Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#23851) DevKiller válasza snooze (#23848) üzenetére


DevKiller
senior tag

Hidd el nekem, hogy te is ezt tennéd a helyükben. Nagyon sok ok miatt.
Először is egyedül maradtak mint mobilszolgáltató, Telekom,Vodafone mint tudjuk teljes a paletta. DIGI-nél ha rendes iramban elindul minden akkor ott is teljes.
Legkevesebb frekit szerezték a tenderen a 700MHz-en, míg a többiek 2x10-et ők csak 2x5-t. 2100-at nem is tudtak elhozni.Izzadnak majd sokat, és próbálják menteni a menthetőt, ezért támadják mindenhogy a DIGI-t.
100 giga neteket osztogatnak, mert fél a seggük. :))
Ha a DIGI mint olyan teljes körű lesz, szerintem a Telenor kifog szorulni.

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23852) sifarr válasza radio100jozs (#23846) üzenetére


sifarr
senior tag

Ebből lejön 1,07 Ft ÁFA, ebből lejön 2 Ft kommunikációs adó, és még ott van az 1 Ft körüli kapcsolási díj. Tényleg csak fillérek maradnak a Diginél a hálózaton kívüli hívásoknál.
Nem kapcsolási, hanem hívásvégződtetési díj, a mértéke pedig 1,71.
A hívásvégződtetési díjat nem szabad egy az egyben ráterhelni a hálózaton kívüli hívásokra. Ugyanis igaz, hogy kimenőnél ezt fizetni kell, viszont bejövő hívás esetén pedig a DIGI-nek is fizet a többi szolgáltató.
A DIGI veszteségét pont az növeli, hogy a tesztelők elsöprő többsége kimenőre a DIGI-t használja, mert kedvező az 5 Ft, viszont a főszáma továbbra is a két T-nél vagy a Vodánál maradt, azaz a bejövőket ott fogadja.
Én megszüntetném ezt a "teszt" időszakot, már ezért is. Azt sugallja, hogy a DIGI lesz vagy nem lesz. Ezért azok sem viszik át a DIGI-hez a számukat (ott fogadják a bejövőt, bevétel a DIGI-nek), akik pedig nyugodtan megtehetnék a használati szokásuk alapján.
Én pl. 2 hónapja vittem be a számom. Van egy prepaid számom a lefedettségi lukak miatt. Ha DIGI-n nem vagyok elérhető, akkor erre a DIGI átirányítja a hívásom (4 Ft/perc). 2 hónap alatt összesen 4 ilyen átírányított percem volt.
Megtehetnék ezt sokan, segítve a DIGI talpon maradását.

(#23853) DevKiller válasza sifarr (#23852) üzenetére


DevKiller
senior tag

Ott van a hűség ami köt pl engem is. Egyszerűen lehetőségem nincs az év végéig elsődlegesként használni a DIGI-t mi közben meg a Vodának tejelek. Majd ez akkor változik, és remélem, hogy már tisztábban fogunk látni mint most :K

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23854) nyitom válasza sifarr (#23852) üzenetére


nyitom
aktív tag

Én már nyár közepe óta eljöttem a magentától, áthozva az ottani két számomat és eddig nincs okom panaszkodni, nekem tökéletes. Igaz én főleg budapesten használom illetve nyáron a balatonnál használtam. A hanghívás és a net is jó. Havi szinten 15-20 ezer forintot spórolok havonta. :R

[ Szerkesztve ]

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#23855) z67


z67
őstag

Én is áthoztam a huszonéves privát számomat, ami egyelőre tartalék. Viszont vicc, hogy számtalan helyről képtelenek megoldani az SMS beérkeztetését, beleértve hazai bankokat is, de ilyen a Curve is, meg jó néhány kevésbé fontos hely. Így azért a más számot semmiképpen nem hoznék be.

(#23856) sifarr válasza DevKiller (#23853) üzenetére


sifarr
senior tag

Majd ez akkor változik, és remélem, hogy már tisztábban fogunk látni mint most
Szerintem minden lényeges kérdésben most is tisztán lehet látni.
0. A topic hozzászólói nem reprezentálják a fogyasztói rétegeket, igényeiket. Tehát nem innen kell kiindulni.
1. A DIGI nem adhatja fel, mert akkor realizálná az össezes eddigi ráfordítást veszteségként, a mobilüzletág megszüntetése is további veszteséget jelentene. Eladni az ügyfeleket nem tudná, legfeljebb a leszerelt vas egy részét töredékáron. Ezért akkor se adhatja fel, ha nem nyer 900-as aukción.
2. Ha nyer a 900-as aukción (szeretném), akkor az a területi lefedettséget megoldaná. Viszont akkor sem lenne akkora kapacitása, hogy adatforgalmi részen versenyezhessen a jelenlegiekkel. Minimum 4-500 ezres előfizetői bázis kell a nullszaldóhoz. Ekkora tömeget jó minőségű és olcsó adattal nem tudna kiszolgálni. Ebből következik, hogy a hangalapú szolgáltatás még fontosabb is, mint az adat.
3. Jelenleg a mobilelőfizetések 30 %-a prepaid. Valószínű, hogy az 1 millió DIGI előfizető 30 %-áak is prepaid mobilelőfizetése van. Ez 300 ezer előfizető, átlag egy családtagot hozzáadva 600 ezer. Ők elhasználnak 0,5-3 giga adatot és 9, 19, 25 forintért telefonálnak. Ők a talán legfontosabb, legkönnyeben megszerezhető célcsoport. Kapnak 5 gigát egy ezresért, a hívás marad mint a tesztcsomagban. Nekik is kényelmes, nincs töltögetés, se adategyeztetés. A T, T és V szolgáltató 5-6 ezer körüli postpaid előfizetéseinek is komoly konkurenciát jelenthet egy ilyen DIGI csomag.
4. Azt tartom legvalószínűbbnek, hogy a tesztidőszak után több díjcsomag lesz a DIGI-nél. A legkedvezőbb - hasonló mint pl. 3-as pontnál - a fullcsomagok (internet, tv, vezetékes telefon, mobil) estében, kisebb csomagok esetében drágább.
Hogy meddig tart a tesztidőszak? Mi lesz júliustól?
Nem tudom, de április végén kiderül, lesz-e hosszabbítás vagy jön az élesüzem.
Jogilag a "teszt díjcsomag" csak elnevezésében teszt, egyébként megfelel bármely szolgáltató bármelyik postpaid csomagjának. Sehol sem olvasható (én nem találtam) a DIGI ÁSZF-jeiben utalás a tesztidőszak specialitására. Maga a szó sem szerepel, csak a díjcsomag elnevezésében. Azaz minden változtatást 60 nappal korábban közzé kell tenni.

(#23857) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

En arra várok, hogy végre bekapcsolják a Dunantúlon az összes engedélyezett tornyot. Ahogy nézem minimum 50 toronyra az építési engedélyt már megadták.

Gondolom a koronavírus az oka a késlekedésnek.

Jó lenne tudni a státuszát ezeknek.

(#23858) mtx1111


mtx1111
csendes tag

Sziasztok!
A Digi betelepült a tömbünkbe. Gondoltam váltok. Bementem az ügyfélszolgálatra szerződni. Terveztem, hogy pattintok egy SIM-et is. De azt mondták, hogy csak bekötés után tudok igényelni. 45 napra vállalták a telepítést. Kérdésem, hogy tényleg csak aktív szolgáltatás mellé jár a SIM, a szerződéskötés nem elég?

(#23859) DevKiller válasza mtx1111 (#23858) üzenetére


DevKiller
senior tag

Igen. Csak akkor kaphatsz SIM-eket mikor a bekötés megtörtént, mert jelenleg az otthoni számlához csapják a mobilt is.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23860) DevKiller válasza sifarr (#23856) üzenetére


DevKiller
senior tag

Ha elfogadod a véleményemet, a DIGI sosem fog olyan hálózatot működtetni mint a Telekom.
Nem is arra mennek, hogy 300mbps vagy bármi ilyesmi. Ezt még otthon sem sikerült nekik elérni, ennyi év után is az orange és társai veri őket.
Ámde nem is ez a cél. sokkal közelebb pakolják a tornyaikat egymáshoz mint a többiek itt és Romániában is. Itthon ugyebár az 1800-as 4G ott pedig a 2100-as 4G miatt. Így GSM-en, vagy bármi más technológián ha szereznek "alacsony" frekit a lefedettségben beltéren szerintem verhetetlenek. Gondoljunk bele hogyha a DIGI 1800-assal fedeget le településeket és ott bekapcsol mondjuk egy 900-at, akkor gyakorlatilag a településen folt nem marad.
Erre kitértem már, hogy ezzel a többiek lyukait is kitudja használni és szolgáltatni ott, s egy ottlakó akkor már olyan szolgáltatót választ aminek normális lefedettsége van ott ahol lakik.
Valljuk be, hogy ennyi év után is vannak a nagyoknak hézagjai, és ezt szépen kitudják használni :K

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23861) mtx1111 válasza DevKiller (#23859) üzenetére


mtx1111
csendes tag

:R

(#23862) p2pp válasza DevKiller (#23860) üzenetére


p2pp
őstag

Like! :)
Itt és több helyen is csak "E" van!
De nyomassuk az 5G-t. :)
Innentől kezdve, mivel használható,
pont nem érdekel, h 10-et vagy 450-et mutat
az Ookla Speedtest a kijelzőn.
Ja és ez Paneldzsungel.
Digi vezetékes még sehol sincsen itt.
Az agyonszidott Digi meg full térerőn van!!!
Nagyon jó helyeken vannak a bázisok!
A többi 3 meg a környéken nincs itt sem.
Már többször írtunk a többinek, de le........
Pedig bőven lenne pénz a foltokra!!!
Most meg csupa öröm, bódottság van! :)
Hajrá Digi!!!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#23863) sifarr válasza DevKiller (#23860) üzenetére


sifarr
senior tag

Ha elfogadod a véleményemet, a DIGI sosem fog olyan hálózatot működtetni mint a Telekom.
Hát, ezt csak nagyon nehezen fogadom el, illetve egy dolog miatt igen: ugyanezt írtam én is. :K Hogy a DIGI nem lesz olyan, mint a Telekom. Csak én üzleti oldalról közelítettem meg.
Én először radio100jozs-ra reagáltam, a hívásvégződtetési díj kapcsán és a főszám áthordozásának kérdésében. Aki fel tette azt a kérdést is, meddig bírja a DIGI?
Te rám reagáltál, hogy hűség miatt kötve vagy év végéig, ezért nem lehet neked elsődleges a DIGI. De akkor már tisztábban lehet látni a DIGI ügyében.
Na, erre írtam, hogy minden lényeges info már megvan, amelyek alapján a DIGI mobil jövője felvázolható. Nem műszaki, üzleti oldalról írtam. Műszaki oldalról csak annyit, ha nyer 900-on, a kapacitásban akkor sem közelítheti meg a nagyokat.
Nem lehet üzleti modell a "többiek lyukainak kitöltése", lesz, marad a DIGI-nek is luk.
A nagyok hálózatát is "megfekteti" a sok ajándék giga, amit mostanában osztogattak. Lásd pl. a Vodát, ahol nem ritkán a 3G gyorsabb, mint a 4G. Pedig sokkal több frekije van, mint ami a DIGI-nek kinéz a bizonytalan 900-at is beleszámítva.
Lehet sűrűbben telepíteni a cellákat, de az növeli a beruházási és az üzemeltetési költséget is. 1-1 cellának van egy kapacitása, minél többen használják a cellát, annál jobban esik az 1 főre jutó kapacitás, sebesség. 2-3 megabit azért kell az átlagfelhasználónak a normális használathoz.
Minimum 4-500 ezer szükséges mobilelőfizetőről írtam. Több még jobb lenne.
Mert a DIGI nem lesz Telekom, Telenor, Voda épp ezért a hálója nem bírja majd el 50-100-150-korlátlan adatforgalmú előfizetőket. Ha a "kínálatot" növelni nem lehet, akkor a "keresletet", felhasználást az előfizetési díjon keresztül szabályozni kell. A névleges sebesség a gyakorlatban jelenleg is leesik az ötödére. Jelenleg sokan kvázi korlátlan netként használják a DIGI-t. Háromszoros előfizetői számnál ezt már nem bírja a háló.
2018-ban az okostelefonos adathasználat átlagosan 2,5 giga volt, prepaid előfizetéseknél jóval kevesebb. A többi eszközben (pl. tablet, router) 15-20-szorosa. 2019-ben ezek a számok nőttek.
Ezért írtam, hogy a fő célcsoport a prepaidszegmens, valamint a kisebb, legfeljebb 3-5 gigát használók köre. A DIGI-nek az átlagfogyasztást 5 giga alatt kell tartania, nem véletlenül írtam 5 gigás csomagról. A teszt sokkal inkább erről, az átlagos adatfogyasztás tesztjéről szól, mint műszakiról, arra bőven elég lett volna 6 hónap.
És bizony ez azt is jelenti, hogy a nagyforgalmú tesztelőket le kell majd építeni. Ahogy a mostani Telenor is leépíteni akarja a Hello Data csomagot (nem bírja a háló), amelyet a norvég Telenor az eladás előtt, csak az ügyfélszám növelése miatt vezetett be. Adni könnyű, visszavenni viszont nehéz. Már a tesztcsomagban 5 gigás határt kellett volna beírni. És promócióként adni visszavonásig 10-20-gigát (és nem mérni teszt okokból). Így is örült volna minden tesztelő. Amikor ezt le kell csökkenteni, akkor viszont sok tesztelő csalódni fog.
Veled ellentétben (De ha ott is buknak, akkor szerintem vége van.) szerintem pedig a DIGI mobil fennmaradhat akkor is, ha nem nyer 900-on. Egy jól pozicionált és megnyert célcsoporttal nem irreális egy nullszaldós, minimálisan, elviselhetően veszteséges mobilüzletág fenntartása. Neccesen (fapadosan) a háló is elbírhatja. Nem "univerzális" szolgáltatóként, hanem szorosan a vezetékes szolgáltatásokkal egy csomagban. Az igénybe vett szolgáltatások számának függvényében eltérő díjú mobilcsomaggal.
Hogy végül mi lesz, azt majd meglátjuk.

(#23864) DevKiller válasza sifarr (#23863) üzenetére


DevKiller
senior tag

Ki fog minden derülni. De még egyszer ugyanabba a hibába nem fognak beleesni. Szóval én is bizakodom :K

Részben a "tisztábban látást"-t arra is értettem, hogy nekem lefedettségileg mennyire lesz használható. Jelenleg nem nagyon itt borsodban, Miskolcon beltéren sok helyen gyenge, itthon csak a kertbe mutatja meg magát. De hát tesztidőszak bármikor változhat minden.
A számokról meg még annyit, hogy én azért is kértem kártyát mert a vodás számom az egy teleszemetelt szám amit pont nekem osztott a Voda. Így a DIGI-t fogom megtartani mint főszám. Csak teljen le a hűség időm és remélem, hogy addigra elérünk odáig, hogy nekem is alternatíva legyen :K

Szerk: Lyukakról még annyit, hogy mivel nem a többiekre telepszik inkább, hanem külön van így nem ott lesznek. Sok mindent ki lehet nekik használni amit a többi nem úgy csinál. Egyébként szerintem 10 gigás csomag lesz. Csomó belföldi perccel és eu-s percekkel. Elvégre ilyen csomag nálunk olcsón még nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23865) sifarr válasza DevKiller (#23864) üzenetére


sifarr
senior tag

De még egyszer ugyanabba a hibába nem fognak beleesni.
Ezt én is remélem. De a múlt hibái adnak okot félelmekre.

a vodás számom az egy teleszemetelt szám amit pont nekem osztott a Voda.
Számot tudatosan kell választani, a szolgáltatókat is vizsgálva. A Telekom a teljes számspektrumot használatba vette 200 fölött és folyamatosan bővít alatta is. Itt a legkisebb az esélyed, hogy rövid ideig pihentetett számot kapj. Nálunk a főszám mindenkinek elsőként használatba vett szám. Most tartalékszámot a Telekomtól vettem. Nem is kaptam sms-eket, hívott rajta senki. Kivéve Győrffy Pált karatén ügyben. :DD Tehát a szám jó.

Egyébként szerintem 10 gigás csomag lesz. Csomó belföldi perccel és eu-s percekkel.
A 10 gigát sokallom. Kifejtettem, miért. Az 5 mellé opcióként +5-10 vagy több beleférhet, de + díjért.
Nem hinném, hogy olyan lesz a csomag, miszerint pl. 2 ezerért 5 giga és 1000 perc belföldi és EU-s hívás. Ez a DIGI-nek nem érné meg. Alacsonyan kell tartani az előfizetői díjat, mert ez a vonzó. Főleg a prepaid-es célközönségnek, akik arra szocializálódtak, hogy eldönthetik, hogy mennyit költenek. Az 5 forintos percdíjjal többet lehet elérni átlagosan, mint egy hangalapú előfizetői díjrésszel. Ha sok benne a perc, akkor sokaknál a "nem használom ki" érzetet növeli. Ha csak 5 a percdíj, akkor ez a "beszélhetek sokat úgyis olcsó" érzést erősíti és növeli a fogyasztást.
Ebben is jobb lett volna mondjuk 8 forintos teszt percdíjjal indítani és az élesnél csökkenteni a percdíjat 5-6-ra.
Valamint legfeljebb 2 csomag lesz. 1 a fullcsomag (3 szolgáltatás) mellé, 1 pedig az 1-2 szolgáltatást használók számára.

(#23866) DevKiller válasza sifarr (#23865) üzenetére


DevKiller
senior tag

Nem is 1000 belföldi és külföldire gondoltam, hanem mondjuk 200-ra. Amit egyaránt belföldre és külföldre is lehet használni. Nekem ez a csomó, bár igaz nem mind1, hogy milyen felhasználási módot nézünk. A 10 giga meg szerintem reális, ha a Román DIGI bevállalta évekig a 10 gigát 3G-re(15/4,6 le/fel töltési seb) amit mondjuk már letoltak 5-re, de évekig 10 volt akkor itthon a nagyobb elméleti sebességgel rendelkező hálózat nem is azt mondom, hogy repesni fog, de elbírja majd. Ne felejtsük el azt sem, hogy rengeteg tesztelő simán oda veri a 80 gigát. ugyebár ez 10 gigával 8 sim. Arról nem is beszélve, hogy a DIGI "szépen" lassít nem úgy mint azt régebben a többiek csinálták. a 200/200 kbps azért elég sok mindenre elég, legalább is szerintem. Ezzel a stratégiával fognak indulni és valóban nem a jelenlegi Red-esek stb a cél és szerintem sose lesznek azok. De azt sem felejthetjük el, hogy a nagyoknak majd erre választ kell adni ha oda érünk. :K

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23867) trec12 válasza sifarr (#23865) üzenetére


trec12
addikt

Egy akár korlátozott nemzeti roamingnak talán semmi realitása nincsen de a nem lefedett területen nem lenne rossz - nyilván magasabb díjért - használni a Digis számot, hogy a Digi ezen ne veszitsen. Így nem kellene másik szolgáltatótól SIM kártya. Csak ugye ebből meg nem igazán lehetne visszafordulni ha nem nyernek frekit. További kérdés, hogy melyik akarna egyezkedni a Digivel és ugye a Digi akar-e egyátalán?
Csak azért gondolok erre mert a 2022 még messze van mire az esetleges 900-as frekit használatba veheti....

(#23868) Teki1986


Teki1986
tag

Sziasztok!

Olvastam olyat, hogy bizonyos eszközökbe téve a SIM kártyát (pl. router) az eszköz le lett tiltva a hálózatról. Mire érdemes figyelni?
Van esetleg teljesen legális megoldás a megosztáshoz a mobilos HotSpot-on kívűl?

Köszi

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#23869) sifarr válasza DevKiller (#23866) üzenetére


sifarr
senior tag

Nem is 1000 belföldi és külföldire gondoltam, hanem mondjuk 200-ra.
Ekkora mennyiségért nem érdemes havidíjat szedni. Több összejön átlagosan a tényleges percdíjakból. EU felé pedig most is a belföldi, hálózaton kívüli percdíjat fizeted.

A 10 giga meg szerintem reális, ha ...
Ne vitázzunk ezen! Ez pont műszaki, kapacitás kérdés, hogy átlagosan mennyit bír el a háló a gyakorlatban. Pont ezt mérik, majd kiderül.

Arról nem is beszélve, hogy a DIGI "szépen" lassít nem úgy mint azt régebben a többiek csinálták. a 200/200 kbps azért elég sok mindenre elég, legalább is szerintem.
Ez műszaki kérdés is. Nem értek hozzá, de az én logikám szerint jobb, ha egy adatcsomag minél gyorsabban letöltődik és helyet ad az új igényeknek.
Másrészt a lassításnak akkor van értelme, ha a legtöbb szolgáltatás igénybevételét kényelmetlenné teszi. Pl. e-mail, banki applikáció még elmegy, böngészés, youtube már nem. A 200 szerintem túl sok. Nem lehet véletlen, hogy a többi jellemzően 32-re vagy legfeljebb 64-re lassít, illetve inkább letilt. :K

De azt sem felejthetjük el, hogy a nagyoknak majd erre választ kell adni ha oda érünk.
Már most is válaszolgatnak. A legnyilvánvalóbban a Telekom. Ő tart a legjobban egy 4 szolgáltatású DIGI-től az alsó fogyasztói szegmensben. A domino most opció csak a DIGI miatt él még mindig. Nem a Telenorral, Vodával konkurál ezzel az opcióval. Akkor elég lenne pl. egy 15 forintos egységes pecdíjú Domino Fix. Velük a maratonnal versenyez az adatforgalmi résznél.

[ Szerkesztve ]

(#23870) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Ebből látszik, hogy nálunk is működni fog, ahogy Romániában is. Ott sincs sok extra kapacitás.

4G network access speeds:100 Mbps download and 10 Mbps upload maximum estimated speed on 4G network (2600 Mhz band 38 - TDD)75 Mbps download and 21 Mbps upload maximum speed estimated on 4G network (2100 Mhz band 1 - FDD)3G network access speeds:15 Mbps download and 4.6 Mbps upload maximum speed (1) estimated on 3G (900 MHz, 2100 MHz)

[ Szerkesztve ]

(#23871) sifarr válasza trec12 (#23867) üzenetére


sifarr
senior tag

Egy akár korlátozott nemzeti roamingnak talán semmi realitása nincsen de a nem lefedett területen nem lenne rossz - nyilván magasabb díjért - használni a Digis számot,
Erre szerintem semmi esély. Ha lenne, akkor már rég lenne nemzeti roaming.

Régen vagy itt, vagy másik topicban írtam arról, hogy elvileg (!) a DIGI és a Telenor esetében lenne értelme korrekt kooperációnak. A Telenor adhatna vezetékes szolgáltatást, a DIGI pedig mobilt.
De ennek nincs realitása.
A DIGI elég "agresszív" árpolitikát folytat, ez a Telenor érdekeivel is ütközik mobilfronton. Tehát nem érdeke segíteni.
Másrészt a Telenorban tulajdonos az állam. Az állam pedig inkább erőfölényből szeret üzletelni. Ezért most a DIGI "kivéreztetése" folyik látható koreográfiával. Lásd 700 aukció. Telenor javasol, hatóság (állam) pedig kizárja a DIGI-t.
Mindenki azt nézi, várja, hogy meddig bírja a DIGI, esetleg bedől-e.
A Telekom és a Voda karosszékből nézi és kér egy kávét. A Telenor/állam pedig arra az esélyre vár, hátha megveheti tokostúl-vonóstúl.
Ezért látom neccesnek a 900-as aukciót is. Ki lesz valami találva ... :(((
Bár ne lenne igazam!

(#23872) DevKiller válasza Lajosnagy17 (#23870) üzenetére


DevKiller
senior tag

Ez annyiban már változott, hogy a 900-as 3G-t felvágták 4G-re és GSM-re, bár ez még nem mindenhol történt meg. Ott az általad említett értékekkel dolgozik a hálózat.
4G-n kicsivel kevesebb értékekkel dolgozik mint itthon. GSM meg ugyebár a jó beltéri lefedettség miatt kell.

Egy kis sztori ezzel kapcsolatban: Rengeteget beszélek Nagyimmal aki Romániában lakik és DIGI-s. egy nap nagyon rosszul halottam recsegett ropogott folyamatosan megszakadtak a hívásaink és ez folyamatosan így volt onnantól fogva. Na most egy 3G képes készüléke van, és a 2100 MHz-es 3G épp annyira ér be náluk beltérre, hogy rácsatlakozzon a telefon és kiírja a szolgáltató nevét kb, de valamiért nem váltott le neki GSM-re. Mióta voltam nála és átálítottam neki azóta fix 4 csíkja van bent. Jól beszívattak minket közel 1 hónapig nem tudtunk normálisan beszélni. Illene az ilyen átcsoportosításokról szólni az előfizetőknek azért.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23873) DevKiller válasza sifarr (#23871) üzenetére


DevKiller
senior tag

A Telenor adhatna vezetékes szolgáltatást, a DIGI pedig mobilt.
Fordítva de igen, értjük amire gondolsz.
Szerintem sem esélyes a belföldi roaming a DIGI árazása miatt.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23874) sifarr válasza DevKiller (#23873) üzenetére


sifarr
senior tag

Fordítva de igen, értjük amire gondolsz.
Ott a pont! :C

(#23875) sifarr válasza DevKiller (#23873) üzenetére


sifarr
senior tag

Illetve nem! Jól írtam! :K
A Telenor adhat vezetékes szolgáltatást (a DIGI hálózatán), a DIGI pedig mobilt (a Telenor hálózatán). Ez lehetne a kooperáció, ami nem lesz.

(#23876) trec12 válasza sifarr (#23875) üzenetére


trec12
addikt

(#23877) DevKiller válasza trec12 (#23876) üzenetére


DevKiller
senior tag

Na itt már boncolgatják az összeborulást:

A 700 MHz-es hálózatok üzemeltetése esetén azonban az eddig általánosan alkalmazott párhuzamos infrastruktúra-modell ilyen szűkös spektrumkerettel nem feltétlenül gazdaságos, ezért várható, hogy itt legalább kettő, de az is elképzelhető, hogy mind a három szolgáltató összefog annak érdekében, hogy befektetésük mielőbb megtérüljön.

Ha ez viszont megtörténik a Telenor nagyon jól jár ha belekerül. Ugyanannyi spektrumja lesz mint a többinek és nem fizettek annyit a blokkokért. Az a kérdés, hogy a Telekom és a Voda nem csak kettőjük között osztanák-e meg mert ők ugyanannyit szereztek, tehát ebből fakadóan az egyik nem részesül előnybe a másikkal szemben.

Egy biztos, a Telenor vagy nagyot kaszált vagy nagyot bukott. Ha nagyot bukott, véleményem szerint megnyílik a tér a DIGI számára is.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23878) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Szerintem, mindenkinek fájdalmas a DIGI mert előfizetőket fog elvinni és olcsó áraival meg is tudja tartani őket.
Szerintem a koronavírus miatt most késnek az új tornyok epitesével, habár az engedélyeket beszerzésével szépen haladnak. Ha májusban és júniusban sikerül felförgetni az epitkezéseket, akkor lehet, hogy július 1-gyel a tesztidőszaknak vége lesz,
különben 2-3 hónapos csúszás látok.

A Telenor részesedés is csak addig marad az Antenna Hungária tulajdonában ameddig Orbán Viktor a miniszterelnök, utánna szerintem eladják.
A Telenor tulajdonos lapátolja az osztalékot kifelé, tudják, hogy hosszútávon lehet nem lesz ilyen jó soruk. Kíváncsi leszek az előfizetők számának változására.

[ Szerkesztve ]

(#23879) Lajosnagy17 válasza n00n (#23648) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Nem tudnád valahova feltölteni az összes engedélyezett torony helyét egy Excel-ben? Nem tudjuk valahogy Google maphoz kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#23880) Lajosnagy17 válasza bksgbr (#23474) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Nem túl sok változás van, habár sok engedélyt szereztek. Remélem hamarosan felpörögnek építkezések a Dunántúlon.
[link]

(#23881) bksgbr válasza Lajosnagy17 (#23880) üzenetére


bksgbr
tag

Igen, sajnos nem sok a változás, alig egy-két új tornyocska...
Az utóbbi 4 hétben azt figyeltem meg én is, miközben készítettem a térképmentést, hogy volt olyan, hogy nem is változott egyik hétről a másikra a lefedettségi térkép.

(#23882) DevKiller válasza bksgbr (#23881) üzenetére


DevKiller
senior tag

Persze, hogy nem változik.
Mindenki aki külföldről jön 2 hét karanténba teszik. Na most ha egy Román munkás jön dolgozni mert mint tudjuk ők építik a hálózatot, akkor először két hét a karanténban s utánna mehet csak dolgozni. Nem tudom, hogy ilyen feltételek mellett vállalják-e, hogy jöjjenek ide dolgozni.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23883) DevKiller válasza DevKiller (#23882) üzenetére


DevKiller
senior tag

Persze kivétel az ingázók, de csak 30 km-es körzetben. Az meg egy Románia határtól nem 30 km ám.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23884) bksgbr válasza DevKiller (#23882) üzenetére


bksgbr
tag

Igen, sajnos a járvány lelassítja az építési folyamatot.

(#23885) sifarr válasza Lajosnagy17 (#23878) üzenetére


sifarr
senior tag

Ha májusban és júniusban sikerül felförgetni az epitkezéseket, akkor lehet, hogy július 1-gyel a tesztidőszaknak vége lesz,
Ez nem az építkezések alakulásától függ majd.
Kb 3000 település van, ebből 549 már lefedett. Viszont az 549 lakosságarányosan már 80 % feletti lefedettséget jelent. Budapest önmagában 18 % az agglomerációt nem is számítva.
A területi lefedettség ránézésre 50 % alatti, de a lakossági lefedettség számít. Ennyi elég az induláshoz.
Szóval más szempont fog dönteni a júliusi indulás kérdésében, nem az építkezés.

(#23886) Beniii06


Beniii06
őstag

Már lehet-e tudni konkrétan mi lesz tesztidőszak után?(szélesebb körben elérhető lesz-e a szolgáltatás, kb. havidíj/percdíj/adatforgalmi korlátos net lesz-e/mennyi GB lesz) ilyesmit?

Jelenleg nincs Digis előfizetésem, de érdekelne, legalább mobilnet szinten és ha tesztidőszak után elp is tudnék fizetni rá, kipróbálnám, mert elvileg lefedettség az van, ahol használnám.

"Got any other secret weapons?"

(#23887) fil válasza sifarr (#23885) üzenetére


fil
őstag

Azért ez a lefedettség nem ilyen egyszerű, hogy megszámoljuk hány települést jelölnek lefedettnek. Ahol én lakom ,elvileg lefedett - a település egy részén így is van - , de nálam se kültéri, se beltéri nincs. VoWifi-vel ugyan tudom használni otthon ,de azért az nem lefedettség. Úgy, hogy lakosság arányosan az a 80% csak a fantázia világa... Még sokat kell dolgozni rajta, vagy kell az a 900-as freki.

[ Szerkesztve ]

(#23888) sifarr válasza fil (#23887) üzenetére


sifarr
senior tag

Azért ez a lefedettség nem ilyen egyszerű, hogy megszámoljuk hány települést jelölnek lefedettnek. Ahol én lakom ,elvileg lefedett ..., de nálam se kültéri, se beltéri nincs.
A tapasztalatodat nem vitatom, de valamiből ki kell indulni.
A DIGI kültéri lefedettséget jelez a térképén is. Valamilyen paraméternek kell lennie, hogy mikortól vesz fel egy települést a listára. Biztos nem 20-30 %-os települési területi lefedettséget, inkább 70-80 % fölött. Ebbe bőven belefér sok kimaradó helyi lakos.
A lakossági lefedettség pedig egyszerűen kiszámolható. Össze kell adni a felsorolt települések lélekszámát és elosztani 9,5 millióval. Ez a lista alapján könnyen kiszámolható és egy konkrét számot ad ki.

A DIGI hasonlóan indul, mint a Westel900 és a Pannon 1994-ben. Budapest, pár nagyváros, az egyszámjegyű utak lefedése az indulásnál. Ez nem érte el a 25 %-os lakossági lefedettséget, mégis élesben indultak el, és utána ütemesen növelték először a lakossági és később a területi lefedettséget. Nekik könnyebb volt, a 900-as frekit használták. A DIGI-nek meg azért is nehéz, mert lefedettségi szempontból Magyarország nagyon jó, és ezt szoktuk meg.

(#23889) #71835392 válasza sifarr (#23869) üzenetére


#71835392
törölt tag

Még jó, hogy semmilyen döntési jogkörrel nem rendelkeztek a Digi Kft-nél, akkor durva nagy bajban lennének.
Egyrészt arra már a két nagy is rájött, hogy a nagy vonzerő a mobilnetben van, nem az ingyen percek osztogatásában, profitot is többet hoz, másrészt tudod kinek kéne ilyen gyenge lefedettségű Digimobil ha 5-10 gigákkal szúrnák ki az ügyfelek szemét...Még ingyen sem.

Másrészt a Digi Kft köszöni szépen ennyi előfizetővel is simán elüzemelteti a mobilhálózatot abban az esetben ha ők vesznek tőlük vezetékes vagy műholdas tv szolgáltatást. Abból van annyi profit, hogy abból kipótolja a mobil jelenlegi veszteségét. Épp ezért szerintem nem is nagyon várható, hogy megnyitják NEM Digi ügyfeleknek a hálózatot ill. prepaid csomagokat fognak árulni.
Ez egy remek kiegészítő szolgáltatás nekik amivel tudnak ügyfeleket toborozni a vezetékes és sat tv szolgáltatásukhoz.

[ Szerkesztve ]

(#23890) #71835392 válasza DevKiller (#23851) üzenetére


#71835392
törölt tag

100 giga neteket osztogatnak, mert fél a seggük

Igen okoska, annyira fél a seggük, hogy üzletileg a Telenor termeli a 4 közül a legtöbb profitot. Biztos nagyon meg vannak ijedve, hogy jóskabácsi és torrentpisti otthagyja őket akik költenek havi 500Ft-ot mobilra

(#23891) #71835392 válasza sifarr (#23871) üzenetére


#71835392
törölt tag

Az állam pedig inkább erőfölényből szeret üzletelni.

Úgyúgy. Pontosan. Ezért járt a mostani akción is a legszarabbul a Telenor, mert az állam erőfölényből elintézte nekik.
Ugye az megvan, hogy a 25%-os közvetett tulajdonrésszel az államnak kb 0, azza nulla beleszólása van az egészbe. Viszont szép osztalékot tud kivenni a cégből.

(#23892) #23310336


#23310336
törölt tag

Sziasztok!
A DIGI sajátmárkás telefonjai csak a DIGI Volte, Vowifi profilját tudják, vagy a hazai másik három szolgáltatóét is? Van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok?

(#23893) Lajosnagy17 válasza #71835392 (#23891) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Az osztalék nagyságára térjünk vissza két év múlva.

(#23894) DevKiller válasza #71835392 (#23890) üzenetére


DevKiller
senior tag

Nem tudom mi alapján mondod, hogy ők termelik a legtöbb profitot, de látnék róla szívesen egy statisztikát ;)
A Hello Data sem azért volt, hogy csábítsák az ügyfeleket és normális áron megszabaduljanak a kócerájtól. A Telenor vagy (TeleNER?) mindig kitalál valamit és ezzel úttörő, pár éve ő lendíti csak a piacot és indítja el a dolgokat(A DIGI-t még hagyjuk ki ebből). Ingyen net stb. Azt mondjad meg nekem, ha ennyire párti vagy akkor mi lesz, ha a 700-as összeborulásból ki maradnak? Volt szerencsém hozzájuk még Pannon-os ként és Telenoros ként is. Nahát elég is volt ennyi köszönöm szépen, akkor se használnám ha az utolsó mobiltelefonszolgáltatás lenne a világon és nem a lefedettség vagy bármilyen hálózati problémák miatt, hanem az ügyféllel való viselkedésük és modoruk elfogadhatatlan.

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23895) Lacarr1


Lacarr1
csendes tag

Az csak egy dolog hogy jelölik a térképen vagy nem, "hivatalosan" a szerelő is csak akkor adhat ki sim-et ha a beltéri lefedettség is megfelelő ellenkező esetben nem. Elkerülve ezzel a felesleges reklamációkat.

(#23896) 4Grider válasza Lacarr1 (#23895) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hivatalosan akkor adhat ki sim-et, ha az adott település szerepel a listán. Nem méricskélnek lefedettséget...

(#23897) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Ilyet még nem láttam. Elutasitva.

VA34902 Sajtoskál kódnevű, 30 méteres Digi távközlési antennatartó acéltorony 055/2 hrsz (Tervszám: VA34902) építési engedély kérelem elutasításáról

[ Szerkesztve ]

(#23898) Ablakos válasza Lajosnagy17 (#23897) üzenetére


Ablakos
őstag

A terv szerint lehet, hogy útban van, nem szép, nem illik a tájba...
Ilyen nem játszhat?

(#23899) Diák66 válasza Lajosnagy17 (#23897) üzenetére


Diák66
őstag

Pedig volt már pár, igaz Én régóta nem követem....

(#23900) Lampion válasza Ablakos (#23898) üzenetére


Lampion
csendes újonc

A 84-es út mellett nem valószínű. A hrsz.-ből ítélve amúgy is külterület (0-val kezdődik), rákeresve egy baromfitelep telephelye.
Sopron felé haladva 2 faluval arrébb nagyjából ugyanígy áll a többi szolgáltató acéltornya.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.