Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:00:10

LOGOUT.hu

Diablo II Classic és Resurrected Alapok:

A Téma az aktualitása miatt 99%-ban a Resurrected-el foglalkozik!

A Diablo II Resurrected csak digitálisan vásárolható meg minden platformra (PC, PS4, PS5, XBox, Nintendo)
Jelenleg Offline és Online van lehetőség játszani.

LADDER:

Egyelőre a Ladder semmilyen platformon nem indult el. A Blizzard októberre ígérte az indulást.

Ha kíváncsi vagy arra, hogy az adott patchek mint változtattak, akkor abban a könyvtárban, ahova a játék fel lett telepítve, megtalálod a "patch.txt" fájlt, oda le van írva minden változtatás.
A hivatalos oldalon, az Arreat Summiton , Diablo 2 Wiki-n , mindent megtalálsz, ami item, quest, rúnaszó, vagy épp Horadric Cube recept, ha valamit nem tudsz a skillekről, vagy gyakorlatilag akármiről, akkor keresd először fel ezt a lapot, ez a Diablo-zás alfája és ómegája.

Trade

Tradelni kétféle képpen lehet, vagy in-game, tehát játékon belül, vagy pedig külső fórumon, a legismertebb ilyen, a D2jsp.org. Ezen belül, az International Forums részben található a Magyar névre keresztelt alfórum, ahol teljesen magyarul lehet beszélgetni a Diablo-ról és természetesen egyéb témákról. Első utad a Szabályokat ismertető topicba vezessen, majd pedig látogasd Sticky-t is.
Ha az alapokkal tisztában vagy, akkor irány a realmed és core-od szerinti alfórum, ahol tudsz tradelni, Forum Gold ellenében, illetve a barter is lehetséges.

TRADERIE (new)

Traderie Diablo 2 - Resurrected kereskedőoldal használata

A Traderie működése:
Az oldal használata értelemszerűen regisztrációhoz kötött. A regisztráció során néhány általános adat megadását követően pár dolgot még beállíthatunk az oldal működésre vonatkozóan. Az oldal alapvetően akkor listázza az általad eladni kívánt dolgokat, ha a felhasználó online (zöld) vagy busy (sárga) elérhetőségre van beállítva. Ha nem játszol, kikapcsolod a gépet, alszol stb. akkor célszerű offline (piros)-ra állítani jelenlétedet, mert ilyenkor a rendszer nem listázza a cuccaidat, így azokra ajánlatot sem tudnak tenni. Érdemes erre figyelni, mert ha nem sikerül az üzlet valami miatt (pl az egyik fél nem válaszol órákig), akkor azt jelenthetik, vagy szimplán csak kellemetlenséget okozhat a másik félnek. Elvileg már a regisztrációnál, de a beállításoknál utólag is megadható, hogy az oldal hangjelzéssel jelezze, ha valaki ajánlatot tesz egy általad hirdetett tárgyra. Ez jól jön, amikor éppen játékban vagy. Persze ehhez az oldalnak egy böngészőben futnia kell közben (de a Discord integrációnak köszönhetően telefonos app is értesíthet a bejövő eseményekről!). Ha sokat trade-elsz, ajánlott már rögtön a lobby-ban létrehozni a játékot (névvel, jelszóval), hogy ha valaki csatlakozna, akkor elegendő legyen behívnod őt és ne kelljen kilépned az aktuális körből. Nem árt azonban tudni, hogy a legtöbb ember level 1 mule karaktereken tárolja a cuccait, így azok csak normál játékhoz fognak tudni csatlakozni. Emiatt nagyban megkönnyíted a trade menetét, ha szintkorlátozás nélküli normal game-ekben kereskedsz, és ezekre a beállításokra mindig figyelsz.

A keresés működése:
Ha el akarsz adni valamit, érdemes előtte rákeresni, hogy az mennyit is érhet. A tárgyak név szerint kereshetőek, de legtöbbször elég csak a név elejét beírni. A tárgy adatlapján az egyes tulajdonságokra soronként szűrhetünk, a „Min” értéket mindig meg kell adni, a "Max" viszont nem kötelező. Az egyedi (unique) tárgyak esetében csak a releváns, változó sorokat szokták a hirdetők megadni, mert a honlap oldalt amúgy is mindent kiír az adott tárgytípusról. A legördülő menükben a rengeteg variáció miatt könnyebb úgy megtalálni a kívánt tulajdonságot, ha elkezded beírni azt, amit keresel (pl all (res), vagy life). Célszerű keresésnél a megfelelő platformra (PC/switch/PS/xbox), softcore-hardcore, ladder-nonladder feltételekre odafigyelni. A régiók a játékban (EU, US, ASIA) átjárhatók(!), csak ahhoz teljesen ki kell lépni, és a battle.net launcherben az adott régiót kiválasztva a játékba újra belépni. Sokan szeretik ezt a macerát úgy elkerülni, hogy listázzák a profiljukban a Battletag-jüket, és arra kérnek hogy inkább vegyétek fel egymást ismerősnek, mert úgy régióváltás nélkül lehet régiók közt egymás játékaiba átugrani. Régióváltáskor minden átmegy a játékossal (stash, karakterek), nem kell aggódni miatta, a rendszer mindent real-time szinkronizál.
Az oldalon a kereskedelem alapját a rúnák képezik, így abban érdemes ajánlatot tenni, de megadhatsz általad kívánt tárgyat is ellenértékként, illetve gyakori a kulcsok és gem-ek cserealapként való használata is. Lehetőség van beépített alkudozásra, azaz mikor ajánlatot (offer) kapsz egy vevőtől, arra te is adhatsz válaszajánlatot (counteroffer), de rögtön el is fogadhatod, vagy el is utasíthatod azt. Az alkudozási fázisban már az ajánlattevőnek tudsz üzenni (message), viszont amíg ő nem tett ajánlatot, a chat-elést kérni/jóváhagyni kell.

Tárgyak felvitele:
Ha kereséssel meghatároztad az eladni kívánt tárgy értékét, vagy ha már tudod mennyit akarsz érte kapni, akkor az „Add listing” opcióval azonnal feltöltheted. Ez elég értelemszerű, legördülőmenüs módszerrel van megoldva, lehetőséged van fix árat meghatározni, ár nélkül várni ajánlatokat, vagy irányárral, alacsonyabb vagy eltérő ajánlatokat is várva feltölteni a cuccokat. Amint egy tárgy listázásra került, látható a saját eladó tárgyaid közt (Listings), és 24 óra elteltével frissítheted a listázást (Relist). Sajnos árat módosítani a listázott tételeken egyelőre nem lehet, és megjegyzéseket sem írhatsz hozzá. Mivel néhány class specifikus tárgy karakter skill tulajdonságait sajnos egyelőre nem tudod kiválasztani (Pala scepterek, Assa claw-ok, Druid pelt-ek, Barb helm-ek stb.), néha kreatívan kell őket listázni vagy azok tudta nélkül, chatben beszélni róla az érdeklődővel. Kerülőutas megoldásként sokan a profiljuk kitölthető szöveges mezőjébe írják be az éppen eladó ilyen tárgyak extra jellemzőit (pl.: Ormus +3 Teleport).

Az adás-vétel:
Ha megvesznek tőled vagy te veszel meg valamit, bejön egy chat oldal, ahol viszonylag egyszerű kommunikációval (gyengébb angolosok se rettenjenek el) megbeszélitek a játék nevét és jelszavát, ahol a trade-et nyélbe ütitek. Ez teljesen biztonságos, játék közben, célszerűen a beépített Trade ablakban zajlik. Általában Act 1-ben találkoztok, rád kattintanak vagy te kattintasz rájuk, és a Trade menüvel már elő is jön egy ablak. Beteszed amit kínálsz, vagy amivel fizetsz, a másik fél is így tesz, és ha meggyőződtetek arról, hogy minden cucc tulajdonsága rendben van, akkor pipáltok. Két zöld pipánál cserélődik automatikusan az összes betett tárgy. Ha valaki az egyik zöld pipa után belenyúl, vagy kivenne bármit, akkor azonnal pirosra vált a pipája, és nincs trade, tehát nincs átverésre lehetőség.
Ha megvan a deal, utána lehet értékelni az eladót és a vevőt is, ami nagyban segíti a rossz eladók kiszűrését, bár szerencsére nagyon ritka, hogy valakinek ne 5 csillagos értékelés járna.

Jó csereberét és vidám játékot mindenkinek!

D2jsp:

Bármilyen kérdéssel, trade lebonyolítással, beárazással kapcsolatban forduljatok bizalommal
Vismajor kollegához!

Karakter buildek

Maxroll Diablo 2 oldala - A legfrissebb buildek itt vannak

Icy Veins Diablo 2 - Diablo 2 Resurrected Fast leveling guides és Buildek szintén frissek

MrLlamaSC oldala - Diablo 2 youtuber, speedrunner. Videos guide-ok.

Hasznos linkek:

- RuneWords list (Egyelőre a ladder és NonLadder RW-t is használhatóak)
- Horadric Cube receptek
- Crafted receptek
- Reddit Diablo 2 Resurrected forum

- Discord szerver meghivó

Kezdésnek ennyi elég, ennyi infóval már könnyen elindulhatsz, érdemes kiismerni a JSP-t, nem csak az üzletelés miatt, de sok-sok segítséget olvashatsz szerte a topicokban, hisz van price check fórum (ahol ugye a tárgyaid tudod felbecsültetni), de akár duel ligákba is beléphetsz, ha ehhez van kedved.

Rúnák értékei:

Ez inkább iránymutató, a játék elején, Ladder reset után közvetlenül teljesen felborulhat.

Breakpointok:

Teljes lista karakterek szerint

FBR (1-17 frame-ig van a block, a kisebb érték a rosszabb, per jel mögött jelzem, hogy mennyi frame-et jelöl a legkisebb érték, onnan 1 fele kell számolni vissza, minden egyes értéknél)
A karakter futás közben sosem blokkol (!), csak ha gyalogol, vagy áll egy helyben.

IAS Calculator

Mcsabee tollából.
[ Módosította: Jim-X, Blizz, Idave, zsirfecske ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.