Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#22051) Brandynew válasza Laccoss (#22050) üzenetére


Brandynew
őstag

Ki mondta, hogy ő a hibás? Egyébként így, hogy előhoztad, abból a szempontból hibás, hogy nem törekszik arra, hogy a munkáját jól tudja ellátni. Már akkor jobb munkaerő lenne, ha olvasná a Prohardver fórumát. Nyilván vannak kivételek, de rég találkoztam kompetens ügyfélszolgálatossal.

(#22052) viktorhu válasza 4Grider (#22046) üzenetére


viktorhu
veterán

Az én számom is hordozott (rózsaszínről pirosra), és megkapom a nemzetközi szolgáltatóktól az sms-eket. Valószínűleg nem a körzetszám alapján megy a routing, mert pl. sok országban nem is szolgáltatói, hanem helyi számot kapnak a mobilok.

(#22053) kissvendel válasza 4Grider (#22046) üzenetére


kissvendel
csendes tag

Igen a hordozott szám mindig bajos... Eddig Vodát használtam Telenoros számmal, ott nem volt gond :( Mind1, jeleztem DIGInek, remélem kitalálnak valami okosat.

(#22054) #72755712 válasza SV21 (#22045) üzenetére


#72755712
törölt tag

Az otthoni routerrel jobb és stabilabb kapcsolatot lehet elérni, mert fix helyre lehet tenni, persze el kell vele játszani egy darabig, de általában lehet találni mnden lakásban olyan sarkot, ami öszegyűjti a jeleket, és a beltéri térerő jobb lesz. Én így használom a VoWifit, mert a telefon például a hálóban nem működik Digi a simmel, és 1/0,xxx sebességet tud, a megfelelő helyre tett routerrel pedig olyan 8/4-et.

(#22055) zoltan6 válasza Brandynew (#22051) üzenetére


zoltan6
őstag

Általában egyetemisták dolgoznak az ilyen ügyfélszolgálat telefonoknál kis kereset kiegészítés miatt.Zsebpénzeket kapnak érte.Fogalmuk sincs a dolgokról, lehet épp egy orvostanhallgatóval beszélsz,aki nem biztos hogy vágja a technikai dolgokat.

(#22056) .tnm válasza zoltan6 (#22055) üzenetére


.tnm
addikt

Akik vasárnap délután/este voltak ott, azok szinte biztos, hogy nem voltak egyetemisták. De mindegy a tapasztalatom az, hogy bárkivel is találkozom, az a ritkaság, ha ért a munkájához. Főleg, ha a munkája miatt találkozom vele. Azokat, akik tényleg értenek is ahhoz, amit csinálnak, általában jól eldugják. És ezt tényleg bármilyen területre értem, nem csak a "kirakatban ülő" "véglényekre" (mint a postai ügyintéző, ügyfélszolgálatosok, support-osok).

-- Mielőtt valaki magára venné, nem őrá, hanem a kollégáira gondolok, ő pont a kivétel. ;)

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#22057) akibor000


akibor000
aktív tag

sziasztok! melik telot éri meg most megvenni a digitől? tervezem lecserélni a 3éves honor9 telomat végre...köszi a választ!!

(#22058) fradi81 válasza akibor000 (#22057) üzenetére


fradi81
veterán

Hello
Kérdés miért a digitől akarod venni? Máshol szerintem jobbat kapsz ugyanannyiért.

moto g72, Ninebot d28e

(#22059) sfdrakex válasza akibor000 (#22057) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Amelyikre van pénzed. . .

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22060) akibor000 válasza fradi81 (#22058) üzenetére


akibor000
aktív tag

jah... aztgondoltam h kedvezöen adják,mint mindent!! ezekszerint nem ...

(#22061) akibor000 válasza sfdrakex (#22059) üzenetére


akibor000
aktív tag

nem az árát értettem, hanem ár-érték arányt...

(#22062) Keem1


Keem1
addikt

Skacok, a Digis a második (főleg netezős) számom. VoLTE, VoWIFI faszán működik, egy szolgáltatást hiányolok csak: az SMS 2.0 / RCS / csevegés. Ez valahogy működésre bírható? A telefonom támogatja, más sim kártyával működik, de a Digis számra azt írja, hogy "A csevegési funkciók nem működnek ezen az eszközön. A szolgáltatója jelenleg nem támogatja ezt a funkciót".

Megoldhatom valahogy mégis? :R

(#22063) 4Grider válasza Keem1 (#22062) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha nem támogatja a szolgáltatód? Mégis hogyan gondoltad?

(#22064) Keem1 válasza 4Grider (#22063) üzenetére


Keem1
addikt

Úgy, hogy mivel az új technológiák támogatásában élen jár (lásd: VoLTE, VoWIFI rögtön az induláskor, ami a többi szolgáltatónak hosszú procedúra volt), gondoltam, talán ez is támogatott, "csak" beállítás kérdése, esetleg csak a használt app ismeri fel szarul. Az előző két szolgáltatáshoz képest ez már apróság, szóval ha tényleg nem támogatott, azt valahogy nem értem, miért...

(#22065) fradi81 válasza akibor000 (#22061) üzenetére


fradi81
veterán

Nálam ár érték arányban, xiaomi, redmi telók a nyerők így mielőtt veszek azoknak olvasok utána itt a fórumon, de nem egy szolgáltató topikjában.

moto g72, Ninebot d28e

(#22066) akibor000 válasza fradi81 (#22065) üzenetére


akibor000
aktív tag

ugytettem én is...ma vettem egy honor20 telot akcióban 104.990ért... kiváló.

(#22067) anglergab válasza Keem1 (#22064) üzenetére


anglergab
addikt

RCS nincs náluk.
A Google viszont elkezdte aktiválni a saját szervereivel. Jó kérdés hogy hol tart ez a folyamat, illetve milyen az interoperabilitás a Google és a szolgáltatós RCS implementációk között.
Meg lehet próbálni beállítani a Google teszt szerverét, de lehet az IP-dről nem engednek be (regionális okok miatt).

[ Szerkesztve ]

(#22068) n00n válasza anglergab (#22067) üzenetére


n00n
őstag

Mitől jobb ez az RCS, mint az SMS pl.? Azaz technológia oldalról vágom, inkább felhasználói oldalról nem értem, hogy miért kellene ez az embereknek a Messenger/Viber/Telegram korában... :DD

(#22069) Keem1 válasza n00n (#22068) üzenetére


Keem1
addikt

Pont ezek helyett lenne. Az a létjogosultsága (elvileg), hogy nem függ se szolgáltatótól, se platformtól, se pénzéhes multitól (Facebook és tsai).
Mivel elvben bármilyen készülék képes a támogatására (az más kérdés, ha ezt mesterségesen akadályozzák), nem kell tízféle appot magadnál tartani, mert Sanyi Viberen, Mariska Whatsappon, Katika meg FB Messengeren érhető csak el. Ott van a telefonodon a gyári sms app és azon megy a csevegés, az IM appokhoz hasonlóan (látom, ha elolvasta, ha nem kapta meg, küldhetek képet, videót, emojit, de mindezt az sms egyszerűségével és decentralitáltságával).

Elvileg az sms utódja lenne, ha nem akadályoznák mesterségesen (gyakorlatilag: SMS neten keresztül az IM-üzenetek minden előnyével), ami nem rossz, tekintve, hogy a bank nem fog soha megerősítő kódot küldeni Viber üzenetben. Itt viszont simán, amint tényleg elterjed.

Csak egy példa: ráírtam egy (fogalmam sincs milyen telefont birtokló) ismerősömre, majd mikor válaszolt (a telefonom kiírta, hogy csevegőüzenet lehetséges), szólt, hogy látja, elolvastam az üzenetet, plusz a képet is megkapta. Mindezt smsben, úgyhogy most mondjam el, hogy ez miféle bűvölet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22070) anglergab válasza Keem1 (#22069) üzenetére


anglergab
addikt

Lehet a kép linkjét küldte el neki az RCS hagyományos SMS-ben.
Sok telefon automatikus előnézetet mutat az SMS-ekben lévő URL-ekre.
Tehát úgy tűnhet, hogy SMS-ben jött egy kép, holott csak a linkje.
Hangsúlyozom, ez nem RCS, sima SMS.
Az jó kérdés, hogy ebben az esetben számlázásra kerül-e az SMS.
Hiszen te RCS üzenetet küldtél, amit a core végződtetett es indított helyette egy SMS-t.

[ Szerkesztve ]

(#22071) Keem1 válasza anglergab (#22070) üzenetére


Keem1
addikt

Neem, ez nem a Digis számommal történt. A rózsaszín szolgáltatóhoz tartozom én is és az ismerős is, és tuti hogy RCS volt, mert kiírta mindkét félnél, hogy csevegőüzenet.
Épp ezért csodálkoztam, hitetlenkedtem, hogy épp a Diginél ne lenne ilyen...
Még nagyon kevés ugyan, de egyre több ismerősömmel használom ezt a szolgáltatást. Sajnos anyám telefonján csak azért nem megy, mert az S4-e régi Androidot futtat és sem a Samsung, sem a Google RCS-támogatást nyújtó új verziós üzenetküldője nem megy fel. Egyébként kiváló telefon mind a mai napig.

[ Szerkesztve ]

(#22072) anglergab válasza Keem1 (#22071) üzenetére


anglergab
addikt

Ez hasonló a VoLTE-hoz.
Az IMS core-ba kell hozzá külön RCS alkalmazás szerver. Azt be is kell integrálni és tesztelni.
Viszont SMS over IP van náluk (a VoWiFi miatt). Azt kezeli a VoLTE alkalmazás szervere.

(#22073) kali válasza Keem1 (#22064) üzenetére


kali
legenda

A DIGI esetén az élen jár árnyalható úgy, hogy inkább muszáj volt meglépnie a szűkös sávszélesség...stb. miatt, amíg a többi szolgáltató nem volt, nincs olyan szinten rákényszerítve.

(#22074) Keem1 válasza anglergab (#22072) üzenetére


Keem1
addikt

Nagyon képben vagy. Csak nem a Diginél dolgozol? :B ;)

#22073 kali:
Ez a tény elvitathatatlan, kali mester ;) De amennyiben felülről kezdik a technológiákat beépíteni, akkor már az RCS-támogatást se kellett volna kihagyniuk.

[ Szerkesztve ]

(#22075) Kronos3000 válasza Keem1 (#22074) üzenetére


Kronos3000
senior tag

A teszt időszak alatt 21ft\sms van náluk,valamennyi pénzt be kell szedniük azèrt,nem karitatív szolgáltatás.

Wasabi...

(#22076) nyitom


nyitom
aktív tag

Miért van az, hogy többen azt kritizálják , "ingyen" miért nem ad ezt vagy azt a digi a mobillal. Jobb lenne fizetőssen? Szerintem elég korrekt és legalább is számomra jól használható. De ha nem jó a jó, ott van a másik három mobilcég. :))

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#22077) sfdrakex válasza nyitom (#22076) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mert mindenki mindent nagyon olcsón szeretne, ha ezt megkapják, akkor ingyen szeretnék, ha azt is megkapják, akkor meg az lenne a jó ha még nekik fizetnének érte amiért használják.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22078) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

T-Mobile - Hungary LTE 2,588
Telenor - Hungary LTE 2,569
Vodafone - Hungary LTE 1,865
Digi.Mobil - Hungary LTE 1,412

Tornyok száma a Cellmapper szerint.

(#22079) Gyurka6 válasza sfdrakex (#22077) üzenetére


Gyurka6
őstag

Igen telhetetlenek vagyunk, v.mikor a telefonpóznákat ki kellett fizetni, ha telefont akartunk, azelőtt meg csak várni lehetett a telefonra. Nincs ebben semmi különös, ami jó hamar megszokjuk, és reméljük még jobb lesz. A digi sem önös érdekből teszi, de ez nekünk jó (most még...). Más, lakáson beül még nem javult nálunk, így mentesítem egyelőre attól, hogy rám fordítsa az erőforrásait.

Gyurka

(#22080) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Az ugyfelkapuban hol tudom aktiválni a roamingot? Nem talalom.

(#22081) n00n válasza Brandynew (#22080) üzenetére


n00n
őstag

Az újból valamiért kiszedték, vagy csak én sem találtam.:(

(#22082) 4Grider válasza Brandynew (#22080) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az új felület bevezetése óta nem állítható.

(#22083) rothfb válasza 4Grider (#22082) üzenetére


rothfb
veterán

A simtoolkit2-ben elvileg állítható. Jól gondolom? Ez ami ugye a simkártya behelyezésével települ app. A Digi kártya appja.
A Telekomnak is van ilyen. Nálam annak Telekomhu a neve és pl mobil parkolást lehet benne intézni.

(#22084) DevKiller válasza rothfb (#22083) üzenetére


DevKiller
senior tag

Azzal a roaming módot állíthatod, ha olyan országban akarsz roamingolni ahol csak roaming+ van. De magát a roamingot mint szolgáltatás szerintem nem lehet vele bekapcsolni...

Jelenlegi lehetőségek a bekapcsolásra:
- Telefonos ügyfélszolgálat
- DIGI pont

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#22085) rothfb válasza DevKiller (#22084) üzenetére


rothfb
veterán

Igazad lehet. Köszi.:R

(#22086) kásás


kásás
tag

Sziasztok!
Samsung S10e telefont használok, Telenor és Digi kártyával. Értesítési sávon mindkét szolgáltatónál látom, hogy kijelzi a volte szolgáltatást. Viszont a beállításokban csak a Telenor volte kapcsoló jelenik meg, a Digié nem. Létezik ilyen?

(#22087) rothfb válasza kásás (#22086) üzenetére


rothfb
veterán

Létezik.
Nekem A50-em van. Telekom és digis kártya van benne. Telekomhoz van Volte kapcsoló, digihez nincs. Telekomnál nem jelzi, hogy volte1, diginél jelzi, hogy volte2 az értesítési sávon (ez szolgáltató függő). Amúgy meg mindkét szolgáltatónál működik a Volte, diginél a VoWifi is. Telekomnál csak azért nem, mert dominós vagyok és csak előfizetéshez lehet Vowifit bekapcsoltatni.

[ Szerkesztve ]

(#22088) sfdrakex válasza kásás (#22086) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Diginél nálam is csak Vowifi kapcsoló van P30 Pron. Persze megy A VoLTE is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22089) kásás válasza rothfb (#22087) üzenetére


kásás
tag

Akkor a Diginél ki sem tudom kapcsolni a voltet?
Nekem a Telenor kiírja a Volte1-et.

Egyébként a volte mennyire akku zabáló?

(#22090) rothfb válasza kásás (#22089) üzenetére


rothfb
veterán

Semennyire.
És igen, ki sem tudod kapcsolni. Én legalábbis úgy tudom, hogy szolgáltatói szinten diginél 4g-n nem kikapcsolható. Nem is lenne sok értelme. De ha nagyon zavar, rakd át a telefont 2g-be. Ott nincs ugye Volte. Viszont netezni sem fogsz tudni. Így ennek sincs sok értelme.:D

(#22091) Brandynew válasza kásás (#22089) üzenetére


Brandynew
őstag

Pont az a VoLTE egyik előnye, hogy alacsonyabb a fogyasztása, tehat mindenképp érdemes bekapcsolva tartani.

(#22092) anglergab válasza Brandynew (#22091) üzenetére


anglergab
addikt

Mihez képest fogyaszt kevesebbet?

(#22093) anglergab válasza rothfb (#22090) üzenetére


anglergab
addikt

Ha szolgáltatói oldalon nem kikapcsolható, attól még készülék oldalon ki lehet kapcsolni a VoLTE/VoWiFi-t.

[ Szerkesztve ]

(#22094) fornettisuti válasza anglergab (#22092) üzenetére


fornettisuti
veterán

3G-hez képest

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#22095) anglergab válasza fornettisuti (#22094) üzenetére


anglergab
addikt

Ez egy vitatott téma. Skype-hoz képest biztos kevesebbet fogyaszt.
De 3G-hez képest? Nem biztos.
Abszolút ideális körülmények között a VoLTE többet fogyaszt kicsivel a regisztrációk és az IP miatt. Ilyenek 3G-n nincsenek külön.

(#22096) 4Grider válasza anglergab (#22095) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én visszatértem decemberben 3G-re S9-el, mert ezen a telefonon a Telenornál sokkal rosszabb volt a hangminőség VoLTE-n, mint 3G-n. Éeszrevettem azt is, hogy jobban merül a telefon, mint 4G-n merült. És nálam a 4G térerő rosszabb, mint a 3G-s (rsrp -100/-90).

(#22097) anglergab válasza 4Grider (#22096) üzenetére


anglergab
addikt

Ez egy összetett kérdés. Azonos körülmények között a 4G sokkal kevesebbet fogyaszt az idő nagy részében mint a 3G. Sőt, még rosszabb jelviszonyok (jelerősség+jelminőség) esetén is kevesebbet fogyaszthat. A pontos érték a használattól függ.
Erre az alapra jön rá a VoLTE többlet fogyasztása, ami a fentihez képest szinte elhanyagolható.

(#22098) Halászbá


Halászbá
kezdő

https://www.hwsw.hu/hirek/61314/3g-mobilhalozat-infrastruktura-lekapcsolas.html

(#22099) Halászbá


Halászbá
kezdő

(#22100) anglergab válasza anglergab (#22097) üzenetére


anglergab
addikt

Ez a sorrend (csökkenő fogyasztás, kiváló jelerősségek és jelminőségek esetén):
2G, 3G, 4G-VoLTE, 4G, wifi-VoWiFi, wifi

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.