Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#22751) rfszabi válasza sifarr (#22719) üzenetére


rfszabi
tag

a Domino Most-ot szerintem nem a DIGI-nek, hanem a Vodafone Tuti-nak köszönhetik a T-sek.

(#22752) #79813376 válasza sifarr (#22750) üzenetére


#79813376
törölt tag

Van megoldás.....lezárják a "teszt" nevű tarifát, majd módosítják eképp: marad a nulla forintos havidíj, és hozzányúlnak a netes rész sebességéhez: maximális letöltés 256 kbps, letöltés 128 kbps. Ezzel egyidejűleg pedig bevezetnek egy fizetős csomagot.

(#22753) dchard válasza sifarr (#22749) üzenetére


dchard
veterán

Annyi a különbség, hogy a többi szolgáltató nem szűr elő, ergó nincs felelőssége abban, hogy ha te olyan helyen veszed igénybe, ahol a lefedettségi térkép szerint (előre ellenőrizhető módon) nincs elérhető szolgáltatás. A digi ellenben a lakóhelyemre adta ki a SIM-eket, szerepel is a lefedettségi térkpen, nem is vittem máshova, azt mégse működik. A kérdés a kompenzációval kapcsolatban költői volt, de azért örülök, hogy elmagyaráztad nekem, hogyan működik a lefedettség. Végül is csak 15 éve csinálom :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#22754) #79813376 válasza sifarr (#22749) üzenetére


#79813376
törölt tag

"Teljesen egyetértünk! Nem ellenőriztem le, de lehet, hogy ebben a topicban én írtam le először, hogy a digis Teszt csomag jogilag ugyanolyan csomag, mint bármelyik konkurens csomagja"

:N Kovlaj122 volt az, még hónapokkal ezelőtt. Vajon miért nem ír már ide?

(#22755) pjen válasza #79813376 (#22752) üzenetére


pjen
félisten

Nem is olyan rossz,nekem volt 64kbps netem is.+ nem is volt ingyen.

(#22756) rothfb válasza pjen (#22755) üzenetére


rothfb
veterán

Mikor? 20 éve?

(#22757) pjen válasza rothfb (#22756) üzenetére


pjen
félisten

Még gyors is volt.Előbb mértem,lakáson belül.0/0.

(#22758) rothfb válasza pjen (#22757) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem sem jön lakáson belül, pedig egy kék paca közepén vagyok. Ezért nem értem, milyen pénzt lehet ezért kérni. Ez így ebben a formában egy fityinget nem ér. Arra jó, hogy tesztelgessünk, na de kérem, nem a 90-es években vagyunk. Ezzel a frekivel sokkal, de sokkal több torony kellene. A térkép kéksége meg szép és jó, de az emberek nem a fák alatt laknak.
Amint pénzt fognak kérni ezért, jó ha lesz 100000 előfizetőjük, de lehet, hogy sokat mondtam. A többi szolgáltató már alig várja, hogy a Digi a semmiért pénzt próbáljon kérni, már dörzsölik a markukat.

[ Szerkesztve ]

(#22759) sifarr válasza dchard (#22753) üzenetére


sifarr
senior tag

Annyi a különbség, hogy a többi szolgáltató nem szűr elő, ergó nincs felelőssége abban, hogy ha te olyan helyen veszed igénybe, ahol a lefedettségi térkép szerint (előre ellenőrizhető módon) nincs elérhető szolgáltatás.
Ez is egy legitim nézőpont. Nem túl ügyfélbarát, de respektálható.
Akkor viszont mobilfronton jelenleg ez a helyzet, egy kis párbeszéddel illusztrálva.

Helyszín: T vagy T vagy V ügyfélszolgálata.
Ügyfél: Jó napot! Előfizetést szeretnék.
Ügyintéző: Jó napot! Fényképes igazolványt, lakcímkártyát kérnék.
- A Belvárosban lakom. A térkép szerint kültéri és beltéri lefedettségük is van. Biztosan tudom használni a lakásomban? Nem szeretnék zsákbamacskát venni.
- Nem tudom, nem biztos.
- Nem tudná leellenőrizni?
- Nem.
- Esetleg kiküldenének egy technikust, ő bemérhetné.
- Sajnálom, de erre nincs lehetőség.
- Akkor kaphatnék ingyen egy tesztkártyát, nettel, 100 perc lebeszélhetőséggel? Akkor én kipróbálhatnám!
- Sajnálom, de erre sincs lehetőség. Kártyát kaphat, de azért fizetni kell.
- És ha nem tudom használni a lakásban, akkor visszadják az árát?
- Nem. Illetve majd egy év múlva igen. De kérvényezni kell.
- Akkor milyen lehetőségem van, ha számomra használható előfizetést szeretnék Önöktől?
- A zsákbamacska.

És tőlem is egy költői kérdés.
Ha DIGI úgy indul, hogy szűrés nélkül, mindenkinek prepaid kártyát ad, ingyen net, 1000 feltöltésért 200 perc, a szerződésbe beleírja 2 centis betűkkel, hogy az ország egy pontján sem garantál használhatóságot, és a szerződést 2020. február 29-re azonnal felmondja, március 1-én lekapcsolaj, és ha ...
Szerinted milyen hozzászólásokkal lett volna tele eddig és lenne most ez a topic?
Szerinted mikor, hogyan kellett volna indulnia? Hibák helyett milyen jó döntésekkel?

Persze, lett volna egy ideális indulás - én is tudom. Megvárni, amíg lesz elég freki. Kiépíteni a hálózatot, minimum olyan lefedettségi szintig, mint a többié. Műszakilag csak műszaki emberekkel tesztelni, amíg a többi szintjét el nem éri. És utána lehetett volna indulni. Csak akkor. Persze akkor ez a topic sem lenne. :N
A DIGI nem ezt az utat választotta. Hibázott. Lehet is szidni mindenért: lefedettség miatt, mert előszűr és rosszul, mert csak vezetékes mellé ad kártyát és nem mindenkinek, mert a tesztcsomag nem marad meg örökre, mert árat fog emelni, mert ... mindenért. :O
A hozzászólások nem kis részét olvasva csak azt nem értem, hogy miért nem hagyja ott mindenki a DIGI-t? Úgy se működik, halott ügy, kár rá vele foglalkozni.

(#22760) pjen válasza sifarr (#22759) üzenetére


pjen
félisten

Mért hagynám ott,3 Km re melózok ott fedett pályán is jön a HBO go.Csak a példa kedvéért mértem sebességet.

(#22761) #79813376 válasza rothfb (#22758) üzenetére


#79813376
törölt tag

A románoknál 2007-től 7 éven át csak 2100-on szolgáltattak (ráadásul ott 2*15Mhz-et sikerült venni, szemben a magyar 2*4,8-cal). 1,1 millió ügyfelet szereztek úgy, hogy az elején nulla majd 1 eurós előfizetéseket osztogattak a vezetékes ügyfeleknek. Az ügyfelek akkor kezdtek el a digi irányába mozdulni, amikor frekvenciát nyertek 900-on (2014), és ebben a tenderben az ancom (nmhh) kötelezte a vodafone-t, hogy amíg kiépül a digi hálózata (2 évig) belföldi roamingot nyújtson a diginek. Mivel ezzel egyik napról a másikra országos lefedettségük lett, sokan pont a vodafone-tól mentek át a digihez, és ügyfélkörük, 2 millióra nőtt.

Magyarországon nagyon nehéz lesz az ügyfeleket váltásra bírni. Hozzá vagyunk szokva a(z Európai szinten egyik legjobb) minőségű hálózathoz. Nem lesz könnyű eladni a van térerő nincs térerőt.
Ehhez jön még a frekvencia kérdése: amíg nincs alacsony frekvencia, amíg nincs 2*15MHz magas frekvencia, addig fórumozgatunk, de ez így nem üzletképes/profittermelő megoldás.

(#22762) rothfb válasza #79813376 (#22761) üzenetére


rothfb
veterán

Itt sem lesz ez máshogy. Sőt ahogy írod, itt még nehezebb lesz. Én drukkolok a Diginek és egy jelképes összeget hajlandó lennék áldozni, mint előfizetési díjjat, de ahogy a románoknál az 1 eurós előfizetést, nagyjából itt is ennyivel lehetne kezdeni eladni a szolgáltatást. Legalábbis ebben a formában. Ha ez nem bővül, mármint nem szereznek frekvenciát valahogy, az egész halálra van ítélve. Sosem fog megtérülni és sosem szereznek megfelelő mennyiségű ügyfelet. És igen, komoly ellenszélben kell harcolniuk, de ha tényleg akarnak valamit itthon kezdeni mobil szinten, akkor nincs más megoldás, frekvencia kell. Vagy sokkal több torony. De az utóbbi sosem lesz rentábilis.

(#22763) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Február 21-én jön ki a negyedik negyedéves jelentés, majd meglátjuk, hány tesztkártyát sikerült összeszedni.

Havonta 20-30 új tornyot élesítenek, szóval max 150 torony várható még Július 1-ig.

[ Szerkesztve ]

(#22764) kali válasza sifarr (#22759) üzenetére


kali
legenda

Miért kellene bemenni az ügyfélszolgálatra és kérdezősködni?
Megrendelem online az előfizetést, van 14 napon kipróbálni és tesztelni, aztán vagy megtartom, vagy pedig elállok a szerződéstől.
A Telekomnál legalábbis működik a dolog, a többi szolgáltatónál nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#22765) DevKiller


DevKiller
senior tag

Annyian gondolkodnak itt okosan, így úgy amúgy:
1, A tesztkártyát mindenki gond nélkül vissza adhatja
2, Ne reklamáljunk, ha nem kell fizetni érte
3, A DIGI ha ennyit beleföccölt akkor tervez Magyarországon maradni.

Aki azt nem hajlandó megérteni, hogy nem 1-2 nap egy új mobilszolgáltatót létrehozni az így járt.

Nem mellesleg: A DIGI nem tévedett. Jókor indult, arról már nem tehetnek, hogy kizárták őket valami indokkal a frekvencia árverésről(az indokot még máig sem tudunk csak találgatások vannak).
Én Mindkét országban használom a DIGI-t, és nagyon jól tudom, hogy mi a helyzet.
4G-t a Román DIGI 2100 MHz-en szolgáltat. Azt a kis 900 MHz-et amin "Szolgáltatnak"(egy Magyarral egyszintű 22/7.5) ne vegyük már mérvadónak, ráadásul úgy hogy kb fél éve szolgáltatnak 900 MHz-es 4G-t. Aki azt mondja, hogy nem lehet ezzel semmit sem kezdeni az téved. 3G-t szolgáltatnak 900-on és az kb mindenütt van, ergó kiváltja ahol nincs 4G

Nagyvárosokban pedig:
3G(900/2100)
4G-900(ez még egyáltalán nem jellemző)
4G-2100
4G-2600(TD-LTE)

Ez miért nem járható nálunk is?
Igen kell a freki de nem csak 900.
Ne sirbakoljon már senki azért, mert nincs térerő nekem sincs itthon és? Van VoWIFI beszélek a külföldi rokonaimmal annyit amennyit akarok. Előbb utóbb lesz és kész.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#22766) kali válasza DevKiller (#22765) üzenetére


kali
legenda

Valóban nem 1 - 2 nap, de a DIGI-nek hosszú évek alatt sem sikerült, ez pedig a másik szélsőség, ami szintén nem ideális, sőt!
A nincs térerő...stb. részre nem is írok inkább semmit...

(#22767) DevKiller válasza kali (#22766) üzenetére


DevKiller
senior tag

Valóban iparkodhattak volna jobban. Én nem azt mondtam, hogy szentek(messze áll tőlük ez) de ettől független el kell fogadni. Valamit fognak kezdeni a helyzettel, mert a semmiért nem építenék tovább a már halott hálózatot(gondolok a freki hiányra).

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#22768) Lajosnagy17 válasza DevKiller (#22767) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Szerintem iparkodtak, iparkodnak, de a a DIGI nem egy VODAFONE, nincs annyi pénz befektetésre és csak kisebb lépésekben lehet haladni. Én sem szeretek hitelből építkezni.

[ Szerkesztve ]

(#22769) sifarr válasza kali (#22764) üzenetére


sifarr
senior tag

Igaz, én is tudom, hogy ez egy tesztelési lehetőség. Abban is biztos vagyok, hogy te tudod, ez nem a Telekom által önként nyújtott lehetőség, hanem egy jogszabályi kötelezettségnek megfelelés.
Viszont nálunk az emberek 50 %-a nem vásárol interneten, sem szerződést nem köt, postán fizeti a csekkjeit, kp-t használ, bankkártyát szinte csak kp-felvételre, stb.
Bár én nem ebbe a csoportba tartozom, mégis az a véleményem, hogy őket is megilletné ez a lehetőség. Nem éreznék méltányosnak egy olyan véleményt sem, hogy saját hibájukból esnek el a tesztelés lehetőségétől - így jártak. (Te ilyet nem írtál!)
Megoldható és a szolgáltatók megtehetnék, hogy nekik is önként tesztelési lehetőséget adjanak (csak szolgáltatásra). Nem teszik. Így ők zsákbamacskát vesznek. ;)

(#22770) 4Grider válasza Lajosnagy17 (#22768) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az utolsó mondatodat nem értem. Vagy tényleg nem tudod, hogy miből építették fel az itthoni mobilhálózatot?

(#22771) fil válasza dchard (#22747) üzenetére


fil
őstag

Tévedtem. Mea culpa. A szerződés határozatlan idejű.
A lényegen ez mit sem változtat. A teszt üzem miatt a Digi hangsúlyozta, hogy a szolgáltatás korlátozottan elérhető, időnként nem meghatározott ideig kimaradhat stb. Ja és nem a FB-n. Tehát erre hivatkozva nem lehet perelni. Egyébként is egy nem teljesített szolgáltatás miatt az érte fizetett díj időarányos részét lehet követelni. Ez a jelen esetben a nulla arányos része.
De mint már sokan írták, akinek ez így nem megfelelő választhat a másik 3 szolgáltató közül. Ja ,hogy nem ingyen? Semmi nem tökéletes...
Én használom ahol és ameddig tudom. Második sim. Várom ,hogy jobb legyen, hogy sikerüljön nekik, de ha nem akkor marad a többi.

(#22772) Lajosnagy17 válasza 4Grider (#22770) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Ezt nem így akartam írni, de már nem tudtam törölni. Lényeg. Nem olyan nagy a cég, hitelt kaptak, de annyit nem, hogy egyszerre le tudjanak fedni mindent.
Szerintem hasonlóan építkeznek, mint a kábeltv-vel. Évente növekednek, több hitelt is kapnak, habár túlságosan eladósodni sem akarnak.

(#22773) kali válasza sifarr (#22769) üzenetére


kali
legenda

Nem akarom védeni a Telekomot, de hazánkban az összes szolgáltató közül ők állnak ilyesmihez a legjobban, leginkább ők térnek el akár a jogszabályoktól is az ügyfél számára kedvező irányba (lásd például a hűség intervalluma alatt is díjmentes függetlenítés...stb., amiket jogszabály nem ír elő és a többi szolgáltató nem is biztosítja, csak a Telekom teszi meg).
Valóban sokan nem vásárolnak az interneten, csekket fizetnek be inkább és hasonlók, de rájuk pont úgy elmondható az is, hogy nem akarnak a korábban itt más által írt térerős problémával foglalkozni - értve úgy, hogy eltántorítja őket -, nem érdekli őket a VoWiFi és társai, hanem mobilos térerőt akarnak mindenhová és még lehetne sorolni...
Más kérdés, hogy szerintem a DIGI rákényszerült erre a díjmentesen biztosított tesztelési lehetőségre, mert lépnie kellett, de pénzt nem kérhetett még ezért a szolgáltatásért, viszont jól jöttek neki a tesztelők.
Ettől sokkal összetettebb persze az egész, ezért nem is szeretek/szoktam mélységeiben belemenni minden részébe.
Induljon el rendesen a DIGI, legyen olcsó, kényszerüljenek miatta tényleges (ár)versenyre a többiek és már akkor is elégedett leszek, még úgy is, ha esetleg soha nem leszek a DIGI mobilos szolgáltatásának az előfizetője.
Utóbbit csak azért írtam, mert szerintem azoknak sem érdeke a DIGI ellen kardoskodni, akik nagyon nem szeretik.

[ Szerkesztve ]

(#22774) rothfb válasza kali (#22773) üzenetére


rothfb
veterán

Csak azok nem szeretik, kedvelik a Digit, akik a minél nagyobb haszonra hajtanak. Meg akik nem szeretnének versenyhelyzetet. Könnyebb a sok pénzt beszedni az előfizetőktől úgy, hogy nem kényszerít senki árversenyre. Mondom mindezt úgy, hogy a 90-es évek óta vagyok Westel, majd T-Mobile, majd Telekom előfizető (most Dominós).
Édesapám a Westel 450-nel kezdte 92-93 környékén. Majd Westel 900-al folytatta. Szóval én ismerem a Telekomot, nincs velük bajom. De pl a Dominó Most a Diginek köszönhető és nem véletlenül van a telefonomban most is két kártya. Telekom és Digi.
Egy szóval hajrá Digi! De amíg nincs egy kiépített rendes, vállalható hálózat, addig nagyon kockázatos pénzt kérni ezért, ami most van.

Ja és a több, mint 50 000 szakmai hozzászólásért jár a dícséret! :C :K

[ Szerkesztve ]

(#22775) kali válasza rothfb (#22774) üzenetére


kali
legenda

Minden vállalkozás lényege a minél nagyobb haszon, a szerényebb profit bizonyos megszorításokat is jelent általában, amik többnyire az előfizetők/ügyfelek irányában is megmutatkoznak. (Voltam vezetékes fronton DIGI előfizető évekig, ahogy Telekom és UPC is, összevethetném és kidomborodna a dolog, de nem ide való.)
A Domino Most szerintem a Vodafone érdeme (Tuti, ha jól emlékszem), a DIGI nem jelentett akkor és olyan veszélyt a Telekomra nézve.
23 éve kezdtem a Westel900-zal.

(#22776) rothfb válasza kali (#22775) üzenetére


rothfb
veterán

Persze, a Tutira jött válaszként a Most, de a Digi miatt él még mindig ez a lehetőség. Ha a Digi nincs, már rég megszűnt volna. Szó is volt róla egy időben, talán mintha úgy lett volna, hogy tavaly nyáron megszűnteti a Telekom. Csakhogy jött a Digi az 5 Ft-os percdíjjal meg az ingyennettel.

(#22777) dchard válasza sifarr (#22759) üzenetére


dchard
veterán

"Szerinted mikor, hogyan kellett volna indulnia?"

1800-on ilyen kevés rendelkezésre álló frekivel sehogy és semmikor. Ha 2100-on sikerült volna megszerezni a 15MHz-et, azzal ugyanúgy nem tudnának fedni, de legalább kapacitás szempontból nem lenne totális zsákutca a dolog legalább közép távon. De hogy jobban megértsd: az 1800-zal nem csak az a baj, hogy nem lehet vele fedni. A fő gond az vele, hogy mivel nem tud 1800-on soha sem plusz frekit szerezni, mindig is szar kihasználású lesz az 1800-as része a hálózatnak, mivel sosem lesz több mint 5 MHz-e rajta. Ez viszi a pénzt. 700-on ugyanúgy nem érné meg 5MHz-et megvennie (megjegyzem ez a másik 3 cégnek is bukó lenne, ezért is volt őrületes butaság 5MHz-es raszterben kiírni a tendert és visszatartani 5MHz-et, ez csak az államnak jó, senki másnak). Szóval az 1800-at el sem kellett volna hozni (főleg nem annyiért amennyit fizettek érte), hanem kivárni és megpróbálkozni a 2100-zal, 700-zal, vagy 900-zal. Alacsony freki nélkül nem fog menni az biztos, de kapacitás nélkül sem. Nem az a kérdés, hogy milyen lefedettséggel indul el, hanem hogy milyen várható potenciállal. És ez a mostani helyzetben nem rózsás, hogy finom legyek. Lehet ezt tagadni, de attól még így van.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#22778) #79813376 válasza dchard (#22777) üzenetére


#79813376
törölt tag

"A fő gond az vele, hogy mivel nem tud 1800-on soha sem plusz frekit szerezni..."
2022 áprilisában jár le elég nagy szelet 1800-ra a bérleti díj. Ennyire borítékolod, hogy nem fog tudni venni ebből a digi?

(#22779) n00n


n00n
őstag

Nem akarjuk befejezni a jogászkodást?

(#22780) pjen válasza n00n (#22779) üzenetére


pjen
félisten

Beakarjuk? :)

(#22781) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Jó lenne látni az elsőfokú döntés indokolását. Kíváncsi lennék, mivel indokolják a kizárást. Nem tudjuk valahogy megszerezni?

(#22782) n00n


n00n
őstag

Autópálya matrica vásárlás és mobilparkolás DIGIMobillal
A 2020. február 17-től a DIGIMobil szolgáltatást igénybe vevő ügyfelek is készpénz használata nélkül, gyorsan és kényelmesen vásárolhatnak autópálya matricát, illetve parkolhatnak mobiltelefonjuk segítségével. A szolgáltatásokat egyelőre SMS-ben lehet megvásárolni és ehhez a társaságunk SIM-kártyánként havi, bruttó 20 ezer forintos, univerzális keretet biztosít előfizetőinek. A DIGI mindkét szolgáltatásra vásárlásonként egységesen mindössze bruttó 55 Ft-ot számol fel tranzakciós díjként, amely jelenleg a legalacsonyabb ár a piacon. A Mobilparkolás a +36 50 130 XXXX (4 jegyű zónakód) telefonszámra küldött SMS-sel indítható, autópálya-matricát pedig a +36 50 120 0200 számra küldött SMS-sel vásárolhatnak ügyfeleink. A DIGIMobillal történő autópálya matrica vásárlási és mobilparkolási szolgáltatásról további információk cégünk honlapján, a digi.hu/autopalyamatrica, illetve a digi.hu/mobilparkolas oldalakon érhetők el.

Forrás: http://digi.hu/hirek/autopalya-matrica-vasarlas-es-mobilparkolas-digimobillal-0

[ Szerkesztve ]

(#22783) dchard válasza #79813376 (#22778) üzenetére


dchard
veterán

Igen, ennyire. Ha megnézed, hogy mi megy 900-on, vagy a kizárással kapcsolatos politikai hátszelet, ezek nem abba az irányba mutatnak, hogy bármit is fog tudni venni, 1800-on meg szintén foggal-körömmel licitálni fog a meglévő 3 sokkal tőkeerősebb cég. 1800-on is csak azért sikerült frekit venniük annó, mert a voda nem gondolta, hogy azért a nyúlfarknyi 5MHz-ért hajlandóak ezt a vastag összeget kiperkálni. Kétszer nem követik el ezt a hibát. Az, hogy a Digi - főleg alacsony frekin - spektrumhoz jusson, még egy normális jogrendszerrel működő országban sem lenne egyszerű. Ebben az ellenszélben meg...

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#22784) n00n


n00n
őstag

Az nmhh.hu-n múlt héten megjelent toronnyal kapcsolatos hirdetmények:

Használatbavételi engedély:
- Kakasd
- Baja (Mártonszállás)
- Kecel (Fürt)
- Kaposfő
- Aba (víztorony).

Építési engedélyezési eljárás lezárásáról:
- Szatmárcseke

Építési engedélyezési eljárás megindulásáról:
- Gamás

Építési engedély megadásáról:
- Szécsény

Ezeket szerintem ezentúl hetente berakom. :)

(#22785) Márton válasza n00n (#22782) üzenetére


Márton
nagyúr

Klassz!
Úgyis sokalltam a 200Ft-os díjat :DDD
Csak így tovább Digi!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#22786) qnadam válasza n00n (#22782) üzenetére


qnadam
veterán

ez jó hír, mert a telekom kártyámmal nem tudok vásárolni. más kérdés, hogy ilyesmit kártyával szoktam fizetni appal, de biztonsági lehetőségként jó lehet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22787) Lajosnagy17 válasza n00n (#22784) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Szerintem is jó lesz itt. Adj hozzá néhány Dunántúli fejlesztést is.Engedélyezés alatt
Nemeskér 84 - és út
Vámoscsalád M86-os,
Rábakecöl M86-os
És Somogybabod 67-es út.

[ Szerkesztve ]

(#22788) Lajosnagy17 válasza n00n (#22782) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Ezért kell a DIGI nekünk, jó vagy jobb szolgáltatást nyújtanak és nem harácsolnak.

(#22789) DevKiller válasza Lajosnagy17 (#22788) üzenetére


DevKiller
senior tag

Hát nem lesz egyszerű menet nekik, de meglátjuk mi lesz.
Én már alig várom, hogy itthon is DIGIMobilozhassak. :C

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#22790) p2pp válasza DevKiller (#22789) üzenetére


p2pp
őstag

Még mindig várjuk a csodát.
De 1 kis hátszél segítség nem ártana.
Biztos tudják mit csinálnak,, ha már belefogtak.
Nagy játszma lesz ez, mint egy 12 menetes boxmeccsen.
Nagyon drukkolunk a Diginek!
Nap mint nap használom.
Minden ok vele. VoLte, VoWifi is kapásból ment.
Nagyon jó lenne végre a Triumvirátus hatalmát megtörni.
Remélem sikerül szerezni 10 MHz 900 és 15MHz 2100-as frekiket!
A 2100-at sztem már most tudná a rendszer.
A 900-ra meg biztos építkezni kellene.
De jó lenne most belelátni a fejekbe!
Ez még mindig nem egy közel 200MHz spektrum, mint a többi 3-nak, de már simán használható, életképes, potenciális háló lehetne.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#22792) sifarr válasza dchard (#22777) üzenetére


sifarr
senior tag

dchard!
Műszaki kérdésekben én laikus vagyok, te profi. Amit itt összefoglaltál, azt éppen a te és mások szakértői hsz-eiből már rég összeraktam. Egyetértek veled. Én épp attól tartok, hogy reális eshetőség az a kimenet, amire finoman célzol: lesz egy döglődő, kapacitáshiányos, maximun nullszaldós, inkább veszteséges digis mobilüzletág.
Lehet, hogy egyes hozzászólásaim vehemensnek és szélsőségesen elfogultnak tűnnek, valójában értetlenség, megdöbbenés van mögöttük. És hogy érthesd ...
Mobilban havi <1500-ből elvagyok. Nekem teljesen mindegy volt, hogy lesz DIGI mobil vagy sem. Visszanézve egyetértek: "az 1800-at el sem kellett volna hozni". És nem lett volna szabad az indulásnál hibázni, beleértve az Invitel hibát is. De elindultak és hibákkal indultak el, ez már faktum.
Elköltöttek egy csomó pénzt beruházásra (még fognak is, nem fogják abbahagyni), nő a bevezetési költség is. Mennyi ez? 50 milliárd? Nem hiszem, hogy túlbecsültem, inkább alá. Te konkrétabban is meg tudod becsülni, a beruházási részt biztos, majd kijavítasz. Édesmindegy, hogy ezt miből fizette és fizeti a DIGI, saját tőkéből és/vagy hitelből. Ha bármilyen okból nem lesz megoldása, hogy a mobilrészleg nyereséges legyen, akkor ki fizeti ki a költséget, a veszteséget? A tulaj? Vagy átterheli a romániai részre? Nem hiszem. A legkézenfekvőbb, hogy a vezetékes üzletágnak kell kitermelnie. Már most is emelkedik a vezetékes árszinvonala. Pl. FTTH esetében 4800-ról 5700-ra hűség esetén. Miért is? "Nincs megoldás" esetében ez fokozatosan nőni fog tovább, 7-8 ezerre. 9-re?
A közömbösségből akkor fordultam át, amikor ezt átgondoltam. És nem azért, mert akár egy háromezres növelés földhöz vágna. A költségvetésemben ez a statisztikai hibahatáron belül lenne. Egyszerűen dühítenek bizonyos jelek.
A hírközlési törvény preambulumából idézek: a törvény célja "a fogyasztók megbízható, biztonságos, megfelelő minőségű és lehető legalacsonyabb díjú elektronikus hírközlési szolgáltatásokkal való ellátása érdekében, az elektronikus hírközlési piacon a hatékony, az alkalmazott technológiától független verseny biztosítása". Azaz a fogyasztók érdeke, a miénk. Jól írta Kali, hogy a DIGI indulása minden fogyasztó érdeke. A hatóságnak, államnak ezt kellene képviselnie. Az állam a 3. szereplő színre lépését (Voda) anno támogatta. A 4-et nem. Nincs jele, pedig a verseny pezsdítése céljából kellene. Ráadásul most ebben a "játékban" az állam tulajdonosi szerepben is van. Nem részletezem, de a tulajdonosi érdek nem esik egybe a fogyasztói érdekkel.
Tetszik, nem tetszik, a DIGI Mobil jövője mára nem elsősorban műszaki, jogi, finanszírozási kérdés. A hatóság (állam) stratégiai döntésének, minden érintett (3 grácia is) érdekküzdelmének a kérdése. Igen, leírom, még ha kitiltanak is, politikai kérdés is.
Minden tesztelő vagy maga, vagy hozzátarozója, vagy rokona, ismerőse révén vezetékes előfizető is. Belekerült ebbe a helyzetbe, mint Pilátus a krédóba. Amikor olyan hozzászólást olvasok egy tesztelőtől, miszerint "ez a szolgáltatás még nem ér annyit, hogy fizessek", vagy "ragaszkodom a szerzett jogomhoz, az ingyenességhez" és hasonlók, akkor nem értem őket. Ki fogja fizetni azt a pénzt, csak más címen, a vezetékesen.
Jelenleg fogyasztóként csak úgy lehet támogatni a DIGI-t, hogy fel tudjon mutatni egy már fizető, jelentős számú ügyfélbázist. Mi, jelenlegi tesztelők, nem vagyunk hivatkozási alap, figyelembe veendő fogyasztói érdekcsoport. Lehetnénk, de nem leszünk. Nem is akarunk lenni. Ez van.
Most és korábban minden érvemet elmondtam, a továbbiakban visszafogom magam.
Elnézést, hogy mindezt neked címezve írtam. Kijött, nagyon a bögyömben volt.
(Átfutottam a legutóbbi hozzászólásaid. Nagyon hasonlóan látjuk a háttéret, a kilátásokat.)

[ Szerkesztve ]

(#22793) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Sziasztok.
Most jött meg a számla.
Viszont most nincs benne a mobilok hívásrészletezője.
Csak a vonalas.
Miért?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#22794) RoyBatty válasza sifarr (#22792) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

10/10-es írás. Jelenleg a Digi mobilszolgáltatásának a sikere 100%-ban új frekvenciák megszerzésén áll vagy bukik. Ha bármilyen okból (politikai vagy pénzügyi) ez nem jön össze, előbb-utóbb fel fogják adni a pénzégetést.

(#22795) herdsman12 válasza Doggy dog (#22793) üzenetére


herdsman12
őstag

Nálam van.

(#22796) vbalint77 válasza Lajosnagy17 (#22787) üzenetére


vbalint77
tag

Somogybabodi infó honnan van?
Nem találtam az NMHH oldalán...

(#22797) vbalint77 válasza dchard (#22783) üzenetére


vbalint77
tag

Igazad van, de nincs más választása a Digi-nek, zsebbe kell nyúlni a 900-ért és az 1800-ért, különben hatalmas lesz a bukó. Csak előre menekülhet.
Szerinted mennyi ügyfél kell hogy fedezze a hálózati kiadásokat? (500e elég?)
Ehhez minimálisan mennyi freki kellene? (fedés + kapacitás)
900-on ha jól emlékszem az egész spektrum most jár le 2x35Mhz, 1800-on meg 2x60Mhz.
Nem lenne elég 2x5 900-on a fedéshez (ott is osztva 2G és 4G-re mint most 1800-on) illetve 2x10 1800-on a kapacitáshoz?
Így maradna a 3 nagynak is bőven... :)

(#22799) Doggy dog válasza herdsman12 (#22795) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Azt nen írtam, papír alapon.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#22800) Lajosnagy17 válasza vbalint77 (#22796) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Volt egy engedélyezés benyújtva nem helységnévvel, hanem Agroszféra vagy vmi Agro nevű címszó alatt,ami Somogybabodon található.
Visz, Somogybabod, Gamás 67 - és út lefedése.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.