Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#22301) forgat


forgat
tag

köszi

(#22302) Xray-1 válasza trec12 (#22271) üzenetére


Xray-1
tag

Én még tőzsdei cég célár elemzésében is olvastam (Telekom!) , hogy milyen f@sza, hogy a Digitől sem kell most még tartani! :( Aljas dolgok ezek...

(#22303) nyitom válasza Gyurka6 (#22280) üzenetére


nyitom
aktív tag

Menj be személyesen intézni, szerintem sokkal gyorsabb lesz.

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#22304) trec12 válasza Xray-1 (#22302) üzenetére


trec12
addikt

Gondolom ezt úgy kell érteni, hogy amíg marginális ügyfélszám van a Diginél. Kell egy kis idő mire megnő az ügyfélszám és kétségtelen így lesz mert csakis olcsó árakkal tud ügyfeleket elvinni a többitől. De először várjuk ki mi lesz a tenderrel mert ha nem indulhatnak tutira (bíróságon az ügy) akkor jól írták a jelentésben Telekomék....

[ Szerkesztve ]

(#22305) DevKiller válasza trec12 (#22304) üzenetére


DevKiller
senior tag

Eliggé húzodik ez a dolog már..
Elméletileg itt tavasszal tendernek kell lennie.
Bár mondjuk az NMHH megtarthatja akár a DIGI nélkül is, hiszen ez már nem halasztó ok.

Egyébként annyira félnek a DIGI-től, hogy az becarás
-"A frekvenciákat úgy kell osztani, hogy az előfizetőket szolgálja" Khm 50%-os Magyar Telekom előfizetői számban nézve
-"Elkötelezettek vagyunk 3G hálózatok lekapcsolása iránt és a frekvenciák újra osztása iránt" na puff. Ezt pont olyan szolgáltató mondja ahol a 4G hálózat lassabb mint a 3G...

Kemény menet lesz az tuti biztos. De nem látnám,hogy a DIGI beijedt.
Nem tudom elképzelni, hogy az államnak miért nem éri meg a DIGI. Rengeteg felül licitálás lenne a tenderen, és nem minimum összeg folyna be, hanem jóval több a frekvenciákból.

Itt megint csak a kék szolgáltató érdekei vannak nézve, ameddig kék az a szolgáltató...
Röhej, hogy mit meg nem lehet csinálni Magyarországon büntetés nélkül.
Karas Mónika meg drága csoportja bármit csinálhat senki sem fogja észrevenni pedig még írni sem tudnak. "Sajtóecseg távközlési antennatartó torony." igen értem és merre van az? :F

Befolyik a DIGItől rengeteg zsuska és van pofájuk ellene harcolni.

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#22306) sfdrakex válasza DevKiller (#22305) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az államnak több bevétele van a másik 3 szolgáltató drágább tarifáinak adójából mint a Digi olcsó csomagjaiból.

A többiek pedig nem hiszem hogy annyira félnének a Digitől.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22307) DevKiller válasza sfdrakex (#22306) üzenetére


DevKiller
senior tag

Felháborító komolyan mondom :D
Csodálkozom, hogy ebben a "nagy" versenyben legalább a kapcsolódási díjat elfelejthettük.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#22308) Peter.70 válasza DevKiller (#22307) üzenetére


Peter.70
őstag

Még vissza hozhatják :D

(#22309) 4Grider válasza DevKiller (#22307) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha kapcsolódási díjon az összekapcsolási díjat érted, akkor még van. Hívások esetében nettó 1 Ft környékén, sms-ek esetében nettó 10 Ft környékén van. Előbbit államilag szabályozzák, utóbbit nem, ezért drágább.

(#22310) balco


balco
aktív tag

Vezetékes digi telefonról ingyen van a digi mobil hívása?
Fordítva egyértelműen azt írja, de ebben az irányban kétértelmű nekem a digi honlapja.

(#22311) 4Grider válasza balco (#22310) üzenetére


4Grider
nagyúr

A 250-esről ingyen van. A 200-asról nem.

(#22312) balco válasza 4Grider (#22311) üzenetére


balco
aktív tag

Köszönöm a gyors választ!
Bár én nem találok semmit a 200ról, ez valami régi csomag?

(#22313) saelin


saelin
veterán

Üdv.

Digis házalóember járt nálunk az előző héten és hagyott itt két simet, amivel ingyen netezhetünk és hívhatjuk egymást mint digisek. Mennyire éri meg teljesen átcuccolni hozzájuk? Úgy látom hogy még csak tetszelgetik a hálózatukat.

Sosem váltottam még szolgáltatót, de az lehetséges hogy megmaradjon a jelenlegi számom? Sok hűhótól megkímélne...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#22314) rothfb válasza balco (#22312) üzenetére


rothfb
veterán

A 200 az egyel korábbi csomag. Nekem még az van, de már nem sokáig.

(#22315) DevKiller válasza saelin (#22313) üzenetére


DevKiller
senior tag

A DIGI mobilhálózata még csak teszt időszakban jár.
Lefedettséget itt tudod megnézni: [link]
Sajnos még elég sok helyen nem elérhető, és a lefedett területeken is baj lehet beltéren.
Míg kiforr addig érdemes tartani egy másik kártyát is melette :)

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#22319) saelin válasza DevKiller (#22315) üzenetére


saelin
veterán

Most olvastam el az összefoglalót. Úgy látom nem úszom meg könnyen a váltást... Sajna nem dual simes a készülékem, így egyszerre két kártyát nem tartanék. Körbe nézek a többi szolgáltató táján akkor. :R

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#22322) DevKiller válasza saelin (#22319) üzenetére


DevKiller
senior tag

Én azt mondanám, hogy próbáld ki a DIGI-t amerre jársz, és ha igényeidnek megfelelő akkor használd azt. Ha nem megfelelő akkor peddig nézelődj máshol :D. Havidíjba olcsóbban kifogsz jönni a DIGI-vel hidd el.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#22328) saelin válasza DevKiller (#22322) üzenetére


saelin
veterán

Biztos olcsóbb, de hogy nincs telefonos fizetés, külföldi sms-ek nem jönnek meg és hasonlók az nagy kompromisszum. Egy csomó helyre be sem tudnék így jelentkezni.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#22329) nyitom válasza saelin (#22328) üzenetére


nyitom
aktív tag

Nekem visszajönnek már jó ideje az sms ek.

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#22330) 4Grider válasza nyitom (#22329) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolom nem vagy fenn mindenütt. Nincs egyszerre 16 banknál sms-es visszaigazolásod, revolut, transferwise, paypal, viber, google, facebook, stb. fiókod. Az, hogy egy-egy helyről működik, még nem azt jelenti, hogy mindenhonnan megjönnek a fontos sms-ek.

(#22331) nyitom válasza 4Grider (#22330) üzenetére


nyitom
aktív tag

Igen így van legalábbis a banknál/otp/, de pl a google is jó.

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#22332) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Úgy látszik az M86-os le lesz fedve hamarosan. Engedélyezések:
-Rábakecöl
-Vámoscsalád :DD

(#22333) PLaci58


PLaci58
őstag

Miskolcon haldoklik a Digi vezetékes telefon? Nem tudok felhívni egy számot semmiféle irányból. Digi mobilról egyből foglaltra dobja, még el se indul a hívás.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#22334) PLaci58 válasza PLaci58 (#22333) üzenetére


PLaci58
őstag

Megjavult 😇

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#22335) JkAndi


JkAndi
újonc

Sziasztok!
Invitel vezetékes telefonról hány ft digi mobilszámot hívni?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#22336) Intruder2k5 válasza JkAndi (#22335) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Ezt az Invitel ÁSZF-ben kell megnézni, a megfelelő díjcsomagnál.

[ Szerkesztve ]

(#22337) 4Grider válasza JkAndi (#22335) üzenetére


4Grider
nagyúr

0 Ft. (Egyéni előfizetők esetén)

[ Szerkesztve ]

(#22338) DevKiller


DevKiller
senior tag

Nem rég tett ki a DIGI egy reklámot a facebook oldalára
Amiben az apróbetűs sorok alapján nőtt az elérhető elméleti le és feltöltési sebesség.
Valaki valamit tud erről?
Hogy sikerült kisajtolni ezt is a hálózatból?

Így a jelenlegi maximális elérhető sebesség: 29,3/11,2 mbps.

És a DIGI által kitett kép:

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#22339) 4Grider válasza DevKiller (#22338) üzenetére


4Grider
nagyúr

Korábban volt róla szó, hogy a kvadratúra amplitúdómodulációt megváltoztatták.
Szerk.:
Meg is van, innen kezdve van róla szó.

[ Szerkesztve ]

(#22340) rothfb válasza DevKiller (#22338) üzenetére


rothfb
veterán

Mindegy mit tesz ki. Kirakhatná azt is, hogy az elérhető elméleti sávszélesség 120/90. Nálam akkor is csak 5/3 lesz max térerő mellett is. A kezdeti 15/5-ből lett mára ennyi. Szóval szépek a számok, csak semmi értelmük.
De engem nem is ez zavar, inkább a lefedettség, ami még a kék területeken is nagyon gyenguska sokszor. Házon belül meg katasztrófa, ha csak nem a torony alatt laksz. Ezzel kellene valamit kezdeni, mert ez így nem az igazi.

(#22341) anglergab válasza 4Grider (#22339) üzenetére


anglergab
addikt

így van, 256QAM/64QAM lett. Ehhez viszont elég jó jel-zaj viszony kell. Ha az nincs meg, akkor (64QAM)/16QAM/QPSK van csak és vele lassabb max. sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#22342) 4Grider válasza rothfb (#22340) üzenetére


4Grider
nagyúr

1800 MHz-en egy toronnyal még egy nagyközségben sem lehet tökéletes indoor lefedettséget megvalósítani.

(#22343) DevKiller válasza rothfb (#22340) üzenetére


DevKiller
senior tag

Persze megértelek, csak én még erről semmit sem tudtam. Biztos dolgoznak majd a beltéren is ha lesz erre megfelelő freki. 1800-al pazarlás lenne a beltérre gyúrni véleményem szerint.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#22344) anglergab válasza 4Grider (#22342) üzenetére


anglergab
addikt

A házak típusán, a falak anyagán, a domborzati viszonyokon (van-e direkt rálátás) sok múlik.
Ezért ott is lehet lefedettség, ahol nincs jelölve a lefedettségi térképen. Persze ennek az ellenkezője is igaz.

(#22345) dchard válasza rothfb (#22340) üzenetére


dchard
veterán

Egyáltalán nem mindegy, mert a 29,3/11,2 ideális esetben megközelíthető. A "full térerő" meg értelmezhetetlen fogalom, LTE-n nem jelent semmit. A lefedettség meg 1800-on mindig is foltos lesz, beltéren és kültéren is. Legalább ötvenszer elmagyaráztuk már.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#22346) trec12 válasza rothfb (#22340) üzenetére


trec12
addikt

Türelem mást nagyon nem tudunk tenni, majd lesz frekijük még (nagyon remélem). Nekem ősöknél vidéki kisvárosban családi házban 17/6 szinte mindig megvan. Igaz a torony kb. 300 m-re van no meg abban a celléban szerintem többnyire én vagyok egyedül. (Nem Digi vezetékes terület, Invitel viszont van de keveseknek van mert fos xdsl.)

(#22347) rothfb válasza dchard (#22345) üzenetére


rothfb
veterán

Mi az ideális eset? A torony alatt próbálni úgy, hogy csak én vagyok a rákapcsolódva? Mert ez így eléggé nevetséges. Pont nem én vagyok egyébként az, aki azon károg, miért ennyi, meg annyi, tudom, hogy tesztidőszak. Ezért is írtam, hogy a net nekem megfelel, bár sok értelmét nem látom ennek az annyi is lehet dolognak, mert semmi jelentősége. Sokszor éppen van 2/1 sok helyen.

[ Szerkesztve ]

(#22348) rothfb válasza trec12 (#22346) üzenetére


rothfb
veterán

"Én vagyok egyedül a cellában".

Pont erről beszélek. Ha azt írná a vezetékes netre, hogy 1000/300 is lehet, de közben 80/40, akkor max marketing fogás a nagy számokkal való dobálózás.

(#22349) 4Grider válasza rothfb (#22348) üzenetére


4Grider
nagyúr

Valamit csak kell írjanak. Leírja mindegyik szolgáltató az elérhető maximumot (itt is), és a garantáltat is (ami mobiltechnológiáknál pont 0/0 Mbps).
Mit szeretnél? Cellánként ábrázolják neked valami online térképen, hogy a kiosztható maximumból épp mennyit használnak összesen vagy lebontva személyekre a felhasználók?

(#22350) rothfb válasza 4Grider (#22349) üzenetére


rothfb
veterán

Én semmit sem szeretnék, ahogy már 3-szorra írom, nekem a netsebesség megfelel. De írreális számokat ne közöljünk már. De ha mutatsz egy olyan képet, amin a fenti számok szerepelnek mondjuk speedtestben, akkor egy szót sem szólok. Mert az elérhető (még ha elméletileg is), azt jelenti, hogy ideális esetben működik. De ha nem elérhető egyáltalán, akkor végülis olyan sebességet írok, amit akarok. Azt amit elsőre közöltek, azt elfogadom, mert olyat láttam itt a fórumban.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.