Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#41001) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Topikgazda említette, hogy core hálózat. Mit takar ez pontosan? Tudom, Google a barátom, de a Digi esetében mit jelent?

(#41002) rothfb válasza sfefe (#41000) üzenetére


rothfb
veterán

Ahogy mondtam. Megkerülhetetlen. Összenőttek.:K

(#41003) tomp válasza djsunstealer (#41001) üzenetére


tomp
félisten

2G és 4G hálózat alapját. Az irányítja/vezérli/kezeli a hálózatot. Ha a Core-t lekapcsolják akkor eltűnik a hálózat. Core nélkül a bázisállomás a "semmit" sugározza.

(#41004) djsunstealer válasza tomp (#41003) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Köszönöm szépen a választ! :R

(#41005) Noukoum válasza 4Grider (#40999) üzenetére


Noukoum
veterán

Egy politikai döntésre mindig nehéz lesz politika mentesen reagálani.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#41006) tomp válasza Noukoum (#41005) üzenetére


tomp
félisten

Eleve ez egy magyar felfogás. Csak nálunk tiltott a politika...

(#41007) kiro76


kiro76
tag

VoWifi most sincs, valamint tegnap (péntek) este már a VoLTE sem ment nálam egy ideig. Kb egy óra eshetett ki, olyan fél tizenkettő körül. :(

(#41008) Lackooo84 válasza kiro76 (#41007) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nekem most is mint mindig van.

The Truth is out there...

(#41009) tutitibi válasza DrBubo77 (#40997) üzenetére


tutitibi
senior tag

Ok, nekem a DIGIMOBIL most 800 Ft a DIGIMOBIL NET szintén 800 Ft. btuttó a percdíj 4 Ft.
Ez mennyi lesz majd késbb és mi lesz a 06 50 -es kezdetű számommal majd ?

(#41010) domper2015 válasza Lackooo84 (#41008) üzenetére


domper2015
senior tag

Kiemelt ügyfél vagy
Ennek örömére itt is beröffent
:R

[ Szerkesztve ]

(#41011) lala666 válasza kiro76 (#41007) üzenetére


lala666
senior tag

Nekem folyamatosan van mind a kettő.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#41012) Bogyi007 válasza Cs1csó (#40978) üzenetére


Bogyi007
veterán

Meg azt hogy sokkal lassabb lesz a mobilnetes elérésed az eddigieknél...

Van Vodás előfizetésem is és itt Csongrád és Bács-Kiskunban jobb opció volt a Digi mobil.

Januárban már egyiknél sem leszek. :DDD :DDD

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#41013) MadMancs válasza tomp (#40988) üzenetére


MadMancs
veterán

Akkor mégse olyan lesz mint a Netfone. :) Mert ott az ég világon semmit nem intéz Voda. Ott kimerül annyiban hogy frekvenciakészletet adnak bérbe, amin keresztül eljut Netfone saját rendszeréhez a bit.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#41014) zelikocc válasza tutitibi (#41009) üzenetére


zelikocc
senior tag

A most 1600 Ft-os havidíj májustól 1830 Ft lesz.
A percdíj és forgalmi díjak nem változnak.
Ez az ár év végéig garantált lesz.

A 06 50-es számok megmaradnak ezután is.

(#41015) Lackooo84 válasza domper2015 (#41010) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Vagy csak jó telefonom + routerem van. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#41016) kw3v865 válasza Bogyi007 (#41012) üzenetére


kw3v865
senior tag

Csongrádban mely településeken jobb a DIgi, mint a Vodafone?

(#41017) tutitibi válasza zelikocc (#41014) üzenetére


tutitibi
senior tag

Akkor nincs nagy gond :D :D

(#41018) rothfb válasza kw3v865 (#41016) üzenetére


rothfb
veterán

Nálunk is visszalépés lesz a voda. Lassabb, kevesebb torony, kisebb térerő.

(#41019) Narxis válasza Lackooo84 (#41008) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nálam minden nap kell 1-szer vagy 2-szer airplane módba tenni a telót, hogy legyen újra.

Thanos was right.

(#41020) Lackooo84 válasza Narxis (#41019) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nekem semmi ilyet nem kell csinálnom, mindig megy ahogy kell.

The Truth is out there...

(#41021) zelikocc válasza kw3v865 (#41016) üzenetére


zelikocc
senior tag

Szentesen és Csongrádon pl. össze lehet hasonlítani a CellMapper segítségével, hogy mennyivel jobb lefedettséget biztosít a DIGI a sokkal több bázisállomásnak köszönhetően.
A két városban összesen 4 Vodafone vs 11 DigiMobil bázisállomás van.

Sok ilyen hely van az országban, ahol nem, ott csak azért, mert nem készült el a hálózat végleges terv szerint (pl. Budapesten sem).

Az ilyen helyeken jó lett volna a "szinergiák" jobb kihasználása, de nekik csak az számít, hogy a teljes hálózatot lehúzni a rolón több pénz a zsebbe (már ha találnak valaha is vevőt rá).

(#41022) rin33 válasza zelikocc (#41021) üzenetére


rin33
senior tag

Orosházán, Békéscsabán is hasonló a helyzet… ha kiépült volna ez a hálózat és a későbbiekben kapnának új frekvenciákat, esetleg elindulna az 5G akkor verhetetlen lenne ez a hálózat kapacitásban és lefedettségben..

(#41023) 4Grider válasza zelikocc (#41021) üzenetére


4Grider
nagyúr

De gondolom azok a vodás bázisállomások mindenütt használnak 800 MHz-es frekvenciát is, ami azért lássuk be, messze nem 1800 MHz (amit a Digi kényszerült használni), tehát alapból a vodás bázisok sokkal nagyobb területet fedtek le, mint két Digis bázis.
A bázisállomás felszámolásával elég jelentős költséget lehet megspórolni, csak a havi bérleti díj 100e Ft-os kategória.

(#41024) Sittes86


Sittes86
csendes tag

Én úgy értelmezem, hogy nem lesz semmilyen lassítás.

[ Szerkesztve ]

http://eznemflotta.hu

(#41025) csernak75 válasza 4Grider (#41023) üzenetére


csernak75
senior tag

Igen, arra jó az alacsony freki hogy a hívás működjön, de adatforgalomnál igen hamar be tud dugulni. Inkább legyen több torony, akkor jobban megoszlik a terhelés.

(#41026) 4Grider válasza csernak75 (#41025) üzenetére


4Grider
nagyúr

Így van, csak nyilvánvalóan amit nem lehet rentábilisan fenntartani, abba a kutya nem fog beruházni. A digi is ráfázott. Nagy területek lefedésére még mindig ott a B20 mellé a B28 és a B8. B3-al vidéket sehol nem próbálnak 70% felett lefedni.

(#41027) kw3v865 válasza Sittes86 (#41024) üzenetére


kw3v865
senior tag

Rosszul értelmezed. 3/3 lesz a max. sávszélesség június 1-től minden Digis csomag esetén.

(#41028) Lackooo84 válasza kw3v865 (#41027) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Azért ez így fincsi, mert az oké, hogy árat emelnek, de hűség alatt sebességbe is belenyúlnak szerintem ez így nagyon nem okés.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#41029) zelikocc válasza 4Grider (#41023) üzenetére


zelikocc
senior tag

Városokra találták ki az 1800-as frekvenciát, így ott az ideálisabb. Ráadásul szerintem jobb a 4 db 1800 mint az 1db 800, de nyilván 900 is tervben volt a hálózat tervezésekor.
DE ha már szinergiák kihasználása, akkor mehetnének nyilván rajtuk is a vodás frekvenciák...

"A bázisállomás felszámolásával elég jelentős költséget lehet megspórolni, csak a havi bérleti díj 100e Ft-os kategória."

Hát attól hogy lekapcsolják a hálózatot, a bérleti díjakat továbbra is fizetni kell majd... csak akkor tudják felbontani a szerződést, ha leszerelik őket, de gondolom nem akarnak hozzányúlni se, csak egy az egyben eladni... (sok sikert hozzá nekik)

#41028 Lackooo84
Nem lehet hűséget kötni mobilokra.

[ Szerkesztve ]

(#41030) RoyBatty válasza Lackooo84 (#41028) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Mobilra sose volt hűség, valószínűleg nem véletlenül.

(#41031) csaszi75 válasza #14832128 (#40991) üzenetére


csaszi75
senior tag

Jah, szerintem jót ír a zelikocc gyerek, ahogy olvasom, vannak olyan emberek, akik szeretnek fontoskodni, mert kapnak egy-egy fülest valahonnan :)
Azt írták a sajtóközleményekben, hogy "A társaság ügyfelei belföldi hívásaikat és adatforgalmukat június 1-től a Vodafone országos hálózatában bonyolíthatják, szolgáltatójuk továbbra is a DIGI marad." Meg azt is írják hogy: "A lépéssel a DIGI 2023. december 31-ig garantált áron, DIGIMobil előfizetésekben szereplő kedvező tarifákon és SIM kártya csere nélkül biztosít országos lefedettséget ügyfeleinek." EZ PEDIG csakis úgy működhet, ha a core a DIGI-nél megmarad, tehát mondjuk a DIGI előfizetők belföldi roamingban mennek a Vodafone hálózatára, de a DIGI core szolgálja ki őket. SIM KÁRTYA CSERE NÉLKÜL! Vagyis csakis a rádiót használják a Voda hálózatán.. Mint ahogy volt ilyen belföldi roaming, amikor a Voda megjelent 2000-ben Magyarországon.. A Vodások is belföldi roamingoltak a másik két operátor hálózatán..
https://digi.hu/hirek/vodafone-magyarorszagi-halozatara-koltozik-digimobil

(#41032) csaszi75 válasza tomp (#40988) üzenetére


csaszi75
senior tag

Tomp, ezt rosszul értelmezed..
Itt is leírták, hogy nem kell SIM csere:
https://digi.hu/hirek/vodafone-magyarorszagi-halozatara-koltozik-digimobil
De itt ez a részletes PDF, itt linkelte valaki más is már:
https://digi.hu/sites/default/files/dokumentumtar/digi-mobil-vodafone-elofizetoi-level-2023-04.pdf
A Netfone az Vodafone IMSI-ket kap... a DIGI marad DIGI SIM...
"Telefonszáma nem változik meg, SIM kártya cserére nem lesz szüksége.
Mobilszolgáltatója továbbra is a DIGI marad, ügyeit továbbra is a DIGI ügyfélkezelési pontjain intézheti."
Ha az lenne, amit írtál, akkor Vodafone ügyfélszolgálaton intéznének minden DIGI-s ügyet..

(#41033) csaszi75 válasza Zorro(hun) (#40964) üzenetére


csaszi75
senior tag

el kell olvasni a DIGI oldalát:
https://digi.hu/hirek/vodafone-magyarorszagi-halozatara-koltozik-digimobil
https://digi.hu/sites/default/files/dokumentumtar/digi-mobil-vodafone-elofizetoi-level-2023-04.pdf

(#41034) csaszi75 válasza Attis7 (#40886) üzenetére


csaszi75
senior tag

Nincs az alján egy matrica, amire rá van írva?? Minden routerre tesznek ilyet manapság..

(#41035) CirrMee válasza csaszi75 (#41032) üzenetére


CirrMee
addikt

Tomp, ezt rosszul értelmezed..
Itt is leírták, hogy nem kell SIM csere:

Ember, normális...?
A Voda indulásakor is rendszeresen dekkoltunk a másik két operátor hálózatán, akkor sem kellett SIM csere. Miért is kellett volna, ha az csak az előfizetőt azonosítja a hálózat felé? Az operátor dönti el, hogy az adott előfizető használhatja e a hálózatot, vagy sem. Látom ez nálad a misztikum kategóriája.

Bőven elég a Vodának SIM id csomagot átdobni, onnantól teljesen felesleges (anyagilag meg pláne) egy amúgy is kivégzésre szánt technikát üzemben tartani. Számlázni azért számláz a Digi, mert azzal van az ügyfél szerződésben. A többi meg szimpla konteo...

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41036) zelikocc válasza CirrMee (#41035) üzenetére


zelikocc
senior tag

Itt beleszólhat az is, hogy a Vodafone és DIGI ügyfeleket valahogyan egy rendszerbe kellene integrálni mind vezetékes mind mobil téren.
Mivel ez hosszú bonyolult és sok előkészítést igényel, ezért egyelőre valószínűleg nem fogja tudni a Voda befogadni az ügyfeleket a saját rendszerébe.
Nem megy egyik pillanatról a másikra 204 ezer előfizetőt átvenni egy kezdetleges rendszerből egy teljesen másikba.
Ez a probléma ment nagyon sokáig a DIGI - Invitel fúzióval is.

Aztán kérdés melyik rendszer marad meg (ugye vezetékeseket is nézve), vagy esetleg egy teljesen újba tesznek mindenkit mindkét szolgáltatótól. Mert ugye a jövő a ONE - és ott már egysgesnek kell lenni.
Viszont addig lesznek átmeneti időszakok.

Ki fog minden derülni júniustól, szerintem felesleges tovább ragozni.

(#41037) csaszi75 válasza CirrMee (#41035) üzenetére


csaszi75
senior tag

CirrMee: te most mire válaszoltál? Nekem vagy tomp nevű fórumozónak?
Elolvastad a hozzászólást, amire írtam?
" #40988 tomp adman #40986
Már párszor le lett írva.
Teljes egészében a Vodafone rendszere fogja kezelni a Digi kártyákat.
Virtuális szolgáltató. Olyan lesz mint a Netfone.
Saját apn marad de mindent a voda fog kezelni. VoWiFi azért nem lesz mert az IMS is Voda lesz. VoWiFi pedig azért kerül lekapcsolásra mert a komplett Digi rendszert lekapcsolják. Az IMS-t is.
Minek tovább ragozni vagy egyéb extrém dolgokat álmodni? :DD
"

(#41038) rothfb válasza csaszi75 (#41033) üzenetére


rothfb
veterán

Ezekben a pdf-ekben valahogy nem reklámozzák a mobilnet 3mbit/3mbit-re való lassítását... Vajon miért.:(((

(#41039) CirrMee válasza csaszi75 (#41037) üzenetére


CirrMee
addikt

Természetesen az eredeti hsz számára ment volna, csak volt közben egy fagyi, és rossz helyen vettem fel a fonalat. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41040) Grid001 válasza rothfb (#41038) üzenetére


Grid001
csendes tag

Igen,így van. Nekem sajnos nem úgy tűnik hogy ezzel a sebességgel nagyon meg akarnák tartani ezt a kb 200ezer digis felhasználót,magam is beleértve.

(#41041) rothfb válasza Grid001 (#41040) üzenetére


rothfb
veterán

Nem biztos, hogy az a cél, hogy elveszítsék az ügyfeleket. Jelen pillanatban a lakhelyemen lassabb a voda, mint a digi. Pedig az nem kis teljesítmény. Csak azt akarom mondani, hogy muszáj korlátozniuk a sebességet, a voda hálózata amúgy sem bír többet. A telekom pl fényévekre van sebességben.
Feltételezem máshol sem túl acélos a voda pl a telekomhoz képest. Ahogy elnéztem a cellmappert, országosan le van maradva a voda tornyok tekintetében. Vérszegénynek tűnik a hálózatuk. A yettelhez nincs közöm, de a térkép alapján ők is sokkal jobban állnak, mint a voda.

(#41042) CirrMee válasza zelikocc (#41036) üzenetére


CirrMee
addikt

Nem megy egyik pillanatról a másikra 204 ezer előfizetőt átvenni egy kezdetleges rendszerből egy teljesen másikba.
Ez a probléma ment nagyon sokáig a DIGI - Invitel fúzióval is.

Azért ez két külön "probléma". :)
Az Invitel esetén még ment az állami gáncs. A mostani probléma meg abból adódik, hogy ez a pár százezer jómunkásember az átlag vodkás tarifa belengetésére alighanem le is lépne - szóval ki kell találni, hogy a nerkecske' is jól lakjon, meg a káposzta se fonnyadjon el. :)
Gondolom év végéig ki akarják ötletelni, addig meg villámgyorsan zárták a csomagokat. Ennyiért a hülyének is megérné országos lefedettséggel, biztos nagy siker lenne - a fene sem érti, hogy miért nem kell nekik a plusz előfizető... :DDD

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41043) csaszi75 válasza CirrMee (#41042) üzenetére


csaszi75
senior tag

Arra tippelnék, hogy ha van eszük, hogy amikor a DIGI-sek átmennek Voda hálózatra (2023.06.01.), akkor a DIGI-nél elő kell rukkolni valami újabb díjcsomagokkal.. Elég nagy bénázás lenne, ha fél évig (plusz a múlt heti bejelentéstől júni 01-ig) nem lehetne a DIGI-nél új mobil csomagot venni.. Persze lehet én látom rosszul.
Telekomnál is van a Flip.. Van a normál brand, meg a jóárasított brand.. Itt is lehetne (vodaf)ONE normál brand, meg a DIGI név helyett valami olcsóbb brand.. Nekem tetszene.. :) hogy ne a drága VF-es csomagok legyenek..

(#41044) MadMancs válasza zelikocc (#41036) üzenetére


MadMancs
veterán

Vodának saját ügyfelei saját rendszerbe való integrálása nem sikerült 100% ig a mai napig. Jobb ha nem állnak neki digiseknek soha :D

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#41045) Lackooo84 válasza Grid001 (#41040) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Velem mondjuk pont ráb*sztak, mert nekem bőven elég ha tudok böngészni meg voipozni, néha kis yt, arra elég. :D

The Truth is out there...

(#41046) gabor9991 válasza csaszi75 (#41043) üzenetére


gabor9991
őstag

Go light+ 130 perc 3GB adat 3990forint
Digi 200 perc 15GB adat 1300forint
Ha gyakorlatilag ugyanazon a hálózaton lehetne használni mindkét előfizetést szerintem nagyon ritkán lenne olyan bolond valaki hogy a Vodafone ajánlatát válassza. :)
Viszont ezzel szerintem olyan szinten nőne az előfizetők száma ezen az árérzékeny piacon hogy azt elképzelni se tudták volna korábban.

(#41047) csaszi75 válasza gabor9991 (#41046) üzenetére


csaszi75
senior tag

Lezárták a régi csomagok értékesítését.. Valamit ki kell találniuk.. a régi Digi csomagok az év végéig tutira vannak :), De akkor mikor lesznek újak? Az újak tutira csak épp egy kicsit a Voda alá mennének :)
Nem tudom elképezlni, hogy teljesen megszűntetnénk a DIGI féle szolgáltatást.. és nem teszik be más név alá.

(#41048) CirrMee válasza csaszi75 (#41047) üzenetére


CirrMee
addikt

Lezárták a régi csomagok értékesítését..

...mindenféle határidő nélkül, azonnal. "Jó okuk" volt a tempóra... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41049) zelikocc válasza csaszi75 (#41047) üzenetére


zelikocc
senior tag

A Digi Mobil idővel teljesen megfog szűnni csomagostól és mindenestől, ha bejön az új ONE brand. Valószínűleg ott lesznek majd új csomagok, de nem hinném hogy a jelenlegi Vodafone árak alá mennének... Csak a Digi Mobilosoknak fognak adni kedvező díjcsomagot (HA fognak) hogy megtartsák a 200 ezer ügyfél legalább egy részét.

(#41050) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Ma elindítom a számhordozási kérelmet Yettel-es flottába. Kicsivel több, mint 800 forinttal fogok többet fizetni, ezért kapok: 200 perc lebeszélhetőséget és 5GB netet, ami ugyan nem 15GB, de ezt se használtam ki soha. Legalább lesz a melóba térerőm és nem kell VoWiFi-vel szenvedni.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.