Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:00:10

LOGOUT.hu

Diablo II Classic és Resurrected Alapok:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) savior


savior
őstag

Most olvastam, hogy már 5 millió példány elkelt a Resuból.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#15002) ncc1701 válasza _drk (#15000) üzenetére


ncc1701
veterán

Rosszul ülsz a lovon. Miért kellene, h más játk legyen? Miből gondolod, h a sok kocka, akik 20 év után elővették azt szeretnék, h más játék legyen? Számorma már ez a 2.4-es peccs is meredek. Ha nem felel meg a játék, akkor nézz mást, tök egyszerű.

(#15003) _drk válasza ncc1701 (#15002) üzenetére


_drk
őstag

A Classic Diablo 2 játszható?

(#15004) #21346560 válasza _drk (#15003) üzenetére


#21346560
törölt tag

Játszható, de 20 évvel ezelőtti grafikával..

(#15005) Blizz válasza #21346560 (#15004) üzenetére


Blizz
őstag

Miért? d2r-ban is van classic..

No mistakes, just happy little accidents

(#15006) _drk


_drk
őstag

Akkor van a 20 éves játék úgy ahogy.
Meg van az ÚJ játék ami tavaly kijött, amitől elvárnám hogy mutassanak valamit, ha már fizettem érte.
20 éve ez lehet jó volt, meg nektek ismerve a rendszert meg külön fizetve valami forumon tök jó, de én már agyvérzést kaptam Hell-en.

De felesleges a vita, mert a Blizzard úgy is magasról tesz az egészre.
Pont annyi változtatás lesz, hogy nektek se legyen jó, de annyi meg nem lesz, hogy nekem legyen jó! :D

BTW ezt a régi d2-őzést nem értem. 20 év alatt nem lehetett megunni?
Warcraft 3 rajongókat megértem, mert az szétgyalázták.
De ez a D2R most teljesen megállná a helyét egy fasza lategame mechanicával.
Az átlag kocka meg Hell-en mind ott hagyja jelenleg....

(#15007) Prowler válasza _drk (#15006) üzenetére


Prowler
senior tag

Egyetértek veled, én is javulást vártam.

Az hogy Hellen kb játszhatatlan a játék annyira kiegyensúlyozatlan, az pl vicc (mondom ezt úgy hogy mindegyik karival kivittem már Hellen).
Nem lehet normálisan runolni, mert mindenki valami immun, kiszopatnak és meghalsz. Segítők se bírják ha olyan helyet van, hiába van Fortitude/Tal Rasha/Reapers Toll, bedarálják őket.

Az nem fun hogy Enigmára kell hajtani hogy végig telepotálva tudj farmolni.
A champion szörnyek veszélyesek, de a bossok meg nevetségesen gyengék, Hellen egy Diablo/Baal/Mephisto pár másodperc egy rendesen megépített karival.

Currency fül még mindig nincs, tereptárgyak szintén bugosak (Outer Cloister kapu nem nyílik ki, bezárt ajtón kell keresztül sétálni), segítők még mindig eltévednek/beakadnak, Holy Bolt használhatatlan kontrolleren, stb. Ezeket húsz év alatt lehetett volna javítani.

Szomorú amikor egy Path of Diablo átgondoltabb, mint egy frissen kiadott remaster (?).

Veremivadék Undorkutya

(#15008) Hellwhatever


Hellwhatever
aktív tag

Sok bejegyzést olvastam már a témában, szerintem ezek mind ott halnak el hogy a két tábor túlzottan szélsőségekben gondolkodik.

Ott vannak a "purist"-ok akik csípőből utasítanak el bármilyen változást elfelejtve hogy 1.10 után kvázi félkész állapotban lett abbahagyva a játék fejlesztése. Az akkor behozott változások / bugok nagyjára nem született érdemi counter balance.
Néhány példa:
- immunitások: kevés a magic immune, ebből következik hogy a magic damage használók előnyben vannak a többi elementhez képest.
- alacsony fizikai sebzés: a monsterek hp-ja fel lett húzva, viszont a fegyverek sebzése nem lett ehhez hozzáigazítva. Eredmény: CB nélkül halál az összes fizikai build.
- Fire Enchanted bug
- Mana Burn bug

Aztán ott vannak a "modban minden jobb, hozzunk át mindent" arcok akik azt felejtik el hogy a szeretett modjuk annyi mindenhez nyúlt már hozzá hogy kis túlzással a motoron meg pár asseten kívül már nincs köze a D2-höz így ők igazából nem is D2-znek már.

Véleményem szerint az a fajta arany középút amit eddig a D2: R-rel csinálnak a járható út hosszú távon. Bizonyos dolgokhoz egyszerűen muszáj hozzányúlni (class / area balance, bugok, DClone spawn, nem használt runeword-ök engedélyezése, stb) és ettől még D2 marad a D2. Ezek mind azokra az akut problémákra reagálnak amiket anno nem volt erőforrás végigvinni mert szétszéledt a csapat 2003-ban.

Szerintem ami még hiányzik és még elférne a D2 keretein belül:
- ilvl jelzése a tárgyakon
- attribute range jelzése a tárgyakon (akár gombnyomásra)
- single playerben végtelen shared stash
- rare item roll buff, akár vissza a LoD előtti szintre mert jelenleg rengeteg olyan rare van aminek esélye sincs hogy jó legyen.

(#15009) wm2 válasza _drk (#15006) üzenetére


wm2
őstag

… a régi d2-őzést nem értem. 20 év alatt nem lehetett megunni?


Nem.

Ozora <3

(#15010) Elemental válasza _drk (#15006) üzenetére


Elemental
addikt

Nem értelek, tényleg :) Vagy nem voltál elég tájékozott, vagy valamit nagyon félreértettél. A csapból is az folyt, hogy régi d2 új grafikával. Ez így érthető? :)

(#15011) Peddy789


Peddy789
őstag

Van ami meg hianyzik a jatekbol de az immunok miatt sirni az netto gyokerseg szerintem. Mrlama video otvannak, van hogy cuccok nelkul, vagy epp skillek nelkul végigmegy a jatekon. Ehez kepest hisztizni hogy jaj hat nezdmeg ez lightning immune es tenyleg nem tudom lightningal sebezni.. :D

Teny es valo hogy van ami hianyzik a jatekbol, loot filter, lobby, jatek kereso stb, van meg mit javitani rajta. De alapvetoen az emberek szeretik a diablo2-t, modernebb jatekban ottvan a poe, d3, meg majd a d4.
A classic wow is csak nepszeru volt valahogy.. :)

(#15012) wm2 válasza Peddy789 (#15011) üzenetére


wm2
őstag

Nem tudom megunni. Az életem része lett. Mással nem játszom. És én nagyon nem vagyok egy farmolós arc. Ennek ellenére rendre felépítek vhogy egy karaktert. A trade olyan, mint a cigizés. Vagyis a szokás, hogy rágyújts. (Van egy majdnem perf upped Soe, nem tudom eladni! :((( )

Ozora <3

(#15013) wm2


wm2
őstag

Jobb, mint a semmi. :)

Ozora <3

(#15014) Hellwhatever


Hellwhatever
aktív tag

Van 3 softcore torch-om amit szeretnék ingyen szétosztani itt a fórumozók között.

Akit érdekel reagáljon erre a hsz-re és hogy melyiket kéri így a többiek is látják hogy hol tart a dolog. Annyit kérnék hogy olyanok írjanak akiknek nincs torch-uk az adott class-ra és ne azért csapja le más elől hogy utána tovább tradelje. :)

Íme:


(#15015) sto1911 válasza Hellwhatever (#15014) üzenetére


sto1911
veterán

Elsosorban druidra repulnek ra, illetve ha marad, akkor egy amazont is vinnek, ha nem vagyok telhetetlen :)
Koszi a tobbiek neveben is :R

(#15016) Prowler válasza Hellwhatever (#15014) üzenetére


Prowler
senior tag

Az amazont szívesen vinném majd, ha lehet. Ha viszont PC akkor add másnak, mert nekem Xboxon van csak meg a játék. :R

Veremivadék Undorkutya

(#15017) ncc1701


ncc1701
veterán

Haver, mikor még torcsoztam röhögött, h csarszinak eladtam a low zon/dudu stb gagyi torcsokat. :)

(#15018) Hellwhatever


Hellwhatever
aktív tag

#15015 sto1911: Druid félrerakva, amazon fronton adjunk egy kis időt a többieknek is, ha 17:00ig nem kéri senki a 13 10-est akkor viheted azt is. :K Majd privátban pontosítsunk hogy mikor tudod átvenni.

#15016 Prowler: Sajnos erre nem is gondoltam, PC. :( Elvileg lehet mozgatni cuccokat PC - konzol között de kell egy olyan PC-s account ami linkelve van a konzolossal. Ha esetleg itt van olyan tag akinek linkelve van Xbox-ra is és bevállalja az átadást akkor megoldható.

#15017 ncc1701: Az is egy megoldás, úgy vagyok vele hogy másnak nagyobb hasznára válnak mint Charsinak :D

[ Szerkesztve ]

(#15019) ForRedGlory válasza Hellwhatever (#15014) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Egy Amazonnak örülnék. :R

(#15020) sto1911 válasza ncc1701 (#15017) üzenetére


sto1911
veterán

A semminel boven jobb az a +skill is!

@Isobutane: :R

(#15021) ncc1701


ncc1701
veterán

Ja, jut eszembe, majdnem lett egy jó sorc amum. Az a fránya fcr nem adta ki, legalább 10 kellett volna. Ez most így akkor egy használós fajta, mert sokat nem adnának érte.

[ Szerkesztve ]

(#15022) Hellwhatever válasza ncc1701 (#15021) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Ezért bizony nagy kár hogy nem ment magasabbra az az fcr..

(#15023) Win-T


Win-T
senior tag

Én nem vagyok akkora szakértő, hogy megmondjam jót tettek-e a 2.4 változások vagy rosszat, de az biztos, hogy elemental druidával fejlődni most jóval nagyobb fun így, hogy eltöröltek/csökkentettek jópár cd-t, gcd-t a spellekről, szóval nekem bejön. :)

(#15024) Hellwhatever válasza Hellwhatever (#15014) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Mindhárom torch gazdára talált. :C

(#15025) Amartus válasza Hellwhatever (#15024) üzenetére


Amartus
senior tag

Kár, hogy nem volt pala...

Istenem, tele van csillagokkal...

(#15026) Hellwhatever válasza Amartus (#15025) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Azzal most annyira nincs szerencsém hogy még csak nem is esett eddig...

(#15027) wm2 válasza Hellwhatever (#15026) üzenetére


wm2
őstag

Meg ott egy 12-20 igencsak eladható. Nem osztogatják csak úgy. (Hc-n főleg.) Csóri Paláknak mindenért tejelni kell. :)

Ozora <3

(#15028) ncc1701 válasza wm2 (#15027) üzenetére


ncc1701
veterán

Akármilyen pala, sorci torcs mindig is eladható volt.

(#15029) Hellwhatever


Hellwhatever
aktív tag

Holnap este PC-n 20:00-kor tervezek egy drop game-et nyitni. Name: PHDrop password: 123, aki szeretne mazsolázni nézzen be.

Semmi komoly, pár olyan unique és set cucc ami hasznos lehet annak aki épp ezekre utazik, low tomb reaver, rare 2 bow 20 ias kesztyű, assa MA, barb WC skiller + bónusznak egy Gheed's.

[ Szerkesztve ]

(#15030) savior


savior
őstag

Szerintetek ladder startnál mi a kifizetődőbb: eladni a goldot vagy elgamblézni valamire?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#15031) wm2 válasza savior (#15030) üzenetére


wm2
őstag

Vannak problémáid. :)

Ozora <3

(#15032) Vismajor01 válasza savior (#15030) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ha iggrol beszélünk akkor normon érdemes gull daggert gamblezni, egyébként penzpazarlas, ha solozol akkor viszont kelleni fog az igg a csicsó ebresztesekre hellen, márha olyan karit kezdesz aminek kell csicso.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#15033) savior válasza Vismajor01 (#15032) üzenetére


savior
őstag

Még nem döntöttem el, hogy mi is leszek.
Jelenleg egy frenzy barbárt tolok, de ez csak jó fegyverrel élvezhető. Jó fegyóm meg úgyse lesz a ladderban egy darabig. WW barbárral kezdtem a Resut, amihez nem is kellett olyan sok minden (full ik set). Talán csak az ik páncél zsebbenyúlósabb. Meg azt hallottam, hogy javítottak a whirlwind irányításán, de ezt még nem próbáltam. Szóval lehet hogy megint ezt az utat járom végig egy barbárral. Ez eddig bejött.
Amin gondolkodom még, az valami druid (wind vagy fire), summon necro (ezzel lassabb a farm), assa (ezt itt javasolták, de nincs vele tapasztalatom). Nagyából ezek érdekelnek.
Jól felcuccolva nem tudom milyen velük a játék, mert csak a barbáromnak van endgame felszerelése. Összekókányolt itemekben próbáltam druidát meg nekrót és elment mindkettő, de a barbárhoz képest gyengék voltak.
Az igg eladás csak akkor esedékes, ha marad a barb. Azzal napi 10-20m összejön. Kezdetben inkább 10, mert a 20 millióhoz már kell a frenzy meg valami értelmes fegyver.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#15034) Hellwhatever válasza Hellwhatever (#15029) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Él a drop game, akit érdekel lehet jönni.

(#15035) Hellwhatever


Hellwhatever
aktív tag

Dél körül volt walk EU-n, épp jó kor jó helyen :)

(#15036) ncc1701 válasza Hellwhatever (#15035) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez egy szép darab, gratula.

DC-t átvariálták már, vagy még mindig a soj eladások kellenek neki?

(#15037) Hellwhatever válasza ncc1701 (#15036) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Köszi. SOJ kell neki még mindig. A leglényegesebb változás hogy már nem szerverenként hanem régiónként számolja a SOJ-okat és spawnolja a DClone-t, tehát nincs többé IP hunt.

Illetve már nem azt írja ki üzenetbe hogy hány SOJ lett eladva hanem azt hogy épp milyen fázisban van az event. 6 fázis van:
1. Terror gazes upon Sanctuary
2. Terror approaches Sanctuary
3. Terror begins to form within Sanctuary
4. Terror spreads across Sanctuary
5. Terror is about to be unleashed upon Sanctuary
6. Diablo has invaded Sanctuary.

Ingame a /uberdiablo paranccsal tudod megnézni hogy hol tart az event az adott régióban.

Ez meg egy globális online tracker:
Diablo Clone Progress Tracker for Resurrected 2.4 • diablo2.io

[ Szerkesztve ]

(#15038) wm2


wm2
őstag

up? :)

Ozora <3

(#15039) ncc1701 válasza Hellwhatever (#15037) üzenetére


ncc1701
veterán

Ó. Köszi szépen a részletes leírást. Ez mondjuk egy pozitív változás, bár nem tudom, h a dupe mennyire megy mostanában.

(#15040) pachito válasza savior (#15033) üzenetére


pachito
őstag

Én is Babázni fogok. Igazán csak ezzel van tapasztalatom és semmi más nem szimpatikus különösebben..egy martial assát megnéznék de úgy tudom hogy még mindig hulladék.

(#15041) savior válasza pachito (#15040) üzenetére


savior
őstag

Teszt gyanánt elkezdtem egy fire trap assát. Még csak kis szintű vagyok, de elég jónak tűnik.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#15042) Peddy789 válasza pachito (#15040) üzenetére


Peddy789
őstag

szerintem nem fontos hogy mindig minden a legjobb legyen, ha fun akkor fun :)

savior:
Nightmare act3ig eleg jo, utana kezd gyengulni, legalabbis eddig ez volt az okossag. En tegnap kiprobaltam direkt, hat hellen lvl80, nem nagyon sebez sajnos...

(#15043) Peddy789


Peddy789
őstag

Amugy kiprobaltam a whirlwindet, mostmar tenyleg faszan hasznalhato, vegre nincs vele gond!

(#15044) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Véletlenül ellőttem az összes pontomat str-re sorcival és a boszinál sincs már reset lehetőségem. Ilyenkor kezdhetek új karit? Online és 70+os :O

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#15045) wm2 válasza Bennyboy (#15044) üzenetére


wm2
őstag

Mind a három szinten? vegyél Token-t. Nem tudom Sc-n mennyi. Hc-n 1 Um. Sztem Sc-n olcsóbb.

Ozora <3

(#15046) Hellwhatever válasza Bennyboy (#15044) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Ha SC és nem sikerül máshogy megoldani (alacsonyabb nehézségi szintekről nincs már meg a reset) dobj egy PM-et és adok egy tokent.

(#15047) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Sc a kari és hellen még nincs meg a reset de ott meg kb 1hitelnek még :DDD
Egy normális kari megtudja csinálni nekem viszonylag rövid idő alatt? MMint nem akarok sokáig feltartani senkit ha tud segíteni. Köszi szépen előre is srácok :)

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#15048) wm2 válasza Bennyboy (#15047) üzenetére


wm2
őstag

Össze is lehet őket gyűjteni. Aztán csreberélni. Hc-n a sárga drága. Arra csak a telések járnak. :)

Ozora <3

(#15049) savior válasza Peddy789 (#15042) üzenetére


savior
őstag

Akkor hellen célszerű light trap assara váltani?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#15050) Vismajor01 válasza savior (#15049) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nm a4ben erdemes valtani.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.