Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#23701) rothfb válasza n00n (#23700) üzenetére


rothfb
veterán

Nálunk most 4 kártya van, az 4 előfizetés. A 20000 előfizetést én úgy "elmélkedtem" ki, hogy ha most van 80-100 ezer előfizetése, sim kártyája kint, akkor abból kb csak a negyede fog megmaradni, ha havidíjjat fog kérni. Akkor lesz ez másképp, ha bárki vásárolhat majd simet. Akkor viszont én attól tartok, hogy hirtelen nagyon sokan fogják leterhelni a hálózatot, lesznek több százezren (mert ugye a hülyének is megéri 1000 forintért ilyen percdíjjakkal, akkor is ha valahol alig van lefedettség), ekkor viszont ez a hálózat össze fog roskadni. Ahhoz, hogy ilyen terhelést kibírjon, sokkal több torony és frekvencia kellene.

Jut eszembe, nem szakértek, nem vagyok szakértő. :)
Csak elmélkedem, végülis erről is szól ez a fórum. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#23702) 4Grider válasza rothfb (#23701) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez ugyanaz, mint a covid: Senki nem mondja meg mi lesz 1-2 hónap múlva Magyarországon.
Azért egy adalék: Amikor a Digi bő két éve megjelent ftth-val Budapest XXII. kerületben, nem volt roham az ügyfélszolgálatokon (konkrétan üresek voltak). Az összes UPC-s és Telekomos maradt a fenekén. Még most is erősen többségi szolgáltatók. (A 30 házas utcánkban eddig 3 előfizető tért át Digire.)

(#23703) rothfb válasza 4Grider (#23702) üzenetére


rothfb
veterán

Mert nem tudják mi a jó...:D

(#23704) DrBubo77 válasza 4Grider (#23702) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

A magyar ember nehezen vált. Ez meglátszik a mobil számhordozás mennyiségében is.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#23705) prozodus válasza DrBubo77 (#23704) üzenetére


prozodus
őstag

Szamhordozas? Meg a dijcsomagvaltas is nehezen megy neha... "Jo ez igy nekem." Es fizeti tovabb a duplajat...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#23706) dethroner válasza rothfb (#23701) üzenetére


dethroner
veterán

Összezavarsz azzal amit írsz. Egyik hozzászólásodban azt írod:
ezért a hálózatért semmiképpen nem szabad még pénzt kérnie, vagy megszüntetni a tesztidőszakot.

Utána meg ezt: a hülyének is megéri 1000 forintért ilyen percdíjjakkal, akkor is ha valahol alig van lefedettség

Akkor most mi van? :)
Szerintem igenis használható, igenis piacképes és igenis fizetőssé tenném.
Sok helyen nincs térerő? Ok, akkor ők visszaadják a kártyákat, mert nincs értelme fizetniük érte.
Visszajelzéseket azután is fog kapni hogy fizetőssé tette a szolgáltatást, ahogy manapság is kap bőven hideget-meleget a másik három szolgáltató is ha bármi gondot tapasztal az előfizető.
Aki előfizető volt eddig is kábeles, műholdas szolgáltatásra, nem fogja visszaadni a simet és lemondani a többi előfizetést csak azért mert a szemét digi pénzt mer kérni a közel sem tökéletes mobilért.
Szerintem a világon semmi veszítenivalója nincs. Lesznek akik visszaadják, de ahogy nő a lefedettség, egyre több helyen lesz elérthető, az új helyeken egyből lesznek helyettük újak, akik örömmel fizetnek majd érte.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#23707) DrBubo77 válasza prozodus (#23705) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Én épp most számolgattam, hogy a kék T-nél a flottás csomagomban a 3 GB net kb 1300 Ft. A minimum előfizethető net 100 MB kb 300 Ft-ért. Ha leváltok a 100 MB-os csomagra és megrendelem a "Kedvezményes 1+99 GB belföldi adatjegy"-et, akkor szinte ugyanannyi pénzért 3 GB helyett 100,1 GB-om lehet.
Na ilyen szinten meg aztán végképp kevesen számolnak utána. :D

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#23708) rothfb válasza dethroner (#23706) üzenetére


rothfb
veterán

Én az "1000 forintért a hülyének is megéri" megjegyzést azokra írtam, akik majd a tesztidőszak után előfizetést vesznek a Digitől. Amitől aztán a hálózat meg fog nyekkenni. Még a Diginél sokkal jobb, több frekvenciás, rengeteg toronnyal rendelkező szolgáltatók is belassulnak ha pl nyáron a Balatonon nyaralsz. Mert ugye az eredeti kérdés a tesztidőszak végéről szóltak. Amikortól bárki bárhol vásárolhat pénzért simet. Egyébként sem biztos, hogy az 1000 ft az tényleg ennyi lesz és nem több.
Persze lehet egy olyan verzió is, hogy vége lesz a tesztidőszaknak, de a digiseken kívül továbbra sem vásárolhatnak mások simet. Viszont kérnek egy bizonyos havidíjjat.
Kockázatos egy bizonytalan szűk hálózatra pénzt kérni. Persze lehet az a hozzáállásuk, amit mondasz, hogy fizessen érte aki akar, aki meg nem, az adja vissza. Ez is egy hozzáállás. De ebben az esetben a mostani elképzelt 80-100 ezer előfizetőből hirtelen maradhat pár ezer. Ez a cél?
Szerintem egy kész, rendesen lefedettséggel rendelkező hálózatot kell üzemeltetniük megfelelő mennyiségű frekivel, vagy ha azzal nem, akkor sokkal több toronnyal. Egy félkész valamivel nem lehet operálni. És továbbra is azt mondom, hogy az a bevétel, amit ebből a havi 1000-esből (ha több lesz, még kevesebben maradnak) be tudnak szedni, semmire sem lesz elég, ergó többet vesztenek, mint amennyit nyernek.
Több előfizetőt akkor nyernének, ha bárkit beengednének (sokkal nagyobb lenne a bevételük), de ebben az esetben szerintem ez a hálózat kártyavárként omlana össze. Továbbra is hangsúlyozom, nem vagyok szakértő! Elmélkedem.

[ Szerkesztve ]

(#23709) trec12 válasza rothfb (#23708) üzenetére


trec12
addikt

Szakértő én sem vagyok. Szóval jelenleg sem a lefedettség sem a kapacitás nem elégséges a tender meg úgy tűnik végleg elment. Következő tender 2021 használatba vétel 2022 ha és amennyiben. Szóval addig vegetálás lesz? (Addigra a többinek várhatóan kiterjedt 5G hálózata lesz.) Hát nem tudom de én nem látom itt a kitörési pontot. Azt nyilatkozták eltökéltek a folytatásban. Legyen így....

[ Szerkesztve ]

(#23710) rothfb válasza trec12 (#23709) üzenetére


rothfb
veterán

Az, hogy addigra mindenkinek kiterjedt 5G hálózata lesz, én nem venném készpénznek. Amúgy is szkeptikus vagyok az 5G-vel kapcsolatban és nem a sugárzás miatt. :D Nem látom értelmét, legalábbis a mindennapi telefonálás, netezés szempontjából. Gyorsabb, de minek, rosszabbul terjed, sokkal jobban meríti a telefonok akkumulátorát. Az 5G-nek inkább más területeken lehet haszna és nem a lakossági felhasználás esetében.

(#23711) trec12 válasza rothfb (#23710) üzenetére


trec12
addikt

Az 5G-t csak zárójelben említettem, az 5G terjedése szerintem kihat a hálózatok kapacitására és úgy vélem a 3 nagynak bitang erős lesz vele a hálózata. (Persze a Digi is erősítheti vele a sajátját mivel nekik is van valamennyi frekijük erre a célra.)

[ Szerkesztve ]

(#23712) bociusz válasza rothfb (#23710) üzenetére


bociusz
aktív tag

Ez a kép szerintem mindennél jobban mutatja, hogy miért lesz egyre égetőbb szükség 5G-re. 3 év alatt több mint négyszeresére nőtt a mobil adatforgalom, a kapacitás és a rendelkezésre álló frekvenciaspektrum viszont véges. Épp ezért kell a meglévő erőforrásokat minél hatékonyabban kihasználni. Forrás

(#23713) rothfb válasza bociusz (#23712) üzenetére


rothfb
veterán

Az 5G-hez eleve sokkal sűrűbben kellenek majd tornyok, még a mostanihoz képest is. Plusz tényleg sokkal jobban meríti az akksit, tehát hiába az egyre nagyobb kapacitású akkumulátorok, a 4000-5000 mAh is nagyon kevés lesz. De meglátjuk.
Viszont szerintem évek, mire értelmes használható 5G-s hálózat összejöhet bármelyik szolgáltatónak.

(#23714) trec12 válasza rothfb (#23713) üzenetére


trec12
addikt

Én is azt írtam eredendően, hogy 2022-re. Nyilván a sűrűn lakott és nagy forgalmú területeken lesznek többnyire ill. első körben. Az is eljön, hogy a legtöbb készülék alapból 5G képes lesz.

[ Szerkesztve ]

(#23715) pjen válasza trec12 (#23714) üzenetére


pjen
félisten

Főleg ha több százezer,millíó munka nélküli lesz.Akinek kajára se lesz pénze. :)

(#23716) Lajosnagy17 válasza trec12 (#23714) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Az 5G készülékek ára nem hamarosan lesz megfizethető árú, az átlagfelhasználóknak meg nem lesz rá szüksége. Nekem a 4G is elég, hogy VPN-en keresztül dolozzak. Semmi gonom nem volt vele ay elmúlt két évben. Az 5G technológia kiépitése nem egy olcsó dolog, a három nagy sem fogja kiszórni a pénzét, hogy nekik legyen, ha nincs elég felhasználó, aki tudná használni.

(#23717) trec12 válasza pjen (#23715) üzenetére


trec12
addikt

Nem a járávnyról és hatásairól folytatunk eszmecserét. Feltünhetne.

(#23718) trec12 válasza Lajosnagy17 (#23716) üzenetére


trec12
addikt

Mintha a 4G-ről is hasonlókat mondtak volna anno....

(#23719) Lajosnagy17 válasza trec12 (#23718) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Szerintem akkor csak nézd meg hány év telt el, mielőtt a 4G általánosságban használható lett mindenki részére a frekvencia átadása után (az biztos nem másfél év)

(#23720) trec12 válasza Lajosnagy17 (#23719) üzenetére


trec12
addikt

Nézd nincsen varázsgömböm és neked sem. Az viszont kétségtelen tény, hogy az 5G a jövő. És egyátalán nem biztos, hogy úgy lesz minden mint a 4G esetében volt.
Éppen a mostani helyzet mutatja meg mekkora szükség van a minél nagyobb hálózati kapacitásokra.

[ Szerkesztve ]

(#23721) Lajosnagy17 válasza trec12 (#23720) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Ebben egyetértek, varázsgömböm nekem sincs.

(#23722) pjen válasza trec12 (#23717) üzenetére


pjen
félisten

Tudok róla,de ha nincs meló,pénz sincs.Ergó az emberek nem telót vesznek hanem kaját.5G hátrább kerül.

(#23723) Lajosnagy17 válasza pjen (#23722) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Szerintem itt jön a DIGI képbe. Az emberek elkezdenek gondolkodni, hogyan lehetne többet megtakaritani és nem érdekli őket, ha valahol az országban nincs lefedettség, mert nem járnak arrafelé. Előbb útóbb úgy is lesz. Szóval ha olcsóbb lesz sokan gondolkodni fognak a váltáson.

[ Szerkesztve ]

(#23724) p2pp válasza trec12 (#23711) üzenetére


p2pp
őstag

Ezért nem is értem,amikor 3500-ból a Voda is vett 60-at, a Digi meg 20-at.
Akkor a Digi miért is nem vett többet, hiszen akkor "bagóért" volt
a mostani árveréses árakhoz képest. Mi lehet a terv?
A mostani 3500-on 20MHz-el mit (mennyit) tud elérni a Digi?

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#23725) p2pp válasza rothfb (#23713) üzenetére


p2pp
őstag

Pesten van 3500-on 5G.
Nagyon kiváncsi lennék képernyőidőkre folyamatosan 5g-n lógva!
Így amíg csak ez a magas freki van.
Meg majd arra is ha lesz alacsonyabb frekin is.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#23726) dchard válasza Lajosnagy17 (#23719) üzenetére


dchard
veterán

Az ilyen és ehhez hasonló fél információkkal van tele a topik. Nagyívün elfelejtjük, hogy a 4G 2-3 évig csak 1800-on ment, mivel nem volt meg a 800-as tender. Naná, hogy 1800-on senki nem pattintott országos lefedettséget. Ugyanez volt a 3G-vel is az elején: 2100-on senki nem tudott országos fedést csinálni, aztán jött a (voda) U900. Aki sokat utazott, annak az LTE800-ig az egyetlen értelmes alternatíva ez volt. Érdekes, hogy néhányan milyen gyorsan felejtenek...

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#23727) rothfb válasza pjen (#23715) üzenetére


rothfb
veterán

Én azt gondolom, ez csak időleges lesz... Off vége.

(#23728) rothfb válasza pjen (#23722) üzenetére


rothfb
veterán

Óóó van hitel, attól ne félj. Meg ember is aki semmire felveszi...

(#23729) rothfb válasza p2pp (#23725) üzenetére


rothfb
veterán

Hol van? 5 km-es körzetben?

(#23730) trec12 válasza pjen (#23722) üzenetére


trec12
addikt

Értem én a (tudományos :) ) megállapításod de ne haragudj ez itt nem egy szociális fórum, hogy itt döntsük el a zsömle v. 5G készülék kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#23731) rothfb válasza trec12 (#23730) üzenetére


rothfb
veterán

De amúgy igaza van. Viszont mi jár annak akinek igaza van?
Abban meg neked van igazad, hogy ez nem az a fórum.

(#23732) DrBubo77 válasza trec12 (#23730) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Márpedig ha nézed a híreket, láthatod, hogy a kormány is mindenféle módon igyekszik enyhíteni a járvány okozta gazdasági kárt. Elég sok embernek a közeljövőben nagyobb gondja lesz annál, mint hogy nincs 5G-képes telefonja.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#23733) trec12 válasza DrBubo77 (#23732) üzenetére


trec12
addikt

Ki a fene buzdított bárkit is arra, hogy tüstént vegyen 5G telefont? Kedves Topikgazda! Szakadjatok már le erről a témáról!

[ Szerkesztve ]

(#23734) dethroner válasza rothfb (#23708) üzenetére


dethroner
veterán

Pontosan arra gondolok én is, hogy 1 év távlatából már összegyűjtöttek annyi tapasztalatot, amire szükségük van. De mivel a frekvencia kevés, ezután is csak digi előfizetők mehetnek rá a hálózatra, de már valami minimális díjért cserébe. Vagyunk úgy elég sokan szerintem hogy bőven használható helyen élünk, és örömmel fizetünk érte. Mert hát azért hoztuk ki a kártyákat, mert tudunk vele mit kezdeni. Ha nem így lenne, be se mentünk volna érte. Így meg hogy van értéke, nem jelenthet gondot hogy ezt meg is kell fizetni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#23735) Kuter válasza trec12 (#23733) üzenetére


Kuter
senior tag

A következő telefonom 5g lesz ,én már várom szerintem a digi is el fogja indítani országosan.
Ami most fut nekik tesztben Pesten azon 100 körül megy az 5g. Szerintem meg lesz a lefedettség azt felnyomják a kapcsolót 5g-n.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#23736) Diák66 válasza Kuter (#23735) üzenetére


Diák66
őstag

Bocs, hogy ezt mondom, de Te látszólag értesz hozzá, profi vagy ebben. Légyszíves fejtsd ki bővebben a műszaki megoldását. A többi hasonló laikus is kíváncsi rá szerintem. :)

(#23737) Kuter válasza Diák66 (#23736) üzenetére


Kuter
senior tag

Rohadtul nem értek hozzá, csak gondoltam , hogy ha már van akkor miért ne indítanák el.
Bár most sincs semmi bajom vele. Amikre kell megfelelő számomra. Viszont szerintem csak digisnek lesz elérhető ha fizetős lesz , pont a hálózat terhelés miatt. De én se és itt senki nem lát bele a jövőbe , hogy mit is tervez a Digi.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#23738) DrBubo77 válasza Kuter (#23737) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

A Digi az 5G-t 3400 MHz-en indította el Bp-en. De lefedettséghez ezen a sávon még több torony kell, mint 1800 MHz-en. Sokkal rosszabbul terjed.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#23739) 4Grider válasza DrBubo77 (#23738) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az "elindította" még mindig azt az egy db bázisállomást jelenti?

(#23740) Sp@rtacus válasza gyuri81 (#20017) üzenetére


Sp@rtacus
csendes tag

Szia rendületlenül próbálkozom, de a csatolt képen levő hibaüzenetet kapom. Mit csinálok rosszul?

(#23741) rothfb válasza DrBubo77 (#23738) üzenetére


rothfb
veterán

Ne túlozzunk az elindítással. Inkább a lefedettségre kell koncentrálnia. Arra sem könnyű a frekvencia hiánya miatt. Az 5-6-7G-t meg hagyjuk egyelőre. Használható hálózat kell.

(#23742) trec12 válasza rothfb (#23741) üzenetére


trec12
addikt

Sokkal nagyobb gond ez mint bármi...

(#23743) DrBubo77 válasza rothfb (#23741) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Arra írtam, hogy a kolléga várja, hogy a Digi elindítja országosan az 5G-t.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#23744) szaboi6512 válasza Sp@rtacus (#23740) üzenetére


szaboi6512
őstag

Eszközkezelő látja a portot?
Ennyiből driver hiányára tippelnék...

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#23745) rothfb válasza trec12 (#23742) üzenetére


rothfb
veterán

A Diginek biztosan nem és nekem sem. Meg még sok sok embernek sem. Egy normális 4G-s hálózatnak jobban örülnénk. Így királyi többesben.

(#23746) rothfb válasza DrBubo77 (#23743) üzenetére


rothfb
veterán

Értettem én. Arra várhat... :)

(#23747) DevKiller válasza DrBubo77 (#23743) üzenetére


DevKiller
senior tag

Arra befizetek :U

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23748) Sp@rtacus


Sp@rtacus
csendes tag

Igen, az eszközkezelőben megjelenik a port mindkét drivert telepítettem, lehet, hogy valamelyik hibás?

(#23749) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Na, nemtom mi van megint a diginél, de se net, se telefon, se tv már negyed órája, de még mobilhálózat sincs, Tatabánya...

The Truth is out there...

(#23750) rothfb válasza Lackooo84 (#23749) üzenetére


rothfb
veterán

Oroszlány dettó. 0:20-kor minden elment. De még a mobil térerő is eltűnt.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.