Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:00:10

LOGOUT.hu

Diablo II Classic és Resurrected Alapok:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) stefi76


stefi76
tag

Üdv.

Szemezgetek mostanság evvel a játékkal és megtapasztaltam a felbontás "problémát".
A youtube-n viszont van egy pár videó nagy felbontású játékról, illetve arról, hogyan is lehet ezt előhozni.
Angol tudásom igen csekély, pontosan nem tudom mit merre, de ez hátha valami támpontot ad:
http://www.youtube.com/watch?v=wh0_cX_d9cI

Itt pedig még egy "mai" felbontásos gameplay:
http://www.youtube.com/watch?v=Ug56868Cd4A

Esetleg ha lenne valaki, aki a nagy felbontást bemutató videót lefordítva beírná, az nagy segítség lenne olyan csökött nyelvtudásúaknak is, mint szerény személyem. :R :)

(#4702) AtHoS válasza stefi76 (#4701) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A video-t nem néztem meg, de itt a fórumon is volt már erről szó.

Multires cuccal lehet ablak módban indítva a diót, a felbontást 800x600 fölé vinni.

[link1]
[link2]
[link3]
[link4]
Esetleges problémára érdeklődés és a válasz

read-only mode on the forum

(#4703) stefi76 válasza AtHoS (#4702) üzenetére


stefi76
tag

De ezek a vidik nem 800*600-ról beszélnek. :))

1920*1080 pld: http://www.youtube.com/watch?v=GFMRtk1vi8w&feature=related

1440*900: http://www.youtube.com/watch?v=Ug56868Cd4A&feature=related

(#4704) stefi76 válasza stefi76 (#4701) üzenetére


stefi76
tag

Illetve akkor ehhez valaki, aki esetleg rá is nézne, miről beszélek:

http://www.youtube.com/watch?v=wh0_cX_d9cI

Az egy dolog, ha a multi esetleg nem megy a grafikai módosítás miatt, de tudtommal single-ben is megy a dolog.

(#4705) AtHoS válasza stefi76 (#4703) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A fentebbi LINK3 -> #4639

idézve:
"közben már kipróbáltam és le is teszteltem és igencsak keméééény
tök faja..bár 1680x1050be nekem feltünően sok volt a bug így "csak" 1440x900ba nyomatom de nagyon ottvan"

Láss ne csak nézz! :K

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#4706) stefi76 válasza AtHoS (#4705) üzenetére


stefi76
tag

Ó vazze....

Kösz. :R

(#4707) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

Hi All!

1.09 óta nem játszottam a Diablo 2vel, azóta eltelt egy kis idő. Újra elővettem a játékot, az asszonyt is rászoktattam :D Muhaha... Viszont nem tudom, hogy a jelenlegi 1.12-es verziónál melyik az a maphack amit lehet használni bármilyen következmény nélkül. Tudnátok segíteni? Előre is köszönöm! :R

Üdv,

Vale

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#4708) bolcsodal válasza Valentino K. (#4707) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nem lehet következmény nélkül MH-t használni.

They drew first blood....

(#4709) B4MbOo


B4MbOo
tag

Nem tudja vki h h kell shieldet def bugolni? van egy eth sacred rondache-m, beleraktam exilet, tudom bugolni?

your fight is with me, the others are no concern to you, got it you big bloated balloon freak?

(#4710) AtHoS válasza B4MbOo (#4709) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Def bugolni cubeban likasztással lehet. Mivel az ilyetén likasztás következményeként 50%-kal megnő a pajzs defje. Legalábbis 1.11b-ben

read-only mode on the forum

(#4711) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Van olyan gomb, amellyel felszedi az összes tárgyat körülöttem?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4712) AtHoS válasza V.Stryker (#4711) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Alapértelmezésben nincs.

Viszont van olyan hack amivel ez megoldható
Single-be elmegy a hasznalata, de net-en mar bannolnak érte.
pickit névre hallgat maga program.

Az előbbiek figyelembevételével kéretik szigorúan saját felelősségre használni.

read-only mode on the forum

(#4713) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Feltelepítettem a játékot Windows Xp alá,és miután magyarosítottam,a játék elindult,de csak hang volt,kép nem.Semmilyen patch-et nem telepítettem.Mi lehet a baj.

(#4714) AtHoS válasza Dark KillerX (#4713) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A D2VidTst.exe-t futtasd, de ha a magyarítás előtt rendben volt minden, akkor már tudod is mi okozza a problémát.

A magyarítás verzió függő, tehát megfelelő verziójú játékra rátéve működik csak rendesen.

Mondjuk nem értem miért kell "megerőszakolni" ilyen "förmedvénnyel" a Diablo2-t.

kb. az a kategória, mikor winamp-ot magyarosít az ember. Ahhoz az 5 gombhoz, amit kattintgatni kell semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#4715) Dark KillerX válasza AtHoS (#4714) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Köszi,akkor hagyom a francba a magyarosítást. ;]

(#4716) B4MbOo


B4MbOo
tag

Kíváncsi vagyok tud-e vki válaszolni a kérdésemre:P
tehát a kérdés: miért csak az én mercemet üti baal (és dia is)?
sokat baalrunozok, vinni szoktam cs-t is, és mind dia partyba mind baal partyba csak az én mercemre mozdul rá dia/baal, senki másra/senki máséra. roppantmód idegesít h sokszor kell ujravennem a mercet:@

your fight is with me, the others are no concern to you, got it you big bloated balloon freak?

(#4717) jookomak


jookomak
őstag

sziasztok!
lehet még valahol kapni a d2+lod-ot olyan 4k körüli áron? mert a boltokba ahogy nézem ez a best seller kiadás van 4-4k-ért darabja. így azért nem olyan vicces.

(#4718) AtHoS válasza jookomak (#4717) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Itt van listában: 3.990Ft-ért

read-only mode on the forum

(#4719) Vole válasza jookomak (#4717) üzenetére


Vole
tag

Minek? Vegyel cd key -t. A netrol barmikor letoltheted hivatalosan a jatekot akarmelyik gepre. Telepiteni persze a cd key -el kell.

Cd -keyt tudok vadonat ujonan ~2k -ert ( D2 + LoD )

Egy kerdesem lenne. D2 Lod Bneten jatszva, 1.12 -es pathc -el termeszetesen lehet valami gond a 64 bit -es Win 7 -el? Maskepp fogalmazva 64 bit -es Win 7 op rendszer alatt siman fut a D2 Lod vagy nem?

A napokban erkezik meg az uj gepem, op nelkul, es a D2 fontos lesz rajta, szoval olyan oprendszert kap, ami jo a D2 -nek :-)

[ Szerkesztve ]

(#4720) bolcsodal válasza Vole (#4719) üzenetére


bolcsodal
addikt

Bocs...félreértettem.... :(

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#4721) AtHoS válasza Vole (#4719) üzenetére


AtHoS
nagyúr

1.11b kiválóan fut Win7 x64 alatt, de a videotesztnél a felajánlott Direct3D-t kell használni. Ebből gondolom 1.12-vel sem lesz gond.

2D módra váltva probléma van a megjelenítéssel.

read-only mode on the forum

(#4722) Vole válasza AtHoS (#4721) üzenetére


Vole
tag

XP alatt is Direct 3D -t kellett assem beallitani, legalabbis en azt allitottam be.

2D beallitassal mas Xp -nel?

Miben kulonbozik a ketto?

(#4723) AtHoS válasza Vole (#4722) üzenetére


AtHoS
nagyúr

2D beállításnál picit másabb a kép (D3D-ben izometria, ha mérgezve vagy bezöldül a kép is, stb...), de igazából a kevesebb erőforrásigény amit észre lehet venni.

Pl. D3D beállítás mellett HB-n nem nagyon szeretik, ha a summon nekro betrobban a csordával, mert elkezdenek szaggatni. 2D beállítás mellett jóval kevésbé veszed észre.

read-only mode on the forum

(#4724) Vole válasza AtHoS (#4723) üzenetére


Vole
tag

Na majd megnezem, mert a Necro -k engem is szetszaggatnak mindig :-)

Szoval a D3D a jobbik a 2D a butabb cucc. Kivancsi vagyok hogy a notivalugyan igy szaggat -e, vagy jobb lesz, az elvileg erosebb gep mint a pcm.

De vicc hogy egy ilyen regi jateknal szaggasson a gepem. Vagy ennyire erzekeny lenne a netre?

(#4725) wikings2 válasza Vole (#4724) üzenetére


wikings2
őstag

nem kevesen vannak b.neten :)
no meg az is hogy a gép is x)
nekem a notimon full hd be megy az mw2 azt a diablo 2 még így is beakad kb 1-2másodpercre mikor hell baalrunon lejön egy summoner necro és baal dobja a következő hordát :)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#4726) Vole válasza wikings2 (#4725) üzenetére


Vole
tag

Kocsog Blizzard meg a Diablo szerverek... elkezdtem inkabb WoW -ozni. Ennek legalabb a felbontasa is jobb, es soha nem szaggat. Bar se necro, se Baal minionok :-)

(#4727) bolcsodal válasza Vole (#4726) üzenetére


bolcsodal
addikt

ízlés dolga.... :U

They drew first blood....

(#4728) wikings2 válasza bolcsodal (#4727) üzenetére


wikings2
őstag

ízlés és idegbírás :D
én wowoztam ... 2napot xP requiem bloodymare zek diablo mellett meg runescape :)
azok se annyira fárasztóak:D
de tényleg ízlés amúgy:)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#4729) bolcsodal válasza wikings2 (#4728) üzenetére


bolcsodal
addikt

Csak furcsa volt látni, hogy valaki azért hőzöng, mert nem tökéletes egy 10 éves játék szerver optimalizációja.. :U

Én személy szerint örülök, hogy egyáltalán játszhatok még ezzel a játékkal online, és nem csak ez a csillivilli cukorsüveg WoW az alternatíva....

They drew first blood....

(#4730) Vole válasza bolcsodal (#4729) üzenetére


Vole
tag

Valamit nemertesz. Nekem nem az a bajom hogy 10 eves a jatek, hanem az hogy a Blizzard direkt nem fejleszt olyan dolgokat amik javitanak a D2 elvezhetoseget. Az egyik ilyen a felbontas. Tul vagyunk a 12. patch -en, ami ugye egyfele upgrade, es meg mindog 800 X 600 a max felbontas, raadasul ha nagyobb felbontast hasznalok egy programmal, akkor letiltjak az accountomat. Kapjak be.

A masik a szerverek. Nehogymar egy 10 eves jateknak szaggatnia kelljen. Az adatmennyiseg nagyjabol ugyan annyi, mikozben az internet savszelessege sokszorosara fejlodott. 10 eve hany megabites neted volt? Ne mondjatok nekem hogy nem lehet a Diablot futtato szervereket fejleszteni, hogy lazan fusson a jatek minden minion meg jatekos ellenere!

Erdekes modon ugyan azon a gepen, ugyan azzal a nettel a Wow hibatlanul fut. Pedig aki jatszott mar vele, az tudja hogy nagysagrendekkel komolyabb felbontasa van es valoszinuleg az adatforgalom igenye is nagyobb.

Bar az is teny, hogy a D2 -t megvettem kb. 8 eve, es azota azt hasznalom, a Wow -ot meg szinten meg kellett venni, plussz a ket uj kiegeszitest, plussz havonta egy jatekkartyat ha jatszani is akarok. A hetterben nyilvanvaloan ez all, es a D2 -t mar direkt nem fejlesztik, hogy inkabb a Wow -al jatszon az ember es tejeljen.

Nyakamat tennem ra hogy a D3 ugyan olyan rendszeru lesz mint a Wow ( fizetes teren ).

(#4731) Viktor77 válasza Vole (#4730) üzenetére


Viktor77
titán

A D3 semmilyen módon nem lesz fizetős. Sem havidíjat, sem a Battle.net-ért nem kell majd fizetni. Lesznek fizetős cuccok, de ezek nélkül is teljesértékű lesz a játékélményed (azaz nem fogsz tudni jobb páncélt venni pénzért, viszont vehetsz egy szép alsógatyát, ami semmit ad nem de szebb leszel tőle).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4732) mcsabee válasza Vole (#4730) üzenetére


mcsabee
senior tag

Első bekezdésre válasz: Felbontást egy okból kifolyólag nem lehet növelni, azért, mert akkor újra kellene rajzolnia játék textúráit, ugyanis azok 800*600-as felbontásra vannak maximum optimalizálva. Fogj meg egy 640*480-as képet, és húzd szét 1280*1024-re, megérted akkor.

Második bekezdésre válasz: A játék netkódja 10 éves, vagy ki tudja mennyi már... Nincs az a fejlesztő, aki ennyi idő (és patch után) még rendbe tudja tartani a dolgokat, főleg akkor, ha veszünk egy roppant fontos tényezőt: dupe...

Biztos nem ismered előtted a lag dupe fogalma, minek kiirtására a Blizzard csurig húzta a szerverek, minden kis apróságra beakadnak / lagolnak / kidobnak...

És nem az utolsóra: Nyakad ne tedd rá, mert elveszíted. A Diablo nem MMO, a Diablo egy hack and slash akció-RPG, a Diabloért annyi pénzt kérnek el, amennyiért megveszed a boltból, vagy épp kéz alól.

Stay a while and listen...

(#4733) Barnabás86


Barnabás86
csendes tag

Helló mindenkinek!

Egy kis segítségre van szükségem!
Ezek a karakterem paraméterei:
Nekromanta
Szint:86
Erő: 245
Támadás, sebzés: 951-1661
Ügyesség: 105
Támadási érték: 911
Védelem: 1401
Vitalitás: 110
Kitartás: 259
Élet: 525
Energia: 76
Mana: 297

Ellenállások:
Tűz: 45
Fagy: 58
Villám: 50
Méreg: 52

Nehézségi szint: Hell
Azonbelül V. Act és ennek az Act-nak az 5. küldetése. Sajnos az ősöket nem tudom legyőzni és így nem tudok belépni a Világkő templomába. :(

Skill-ek:
Átkok: Mindegyiken 1 pont
Méreg és csont varázslatok: Mindegyiken 1 pont
Idéző varázslatok:
Csontváz idézés: 1
Csontváz mesterség: 11
Csontmágus idézés: 1
Feltámasztás: 9
Agyag gólem: 1
Gólem mesterség: 20
Vér gólem: 1
Vas gólem: 1
Tűz gólem: 20
Megidézett ellenállás: 12

Valaki tudna nekem karakterfejlesztési tanácsot adni?
Előre is köszönöm mindenkinek! :)

(#4734) AtHoS válasza Barnabás86 (#4733) üzenetére


AtHoS
nagyúr

245 erő egy nekromantának? Észveszejtően hangzik.

Olvasgass kicsit: Linkek ebben a hsz-ban

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#4735) Barnabás86 válasza AtHoS (#4734) üzenetére


Barnabás86
csendes tag

Helló!

Köszönöm a segítséget! :))

(#4736) mcsabee válasza Barnabás86 (#4733) üzenetére


mcsabee
senior tag

Ha őszinte akarnék lenni azt mondanám, hogy kezd előröl, de mivel ahogy levettem te tuti single playerben tolod, ezért azt mondom, hogy némi nem túl legális segítséghez kellene folyamodnod, kicsit át kellene statolni a dolgokat, szerintem.

Stay a while and listen...

(#4737) Baloghjanos


Baloghjanos
tag

sziasztok esetleg valakinek egy normalis mfbot configja van ??? de télleg normalis ami hasznalhato is ?? ha igen létci privi meghálálom :)

"Hogy én mit akarok? A világot, fiacskám, a világot!"

(#4738) mcsabee válasza Baloghjanos (#4737) üzenetére


mcsabee
senior tag

Nem akarom elvenni a kedved, de Battle.net-en jelenleg ilyesmit használni életveszélyes, plusz azt hiszem itt nagyjából senki sem használ ilyet, ajánlok esetleg angol fórumokat (google a barátod), ahol bővebben kapsz infót a témáról, vagy esetleg találhatsz letölthető formában konfigokat.

Btw én személy szerint nem ajánlom az mfbotot, a Blizzard tényleg rászállt a kisemberekre, akik csak azért botolnak, mert nincs idejük napi 3-4-5-6 órát eltölteni azzal, hogy egy smiterre, vagy egy egy hammer palára cash-t gyűjtsenek. Egyébként, ha van időd, ajánlom a JSP-t, ott csak üzletelésből szép summákat lehet összeszedni.

Stay a while and listen...

(#4739) wikings2 válasza Baloghjanos (#4737) üzenetére


wikings2
őstag

nem csinálnám :)
nekem 6 hónap késznyerített kihagyás és -1k fg volt az ára;)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#4740) wikings2


wikings2
őstag

annyira várom diablo 3 at
már most gyüjtök új konfigra :D

eddig fikáztammert nem tünt valami pörgősnek, ám de mióta láttam a multiplayeres blizzcon felvételeket azóta belegondolva, hogy néha milyen slampos tud lenni 6 óra mf run után a diablo 2 azt kell hogy mondjam hogy nagyon is várom :)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#4741) wikings2 válasza wikings2 (#4740) üzenetére


wikings2
őstag

amúgy 1.13 ról semmi hír?:S

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#4742) Barnabás86


Barnabás86
csendes tag

Helló mindenkinek!

Azt akarom kérdezni, hogy mit jelent az az opció a video settings menüben, hogy perspective?
Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

(#4743) bolcsodal válasza Barnabás86 (#4742) üzenetére


bolcsodal
addikt

Hamis 3D-s élményt nyújt... :DDD Próbáld ki. Gondolom csa Direct3D-ben működik.

Más nem találkozott még azzal, hogy Direct3D-ben nem lehet kontrasztot állítani? Elég kellemetlenül sötét a kép. Állítgatás után egy pillanatra felvillan, de minden marad a régiben.... :U

They drew first blood....

(#4744) Barnabás86 válasza bolcsodal (#4743) üzenetére


Barnabás86
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :)

(#4745) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

Létezik magyarítás a Diablo2höz?

(#4746) mcsabee válasza wikings2 (#4741) üzenetére


mcsabee
senior tag

Még mindig csak a PTR-en van fent (Public Test Realm), az biztos, hogy lesz még egy próba patch, mielőtt kijön a végleges 1.13. Szerintem nyár előtt ne nagyon várd.

(#4745) SzalaiG:

Létezik, de semmi értelme használni. Ha single player játszol, akkor 1.11-ig patch-eld fel, és töltsd le innen a magyarosítást. Ha interneten, akkor ne is próbáld használni, mert csalásért kivágnak a francba.

Stay a while and listen...

(#4747) SzalaiG válasza mcsabee (#4746) üzenetére


SzalaiG
addikt

Az egyik ismerős kisfiának kell single-ben.

(#4748) Viktor77 válasza SzalaiG (#4747) üzenetére


Viktor77
titán

Tessék, az összes küldetés részletes leírása: [link]. Az oldalon még nagyon sok információ van, magyarul.

Komolyan, ne rontsd (rontsa) el a játékot a magyarítással, szörnyű.

MOD: Patchek. A 4. bekezdésben vannak, attól függően, hogy az alapjátékhoz, vagy a kiegészítőhöz kellenek.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4749) SzalaiG


SzalaiG
addikt

1.11-es patch-et honnan tudom leszedni ami jó a magyarításhoz?

(#4750) wikings2 válasza SzalaiG (#4749) üzenetére


wikings2
őstag

Magyarosítás az szerintem remek
Olyanokat tudok rajta nevetni néha xD szörnyü....

[Diablo 2 Hasznos holmik páholy]
Innen :) hogy elne rontsam a kisgyerek örömét:D :C :R

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.