Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MDanny

    senior tag

    Ma nekem is elég nagy bosszúságot okozott ez az LCP down / hiba 651 dolog...

    Dolog előzménye, hogy NAT-olt cím került kiosztásra, átállították.

    Kisebb áramtalanítás után az addig hibátlanul működő rendszer elkezdett bizonytalanul működni. Gyakorlatilag percenként új IP került kiosztásra. Amint adatforgalmazásra került sor, megszakadt, LCP down állandóan. Mondom szuper, kb. 2 éves router, biztos megdöglött a tápja. Router csere, ezzel nagyobb adatforgalmazásra történt a szakadás. Jó, akkor legyen közvetlenül Windows 7-ről a csatlakozás kíváncsiságból, hosszas várakozás után 651-es hiba és onnantól kezdve semmivel sem volt hajlandó csatlakozni. A különböző routerek naplója alapján kifelé kimegy az adat, visszafelé semmi, timeout. Pihentettem kb. fél órát, hátha megzakkant az esetlegesen hibás próbálkozások miatt, változatlan maradt. Furcsaság, hogy megjelent előfizetés nélkül az ONT-n a ktv jel. A telefon hibátlanul működött, Ügyifogyi azt mondja, hogy nincs is fent az eszköz a rendszeren... Mondom az jó, erről telefonálok, reakció: azz érdekesss (kb. hasonló hangnemben, mint az Utazók című filmben Arthur: "az lehetetlen, hogy ön itt legyen"). Majd a napokban jelentkezik a technikus... Kérdeztem, hogy ehelyett a közel 8 éves hulladék helyett a nem is olyan régi üzleti előfizetéshez nem lehetne kérni egy F668-as ZTE-t... Majd a technikus eldönti... Ehhez képest ahogy letettük a telefont, szinte rögtön eltűnt az RF led, net továbbra sem volt, bár a LAN1 folyamatos adatforgalmazást mutatott. Muszáj volt otthagynom így (azért csak összeraktam az egészet, hátha..), természetesen mintha én b*sztam volna el, gondolom miattam nem fog működni holnap semmi.. Alig 40 perccel azután, hogy eljöttem látom, hogy a DDNS szerint változott az IP és azóta is megy tökéletesen az eredeti routerrel... Egyelőre még nem jött üzenet a hibajegy lezárásáról.

    Akkor most vagy van a címen egy nagyon bizonytalan ONT (tápját kicseréltem) vagy központilag sikerült elrontani valamit, beismerni persze lehetetlen + még kamu információ (nem online az eszköz).

    Azért azon túl, hogy úgy vitték ki az ONT-t, hogy a fedele sz*rrá van törve, még az eredeti "lakóhelyét" sem sikerült "eltitkolni". Értem én, hogy örökké eszközhiány van és azzal kell dolgozni, ami van, de ez rendkívül ciki. Nem csodálom, hogy sokan tapasztaljátok ezt az LCP down dolgot váratlanul, esetleg nagyobb adatmennyiséget forgalmazva, ez is egy lépcsőházi eszköz volt, már az elektronikai hulladékgyűjtőben lenne a helye. :W

    Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés