.
Eddig hibátlanul ment ezen a készüléken a Digi Volte. Az átállás után eltűnt az ikon is, azóta nem is megy. 9-10 másodperc alatt épül fel egy hívás, a hangminőség borzalmas. A bejövő hívások nagy része meg sem jön. A készülékben a másik kártya Telekomos, azon továbbra is hibátlanul megy.

Valakinek Mi12T-n megy?

(#42018) Lacarr1


Lacarr1
csendes tag

Mielőtt itt panaszkodtok előtte jelentsetek hibát, egy szűk körnek volt csak teszt időszak nyilván minden ki buktató ott nem derült ki.

(#42019) 4Grider válasza Zsolt7981 (#42014) üzenetére


4Grider
nagyúr

Budatétényben meg sokkal jobb lett: 55.5/4.4 (3CA)

(#42020) .DLL


.DLL
veterán

Sziasztok!

Mobilom nem kapcsolódik fel az új hálózatra, ki van szürkítve a térerő jelző is.
Xiaomi Mi 5 + Lineage OS. Dual sim-es, a másik slot-ban egy Vodás kártya van, az ugyan úgy üzemel mint eddig. A digis is tökéletes volt eddig.

Beálítások menüben:
Hálózat és internet --> Mobilhálózat --> Speciális --> Hálózat automatikus választása:
Itt a kapcsolót kikapcsoltam, elkezdett tekerni, majd talált három hálózatot: Telekom, Telenor, Vodafone HU --> erre kattintottam, de nem történt semmi változás, visszajött ugyan úgy a szürke térerőjelző. :F Hívni nem lehet, stb.

Bármi ötlet? Előre is köszi!!

Szerk.: családomnál se megy úgy tűnik, egyik egy Samsung A40 azt hiszem, nagymamámnak meg egy nyomógombos "butatelefonban" van és mindkettőnél azt mondja hívásnál, hogy átmenetileg nem kapcsolhatók.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#42021) I


I
tag

Mi11-en, még reggeli mérés, Budapest, Jászberényi úti felüljáró környékén:
Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test
Ha így maradna, elégedett lennék :K (101/26 Mbps)
[Speedtest kép]

[ Szerkesztve ]

Have a nice day!

(#42022) vallentb


vallentb
csendes tag

Voda 5g hálózata elérhető Digis kártyával? Gondolom ez felejtős egy darabig. :))

(#42023) ricsi99 válasza qnadam (#42013) üzenetére


ricsi99
addikt

Digi mobil szolgáltatás megszünt...vodafone-van átcimkézve... ha jól esik hivhatod digi-nek is ... de akkor ugyan olyan nagy kalap xxx marad... egyenlőre pótolták az eddig kiesett ügyfeleket... jövöre amikor majd árat is felemelik a nemzeti szinvonalra... de azt nem várom meg náluk.. pesten oké de vidéken ahol én élek ott híresen csodás a térerő... speciel most mobilnetröl a messenger-videohivás is szétbontogat.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42024) nyitom válasza I (#42021) üzenetére


nyitom
aktív tag

A fullhd videók is mennek? Nekem Kelenföldön az átállás óta el sem indulnak, igaz a sebesség az eddigi 17/ 5 ről visszaestek 3/4 környékére. :W

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#42025) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Hagyományos telefonon, hogy lehet Vodara váltani? Nem tudok odamenni az ismerősömhöz, javasoltam a ki-be kapcsolást, de semmi változás. Vészhelyzet felirat van rajta, ha hívom azt mondja az automata, pillanatnyilag nem kapcsolható.

(#42026) csaszi75 válasza pinnacle (#42025) üzenetére


csaszi75
senior tag

Bellításokban van hálózatválasztás, meg kell keresnie.
Ma a szomszéd néninek simán ment EVOLVEO készüléken a kézi hálózatválasztás beállítása..
De ezt le is ítrták a tájékoztatóban.. Előbb kézi... majd később egy teszt automatikus és utána restart.. ha felmegy, akkor maradhat..

[ Szerkesztve ]

(#42027) Lackooo84 válasza .DLL (#42020) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ellenőrizd, hogy a 2G-4G-hez kapcsolódás van e kiválasztva. Roaming engedélyezve van?

The Truth is out there...

(#42028) 392mhz


392mhz
kezdő

Alcatel mw40v modem, digi kartya. (Csak nezetesre hasznaltam, hasznalnám)
Autom csatlakozas nem megy.
Kezi halozatvalasztasnal kilistazza az osszes halot, mind Forbidden, es ha kezzel ramyomok a Voda 4G -re, nem csatlakozik, ha 2G -re, akkor sem.
Roaming engedelyezve, Ausztriaban, Horvato-ban mukodott.

Miert irja az osszesre hálóra, hogy forbidden??
Mit lehet ezen kivul meg kiprobalni?

[ Szerkesztve ]

(#42029) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Azt vettem észre, hogy a VoLTE roaming nélküli telóimmal (Honor 8, S9+, nova 5t) jóval kisebb sebességeket mérek hiába van CA, mint azzal ami tudja a roaming VoLTE-t (Honor 50). Míg előbbiekkel olyan 60-30/30-25 addig a Honorral 150-100/50-30

The Truth is out there...

(#42030) zelikocc válasza ricsi99 (#42023) üzenetére


zelikocc
senior tag

"Digi mobil szolgáltatás megszünt...vodafone-van átcimkézve..."

Akkor hogy lehet az, hogy ugyanúgy Digis IP címed van, ugyanúgy a Digi központja szolgál ki, a Digi rendszerében vannak az ügyféladataid és a SIM kártyád is Digis?
Nem szűnt meg (még) csak a tornyokat kapcsolták le, a szolgáltatás továbbra is megy roamingolva. Ugyanúgy nincs köze hozzád a vodásoknak, mint ahogy egy külföldi szolgáltatónak sincs köze az előfizetésedhez. Csupán a rádiós hozzáférés a telefon és a torony között, illetve a központ és a torony közötti hálózat ami Vodafone, a többi része még mindig Digi.

Majd ha SIM kártyát cseréltetnek veled, akkor fog megszűnni teljesen.

(#42031) ricsi99 válasza zelikocc (#42030) üzenetére


ricsi99
addikt

"Vodafone"... (vagy 4ig).. .szolgáltatást kapok... ha neked a sim kártya (ami csak egy azonosító) vagy ügyfélszolgálat ,vagy a számlán szerelpő név vagy ilyesmi jelenti a DIGI-t , hát lelked rajta....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42032) csernak75 válasza ricsi99 (#42031) üzenetére


csernak75
senior tag

Szia. Dual sim telóban ha váltok a 2 kártya között ezt látom:

Ha vodás mobilnetem lenne nem ezt látnám, téged a neten bármilyen weboldal, szerver továbbra is digisnek lát. Mivel az ő központi rendszerüket használjuk. (Még)

(#42033) viktorhu válasza ricsi99 (#42031) üzenetére


viktorhu
veterán

Egyelőre más APN, más díjszabás, más szerződés, más alkalmazás más lehetőségekkel, más routing, a belföldi roaming miatt akár más technikai problémák is. Még nem indokolná semmi a topic zárását / összevonását.

(#42034) viktorhu válasza Zsolt7981 (#42014) üzenetére


viktorhu
veterán

Én nem kaptam ilyen száguldozós sávszélességeket, kb. fél megabit lett a letöltésem (Windows 10) :)

(#42035) zelikocc válasza ricsi99 (#42031) üzenetére


zelikocc
senior tag

Azt hiszem erre szokták mondani erre felé, hogy eléggé fogalmi tévedésekben vagy. Ragaszkodsz a hülyeségedhez, pedig többen is leírtuk hogy ez nem így van.

Ezekszerint ha te elmész Ausztriába és roamingolsz az A1 hálózatán mondjuk Telekomos előfizetéssel, akkor te onnantól már nem Telekomos vagy, hanem A1-es vagy és A1-es szolgáltatást kapsz? Miközben mindenben a Telekom maghálózata szolgál ki? (kivéve a ráadiófrekvenciás hálózatot)

[ Szerkesztve ]

(#42038) ricsi99 válasza zelikocc (#42037) üzenetére


ricsi99
addikt

Igen
Véleményt nyilvánitottam
Ti meg megmagyarázzátok ,hogy a "tények" mást mondanak
Legyen ,higyjetek benne ... jóvanazúgy.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42039) mucsgyver70 válasza ricsi99 (#42038) üzenetére


mucsgyver70
aktív tag

Ugyan az a tulaj, de 2 külön cég. Még midíg digi-s ügyfél vagy, a vodafone-nál semmit nem tudsz intézni.

(#42040) fsp válasza DrBubo77 (#40812) üzenetére


fsp
csendes tag

Sziasztok ! Az adat csak úgy megy ha a roaming be van kapcsolva, nem megyek külföldre mostanában okozhat ez gondot? A hálózatválasztást kézzel kellett megoldani ezután már ment a telefon szolgáltatás.

(#42041) ricsi99 válasza mucsgyver70 (#42039) üzenetére


ricsi99
addikt

Látom népes a csapat.
Most miért engem győzkődtök?
Az összes felsorolt érvetek-et hiába mutogatom itt a telefonomnak itt vidéken.
Faca 2g-s telefon hangminőség lett és tetűlassú net.
Majd kinyomtatom neki a hsz-eiteket... ráteszem és mondom ...működj
Utánna biztos jól fog menni megint...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42042) zelikocc válasza ricsi99 (#42038) üzenetére


zelikocc
senior tag

Mégegy okostojás aki a tényeket lehúzza a vélemény szintjére.
A tényekben nem kell hinni, mert bármiben is hiszel, a tény akkor is tény lesz. Hiheted hogy piros a hó, lehet ez a véleményed, ha a valóságban fehér, ami viszont már egy tény. Ezt ha nem fogadod el, az a te bajod.

Science dosn't care what you believe.

(#42043) mucsgyver70 válasza ricsi99 (#42041) üzenetére


mucsgyver70
aktív tag

Akkor reklamálj a vodafone-nál, kíváncs vagyok hogy ráznak le :D

(#42044) ricsi99 válasza zelikocc (#42042) üzenetére


ricsi99
addikt

Most neked miért fáj is az én véleményem?
Neked minden jó.. örülök neki..
Elnézést kértem minden fanatikustól... most mit vársz?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42045) DrBubo77 válasza fsp (#42040) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

A telefon beállításaiban az adat-roamingot be kell kapcsolni, hogy legyen adatforgalom.
Ha esetleg országhatár közelében élsz, akkor kapcsold ki a weben, vagy a Digi alkalmazásban a roaming opciót, hogy külföldi hálózatra ne csatlakozzon!

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#42046) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez amúgy kifietődő a Diginek hogy a V. hálózatát használja? Nincsenek többletköltségei?

(#42047) ricsi99 válasza bobalazs (#42046) üzenetére


ricsi99
addikt

1 a tulaj... de az már politika :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42048) zelikocc válasza ricsi99 (#42044) üzenetére


zelikocc
senior tag

Engem nem érdekel a véleményed, az mindenkinek lehet.
Ami zavart az az, hogy tényként állítottad be a véleményedet és a tényeket lehúztad a vélemény szintjére.

Végül azzal indokolod a véleményed, (miszerint törölni kell a topicot, mert ez már nem Digi hanem Vodafone) hogy nálad sokkal rosszabb a szolgáltatás mint korábban.

Oké. Teljesen érthető ha elégedetlen vagy, én is tudom hogy a voda hálózata sok helyen rossz (igen előfordul hogy a Diginél is rosszabb) és hogy összességében elmarad a másik kettő nagytól, de ezzel indokolni egy tök más kategóriába tartozó véleményt?

Mindegy, én részemről lezártam.

(#42049) mikk2000


mikk2000
őstag

Ma reggeltől kezdve a digi sim kártya megszűnt működni. Személyesen voltam az ügyfélszolgálaton ahol nem egyedül voltam ott ezzel a panasszal. De nem csoda hogy nem működik, mert valami abnormális roaming-voda dolgot találtak ki a szerencsétlenek, azért mondom hogy szerencsétlenek, mert ténylegesen nem működik a sim kártya, tehát a szolgáltatás ellehetetlenült, amiért amúgy fizetek. Olvasgattam a mai hozzászólásokat, de értelmes megoldást nem nagyon láttam, manuális hálózatkereséskor felhozza ugyan a voda hálózatát tiltott-ként, és így nem is enged rányomni sem, és nem is történik semmi hiába nyomok rá ahogy írta valaki.

(#42050) zelikocc válasza mikk2000 (#42049) üzenetére


zelikocc
senior tag

Először is: ellenőrizd a SIM kártya beállításaiban, hogy a Roaming+ mód legyen kikapcsolva!

Próbáltad 2G módban?
Adatroaming be van kapcsolva?
Esetleg töröld az APN-t és úgy próbálj csatlakozni manuálisan a Vodafonehoz.
A telefont is indítsd újra a próbálkozások között.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.