Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#23051) rothfb válasza herdsman12 (#23048) üzenetére


rothfb
veterán

"A DIGIMobil szolgáltatás igénybevételének feltétele a DIGI, vagy Invitel vezetékes televízió, internet és telefon, valamint műholdas szolgáltatásaiból legalább egy szolgáltatás igénybevétele, vagy amennyiben az Előfizető még nem rendelkezik ilyen szolgáltatással, akkor vállalja, hogy legalább egy ilyen szolgáltatásra előfizetést köt a DIGI-vel vagy az Invitellel."

A megfogalmzás kicsikét pongyola, mert a "vezetékes televízió, internet és telefon" sugalmazhatja azt, hogy mindháromnak egyidejűleg kell meglenni, de elég egynek is. A végén ott is van, hogy "legalább egy ilyen szolgáltatásra előfizet...". Ott van az is, hogy Digi vagy Invitel. Bármelyik a kettő közül.
Én azt mondom, hogy kellett volna kapjon sim kártyákat. De érdemes lenne telefonos ügyfélszolgálaton, Invitelesen, majd Digisen is (nem tudom, hogy ez egyben van e már, mármint az ügyfélszolgálat) megkérdezni és visszamenni a helyi ügyfélszolgálatra újrapróbálkozni.

(#23052) Lackooo84 válasza Intruder2k5 (#23030) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Tőlem sem kérték soha. Elég azt mondani, hogy nano sim, vagy 4G képes sim kellene. Semmi nem kérdeznek, csak elővesznek egy új simet, kattint hármat a PC-n, és odaadják, hogy "tessék".

The Truth is out there...

(#23053) rothfb válasza Lackooo84 (#23052) üzenetére


rothfb
veterán

Dettó. A régit is megtarthattam, de azzal már ugye nem csatlakozik toronyra.

(#23054) lszeman


lszeman
újonc

Sziasztok. A DIGI ügyfélkapuban hol találom a roaming aktiválást. Ezen az új felületen sehol nem találom.

(#23055) rothfb válasza lszeman (#23054) üzenetére


rothfb
veterán

Azért, mert nincs.
Telefonon vagy személyesen tudod aktiváltatni.

(#23056) adika4444 válasza #72445440 (#23046) üzenetére


adika4444
addikt

Van bizony, s bár én nem értek hozzá ilyen szinten, de ha szóvátetted, te bizonyára ezen tudás birtokosa vagy...

Olvass vissza, Huawei MiFi volt amin ügyeskedni kellett a firmmel, hogy vigye a DIGI-t. Emlékeim szerint a függetleneken is mókolni kellett.
(#20322) szaboi6512

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#23057) DrBubo77 válasza herdsman12 (#23048) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Egyértelműen kapnia kellett volna. A lakhelyük rajta van ezen a listán? Mert ha nincs, akkor nem adnak.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#23058) dchard válasza adika4444 (#23056) üzenetére


dchard
veterán

Pedig olyan valóban nincs, hogy egy független modem ami egyébként B3 képes, nem tud felcsatlakozni. A Digi teljesen szabványos LTE hálózatot üzemeltet, nincs benne semmi speciális, minden B3 képes eszköznek működnie kell. A VoLTE nyilván más tészta.

Viszont fontos megérteni, hogy az hogy az eszköz látja a Digi hálózatát még nem elég: kell a helyes APN is, különösen telefonoknál figyelhető ez meg, hogy annak ellenére csak a térerősség jelző pálcika jelez, de nem látszik a 4G logó. Ilyenkor a telefon csatlakozik, de nincs default bearer, ergó "nincs internet". Kivételesen igaza van ish4d0w-nak. Ha akészülék független, tudja a B3-mat és nincs a profilban valami elcseszés (szolgáltatói lock lehet APN szinten is, bár elég ritka, ilyenkor kell a "generikus" szoftver), akkor működnie kell. Olyat is láttam már, hogy a modem/mifi engedte átírni a szolgáltató APN-t, de ennek ellenére a már felülírt APN nevet küldte a hálózatnak attach-kor, ami így sikertelen lett.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#23059) #72755712 válasza adika4444 (#23056) üzenetére


#72755712
törölt tag

A Latitude 7490-es modemjénél csak a Digi-s apn-t kell alapértelmezetté tenni; erre sajnos a windows nem képes, de ha valakinek ilyen laptopja van, akkor ott kellene lennie a comm. managernek, amivel a profil létrehozása kb. 20 másodperc. Szóval ez windows + user error. :)

[ Szerkesztve ]

(#23061) beller válasza dchard (#23047) üzenetére


beller
aktív tag

Köszi az infót.

(#23062) #72755712 válasza #72445440 (#23060) üzenetére


#72755712
törölt tag

Jelen esetben nem a modem függetlensége a probléma; az adott laptopban lévő Snapdragon X7 (Sierra Wireless EM7455, Dell Wireless 5811e), rendben van, csak a windows akkor is ipv6-ként menti el alapértelmezett konfigként, ha direkt beírod neki, hogy ipv4. Viszont ha az eszközön lévő comm managerrel beírod egyszer rendesen, és alapértelmezetté teszed, utána megy rendben. Tettem fel erről ma korábban képet is, de úgy látom, az egyértelmű, legalábbis senki nem kezdett el rajta vitatkozni, vagy osztani az észt, hogy "nemúgyvanaz". :)

(#23063) qnadam válasza dchard (#23058) üzenetére


qnadam
veterán

van egy huawei stickem, ami telekom és telenor kártyával hibátlanul működik, digivel nem megy. ez hogy tud így összeállni? :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#23064) anglergab válasza dchard (#23058) üzenetére


anglergab
addikt

Annyit tennék hozzá, hogy default bearer mindig kiépül a sikeres attach során. A 4G ikon akkor nem látszik, ha vagy le van kapcsolva a telefonon belül a mobiladat interfész vagy nincs beállítva a default típusú APN (pl. el van írva a "default" szó, vagy hiányzik az APN), szintén a telefonon belül (ha rossz APN sztring van beállítva, akkor nem sikeres az attach). Azaz az operációs rendszer nem tudja a csomagokat a megfelelő interfészhez küldeni, azért mert az nincs "up" állapotban.
Azaz csak akkor jön fel a mobiladat interfész (az operációs rendszerben), ha sikeres az attach, és be van állítva "default" típussal a telefonon is a megfelelő APN sztring és a mobiladat be van kapcsolva.
Ugyanez igaz a VoLTE-ra is, annyi eltéréssel hogy ott "ims" a típus és nem lehet kikapcsolni az interfészt a mobiladat kapcsolóval. Máshogy ki lehet (ha rossz a típusa, APN sztring, vagy hiányzik az APN), de mivel általában el van rejtve ez a technikai APN, ezért nem lehet.
Érdekesség, hogy kikapcsolt mobiladat interfész mellett is mehet IP kommunikáció a default APN-en (a modem szintjén).
Illetve a default APN hiánya a telefonon belül "meglepő" módon nem akadályozza meg a sikeres attach-ot (csak a rossz default típusú APN sztring).
Azaz 2 hiba ki tudja oltani egymást:
ha rossz az APN sztring és a default szó is el van írva, akkor sikeres az attach.
Sőt, ekkor is mehet IP kommunikáció a modem szintjén.

[ Szerkesztve ]

(#23065) dchard válasza qnadam (#23063) üzenetére


dchard
veterán

Ha eljuttatod a modemet hozzám, megnézem. Számos ötletem van, ahogyan írtam is: láttunk már nem egy olyan modemet anglegrab kollégával, amik egyszerűen bizonyos körülmények között nem szabványosan működnek, vagy az alap konfigurációjuk (amit nem mindig könnyű megváltoztatni) rosszul kezel bizonyos szolgáltatókat/APN-eket. Ez eszköz hiba, semmi köze a Digi-hez. Nyilván nekünk annyival nagyobb esélyünk van egy ilyen hibát feltárni, hogy van saját LTE teszthálózatunk, amin az összes jelzés üzenetet látjuk, tehát nem kell a modemre hagyatkozni egy ilyen kivizsgálásánál. Ha akarom, akár freki és mcc/mnc szinten is tudom emulálni a Digi hálózatát, mi több még az alap apn-t is hozzá tudom adni, így jól kitesztelhető a működés.

Mielőtt még tömegével kapnánk a szir-szar modemeket: ez egy egyszeri ajánlat :)

anglegrab:

Igen, ez helytálló megállapítás.

"Sőt, ekkor is mehet IP kommunikáció a modem szintjén."

Olyannyira, hogy általában pingelhető is az interfész, csak a TTL-ből látszik, hogy a modem vagy a modem mögötti interfész válaszol.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#23066) Rebekacska


Rebekacska
tag

Meizu M6 Note digis mobil nem mukodik. Regebben kulfoldon jartam, telozni tudtam, de a digis net nem ment. Hagytam a fenebe.... Ott kezdodott, hogy Angliaban atszallaskor elment a halozat. Most Mo-on vagyok. Itt sem megy. Csereltem 1-2 simhelyek kozott, csinaltam wipe-ot. Semmi. Folyton az olasz APN beallitasokat erzekeli. Felhivtam a digit, aktiv a kartya. APN-t tovabbra sem birok hozzaadni, nem menti el. Wipe utan is az olasz fix APN beallitas jott be. "Noverca web" "web.noverca.it" " Tim" " Tim Web" "ibox.tim.it" kulfoldon sem tudtam ezt megcsinalni, igy nem ment a net rajta, de legalabb tudtam telefonalni digis halozaton, most mar az sem megy. Ismertek egy jo szerzvizt ahol orvosoljak? Vagy vki hozzaerto meg tudja nezni (BP. rugalmas vagyok 2 oran belul hazhoz viszem,megvarom) Modell: M721H Android verzio: 7.1.2 Build-szam: Flyme 7.1.1.0G

[ Szerkesztve ]

(#23067) rothfb válasza Rebekacska (#23066) üzenetére


rothfb
veterán

Nem vagyok szakértő és lehet, hogy hülyeséget mondok, de kell lennie valami sim toolkit nevezetű appnak a telefonon, ahol a roaming-ot tudod állítani. Bár a hálózat elmenetelére nem ad választ, de elképzelhető, hogy roaming+-on maradt a telefon. Azt kellene kikapcsolni és szerintem megjavulna.

[ Szerkesztve ]

(#23068) Lackooo84 válasza Rebekacska (#23066) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Roaming+-on vagy ami átállítja a sim kártyád olasz simre, állítsd vissza a sim eszközök -> roaming mód választóban normál módra.

The Truth is out there...

(#23069) chopin42 válasza Rebekacska (#23066) üzenetére


chopin42
őstag

Ilyen telefonom van, csinálj mentést, factory reset, utána jó lesz. Más megoldás nincs. Törlés után visszaállítod, kb marad minden. Ez sajnos bug ennél a telefonnál.
Szerk: most látom, töröltél. Akkor passz.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#23070) Rebekacska


Rebekacska
tag

(#23067) rothfb
(#23068) Lackooo84
(#23069) chopin42

Koszi, nagyon jo tipp! Problema megoldva. Roming plus off. Normal aktiv. Restart, olasz APN eltunt!!! Vannak meg csodak! :) Csak azt nem ertem wipe utan, hogyan maradt roaming pluson, es miert nem birtam telozni Angliaban vele. Meg egy kicsit belassult, akadozik a telcsi pl. appok valtasa kozott, ami korabban nem volt, de annyira nem gaz, ha megy a digis net+telo. Nem lehet fullra formazni?

(#23071) qnadam válasza Rebekacska (#23070) üzenetére


qnadam
veterán

mert ez a beállítás a kártyán van, nem a telefonban.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#23072) kissvendel válasza egykori (#23018) üzenetére


kissvendel
csendes tag

+3650-es számra megérkezik rendesen a Google SMS-e, de sajnos a hordozott számokkat továbbra is gond van, ami abból kifolyólag lehet, hogy a Google nem telefonszámról küldi az SMS-t, hanem a szám helyett küldőként "Google" jelenik meg, és valószínűleg ezt nem jól adja át a Digi felé az eredeti szolgáltató... bár nem tudom pontosan hogy működik a hívás/SMS átadás hordozott szám esetén, de gyanítom itt a gond...

(#23073) 4Grider válasza kissvendel (#23072) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szerintem valószínűbb, hogy a Google sms központja nem fér hozzá a referencia adatbázishoz, vagy hozzáfér, de nem jól kezeli, így a hívószám szerinti (20-30-31-50-70, stb.) szolgáltatóval próbálkozik, amit az logikusan elutasít, hiszen nincs nála a hívószám.

(#23075) egykori válasza kissvendel (#23072) üzenetére


egykori
őstag

Sajnos a hordozott számok elég sok galibát okoznak, nemcsak a Diginél. Például nem régen derült ki, hogy a banki sms, isms a számhordozás miatt nem jön meg nekem. (Vodafone-ra telenoros számmal.)

(#23076) Rebekacska válasza qnadam (#23071) üzenetére


Rebekacska
tag

Köszi! :)

(#23077) 4Grider válasza egykori (#23075) üzenetére


4Grider
nagyúr

A hazai bankok jellemzően saját sms gatewayeket használnak, amik többsége csak hálózaton belül tud küldeni. Ezeknél ha átkéred magad a Vodásra, rögtön megjavul a helyzet.

(#23079) Gyurka6 válasza 4Grider (#23077) üzenetére


Gyurka6
őstag

Amennyiben a számom 20-al kezdődik és nem ott vagyok, akkor melyiket kell neki beállítaniuk?

Gyurka

(#23080) Boxi88 válasza Gyurka6 (#23079) üzenetére


Boxi88
őstag

A "nem ott vagyok"-at... :DDD

(#23081) kissvendel válasza egykori (#23075) üzenetére


kissvendel
csendes tag

Nekem a bankos SMS-ekkel nem volt gond, bár már app-ot használok egy ideje, de megerősítő kódok azért megjönnek szépen... egyedül az a fránya Google nem....

(#23082) Gyurka6 válasza Boxi88 (#23080) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi!
Ugyan nem ezt gondoltam, honnan tudja "hol vagyok"?

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#23084) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Üdv!
Eu-n belül kell vmit aktiválni ha szeretném használni a mobilnetet?
köszi

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#23086) slice14


slice14
veterán

Hali srácok! Ma én is beszereztem egy Digi-s kártyát Eddig a Terlenor Deatmark profilt használtam telenor sim-mel, most át állítottam ROW-ra. Látszólag mindkettő tudja használni a VoLTE-t. Az ügyélszolgálatokkal teszteltem. Mindkét ügyfélszolgálat híváskor maradt VoLTE-n a készülék (Telenor, Digi sim). Eddig a Telenor Deatmark profillal vissza váltott a 1220 hívásakor. Esetleg van valami, ami ROW profillal nem müxik megfelelően? A Telenort hagytam mobil internet szolgáltatásként, mert itthon azzal netezek, és ha nem itthon vagyok, átállítom a Digi-s kártyáéra.

Ja, az aláírásomban szereplő OP7T-vel használom.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#23087) slice14 válasza slice14 (#23086) üzenetére


slice14
veterán

Amúgy a VoLTE_OEM_PTCRB ugyanaz mint a VoLTE_PTCRB? Mert én az utóbbit látom.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#23088) anglergab válasza slice14 (#23086) üzenetére


anglergab
addikt

Az engedélyezett bandokban és CA kombinációkban van különbség.
Lehet még esetleg modulációs rend (pl. 256QAM DL, 64QAM UL), MIMO rank, Rx/Tx diversity támogatásban, power control eltérés.
Meg még sok hasonló dologban (pl. kell-e több mint 20 MHz az LTE-A-hoz vagy sem, max hány bandot támogat CA esetén, sok VoLTE paraméter, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#23089) tomp válasza slice14 (#23086) üzenetére


tomp
félisten

ROW nem ajánlott a Telenornál mert nincs vele 3CA!
De ha nem jársz 3CA-s területen akklr akár ezt is használhatod. Telenor Denmark és DT-VoLTE az ajánlott!
Telenor VoLTE-n a 1220-at tárcsázva marad VoLTE-n? Digiről tárcsázva természetesen marad VoLTE-n de telenor hálón még mindig nem megy.

(#23090) slice14 válasza tomp (#23089) üzenetére


slice14
veterán

Köszönöm a válaszokat.
A Telenor Denmark tapasztalatom az már kb tavaly év-végi. Nem szokásom a 1220-at hívogatni , hogy rövid szám hívásánál van e VoLTE. Csak most Digi-s kártya esetén is kellett tesztelni valahogy.
Közben átállítottam VoLTE_PTCRB profilra, most azon fut mindkettő. Azt írtad korábban hogy az független profil, így gondoltam használom azzal.

Néztem egy speedtesztet kíváncsiságból beltéren, 60 centis vályog falak. (Bököny) Telenor, Digi

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#23091) kissvendel válasza kissvendel (#23003) üzenetére


kissvendel
csendes tag

Sziasztok!
Gondoltam tudatom veletek, hogy megoldódott a problémám, a hordozott számomra is megérkezik végre a Google verification code.
El kell, hogy mondjam, hogy a Digi nagyon korrektül intézte az ügyet. Bejelentettem e-mailben, tegnap felhívtak, elnézést kértek, kérték, hogy próbáljam meg akkor ott újra kérni a kódot, sajnos nem működött, mondták, hogy türelmemet kérik, felírják az időpontot és felveszik a kapcsolatot a google-lel. Délutánra már működött. Minden tiszteletem a korrekt ügyintézésért! Hajrá Digi! :C :)

(#23093) tomp válasza slice14 (#23090) üzenetére


tomp
félisten

Digis VoLTE-vel a 1272-t hívd. Az a sajátjuk.:)
PTCRB szolgáltató független de viszont az USA hálózatra van. Azaz lehetnek korlátozások itthon vele. Nálam pl nem ment a 64QAM feltöltési irányba.
ROW a globális de valamit állított a Telenor így már nem megy vele a 3CA.

(#23094) egykori válasza 4Grider (#23077) üzenetére


egykori
őstag

Megoldódott a banki sms probléma. Elnézést kértek, nem számhordozás miatt volt a gond, hanem az üzenetekre vonatkozó egyik opció volt hibásan beállítva náluk. Átállították, tegnap óta már volt két tranzakcióm és megjöttek szépen az üzenetek.

[ Szerkesztve ]

(#23095) 4Grider válasza egykori (#23094) üzenetére


4Grider
nagyúr

És az opció miért pont a számhordozásodtól állítódott el? Honnan tudták, hogy mikor hordozol?

(#23096) egykori válasza kissvendel (#23091) üzenetére


egykori
őstag

Akkor az én esetem is a tieddel együtt alátámasztja, hogy tényleg korrektek a Diginél, mert nálam is néhány napon belül működött a Google verification code.

(#23097) 4Grider


4Grider
nagyúr

Ma egy budapesti okmányirodában megkérdezték, hogy mi ez az 50-es körzetszám, mert hogy azt adtam meg okmányelkészülésről értesítésre.
Egy év után is magyarázni kell...

(#23098) slice14 válasza tomp (#23093) üzenetére


slice14
veterán

Persze az alap, mindkettőt a saját ügyélszol.-al teszteltem. Akkot a Telenor menjen Denmark profillal, a Digi-t meg rakjam át ROW profilra?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#23099) n00n


n00n
őstag

Az nmhh.hu-n a héten megjelent toronnyal kapcsolatos hirdetmények:

Használatbavételi engedély:
- Orgovány

Építési engedélyezési eljárás lezárásáról:
- X

Építési engedélyezési eljárás megindulásáról:
- Pattantyús Ábrahám Géza utca 2.
- Sajtoskál

Építési engedély megadásáról:
- Kiskorpád
- Feldebrő Faluszél
- Vámoscsalád
- Rábakecöl

Múlt heti posztom:
https://prohardver.hu/tema/digi_move/hsz_22883-22883.html

(#23100) tomp válasza slice14 (#23098) üzenetére


tomp
félisten

Mind2 mehet Denmarkról! Hibamentes!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.