Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:00:10

LOGOUT.hu

Diablo II Classic és Resurrected Alapok:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) mcsabee


mcsabee
senior tag

Ki hogy áll? Toljátok még? ^^ Here lvl 62, hell act 1-en vagyok.

Stay a while and listen...

(#5452) n_gy_k válasza mcsabee (#5451) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

lvl 43 nm

hamar feladta a team :) mindenki ment suliba stb és még aludni akart pár órát, így eddig jutottunk, valaki még eddig se. na mind1, majd ma folytatjuk. az első 8 kari ladderen mit csinált repült vagy mi? milyen elven mentek végig?
nem azt mondom, hogy lehetetlen csak, ahhoz minden pöcre össze kell, hogy jöjjön, hogy ílyen hamar menjen a dolog.

(#5453) icons válasza n_gy_k (#5452) üzenetére


icons
addikt

lvl 80an körül vannak :D. El nem bírom képzelni, hogyan...

Mivel elbasztam a karaktereimet, meg senki sincs fent (ilyen korán) úgy döntöttem, mégis megyek egyetemre :). Így hát csak délután leszek :). Az az igazság, hogy elég ramatyul állok. Most jövök rá, hogy ez is akkor rohadt jó, ha összeállunk, és folyamatosan csináljuk, tehát nem megyünk el aludni :). Mert mire összeállnánk esetleg ma reggel, már kb olyan lesz, minta régi ladderban toltuk volna...

(#5454) mcsabee válasza n_gy_k (#5452) üzenetére


mcsabee
senior tag

Rendes teammel, 8 playerrel nagyjából 6 óra norm act 1 -> hell act 5 ancikkal kinyírva, max 7 óra. Mivel 9-kor jöttek vissza szerverek, hamar ki lehet számolni, hogy nem akkora ördöngösség a lvl 80, csak fel kell cuccolni a talált itemekkel egy telert, és kell egy barb bora.

/e: Jelenleg 69-es vagyok, már csak hell ancik kellenek, és BR!!!

[ Szerkesztve ]

Stay a while and listen...

(#5455) kutga


kutga
nagyúr

Régen jártam már errefelé...

Sziasztok!

Össze akarnék rakni egy jó mf buildet amivel Normal-Nightmare esetleg Hellen tudok cuccolni. Merre érdemes nézegetnem és milyen tárgyakra gyúrjak?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#5456) den16


den16
csendes tag

Na akkor hányan vagyunk akik jönnek nmre? Én norm brezek de nemsokara meglesz a lvl 50 (legalabbis ha nem esne szét a játék folyton...).

(#5457) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

lvl75 hell act2-nél tartok
azért ha valaki talál egy lum rúnát, az félrerakhatná nekem ^^ (esetleg egy lem+ko-t is)
ja és holnap csak este 9-10-re leszek itt.

[ Szerkesztve ]

(#5458) mcsabee


mcsabee
senior tag

Na, ma végre elértem a 80-at, és esett anni is!!! Megpróbálom eladni unidba, de egyelőre nem jött rá offer :( .

Stay a while and listen...

(#5459) icons válasza mcsabee (#5458) üzenetére


icons
addikt

Grat!!!

Mivel kezdtél? Azt tudod kb mennyi játékóra van benne? :D

(#5460) mcsabee válasza icons (#5459) üzenetére


mcsabee
senior tag

lövésem sincs mennyi van benne, de szerintem, olyan 20-24 óra körül lehetek most, blizz sorccal tolom ofc.

Egyébként már 85-ös vagyok, annit meg id-ztem, 10/17/6 :DD .

[ Szerkesztve ]

Stay a while and listen...

(#5461) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

65fg-ert elment 5 perc alatt 145defes monarch :)

(#5462) mcsabee válasza Cyberbeni (#5461) üzenetére


mcsabee
senior tag

Jah, monarch még drága ^3.

Stay a while and listen...

(#5463) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

lvl83 465. hely... mostmár megyek aludni. kár hogy a hétvégén erősen vissza fogok esni :S

lawbringer azért cs-ben elég jól tud jönni

[ Szerkesztve ]

(#5464) inopig


inopig
csendes tag

lvl70

Diablo 3 : devid#2377 xbox gamertag:szurke marha

(#5465) mcsabee


mcsabee
senior tag

Sikerült végre a 91-et összehozni, ha minden a tervek szerint halad, holnap 92.5 vagy 93 meglehet.

Stay a while and listen...

(#5466) mcsabee


mcsabee
senior tag

Nos, kb 30 perce meg lett a 93 is ^^. Török fel, mint a talajvíz, holnapra a 94 van betervezve, remélem sikerül.

Ti hogy álltok? Valami jó drop, magas lvl?

Stay a while and listen...

(#5467) Cyberbeni válasza mcsabee (#5466) üzenetére


Cyberbeni
addikt

csak lvl 84. most cl-ben kezdttünk karit dennel meg darkangellel. ~lvl30
den: ww baba
darkangel: fire soso
én: orb+tele soso
aztán majd mehet a clrush

(#5468) mcsabee


mcsabee
senior tag

Na, sikerült a 94 is, most arra gyúrok, holnap meglegyen a 95, de az kb 230 run, úgyhogy jelenleg tanácstalan vagyok, hogy mi lesz ^^, pedig nagyon kéne :)) .

Stay a while and listen...

(#5469) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

classicban nm a3 már csak mefi van hátra. bár travit is egyedül kellett kinyírnom. de legalább a wp-ket tudtam tarhálni, és nem kell a sok unalmas q-t csinálni, meg telézni(gyalogolni).

(#5470) mcsabee


mcsabee
senior tag

Na, meglett 95 is. De ahogy haladok előre a szinteken, úgy esek vissza a ladderen... A 96-os szint hétfő / kedd magasságában meglesz szerintem.

Stay a while and listen...

(#5471) for3l válasza mcsabee (#5470) üzenetére


for3l
senior tag

nice, gg! :)
még mindig a jóöreg blizz soso?

gondolkozok, hogy be kéne vásárolni, összerakni egy hammerpalát, de még mindig sokallom az eni árát, pedig ~750-800fg körül már lehet kapni.

(#5472) mcsabee válasza for3l (#5471) üzenetére


mcsabee
senior tag

Még mindig a jó öreg blizz. De egyre inkább érzem, hogy kellenének itemek... EGyébként én is ezen agyaltam, kellene egy cta, szinte már ingyen adják, mege gy ber, hogy kirakjam cohot, de sajnálok rákölteni :DD .

Stay a while and listen...

(#5473) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

ma volt egy jo kis walk, 15/18/7-es anni esett ^^

(#5474) mcsabee válasza Cyberbeni (#5473) üzenetére


mcsabee
senior tag

Az szép, gratulálok :) .

Stay a while and listen...

(#5475) $mith válasza mcsabee (#5472) üzenetére


$mith
tag

Szia mcsabee!

Leírnád nekem a blizz sorcod tulajdonságait? (stats, skill tree, itemek) SP only mf-re lenne. Főleg így érdekelne, mivel ahogy látom nincsenek még meg az agyonhájpolt itemek (cta, coh és társai) + lenne még 1-2 kérdésem :D :
1: egyáltalán végig tudom vinni hellen ;] (a sok IC + infinity + játékos társak hiánya miatt) ?
2: mennyi a 'biztonságos tele' fcr-je?
3: pure vitás vagy ES manás sorcot érdemesebb építeni és miért?
4: mivel lehet kiváltani a spirit monarch 156os str-jét és a 35fcr-jét? pl. lidless wall, ((stormshield)), stb.
5: kell-e a maxblock a sorcinak?
6: mercnek milyen felszerelés(eke)t ajánlanál?

Előre is köszi :R és lev 99ig meg se állj :) !

(#5476) Cyberbeni válasza mcsabee (#5474) üzenetére


Cyberbeni
addikt

thx
meg ma egy perf eth dusk shroud esett (700def), és pont 4 soxot kapott, de sajnos csak 256%ed-t kapott stone-tól.

@smith: elég jól kell tudni játszani, ahoz hogy végigvidd sp-ben, mert a cold immunokat a csicska öli. de azért szerintem egy olyan modot szedj le, amivel lehet ladder only rw-ket is kirakni.

[ Szerkesztve ]

(#5477) tdd587


tdd587
őstag

Sziasztok,

10 év után elővettem eme nagyszerű játékot, amiről sok olyan emlékem volt, hogy könnyű darálás, gyűjtögetés... elindultam a varázslónővel, minden pont a lightning ágra, minden ment is szépen, hogy haladjak is, gyűjtögetésre nem fordítottam időt, mivel akkor minden harmadik szörny után talicskázhatnám haza a cuccot, ami persze bagót sem ér, meg amúgy sem fontos. A lényeg, hogy Act 2-n súlyos meglepetésként többször is sikerült már elhaláloznom, leginkább tűz, méreg és villámok miatt. A dolog annyira nem megy, hogy érdemben nem tudok haladni, hiába vannak tömegoszlató eszközeim, ha három tüzes íjász csonti elintéz.

Az elhalálozások miatt persze csomó aranyat is vesztettem. Vásárolni persze nincs mit, értelmes tárgyként meg folyton nagy díszes és felesleges kardokat dobálnak az igen tisztelt elhalálozók. So kérdés, hogy tudom felnyomni érdemben a resistancokat? A horadic cube még nincs meg, tehát sokra nem mentem a félrerakott drágakövekkel sem.

(Válaszokat magyarul, ha lehet, a hardcore HBR-eket nem fogom érteni.)

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#5478) mcsabee válasza $mith (#5475) üzenetére


mcsabee
senior tag

3 cold skill circlet, 5 blizz orb, smoke rw, spirit shield, 14 str tri res gloves, snowclash öv, sandstorm csuka, 2 cold skill amu, rare ringek resistel, stattal.

1. végig tudod, de erős csicska kell
2. a biztonságos tele fcr-je 63, de ha a kiegészítővel tolod, akkor inkább 105-öt mondanék.
3. ez a játékstílusodtól függ, én a pure vitát ajánlom általában, azzal sokaknak könnyebb haladni
4. Stomshielddel semmiképp, annak is 156 az str req-je, lidless az jó helyettes
5. vannak max blocker sorcok, de az az élet rovására megy, és akkor muszáj vagy enigma armort használni
6. mercnek csak eth cuccokat, eth pride, botd, insight, infy, armorba stone, forty, sisak meg andy, gaze vagy cot, ami valami of thieves :-DDD

Mindenképp ajánlom az 1.13-as verzióval is kompatibilis PlugY letöltését, rengeteg olyan dolgot ad, ami bneten alapnak számít.

És nem óhajtok megállni 99-ig ^^.

(#5477) tdd587

Cuccokkal, rúnaszavakkal. Az a baj, hogy Act 2-ben max 20-as szint körül lehetsz, vagy még annyi sem, ott igen nehéz bármit is mondani, mert attól függsz, amik esnek. Menj vissza norm Andy-hoz, runold jobb cuccokért, mást nem nagyon lehet mondani. Egyébként lehet jobb lett volna a cold ág, mivel tudsz vele fagyasztani, glacial spike-kal már területet is, így egyszerre több szörnyet is "meg tudsz fogni", ha nem cold immune-ok.

Stay a while and listen...

(#5479) tdd587 válasza mcsabee (#5478) üzenetére


tdd587
őstag

OK, köszi, az egyik tárgyamban van egy cold nova, azzal már próbálkoztam, de ugye íjászok ellen nem segített, illetve ha baj van, akkor azonnal nagy baj szokott lenni és egyszer csak meghalok a tömegben.

Erről jut eszembe, hogy láttam egy ilyen opciót valamelyik NPC-nél, hogy reset stats. Azt használhatom arra, hogy oké, nem jött be a lightning varázsló, kipróbálnék egy másik utat?

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#5480) $mith válasza mcsabee (#5478) üzenetére


$mith
tag

Köszönöm szépen a válaszokat :R :R !

#5477 tdd587:
szvsz ha még nem tettél bele annyi 'időt', akkor javasolnám neked ezt: CE Bonemancer nekró eléggé odaver és egyáltalán nem kellenek neki cuccok, HELLt simán kipörgeti, mivel 1-2 halottrobbantással (Corpse Explosion) leszedi az !!!egész képernyőt!!! (tesóm is most kezdte (act2 lev23) és szépen halad bár normálon ugye még summoner/fishymancer-nek kell építeni és nightmare-n skill reset)

Ha pedig mindenképpen Sorcot szeretnél akkor pedig reset skillpoints és a cold ág fejlesztése BLIZZ SORCá így.

#5479:
"egyszer csak meghalok a tömegben" - itt a baj! Caster karakterrel (kivéve Hammer pala mert ő tank is egyben) nem így kell játszani, hanem a képernyő széléről osztani az áldást :DDD

Remélem (tudtam) tudtunk segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#5481) tdd587 válasza $mith (#5480) üzenetére


tdd587
őstag

10 évvel ezelőtt pont nekromantával vittem végig, tehát vele semmiképpen nem kezdek. Meg igazából még a hétvégéig van lehetőségem egyáltalán nyüstölni, addigra kellene befejezni mind az öt fejezetet, aztán nem fogok tudni visszaülni elé...

A tömeg körbevesz esetet úgy kell érteni, hogy:

A. 70%-ban úgy kerülök be középre, hogy bal gombra lőnie kellene egy nagy villámot a csajnak, de nem, az a hülye megindul a szörnyek közé és mire kijönnék vagy halott, vagy kijövök és addigra hal meg. Ilyen lightning enhanced dögöknél ez gyors és biztos halált jelent, mérgezőknél még egy képernyőt fut, mire meghal. Ez a legidegesítőbb, pedig ha jól tudom Ctrl-al le kellene cövekelnie, de nem, ez a spiné csak odafut megnézni közelről, amit nem kellene... biztos szemüveges vagy nem tudom.

B. 20%-ban az én hülyeségem, hogy még nem konfiguráltam be, hogy space-re healing potion, mivel sacred és dungeon siege-ből ott lenne az azonnali ivászat... és nem egyszer előfordult, hogy először space-re csaptam (semmi), erre az 1-re (ott volt a mana ital...), és mire megtaláltam, hogy most éppen hova raktam a healing potit, addigra press ESC. Illetve nagyon tartalékolom a lila lötyiket, valószínűleg feleslegesen, mivel gyakorlatilag nem tudok tárgyat felvenni, annyi poti van nálam. Csak az van nálam...

C. 10%-ban meg simán körbevesznek, odafut valami extra fast monszta, megüt de csúnyán, rezzenéstelen arccal és nincs idő sem elfutni, sem semmire, csak ellövök pár villámot, de az ugye kevés a vidám fiúk ellen és már le is ütöttek. Erre az esetre lenne jó a cold nova, azaz a jól szervezett direkt pánikszerű szerteszét futás előszele. Vagy hátszele. Mindegy, legalább méltóságteljesen el tudnék futni messzire.

Volt egy két lightning resistant kisboss is, de az teljesen rendben van, azzal számoltam, hogy minden ellen nem lesz jó egyféle varázslat.

Kérdés, a varázslómat hányszor tudom átképezni? Mert akkor kipróbálnám mindhárom ágat...

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#5482) Cyberbeni válasza tdd587 (#5481) üzenetére


Cyberbeni
addikt

shiftet kell nyomni, a ctrl a futás.
és ha singleben tolod, akkor act1 elejétől /players 8-ben toljad, és akkor hamarabb meglesznek a jó skillek.
esetleg javazonnal is megpróbálhatod. bár az meg a light immunok ellen nem annyira jó.
minden nehézségi fokon 1x den of evil után újraoszthatod.

(#5483) $mith válasza tdd587 (#5481) üzenetére


$mith
tag

Pedig amit te szeretnél (egy-két klikkes mindenkimeghal tehát egy kényelmes casterelés :DDD) azt most a CE Bonenecro tudja amit linkeltem.

A: a helyes válasz a SHIFT ;]

B: hát ezen jót nevettem :C (bocs), de amúgy igen jól látod a helyzetet, mert mikor a sorcit körbeveszik (ennek max. párszor szabad előfordulnia a játék során) akkor azonnal save&exit.

C: a helyes válasz a teleport + az elején még valami jobb cipő ami ad 40% faster runt.

Minden act1ben (norm, night, hell) 1x Akaránál miután megcsináltad a DEn of Evil küldetést + 1.13 óta vannak ilyen 'izék' össz 4 db amiket Andariel/Duriel, Mephisto, Diablo és Baal dob ha megölöd. Ezeket összekjúbolod és ad egy Tokent amivel mehet a reset (ezzel asszem végtelenszer lehet resetelni),

Am. az a baj, hogy sorccal végig szívni fogsz mert 1ágas sorc ugye 1elementalt sebez, 2ágas meg nem sebez eleget mind a 2 ágon. És ekkor jön képbe a merced (csicska), akinek ha nyomsz a kezébe egy faja kis fegyvert pl. INFINTY az a convition aurával gyak. feloldja az immunokat és mindent tudsz gyakni.

Próbáld meg talán a Hammer Paladint! SZvsz a legjobb karakter a játékban és mivel nem MF-elsz nem is kell rá Enigma páncél hogy teleportálj.

(#5484) AtHoS válasza $mith (#5483) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem kellene erőltetni azt az elképzelést miszerint a kétágas sorc gyenge lenne.
Legalábbis pontosítsd, hogy miben is lenne gyenge, mert én valahogy ezt nem vettem észre eddig [link]

8-as gamában HB-t egyedül toltam vele, 4-5-6 perces runokkal

Az infy fegyó pedig gyakorlatilag a kellemetlen cold immunokról nem veszi le az immunt, fire és light, de főleg a light az ami sokat profitál belőle. No mondjuk nem mintha normon ez bármilyen szerepet is játszana tdd587 szempontjából.

read-only mode on the forum

(#5485) $mith válasza AtHoS (#5484) üzenetére


$mith
tag

Ott a pont :R ! Én amiket olvastam guide-okat azok háááttt.. eléggé elcseszettek voltak (asszem orb+ meteor), ez viszont nagyon jó! 1:0 ;]

"No mondjuk nem mintha normon ez bármilyen szerepet is játszana tdd587 szempontjából" - szerinted Night és Hell milyen szenvedést és szívást fog neki okozni ha már normál act2ben ez van?? Akkor aztán biztos 'hatalmas' játékélmény lesz neki ez a karakter. A másik meg, te már építettél olyan karaktert amivel nem lehetett végigvinni a játékot? - (ettől próbálnám megkímélni)

tdd587: "Igazából még a hétvégéig van lehetőségem egyáltalán nyüstölni, addigra kellene befejezni mind az öt fejezetet, aztán nem fogok tudni visszaülni elé..." - mert tdd587-nek biztos tök jó lesz ha Hell elején derül ki, hogy Immunt nem tud ütni, cserébe elba*** egy csomó időt az életéből fölöslegesen egy szar karakterre, ÜBER felszerelése meg a kanyarban nem lesz amivel darálni lehet ha csak pár napot játszik és 10 év kimaradt (kivéve ha bevásárol cuccokból amit eléggé kétlek). 1-1 ;] - részemről téma lezárva :R

(#5486) tdd587 válasza $mith (#5485) üzenetére


tdd587
őstag

Megnyugtatásul, egyelőre valószínűtlen, hogy eljutnék a végéig, mivel még mindig nincs kész az act II sem. Érdekes módon a gondjaim a shift (nincs több öngyilkos berohanás) és a chain lightning kombinációval megoldódtak, legalábbis szabadtéren aratok rendesen. A hárem nagy szívás volt, mivel ott folyton beakadtak a villámok és tele volt megint csonti íjászokkal. Meg persze a bossok kemények, főleg az extra fast fajták, amik folyton odarohannak barátkozni és nincs mód érdemben elfutni. Mondjuk van egy botom teleporttal, az poén csak még szokni kell. Amúgy ha újra lehet rakni a skill pontokat, akkor olyan nagyon nem szúrhatom el, gondolom az ki fog derülni, ha nem tudok valamelyik főgonosszal mit kezdeni és rakhatom újra a pontjaim.

Amire szerintem sor fog kerülni, mert most is túl sok pontot raktam az első lightning képzettségre és most már nem használom semmire, mióta a chain lightning ennyire megerősödött. Meg a normál villámot sem használom már. Viszont ha minden pontot elteszek későbbre, akkor meg nyilván nem jutok el eddig...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#5487) $mith válasza tdd587 (#5486) üzenetére


$mith
tag

Látod mondtam én, hogy CE Bonenekróval kényelmesen hátradőlve elkattingattál volna :P . Szvsz lightningra, chain lightningra tegyél pontokat akkor a továbbiakban. Előbbi 1 szörny ellen (pl. boss), utóbbi tömegoszlatásra hatásos. Remélem Static Fieldre is tettél 1 pontot... (az am. arra jó, hogy folyamatosan castolva lecsökkentsd a monstrák életét 'közel teljesen', ezután lightninggal megadhatod a kegyelemdöfést). 1 pont még a Warmthra, meg a teleport ugye 1pont mindenképp és akkor a Lightning Masteryre a többi.

(#5488) tdd587 válasza $mith (#5487) üzenetére


tdd587
őstag

Kösz a tippeket.

Felmerült még egy kérdés: item durability. Van olyan cuccom, hogy órák óta rajtam van, de alig rongálódott. Nincs valami mód arra (mod/setting/paraméter), hogy komolyabban amortizálódjanak a cuccok rajtam? Csak mert így semmi jelentősége, mire elkopna, lecserélem a tárgyat, miközben tárgy meg annyi hullik, mint a szemét.

A nagy előd Summoning-ban (azért kíváncsi lennék ki hallott róla itt a nagy diablósok között, miközben pl. komplett helyszíneket stb. vettek át belőle...) pont azt szerettem, hogy néhány kőgólem után törtek a kardok rendesen, tehát érdemes volt vinni többet (ami tört, az el is tűnt). Persze ott még csak annyi volt, hogy kard, nem volt item generátor benne...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#5489) mcsabee válasza AtHoS (#5484) üzenetére


mcsabee
senior tag

"Nem kellene erőltetni azt az elképzelést miszerint a kétágas sorc gyenge lenne.
Legalábbis pontosítsd, hogy miben is lenne gyenge, mert én valahogy ezt nem vettem észre eddig"

Azért az sem helytálló, hogy olyan nagyon erős lenne. Két dolgot tartsunk szem előtt, egy kétágas sorc akkor való valamire, ha vannak rajta normális itemek. Ez egyedül, single playerben, trade nélkül kb lehetetlen.

Ha az itemeket nézzük, nekem 2 sork skilles circcel (5/5 rbf'd), 5 blizz orbbal (5/5 rbf'd), coh armorral, spirit monarch-hal, trang kesztyűvel, arach-hal, sandstorm csukával, marával, 10 fcr 20 str ringgel, bk 3-mal, 7 skillerrel, torch-csal és annival volt 10k blizz damom, úgyhogy amit a leírásod ír, hogy 2-3 skillerrel, meg pl 5 blizz orb nélkül 9k dam, az hülyeség.

Jelen sorkomnak 3 cold circ, 5 blizz orb, smoke armor, spirit M, rare gloves, 2 * rare ring, snowclash, sandstorm, 2 cold amulettel, és egy annival van 6k damom úgy, hogy blizz + syn-ek maxon vannak és a mastery is. most ha ebből levesszük a mastery-t, akkor nagyon sokat nő a szörnyek cold resistje, tehát még ez a 6k dam sem lesz 6k dam, hanem csak mondjuk 4k, ami arra elég, hogy egyedül megöld vele hell andy-t, de hogy nem lesz hathatós hellen 8 playersben, az is biztos.

Az én meglátásom az, hogy ha valaki két ágas sorcon gondolkodik, nem árt, ha van némi tőkéje, hogy mercre eth forty-t, eth botd-t vagy pride-ot, vagy infy-t és eth gaze-t, andy-t, cot-ot tegyen, magára coh-ot, marát, valami gz rare circet, és egyéb itemeket pakoljon. De ha már erre van keret, akkor teljesen felesleges a kétágas sork, hiszen egy infy-re ekkor már bőven futnia kell. Olyan ez, mint a zeal pala, mókázni jó, ha van lóvé, de sok értelme nincs hosszútávon, mert alapvetően gyengébb, mint egy hammer, ami mindenhol öl.

Úgyhogy összességében nem hülyeség a kétágas sorc, csak épp szar itemekbe semmit sem ér, ha pl nem futja torchra, annira, arachra például, akkor nem lesz elég dam. Úgyhogy, ahogy te is mondtad "Nem kellene erőltetni azt az elképzelést miszerint a kétágas sorc gyenge lenne.", csak azt sem kellene erőltetni, hogy olyan nagyon erős, vagy hozzá kell tenni, hogy csak jó cuccokban való valamire.

[ Szerkesztve ]

Stay a while and listen...

(#5490) n_gy_k


n_gy_k
aktív tag

Üdv

Diablo walk hogy működik?

Volt, hogy álltam egy gameban és kiírta, hogy xx Soj eladva, de álltam ott további fél órát és semmi sem történt.

Másik, hogy jspn is szoktam látni kiírva, hogy Diablo walk ip 88. Hogy lehet erre az ip-re csatlakozni? vagy hogy működik ez?

Valaki világosítson fel please. :)

6net-en kicsit egyszerűbb volt a téme. :P

(#5491) n_gy_k


n_gy_k
aktív tag

Hát nemtom, nekem 6neten volt két ágas sosom, mert nem telt Enigmára.

Full tal set, spirit, magefist, nature, raven, wt. Csicson Insight eth Stone, Andy.

Blizz/Fb volt. Teljesen használható volt. Skillerek nélkül csak egy torcsal. 3k blizz dam, 3.5k fb dam. Hell cs 1:20 alatt megvolt.

Ezt jobb cuccokkal, esetleg erősebb csicsóval még lehet fokozni és nem kell rá olyan sokat sem költeni. Néhány skiller és a dam is jóval több lenne, bár nekem ez is elég volt. Persze nem 8 playeres runokba.

Mind1, mindenki döntse el maga, de akinek egyelőre nem telik enire az elgondolkodhat rajta, mert egy tal set már nem olyan drága.

(#5492) tdd587


tdd587
őstag

Duriel elintéz, mint a szar, 30 elhalálozást követően feladtam. Teleporttal tudok menekülni előle, de ez is csak menekülni jó. A tippek között láttam, hogy wall of fire kellene, de az nekem nincsen. Ha viszek segítőt, akkor gyorsan leveri, aztán nem nagyon van menekvés. Bár azt egyszer meg tudtam szervezni, hogy kiteleportálni onnét, de amikor visszamentem, pont nekem esett és nem a segítőnek... és kampec.

Végül feladtam és kiléptem. Most oda minden arany is...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#5493) e=mc² válasza n_gy_k (#5490) üzenetére


e=mc²
őstag

Egy bizonyos szamu soj eladas utan (altalaban 150-200 kozott) lesz 'hot' egy szerver. Amikor eleri a kello mennyiseget, akkor jelenik meg a 'Diablo walks the Earth" uzenet, ami annyit tesz, hogy uniqe monsterek egyike helyen uber diablo lesz. (Pl. Act 1-ben Rakanishu, Corpsefire, Bishibosh, stbstb). Ha sikerult legyozni, akkor dobja az annit.

A hot szervereket en itt szoktam nezegetni.

Ahoz, hogy megtudd, hogy epp melyik szerveren vagy, kell egy "cmd-t", amibe jatek kozben (alt+tab) beirod ezt:
netstat -n | find "4000"
es kiirja, hogy epp hol vagy. Addig kell ki-belepkedni uj gamekba, amig ossze nem jon az, hogy a megfelelo szerveren legyel. Viszont figyelj, hogy a tul gyakori es tul gyors lepkedes miatt ideiglenesen pihenni kuldenek :)

Ambulimax Provider

(#5494) $mith válasza tdd587 (#5488) üzenetére


$mith
tag

Ebben a játékban (D2) ennek 'kevésbé' van szerepe. Megnéztem a Summoner-t Youtube-on hááát, az egy teljesen 'más dimenzió' szvsz.

#5489: +1

ITT van egy kétágas Blizz/Nova sorc elit cuccokban 3,5/2,5k damage, és akkor az mf a holdban van... youtube link

#5492: ideje elgondolkodni egy új, más kasztú karakteren :)

(#5495) tdd587 válasza $mith (#5494) üzenetére


tdd587
őstag

Szerintem ti még mindig nem értitek, hogy mit jelent a limit. Család jön haza péntek este és ennyi volt. Itt nincs elcseszett idő, nincs happy end meg hell fokozat, itt az van, hogy ameddig eljutok, ott teszem le a lantot bizonytalan időre és eleve, ami időt eddig rászántam, azt pontosan tudtam, hogy elcseszett idő lesz, de ezt a pár napot most erre szántam.

Azt hittem pár napba belefér, merthogy eddig minden ilyen jellegű játék, ha később nosztalgiából elővettem ötödannyi ideig tartott, mint először.

Végülis ez most is így lesz, csak a játék 2/5-ödénél.

Szerk: természetesen köszönöm a segítséget, lehet próbálkozom még tovább, de az is lehet inkább bevágom végre a szunyát.

Szerk2: az emlékek amúgy jól visszajöttek, pl. most is úgy fáj a csuklóm a sok kattingatástól, hogy letörik a kezem - ez régen is így volt.

Viszont elolvastam a sztorit, hogy ki kivel és ki ellen, és tök jó. Kár, hogy ennyire keveset szőttek bele a játékba és inkább pár látványos mozira lőtték el az egészet.

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#5496) Rizzo


Rizzo
aktív tag

Nagyon esnek az árak ahogy nézem. Reset utáni napokban esett shakomért már enigmát kapnék. Reset előtt menyiért ment az enigma, illetve a jah/ber, mármint amikor még nem lehetett tudni a resetről?

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#5497) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

ma vettem egy pár cuccot a palámra. már csak eni+torch+cta kell kb. esetleg egy 2pala sk 10fcr amu sem lenne rossz, vagy valami rendes polearm insighthoz. (most hoto31 + spirit35 + arach + magefist + fcr ring-ből van meg a 125fcr)

(#5498) mcsabee válasza Rizzo (#5496) üzenetére


mcsabee
senior tag

2010. augusztus 23. 12:36:20 - jah runát vettem 25 fg-ért, ekkor még 1 hónap volt resetig. Egy perfect eni (15/15 775) akkoriban is olyan 150-200 fg magasságában ment.

"most hoto31 + spirit35 + arach + magefist + fcr ring-ből van meg a 125fcr"

Ez így bőven jó, amunak mehet Rising, ha csinálsz CS-t is, vagy Mara's. Másik ringed lehet BK, SoJ, vagy Raven, cipellőnek WW, a dex miatt, a fejedre Shako, vagy mondjuk egy 2 pala, dex, resist Circlet. Mivel a Spirit csak 55 FHR-t ad, ezért esetleg cipőnek mehet FHR, Dex is akár, de a Dex mindenképp kell, hogy több maradjon Vitality-re.

Spirited milyen? Mert amíg nem lesz Sacred Targe, addig ugye egy restatot mindenképp be kell még kombinálnod. Ha csak a Spirit fog adni FHR-t, akkor charmból kell összeszedned a 86 FHR-t, ami ugye azt jelenti, hogy három 12 FHR skiller kell ^^. Ez ugyan nem olcsó mulatság, de mindenképp megéri. Max Block, 75 All Resist, 86 FHR, 125 FCR, ezzel már egész hálás, ha van vagy 10k damod ^^.

Stay a while and listen...

(#5499) AtHoS válasza $mith (#5485) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"szerinted Night és Hell milyen szenvedést és szívást fog neki okozni ha már normál act2ben ez van??"

Azzal a típusú kétágas sosóval amit linkeltem semmilyen szívása nem lesz ;) Bár az infy-t akkor sem fogja kirakni ha 24/7-ben nyomja egész hétvégéig. Nem olyan sűrűn peregnek azért a megfelelő rúnák hozzá, innentől infyt ajánlgatni szvsz. teljesen felesleges volt.

"tdd587-nek biztos tök jó lesz ha Hell elején derül ki, hogy Immunt nem tud ütni"

Lehet nem tudsz a sorok között olvasni, mert mint írtam a Blizz+FW kétágas sosóval simán végig lehet vinni egyedül a játékot mindhárom fokozaton. Nekem legalábbis sikerült ez többször is :K Ergo nincs számára immun. Über felszerelés sem szükséges hozzá, mivel ladder rezetnél az éppen esett cuccokkal 7-8 óra alatt Hell act4-ben lehet vele lenni. Onnan meg pár óra mefi és egy kis szerencse után jöhet a hátralévő rész is. De végül is ha tdd587 rám hallgat, akkor azt csinál amit akar. :B

read-only mode on the forum

(#5500) AtHoS válasza mcsabee (#5489) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ladder rezet után 7-8 óra alatt Hell act4-ben lehet lenni vele. Azt hiszem ezzel nem kell szégyenkezni ezzel a fajta 2ágas sosóval.

Itt egy újabb kis hülyeség akkor a részemről:
Fire ág, Lightning ág, Cold ág

Tárgyak: shako és mara nem lett fényképezve, de gondolom elhiszed, hogy az volt a karin
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21

Aztán itt egy kis viper vs FW ormus blizz sebzés tekintetében: viper, ormus

Egyedül a 28-as DF ami kirívó lehet, de jól látható, hogy ezen kívül se anni se torch se 7-8 skiller. NW sapival megvan bőven a 9k is, de arról sajna nincs mentésem.

Alap cuccokkal simán el lehet lavírozni az általam írt builddel egyplayer-es játékban Hell act4-ig. Onnan picit jobb cuccokkal (értsd: rez+fcr értelmes szinten) nyugodtan lehet menni Baal irányába tovább. Későbbiek folyamán átgondolt cuccozással simán lehet vele élvezetesen játszani 4-5-6-7-8 játékost felvonultató játékokban és nem lesz olyan szörny amit ne tudna leverni. Blizzre kicsit rágyúrva + torch, anni simán megvan 12..13k Blizz sebzés is vele, de a gyengébbek kedvéért leírom, hogy a build nem a Full blizz sosó ellenében készült.

Mindössze én ezzel a builddel kezdek már évek óta és egyszer nem fordult meg a fejemben, hogy full blizzesre csináljam. Egyszerűen NEKEM bőven elegendő a sebzése így is.

Természetesen elismerem, hogy nem ez a legtáposabb karaktere a játéknak és nem is emiatt hoztam fel a témát, csak valahogy úgy érzem, hogy a "hozzáértők" bizonyos dolgokat szeretnek figyelmen kívül hagyni és a szubjektív szemszögükből félvállról "leszarozzák" a kétágas sosót. Ezt megcáfolandó kívántam ismét felhívni a figyelmet arra az általam többször is megtapasztalt tényre, hogy igenis van létjogosultsága a megfelelően kialakított kétágas sosónak über cuccokkal avagy kezdéskor azok nélkül is.
Senkire nem akarom ráerőltetni, mindenki azzal játszik amivel élvezi a játékot. Nekem a kedvenc karakterem a sosó, így biztosan elfogult is vagyok vele szemben. De ez legyen a legnagyobb hibám :DDD

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.