Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:00:10

LOGOUT.hu

Diablo II Classic és Resurrected Alapok:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) n_gy_k válasza mcsabee (#4050) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

remélem bírni fogja a gépem legalább egy közepesen a 3-at, végülis ez is volt az egyik oka, hogy gépet cseréltem. gépem: EP45T-DS3, Q6600, 2x1Gb DDR3 1333MHz, MSI HD3850 OC 256Mb. a későbbiekben esetleg még tervezem a 2x2Gb DDR3 1600-as memóriát, meg hogy ki is tudjam próbálni a crossfiret még egy ugyanilyen hd3850-et. mit gondoltok? socketelni még mindig nem tud nekem senki?

(#4052) tdd587


tdd587
őstag

Sziasztok,

Gondoltam én is leporolom a játékot, megveszem és tök jó lesz nosztalgiázni. Szomorúan látom, hogy a folyamatos support ellenére (gondolom ezért 4 rongy 9 év után is...) még mindig 800x600 a max, de windowed módban végülis egy nem túl nagy bélyeget azért kihozok belőle egy sarokban.

A kérdésem, hogy win7 x64 alatt megröccen egyáltalán? Kerestem itt a topikban, és valaki már írta, hogy vista x64 alatt neki ment.

Szerk: a hozzászólások 40%-ból a kötőszavakon kívül egy hangot nem értek...

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#4053) dunc válasza tdd587 (#4052) üzenetére


dunc
nagyúr

Igen win98 kompatibilitási modba faxán müxik.

[ Szerkesztve ]

(#4054) AtHoS


AtHoS
nagyúr

n_gy_k, dunc, mcsabee
Gyakorlatilag erre gondolok: Pseudoreso - High Resolution

Mondjuk nekem nem tetszett a végeredmény, de mindenki döntse el maga. mcsabee jól leírta mik is a korlátok.

read-only mode on the forum

(#4055) icons


icons
addikt

Egy Blizzes varázslónőnek mennyi str kell? Vipermagi, vagy mi neki a legjobb páncél?

(#4056) AtHoS válasza icons (#4055) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha spiritet akarsz pajzsba is tenni, akkor minimum 156 kell neki cumókkal charmokkal együtt.

Páncélnak természetesen COH vagy Blizz ormus a legjobb, de ugye van más alternatíva is. pl. Viper, Naj, Enlightment, ....

read-only mode on the forum

(#4057) icons válasza AtHoS (#4056) üzenetére


icons
addikt

Hogyhogy 156 kell? Ha beleteszek Spiritet, megnő a követelmény? :(

(#4058) mcsabee válasza icons (#4057) üzenetére


mcsabee
senior tag

Spiritet Monarchba tudsz tenni. Annak van a legkisebb STR követelménye a 4 sock non-paladin pajzsok között.

Egyébként sosora Viper (upped-ummed), CoH, esetleg Enigma való, ízlés szerint. Én a CoH-ra esküszöm, de megkaptam már a 15k damos blizzeremre (86% fhr, 75% allres + stacked resist, 105 FCR), hogy low. Úgyhogy olyat úgysem tudsz csinálni, ami mindenkinek elnyeri a tetszését. Ha engem kérdezel, olcsó buildra upped-ummed Vipert ajánlok, Spirit Monarchal.

Stay a while and listen...

(#4059) AtHoS válasza icons (#4057) üzenetére


AtHoS
nagyúr

mcsabee leírta miért is kell 156str.

Amúgy mcsabee nincs valami jó linked FCR calculatorhoz? Haverok valami 117 vagy 118-as BP-ről beszélnek lightning esetén, de én meg 105-ről tudok. De hát ugye csak nem zörög a haraszt

read-only mode on the forum

(#4060) mcsabee válasza AtHoS (#4059) üzenetére


mcsabee
senior tag

A haverjaidnak igaza van. Az újjáéledt rakanis.hu-n kint is van a táblázat, az FCR-ekről és a többi Breakpointos jószágról.

Stay a while and listen...

(#4061) n_gy_k válasza mcsabee (#4060) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

gyorsan lepötyögöd, hogy mivel jött össze a 86fhr 105fcr? meg csicsón mid volt?

(#4062) mcsabee válasza n_gy_k (#4061) üzenetére


mcsabee
senior tag

Le.

FHR: Spirit 55, Sandstorm 20 + 12 FHR GC
FCR: Spirit 35, DF 20, Magefist 20, Arach 20 + 10 FCR - 20 str ring (de egyébként gondolkodtam, hogy mara helyett, egy 2 soso sk, 10 FCR + str amut teszek fel, és a 10 FCR ring helyett meg bk-t, vagy soj-t, de végül is elvetettem)

Csicsó lowos volt, nem tettem rá gz cuccokat. Ral'd Andariel, eth Stone, eth cv Insight.

Stay a while and listen...

(#4063) n_gy_k válasza mcsabee (#4062) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

single-be megcsináltam szinte ugyanígy, csak 2 bul, hogy ne legyen skill veszteség és egy 3 cold 10 fcr amuval. nem gyenge az biztos. act2 holy freez csicsoval eth tomb reaver amn, shael, shael, eth forty, coa cham jah. ezt a csicsót mivel lehetne überelni blizz soso mellé? sztem ennél jobban semmi sem öli le a cold imukat. gondoltam még act3-as csicsóra is phoenix-el meg azure-val de az nem vmi jó nem szedi a cold imukat csak nekem jó a redemption miatt. act5-ös csicsot még nem próbáltam az se lehet rossz forty, grief-el. vélemény?

(#4064) mcsabee válasza n_gy_k (#4063) üzenetére


mcsabee
senior tag

Mondjuk tehetnél csicsóra (ACT 2-esre) egy eth BotD-t és egy eth CoT-ot (Crown of Thieves). Egyébként ha arra gondolsz, hogy a redemption tölti az életed, akkor tévedsz, mert az a csicsóra hat, rád nem. Vagyis csak annyi haszna van, hogy eltünteti a hullákat.

Stay a while and listen...

(#4065) PPSH


PPSH
őstag

szevasztok.
nem tudjatok.varhato meg a dio2-hoz valami DX9 fan patch? :DDD
nagyon jo lenne ha kiadnanak egy ilyet :K
sot ha mar valami olyannal is beernem ami a felbontast noveli legalabb 1680x1050-re :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#4066) mcsabee válasza PPSH (#4065) üzenetére


mcsabee
senior tag

Helló, nem tartom valószínűnek, mivel a játék összes textúráját cserélni kéne, azokat pedig szerintem nem fogják ^^. Várni kell a Diablo 3-ra, ha high res textúrákat akarsz asszem :-).

Stay a while and listen...

(#4067) n_gy_k válasza mcsabee (#4064) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

hát igen ha botd van rajta akkor nagy a dam de nincs leech. eth andi nem lenne jobb a cot helyett? az is ad annyi leecht, nagyobb def, str. vagy nem? a redemptiont meg nem tudtam, érdekes, azt hittem rám is hat, de hát akkor nem. ennél lehet még erősebb csicsot kreálni cold imuk leszedésére? act1-es faith-el vagy az gyengusz? infinek nem sok értelme lenne, mert a 15k blizz simán fekteti a nem cold imukat, ami meg imu arról nem szedi le. ha már a leech miatt megy a csicsóra a sapi akkor már tal sapi is jobb lenne nem? igaz nem egy nagy def-et ad de all res life stb. vagy miért pont az a sapi?

(#4068) n_gy_k


n_gy_k
aktív tag

Fejes: NW CHAM
Fegyó: eth DF 5/5 cold die
Armor: COH dusk
Shield: Spirit monarch
Kezes: upg Magefist
Öv: Arach
Csuka: eth Sand
Amu: 3 cold 10 fcr
Gyűrű1: Bul
Gyűrű2: Wisp
Inv: 1 db cold fhr skiller, többi cold 45 life skiller, plusz 20 life 5 all res sck, anni, torch.
Mindenből perfekt.

Csicska:
Fejes: COA CHAM, BER
Fegyó: eth BOTD great poleaxe
Armor: eth Forty

Ennél jobbat blizz sosora eddig még nem tudtam kitalálni :) 105 fcr 86 fhr 14.5k blizz 120 @res hellen. 3.2k life, csicso majdnem 10k def, 6.5k dam, 60 ias, 23 dr. Ha valamit valaki máshogy gondolna szóljon nyugodtan, nálam eddig favourite. :)

(#4069) mcsabee válasza n_gy_k (#4068) üzenetére


mcsabee
senior tag

Wisp miért? Miért nem raven + um a sisakba akkor? De egyébként sisakba is 5/5 die :-D.

Stay a while and listen...

(#4070) n_gy_k válasza mcsabee (#4069) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

A sityakba felesleges az UM, all res van bőven. Azért CHAM, mert akkor csak 5%-ot vesztek a dam-ból, ha raven + cold die facet akkor meg 1 all skillt meg 50 lifeot. A Raven-ből meg a dex-re nincs szükség. Így kevesebbet vesztek a dam-ból, és több life marad. Wisp a soulok ellen jól jön hb-n, meg egyébként is, de lehet rakni helyette még egy bul-t, mana regen elég sok van úgyhogy sztem jobban jár az ember a bul-al, mint a soj-al, mana nem nagyon szokott lemenni. :D Szerintem. :D 2 bul-al megvan a 15k dam. Dehát elég a 14.5 is a 20 light absorb ellenében.

(#4071) icons


icons
addikt

Az előbb láttam egy aranyos kis 90es palát, hammer, és elég erős volt, gyorsan osztotta a tömeget, megkérdeztem, és azt mondta, hogy 27k dam-e van... ilyet mégis hogy lehetne?? Gondolom max akkor jön össze, ha csak a sebzésre hajt, de ez akkor is nagyon meredek...

(#4072) mcsabee válasza icons (#4071) üzenetére


mcsabee
senior tag

Hammernak max 18k, vagy 19k a damja, de akkor full pc sk inv, meg hasonlók. A 27k kamu volt, egy erőteljes kamu :-).

Stay a while and listen...

(#4073) n_gy_k válasza mcsabee (#4072) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

1.13 mikor jön? milyen fejlesztések várhatóak benne?

(#4074) mcsabee válasza n_gy_k (#4073) üzenetére


mcsabee
senior tag

Elvileg (nagyon elvileg), április végén várható, egy resettel egybekötve. Arról, hogy milyen fejlesztések várhatók, egész pontosan semmi info nincs. Majd a patchnotesban úgyis benne lesz minden ^^.

Stay a while and listen...

(#4075) n_gy_k válasza mcsabee (#4074) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

szerinted lesz akkora előrelépés, mint az 1.10-ről az 1.11-re, hogy über trist új runaszavak stb.? vagy csak egy kisebb javítás lesz?

szerk.: nah kíváncsi leszek. bugged tal rasha armor: (még régebben kérdeztem tőled h mi az) [link]

[ Szerkesztve ]

(#4076) mcsabee válasza n_gy_k (#4075) üzenetére


mcsabee
senior tag

Content patch lesz, vagyis új tartalom is lesz benne. Ez elvileg új pályát jelent, de hogy új cuccok lesznek-e benne, háááát, a fejem nem tenném rá ^^.

Stay a while and listen...

(#4077) n_gy_k válasza mcsabee (#4076) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

Jajj még valami.
1) Hogy tudom megcsinálni, hogy single player módban is lehessen über diablózni meg über tristamozni?
2) Visszatérve a soso-hoz (15k dam, 86 fhr, 105 fcr) az a tal rasha armor szebben mutat rajta egy CHAM-al és az NW-ben egy cold die-al :D

(#4078) mcsabee válasza n_gy_k (#4077) üzenetére


mcsabee
senior tag

1.12-vel nem tudod megcsinálni. Csak 1.11-el megy a PlugY nevű program, amivel singlebe előhozhatsz minden battle.net-es tartalmat.

/e: Tal armort akkor sem tennék sosora, ha fizetnének érte :). Bármennyit ajánlanának, akkor sem tennék rá Tal armort.

[ Szerkesztve ]

Stay a while and listen...

(#4079) n_gy_k válasza mcsabee (#4078) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

hogy tudom visszatenni az 1.11-es updatet? most ugyebár 1.12 van fent. és azt írja, hogy a fentlévő frissebb és kilép.

(#4080) mcsabee válasza n_gy_k (#4079) üzenetére


mcsabee
senior tag

Diablo reinstall. Vagy ha megvannak az 1.11-hez tartozó fileok, akkor azokat be kell másolni az 1.12-eseket felülírva.

Stay a while and listen...

(#4081) n_gy_k válasza mcsabee (#4080) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

melyik fájlok kellenek? akkor azokat lementem a reinstall után..

(#4082) mcsabee válasza n_gy_k (#4081) üzenetére


mcsabee
senior tag

Ha én azt tudnám, marha okos ember lennék, mindig az aktuális patch-csel játszom :-D.

Tedd újra a Diablot, patcheld fel 1.11-ig, aztán az egész mappát tömörítsd be egy zip-be, majd uninstalld a játékot. Megint tedd újra, és frissítsd fel 1.12-ig. Ha ezek után kicsomagolod az 1.11-es verzát, akkor elvileg azzal is mennie kell mindennek, modnak, proginak, egyebek, csak azzal ne lépj fel bnetre ^^.

Stay a while and listen...

(#4083) n_gy_k válasza mcsabee (#4082) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

szal akkor így két dió lesz fent a gépen egyik 1.11-el másik 1.12-el, jól értem? über tristre milyen smiter a legjobb? valami termékleírást írnál nekem?

(#4084) mcsabee válasza n_gy_k (#4083) üzenetére


mcsabee
senior tag

Itt nézz körül.és itt.

Igen, jól érted, két dia lesz fent.

Stay a while and listen...

(#4085) n_gy_k válasza mcsabee (#4084) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

köszi. utóbbit azt ismerem és már el is olvastam, csak gondoltam van valami egyéni elgondolásod, mert ugye hero editorral mindent meg lehet csinálni single playerbe, csak azért kérdeztem. miért kell uninstallálni? 1.11-ről nem tudom 1.12-re frissíteni csak ha újratelepítem?

(#4086) mcsabee válasza n_gy_k (#4085) üzenetére


mcsabee
senior tag

Ja lol, tényleg :D, simán tudod frissíteni :D. Sorry, csak ezer fele jár az agyam :).

Az első link az én művem, szal az az elgondolásom :).

[ Szerkesztve ]

Stay a while and listen...

(#4087) n_gy_k válasza mcsabee (#4086) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

felraktam újra, lefrissítettem 1.11ig, el is indul a program de utána valami errort dob fel amikor be akarok lépni a játékba. nincs valami ötleted?

(#4088) mcsabee válasza n_gy_k (#4087) üzenetére


mcsabee
senior tag

Fogalmam sincs. Még 1.10-ben használtam utoljára a PlugY-t :).

Stay a while and listen...

(#4089) AtHoS válasza n_gy_k (#4079) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Először is szerezni kell egy régebbi "diablo II.exe" fájlt mint amilyen patchot fel akarsz tenni.
Ezután gond nélkül telepíthető a patch. A legegyszerűbb a D2 exp telepítése után elmenteni a "diablo II.exe" fájlt, így bármikor bármelyik patchra vissza lehet majd állni a segítségével.

Amúgy pedig ezek a fájlok kerülnek frissítésre patch telepítésekor, tehát elég csak ezeket elmenteni, bár a fenti "diablo II.exe" és a gyári patchok megléte esetén fölösleges:
binkw32.dll
Bnclient.dll
BNUpdate.exe
D2Client.dll
D2CMP.dll
D2Common.dll
D2DDraw.dll
D2Direct3D.dll
D2Game.dll
D2Gdi.dll
D2gfx.dll
D2Glide.dll
D2Lang.dll
D2Launch.dll
D2MCPClient.dll
D2Multi.dll
D2Net.dll
D2sound.dll
D2VidTst.exe
D2Win.dll
Diablo II.exe
Fog.dll
Game.exe
ijl11.dll
Patch.txt
Patch_D2.mpq
SmackW32.dll
Storm.dll

read-only mode on the forum

(#4090) n_gy_k válasza AtHoS (#4089) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

köszönöm szépen. a plugy-ra visszatérve, sikerült összehozni. a diablo könyvtárba kellett másolni magát a programot, mármint oda kellett kicsomagolni..

(#4091) mcsabee válasza n_gy_k (#4090) üzenetére


mcsabee
senior tag

Örülök, hogy megy, lehet benne diawalkot csinálni? :-D

Stay a while and listen...

(#4092) n_gy_k válasza mcsabee (#4091) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

mire gondolsz? über dio meg über trist van, illetve minden ami battle-net-en is.. Habár a rúnaszavakat nem próbáltam, de biztos mennek.. Meg van egy .ini fájl ott be lehet állítani mindent, hogy mit kapcsoljon be a program. nagyobb láda stb..

(#4093) h.adam.92


h.adam.92
őstag

hy

megtudjátok mondani, hogy hogyan tudom beállítani, h mutassa az ellenfelek szintjét a neve mellett? 1.10-es patchel tolom

(#4094) mcsabee válasza h.adam.92 (#4093) üzenetére


mcsabee
senior tag

Huh, valamiféle mh kéne neked, szerintem mousepad-et próbáld ki. Linket nem tudok adni sajnos :-(.

Stay a while and listen...

(#4095) mcsabee válasza n_gy_k (#4092) üzenetére


mcsabee
senior tag

Diablo Clone-ra gondolok, tudod mikor kiírja, hogy XXXX Stones of Jordan sold to merchant. Egyébként csinálhatnál egy kickersint UT-ra és DC-re, és leírhatnád, hogy milyen cuccok kellenek rá :-D.

Stay a while and listen...

(#4096) h.adam.92 válasza mcsabee (#4094) üzenetére


h.adam.92
őstag

léccives válaszolj ezekre a kínai szavakra :DDD
"mousepad"
"mh"

köszönöm szépen :DDD :R

(#4097) Nunder


Nunder
őstag

Üdv.

Olyan problémám van, hogy múltkorijában megpróbáltam feleleveníteni a jó öreg Diablo II-t. Csak a Vista közbeszólt. Mikor felment elindult ugyanis de a játék 800*600-ban háát... nem volt az igazi egy wide monitoron. De hagyján ezt még elviseltem volna. de akkor jött az hogy a kari körül a Light Radius kitörölte az objektumokat. Falat, fákat, házakat, tárgyakat mindent. Nos. 1.10es patch volt fenn és így nem akartam/tudtam folytatni. Kérdés: van e lehetőség arra hogy valaha is élvezhető körülmények között játsszak Vistán?

mod: Ja és még valami. Az 1.12-es patch lehet hogy megoldaná a gondot, de nem tudom hogy a régi Dio II: LoD kariaim megmaradnak e.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#4098) mcsabee válasza Nunder (#4097) üzenetére


mcsabee
senior tag

Minden karaktered megmarad, nem kell attól félned, hogy nem tudod használni őket. Sőt, nagy változásokra nem is kell számolnod, mivel egy bnet only ficsőr került bele 1.11-el a játékba, és 6 darab class only rw. 1.12 meg csak a 'no cd cracket' szállította hivatalosan.

Esetleg próbáld valamiféle kompatibilitási módban futtatni, lehet megoldja a problémád, vagy frissíts videokártya drivert.

ui: Egy másik fórumon (de lehet itt, már nem emlékszem) senki sem hitte el nekem, hogy a Diablo II nem futott Vista alatt, és imhol a bizonyíték, emiatt nem váltottam Vistara, de az okosok jobban tudták nálam, hogy márpedig a Diablo II minden körülmények között hibátlanul fut Vista-n.

Stay a while and listen...

(#4099) mcsabee válasza h.adam.92 (#4096) üzenetére


mcsabee
senior tag

Mousepad az mh neve, ami map hack-et jelent. Van többféle belőle, de neked a mousepad kell. Diablo.hu-n esetleg lehet fent van.

Stay a while and listen...

(#4100) h.adam.92 válasza mcsabee (#4099) üzenetére


h.adam.92
őstag

ez jó"Mousepad's Diablo II Maphack 6.5b:" mellesleg EDMOD-al játszok. azzal is működni fog?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.