Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#16001) Rómeó válasza Brandynew (#15986) üzenetére


Rómeó
tag

Redmi 7,sajna a térerő a gond,100méterrel odébb minden fullon megy! :(((

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#16002) Brandynew válasza Rómeó (#16001) üzenetére


Brandynew
őstag

De telefonálni, mobilnetezni tudsz? Mert az a lényeg, mindegy, milyen a térerő.

(#16003) Rómeó válasza Brandynew (#16002) üzenetére


Rómeó
tag

csak nagyon ritkán beszélni,általában,csak segélyhívás,vagy nincs szolgáltatás feliratok (házon belül) :((

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#16004) Brandynew válasza Rómeó (#16003) üzenetére


Brandynew
őstag

Akkor sajnos Győrben még várni kell :) Biztos be van amúgy kapcsolva a kettős 4G funkció a MIUI-ban?

Házon belül egyébként ha van wifid, akkor VoWifi-vel is tudod használni a Digit beszédre.

(#16005) Rómeó válasza Brandynew (#16004) üzenetére


Rómeó
tag

Csak ez a sim van benn, de már kipróbáltam mindent,olyan mint a kezdeti mobilkor,mikor mászkálni kellett az udvaron térerőért! :)

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#16006) pelenka35 válasza lorcsi (#15990) üzenetére


pelenka35
őstag

Kaposváron ma kérdeztem még nincs.

Gamertag:Rob3rt75

(#16007) rothfb válasza Rómeó (#16005) üzenetére


rothfb
veterán

Igen. Szerintem a Diginek nagyon komolyan rá kellene hajtania a toronyépítésre, mert azzal tudja abszolválni a következő lépést. Tornyok nélkül megreked ebben a tesztfázisos egyhelyben járásban. Ami nekik se jó, mert az lenne az érdekük, hogy minél előbb fizessünk egy kisebb összeget a szolgáltatásért, hogy tovább fejlődhessenek és nekünk se jó, mert amíg ilyen gyér a lefedettség, addig nem lehet komolyan gondolni a mobilos szolgáltatásukra. Jó jó, de csak játszadozásra.

(#16008) Brandynew válasza Rómeó (#16005) üzenetére


Brandynew
őstag

Persze, mert kezdeti stádiumban van a hálózata, most építi fel a nulláról, a másik három szolgáltatónak több, mint 20 év előnye van :) De folyamatosan jelennek meg az újabb kis pontok a lefedettségi térképen.

(#16009) mover válasza 4Grider (#15997) üzenetére


mover
tag

Az egész sztori mutatja a döntéshozók teljes inkompetenciáját. Hiába van meg a szándék, ha képtelenek átlátni vagy felvenni egy olyan embert, aki átlátja a teljes összefüggéshalmazt. Így lehet, hogy miközben még a mostani szabályzással is durva percdíjakon hívsz fel egy EU-s számot, eközben roamingolva ugyanaz a forint.
A másik ilyen volt, hogy amikor az ingyenes EU roaming beindult, akkor a T kitalálta, hogy az adat esetében az csak az alapcsomagban lévő adatra érvényes, a kiegészítő opciókra nem.(Hozzá kell tenni, hogy a szövegből ez kiolvasható volt, megint csak az EU rendelet hibája miatt) Csak hogy ugyanekkor a T-nél minden díjcsomag úgy nézett ki, hogy 10,20,30 Mbyte volt a csomagban, a többi kiegészítő adatopció volt. Bezzeg az új, nem meglepően drágább díjcsomagokra már ez nem volt érvényes. Aztán fű alatt történt valami, mert most már a régiekben is megy a teljes adatcsomag.
Egyébkén a D Telekom ellen most született határozat, amiért a videós tartalmakra vonatkozó korlátlanságot csak az országon belül adta, azon kívül éppen úgy ketyegett az adatforgalom. Kíváncsi vagyok ez mikor szivárog le ide, mert a magyar Telekomnál ez még most is így van.
Ebből is látszik, hogy a határozat messze nem volt átgondolt, csomó területen nem réseket, hanem hatalmas kapukat hagyott. Mondjuk örüljünk, mert e nélkül még rosszabb lenne és még mindig 300 forintért telefonálnánk haza kintről és 3000 forintért nyitnánk meg külföldön a mobilarena.hu-t.

(#16010) trec12 válasza Rómeó (#16001) üzenetére


trec12
addikt

Szerintem be kellene jelentened van erre lehetőség a honlapon.

[ Szerkesztve ]

(#16011) YLi


YLi
tag

Sziasztok!
Helyzet jelentés Kalocsárol.
A lefedettségi térkép szerint fehérfólt. Az eddigi 2G után megjelent a 4G is. Dolgoztak a fiúk. Kiváló térerővel. Xiaomi Redmi 5-ben tesztelve. VoLTE elsőre pöc-röf megy, VoWiFi viszont nem. Várom az új MIUI-t. Hamarosan érkezik. Akkor újra ránézek. Letöltés 15,1 Mbps átlagosan.

[kép]

(#16012) pooty válasza Rómeó (#16005) üzenetére


pooty
tag

Szintén Győr szélén (Kismegyer), házon belül éppen hogy van 4G, falakon kívül mindig teljes a térerő.

[ Szerkesztve ]

(#16013) varso


varso
tag

Sziasztok! Olyan létezik, hogy egy városban csak a DIGI Mobil 4G érhető el?

Egyébként vicces, hogy bárhova fordulok, van 4G, házon kívül-belül, de a listába nem tettek be minket.

Mondjuk vicces lenne az is, hogy itt van Digi optika, de nem lehet kihozni teszt SIM-et mert nincs benne a listában a település, mert nem a legjobb a lefedettség.

További szép napot! ;)

[ Szerkesztve ]

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#16014) orsib78


orsib78
tag

Ma megyek FEZEN-re. A lefedettsegi terkep szerint baba a terero. Kivancsi leszek, hogy mennyire lesz ez igaz es mennyire lesz terhelt (hany Digis fog ott fesztivalozni).

(#16015) romet


romet
tag

Sziasztok!
Külföldön (Horvátország) tudom használni a digi netet?

Lemaradtam. De sietek, hátha lesz belőlem valami

(#16016) zichie válasza romet (#16015) üzenetére


zichie
senior tag

A horvát-magyar határ közelében a horvát oldalon van esély. Letenyénél van lefedettség, lehet, hogy pár száz méterre átlóg a horvát oldalra is és így esetleg tudod használni horvát területen is. Mivel nincs roaming, így csak a magyar digi hálózatát használhatod, ezért ne távolodj el nagyon a határtól!

[ Szerkesztve ]

(#16017) Rómeó válasza pooty (#16012) üzenetére


Rómeó
tag

Szintén Megyer,de a lefedettségi térképen (magtár u) pont van egy fehér luk,sajna nagyon pontos a térkép!

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#16018) 4Grider válasza romet (#16015) üzenetére


4Grider
nagyúr

A horvátoknál nagyon jó kártyás net ajánlatok vannak. Pl. a hrvatski Telekom 85 kunáért egy hétre (7 napra) korlátlan mobilnetet ad. Vagy ott az A1 hasonló prepaid sim-je 80 kunáért. Szinte minden benzinkúton kaphatóak...

(#16019) romet válasza orsib78 (#16014) üzenetére


romet
tag

Fehérváron többszörör voltunk, minden okés volt.

Lemaradtam. De sietek, hátha lesz belőlem valami

(#16020) romet


romet
tag

Horvát net információkat köszönöm!

Lemaradtam. De sietek, hátha lesz belőlem valami

(#16021) ggabor02 válasza romet (#16020) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Korábban egyik ismerős ezt használta:
https://www.bonbon.hr/welcome-to-croatia

(#16022) Lajosnagy17 válasza 4Grider (#16018) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Ez jó lenne itthon is. Írtam a felső vezetésnek, hogy a turistáknak nagyon jó lenne. Unlimited for 7 days.

(#16023) petir válasza RoyBatty (#15790) üzenetére


petir
senior tag

A megoldás a frissítés volt , legfrisebb Lineage-et feltéve egyből működött :)

Akinek régi készüléke van ezzel az OS-sel frissítsen!

(#16024) Manus4 válasza pelenka35 (#16006) üzenetére


Manus4
tag

(#16006)
Nem mondták kb mikor lesz, a telefonos ügyfélszolgálat semmit sem tud

(#16025) 4Grider válasza Lajosnagy17 (#16022) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jó lenne itthon is, csak nem Digi lefedettséggel. A Balaton partja pl. elég rosszul van lefedve. Vagy ott van Héviz, Bükfürdő, stb. Ha frekventált helyeken ilyen lefedettség van, akkor nem lehet sikeres egy ilyen csomag.

(#16026) RWhite


RWhite
csendes tag

Sziasztok! Meghatalmazással történő teszt SIM-kártyák elhozatala ügyében mi a helyzet? Régebbi hozzászólásokban volt aki azt írta, hogy neki egy általános meghatalmazással sikerült, volt aki a DIGI oldaláról letöltöttel tudta intézni a dolgot, többen viszont azt írták, hogy nekik megtagadták az ügyintézést ("jogi osztály", stb.). Van valakinek friss tapasztalata? És ha sikerült, akkor hogyan és hol? Kösz!

(#16027) Rómeó válasza trec12 (#16010) üzenetére


Rómeó
tag

Igen megtettem itt. [link] bár nagyon nem lehet kifejteni a problémát! :(

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#16028) bksgbr válasza RWhite (#16026) üzenetére


bksgbr
tag

Felsőbb utasításra nem lehet meghatalmazással teszt SIM kártyát elhozni, csak az előfizető kérhet személyesen.

(#16029) dethroner válasza orsib78 (#16014) üzenetére


dethroner
veterán

Holnap mi is kimegyünk :K Két hete a rockmaratonon is hibátlanul ment, szerintem fehérvár is rendben lesz.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#16030) Peter.70 válasza dethroner (#16029) üzenetére


Peter.70
őstag

Székesfehérváron a Tesconál néztem múlt 7végén , ment a digi

[ Szerkesztve ]

(#16031) n00n


n00n
őstag

Változott a lefedettségi térkép, de fura mert egy nagyobb rész eltűnt (lekapcsoltak egy tornyot?) és csak egy kisebb lett keletebbre:

https://gifyu.com/image/EtIo

(#16032) jannid válasza n00n (#16031) üzenetére


jannid
senior tag

Nyugaton nincs kedvük fejleszteni? :D

(#16033) n00n válasza jannid (#16032) üzenetére


n00n
őstag

Látod... Mondjuk amerre én járok vagy voltam eddig nyaralni, ott mindenhol volt térerő és kielégítő mobilinternet is. Szóval nem panaszkodhatok. De első kártyának még biztos nem merném használni. Bár már így is szép pénzt spórolok a Diginek köszönhetően a Telekom kárára, ahol visszatettem 1GB-ra a mobilnetet és 1 csomaggal lejjebb váltottam.

(#16034) RWhite válasza bksgbr (#16028) üzenetére


RWhite
csendes tag

Köszönöm az infót!
______
Egyébként ezek nem "normálisak" a DIGInél, a meghatalmazás egy Ptk. szerint széleskörűen elfogadott képviseleti forma, igazából nem is vagyok benne biztos, hogy jogszerű az elfogadásának megtagadása!
Ha a DIGIsek tényleg olvassák a fórumot - és mindenki másnak, aki fel szeretné használni ezt érvként -. ajánlom figyelmükbe:

"2013. évi V. törvény. a Polgári Törvénykönyvről

HATODIK KÖNYV
KÖTELMI JOG

ELSŐ RÉSZ
A KÖTELMEK KÖZÖS SZABÁLYAI

I. CÍM
ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK
...
III. Fejezet
A képviselet

1. A képviselet általános szabályai

6:11. § [Képviselet]
(1) Ha e törvény eltérően nem rendelkezik, más személy útján is lehet jognyilatkozatot tenni. A képviselő által megtett jognyilatkozat közvetlenül a képviseltet jogosítja és kötelezi.
(2) A képviseleti jog jogszabályon, bírósági vagy hatósági határozaton, létesítő okiraton vagy meghatalmazáson alapulhat.
...
2. Ügyleti képviselet

6:15. § [Meghatalmazás]
(1) A meghatalmazás képviseleti jogot létesítő egyoldalú jognyilatkozat. A meghatalmazást a képviselőhöz, az érdekelt hatósághoz, bírósághoz vagy ahhoz a személyhez kell intézni, akihez a meghatalmazás alapján a képviselő jognyilatkozatot jogosult tenni.
(2) A meghatalmazáshoz olyan alakszerűségek szükségesek, amilyeneket jogszabály a meghatalmazás alapján megtehető jognyilatkozatra előír.
(3) A meghatalmazás visszavonásig érvényes.
...

6:16. § [Általános meghatalmazás]
Ügyek egyedileg meg nem határozott körére adott meghatalmazás akkor érvényes, ha teljes bizonyító erejű magánokiratba vagy közokiratba foglalták. A határozatlan vagy öt évnél hosszabb időre szóló általános meghatalmazás öt év elteltével hatályát veszti.

6:17. § [A képviselet terjedelme]
A képviseleti jog kiterjed mindazon cselekmények elvégzésére és jognyilatkozatok megtételére, amelyek a képviselettel elérni kívánt cél érdekében szükségesek."

(#16035) ollie válasza Lajosnagy17 (#16022) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mármint mit hívsz felső vezetésnek? A miniszterelnököt? Istent? Mert gondolom nem a Digiről van szó, hiszen csak a meglévő ügyfelek kaphatnak SIM kártyát, és feltöltőkártyás nem is létezik náluk jelenleg.

***

(#16036) ollie válasza RWhite (#16034) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt ne felejtsd el, hogy ebben az esetben ügyvédnek vagy közjegyzőnek kell igazolniaa meghatalmazást. Vagyis akkor valóban kötelesek elfogadni, ha ügyvéd vagy közjegyző jelenlétében jött létre a meghatalmazás.

[ Szerkesztve ]

***

(#16037) radio100jozs válasza n00n (#16031) üzenetére


radio100jozs
őstag

A Jászszentandrási torony nekem is fura, hogy most meg eltűnt, lehet idő előtt jelezték, vagy kapcsolták be, és az engedély még nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#16038) pooty válasza Rómeó (#16017) üzenetére


pooty
tag

Akkor erre egy jó ellenpélda vagyok, mert a Búzakalász u egyik fele szintén fehér foltba esik(amelyikben én is vagyok), mégis van térerő :F.

(#16039) herdsman12 válasza ollie (#16036) üzenetére


herdsman12
őstag

Óriási tévedés, egy meghatalmazást két tanunak, név, lakcím és aláírással kell igazolni. Nem kell közjegyző vagy ügyvéd hozzá.
A fentebb írt PTK jogszabályhoz még a 2016. évi CXXX. tv 325. § szabályait kell betartani.

(#16040) Pferi


Pferi
senior tag

Meghatalmazással kapcsolatban nekem annyit mondtak az ügyfélszolgálaton, hogy vezetékes netet-telefont, tv előfizetést lehet meghatalmazással ügyintézni, mert ezek lakcímhez-helyhez-személyhez kötött szolgáltatások, viszont ha a meghatalmazott elvisz 4 sim kártyát és szétosztja pl. az ismerősei között, mert ugye simán megteheti, a kártyák után létrejövő számlát az előfizetőn kérik számon, és ez már érdekes helyzeteket hozhat.
Pl. meghatalmazom egy haveromat, ő átveszi a kártyákat és visszaad nekem egyet, megtart magának egyet, kettőt pedig átad két ismerősének. Mind a 4 kártya költségét nekem számlázzák ki úgy hogy nem is ismerem azokat akik költséget csináltak nekem. Kellemetlen szituációba is kerülhetek ez miatt.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#16041) tomazin válasza RWhite (#16034) üzenetére


tomazin
veterán

Azt felejted el, hogy a Diginek nem kell szolgáltatást nyújtania mindenkinek.
Innentől ha úgy tartja kedve akkor csak a kék hajú 3kezű harcimakákókkal köt szerződést.

(#16042) herdsman12 válasza Pferi (#16040) üzenetére


herdsman12
őstag

Egyértelműen a Te felelőséged, hogy kinek, mire adsz meghatalmazást.

# tomazin

Nem vagyok biztos benne, hogy egy meghatalmazottat jogszerűen lerázhatnak (már, ha erre gondoltál), így akár az indiánokat is elküldhetnék.

[ Szerkesztve ]

(#16043) ollie válasza herdsman12 (#16042) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Amúgy szigorú törvények szabályozzák a mobil SIM vásárlást, a diginek egyértelműen kell tudnia azonosítani az állam felé azt, hogy kik használnak SIM kártyát.

***

(#16044) RWhite válasza ollie (#16036) üzenetére


RWhite
csendes tag

Ez így, ilyen formában nem igaz! :)
Ott van a 6:16. §-ban, hogy "ha teljes bizonyító erejű magánokiratba ... foglalták", ez pedig egy papír, a meghatalmazó, a meghatalmazott és két tanú aláírásával - tehát egyáltalán nem csak ügyvéd vagy közjegyző által ellenjegyzett okirat.

(#16046) herdsman12 válasza #72445440 (#16045) üzenetére


herdsman12
őstag

Teljes, bizonyító erejű magánokirat a fenti hivatkozás.
Ha egy hagyatéki ügynél megfelelt, akkor máshol miért nem?
Dobd a linket.

(#16047) ollie válasza herdsman12 (#16046) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Teljes bizonyító erejű magánokirat: [link]

Amúgy tévedtem, még ügyvéd ellenjegyzése sem elég, közjegyző, vagy bíró kell hozzá.

***

(#16048) RWhite válasza #72445440 (#16045) üzenetére


RWhite
csendes tag

Én tudom, de ezek szerint te nem (hiába teszel ki :W-t, ezt nekem kellene tennem a te hozzászólásodra). Ahogy (#16042) -ban herdsman12 kiválóan leírta, a polgári perrendtartásról szóló 2016. évi CXXX. törvény szerint:

325. § [A teljes bizonyító erejű magánokirat]
(1) Teljes bizonyító erejű a magánokirat, ha
a) a kiállító az okiratot saját kezűleg írta és aláírta,
b) * két tanú igazolja, hogy az okirat aláírója a részben vagy egészben nem általa írt okiratot előttük írta alá, vagy aláírását előttük saját kezű aláírásának ismerte el; igazolásként az okiratot mindkét tanú aláírja, továbbá az okiraton a tanúk nevét és - ha törvény eltérően nem rendelkezik - lakóhelyét, ennek hiányában tartózkodási helyét olvashatóan is fel kell tüntetni,
...
(3) A teljes bizonyító erejű magánokirat az ellenkező bizonyításáig teljes bizonyító erővel bizonyítja, hogy az okirat aláírója az abban foglalt nyilatkozatot megtette, illetve elfogadta vagy magára kötelezőnek ismerte el.
(4) A teljes bizonyító erejű magánokirat valódiságát csak akkor kell bizonyítani, ha azt az ellenfél kétségbe vonja, vagy a valódiság bizonyítását a bíróság szükségesnek találja.

(#16049) ollie válasza RWhite (#16048) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kihagytál pár lényeges pontot a törvényből.

***

(#16050) RWhite válasza ollie (#16049) üzenetére


RWhite
csendes tag

Pontosan mit, ami lényeges és ellentmond annak, amit állítok?

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.