Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#23451) Hegyirabló válasza #72184064 (#23450) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Touché! :)

Aquila non captat muscas.

(#23452) wwenigma válasza #72184064 (#23450) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Miert cafoljam, karogtak, és? Mukodik a halozat. Akinek nem tetszik adja vissza a kartyat 'oszt szevasz.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#23453) dchard válasza wwenigma (#23452) üzenetére


dchard
veterán

Na ez mostmár tényleg rangon aluli...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#23454) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Elég sok engedélye van a DIGI-nek a Dunántúlon, jó lenne ha bekapcsolnának pár új tornyot.
BTW, tudna valaki további információval szolgálni a 8-as út, 84-es és az M86-os út mentén készülő tornyok jelenlegi állapotával kapcsolatban.

(#23455) n00n


n00n
őstag

Az nmhh.hu-n nem régiben megjelent toronnyal kapcsolatos hirdetmények:

Használatbavételi engedély:
- Zalakomár
- Egercsehi

Építési engedélyezési eljárás lezárásáról:
- Kenderes-Bánhala

Építési engedélyezési eljárás megindulásáról:
- Rábapaty
- Hajdúnánás–Polgár
- Herend
- Márkó
- Vashosszúfalu

Építési engedély megadásáról:
- Őrbottyán
- Agrofema kódnév (Gyors Google után talán Somogybabod)
- Iszkaszentgyörgy
- Nemeskér

Előző posztom:
https://prohardver.hu/tema/digi_move/hsz_23231-23231.html

(#23456) Ablakos


Ablakos
őstag

Hogy képben legyek... Amikor a DIGI kártyáját használom, akkor azok csak a saját oszlopaikról sugárzott jelek? Tehát nincs közösködés szolgáltatók (oszlopaik) között?

[ Szerkesztve ]

(#23457) 4Grider válasza Ablakos (#23456) üzenetére


4Grider
nagyúr

Így van.

(#23458) trec12 válasza 4Grider (#23457) üzenetére


trec12
addikt

Nem települt be a Digi sehova? Én nem így tudom.

[ Szerkesztve ]

(#23459) qnadam válasza trec12 (#23458) üzenetére


qnadam
veterán

pontosítani kellene a kérdést, hogy tényleges "oszlopra" gondolt, vagy a technikára, ami a tornyon, tetőn stb van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#23460) trec12 válasza qnadam (#23459) üzenetére


trec12
addikt

A kérdéstől függetlenül; tudtommal a Digi is betelepül más szolgáltatók infrastruktúrájára ami a bázisállomásokat illeti. (Nemzeti roaming nincs.)

[ Szerkesztve ]

(#23461) 4Grider válasza trec12 (#23458) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt gondolnám hogy mindegy, helyileg honnan nyomják, a lényeg, hogy csak saját rádiós hálózatuk van, senkivel nem közösködnek. Persze a kérdést feltevő agyába nem látok, akár még az oszlopok is izgathatják...

(#23462) Ablakos válasza 4Grider (#23461) üzenetére


Ablakos
őstag

Arra gondoltam, hogy nem egy virtuális szolgáltató, mint pl. a BlueMobile. Világos a hozzászólásokból.

[ Szerkesztve ]

(#23463) trec12 válasza Ablakos (#23462) üzenetére


trec12
addikt

Meglehetősen kitekerve sikerült feltenned a kérdést. :)

(#23464) dethroner


dethroner
veterán

Részlet a HWSW frekvencia árverésről szóló cikkéből:
Érdekesség, hogy a Telekom és a Vodafone az elnyert 700 MHz-es blokkokért szinte fillérre ugyanannyit, 26 milliárd forintot fizetett.
Még jó hogy nincs kartelezés és összejátszás a szolgáltatók között :))

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#23465) dchard válasza trec12 (#23460) üzenetére


dchard
veterán

Viszont a Digi tornyaira nem települ be senki, mert egyszerűen nem alkalmasak rá.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#23466) DevKiller válasza dethroner (#23464) üzenetére


DevKiller
senior tag

Sosem volt ;)
De a Telenorral is szépen kiszúrtak.
Nem tudom meddig áll még majd a lábán de nem állnak túl jól..

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23467) dchard válasza DevKiller (#23466) üzenetére


dchard
veterán

Dehogy szúrtak ki a Telenorral. Végre racionalizálódott a helyzet. Az összképet nézd, ne csak a mostani freki tender eredményét.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#23468) p2pp válasza dchard (#23465) üzenetére


p2pp
őstag

Igen ez egy elég érdekes dolog.
Digit sok más bázison látni.
De a Digi vékony kikötött "bambuszpálcáin"
senkit sem látni a Digin kívűl!!!
Pedig sok olyan hely lenne, ami a többinek
is jó lehetne.....

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#23469) Lajosnagy17 válasza dethroner (#23464) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Nézd meg, hogy hogyan működött a licit. Szerintem, ők nem adták meg a 26 milliárdot és egyszerűen a Voda és a Telekom nyert.

A licit menetét tökéletesen dokumentálták,ezzel nincs kifogásom.

[ Szerkesztve ]

(#23470) Lajosnagy17 válasza dchard (#23467) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Nem szúrták ki velük, de itt arról van szó, hogy a Cseh tulaj nem akart többet befetetni.

Nagyon sok frekvenciájuk van így is, kikapcsolják a 3G - t és több is van nekik mind kellene.

Egyszerűen megvettek mindent, hogy a DIGI-nek még esélye se legyen később venni.

Nem tudom, hogy 2600-on 15mhz mire elég, szerintem maximum városban használható.

A vidék lefedését így is me lehet oldani, de sok bambuszpálca kell hozzá.
Fedjék le az egy és ketszámjegyű főutakat, az nekem már elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#23471) Diák66 válasza p2pp (#23468) üzenetére


Diák66
őstag

Írta alább dchard...mert a bambuszpálcákra több antenna nem fér fel. Ráadásul elég alacsonyak is....szerintem.

(#23472) dchard válasza p2pp (#23468) üzenetére


dchard
veterán

Nincs ebben semmi érdekes: azoknak a kikötött tornyoknak pont az a baja, hogy ha a Digi már ott van a tetején (saját tornya, tehát logikus), akkor bárki másnak már csak lejjebb jutna hely 25-26 méteren ami az esetek többségében nem elég, és a feszítő kábelek is takarnak. Ez nem alku alap egyetlen más szolgáltatónak, hacsak nem extrém esetben mondjuk autópálya mellett egy bevágásban, ahol elég a lokális lefedettség. Ezért nem látni más szolgáltatót a tornyaikon.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#23473) Lajosnagy17 válasza Lajosnagy17 (#23214) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Összehasonlítottam a múlt hetivel, most semmilyen változás nincs, remélem a korona vírus miatt és nem a tender áll a háttérben.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#23474) bksgbr válasza Lajosnagy17 (#23473) üzenetére


bksgbr
tag

Sajnos nincs változás, én is figyeltem. Ez van. Hogy mi az oka, nem tudhatjuk...
De ha ilyen (lassú) ütemben nő ki a földből egy-egy működő bambusztorony, akkor ez eltart még egy "kis" ideig.

(#23475) leo81 válasza bksgbr (#23474) üzenetére


leo81
aktív tag

Nem értem a fejlesztési stratégiát. Dunától keletre sokkal jobban állt a lefedettség már az indulásnál. Sajnos most is az a tapasztalat, hogy kelet kap 10-15 új állomást addig nyugat 1-2db-ot. Az autópályákon még mindig nem lehet végigmenni problémamentesen, a főutakról meg ne is beszéljünk. Nekem Zala, Somogy, és a Balaton part lenne fontos, de errefelé szinte semmi nem történt az elmúlt időszakban. Zalaegerszeg iparterületén nulla a lefedettség. Lassan egy év telt el az indulás óta és nem sikerült megoldani. Ha nem húznak bele ezen a területen akkor tuti dobom a kártyákat, mert ezért havidíjat fizetni nem fogok...

(#23476) bksgbr válasza leo81 (#23475) üzenetére


bksgbr
tag

Hát igen, nem csak te nem érted, de én sem és még lehet sokan nem értik. Ha a Dunától nyugatra is legalább ugyanúgy állna a dolog, mint a Dunától keletre, akkor szerintem már mehetne élesben a dolog (magyarul pénzért, nem tesztüzemben, mint most). De addig szerintem egy átlag mobilfelhasználónak nem éri meg pénzt kiadni a szolgáltatásért, főleg ott, ahol nincs is lefedettség. Nekem itt Egerben szerencsém van, az egész városban van térerő, de hát a térképet nézve ez országosan ugye nem mondható el. (Ugye Magyarországon már hozzászoktunk a másik 3 szolgáltató lefedettségéhez, és ugye jogosan várnánk el, hogy legalább ott legyen lefedettség, ahol a 3 másiknak is).
Hát bizakodjunk, hogy azért ha lassan is, de növekszik a lefedettség.

(#23477) trec12 válasza bksgbr (#23476) üzenetére


trec12
addikt

Kapacitás nélkül nem az sokat ér. A másik háromnak az aztán van most, hogy a Digi labdába sem rúg mellettük. :( Sajnos ez van. :U

[ Szerkesztve ]

(#23478) bksgbr válasza trec12 (#23477) üzenetére


bksgbr
tag

Persze, természetesen az is kellene, de ha lefedettség sincs a jelenleg rendelkezésre álló frekvenciával...
Most nem akartam belemenni ebbe a frekvenciatenderbe, mert ez is megérne egy misét, vagy kettőt is, de hát abból kell főzni, ami van. És jelenleg a Diginek nem sok "alapanyag" van, amiből főzni tudna. El lehet ezzel vegetálni a következő frekvenciatenderig teszt üzemben, csak hát addig is ölni kell bele a pénzt, ami jelenleg nem sokat termel vissza...

(#23479) trec12 válasza bksgbr (#23478) üzenetére


trec12
addikt

Szerintem a kérdés az, hogy a financiális oldalon megvan-e a lehetőség és a szándék?

[ Szerkesztve ]

(#23480) dchard válasza leo81 (#23475) üzenetére


dchard
veterán

A gimnáziumi földrajz óra sokat segíthet ennek a megértésében. A két országrész sem földrajzilag sem gazdaságilag nem hasonlít egymásra. A Balaton pedig a három nagy számára is folyamatos kihívás, és ahogy tűnnek el a magas poszt-szoc üdülők, a helyzet nem hogy nem javul, hanem romlik. Az, hogy a lefedettségi térképen nincs lyuk ne tévesszen meg, ettől még kapacitás és dominanci nincsen (a déli parton különösen nincs), és ez mindegyik operátorra igaz. Az sem utolsó szempont, hogy ahol mobil hálózatot épít, ott ugye kell felhordó hálózat is. Sokan nem értik, hogy a mobil hálózat nem csak a toronyból áll.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#23481) bksgbr válasza trec12 (#23479) üzenetére


bksgbr
tag

Persze, ez is egy jó kérdés, de ha már belevágtak ebbe a mobil üzletágba is (és gondolom nem 2 évre terveztek előre), akkor láthatták/tudhatták, hogy eleinte ez csak veszteséges lesz.

dchard(#23480)
Igen, a domborzati viszonyok persze sokmindent befolyásolnak, az Alföld ezért van könnyebb helyzetben. Bár már ezt akkor is tudták, amikor elnyerték (ha jól emlékszem, de javítsatok ki ha tévedek) 2014-ben a jelenlegi frekvenciát. És hány évig is ültek rajta? Ha hamarabb elkezdik tervezni és építeni a tornyokat, már biztos nagyobb lefedettség lenne. (Persze itt megint az anyagi dolgokat nem tudjuk pontosan.)

[ Szerkesztve ]

(#23482) trec12 válasza bksgbr (#23481) üzenetére


trec12
addikt

"Persze, ez is egy jó kérdés, de ha már belevágtak ebbe a mobil üzletágba is (és gondolom nem 2 évre terveztek előre), akkor láthatták/tudhatták, hogy eleinte ez csak veszteséges lesz."

Azért azt kétlem, hogy azt kalkulálták volna induláskor ahol ma tartanak....Szerintem részben maguk is okozták azt ahol ma tartanak beleértve már a freki megvételét is. Szóval akkor sem lehetett tudni hova akartak kilyukadni. Sokan ezt akkor látták már; innen visszatekintve igazuk volt. (Azért ahogy írtad majdnem 5 évig ültek rajta.) Aztán ehhez hozzájött, hogy a tenderen meg sajnos szépen elvéreztek ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#23483) Lajosnagy17 válasza bksgbr (#23481) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

A Kisalföld az egy sík terep és ott is sok torony hiányzik még.

(#23484) sifarr válasza bksgbr (#23476) üzenetére


sifarr
senior tag

De addig szerintem egy átlag mobilfelhasználónak nem éri meg pénzt kiadni a szolgáltatásért, főleg ott, ahol nincs is lefedettség.
Miért nem? Épp egy átlagfelhasználónak miért nem?
Egy átlagfelhasználó (>66 %) jellemzően településen belül mozog az év minimum 80 %-ában. Ha otthon, munkahelyen van térerő (vagy wifi), ha településen belül van térerő, akkor miért ne tudná használni?
Épp magad vagy erre a példa, hiszen ezt írtad: Nekem itt Egerben szerencsém van, az egész városban van térerő.
Egerben van, de kimész a városból és Egerszalókon, Egerbaktán, Szarvaskőn, stb. már nincs. De használod, mert főleg városon belül mozogsz. Az átlagfelhasználó pont olyan, mint te.
A lefedettség is megoldható, ha kimozdulsz, utazol, nyaralni mész. Mi már 4 számot áthordoztunk a DIGI-hez, azaz digis lett a főkártyánk. Mindegyik mögé betettünk egy dominót. Ha lemegyünk a "térképről" (ritkán), akkor a digis számunk átirányítja a hívást a tartalékkártyára. Lefedettség megoldva. Igaz az átirányításért fizetünk br. 4 forintot, de még így is olcsóbban kijövünk, mint a korábbi - egyébként flottás - előfizetéssel.
A gyakran sokat, sok helyen mozgóknak valóban nem lesz jó a DIGI. Szerintem az adatkeretet is drasztikusan vissza kell venni, ha elindul élesben. Az 50, 100 vagy még több gigát használókról a DIGI-nek le kell mondania, nem célcsoport még sokáig a kapacitáshiány miatt. De az átlagfelhasználónak 1-5 giga is bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#23485) Luissimo válasza sifarr (#23484) üzenetére


Luissimo
veterán

50 gigás mobilnetcsomagjuk most is van, miért mondanának le róluk ?

(#23486) bksgbr válasza trec12 (#23482) üzenetére


bksgbr
tag

No igen, de akkor minek vásároltak be ebből a kis frekiből 2014-ben? Mert ezt már akkor is tudták, hogy ezzel nem váltják meg a világot... Vagy úgy voltak vele, hogy úgyis lesz még frekiaukció, majd csurran-cseppen még freki? Hát azért ennél átgondoltabb és felelősségteljesebb döntés kellene. Persze hogy ezek után mi lesz, gondolom újratervezés, mind pénzügyileg, mind szakmailag...

Lajosnagy(#23483)
No igen, de a nagy Alföld csak közelebb van Romániához, és mint tudjuk a Digi... :D

(#23487) bksgbr válasza sifarr (#23484) üzenetére


bksgbr
tag

Pont hogy szerintem az átlagfelhasználó nem én vagyok, ritkán mozgok városon kívül. Sajnos az átlagban benne vannak a "mozgók" is, akik pont a lefedetlen területen is mozognak. Nekik nem jó. De a 70 éves Mari néni, aki otthon ül lefedett területen (úgyis most otthon kellene maradnia a pics...ján, akarom mondani szépen otthon csücsül), annak tökéletes lenne. De ugye nem vagyunk egyformák (és ez a jó), így mindenkinek mások a mobilhasználati szokásai.
Én csak annyit mondok, akkor lenne ez értelmes szolgáltató, ha minden lakott településen lehetne használni (legalább kültéren).

(#23488) DevKiller válasza bksgbr (#23486) üzenetére


DevKiller
senior tag

Mert ha beakartak lépni a piacra kellett nekik valami. Már régebben is bepróbálkozott a DIGI a pályázatokon, ott nem tudom mi volt a probléma az a lényeg, hogy ők már nem először szerették volna betenni a lábukat Magyarországra a mobil szegmensben. Ha méregdrágán is de erre nyílt lehetőségük ezzel a frekvenciával. Ha most tegyük fel szereznek 900-at akkor azt a jelenlegi tornyokra fel lehet vinni. Ha nem veszik meg még most sincs frekijük és egy tapottat sem haladnak előre ebben az ügyben. Az elindulás(teszt módban) szerintem a teszt mellett egy kis remény nekik arra, hogy valami majd még is csurran cseppen addig is míg valami "értelmes" frekit szereznek megfelelő mennyiségben, hogy a valódi elindulás létrejöhessen. Látok érdekes dolgokat, itthon is belföldön és a DIGI tudatos. Ha akar valamit megfogja tenni. Elvégre nem hiszem hogy mindig kitudnak találni valamit, hogy kizárják a tenderről őket. Márpedig előbb utóbb lesz normális frekvencia és akkor lesz normális hálózat is és így tovább szépen sorban.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23489) leo81 válasza dchard (#23480) üzenetére


leo81
aktív tag

Tisztában vagyok a földrajzi adottságokkal és azzal is, hogy a DCS sáv nem a legjobb a dombvidék lefedésére. Én csak arra akartam rávilágítani, hogy nagyon egyenlőtlenül történik a fejlesztés. Ha arányosan zajlana nem lenne ekkora területi egyenlőtlenség, ami az első pillanattól fogva megfigyelhető. Most már biztos, hogy kimaradtak a frekvencia tenderből így nem lesz 700Mhz-es blokkjuk, így nem marad más lehetőség, mint a meglévő 1800. Lehet ezért halasztották ezen a területen a fejlesztést??

(#23490) bksgbr válasza DevKiller (#23488) üzenetére


bksgbr
tag

Elvégre nem hiszem hogy mindig kitudnak találni valamit, hogy kizárják a tenderről őket.

Dehogynem, én a jelenlegi bagázsból azt is kinézem, hogy beleírják a tenderbe, hogy csak olyan cég indulhat, akinek a nevében nincs DIGI...

(#23491) trec12 válasza DevKiller (#23488) üzenetére


trec12
addikt

"Az elindulás(teszt módban) szerintem a teszt mellett egy kis remény nekik arra, hogy valami majd még is csurran cseppen addig is míg valami "értelmes" frekit szereznek megfelelő mennyiségben, hogy a valódi elindulás létrejöhessen."

Csurran-cseppen, jaja. Ez most komoly.... :O

(#23492) dchard válasza leo81 (#23489) üzenetére


dchard
veterán

Szerintem sokkal prózaibb az ok: a keleit országrészben jóval olcsóbban és ugyanannyi toronnyal sokkal látvánoysabban lehet "kékíteni" a lefedettségi térképet. A másik, hogy különösen az Invitel akvizíció után több helyen van átviteltechnika.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#23493) DevKiller válasza trec12 (#23491) üzenetére


DevKiller
senior tag

Itt konkrétan kis pénzre gondoltam, ami legalább egy kis részét fedezi a költségeiknek. Még mindig több mint a semmi. Aztán én nem tudom mennyi bevételt hozott nekik ez az ág de nem sokat..

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23494) sifarr válasza Luissimo (#23485) üzenetére


sifarr
senior tag

Műszaki kérdésekhez nem értek, ezért csak következtetek.
A másik 3 mobilos topicban sokszor olvasható, hogy sok felhasználó és nagy adatforgalom drasztikusan lecsökkenti a tényleges sebességet a névlegeshez képest. Harmadára, negyedére, ötödére vagy akár kevesebbre. Megesik, hogy a 4G-nél gyorsabb a kevésbé használt 3G. A DIGI esetében a névleges eleve kicsi, ha a töredékére esik, akkor pedig használhatatlan lesz.
Mivel a DIGI mobil csak a jelenlegi előfizetői szám megtöbbszörözésével fenntartható, ebből - nekem - az következik, hogy az adatforgalmat szabályozni, a jelenlegi feltételekhez képest csökkenteni kell.

(#23495) p2pp válasza dchard (#23472) üzenetére


p2pp
őstag

Ha legalább 40m lenne és erősebb a gizda "bambusz" rudaknál, akkor lenne (lett) volna pár hely, ahová más is talán fel fért volna.
Erre írtam ha engem felengednek, akkor ha van igény és lehetőség rá, akkor felengedek mást is. (Lehet csak Én gondolom így)
Nem vagyok statikus, de vannak olyan bázisok (tornyok), ahol mindenki elfér, akár 4-en is! De azt nem a Digi építette, de felengedték.
Bár lehet úgy voltak vele, a többi 3 már úgyis kiépítette, amit kellett.
Pedig ha tudnák, h ennyi év után is .......................... Van olyan hely, ahol nincsen semmi, vagy nagyon gyengusz)
De ebben sztem lesznek jópáran, akik megerősítenek ebben.
Nekem elég az ablakon kinéznem és csak Digit látok.

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#23496) dchard válasza sifarr (#23494) üzenetére


dchard
veterán

Helyes a következtetés. A másik lehetőség, hogy a jelenlegi csekélyke kapacitás közel 40%-át megkajáló 2G-t baromi gyorsan kikapcsolják, és 3 helyett 5MHz-ben tolják tovább csak LTE-n. Ez mégmindig kevés, de több a semminél.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#23497) viktorhu válasza dchard (#23496) üzenetére


viktorhu
veterán

Az a baj, hogy ha elkezdték a 2G-t, akkor sírás nélkül már nem lehet kikapcsolni. Az elején jobb lett volna meghozni a döntést.

(#23498) DevKiller válasza viktorhu (#23497) üzenetére


DevKiller
senior tag

Eleinte úgy volt, hogy csak 4G lesz és elméleti letöltés valahol 38 mbps környékén lett volna. De rájöttek, hogy nem mindenki tudja használni a VoLTE-t. Márpedig ez egy mobilszolgáltatás nem egy mobilnet szolgáltatás :U

Szerk: Az elméleti 38 még régi kódolással.

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23499) viktorhu válasza DevKiller (#23498) üzenetére


viktorhu
veterán

Indiában a Gio csinált annak idején appot a nem volte-képes telefonokhoz. Az itt is mehetett volna. Próbaüzemként simán elfért volna a csak 4G üzemmód.

(#23500) Hegyirabló válasza leo81 (#23475) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Az hagyján, hogy Balcsin nem megy. De itt, Budapesten sem. Ahol lakom, használhatatlan. Az egyik munkahelyemen, ami egy tök másik kerület, használhatatlan. A másik munkahelyemen, ami egy harmadik kerület, néha használható, néha nem, de inkább nem. Egy éve osztottam meg egy fotót itt a topikban, hogy itt, ahol lakom, a szomszéd ház tetején ott van a szektorsugárzójuk. Egy év alatt nem voltak képesek üzembe helyezni. Tehát áll a tetőn az antenna, csak éppen nem sugároz. Akár azért nem üzemelték még be, mert nincs rá pénz, akár azért, mert nem kaptak rá még engedélyt (egy év alatt), mindkettő elég gáz.

Aquila non captat muscas.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.