Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:00:10

LOGOUT.hu

Diablo II Classic és Resurrected Alapok:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) AtHoS válasza Equinoxe (#4650) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azért el lehet azt pakolgatni máshová is nem fog megmaradni ;) főleg, hogy hasznosabban is el lehet "pazarolni" :DDD

pl. "Resists Auras can help you adn your party vs caster monsters. ( info: more than 10 lvl per one aura is 5% more resist. example 75%-80% )."

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#4652) Equinoxe válasza AtHoS (#4651) üzenetére


Equinoxe
csendes tag

Thundergod, Raven és Dwarf absorb + max res mellett nem lehet probléma, akármilyen caster monszta jöhet. :)

(#4653) mcsabee válasza AtHoS (#4645) üzenetére


mcsabee
senior tag

"Ha nem mégy rá a max FCR-re, akkor értelemszerűen Zaka a spirit helyett."

De remélhetőleg nem a csigalassú bothammerek népes táborát fogja erősíteni, még az item nélküli blizz sorcom is ütősebb a zakapalánál :( .

Stay a while and listen...

(#4654) AtHoS válasza mcsabee (#4653) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha spirit helyett zaka kerül a palára az alapján amit leírtam cuccoknak, 9fpa helyett lesz 10fpa. Ami ugye 2.77 vs. 2.5 "támadás" másodpercenként. Nem hinném, hogy a majd 3 tized másodperc különbség miatt csiga lassú lenne. Viszont fcr gyűrű helyett mehet bul vagy soj, ami megint tolja a sebzést zakával egyetemben.

Az item nélküli blizz sosó meg 1.9 támadás másodpercenként (13fpa) ráadásul damja is bűn kevés úgy, szal nem hinném, hogy zaka hammer olyan rossz lenne ha csak a spirit és a plussz fcr gyűrű/amu helyére kerül + skilles cucc.

Equinoxe

Még szerencse, hogy nem csak egyféleképpen lehet UT smitert készíteni. Én pl. Convi aurással tolom :B

read-only mode on the forum

(#4655) mcsabee válasza AtHoS (#4654) üzenetére


mcsabee
senior tag

Ha volt már szerencséd kipróbálni egyszerre (a loaderes időkben ^^) a zakapalát a spiritpala ellenében, akkor érzed, tudod és ismered a különbséget. Elképesztően hihetetlen lassú + nincs meg a kellő FHR sem, ami lassúsággal kombinálva néha iszonyat idegesítő halálokhoz vezet. Ez az én tapasztalatom, ezért ajánlom mindenkinek a spirit hammert mert gyors + van FHR-je, zakahammer meg lassú, és ha megütik 20 év míg magához tér a kellő mennyiségű FHR hiányában.

Ha én raknék most össze hammert, így csinálnám:

Shako - tetszőleges kővel / rúnával / jewellel benne
HOTO
MP Eni
Sacred Targe Spirit (szigorúan 42-43-44-45 allressel alapból)
Magefist
Arach
Waterwalk

Gyűrűkbe kell egy 10 FCR + DEX ring, valamint egy 20 DEX-es Raven, illetve amunak egy Rising Sun a players 8 cs runokhoz.

FCR: Hoto 40 + Spirit 35 + Arach 20 + Magefist 20 + Ring 10 = 125 FCR
FHR: Spirit 55 + 31 FHR skillerből, esetleg random charmokból

Combat Skills:

Smite: 1
Holy Bolt: 1
Charge: 1
Blessed Hammer: 20/max
Holy Shield: 20/max

Offensive Auras:

Might: 1
Blessed Aim: 20/max
Concentrate: 20/max

Defensive Auras:

Prayer: 1
Defiance: 1
Cleansing: 1
Vigor: 20/max

Esetleg mehet 1 pont a Meditation, Redemption és Salvation skillekre, de MF hammerre maximum a Medi aura érdekes, ha UT-zni megyünk vele.

Ha minden itemen a legrosszabb resist van, és a Shako ummed, akkor a resistek így alakulnak:

Shako 15 - HOTO 30 - Spirit (40@) 75 CL, PR, LR, 40 FR, Torch 10 - Anni 10 - Anya quest 30 = Fire Resist: 35%, az összes többi 70% - ez a legrosszabb eset.

Hell CS-be ennyi ellenállással is elmegy, mivel a Rising miatt a tűzsebzésnél nőni fog az élet, az összes többihez meg bekapolok egy 5@ sc-t, de gondolom amúgy sem a legrosszabb tárgyak lesznek bent a palánál, és ha ugyea HOTO 35-ös, a Spirit alapból 43-mas, a Torch meg Anni 15-ösök, akkor máris 53 a Fire Res is, amihez már csak egy 15 Fire Res GC kell, hogy 68%-on legyen.

De ugye UM helyett mehet Ral, ami 30% Fire Rest ad, így 50 FR-ünk, és 55@ lesz a minimum beállítások mellett, de ha erre vesszük rá a 15-ös Annit, Torch-ot, és a 35-ös HOTO-t, valamint 43-mas Spiritet, akkor ezek az értékek 68 és 73-ra módosulnak, amihet belükve egy 5@ SC-t máris királyak vagyunk minden téren.

Hoppala, kicsit hosszúra sikerültem, remélem nem beszéltem sok hülyeséget :DD .

Stay a while and listen...

(#4656) Equinoxe válasza AtHoS (#4654) üzenetére


Equinoxe
csendes tag

Ahány ember, annyi build. :))

(#4657) e=mc² válasza Equinoxe (#4656) üzenetére


e=mc²
őstag

De nekem a legjobb kell =)

Ambulimax Provider

(#4658) wikings2


wikings2
őstag

vole mi az accneved?:)
mostanság b.netezek ma sikerült egy faith ot összehozni jsp n:D YEEE első Faith om x)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#4659) Vole válasza wikings2 (#4658) üzenetére


Vole
tag

Az acc: Vole ( meglepo :- )

Mostanaban van idom jatszani. Mar csak par perf cucc hianyzik, pl. Pride 20 mercre.

(#4660) Equinoxe válasza e=mc² (#4657) üzenetére


Equinoxe
csendes tag

A legjobb nem létezik. :N

(#4661) e=mc² válasza Equinoxe (#4660) üzenetére


e=mc²
őstag

Dehogynem, csak meg nem talaltak meg :)

Ambulimax Provider

(#4662) mcsabee válasza Equinoxe (#4660) üzenetére


mcsabee
senior tag

Van olyan, hogy legjobb, csak nem általános értelemben. Mondjuk van legjobb összeállítás hell CS runokra, és van egy mondjuk trapp assa elleni duelre. De ugyanígy van egy TvT-re, vagy épp botrunokban való MF-re.

Stay a while and listen...

(#4663) Equinoxe válasza e=mc² (#4661) üzenetére


Equinoxe
csendes tag

Lehet már megtalálták, de még senki sem tud róla. :)

mcsabee: Amit leírtál azzal teljesen egyetértek. Annyit még hozzátennék, hogy az ilyen összeállítás is akkor van kész, ha már a gear is megfelelő.

(#4664) Barnabás86


Barnabás86
csendes tag

Helló mindenkinek!

Az én kedvenc játékom is a Diablo 2 LoD.
A kedvenc karakterem a Nekromanta (Necromancer).
A Rekordom: Hell mód, 5. Act., karakter: Nekromanta, 85. szint. De sajnos elakadtam az ősöknél, akiket ha legyőzök, akkor beengednek a világkő templomába Baal-hoz. Csalni nem akarok mert, az elveszi a játék élményét! Ti hol tartotok a Diablo 2 LoD 1.12 patch játékban?

[ Szerkesztve ]

(#4665) e=mc² válasza Barnabás86 (#4664) üzenetére


e=mc²
őstag

Idealis esetben lvl 60-on oljuk meg ancienteket. (persze partyban)

Ambulimax Provider

(#4666) Barnabás86 válasza e=mc² (#4665) üzenetére


Barnabás86
csendes tag

Helló!

Sajnos én csak a nekromantával tudok eredményesen harcolni. Kár, hogy a druida nem tud hullát robbantani. De ott van neki a medve, ami darabokra tépi az szörnyeket. Én a nekromantánál a hullarobbantással szoktam darálni a szörnyeket. Sajna a nekromanta kevés fegyvert tud gyorsan használni. A kedvenc fegyverem a Hwanin Igazsága Bárd (Hwanin Justice Bill). Csak ezt a szálfegyvert tudja gyorsan használni, de ez az egy jól fel van turbózva. Zöld feliratos (set) tárgy. Te milyen unique vagy set tárgyakat találtál eddig?
Minden jót!

(#4667) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Hi all.
Gondoltam megosztom veletek hogy állok a gameban (persze multizok lassan 3éve kezdtem el)
Jelenlegi legjobb karakterem egy lvl90 hammer pala, a másik karim egy ele dru 82-es.
Cuccai a szokásosak egyedül amu-m nincs korrekt: íme a cuccaim [link]
utolsó képen nem volt benyomva a holy.

[ Szerkesztve ]

(#4668) e=mc²


e=mc²
őstag

Azt azert ugye tudjatok, hog az igazi jatek az lvl 90-tol kezdodik? :)

Ambulimax Provider

(#4669) ADAM1337 válasza e=mc² (#4668) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Szerintem az igazi játék az az überezés :)

(#4670) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Tényleg még valami.
Win7 alatt miért nem lehet 2d módot választani ? ill lehet csak nem indul el a game.
Valakinek nincs megoldása ? (No cd egyszerű volt ott pl csak az mpq-kat kellet bemásolnom a cd-ről, de itt már mindent próbáltam.)

(#4671) e=mc² válasza ADAM1337 (#4670) üzenetére


e=mc²
őstag

Mindenkepp probald ki a cd nelkuli telepitot, amit ha regeled a jatekot a battle.net accodban, akkor le is toltheted.

Akkor semmit nem kell szarakodni nocd-vel.

Amugy win7en oruljunk, hogy egyaltalan elindul... Nem hogy meg valtogassunk is a beallitasokon :)

Ambulimax Provider

(#4672) ADAM1337 válasza e=mc² (#4671) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

jah azt is próbáltam azzal nem nagyon akar cd nélkül elindulni.
Volt valahol 1-2 futtatási parancs anno most sehol se találom őket.
Amivel 1-2 hibát lehet orvosolni.

(#4673) AtHoS válasza ADAM1337 (#4667) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha már HP-ra mégy Shakoba tegyél pruby-t. Az 38Hp ellenben az IO-val csak 30HP-val lesz több.

Venom grip helyett inkább magefist és Zakába mehet UM, ami ugye 22allrez, Verdungo helyett Arach, de inkább nézd meg mit írt mcsabee #4655-ben.

Megcsináltam az általa írt spirites hammert. 2x4 üres slot az invben, 1 combat sk + torch, de anni nincs, így 10k dam, BC-vel 11k, 1650 körüli hp (nem mentem max hpra!). 5-ös cta BO-jával 2.6k hp de még 95 stat nincs elosztva. Ez vitára fog kerülni, ami ugye 3x95 hp és erre jön még a BO.

Sacred targe spirittel 150 körüli dex-el 75 a block. Tettem mellé egy Defiance aurás csicsót insight-tal a kezében. Mana így kifogyhatatlan, de a sanctuary aura is egyből maxra tölt. BO-val 1k mana, ami már azért elegendőnek mondható.

Egész tűrhetően lehet vele tpzni, de sorc mellett elbújhat azért ;]

Mod:
Win7-hez annyit tudok hozzátenni, hogy elindul 2D-ben is de vagy 5 perc kell neki mire észbekap. Meg ha így van indítva, akkor ha kitabolsz a játékból majd vissza, akkor szétmossa a képet, olyan mintha visszaváltana 4bit-es színmélységre és nem látni szinte semmit a képből :(

Maradtam inkább a D3D mellett. Mondjuk ha ablakban indítom akkor jó 2D-ben is.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#4674) ADAM1337 válasza AtHoS (#4673) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Hát nem tudom jelenleg elmegy most is.
Egyedül gond nélkül végig megyek vele hellen bárhol.
Annyi hogy amu kéne normális, meg skillerek.

(#4675) wikings2 válasza ADAM1337 (#4674) üzenetére


wikings2
őstag

hamiddal sztem jobban rárepülhettél volna a perf statokra:)
a Vit elég kevésnek tünik :)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#4676) kris75


kris75
aktív tag

Hello! Valaki játszik 64 bit-es rendszeren? kell-e valamilyen patch hozzá? Kris :R

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#4677) e=mc² válasza kris75 (#4676) üzenetére


e=mc²
őstag

win7 beta 64bit-en minden tokeletes.

Ambulimax Provider

(#4678) kris75 válasza e=mc² (#4677) üzenetére


kris75
aktív tag

kell hozzá valamilyen javítás?

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#4679) e=mc² válasza kris75 (#4678) üzenetére


e=mc²
őstag

Csak az 1.12 patch, de azt bnetre csatlakozaskor letolti es telepiti.

Ambulimax Provider

(#4680) mcsabee


mcsabee
senior tag

Valaki nem tolja a v1.13-mat a test realmen? Kéne egy fránya wizzy :)) .

(#4667) ADAM1337:

Egész király az a rare amu, kéne rá 10 FCR, meg 2 pala sk, akkor fasza lenne.

[ Szerkesztve ]

Stay a while and listen...

(#4681) Vole


Vole
tag

Nem tudja valaki veletlenul hogy mi alapjan lesz kivalasztva a "target" uber tristamban?

Ha csak Mephi van, mitol lesz valaki target? Nem tudtuk megfejteni. Van erre valami info, vagy teljesen random?

(#4682) e=mc² válasza Vole (#4681) üzenetére


e=mc²
őstag

Elvileg az, aki utoljara lepett be a gameba, es belep tristramba. Ha nem megy be, akkor az elozo aki belepet, de bement tristramba.

Asszem olvastam errol a rakanis.hu-n.

Ambulimax Provider

(#4683) AtHoS válasza Vole (#4681) üzenetére


AtHoS
nagyúr

http://hun1.rakanis.hu/ - Diablo 2 Leírások - Útmutatók - UT-levelling guide

"Mi az a target?
Target az a karakter, aki körül a Mephisto által idézett szörnyek megjelennek. Mindig az az ember, aki utoljára lépett be a játékba, és csatlakozott a partihoz Harrogath-ban. Következésképpen célpontot lehet váltani, és be lehet állítani szándékosan is. Az UT-t levelinget csak akkor szabad elkezdeni, ha megvolt a target test, és az egyik hammerdin a célpont.

Ha mégsem ő lenne, akkor a hammerdinnek és a célpont karakternek is ki kell lépnie a játékból, és a hammerdinnek kell utoljára visszalépnie, majd csatlakoznia a partihoz a városban. Ilyenkor – hacsak nem rontottatok el valamint –, ő lesz Mephisto új célpontja.

A másik – szerintem egyszerűbb – megoldás, ha mindenki lent Tristram-ban partizik össze, ilyenkor a legelső (általában a játékot indító) karakter marad a célpont.
Mephisto egész addig idézi a csontvázakat, amíg valaki a látóterében tartózkodik. Ha viszont a célpont meghal, akkor a ideiglenesen újat választ, és mostmár őrá idézi a csontvázakat. Ez egész addig folytatódik, míg van lent élő karakter, vagy amíg valaki a látóterében tartózkodik.

Ebből is sejthető, hogy a célpont hammernek észnél kell lennie, érdemes pár Full Rejuvation potion-t betáraznia, mert ha ő meghal, vele halhat mindenki, Tristram-ban meg ott marad pár száz csontváz, akiket később már nagyon nehéz eltakarítani onnan...

Egyébként ezért is állunk fel így, ahogy a képen is látszik, hogyha a target meghal, a csontvázak lehetőleg ne egy csomóban, hanem elszórtan jelenjenek meg, és lehetőleg messze a portáltól, hogy a hammerek biztonságosan tudjanak fel-le járkálni."

read-only mode on the forum

(#4684) mcsabee válasza Vole (#4681) üzenetére


mcsabee
senior tag

1.13-ban már úgysem lesz UT lvling, addig élvezd ki :)) .

Stay a while and listen...

(#4685) Vole


Vole
tag

Koszi sracok, tegnap este megtalaltam a megoldast, kiprobaltuk es mukodik is, szoval gond nelkul megy az ut leveling :-)

Azert koszi mindenkinek.

Az 1.13 -ra meg meg eleg sokat kell varni, szoval van idom kielvezni az ut -t :)

(#4686) mcsabee válasza Vole (#4685) üzenetére


mcsabee
senior tag

Hát, hogy mennyit kell várni az passz, a béta már itt van, ebben az évben tuti nem lesz reset, de januárban akár esedékes is lehet.

Stay a while and listen...

(#4687) mcsabee


mcsabee
senior tag

Egyébként, ha valaki érdekel, itt olvashattok az 1.13-as ficsőrökről: [link]

Stay a while and listen...

(#4688) bolcsodal válasza mcsabee (#4687) üzenetére


bolcsodal
addikt

Hogy lehet a widescreen támogatást beállítani? Csak windowed módban működik?

Egyébként cheat-ek is működnek.

"A: The PTR realm is separate from the live realms so your current characters aren’t carried over. You’ll need to create a new character to begin testing. But, cheats are enabled and you may use the following cheats by typing them into chat while in a game:
Gold # - Will provide the amount of gold specified
Level # - Will increase your level to the number specified
Waypoints 1 - Will activate all waypoints. You must still reach an act before that act’s waypoints will be unlocked with this cheat. "

Nem meglepően mindenki 99. szintű a ClassicBeta-n. :(

They drew first blood....

(#4689) mcsabee válasza bolcsodal (#4688) üzenetére


mcsabee
senior tag

Ezért PTR, szerintem cool, hogy legalább szintet + waypointokat + goldot adnak, bár én itemeknek is örülnék, mert 0 itemmel igen nehéz tesztelni mondjuk egy end game contentet, mint mondjuk az über, annyi időm meg nincs, hogy mfeljek smiterre...

A wide screen támogatás annyiban merül ki, hogy amikor kirakod ablakba a játékot, akkor a jobb felsőben a 'Teljes méret' gombra kattintasz, és széthúzza. De az ablakos mód mellett szól a -nousound kapcsoló, amit már ideje volt betenni a cuccba ^^.

Stay a while and listen...

(#4690) bolcsodal válasza mcsabee (#4689) üzenetére


bolcsodal
addikt

Szerintem az Akara-s újraspecializáció a legjobb újítás benne. :)

Nekem még csak 4:3-as képarányban skálázódik fel. Az lehez, hogy akár natív felbonásban is működjön (1680x1050)?

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#4691) mcsabee válasza bolcsodal (#4690) üzenetére


mcsabee
senior tag

Nem lehet, a maximum még mindig 800*600.

Szerintem ez az újra specializáció egy akkora baromság, két rakás bullshit... Pláne, hogy végtelen mennyiségű rendelkezésre áll. Még az Akarás hagyján lenne, mert akkor csak három lenne egy karakterre, de így, hogy akárhányszor újra lehet statolni egy karaktert, semmi értelme nincs.

Stay a while and listen...

(#4692) e=mc² válasza mcsabee (#4691) üzenetére


e=mc²
őstag

Hogy hogy akarhanyszor? Nem csak a Den of Evil kuldetes utan lehet 1x?

Ambulimax Provider

(#4693) bolcsodal válasza e=mc² (#4692) üzenetére


bolcsodal
addikt

Én is így tudtam. Quest1 után lehet majd....

They drew first blood....

(#4694) mcsabee válasza e=mc² (#4692) üzenetére


mcsabee
senior tag

Nem bizony.

Négy tárgyat kell összegyűjteni és cubeban forgeolni.

Twisted Essence of Suffering(Andariel/Duriel)
Charged Essense of Hatred(Mephisto)
Burning Essence of Terror(Diablo)
Festering Essence of Destruction(Baal)

Ezek adnak egy respec tokent, amit eltolhatsz.

Stay a while and listen...

(#4695) bolcsodal válasza mcsabee (#4694) üzenetére


bolcsodal
addikt

Gondolom hasonlóan könnyű lesz összeszedni, mint az Uber szerveket.... :U

Szóval szerintem nem nagy unbalance...

They drew first blood....

(#4696) e=mc² válasza bolcsodal (#4695) üzenetére


e=mc²
őstag

Egy summoner nekroval nem olyan veszes. csak tudni kell jo reviveket eleszteni.

persze enigma kell. meg might auras merc convictionnel, meg a kezedbe beast, meg meg meg... :D

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#4698) mcsabee válasza bolcsodal (#4695) üzenetére


mcsabee
senior tag

Nem a nagy unbalance-ról van szó (ami amúgy beüt még így is rendesen). Hanem arról, hogy most már kb tényleg mindenkinek meglehet mindene... Azért őszintén megvallom, a játék elején jó volt úgy rohangálni, hogy mindenki csak nézte az enit rajtam, meg a hotot a pala kezében. És jó volt taktikázva előre haladni, hisz az első karakternél minden pont számít.

Most ugye mindenki pont le fogja kakálni, mert Act 1 Q 1 ad egy respect, ezáltal egy sorc úgy skillez, ahogy akar... Normalon úgy, hogy csak az első két szintű skillt tolja ész nélkül, aztán nm elején respec, átskillez a fentebbi skillekre, aztán hell elején respec, átskillez rendesen...

Itt azért némi unbalance simán beüt, ami miatt jó volt a reset, a szenvedés, a party szerzés, és hasonlók miatt, most ezzel a húzással jelentősen megkönnyítették. Személy szerint meglennék respec nélkül, ha valaki elrontott valamit, az kezdje újra, ha meg jó a karija, akkor ne akarja meváltoztatni a skilleket / statokat.

Stay a while and listen...

(#4699) bolcsodal válasza mcsabee (#4698) üzenetére


bolcsodal
addikt

Mondjuk ebben igazad van! Úgy lenne értelme, hogy korlátozott számú Skill point-ot lehessen csak újraosztani. Így esetleg az elb*szott osztások korrigálhatóak lennének.

Egyébiránt Boldog Karácsonyt mindnekinek!

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#4700) Barnabás86


Barnabás86
csendes tag

BOLDOG KARÁCSONYT ÉS SIKEREKBEN GAZDAG ÚJÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.