Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#8001) Diák66 válasza anglergab (#7998) üzenetére


Diák66
őstag

Gyanítható, hogy teszt jellege miatt nem engednek rá mást, csak a teszt SIM-eket. Na meg hát hol vannak még a kereskedelmi 5G eszközök? A cikkben is leírták, hogy kínából hozták és ott is nem rég jelent meg.

(#8002) kchris78 válasza #20749568 (#7997) üzenetére


kchris78
veterán

Azert: lehet hogy mar oregszem meg retro hozzaallas de meg mindig azon a velemenyen vagyok - pedig a mediaban folyamatosan ennek az ellenkezojet hangoztatjak inkabb - hogy CSAK AZERT SEM valtja ki az otthoni fix telepitesu netet se a 3 se a 4 es igazabol az 5G se.
Legalábbis olyan modon ahogy dchard illusztralta, lehet szigetszeruen kulteren atterhelni 3.5GHzre mondjuk, de otthon belteren egy panelos, tarsashazas kornyezetben ennyi bázist sose fognak letenni, alacsonyabb frekiken meg trivialis hogy nincs ennyi spektrum (hogy legyen belteri fedettseg), ritkabban lakott ovezetekben meg nem megy el messzire a jel..
Telekomnál sosem lattam olyan szar ertekeket Bpen mint amiket itt mutattatok.. Ami itthon a korlatlansag kovetkezmenye, eleg keves ember hogy racuppanjon es azon tolja lefele a filmeket vagy mast mert "ugyis ingyen van/korlatlan".
Van aki emlkeszik meg a Voda GPRS-en inditott korlatlan adatcsomagjara? :D Kicsit megfektette a halojukat.

[ Szerkesztve ]

(#8003) trec12 válasza kchris78 (#8002) üzenetére


trec12
addikt

Én emlékszem. 🙂Mikor volt pontosan? Talán 99-2000-ben?

(#8004) qnadam válasza trec12 (#8003) üzenetére


qnadam
veterán

később, 2002 körül, amikor a matáv megszüntette a mindenkinek kedvezményt. azóta van meg a mostani telefonszámom :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8005) trec12 válasza qnadam (#8004) üzenetére


trec12
addikt

Nekem is szintén 2002-től.... 🙂

(#8006) Hosssszu válasza Kuter (#7999) üzenetére


Hosssszu
őstag

:C ;]

(#8007) UHHH


UHHH
senior tag

Én a kilencvenes évek végén, illetve talán 2000-ben használtam PannonGSM korlátlan WAP-ot, havi 500 Ft volt. Toltam rajta IRC-t, meg mindent, igazán jó volt.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#8008) kchris78 válasza UHHH (#8007) üzenetére


kchris78
veterán

ja en is! :) volt a pannonnal az a pannonos telefon 97 korul, eszmeletlen gagyi volt de az elso, es erdekes modon tudott nagyon egyszeru netmonitort, kozonseg szamara is engedelyezhetoen. De sokan szidtak azt a telefont :D.

(#8009) pucsido


pucsido
csendes tag

Én nem értek ehhez. De pl nekem telekom allandoan h+ on pörög. (Debrecen) 12/2mbit mértem. Bőven jó mindenre. Digi hozza 15/5-t ócsóóón egyértelmű lépek hozzájuk.

(#8010) sfdrakex válasza pucsido (#8009) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

15/5 elméleti maximum . . .

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8011) kali válasza pucsido (#8009) üzenetére


kali
legenda

Legyen megfelelő 4G(+) képes készüléked, ami minden szükséges 4G csatornát és frekvenciát kezel, ha régebbi SIM (Domino) kártyád van, ami még nem tudja a 4G-t, akkor díjmentesen cseréltesd ki újabb típusúra, legyen megfelelő előfizetésed és máris a sokszorosa sebességet fogod mérni Telekom hálózaton.
A megfelelő 4G-s készülék a DIGI esetén is szükséges lesz, de náluk 15/2 Mbps van említve, mint ""elméletii" maximum, ami ráadásul akkor már csak a töredéke lesz, ha többen/sokan használják adott helyen.

[ Szerkesztve ]

(#8013) tomp


tomp
félisten

Azért egy nagyobb rendezvénynél majd kíváncsi vagyok mit fog produkálni a Digi.
Budaörsi reptér a Honvédelmi napon a Telenor B3: totál használhatatlan. Ha megy akkor 800ms és 5/0,3Mbps... :D

(#8014) PBA válasza tomp (#8013) üzenetére


PBA
aktív tag

Nyugi, fel fogják tekerni. :) Ja, nem. :) Szimplán befog halni, ha több előfizető lesz a cellában, szektorban.

(#8015) anglergab válasza sfdrakex (#8010) üzenetére


anglergab
addikt

Ideális esetben, közel a cellához a 3-5 MHz-en elérhető lehet a gyakorlatban a 15/5 Mbps. Valószínűleg egyedül kell lenned a cellában, de elérhető, nem csak labor érték. Az esetek többségében (azaz van egy kis interferencia, csökkent a jelerősség, stb.) viszont az összes Resource Block kelleni fog hozzá, amit nem valószínű hogy egyedül megkapsz.

[ Szerkesztve ]

(#8016) sfdrakex válasza anglergab (#8015) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezt írtam én is, hogy Diginél ez az elméleti maximum.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8017) pucsido válasza kali (#8011) üzenetére


pucsido
csendes tag

Minden stimmel. Meg is csak h+ megy hálózat, nagyon ritkan ugrik 3-4g-re. Lehet igénytelen vagyok, de ha hozzna ezt a sebesseget majd a Digi, akkor máris nyugodtabb lennék mobilhasznalat szempontjából.

(#8018) kali válasza pucsido (#8017) üzenetére


kali
legenda

Valami csak nem stimmel nálad.
A H+ a 3G leggyorsabb módja, így néz ki a sorrend: 3G < H < H+
Ha szerencséd lesz és más nem használja ott a DIGI 4G-t, akkor talán mérhetsz annyit, mint a Telekom 3G-n.

[ Szerkesztve ]

(#8019) PBA válasza pucsido (#8017) üzenetére


PBA
aktív tag

Nem fogja hozni. Főleg úgy nem, ha szaporodnak az előfizetők. De kérj majd egy kártyát, használd, legfeljebb visszaadod nekik, ha idővel bedugul, vagy ha nem lesz térerő.

[ Szerkesztve ]

(#8020) Kuter válasza PBA (#8019) üzenetére


Kuter
senior tag

Nem tud kérni kártyát , mert csak az kaphat egyenlőre akinek már volt digi mobil előfizetése, nem véletlen nincs kihirdetve.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#8021) enginev3.0 válasza tomp (#8013) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam nyáron még a telekom sem bírta a balatonnál :N

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8022) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok,
a Cellmapper honnan "tudja" a bázisállomások pozícióját? Algoritmus kiszámolja, vagy be kell jelölni kézzel?
Bp-en ezek az adatok elég pontosak, de vidéken nagyon pontatlanok.

[ Szerkesztve ]

(#8023) kchris78 válasza anglergab (#8022) üzenetére


kchris78
veterán

gondolom haromszogelessel.

(#8025) kchris78 válasza #72445440 (#8024) üzenetére


kchris78
veterán

igaz. nem ismerem a cellmappert de olyanra gondoltam ha folyamatosan koveti a tererejet egy allomasnak es a gps pozciot akkor eleg sok minta lehet hogy valami allomas poziciot osszehozzon.

(#8026) anglergab válasza #72445440 (#8024) üzenetére


anglergab
addikt

GSM esetén netmonitorral lehetett írogatni a TA, LAC, CID, csatorna értékeket és rajzolni a TA-nak megfelelő km sugarú köröket a telefon pozíciója körül és a metszéspontokban lehetett a bázisállomás.

(#8027) Kronos3000 válasza #72445440 (#8024) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Mivel semmi reklám,így osztom többek régebbi véleményét.Mely szerint először a volt Digi (Telenor) kártyások kapnak sim-et,aki igényli.Szerintem ők lesznek a "béta" tesztelők.Nem tudom mennyi előfizetésről lehet szó,de talán eléri a tíz ezres nagyságrendet.Ennyi aktív előfizetéssel,talán hatékonyabban tudják tesztelni,finomhangolni a rendszert,már ha ilyen lehetséges.Erről mármint hogy van-e egyáltalán "finomhangolás" lehetőség,szükség dchard tud nyilatkozni. Fentebb írták a publikus júliusi indulást,nos egy ilyen egy hónapos "béta" teszt után én reálisnak látom.

Wasabi...

(#8028) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

Ha sikerülne egy Digis kártyához jutnom, csinálnám mindenfelé a OpenSignal sebességméréseket. :D

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#8029) p2pp válasza DrBubo77 (#8028) üzenetére


p2pp
őstag

Ezzel nem vagy egyedül!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#8030) vbalint77 válasza Kronos3000 (#8027) üzenetére


vbalint77
tag

Sajnos nem mindenki kap, csak kábeles előfizető :)
Nekem műholdas mellé volt a telenoros sim.
Nem kérhetek digiset, de a régit le kell adnom :(

[ Szerkesztve ]

(#8031) Jester01 válasza vbalint77 (#8030) üzenetére


Jester01
veterán

Nekem ezt írta az ügyfélszolgálat:

Kérjük, hogy mobilinternettel kapcsolatban érdeklődjön újra a 1272-es telefonszámon vagy valamely személyes ügyfélszolgálati irodánkban 2019.06.01 után amikor elindul a Digi Magyarország Kft. önálló mobilinternet szolgáltatása.

Vagy igaz vagy nem.

Olyat mondjuk nem hallottam, hogy pont a kábelesek kaphatnának amikor nekik ott a drót ... a műholdasoknak lenne fontos a mobil.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#8032) #71835392 válasza Kronos3000 (#8027) üzenetére


#71835392
törölt tag

f@szt kell folyamatosan kombinálni?
Mikor reklámozott bármit előre a Digi? Akár a műholdas szolgáltatást, akár mondjuk a gigabites netet vagy mondjuk új csatorna bekerülését? Indulás napjáig tagadnak mindent.
Ez a mobilnet is úgy derült ki, hogy a jogszabály miatt kénytelenek voltak felmondani a Telenoros mobilnet szerződést 60 nappal előre.

[ Szerkesztve ]

(#8033) Zeki válasza #71835392 (#8032) üzenetére


Zeki
nagyúr

Előre SENKI sem reklámoz semmit. Az ÁSZF-be sem ír bele előre új akciót, szolgáltatást.
Kiderül amikor elindul. Én nem eszem a kefét miatta, mint itt páran. Van jobb dolgom.

(#8034) DonMaster válasza #71835392 (#8032) üzenetére


DonMaster
addikt

tehát azért derült ki mert felmondták a szerződést és arról ment a hír verés . értem

véletlen sincs annak köze hozzá, hogy egyesek kaptak levelet, hogy 6.01-ig a telenorost simet lekel adni és 6.01-töl saját digi mobile sim-et kap jobb tarifába, ennek véletlen sincs köze hozzá.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#8035) vbalint77 válasza DonMaster (#8034) üzenetére


vbalint77
tag

Így van, de sajnos a műholdasok csak a felmondást kapták meg levélben, míg a kábelesek az újról is kapták az infót...

(#8036) prozodus válasza #71835392 (#8032) üzenetére


prozodus
őstag

Nyilván van anyagi vonzata is, de a helyükben akkor mondtam volna le a t-os lehetőséget, mikor a sajátot életre keltem.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#8039) Kuter válasza #72445440 (#8038) üzenetére


Kuter
senior tag

Tévedésbe vagy, ez nem egy szórólap amit mindenhová bedobálnak , és minden digis megkapott.
Csak is az kapott ilyet akinek van digi mobil net előfizetése, kivan építve a saját digis mobil hálózat és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#8041) prozodus válasza #72445440 (#8038) üzenetére


prozodus
őstag

Pontosan nem igy tettek, hisz meg nincs publikus sajat mobilnet, amit most azonnal megvehetsz... A t-t meg mar reg lemondtak.
Legalabbis a topik mintha errol szolna hetek ota.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#8042) evbalazs válasza vbalint77 (#8030) üzenetére


evbalazs
csendes tag

Ezt cáfolnám, műholdas Digis előfizetésem van + Digi1 (Telenor) mobilnet (elsősorban azért, mert így érem el a Digi Online-t, amihez TV+net előfizu is kell), az én levelem is azonos, mint ami itt többször fel lett téve, érdekes része, hogy azt írják, hogy nem minősül ajánlattételnek, ez szerintem leginkább arra utal(hat), hogy képlékeny még kicsit, hogy milyen csomagok lesznek.

Lehet, hogy nálad nem lesz (egyelőre) elérhető a szolgáltatás és ezért nincs benne? (telefonon rákeresve látsz az otthoni címeden Digi HU hálózatot?)

[ Szerkesztve ]

(#8043) Gejza1981 válasza evbalazs (#8042) üzenetére


Gejza1981
tag

pontosan, amíg nincs hivatalos ászf addig minden csak tájékoztató jellegű....

(#8044) vbalint77 válasza evbalazs (#8042) üzenetére


vbalint77
tag

Igen, a helyi Telenor toronyra (Alsónémedi) költözött be a DIGI már vagy 4 hónapja. Simán beltéri lefedettségem van. (lenne) (Hálózat kereséskor be is jön)

Nekem is pontosan úgy volt mint neked. (a DIGI online miatt főleg)
Hát akkor még reménykedhetek? :)

(#8045) DonMaster válasza #72445440 (#8040) üzenetére


DonMaster
addikt

mivel nekik 6.01-ben cserélik, így teljesen logikus hogy első körben a most is digi mobile-net élőfizetők kapnak,

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#8046) solarix45 válasza Gejza1981 (#8043) üzenetére


solarix45
senior tag

Van június 1-től érvényes ÁSZF, itt láthatók a módosítások: [link]
Egyelőre csak a kivezetés van benne.

(#8047) DrBubo77 válasza solarix45 (#8046) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Tudtommal az új csomagokat elegendő az indulás napján beletenni az ÁSZF-be.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#8048) DonMaster válasza DrBubo77 (#8047) üzenetére


DonMaster
addikt

pontosan, és ez nem új csomag, hanem szolgáltatás, csomagokat 30nappal előre, de mivel mobil internet szolgáltatás saját hálon még nem volt se net se hang így azt indulás napján kell beírni, nem kell előre 30napal.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#8049) bociusz válasza anglergab (#8022) üzenetére


bociusz
aktív tag

A piros színű tornyok a Cellmapper becslései, a zöld színűeket kézzel behúzta valaki a (remélhetőleg) megfelelő helyre. Ha csak egy szektor lett eddig feltérképezve, akkor alapból nem is jelenik meg az eNodeB a térképen (kézzel kell hozzá a Filters menüben a "Show Low Accuracy Towers"-t bekapcsolni), ellenben ha több cellát is sikerült már rögzíteni, akkor megvizsgálja, hogy az egyes cellákon belül melyik irányban nő a jelerősség, és ezeknek a súlypontjába becsli a helyszínt.

(#8050) g0dl válasza DrBubo77 (#8047) üzenetére


g0dl
addikt

Azért reklámozni előbb szokták.
Az persze logikus, ha bevezető időszak után lesz csak ilyen.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.