Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#23801) prozodus válasza pusi1981 (#23798) üzenetére


prozodus
őstag

Ha ez vigasztal, a vonalas net is uezt csinalja, es nemcsak 2 honapja. Azota a bongeszoben mar a telo gyorsinditojaban is ottcsucsul nalam a router ip-je, nemcsak a laptopban, h ujraindithassam bmikor, ill a netmegosztas is bekerul a gyorsbeallitasokba, a mobilnet meg nem szakadozik, halistennek.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#23802) pusi1981 válasza prozodus (#23801) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Németország bol nehezen tudnám újraindítani az epitkezesen a routert ha nincs aktív netem a helyszínen.
Ezt a routerben nem tudom beállítani hogy keressen aktiv portokat amire tud aztán csatlakozni?
Illetve ha ki be kapcsolom manuálisan a routert akkor utána miért van rögtön internetem?
Ezt miért nem tudja egy kozel 30.000 ft os modern router magától megcsinálni?

(#23803) Kuter válasza pusi1981 (#23802) üzenetére


Kuter
senior tag

Valamelyik tudja az újra indítást ütemezve. Pl asus ac-rt66u.
De lehet a tiedére is fel lehet rakni valami alternatív firmware-t [link]

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#23804) 4Grider válasza pusi1981 (#23802) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mert nem nálad fogy el a szabad port, hanem a szolgáltatói natban az adott publikus ip mögött. És amikor újraindítod az eszközöd, új ip címet kapsz, ami igen nagy eséllyel másik publikus ip cím mögé nat-olt.
Szerk.: Egyébként meg tegyél be a routered elé egy mechanikusan/elektronikusan kapcsoló időkapcsolót.

[ Szerkesztve ]

(#23805) pusi1981 válasza 4Grider (#23804) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Most már értem.
Köszi az érthető leírást!
Akkor keresek a router menujeben automata újraindítás i lehetőséget aztán beallitom hat óránként hogy induljon újra.

[ Szerkesztve ]

(#23806) lovi27 válasza 4Grider (#23804) üzenetére


lovi27
addikt

IP6 megoldás rá és ha igen, mennyire körülményes?

(#23807) n00n válasza 4Grider (#23804) üzenetére


n00n
őstag

Azért én beletúrnék az eszköz logokba is. Mert meglepne, ha valóban ez lenne a hiba.

(#23808) Beniii06


Beniii06
őstag

(#23809) Ablakos


Ablakos
őstag

Nyilván a domborzattól függ, de kb milyen kiterjedésű körben (körben?) tud kiszolgálni egy DIGI oszlop?

(#23810) Beniii06 válasza Ablakos (#23809) üzenetére


Beniii06
őstag

Lefedettségi térkép nem segít?

"Got any other secret weapons?"

(#23811) 4Grider válasza n00n (#23807) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én már nem lepődöm meg rajta, rengeteg ilyen dupla nat-os problémával találkoztam. A te oldaladon sok mindent nem olvasol ki a log-okból, debugban max. rengeteg timeout-ot... Amikor ezrével kerültek be a Telenor HD sim-ek routerekbe (vagy csak natúr meg lettek osztva), ez mindennapos probléma volt.

(#23812) anglergab válasza Ablakos (#23809) üzenetére


anglergab
addikt

Ez függ az adóteljesítménytől, a használt telefontól, a többi állomás távolságától, az időjárástól, napszaktól, páratartalomtól, a bázis magasságától, a bázis konfigurációjától, az antennák típusától, a sávszélességtől is.
A lényeg a pillanatnyi SNR amit a telefon és a bázis mér. Ilyen fix távolságok nincsenek.
Egy reflektort milyen messziről látni? Illetve egy reflektor milyen messzire "lát"?

[ Szerkesztve ]

(#23813) Ablakos válasza Beniii06 (#23810) üzenetére


Ablakos
őstag

A térképen van oszlop? Gondoltam hátha valaki tud ilyen technikai adatot.

(#23814) n00n válasza 4Grider (#23811) üzenetére


n00n
őstag

De én ehhez kevésnek érzem a Digis előfizetőket.

(#23815) Beniii06 válasza Ablakos (#23813) üzenetére


Beniii06
őstag

Nincs oszlop, de a foltokból látszik, hogy kb mekkora területet fed le(a térkép méretarányos ugye), akár sík helyen(keleten) vagy ha a dunántúlon megnézed, az dombosabb vidék.

Pontos számot, hogy 6734 m ig van térerő, de utána már nincs ilyet normális ember nem fog neked mondani.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#23816) badabum


badabum
tag

Kedves Digi! Ma hívtam a 1272-őt egy fiatal hölgy ügyintéző vette fel!Érdeklődtem a Digi mobil szolgáltatásról,milyen feltételeikkel lehet igénybe venni.Közölte a munkatársuk hogy az invitel és a digi rendszere nincs összekötve ezért inviteles(vezetékes tv,internet) előfizető nem veheti igénybe a szolgáltatást. Ez igen,így kell új előfizetőket toborozni,gratulálok.

(#23817) anglergab válasza Beniii06 (#23815) üzenetére


anglergab
addikt

Ez így van.
Ez egy bonyolult kérdés, igazából nem is lehet rá válaszolni:
kiszámolod hogy az adótól tökéletes körülmények esetén hol esik a "levegőben" a jelszint a telefonod érzékenysége alá. Viszont ez előtt a távolság előtt már le fog esni a telefonod által sugárzott jel erőssége a bázis antennánál annak az érzékenysége alá (hiába sokkal érzékenyebb mint a telefon, a telefon jele nagyon gyenge). Azaz hiába jó a letöltés, ha már nincs feltöltés.
És akkor még a jelminőséget nem is vettük figyelembe. Ami a valóságban sokkal fontosabb mint a jelszint. Azaz a jelszint jó lenne még, de a jelminőség lekorlátoz. Ehhez kellene tudni az aktuális zajviszonyokat és az antennák dinamikus tartományát is. Sőt, még a bázisra aktuálisan csatlakozó telefonok száma és azok jelminőségei is befolyásolják.

[ Szerkesztve ]

(#23818) pusi1981


pusi1981
aktív tag

A fentebb leírt TP Link routeremből kiolvastam a logsys fájlt ami itt van: [link]

Megnézné valaki aki ért itt hozzá?
Hátha rájövünk közösen miért kell újraindítanom a routeremet naponta hogy legyen netem ...

Köszönöm! :R

(#23819) anglergab válasza pusi1981 (#23818) üzenetére


anglergab
addikt

Ez a router hibás működése, pontosabban a benne lévő androidos PCI-kártya formátumú modemé.
Kapcsold ki rajta az IPv6-ot és frissítsd a szoftverét.

[ Szerkesztve ]

(#23820) pusi1981 válasza anglergab (#23819) üzenetére


pusi1981
aktív tag

A legfrisebb szoftver van rajta.
Ezt az IPv6 ot kipróbálom... /ez segíthet?/

(#23821) anglergab válasza pusi1981 (#23820) üzenetére


anglergab
addikt

A logban az okozza a hibát.

(#23822) p2pp válasza badabum (#23816) üzenetére


p2pp
őstag

Ott vmit benézett vki.
Invitel vez. telefonra simán adták a Simeket!!!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#23823) qnadam válasza badabum (#23816) üzenetére


qnadam
veterán

Kedves Digi!

kedves badabum, elárulok egy titkot. ez itt nem a digi ügyfélszolgálata ám, ha nekik akarsz mondani valamit, ne itt tedd.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#23824) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Várható e-SIM szolgáltatás?

(#23825) somnia válasza Franky2Ster (#23824) üzenetére


somnia
őstag

...hát perszehogy....

(#23826) Franky2Ster válasza somnia (#23825) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Na az jó lenne. :)
Egyenlőre csak a Telekomnál van sajnos.

(#23827) mikung válasza Franky2Ster (#23826) üzenetére


mikung
aktív tag

Még jobb lenne ha így is maradna. ;)

[ Szerkesztve ]

(#23828) Franky2Ster válasza mikung (#23827) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Nem értelek! Minden szolgáltatónak az az érdeke, hogy minél több előfizetője legyen. Ezt pedig csak úgy lehet elérni ha jó áron adja és színvonalat. Az e-SIM meg elengedhetetlen a mai okosórákban.

(#23829) 4Grider válasza Franky2Ster (#23828) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Diginek most nagyon nem kell a sok előfizető. Ráadásul az almának sem feltétlenül akar folyamatosan tejelni, így sincs elég pénze fontosabbakra...

(#23830) mikung válasza Franky2Ster (#23828) üzenetére


mikung
aktív tag

Addig ok, de az előfizetőnek nem feltétlen érdeke az eSIM. :U

(#23831) Kronos3000 válasza Franky2Ster (#23828) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Egyenlőre egy tisztességes szolgáltatás kiépítése a fő feladat.Az e-sim majd valamikor jönni fog, de ez messze nem a legfontosabb, amikor az "életben" maradásért küzdenek.

Wasabi...

(#23832) yogee


yogee
tag

Sziasztok!
az összefoglalóban az van írva, hogy apn beállításhoz
Hitelesítés típusa: PAP
Ez így nem megy, szerintem None-ra kell állítani...

(#23833) slice14 válasza yogee (#23832) üzenetére


slice14
veterán

Nekem PAP-ra van állítva, és müxik.


[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#23834) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Sziasztok a fent leírt TP link mr6400 routerbe beleraktam faternak a normál sim kártyáját amit ingyenesen igényelt ,érdekes módon azzal tökéletesen működik az internet .Nem szakadozik folyamatosan megy már két napja. A routerhez nem nyúltam csupán a két SIM kártyát cseréltem meg.most már teljesen össze vagyok zavarodva hogy mi lehet a probléma.
Elképzelhető hogy a digi 50s net sim kártyája nem jó? Ez okozhat olyan problémát hogy fél naponta megszűnik rajta az internet szolgáltatás?
Illetve azt még tudni kell hogy először ebben a routerbe a faternak a Digis sim kártyája volt és utána raktam bele a diginet 50 es kártyáját azzal viszont már a fent leírt probléma mindig előjött.Most pedig hogy faternak a régi digis ingyenesen igényelt sim kártyáját raktam vissza azzal ismételten tökéletesen működik.
Arra gondoltam,hogy a router jegyezhetett meg valamit az első simmel kapcsolatban amiért az új sima netes simmel már nem hajlandó csak ideig óráig működni.
Szerintetek?

(#23835) lovi27 válasza yogee (#23832) üzenetére


lovi27
addikt

Olyan, hogy Hitelesítés típusa nincs az APN beállítások között.
A Digi-től letölthető beállítási segédlet szerint:
Azonosítás típusa: nincs beállítva
Az APN alaphelyzetben azt írja: nincs megadva. :D

A lényeg, ezt az opciót ne állítsd, ne válaszd ki egyik lehetőséget se.

(#23836) slice14 válasza yogee (#23832) üzenetére


slice14
veterán

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#23837) anglergab válasza lovi27 (#23835) üzenetére


anglergab
addikt

Tetszőleges beállítással működik az APN, a hálózat nem használja ezt a hitelesítést.
"Nincs" vagy "Nincs megadva" az ajánlott.
Sok telefon esetében a "PAP" az alapérték, de ez nem "ronthatja" el.
Probléma akkor lehet ha meg van adva valamilyen hitelesítés és felhasználónév/jelszó is.
Tehát azért működik "PAP"-pal (noha szigorúan véve helytelen), mivel nincs megadva felhasználónév/jelszó.
Mobilnál nem használják (ott nincs jelentősége), csak PPPoE / DSL esetén.

[ Szerkesztve ]

(#23838) Franky2Ster válasza Kronos3000 (#23831) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Ha az életben maradásért küzdenek akkor elsőként azt kellene megoldaniuk, hogy bárkinek lehessen Digi Mobil előfizetése nem szolgáltatáshoz kellene kötni.

(#23839) DrBubo77 válasza Franky2Ster (#23838) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

A jelenlegi frekvenciakészlettel teljesen használhatatlanná válna a szolgáltatásuk, ha mindenki előfizethetné.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#23840) DevKiller


DevKiller
senior tag

Sziasztok,
Valaki megtudná mondani, hogy egy adott torony helyét hogyan lehetne meghatározni?
Mint pl ez: [link] az Iparos-ból számomra nem sok semmi derül ki..

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23841) Zeki válasza Franky2Ster (#23838) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ők azért nálad okosabbak.
Már most is vannak gondok a net sebességével, ha mindenkinek lehetne, az ügyfélszolgálat elérhetetlen lenne...
- nincs térerőm, csesszétek meg hogy ilyen szart árultok
- nem tudok x, y,z helyen telefonálni, nem ezért vettem ezt a szart hogy ne legyek elérhető/ne tudjak telefonálni
- nem megy az internet/lassú az internet, bezzeg a konkurencia jobb, ez szar.
és a többi...

(#23842) p2pp válasza DevKiller (#23840) üzenetére


p2pp
őstag

Sok ilyen van.
Se hrsz, se semmi.
Hát így tényleg nem fogjuk megtudni.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#23843) Lajosnagy17 válasza p2pp (#23842) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Azt azért lehet tudni hogy Somogy megye. A tippem Somogyszil vagy Kaposvár.

[ Szerkesztve ]

(#23844) vbalint77 válasza Lajosnagy17 (#23843) üzenetére


vbalint77
tag

Kaposváron az iparos utca elején már rég be van kapcsolva, a cellmapperen is rajta van...

Hé de a celmapperen lévő ID megeggyezik a linkelt pdf azonosítójával a megye után lévő számmal!

Akkor ez tuti kaposvári...

[ Szerkesztve ]

(#23845) DevKiller válasza Lajosnagy17 (#23843) üzenetére


DevKiller
senior tag

A Somogy megvolt legalább is gondoltam :U
De ilyen szerencsétlenül kiadni egy engedélyt :U

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23846) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Kíváncsi vagyok meddig fog tartani ez a teszt időszak, de azt azért látni kell, hogy jelenleg minden előfizetésen mondhatni vesztesége van a Diginek, azaz minél több van annál nagyobb a vesztesége. Ezért is ennyire korlátozott a sim kártyák értékesítése. Elég csak kiszámolni, hogy hálózaton kívül bruttó 5 Ft a percdíj. Ebből lejön 1,07 Ft ÁFA, ebből lejön 2 Ft kommunikációs adó, és még ott van az 1 Ft körüli kapcsolási díj. Tényleg csak fillérek maradnak a Diginél a hálózaton kívüli hívásoknál. Hálózaton belül meg ugye díjmentes. Most a 21 Ft-os SMS tarifát ne is számoljuk, nem hinném, hogy ebből olyan nagy forgalom és így bevétele van a cégnek. Miközben a hálózatot üzemeltetni kell, és egy-egy adótoronynak a bérleti díja, milliós nagyságrendű évente. Azért a Digi sem szeretet szolgálat, és ilyen viselkedésű profitorientált cég sem létezik, így én nagyon kíváncsi vagyok ez meddig lesz életképes, mert sokáig nem működtethető egy vállalat így az is biztos, és nem beszélve, hogy egyre távolabbi jövőbe csúszik a beruházás megtérülése. Azért a befektetők sem hülyék, hogy csak égessék el a saját vagyonukat.

(#23847) DevKiller válasza radio100jozs (#23846) üzenetére


DevKiller
senior tag

Gondolom a 900-as tendert várják.
Addig még van valószínűleg tartalék. De ha ott is buknak, akkor szerintem vége van.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23848) snooze válasza DevKiller (#23847) üzenetére


snooze
veterán

majd jön az ovis telenyomor vezér árulkodni,mint eddig..:(((

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#23849) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Olyan is kell aki befogadja, esetleg még súg is...

Gyurka

(#23850) Kuter válasza radio100jozs (#23846) üzenetére


Kuter
senior tag

A Digi mobil él és élni fog még ha fapados is lesz, bár nekem pl fullos net-telefon megy amire használom tökéletes ,tudom nehéz ezt így elfogadni néhány emberkének, hát még a többi mobil szolgáltatónak.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.