Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#23551) dchard válasza n00n (#23533) üzenetére


dchard
veterán

Nem elsősorban neked írom:

Ha valaki azt képzeli, hogy az életben majd mindig szelektíven jól tud járni, és nem kerül majd munka/üzleti stb. kapcsolatba egy pont ugyanilyen céggel aki csak addig "jó fej" amíg te fizetsz neki és nem fordítva, az álomvilágban él... Ez pont olyan fals logika mint a rezsicsökkentés, amit máshol rejtett áremeléssel többszörösen behajtanak. A 3300 Ft-os internet/tv/telefon sem véletlenül lett 6200, pedig arra is mindenki azt mondta, hogy örökké fog tartani. Aztán amikor kiment az ÁSZF módosítás, ment az elképedés a Digi topikban, nem volt olyan régen :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#23552) n00n válasza dchard (#23551) üzenetére


n00n
őstag

Az, hogy néhány ember szerelmes egyes cégekbe, az az Ő bajuk. Én azért használok Digit, mert ár-érték arányban messze ez a legjobb szolgáltató jelenleg Magyarországon. Ha ez változik, akkor váltok szó nélkül.

(#23553) the.odzsy válasza n00n (#23552) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Igen ott a pont! :C

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#23554) DevKiller válasza dchard (#23551) üzenetére


DevKiller
senior tag

Tisztában vagyok vele, hogy nekem szántad. Nem gondolom, hogy mindig jó lesz minden mert az csöppet sem realitás. Már leszögeztem, hogy szerelmes sem vagyok elég sok indok miatt preferálom a DIGIt. De akkor mégegyszer s utoljára: Nekem eddig csak jót csináltak semmi rosszat. Nagyim Romániában ugyanúgy nézi az itthoni csatornákat mint mi, ami más szolgáltatónál korlátozottan és vagy nem tehetné meg. Ingyen tartjuk a kapcsolatot országok között szintén nem tehetnénk meg húzamosabb számla nélkül. Azt kellene megérteni, hogy nincs ebben konkurencia. Ha vannak bajok a DIGI nél legyenek és szívjon vele aki akar. Ezeket az üzleti dolgokat emlegeted. Pisztolyt fog valaki hogy de kötelező a DIGInek beszállítani? Nem. Mindenki azt csinál amit akar. Ottvannak a többiek nekik is lehet, tehát a nincs kinek nem indok. Nem szeretnék a témával tovább foglalkozni és offtopicolni itt, tehát én ezt lezártam. Aki ezt nem tudja megérteni azt sajnálom.

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23555) dchard válasza DevKiller (#23554) üzenetére


dchard
veterán

"tehát én ezt lezártam"

Ez majd jusson eszedbe, mikor egy hét múlva N+1-edszerre megint előhozod a témát.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#23556) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Semmi vita nem lenne itt, ha engedik indulni őket és a liciten vesztettek volna, mert nincs elég pénzük a frekire. Igy elég zűrösnek tűnik egy kivülálló szemszögéből.

A verseny hiánya okozza a bajt.

[ Szerkesztve ]

(#23557) #72184064


#72184064
törölt tag

Ebben a hsz-ban minden benne van, ami a digi kizárását illeti.

(#23558) trec12 válasza Lajosnagy17 (#23556) üzenetére


trec12
addikt

De te ezt honnan tudod? Te vagy ott a kasszás? :) Elvileg jó nagy kölcsönt kaptak éppen a tender előtt akkori hírek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#23559) Lajosnagy17 válasza trec12 (#23558) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Semmi vita nem lenne itt, ha engedik indulni őket és a liciten vesztettek volna, mert nincs elég pénzük.
Habár nyerhettek is volna, mert pénz rendelkezésre állt náluk.(te is emlitetted). A többiek csak nem akartak kockáztatni.

Igy elég zűrösnek tűnik a tender egy kivülálló szemszögéből.

A verseny hiánya okozza a bajt.

(#23560) trec12 válasza Lajosnagy17 (#23559) üzenetére


trec12
addikt

Én most úgy látom van még folyamatban egy per abból majd lesz valami valamikor. Azon kívül, hogy a Digi jól odamondott most az nmhh-nak - ami tulajdonképpen "semmi" - egyebet nem tehet. Úgy gondolom kár is ezzel tovább foglalkoznunk mi ezt itt úgy sem oldjuk meg. :(

(#23561) DevKiller válasza trec12 (#23560) üzenetére


DevKiller
senior tag

Így van fölösleges sorok ezek már.
Abból a perből a vírus miatt ki tudja mikor lesz valami :(

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23562) Sdi válasza the.odzsy (#23550) üzenetére


Sdi
addikt

Elnézést, én csak ezt vettem észre " Mi 4200 Ft-t fizetünk 60 Mbps ért! A fenekem a földhöz verném ha 6000-ért kapnék 1000-es netet," :B

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#23563) the.odzsy válasza Sdi (#23562) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Semmi probléma! ;)

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#23564) leo81 válasza dchard (#23496) üzenetére


leo81
aktív tag

A jelenlegi 2G-4G spektrum megosztás nem kényszerhelyzet?
A https://www.spectrummonitoring.com/ szerint csak 4,9 Mhz a DIGI-é.
LTE sávszélesség 1,4 , 3 vagy 5 Mhz lehet. Nem ezért indult a DIGI így, ahogy? Ez csak egy tipp, de én nem szórakoznék 2020-ban a 2G-vel a DIGI helyében, pláne ebben a mostani helyzetben. A kódolást már feltolták 256 QAM-re, ez 5 Mhz-es 4G-vel majdnem 50 Mbit-es letöltés is lehetne. 6 cellás állomásokkal számolva akár 300 Mbit is lehetne egy bázison, ami már nem is lenne olyan rossz. :U :U

[ Szerkesztve ]

(#23565) #71835392


#71835392
törölt tag

Én nem vagyok abban sem biztos, hogy a DIGI a közeljövőben megnyitja a mobil lehetőséget nem ügyfeleknek is. Jelen helyzetben, jelen frekvencia és kapacitáskészlettel ugyanis szerintem ez az árukapcsolásos modell ami működhet valamennyire, keresztfinanszírozással legalább jön be nekik valamennyi pénz a tévéből és netből, bár a mobilba fektetett összeget valószinüleg soha nem látják teljesen viszont.

(#23566) #71835392 válasza leo81 (#23564) üzenetére


#71835392
törölt tag

én nem szórakoznék 2020-ban a 2G-vel a DIGI helyében

Attól. hogy itt a fórumon mindenkinek van Volte képes telefonja, nem ez az általános, sőt! Viszont ha még azokat is kizárják a hangszolgáltatásból akiknek nincs Volte képes telefonja, esetleg csak nyomógombos 2g képes van az végképp bukta lenne.
Azért ne feledjük ez egy üzleti vállalkozás ahol azért valamit szeretnének viszontlátni a befektetett összegből.

(#23567) leo81 válasza #71835392 (#23566) üzenetére


leo81
aktív tag

Szerintem pont nem a nyomógombos, adatforgalom nélküli 2G-s ügyfelek a cél. Most sem a 5Ft-os percdíjat reklámozzák, hanem a nulla havidíjú korlátlan netet. A 2G hanghívás a jelenlegi percdíjjal lehet nyereséges adatforgalom nélkül? Ha még az összekapcsolási díjat és az Áfá-t is levonjuk belőle akkor nem sok marad. Inkább adnék 5Mhz-en gyorsabb netet, amin VoLTE mellett még telefonálni is lehet.

(#23568) #71835392 válasza leo81 (#23567) üzenetére


#71835392
törölt tag

De ugye az is irreális elvárás, hogy az emberek lecseréljék a készülékeiket egy szolgáltató miatt csak mert nem Volte képesek? Főleg, hogy ez a szolgáltató amúgy is macerás, több helyen nincs lefedettség mint ahol van, lassú a net, túlterhelt a hálózat, stb

Mégegyszer mondom, a lakosság többsége nagyon nem olyan, mint ezen a fórumon lévők, hogy érdekli őket ez az egész. Telefonálni és netezni akarnak probléma nélkül.

Továbbá azt is érdekes lesz megnézni, hogy hányan dobják ki a kukába a Digis SIMet amikor havidíjat vezetnek be rá. Véleményem, hogy ez így ebben a formában még mindig nem életképes kereskedelmi szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

(#23569) Kuter válasza #71835392 (#23568) üzenetére


Kuter
senior tag

Egyik szolgáltató sem úgy indult ,hogy hókusz-pókusz lefedte az egész országot. Több mit 10 évbe került , és még most is van olyan hely ahol a három másik szarul megy ,vagy nem is megy. Ha tényleg folytatják a tornyok telepítését simán használható ,élhető lesz. Nekem most is az. + még vagy 25 családtagomnak és 67 barátomnak, így hirtelen össze számolva.
Senki nem panaszkodik mindenki elégedett. Még a fiatalok is akik folyton a facén meg a youtubon lógnak. Kár is ragozni tovább. Valakinek elég a Trabant is az is el visz minden hová.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#23570) n00n válasza #71835392 (#23568) üzenetére


n00n
őstag

Pedig az emberek nagy része 2 évente cserél telefont, még ha nincs is semmi baja és ezt nem is tehetné meg anyagilag. Sőt sokan megveszik hitelre a legújabb csúcsmodelleket, aztán győzik törleszteni a részletét. Rakott be valaki egy statisztikát ide nem rég, hogy mennyire elenyésző országosan a 2G hívás már napjainkban.

(#23571) pjen válasza n00n (#23570) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy azok csak keveset telefonálnak,viszont lenne felháborodás,ha egyáltalán nem tudnának.Szerencsére a DIGI még ingyen adja amit ad.Majd ha pénzt kér nem muszáj maradni.Elfogják dönteni mit akarnak,addig viszont második kártyának kiváló.

(#23572) Márton


Márton
nagyúr

Tesztidőszak meghosszabbítva év végéig és a korlátlan mobilnet külföldről is ingyenes lesz!
De nem mindenkinek! Itt tudod megnézni jogosult vagy-e rá! :C

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23573) pjen válasza Márton (#23572) üzenetére


pjen
félisten

A tesztelt lehet igazad lesz,kivéve a netet.

(#23574) leo81 válasza pjen (#23571) üzenetére


leo81
aktív tag

Miért is lenne felháborodás? Tesztidőszak van, akármit megtehetnek, még azt is, hogy lekapcsolják az egészet. Persze erre ne kerüljön sor!

(#23575) p2pp válasza Lajosnagy17 (#23559) üzenetére


p2pp
őstag

A poén az, h maradt is még frekvencia.
Simán le lehetett volna ülni ezt megbeszélni, de nem akarta a többi 3.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#23576) adman válasza leo81 (#23574) üzenetére


adman
tag

+1 a teszt nem csak arról szól hogy mi tesztelünk, jelen esetben a digi is teszteli az ügyfeleket. hogy miért indított 2g-t? mert így olyanok is tudnak telefonálni akinek nincsen volte, tehát plusz ügyfél. a digi meg pontosan tudja hogy hányan/milyen telefonnal nyomják a 2g-t, eldöntheti hogy ha majd lekapcsolja a 2g-t akkor milyen telefonokra próbál esetleg volte támogatást szerezni vagy kiknek fog felajánlani olcsó volte-s mobilt.
illetve van még egy nagy előnye, így senki nem fog a "jóhoz" hozzászokni, ha 4g only 256qam-mal indult volna, akkor lehetne olyan eset is hogy valaki majd 50Mbps-sel indul majd pár év után csak pislog hogy hova tűnt a sávszél

(#23577) kanyi51


kanyi51
senior tag

Digi 2G, 4G príma, biztos jó lesz az egész országnak majd. De a 3G-s telefonokat el kell dobni ha netezni akarunk olcsón, vagy válaszuk a drága netet a másik 3-tó? Szerintem a nagy-nagy átlag telefonja a régebbi olcsó okos telefon ami csak 3G-tud. Esély sincs a digit használni, pedig van térerő,lefedettség torony, meg minden.

(#23578) pjen válasza kanyi51 (#23577) üzenetére


pjen
félisten

Nem is kötelez rá senki. A Digit kigolyózták,most ennyi.Viszont ez ingyen van.

(#23579) viktorhu válasza #71835392 (#23568) üzenetére


viktorhu
veterán

Olyan megoldás nincs, ami mindenkinek jó lenne, de az emberek jó része pár évenként mindenképpen lecseréli a telefonját, a volte pedig elég alap a mai készülékekben.

Nem tudom, hogy mire alapozod, hogy ennyire el lennénk maradva Indiától - a valóság ennek éppen fordítottja.

(#23580) prozodus válasza viktorhu (#23579) üzenetére


prozodus
őstag

A 2G nem szunhet meg kozcelok miatt. Csak azt nem tudom, h ezt a telko cegek kotelezettek boztisitani, v ezeknek a nenosoknak sajat halozata van erre? Dchard v bki, tudod ezt?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#23581) rothfb válasza prozodus (#23580) üzenetére


rothfb
veterán

"Nenosok"?

(#23584) 4Grider válasza prozodus (#23580) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az Egységes Digitális Rádiótávközlő Rendszer (EDR) elsődlegesen a készenléti szervezetek (például: rendőrség, mentő, tűzoltóság, katasztrófavédelem) számára készült magas rendelkezésre-állású, megbízható, országos rádió-távközlő rendszer. Az EDR átadása 2007-ben történt meg. Az aktuális országos területi lefedettség mértéke gépkocsiba épített mobil rádiókészülékre vonatkoztatva 99,2 %, kültérben használt kézi rádióra pedig 88,0 %-ra emelkedett.
Ja, az EDR által használt frekvenciák:
380-385 MHz (mobil állomás)/390-395 MHz (bázis állomás)

[ Szerkesztve ]

(#23585) qnadam válasza kanyi51 (#23577) üzenetére


qnadam
veterán

jó reggelt, eddig se volt 3g nem is tervezte senki. egyébként fentebb volt grafikon arról, hogy az adatforgalom mekkora része megy 3g-n.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#23586) dchard válasza prozodus (#23580) üzenetére


dchard
veterán

Hallottam már ezt pletyka szinten, de szabályozásban még senki nem tudott ilyet mutatni. A nyugati példa viszont az, hogy simán lekapcsolta a 2G-t több szolgáltató is Ausztráliában és az Egyesült Államokban is.

A többieknek a 256QAM meg 50megabittel kapcsolatban: jó ha tudjátok, hogy jellemzően az idő 5-10%-ban lehet 256QAM-ot kapni, 64QAM-ot is csak a 20-25%-ában. Tehát ezeket a számokat érdemes a megfelelő helyen kezelni.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#23587) aldebaran


aldebaran
őstag

24.hu: A DIGI szerint a magyar fogyasztókat károsítja meg az NMHH legújabb eljárása

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#23588) Márton válasza aldebaran (#23587) üzenetére


Márton
nagyúr

Digi-s link már itt van 2 napja, ne linkeljünk már minden híroldalt. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23589) trec12 válasza Márton (#23588) üzenetére


trec12
addikt

Az NMHH reakcióját kellene linkelni már. Csak még nem láttunk rekciót tőlük.

(#23590) rothfb válasza trec12 (#23589) üzenetére


rothfb
veterán

Nem is fogsz látni reakciót...

[ Szerkesztve ]

(#23591) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

http://nmhh.hu/cikk/211267/UF191801972019_szamu_hatarozat_arveresi_eljaras_eredmenyenek_megallapitasa_az_5G_bevezeteset_tamogato_es_tovabbi_vezetek_nelkuli_szelessavu_szolgaltatasokhoz_kapcsolodo_frekvenciahasznalati_jogosultsagok_targyaban

(#23592) radio100jozs válasza Lajosnagy17 (#23591) üzenetére


radio100jozs
őstag

Tényleg maradt itt hiány, azaz legalább 2*5 MHz nem lett a 700-as blokkból értékesítve. Sőt még talán 2*10 MHz is van hely, ha megnézzük a 694-790 MHz-es blokksávot.

(#23593) radio100jozs válasza radio100jozs (#23592) üzenetére


radio100jozs
őstag

Itt a Németországi 700 MHz-es frekvenciatender, és eloszlása: [link]
Ez alapján tényleg itthon nem osztották, pályáztatták meg a 703-708/758-763 MHz-es szeletet.

(#23594) radio100jozs válasza radio100jozs (#23593) üzenetére


radio100jozs
őstag

Sőt, a 2100 MHz-es blokkban is üresen maradt 2*5 MHz, arra nem csapott le senki, pedig meg volt pályáztatva, csak a Telenornak ezek szerint nem kellett, neki amúgy is van bőven az 1800 MHz-en is kapacitása. Itt tudott volna a Digi benyomulni a 2100 MHz-es.

[ Szerkesztve ]

(#23595) radio100jozs válasza radio100jozs (#23594) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ezt benéztem, a Telekom vitte el a dupla mennyiséget, akkor a 2100 MHz is tele van, marad akkor a 700 MHz-en a 2*5 MHz, ami nem lett most pályáztatva. Ott van még az 1500 MHz-es sáv, az is már több országban használatban van, itthon még nem pályáztatták meg.

(#23596) p2pp válasza radio100jozs (#23595) üzenetére


p2pp
őstag

Érdekes, hogy a 2600 senkinek sem kellett most nálunk.

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#23597) DevKiller


DevKiller
senior tag

Média1 cikke amiben megkérdezték az NMHH-t.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#23598) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

UF/19180-197/2019. számú határozat: árverési eljárás eredményének megállapítása „az 5G bevezetését támogató és további vezeték nélküli szélessávú szolgáltatásokhoz kapcsolódó frekvenciahasználati jogosultságok” tárgyában

Közzétéve: 2020. április 1

Ezek tényleg bolondok. Április 1-én KÖZZÉTENNI egy ilyet.

(#23599) adman válasza DevKiller (#23597) üzenetére


adman
tag

ha tényleg ez az nmhh indoka akkor ez durva, illetve sejthető volt. remélem a digi nem spórol a jogászokon, ránézésre ez min 2 per és az egyik nyerhető. az egyik per a Digi N.V kizárása a másik pedig hogy hogy került bele a kiírásba az a fejezet. de ez évek kérdése...

(#23600) DevKiller válasza adman (#23599) üzenetére


DevKiller
senior tag

Több szempontból is érdekes, de szerintem ez megtámadható mint írod. De kitudja mikor lesz ennek vége és gyanítom, hogy a vége az eu bizottságnál köt ki majd...

(#23598) Lajosnagy17 :

Bennem több kérdés is felmerül, lehet én vagyok tudatlan de:
Eddig nem arról volt szó, hogy először a DIGI Kft. pályázott, majd belekerült egy olyan kritérium a tervezetbe, hogy aki ellen volt bármilyen per az nem pályázhat, ezért indították a DIGI N.V-t?

Ebben a pdf-ben a DIGI Kft.-ről egy szó sem esett, és ahogy olvastam először is a DIGI N.V indult. Na most akkor mivan? Az anyacég ellen miért jó ez a kritérium?

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.