Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:00:10

LOGOUT.hu

Diablo II Classic és Resurrected Alapok:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) Cyberbeni válasza CsiguszMaxim (#5100) üzenetére


Cyberbeni
addikt

[link]
[link]
igen, bemész egy random játékba és ledobálod egy kellően eldugott helyen a cuccaidat, utána átlépsz a másik kariddal. vagy nyitsz egy privát gémet, kipakolsz, aztán gyorsan átlépsz a másikkal, csak aztán egy darabig bent kell maradni, különben ledob a bnet. vagy ha egy játék 5 percnél tovább nyitva van, akkor több ideig is nyitva marad.

(#5102) AtHoS válasza CsiguszMaxim (#5100) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Arreat Summit

Itt a rúnaszavakon, cube recepteken a különböző junik, set tárgyakon kívül még rengeteg mindenről találsz információt.

Szerk.:
LOL Cyberbeni jelentősen megelőzött. Nem ártana néha lapozni is az oldalak között :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#5103) wikings2 válasza Cyberbeni (#5101) üzenetére


wikings2
őstag

Ennél sokkal egyszerübb ha szólsz valamelyikőnknek és bemegyünk segíteni míg átpakolsz :D
De am énis bujócskázni szoktam ha nincs fent a szomszéd srác :D :D

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#5104) icons válasza CsiguszMaxim (#5100) üzenetére


icons
addikt

Amit még hozzátennék:
Elvileg ha egy játékot megnyitsz, és kb 5percig bent maradsz, akkor az utána jó ideig nyitva marad (ameddig belépsz a másik karival addig biztos, ha a jelszót el is rontod párszor :) ). Viszont ha nagyon gyakran lépsz ki-be, akkor kidob a Bnet, és azt már nem várja meg a szoba :).

Amíg egy CD kulcsom volt, addig én mindig trade-s játékokba léptem be, mert azok általában nyitva maradnak sok ideig. (tehát elégségesig mind) Ha belépsz (ugye lvl1es kariról van szó, tehát csak normal-ról beszélünk) valami trist, tomb, vagy baalrunos helyre, és pont vége lesz, akkor lehet, hogy ugrottak a cuccaid (kivéve tombnál, mert az nem 5perc egy 90es karinak sem, ha másokat húz :) )

De a legjobb: megkérsz valakit, hogy segítsen cuccolni :). Itt megbízhatsz az emberekben, nem fogják elvinni a cuccaidat (főleg ha most kezded, akkor nem túl értékesek, tehát +1 ok, hogy ne kelljen aggódnod :) )

(#5105) Sicilian


Sicilian
addikt

Hi all,
lenne 1 kérdésem, rúnás cucokknál,
mit jelent a (ladder, realm), a nevek mögött zárójelben :F

nothing is true everything is permitted..

(#5106) Cyberbeni válasza Sicilian (#5105) üzenetére


Cyberbeni
addikt

realm: csak closed bneten
ladder: closed bneten belül is csak a ladder karik rakhatják ki.
de van olyan mod, ami engedélyezi singleben is az összeset.

(#5107) Sicilian válasza Cyberbeni (#5106) üzenetére


Sicilian
addikt

ahamm köszi a választ :R , rákeresek akkor :B

nothing is true everything is permitted..

(#5108) Cyberbeni válasza Sicilian (#5107) üzenetére


Cyberbeni
addikt

feltöltöttem neked: [link]
berakod a két fájlt a diablo2 főkönyvtárba, és elindítod a shortcutmakert, és kirakja az asztalra, amivel menni fog. elvileg ha battleneten játszol az sem zavarja, de az a biztos ha egy alap shortcuttal indítod el, ha neten akarod tolni..

(#5109) Sicilian válasza Cyberbeni (#5108) üzenetére


Sicilian
addikt

Ha lesz időm megnézem, köszi :R

nothing is true everything is permitted..

(#5110) mcsabee válasza Cyberbeni (#5108) üzenetére


mcsabee
senior tag

Elvileg minden detektálható, ami a memóriába irkál dolgokat. Úgyhogy Battle-net-en még csak véletlen se használj semmilyen haxot!

Stay a while and listen...

(#5111) Sicilian


Sicilian
addikt

Lenne még 1 kérdésem, ami felvetődött bennem...
Van valami olyan progi, amivel a meglévő karakteremet
tudnám használni nightmare és hell fokozaton :F
Fárasztó lenne megint végigmenni mindenen 2szer is :B

nothing is true everything is permitted..

(#5112) Blizz


Blizz
őstag

Valaki tolja a Hell Unleashed moddal? Mert ha igen akkor attól segítséget kérnék!

No mistakes, just happy little accidents

(#5113) AtHoS válasza Sicilian (#5111) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Single, egyjátékos módban használt karaktereket karakter szerkesztő progival tudsz manipulálni, köztük a szintet (XP-t) küldetéseket, tárgyakat, stb... átszerkeszteni.

Mondjuk én személy szerint nem javaslom eme tevékenységet, de hát nem vagyunk egyformák.

Closed bnet-es karakterekhez nem létezik megkerülő megoldás, de mint előbb említettem illik is rendesen végigjátszani a játékot.

read-only mode on the forum

(#5114) Sicilian válasza AtHoS (#5113) üzenetére


Sicilian
addikt

Igen, illene :B de már annyiszor megcsináltam régebben,
hogy már nincs hozzá türelmem..(persze bánom, hogy töröltem a régi karikat) :O
Van valami konkrét progi, ami jól is működik, mert annó volt valami,
de az nem tudta kezelni a LoD karaktereket csak a simákat..

nothing is true everything is permitted..

(#5115) wikings2 válasza Sicilian (#5114) üzenetére


wikings2
őstag

Annyi a titka, hogy mielőtt Hero Editoroznál (1.09 re jelent meg a legutóbbi Hero Editor) elindítod a játékot és belemész azokba a karakterekbe amelyektől a cuccokat átszeretnéd pakolni a mostani karidra (vannak fent neten ilyen ultimate cheat packok) és így "átgenerálod" az 1.09 re kitalált karikat 1.13 ra, ergo most már felismeri majd a progi hogy ennek a hülyének 1.13 kell :P
Amúgy én sem vagyok ennek a híve mióta eredetim van. Én sajnos 6 éven keresztül élveztem a Single Player rejtelmeit , mivel sem eredetiben nem volt meg, sem internet kapcsolatom nem volt, de mikor már minden kasztal sikeresen baal is meghalt hellen akkor már szórakozni is kellett egy picit :D és a suliban leszedtem mindenféle cuccot hozzá (Kalkulátorokat meg minden félét) és a hero Editor is belekerült:)
Remélem segítettem

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#5116) Sicilian


Sicilian
addikt

Nekem kb 2000.07.07 óta van meg eredetiben :B Mikor megjelent meg is vettem (papírdobozos)...
És annó 13 ropi kicsit többet ért, mint manapság :K
De nem is ez a lényeg !!

Annyi időm nincs, hogy a neten nyomjam és nem cuccokat szeretnék átpakolni,
hanem a Hell fokozaton írtani, de látom nem lesz rá normális megoldás.
Úgy néz ki át kell futnom az egész progit és csak ott küzdeni, ahol nagyon
muszáj, meg a feladatokat megcsinálni, na ez is lesz pár nap :O

[ Szerkesztve ]

nothing is true everything is permitted..

(#5117) Cyberbeni válasza Sicilian (#5116) üzenetére


Cyberbeni
addikt

neten sokkal hamarabb el jutsz hellre, mint singleben.
de hero editorral (olyannal mint pl ez) singleben is felrakhatod hellre meg 99-es szintre. csak ugye így nem szerzel cuccokat. (persze vannak item packok, de abban csak olyan tárgyak vannak, amik max statosak, ezért túl könnyű lesz így a játék)

(#5118) AtHoS válasza Sicilian (#5114) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"...már nincs hozzá türelmem..."

Akkor javaslom, hogy tarts egy kis szünetet, úgyis itt a nyár: Go To szabadég a haverokkal. Pár hónap kihagyás után újult lelkesedéssel tudsz majd nyomulni a játékban.

"kb 2000.07.07 óta van meg eredetiben"

Csak kb.? Mi lett volna ha pontosan tudod :DDD

"Annyi időm nincs, hogy a neten nyomjam..."

A netes játék nem hogy több időt nem igényel, hanem éppen kevesebbet. Nagyon jó ismeretségeket lehet kötni és az ismeretségek közepette jönnek-mennek a cuccok jobbra balra, aminek köszönhetően hamarabb kerülnek jobb cuccok a karakterre. Természetesen nem illik és nincs is sok értelme pl. 3 nap alatt 5 karaktert is kezdeni.
Találkoztam olyan játékosokkal, akik miután elértek egy karakterrel lvl80...85-ös szintre, már kezdték is az újabbat. Sajnos elég nehezen látták be, hogy a szint nem minden: értelmes cucc is kellene a karikra. Aztán mikor segít nekik az ember a kritikus küldetéseknél, meglepődve kérdezgetik a gyors segítség után: mennyi a sebzésed? Mikor elárulja nekik az ember, akkor meg jön egyből a következő kérdés: az meg hogyan?
Cucc nélkül persze csak álmodozhatnak, de előbb-utóbb szembesülnek saját tapasztalatból, hogy azért a szinthez cuccot is illik tenni a karakterre.

read-only mode on the forum

(#5119) Sicilian válasza AtHoS (#5118) üzenetére


Sicilian
addikt

A "kb" jelző az 1 fricska volt pontosan akkor vettem, mert megvan a blokk,
azon néztem meg :P .Jó, hogy mindent elteszek :B
Egyébként meg, lassan haladok, mert kb. napi 20-25 percet szoktam játékkal tölteni,
többre nincs időm, főleg ilyenkor, mikor már az idő is jobb, nem ücsörgök a gép előtt !!

nothing is true everything is permitted..

(#5120) AtHoS válasza Sicilian (#5119) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát a dátum alapján "sejtettem", hogy pontos dátum lesz az :B

Én sajnos nem emlékszem az időpontra (ilyen ereklyét sajna nem tettem el, legalábbis nem emlékszem, hogy eltettem volna) mindössze annyira emlékszem, hogy elővételben vettem anno. Valami játék kupon felhasználásával elengedtek 1000 magyar forintot és a megjelenéskor postán küldték el.

Angol kézikönyvvel érkezett egyszer csak egy napsütéses délelőtt. Hívtam is havert egyből, had egye a fene :DDD Bezzeg délután már neki is megjött ráadásul magyar kézikönyvvel :Y

Aznap délután haverokkal összeültünk és nyomtuk jó sokáig :)

read-only mode on the forum

(#5121) Sicilian válasza AtHoS (#5120) üzenetére


Sicilian
addikt

Igen-igen, nekem is magyar kézikönyvvel van, meg papírdobozzal :K
sokkal szebb, mint a mostani dvd tokos játékok..
Diablo III -ból tuti megveszem a CE verziót (a papír vagy fém tok miatt is),
mind1 mennyibe fog kerülni :DDD

[ Szerkesztve ]

nothing is true everything is permitted..

(#5122) Barnabás86


Barnabás86
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Ezt találtam a neten, de nem tudom, hogy hogyan lehet ilyet készíteni.
http://www.diablowiki.com/File:Elemental_Druid_(Diablo_II).gif
Készítenék egy nekromantát Full plate mail-ben Csont sisakkal, csont pajzzsal és valamilyen fegyverrel, de sajnos nem tudom, hogy hogyan kell a "d2char.mpq" fájlból kihalászni az animációkat. :(
Utalásokat találtam, de csak angol nyelven. Erről az utalásról beszélek.:
[link]
Olyan jó lenne, ha én magam is tudnák ilyen animációkat csinálni!
Tudnátok nekem ebben segíteni?
Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#5123) Cyberbeni válasza Barnabás86 (#5122) üzenetére


Cyberbeni
addikt

igen, amit linkeltél, abban pontosan le van írva, hogy mit hogy/mivel kell.

(#5124) Barnabás86 válasza Cyberbeni (#5123) üzenetére


Barnabás86
csendes tag

Sajnos nem tudok angolul. :(
Valaki le tudná fordítani nekem ezt magyarra? [link]

[ Szerkesztve ]

(#5125) icons


icons
addikt

Üdv!
Blizz sosoról van szó, a mercynek vagy egy Insight-ja, és kellene mellé még valami jó kis cuccos. A sisaknál a DEF a fontos, de páncélnál valahol olvastam, hogy dobja rá egy rúnaszavasat, azt hiszem, ami +300% dmg-t ad. Lehet, hogy nem egy ilyen volt, de mit ajánlotok neki? (most egy sima magas defes páncél van rajta)
Jaigen, és MF soso.
Illetve: MF hammerpalánál ugyanez?

(#5126) mongoose123 válasza icons (#5125) üzenetére


mongoose123
aktív tag

Én mint 5éve játszó diablos elmondom mi a legjobb neki....
Armor - Fortitude ( el - sol - dol - Lo )
link : http://www.diabloii.co.uk/items/fortitude_610/
fegyver : Insight (legerősebb etheralt Colossus Vougle-ba (Ral - Tir - Tal - Sol)
link: http://www.diabloii.co.uk/items/insight_617/
sapi : Anderiel's visage ( life stolen miatt egy ral-t kell bele a fire resist csökkentésére)
link : http://www.diabloii.co.uk/items/andariels_visage_34/

(#5127) mongoose123 válasza mongoose123 (#5126) üzenetére


mongoose123
aktív tag

Sorc merc típusát kihagytam annak Defense/Nightmare kell a holy freeze aura miatt.
Hammer palának pedig Defense/Hell defiance aura miatt

(#5128) mongoose123


mongoose123
aktív tag

netán ha valakinek kérdése lenne diablo 2 vel kapcsolatban szívesen válaszolok legyen az bármi

(#5129) sirdond válasza icons (#5125) üzenetére


sirdond
őstag

szvsz hammer palának jobb egy act 3-as merc lawbringerrel, vagy azurewrathtal a kezében
blizz sosnak insightot szoktak a legtöbben, de ott is lehetnek más alternatívák
(de light sorcnak mindenképpen infinity)
egyébként általános irányelv,hogy egy meele mercnek weapon nagy dmg-el + lifeleech
armor sok def, resist, dam reduce,life
helm resist, lifeleech,life, dam red

ha most kezdted a játékot és olcsóbb alternatíva kell, akkor tal helm/vampire gaze
armornak meg stone/shaftstop/duriel

(#5130) icons


icons
addikt

Köszi a válaszokat!

A cuccokkal nincsen gond, insigtból van 3am, most hotot készülök kirakni (azért infy-re még nincsen pénzem :) (fgm) )
HoTo: bármilyen flail megfelel egyébként? (nyilván bármilyen 4soxosra gondolok)

mongoose: én is így terveztem, viszont a Fortitude-hoz lenne egy kérdésem: valahol azt olvastam, hogy Archon Plate-be kell rakni. Miért? Van jobb defes páncél is, ami ugyanúgy 4soxos, és a merc el is bírja (ha már egyszer CVvan a kezében :) )

Az NM/Hell-hez:
Én azt olvastam (és ez is logikusnak tűnik), hogy hammernak kell a Holy Freeze, hogy mire odaérnek hozzá, többet tudjon sebezni. Az enyémnek lesz elég cuccosa (Enigmára még gyűjtök, pedig az elég fontos lenne.... tényleg azt mire érdemes kirakni? Ugyanúgy a legnehezebb páncélba, amit elbírok. Az mi szokott lenni?), tehát remélem nem sokszor ütik meg (bossoknál meg ott a merc, hogy őt üssék). Ez is játszható?
A def-se jönne rosszul, úgyh még átgondolom, de mindkettő járható út.

Viszont a sosom az Blizzes, úgyh neki defiance-s merce van, mert a Glacikat így is lövögeti serényen :). (és Nihit runolok vele, ahol ütögetnek rendesen)
De ha lesz infym, akkor mindenképpen cserélek mercyt (és skilleket persze) :).

Asszem ennyi :).

Janem: sirdond: hammernak nem lesz túl kevés a manája, ha A3as mercet választok? Mármint azért a hammerek esznek rendesen :)
Ez is szimpi a fagy miatt egyébként, csak a mana miatt nem vagyok benne biztos, hogy hasonlóan jó, mint az A2es mercik.

(#5131) mongoose123 válasza icons (#5130) üzenetére


mongoose123
aktív tag

1. Hoto-nak természetesen flail felel meg. annak van több fajtája is (scourge stb..) de a legjobb a flail mert annak a legkisebb a követelménye.

2.Ha merc-nek tervezed akkor olyat kell keresni ami elite armor etheralt és 0 socket aztán azt belehet buggolni és ha szerencséd van 4sox (socket) lesz ami alapból 900-1100deff között fog mozogni miért jó ? mert így az 2000deffes etheralt fortitude helyett legalább 3000+ jön ki. Amúgy ha non etheraltat akarsz akkor a legjobb választás hozzá az archon plate mivel az archon platenak több durbalityje van mint a dusk shroudnak és 103str (strenght) kell hozzá. érdemes valami olyan archon plateba rakni ami vagy ed-t ad vagy pedig legalább 500deffel rendelkezik alapállapotban.

3. Enigma-t dusk-ba szerintem értelmetlen mivel nagyon kevés ed-je van. maximum olyanba éri meg ami 10 fölött ed-t ad és +15durbalityt. Amúgy ha nem akarsz sokat str re rakni akkor mage plate mivel annak 55str kell és 60durbality ami egyhamar nem megy tönkre. Viszont ami a különbség a mage plate és az archon plate között az a defense és ez meg is látszik. most két választás van mivel az arcon platenak 103 str kell így előnyösebb a mage plate mivel így meglehet spórolni 47str-t. Mage plate enigma-t inkább paladinra érdemes rakni hogy ha olyat tervezel aminek sok élete van. persze emelett dexterityre is kell rakni hogy meglegyen a maxblock.

4. Infinity-t én csak trap assassinra vagy pedig light sorc-ra raknék blizzardosra felesleges.

5. Hammer pala ha mf-re használod akkor előnyösebb az insight és 2 soj rá (stone of jordan) ahoz hogy az act3 merc erős legyen és olyan ami nem hal meg minden 5dik ütés után nagyon sok pénz kell.
Annak a buildje :
shieldnek phoenix ( vex vex lo jah )
fegyver (lawbringer, mert az undeadokat hátra löki a sanctuary aura miatt)
sapinak dream (Io Jah Pul)
armor pedig döntés szerint. én coh-t (chains of honor) raknék rá.

Személy szerint nekem olyan mercem volt a hammer palámon ami bowos volt.. igen elsőre lehet hogy furcsa viszont szinte halhatatlan volt

Azért ezt is leírom de nem fejtem ki hogy miért..

Armor : Bramble
Weapon : Faith
helm : dream

[ Szerkesztve ]

(#5132) AtHoS válasza icons (#5130) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hoto-nak bármilyen eth, non eth 4 sock flail megfelel. Eth annyiból jobb hogy kevesebb a dex igénye de igazábol nincs jelentősége torch+anni+egyebek miatt

AP az medium páncél és 103 az erő igénye. Mivel nem heavy így a futási sebesség is nagyobb benne:
"Armor can also affect your ability to run. Heavier armor depletes your stamina more quickly. This can be offset to some extent by increasing your character's vitality."

Védelem tekintetében viszont eléggé a jobbak között vannak belőle egyes darabok. Mercnél persze mehet eth sacredbe a forti ha tud az ember olyat szerezni.

"Enigmára még gyűjtök, pedig az elég fontos lenne.... tényleg azt mire érdemes kirakni? Ugyanúgy a legnehezebb páncélba, amit elbírok. Az mi szokott lenni?)"

Ha belekalkulálod, hogy az eni ad majd 70+ erőt, akkor nagyon fogod sokallani ha a páncél miatt még arra is tettél volna. Sokkal jobban kijön, ha minimális mennyiséget tesz az ember erőre és amit az enivel megspórol mehet vitára. Tehát karakterbuildonként változóan a sűrűn használt eni alapok: dusk shroud, mage plate, light plate, breast plate. Ebből a dusk az ami a legnagyobb erő igényű a maga 77str-jével.

"hammernak nem lesz túl kevés a manája, ha A3as mercet választok?"

Én hammerrel merc nélkül nyomulok, így nem kell rá figyelni folyamatosan. Igaz eni nincs rajta. Viszont mana poti vehető az árusoknál bár azt sem kell túl sűrűn a redemption aura használatával folyamatosan tölthető. Igaz figyelni kell rá, hogy töltse is az ember. Manaburn-os csapatnál lehetnek pici nehézségek, de szerencsére mana poti folyamatosan töltöget, így picit szaladgálva abszolválható a probléma.

mongoose123
CV nem a legerősebb insight alap, mindössze valamivel könnyebben kialakítható belőle, mivel max 4 likas lehet.
CA ideálisabb, mivel nagyobb az ütési távolsága, éppencsak de nagyobb az átlagsebzése, a kisebb str és dex igénye miatt hamarabb a merc kezébe tehető anélkül, hogy a páncél+sapi-nál kompromisszumokra kényszerüljünk. insight, infy tekintetében sajnálatos, de CA 5 likas így problémásabb megfelelőt "találni"

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#5133) mongoose123 válasza AtHoS (#5132) üzenetére


mongoose123
aktív tag

igaz viszont sorc-nál lényeges a merc dmg pl ha egy cold immun van azt hamar lecsapja vele:) palánál annyira nem számít ugye concentration aura...

(#5134) AtHoS válasza mongoose123 (#5133) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"igaz viszont sorc-nál lényeges a merc dmg pl ha egy cold immun van azt hamar lecsapja vele"

Nem állítottam az ellenkezőjét ;) vagy valami elkerülte a figyelmem :B
Szerk.
Nagy merc damhoz illik might aurás mercet odatenni a forti mellé.
Teszteltem Holy Freeze, Might, Defiance és HC-n Prayer aurás merceket is. Mindegyikkel szépen el lehet lenni. A Might aurás picit problémásabb volt a nagy dam miatt IM-es területen, de ugye 1.13-nál már IM kilőve

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#5135) Cyberbeni válasza mongoose123 (#5127) üzenetére


Cyberbeni
addikt

nem hiszem el, hogy senkinek nem esett le eddig: normal-os merc ugyanazt tudja, mint helles, csak jobbak a statjai, meg nagyobb a skillje.

esetleg insight mellé prayer aurás merc is jól jön, mert insight miatt dupla lesz a gyógyítása. persze ezt csak akkor, ahol nem szükséges az, hogy gyorsan tudjon ölni a merc, mert nincs immun.

[ Szerkesztve ]

(#5136) AtHoS válasza Cyberbeni (#5135) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"normal-os merc ugyanazt tudja, mint helles, csak jobbak a statjai, meg nagyobb a skillje."

melyiknek jobb melyiktől?

Van egy olyan érzésem, hogy 1.09 és előtte lévő időkre asszociálsz. 1.10-től tökmindegy hol veszed a mercet, mert pl. lvl90-en ugyanakkora lesz a statja a normalosnak is mint a hell-esnek. A skill is gondolom hasonlóan van már azóta, de azt ugye nemigen lehet konkrétan látni

read-only mode on the forum

(#5137) Cyberbeni válasza AtHoS (#5136) üzenetére


Cyberbeni
addikt

[link]
igaz, hogy skill szerint csak 51-es szinttől jobb a normal hireling.
és most kipróbáltam, és tényleg rosszabbak a statjai. (legalábbis, amiket kiír, de gondolom a skillek is) és ugyanazok a statok, mint amiket a calculator mutat. (98-as act2-es merc normalon és hellen próbálva)

(#5138) AtHoS válasza Cyberbeni (#5137) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk ez a hireling calculator amit linkeltél nem egészen fedi ám a valóságot :K

De, hogy mégse nekem legyen igazam, megnéztem most dio2-ben single karakterrel és valóban jobbak a normalon vásárolt mercek statjai. :R

Teszt: Act2 lvl91 semmi cucc a csicskákon

Normal Hell
Life 2070 1870
Str 201 193
Dex 163 155
Dam 192-213 175-196
Def 1515 1373
Rez 58 52

Skilleket nem tudtam nézni :B

Szerk.
Rezeket ugye Hellen néztem meg

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#5139) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Egy üsd-vágd-nemapád (Fanaticism) 78. szintű Paladinemnek sikerült egy Griswold buzogányt lőnie (3 socket). Kérdés, hogy mit pakoljak bele? A másik kérdés, hogy immune to phisical monszták ellen hogyan tudok hatékonyabb lenni? Nem is azzal van bajom, hogy szívatnak, de miután lenyomom a normál társaikat, rettenetes unalmas perceken keresztül csépelni őket. Venegance-nél nagyon hamar kimerül a mana, nem is nagyon hatásos addig sem. Ha éppen Cold-ra vagy Lightninra nem immunis (előfordul elég gyakran) akkor Holy Freeze vagy Holy Shock hatásos tud lenni, de az sem az igazi.

42

(#5140) sirdond válasza Adrian Mole (#5139) üzenetére


sirdond
őstag

ha jól emlékszem akkor fana egy elég lassú skill, még max fpa-nál is
nem tudom mik a lehetőségeid,mi a többi cucc a karakteren és hogy hol játszol (single, vagy bnet),de én megpakolnám 3 shael-el, esetleg 2 shael + 1 amn,ha kell a lifeleech

a másik problémára megoldás lehet a decrep vagy amplify
a legegyszerűbb,ha veszel egy charged wandot és castolod amikor kell
de a decrepify amúgy is hasznos (persze, ha nem használsz más curse-t sokszor, gondolok itt a life tap-ra), szóval jó megoldás lehet act2-es mercnek egy (eth) Reapers toll

[ Szerkesztve ]

(#5141) icons


icons
addikt

Na, köszönöm a hsz-eket, közben szépen fejlődgetek a palával, most 79es szint körül jár.

Infinityt természetesn light sosonak akarom adni :). De az még sajnos messze van, rettenetesen drága...

Viszont sosoterv:
mercnek fortitude. Ehhez kell szereznem még valami jó kis eth páncélt, már runolgatok ezt is figyelve, hátha esik egy, de eddig nem nagyon :). (utána meg ahogy mondtátok is, bugolom, socketelem és remélhetőleg belerakom a fortitude-t).

Pala: enigmára viszont szerintem dusk-ba rakom, mert Zakához ugye 89es str kell, de lesz annyi pluszom a cuccokból, hogy a 89alapból meglegyen, tehát ez alatti str követelményű páncél kellene. Ha Dusk-ba rakom, és alap a Durability, akkor tényleg gyakran kell javítani?

Tényleg, zakához mennyi dex kell a maxblockhoz? 120?

So: hammer fm, és szerintem beszervezek egy mercet. A lényeg, hogy nagyjából halhatatlan legyen. A Lawbringer-t tanácsolták nekem is :)
Emellé mi kellene, hogy ne haljon meg? Az se lenne baj, ha a sebzése magas lenne :).
A3 Phoenix + Dream
A2 ??
A1 ??
Melyik lenne a legjobb?

(#5142) Adrian Mole válasza sirdond (#5140) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Köszi a választ!
Single-ben nyomom. Jelenleg egy barbár hirelingem van, de gondolkozom egy Act2-es-en. Éppen most találtam egy jó polearm-ot, ezért is.
Decrepify? Ez nem ugrik be. Ki ő?
Van néhány charmom ami ad elementál sebzést, de édeskevés.

42

(#5143) Adrian Mole válasza sirdond (#5140) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Ja, közben megtaláltam, ez egy Necro skill. Mivel egyedül nyomom, nem tudom, hogyan tudnám ezt beizzítani.

42

(#5144) sirdond válasza Adrian Mole (#5143) üzenetére


sirdond
őstag

nos közben utána néztem és decrep meg amplify nem lehet charged skill
tehát 3 lehetőséged marad:
Atma's scarab amu, Reaper's toll, illetve Lawbringer (Gavel of Pain-t inkább hagyjuk)
Mivel singleben nagyon kicsi az esélye,hogy találj egy Reaper's toll-t, vagy egy Atma amut így én inkább egy Lawbringert csinálnék a barbár mercnek
Igaz,hogy a rúnákat se könnyű megszerezni,de biztos,hogy hamarabb lesz meg mint a 2 uniqe

(#5145) AtHoS válasza sirdond (#5140) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"ha jól emlékszem akkor fana egy elég lassú skill, még max fpa-nál is"

Ezt kifejtenéd? Főleg ezt a "max fpa-nál is" részt, mert nagyon nem vágom mit akartál írni.

Fanaticism tulajdonságai: + Damage, + Attack rate, + Attack speed

Gris fegyó Caduceus alapú, ráadásul alapból ad 40% IAS-t. LVL20-as fanával már megvan vele a maximális 4 fpa. Emiatt plusz shael teljesen felesleges bele.

Sajnos a fiz immunnal sokmindent nem lehet kezdeni. Ahogy írtad Decrepify avagy amplify már megoldja. Atma amu a leghatásosabb, ha saját erőre hagyatkozik az ember, de hát ugye az is elég kis %-ban jön csak be. Mondjuk váltottkézbe egy Azurewarth elférhet (250-500 magic + 250-500 cold dam, ráadásul a sanctuary aura miatt élőholtakat szinte egycsapással lehet vele nyesni) Lawbringer se rossz, bár azt még nem próbáltam.

Lawbringerhez a rúnákat egész hamar össze lehet szedni nájt, hell countesst runolva.

icons
"utána meg ahogy mondtátok is, bugolom, socketelem és remélhetőleg belerakom a fortitude-t"

socket bug csak 1.11-ben volt, azóta javították

read-only mode on the forum

(#5146) sirdond válasza AtHoS (#5145) üzenetére


sirdond
őstag

elég rég óta nem játszok és kicsit összekevertem a dolgokat.arra gondoltam mikor írtam,hogy szerintem lassú skill a zeal és ezért rakjon bele shaelt. de tényleg felesleges, én is utánanéztem és megvan a max a fpa
szóval bocsi

socket bug pedig még mindig létezik shield-nél és armor-nál

(#5147) $mith


$mith
tag

Sziasztok!

1.13 hoz keresnék olyan programot, amellyel 2 játékot lehet egyidejűleg futtatni (tehát tárgyat cserélni Single-ben). Ilyesmit csak ez 1.12ig jó, 1.13mal nem megy (teszteltem).

[ Szerkesztve ]

(#5148) Cyberbeni válasza $mith (#5147) üzenetére


Cyberbeni
addikt

hero editorral tudsz másolni itemeket egyik kariról a másikra.

(#5149) mongoose123 válasza $mith (#5147) üzenetére


mongoose123
aktív tag

battle.net-en d2loader-el lehet amiért nagy eséllyel bann jár. Innen tudod letölteni ( http://bhfiles.com/files/Diablo%20II/1.13c/D2Loader-1.13c.rar ) Singleplayerbe nem próbáltam de szerintem nagy eséllyel jó.

(#5150) mongoose123 válasza icons (#5141) üzenetére


mongoose123
aktív tag

jó esetben a 20 durbalityje kb max 8óra massive hatásoknak kitéve elromlik javítása 500.000gold fölé tehető. Max blockhoz pedig nyomsz egy i -t fogod az egeret odahúzod a defense feliratra és megnézed mennyi a chance to block. Ha holy shieldel együtt nincs meg a 75 akkor annyit rakj hogy meglegyen. De amúgy igen 120környéke elég ha olyan 94 vagy és már csak a holy shieldbe raksz akkor biztos hogy meglesz a max block.

A1 = dream , faith , bramble
A2 = mfre insight , fortitude , anderiel visage. vagy botd fortitude dream <<<--- ehhez kell pénz :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.