Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#22351) Brandynew


Brandynew
őstag

Érdekesség: a munkahelyemen beltéren jobb a Digi lefedettsége, mint a Telekomé. (Buda)

(#22352) zzola válasza Brandynew (#22351) üzenetére


zzola
félisten

Ebben mi az érdekes?

(#22353) 4Grider válasza rothfb (#22350) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor még egyszer: Bejön a kollégiumba 1000 Mbps. Megoszlik egyik pillanatban 100 ember között, karácsonykor meg csak a portás netezik rajta. Mitől irreális azt írni, hogy ez a net maximum 1000 Mbps-os? :F

(#22354) rothfb válasza Brandynew (#22351) üzenetére


rothfb
veterán

Én is tudok ilyet...:)

(#22355) rothfb válasza 4Grider (#22353) üzenetére


rothfb
veterán

Meddő. Én irreálisnak érzem , hogy az amúgy nehezen elérhető sávszél esetében magasabb számokat közölnek. Számodra ez nem furcsa.
Értem amit mondasz, de a mobil esetében szerintem megmaradhattak volna azoknál a számoknál, amik eddig voltak.

(#22356) Brandynew válasza rothfb (#22355) üzenetére


Brandynew
őstag

Akkor te azt mondod, hogy hazudjanak. Maximális sávszélesség != garantált sávszélesség != átlagos sávszélesség. Egy hálózat képességeinél igenis fontos, hogy legfeljebb mekkora sebességet képes nyújtani, egy mobilhálózatnál pedig kifejezetten beszédes.

(#22357) dchard válasza rothfb (#22347) üzenetére


dchard
veterán

A torony alatt lófütty sebesség nincsen, mert az állomás saját szektorainak az interferenciáját méred. AZ ideális eset 3-400 méterre, valamelyik szektor főnyalábjában van, teljes rálátással, és úgy ahogy írod: amikor egyedül vagy (vagy legalább is abban az időpontabn amikor mérsz, más nem használja). Természetesen nulla szomszéd állomás mellett, mert azok is rontják az interferencia viszonyokat. Nagyon ritkán, de elérhető ez az állapot.

"Azt amit elsőre közöltek, azt elfogadom, mert olyat láttam itt a fórumban."

Nyilván a 64/16QAM-on egyszerűbb az elméleti maximumhoz közelítő (ám azt el nem érő) mérést produkálni, mint 256/64QAM-on. Ettől még a dolog működik (ahogyan az általam linkelt képen is látszik).

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#22358) anglergab válasza rothfb (#22350) üzenetére


anglergab
addikt

Elérhetőek ezek a számok speciális esetben a valóságban is az IP rétegben.
A fizikai rétegben nagyobb a max. sebesség. Abból lejön a MAC/RLC/PDCP és IP payload szinten mérhető a megadott max (pl. Windows Feladatkezelőben). A Speedtest nem ezt mutatja természetesen a TCP miatt (az egy alkalmazás, TCP/IP alatt mér). Illetve az MTU is beleszól az eredménybe.
Viszont a mobiltechnológia technikai sajátosságai miatt ezt sokkal kisebb eséllyel lehet elérni mint vezetékes netnél. Ismétlem, Speedtest nem ezt mutatja.
Megy sok adat is ami neked nem hasznos, viszont szükséges az adatávitel működéséhez.
Ezeket is át kell vinni és kis mértékben csökkentik a megadott max. sebességet.
Viszont ez a hatás nem jelentős, ugyanis a fizikai réteg eleve magasabb bitsebességen működik mint a megadott elméleti max. sebesség.
Vezetékesnél átalában sokkal jobban túl van lőve a max sebesség, így könnyedén kijöhet az elméleti sebesség Speedtesten is. Illetve azért is, mert vezetékes a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#22359) anglergab válasza anglergab (#22358) üzenetére


anglergab
addikt

A fizikai rétegben 40+ Mbps megy 256QAM esetén. Úgy számoltam, mintha a jelzéseket átvivő, fenntartott, nem használt stb. RB-k is felhasználói adatot vinnének és a MAC/RLC/PDCP/CRC/IP/TCP header biteket is hasznos adatnak tekintettem.
Ebből IP-n elérhető 29 Mbps nagyon ideális esetben, de ez függ a forgalom típusától is.

[ Szerkesztve ]

(#22360) anglergab válasza anglergab (#22359) üzenetére


anglergab
addikt

Akit érdekel, milliszekundumonként az egész szektor összes kapacitásában vezérlő adatokat sugároz. Ezen túl 5 milliszekundumonként elég sok szinkronizáló és 10 milliszekundumonként sok broadcast adat/jel megy.

[ Szerkesztve ]

(#22361) adam1400


adam1400
tag

jól láttam h m4-n van már digi?

(#22362) 4Grider válasza adam1400 (#22361) üzenetére


4Grider
nagyúr

Miért, eddig nem volt?

(#22363) zoltan6 válasza adam1400 (#22361) üzenetére


zoltan6
őstag

Hirtelen nem tudtam hova rakni ezt a hozzászólást,arra gondoltam hogy van már m4 sport a digin.Aztán lesesett hogy valószínúleg M4-es autópályáról van szó.

(#22364) dethroner válasza zoltan6 (#22363) üzenetére


dethroner
veterán

Vagy sokkal inkább a négyes metróról van szó.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#22365) sfdrakex válasza zoltan6 (#22363) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

4es Metró?

Szerk.: beelőztek

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22366) mrgg válasza adam1400 (#22361) üzenetére


mrgg
tag

Délután 16:30-16:40 időtartamban még nem volt - kivéve Móricz és Bikás, amennyire leért a felszínről.

(#22367) Lackooo84 válasza 4Grider (#22362) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát nem nagyon, nekem ott utazva mindig váltanom kellett Telekom netre.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#22368) Luissimo válasza adam1400 (#22361) üzenetére


Luissimo
veterán

tegnap 4-es uton Bp.-Pladány között egy pillanatra sem szakadt meg a Netrádió a 4-es uton, gyanítom tovább is jó, lehet hogy Záhonyig?

Debezzeg a nyugati országrészben nemtudok ugy Bp.-től Dombovárig v. Kaposvárig elmenni, hogy ilyet produkálna. :W

(#22369) rothfb válasza Luissimo (#22368) üzenetére


rothfb
veterán

Kevesebb torony, más domborzati viszony...

(#22370) 4Grider válasza Lackooo84 (#22367) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az M4-en többnyire jó a Digi. Ha az M4 a metrót jelenti, arról nem tudok nyilatkozni.
Persze kérdezni tudni kell...

(#22371) tomp


tomp
félisten

M4-es metróra amúgy nem kell olyan sok technika! Telenornál lent a vonalon összesen 2db cella van! Keleti-Móricz és Móricz-Kelenföld. 2 szakaszra van osztva. 1 szakaszon belül a 2 alagút és az állomások is ugyan azt a cellát adják.

(#22372) Watt25 válasza tomp (#22371) üzenetére


Watt25
veterán

Tudtommal az nem egy kis 50cm-es antennát jelent, hanem végig van húzva a metró teljes vonalán ezek szerint két, több km hosszú "antenna". Szóval, azért nem ilyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#22373) anglergab válasza Watt25 (#22372) üzenetére


anglergab
addikt

De egy sugárzókábelt használhat több szolgáltató is, nem?

[ Szerkesztve ]

(#22374) tomp válasza Watt25 (#22372) üzenetére


tomp
félisten

Az alagútban sugárzókábel fut fent. De 1 kábelen megy a 3nagy szolgáltató. Ha van szabad bemenet akkor szerintem a Digi is ráfér. Állomáson viszont piko üzemel. Ott ahogy figyelem állomásonként 2piko van a peron szinten.
M4-es vonalon amúgy csak 1 helyen lehet mobilhálózati technikát elhelyezni az pedig a Móricz melletti külön terem ami direkt a szolgáltatóknak épült.
A többi vonalon állomásonként van külön cella.

(#22375) dchard válasza anglergab (#22373) üzenetére


dchard
veterán

De igen, és több is használja. A kolléga úr (tomp) mérésében meg valami hiba lehet, mert egy tipikus sugárzó kábel 900-on (nem 1800-on vagy 2100-on) tipikusan 10-11dB-t csillapít 100 méterenként. Ha igaz amit állít, egyetlen RRU-nak 350dB csillapítást kéne áthidalnia úgy, hogy a telefonok -60-as szinttel vesznek. Tehát ha jól értem a Telenornál valami fizikát meghazúdtoló módon 40-80watt helyett (46-49dBm) (108dB szakasz csillapítás hehylett ugye 350-nel számolunk) közel 300dBm-mel kéne adnia, amit én már csak hatvány alakban tudok kifejezni. Röviden: nem tűnik túl valószínűnek ez a két cella :) A valóságban egy-egy állomásköz szokott egy-egy cella lenni. A 4-es metró rövid állomásközeivel számolva legyen két állomásköz.

Ez az állomási "piko" sem tűnik reálisnak. Sokkal inkább valószín, hogy a 2x2-es RRU megmaradt kimenetét elosztják 3-4 felé, és ezze lövik be az állomást, a lejtaknát és a lejtakna tetejéről az aluljárót is.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#22376) tomp válasza dchard (#22375) üzenetére


tomp
félisten

Pedig a Keletinél ugyan az a cella van lent mint a Fővám térnél. Nyilván minden alagút szakasz előtt van egy erősítő.
Peron szintet 2 db piko lövi be. Köztes szinten általában 1 de ahol az aluljáró szintet is le kell fedni ott 2 is van.
Amúgy mostanában sokszor elmegy odalent a Telenor 4G és nem 1x láttam már Telenoros embereket. Nem tudom mit dolgoznak lent...

[ Szerkesztve ]

(#22377) Watt25 válasza anglergab (#22373) üzenetére


Watt25
veterán

Oké, kérdés, hogy mennyire szeretik a többiek a Digi-t... Vagyis ez nem kérdés...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#22378) Watt25 válasza rothfb (#22340) üzenetére


Watt25
veterán

Tudom, egy teszt nem teszt, de ma munkába jövet kipróbáltam: YouTube-ot 720p-re állítottam. Eddig így nem tudta akadásmentesen játszani a videókat, most tudta.
Persze, lehet, hogy éppen kevesebben voltak a cellákban (ugyanakkor járok mindig dolgozni), de azért ez biztató.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#22379) Watt25 válasza Watt25 (#22378) üzenetére


Watt25
veterán

Sőt, az 1080p-t azért nem is próbáltam útközben, mert esélytelennek éreztem, de most itt az irodában (vagyis beltérben) ülve kipróbáltam, és egy kezdeti megakadás után percekig folyamatos volt az is. (Utána sem akadt meg, csak nem teszteltem tovább.) Egyelőre tehát én érezhető előrelépést látok.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#22380) rothfb válasza Watt25 (#22378) üzenetére


rothfb
veterán

Én eddig is néztem Telenor MyTV-t digi mobilneten és mindig FullHD-ben (Spíler, Sport1-2). Nem akadt meg soha. Szóval a sebességgel eddig sem volt gond. Nekem elég volt. Ahogy már többször írtam.

(#22381) Watt25 válasza rothfb (#22380) üzenetére


Watt25
veterán

Nem biztos, hogy a Telenor ugyanakkora sávszélességet használ, mint a YouTube... (Mert ugye ilyen szempontból a felbontás teljesen irreleváns!!!)
Az biztos, hogy nekem eddig 720p-ben is akadozott a YouTube. Most nem.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#22382) dchard válasza tomp (#22376) üzenetére


dchard
veterán

"Pedig a Keletinél ugyan az a cella van lent mint a Fővám térnél."

Ezt miből gondolod, hogyan méred? A másik kérdés, hogy a teljes szakaszt nézted folyamatosan miközben haladt veled a metró?

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#22383) anglergab válasza dchard (#22375) üzenetére


anglergab
addikt

Az erősítő megoldás erre?
4G-hez nincs erősítője a szolgáltatóknak a lakosság részére, de ilyen helyzetre (metró) sincs?
2G/3G-hez volt donor antennás megoldás erősítővel lakossági felhasználásra. 4G-hez már miért nincs ilyen?

(#22384) Execᵀʰᵀˢ válasza adam1400 (#22361) üzenetére


Execᵀʰᵀˢ
tag

Ma 8:37-8:50, Kelenföld->Keleti között nem volt fogható Digi, az eddig megszokott fentről beszivárgó 2JPP teret és Móricz körteret leszámítva.

(#22385) tomp válasza dchard (#22382) üzenetére


tomp
félisten

CellMapper szépen mutatja. Eddig Móricznál volt csak cellaváltás. Ma hajnalban a Fővám téren nem volt Telenor 4G viszont Telenoros emberek mászkáltak ZTE dobozokkal. Nem tudom mit csináltak. Lehet esetleg átépítik a 4G-t, hogy kisebb legyen a terhelés?
Reggelente 93/55Mbittel megy a 20MHz-es B3. Ekkora a max betáp.

(#22386) dchard válasza tomp (#22385) üzenetére


dchard
veterán

És mit néztél pontosan a cellmapper-en? CellID-t, PCI-t, CGI-t? Biztos vagyok benne, hogy itt valami tévedés van, már csak az a kérdés, hogy a cellmapper mutat butaságot, vagy értelmezési probléma van.

anglergab :

Erősítő alatt repeater-t értesz? Egyébként nem. Metróban talán 1-2 helyen láttam repeater-t, ahol valami eldugott aluljáró részt kellett lefedni. Kapacitás okokból ilyen helyeken nem repeatel senki, főleg olyan helyen nem, ahol esély sincs normális donorra :)

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#22387) tomp válasza dchard (#22386) üzenetére


tomp
félisten

eNB és Cell változatlan volt eddig odalent. Móricznál volt Cell 1-ről 2-re való váltás.

(#22388) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Én ma reggel utaztam vonattal pestre. 7h30 környékén kb. Isaszeg magasságában bő negyed órát 0 digi térerővel haladtunk. Telenor térerő eközben megfelelő volt, át is váltottam alap adat simet ekkor telenorra

read-only mode on the forum

(#22389) dchard válasza tomp (#22387) üzenetére


dchard
veterán

Értem. Én a helyedben megnézném a PCI-t is. Ha az sűrűbben változik, akkor nem egy cella. Valami a cellmapper-nél adekváltabb szoftverrel sem ártana megnézni, például az NSG-vel. Samsung-oknál szerviz menüben is láttunk már komoly csodákat, amiknek semmi köze nem volt a valósághoz :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#22390) sfdrakex válasza AtHoS (#22388) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nekem ma Orosházán szállt el a Digis 4G, térerő fullon volt, de 4G nem volt, csak 2G.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22391) anglergab válasza dchard (#22389) üzenetére


anglergab
addikt

Ha valaki tudja az eredményt, akkor kiderül hogy rosszat mutat :D
Ha nem, akkor pedig több telefonon látszik az ellentmondás :)

(#22393) Lajosnagy17 válasza Peter.70 (#22392) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Erre még két évet kell várni. Én inkább a mostani tenderre, a bírósági ítéletre várok.

(#22394) dchard válasza anglergab (#22391) üzenetére


dchard
veterán

Vagy csak simán ki lehet számolni, hogy fizikai képtelenség valami :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#22395) Peter.70 válasza Lajosnagy17 (#22393) üzenetére


Peter.70
őstag

Sok a bizonytalanság a Digi körül
Rengeteg bizonytalansági tényezőt hordoz a Digi növekedése. Tavaly nyáron teszt jelleggel elindította mobil szolgáltatását is, azonban ez az idei első félév végéig teszt jelleggel, havidíj nélkül elérhető, így még nem látszik, hogy ténylegesen milyen árazás csatlakozik majd szolgáltatásához. A Digi mobil térnyerését ugyanakkor hátráltatja, hogy országos lefedettséggel jelenleg nem rendelkezik, ebben pedig legalább a spektrum aukciók végéig nem is várható változás.
A másik bizonytalansági faktor az 5G frekvencia tender. Az NMHH ugyan kizárta a Digit, de a cég bíróságon támadta meg a döntést. Bár az esetnek számos kimenetele lehet, a legvalószínűbb forgatókönyvnek az tűnik, hogy a végleges döntésig elhalasztják az aukciót.
A Magyar Telekom számára a tender tolódása mindenképpen pozitív. Egyrészt a folyamat hátráltatja a Digi piacszerzését, ezen keresztül a verseny élénkülését. Másrészt az idő előrehaladtával az 5G üzleti modellek is tisztulhatnak, tényleges fogyasztói igény alakulhat ki a technológiai iránt. A Digi végleges kizárása pedig csökkentheti a frekvenciákra fordítandó beruházási összeget. Egyelőre ezzel a szcenárióval nem számolunk a modellben. Továbbra is magas koncessziós díjakat feltételezünk, ami a Digi agresszív koncessziós aktivitásával valósulna meg.

Ez részlet az erstemarket email-ből

(#22396) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Valaki tud róla, hogy Sümegen van vagy nincs Digi torony, Cellmapper lefedettséget jelez.

(#22397) Lacarr1 válasza Lajosnagy17 (#22396) üzenetére


Lacarr1
csendes tag

Torony nincs minimális térerő van, ma voltam arra csak a Csabrendeki körforgótól a Tescóig 2-3 pálcika.

(#22398) Lajosnagy17 válasza Lacarr1 (#22397) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Érdekes, minden torony messze van, akkor honnan van térerő.

(#22399) adam1400 válasza Execᵀʰᵀˢ (#22384) üzenetére


adam1400
tag

szép a magyar nyelvünk hogy 3 értelmű :D nem az autópályára értettem és nem is a tv adóra.

(#22400) 4Grider válasza adam1400 (#22399) üzenetére


4Grider
nagyúr

A többség nem Budapesten él. Kérdezz meg egy debrecenit, győrit, pécsit, szegedit hogy hol van az m4. Nem hiszem, hogy a négyből egynél többen mondanák, hogy Budapesten...
Egyértelműen kell tehát fogalmazni ha rövidítéseket használsz.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.