Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#23351) Lajosnagy17 válasza adam3 (#23348) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Gondoltam nem rohant hogy eladjon mindent, szóval nem realizálta a veszteséget.

(#23352) p2pp


p2pp
őstag

Info.
Tegnap sikerült körbeautózni a Balcsit.
Zamárdi, Badacsonyörs (a parton közvetlenül van 1 kikötött bázis, de nem üzemel még), Zánka volt hiányos.
Ezek a helyek amiket így hirtelen észrevettem.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#23353) so_ha válasza adam3 (#23348) üzenetére


so_ha
senior tag

Konkrétan semmit sem bukott, "csak" a részvény ára lett olcsóbb. A szenzációhajhász újságírok kedvenc cikkei, hogy cégtulajdonosok mennyivel lettek gazdagabbak, vagy szegényebbek egy árfolyam emelkedés, vagy árfolyam esés kapcsán. Ez virtuálisan igaz is, mert az általuk birtokolt részvénycsomag többet, vagy kevesebbet ér attól függően, hogy merre mozognak az árak, de miután a cégtulajdonosok jellemzően nem adják és veszik saját csomagjukat, így számukra csak az számít, hogy milyen százalékban tulajdonosok az általuk irányított/bírtokolt cégben. Hogy átlegemberre is lefordítsam, ha van egy lakásod, amit nem kívánsz lecserélni, hanem a következő 10-20-30 évet ott akarod leélni, akkor számodra lényegtelen, ha közben duplázott, vagy ha felezett az ingatlanod ára. Ha a Digi tulajdonosa el szeretné adni a cégét, akkor már lehet jelentősége az aktuális áraknak is. Csak azon gondolkodjatok el, hogy amikor fölfele ment a részvény árfolyama, akkor kedves Barabás Júlia napi.hu újságírója miért nem írta meg ... megválaszolom, mert az nem ekkora szenzáció az átlag embernek.

[ Szerkesztve ]

(#23354) poollyy


poollyy
újonc

Mély tisztelettel kérnék segítséget, adott egy usb-s Digi előfizetés, ezt szeretném egy routeren keresztül megosztani, otthoni környezetben használni, megosztani. Magyarul egy olyan routert szeretnék amin van egy usb port amibe bedughatom a digis netemet és beállítás után stabilan megy.

Kérlek írjatok olyan router típusokat amivel stabilan megy a dolog, ami bevált. Előre is ezer köszönet!

ui: saját kútfőből vettem egyet pár hete ASUS RT-AC1200G+, teljesen megbízhatatlan, beállítom fél napig megy aztán lehal, aztán újra indítom és újra beállítom akkor megint megy pár órát és megint behal az internet része, nem szeretnék még 1x árnyékra vetődni azért kérek segítséget..

[ Szerkesztve ]

(#23355) #72755712 válasza poollyy (#23354) üzenetére


#72755712
törölt tag

Nekem a Telekom Speedport (Huawei B593s 22) vált be, kiemelkedő a beépített antenna benne), ráadásul nem kell a stick sem, csak a sim bele, lehet 4 db. ssid , WAN és 4 LAN is van rajta. Új árát be sem merem linkelni, de használtam 17-20 ezerért hozzá lehet jutni, nekem mióta van adat simem (és akkor stick még nem volt elérhető), megy folyamatosan, néha csak unalmamban indítom újra. Újban a 4g-s TP-Link van 25 körül, az van ismerősömnek, nem panaszkodik rá.

(#23356) Adamo_sx válasza #72755712 (#23355) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Én egy Mikrotik hAP ac2-t használok, egy HUAWEI E3276 HUAWEI E3276s-150 modemmel.
Annyi megjegyzés, hogy a Mikrotik beállítása nem feltétlen magától értetődő, és a jelenlegi dollár árfolyam mellett ez a modem sem túl olcsó (nekem már régebben megvolt, még a Digi előtti időkből). Cserébe semmi gondom nincs vele, sokszor hordozom magammal, mint mobil WiFi állomás.

(#23357) csacsi67


csacsi67
addikt

Sajnos a Digi sehol nem kapott frekit [link]

(#23358) dethroner válasza csacsi67 (#23357) üzenetére


dethroner
veterán

Hogy kapott volna, nem is engedték pályázni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#23359) qnadam válasza csacsi67 (#23357) üzenetére


qnadam
veterán

Március 26-án rendezte meg a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság az 5G-s frekvenciák árverését, a Magyar Telekom Nyrt., a Telenor Magyarország Zrt. és a Vodafone Magyarország Zrt. részvételével.

ez alapján meglepő is lett volna.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#23360) csacsi67 válasza qnadam (#23359) üzenetére


csacsi67
addikt

Tisztába vagyok vele de arrol senki nem irt mi lett a fellebezés végeredménye mit döntött a biróság , most már tudjuk. Ennyi röviden. Vagy Ti tudtátok a birósági döntés eredményét?

[ Szerkesztve ]

(#23361) wwenigma válasza csacsi67 (#23360) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem számít a bíróság és a döntés. Kb. mindenkinek észre kellett volna már vennie hogy hogy mennek a dolgok.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#23362) Zeki


Zeki
nagyúr

Reszeltek a diginek.

(#23363) csacsi67 válasza wwenigma (#23361) üzenetére


csacsi67
addikt

Lassan 10 éve csak azt veszük észre sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#23364) Lajosnagy17 válasza Zeki (#23362) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Valaki leellenőrizhetné, hogy sikerült eladni mindent vagy sem. Szerintem nem.

(#23365) bociusz válasza Lajosnagy17 (#23364) üzenetére


bociusz
aktív tag

700-on, 2100-on és 3600-on is elkelt mind.
A 2600 viszont senkinek sem kellett.

(3600-on van amúgy 20 MHz-e a Diginek, azon tud kb. 100 Mbps-nyi 5G-t szolgáltatni, ahogy azt egy teszttornyon a Váci úti székháznál már teszi is)

[ Szerkesztve ]

(#23366) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Szóval a 2600mhz újra meg lesz hirdetve. Van ESÉLY a 15Mhz-re.

[ Szerkesztve ]

(#23367) trec12 válasza csacsi67 (#23360) üzenetére


trec12
addikt

Úgy tudom nem kellett várni semmilyen döntésre mert a feljelentésnek már alapból nem volt halasztó hatálya. Bírósági eljárás vége nélkül is mehetett az árverés. Azaz a Digi azt is kérte függesszék fel a tendert az eljárás idejére de ezek szerint ez nem történt meg. Ettől a bírósági ügy még mehet tovább. De lehet én tévedek....

[ Szerkesztve ]

(#23368) DevKiller válasza trec12 (#23367) üzenetére


DevKiller
senior tag

HA igazat is adnak a DIGI-nek akkor is esélytelen már frekihez jutás maximum kártérítést kaphatnak ami nekik ebben a helyzetben nem sokat segít... Attól még nem lesz használható frekvenciájuk.

Lajosnagy17:
Az csak sebesség növelésre jó, de terjedni még nehezebben terjed mint a jelenlegi 1800-as. Nem tudom mit kezd a DIGI de valamiért kezd az bennem körvonalazódni, hogy vége van.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23369) fil válasza Zeki (#23362) üzenetére


fil
őstag

Sajnos szerintem is. Kíváncsi vagyok , hogyan tovább. Nem csodálkoznék, ha megpróbálna kiszállni végleg, amíg lehet...

(#23370) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Szerintem, semminek nincs vége, minden folytatódni fog. DIGI marad olcsó szolgáltató.

Mellesleg 2600Mhz-et használnak Romániában is.

[ Szerkesztve ]

(#23371) #72184064 válasza Lajosnagy17 (#23370) üzenetére


#72184064
törölt tag

Mert a digi egy nonprofit cég, aminek nem az a célja, hogy a befektetett több 10 milliárdot viszont lássa...Ugyanis 5MHz-cel esélye nincs még nullszaldósra sem kihozni a dolgot.

(#23372) trec12 válasza DevKiller (#23368) üzenetére


trec12
addikt

Világos. Gondolom ezért is tartották meg az árverést.

(#23373) jovás


jovás
aktív tag

Erről a tenderről egy szó jutott az eszembe: gusztustalan!

(#23374) DevKiller válasza jovás (#23373) üzenetére


DevKiller
senior tag

+1 Még azt sem tudtuk, hogy mikor lesz.
Az NMHH nagy pofájúan bedobta: ma vót tényleg mennyire is hivatalos lehetett ez az egész.
Mostmár öszintén remélem, hogy az EU-s bírósághoz fordul a DIGI, na majd azok gatyába rázzák ezeket a szerencsétleneket.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23375) vbalint77


vbalint77
tag

Még talán a következő licitet megvárja a digi, ha sikerül 900on meg 1800on valamit megkaparintani, plusz a 2600 akkor életképes lehetne...
A telekomnál meg jöhet a gigabit LTE, 800+1800+2100-on is megvan a 20mhz-es lte blokk...

(#23376) Samott válasza csacsi67 (#23360) üzenetére


Samott
addikt

Birosag? Szamit az ebben az orszagban? Korrupt rohadekok igy dontottek, ez lesz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#23377) Zeki válasza Samott (#23376) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ott a pont.

(#23378) tomp válasza vbalint77 (#23375) üzenetére


tomp
félisten

Ahhoz 4x4 MIMO kell amit LTE-n nem fognak meglépni mert nem éri meg!
Ha B1-3-7-20-at is fog sugározni a Telekom bázis akkor jól el fogják osztani a terhelést. Legfeljebb 3CA-val különböző konfigurációval szépen meg lehet oldani.
Telenornál sem lesz gyenge azért. Most B3+B7 párossal 250Mbit lazán megvan.
Csak B7-el meg 175Mbps.

(#23379) vbalint77 válasza bociusz (#23365) üzenetére


vbalint77
tag

Lehet rosszul számolok, de 3600on is maradt 10mhz szabadon.
Miért hagyták meg ezt meg a 2600at? Minimális pénzért lezárhatták volna végleg...
Nem lehet, hogy háttér alkuban maradt valami a diginek amivel lehet egy fapados szolgáltató?

(#23380) 4Grider válasza vbalint77 (#23379) üzenetére


4Grider
nagyúr

A 2.6 GHz 5G-nek nem igazán jó, 4G-nek dettó, különböző okokból. Persze ha nincs más freki, akkor mindkettőnek jó lehet, de a 3 nagy ugye tud mivel operálni, akkor miért fizetnének kompromisszumos frekvenciáért...

(#23381) dchard válasza vbalint77 (#23379) üzenetére


dchard
veterán

"háttér alkuban maradt valami a diginek amivel lehet egy fapados szolgáltató?"

1GHz alatti freki nélkül kizárt. Amiben bízni lehet még (már ha ezek után, ugye...), az a 900-as tender jövő év tavasz-nyár környékén. Bár ha itt nem tudott labdába rúgni, az a tender még durvábbnak ígérkezik...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#23382) mover


mover
tag

Hát azért ez az ügy bármennyire is sokadrangú háttértörténetnek tűnik most, azért ott van a koronavírusos időszak aljas és sunyi ügyeinek toplistáján. Még akkor is, ha mindenki tudta hónapok óta, hogy ez a történet vége.

(#23383) bociusz válasza vbalint77 (#23379) üzenetére


bociusz
aktív tag

3600-on összesen 310 MHz volt meghirdetve (forrás), ebből 140 ment a Telenornak, 120 a Telekomnak, 50 a Vodafonenak. Ha jól számolom, az pont annyi.

2600-on a 2014-es pályázatról már szerzett a Telekom 30, a Telenor és Vodafone 20-20 MHz-es FDD blokkot, valamint a Vodafone még plusz 25 MHz TDD blokkot (forrás). Ezt a sávot 4G kapacitásbővítésre használják forgalmas helyeken, többnyire nagyvárosokban és a Balatonnál. A Cellmapperen B7-re szűrve lehet nézelődni, jól látszik, hogy csak szükséges esetben vetik be, feleslegesen nem vesznek hardvert és fizetnek licenszdíjat.

Úgy tűnik, mindhárom szolgáltató elegendőnek vélte a meglévő B7 sávot a következő évekre - itt ne felejtsük el, hogy a 3G lekapcsolással duplex 15 MHz-nyi B1 fog felszabadulni, amiből a Vodafone pl. 5 MHz-nyit az ország jelentős részén már 2019 elején átterelt 4G-re.

Az aukció előtti állapot itt böngészhető.

[ Szerkesztve ]

(#23384) mover válasza bociusz (#23383) üzenetére


mover
tag

Pontosan tudjuk, hogy a mostani tender sokkal inkább szól a konkurencia blokkolásáról, mint arról, hogy mennyire kell a frekvencia.
Most már jöhet majd a vírus volt, válság van, drágább van mantra.

(#23385) Samott válasza mover (#23384) üzenetére


Samott
addikt

Gusztustalan sunyisag van a hatterben, mert igy az allamot is megkarositottak, nem volt lenyegi verseny a frekvenciakert. Ha lett volna digi, akkor lett volna rendes licit es az allami is tobb bevetelhez jut. Valakik itt csunyan meg lettek kenve. Mert ennyire hulyek nem lehetnek maguktol.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#23386) p2pp válasza Samott (#23385) üzenetére


p2pp
őstag

Most nehogy azt mondjátok, h ez nem volt lezsírozva előre!
De! Le volt! No Comment. Nem tudom így hogyan tovább?

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#23387) rothfb válasza Samott (#23385) üzenetére


rothfb
veterán

Állam bácsi jelentősen benne volt abban, hogy a Digi így járt. Állam bácsinak nem jók az alacsony havidíjjak, percdíjjak. Plusz ott van Állam bácsi a Telenorban is.
Így van gusztustalan az egész, de ebben az országban most így működnek a dolgok. Diktatúra van.

[ Szerkesztve ]

(#23388) nyitom válasza rothfb (#23387) üzenetére


nyitom
aktív tag

Nemsokára választás lesz!!!

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#23389) trec12 válasza p2pp (#23386) üzenetére


trec12
addikt

Ahogy páran írták már a 900-as tenderig még elvergőd(het)nek. Számomra ez is kérdéses, hogy van-e értelme kb. látni mire számíthatnak. A Digi egyelőre még nem kommentálta az eseményt de sajnos nem is számít semmit szerintem mert magasról tojnak rájuk. Egyszerűen "eltaposták" őket. Persze minden jogszerű volt akinek lenne bármi kétsége. :U Őszintén szólva nem tudom mit fog kezdeni a mobil hálózatával ? :(

[ Szerkesztve ]

(#23390) Lelahel


Lelahel
csendes tag

Most akkor dobhatom majd ki a sim kártyámat? Nekem nem kell 5G, Biztos, hogy beszünteti a Digi a szolgáltatást?

(#23391) trec12 válasza Lelahel (#23390) üzenetére


trec12
addikt

Ezt itt senki nem mondta. Meg ez ugye inkább tesztüzem még mindig.

[ Szerkesztve ]

(#23392) 4Grider válasza trec12 (#23391) üzenetére


4Grider
nagyúr

Itt az a kérdés, hogy meddig bírja még a Digi (és a finanszírozó bankja) ezt a havonta nem két fillérbe kerülő tesztüzemet. Persze a citibank is látni szeretne még valamit a pénzéből, így nem érdeke, hogy leírja az eddigi befektetést, de a jelen helyzetet (havidíj mentes szolgáltatás, minimális bevétel) egyetlen befektető sem finanszírozza sokáig.

(#23393) n00n


n00n
őstag

De szerintetek a Digi ezzel nem volt tisztában, hogy ez lesz az eredmény? Nekik nincs annyi eszük, mint itt néhány fórumozónak? Sokkal jobban átlátják ezt, mint mi. És ha öntik bele a pénzt, mert jelenleg még öntik, akkor biztos, hogy van tervük. Egy ekkora befektetésnél nem hónapokra terveznek, hanem évekre. Jövőre meg új tender lesz. Onnan már nehéz lesz kizárni a Digit, kétszer nem lehet ugyanazt a piszkost trükköt eljátszani. Ha meg igen, akkor az EU úgy el fog minket meszelni, hogy a Diginek szépen meg fog térülni minden belerakott forint. Szóval szerintem Ők csak nyerhetn... :U

(#23394) trec12 válasza n00n (#23393) üzenetére


trec12
addikt

Legyél pozitív! Végül is. :) Szerintem árnyaltabb a kép....

(#23395) nyitom válasza trec12 (#23394) üzenetére


nyitom
aktív tag

:R

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#23396) Diák66 válasza 4Grider (#23392) üzenetére


Diák66
őstag

A tesztüzem meg fog szűnni, már a digi embereinél ott vannak a SIM kártyák, amik értékesítésre várnak. Kérdés ki az, aki majd úgy dönt, hogy előfizet, valamint maradni akar a tesztüzem után, immáron havidíjasan.

(#23397) Diák66 válasza n00n (#23393) üzenetére


Diák66
őstag

Én nem lennék ilyen pozitív, a koronavírust biztosan nem kalkulálták bele a számaikba. A pénzt sokáig nem lehet bele önteni, főleg, hogy a többi szolgáltatásának minőségromlása rovására megy már most is a dolog.

(#23398) ÁrPi2 válasza Diák66 (#23396) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Most azt mondod jelenleg a "digi embereinél" az ezerforintos havidíjú sim kártyák vannak _Már?

Mennyi lesz a havidíj immáron ?
Kitart még az ún."tesztüzem" június 30ig??
Én mondjuk 1000-2000 Ft körüli összeget talán kiköhögnék..

A másik kollégától meg kérdezném hogy
mikor "lesz nemsokára választás"?! :F :R :R

(#23399) Hosssszu válasza ÁrPi2 (#23398) üzenetére


Hosssszu
őstag

"A másik kollégától meg kérdezném hogy
mikor "lesz nemsokára választás"?!"

Hát ha jövőhét elején valóban megszavazzák a "koronavírus törvényt", akkor talán az is előfordulhat hogy soha. Bár azért az nagyon durva lenne.

(#23400) DrBubo77 válasza Hosssszu (#23399) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Valószínűleg Török Gábor felvetésére gondolt.

De a fórumon a Politika topikon kívül tilos a politika. Ezért itt fejezzük be a politizálást!

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.