Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:00:10

LOGOUT.hu

Diablo II Classic és Resurrected Alapok:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) Nunder válasza AtHoS (#4150) üzenetére


Nunder
őstag

Nem tudom hogy kerestél rá, de én ezen az oldalon pont nem jártam. :F Amúgy meg azért kérdeztem meg inkább mint hogy ész nélkül keresgetek, mert így biztosabb.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#4152) AtHoS válasza Nunder (#4151) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem kértem magyarázatot ahhoz, hogy miért nem írtad be google keresőbe ezt a három kifejezést egyszerre: "diablo 1.12 d2gfx.dll" (, de köszönöm hogy megosztottad ezt velünk) és nem is vontalak szerintem felelősségre.

A linket szívesen adtam és direkt abban a formában, hogy lásd 5 másodperc alatt is meg lehet néha találni azt amit keres az ember. Remélem azért az 1.12-t eltaláltam, mert csak tipp volt a verzióhoz.

read-only mode on the forum

(#4153) mcsabee válasza Nunder (#4149) üzenetére


mcsabee
senior tag

Nem kell újrarakni, elég, ha készítesz egy biztonsági mentést a régi dll-ről, mielőtt rámásolod az újat, ha nem megy, akkor visszamásolod a biztonsági mentést, és játszol tovább :-).

Stay a while and listen...

(#4154) Nunder válasza AtHoS (#4152) üzenetére


Nunder
őstag

Nem kötözködésből írtam, csak tényleg meglepődtem, hogy ilyen egyszerűen rátaláltál. Lehet hogy azért nem találtam mert belekevertem a LoD-ot is. De mint írtam két verzióval is pórul jártam azután fordultam hozzátok. Bocsánat hogy felelőtlenül tettem fel kérdést, nem fordul elő többet.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#4155) Nunder válasza mcsabee (#4153) üzenetére


Nunder
őstag

Próbáltam én, de egy 3 soros hibaüzenettel megadta magát, és nem volt hajlandó elindulni, hiába tettem vissza a régi .dll-t. De remélem ez a file megoldja a problémámat. :B

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#4156) Xirtam


Xirtam
veterán

Nah én ma felrakom és újratolom!

Windows modba megodlható valahogy a futatása?! :R

(#4157) AtHoS válasza Xirtam (#4156) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Windows modba megodlható valahogy a futatása?!"

Na ezen mit is akartál érteni? Azt hittem beszélem valamennyire a magyar nyelvet, de ezek szerint vannak még hiányosságaim :W

read-only mode on the forum

(#4158) Xirtam válasza AtHoS (#4157) üzenetére


Xirtam
veterán

Azért bele ne, halj! Annyira nem volt vészes! ;)

"Windows módban megoldható a futtatása?" Ez akart volna lenni de Google segített! :D Fejedre meg vigyáz még a végén megfájdul! :B ;)

[ Szerkesztve ]

(#4159) wikings2


wikings2
őstag

windows mód alatt érti hogy nem full screen hanem úgy hogy a háttered meg a többi al
alkalmazás látható legyen és a tálca is
Amúgy igen lehet azt hiszem az optionsban kell átállitani.

am bocsi ha a gyorsíro készségeibe kötöttél bele nem azt szoktam nézni hanem a tartalmat :) ;) xD

[ Szerkesztve ]

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#4160) AtHoS válasza Xirtam (#4158) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én meg azt hittem, hogy valami Linux-on akarod windows mod-ban futtatni.

De most kiderült Windows-on window módban, tehát ablakban.

Ha így írod egyből leesik, mert az első felvetéshez lövésem nincs, míg a második megoldható egy loader segítségével, aminek ilyen kapcsolót kell megadni: -window

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#4161) Xirtam


Xirtam
veterán

Hmm srácok, benyomtam neki SP2 es kompatibilitást, és azt írja ki ismert kompatibilitási hiba! És nem indul el! :O

(#4162) Xirtam


Xirtam
veterán

Már megoldottam, csak Reboot kellet! :D

(#4163) Blizz


Blizz
őstag

igeen végre megvaan! :DD ezért szenvedek már mióta

[ Szerkesztve ]

No mistakes, just happy little accidents

(#4164) Blizz


Blizz
őstag

Palának ez a legjobb armor vagy van ennél jobb neki?

No mistakes, just happy little accidents

(#4165) AtHoS válasza Blizz (#4164) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Aztán milyen pala is ez? Smiter? Zeal? Netán Hammer?

Bár cuccok alapján én ütlegesnek nézem egy DEATH vagy OATH-al a kezében, akkor meg talán egy Fortitude rúnaszavas páncél jobb lenne.

read-only mode on the forum

(#4166) Blizz válasza AtHoS (#4165) üzenetére


Blizz
őstag

zeal+fanaticism eddig,breath of the dying kézben

No mistakes, just happy little accidents

(#4167) AtHoS válasza Blizz (#4166) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na akkor jól sejtettem csak a fegyónál nem gondoltam, hogy bezodoltál :DDD

Tehát Fortitude avagy picit drágábban Chains of Honor, ami egész szépen nyomja a sebzést + egyéb nyalánkságok. Ez a két páncél mérföldekkel jobb, mint a gua.

read-only mode on the forum

(#4168) Blizz válasza AtHoS (#4167) üzenetére


Blizz
őstag

Oh,erre nem is gondoltam volna,kösz az infót. :)
Lanon keresztül Pandemonium Event-et lehet-e csinálni?

[ Szerkesztve ]

No mistakes, just happy little accidents

(#4169) mcsabee válasza Blizz (#4168) üzenetére


mcsabee
senior tag

Kell az 1.11-es patch, és a PlugY nevű addon, és azzal mehet akármilyen event.

Stay a while and listen...

(#4170) Blizz válasza mcsabee (#4169) üzenetére


Blizz
őstag

1.12-ről vissza lehet patchelni?

[ Szerkesztve ]

No mistakes, just happy little accidents

(#4171) AtHoS válasza Blizz (#4170) üzenetére


AtHoS
nagyúr

PlugY

Visszapatcholni pedig egyszerűen úgy lehet, hogy egy korábbi verziójú "Patch_d2.mpq" fájlt raksz a dio2 könyvtárába és úgy indítod el a hivatalos patch-ot.

read-only mode on the forum

(#4172) Blizz válasza AtHoS (#4171) üzenetére


Blizz
őstag

Inkább egyszerűbb ha újrarakom a diablot.:)

No mistakes, just happy little accidents

(#4173) Nunder válasza Blizz (#4164) üzenetére


Nunder
őstag

Hammeres palának a Skin of the Vipermagi a legjobb, vagy pedig az Enigma runeword, ha össze tudod rakni.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#4174) Blizz válasza Nunder (#4173) üzenetére


Blizz
őstag

Már utánanéztem ezeknek:). De már kifarmoltam Chains of Honort

No mistakes, just happy little accidents

(#4175) Nunder válasza Blizz (#4174) üzenetére


Nunder
őstag

Az se rossz. Én még egyet tartok jónak amíg nem lesz meg a fent említett pajzsok közül valamelyik: a unique full plate mail nightmare-esre feltúrva: ugye a Goldskin.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#4176) AtHoS válasza Nunder (#4175) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"amíg nem lesz meg a fent említett pajzsok közül valamelyik"
Valahogy nem látok pajzsot említve. Nem Páncélra gondoltál véletlenül?
Mivel emlegeted a Goldskin-t, így minden bizonnyal páncélra gondoltál.

Te figyelj már. Mi a fene jó a Goldskin-ben?

+120-150% Enhanced Defense -> talán ez még elmegy upolva
+2 To Light Radius -> ez is jól jöhet, de annyi pluszt sajnos nem jelent
All Resistances +35 -> ez az egyetlen ami érhet rajta valamit
Attacker Takes Damage of 10* -> ez is hanyagolható
100% Extra Gold From Monsters -> ez meg jó ha van, de ha nincs sem gond

Alsókategóriás páncéloknál Goldskin helyett ezek sokkal jobbak:
Smoke NEF+LUM lvl37 req
+75% Enhanced Defense
+280 Defense Vs. Missile
All Resistances +50
20% Faster Hit Recovery
Level 6 Weaken (18 Charges)
+10 To Energy
-1 To Light Radius

Lionheart HEL+LUM+FAL lvl41req
+20% Enhanced Damage
Requirements -15%
+25 To Strength
+10 To Energy
+20 To Vitality
+15 To Dexterity
+50 To Life
All Resistances +30

Én mondjuk inkább a Lionheart-ot választanám. Persze van még 1-2 könnyen kirakható rúnaszó amivel szintúgy jobban jár az ember, mint a Goldskin-nel.

read-only mode on the forum

(#4177) Blizz


Blizz
őstag

Exile vagy a Herald of Zakarum jobb shield a palának?(utóbbi van meg) Vagy talán van ezeknél is jobb? (zeal+fanatisicm pala)

[ Szerkesztve ]

No mistakes, just happy little accidents

(#4178) AtHoS válasza Blizz (#4177) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Exile-n lévő Life Tap miatt szinte "halhatatlan" lesz a zeal+fana pala. Azért mondjuk az így "bónuszként" kapott Defense se jön majd rosszul :DDD

Kesztyűnek Exile mellé Dracul helyett (már, ha az volt eddig) mehet egy IAS kesztyű. Bár ahogy látom most is IAS lehet rajta, mert nem dracul az biztos. Lava Gout-nak néz ki, de akár Magefist is lehet, hacsak nem valami érdekes Rare vagy Magic kiadás.

Exile egyetlen hátránya Zaka-val szemben a reziszt. Ebből 40 környékit kellene keríteni, így nem olyan sokkal kell pótolni UM-os Zakához mérve, illetve a block miatt Sacred Targe vagy Sacred Rondache lenne a célszerű hozzá alapnak. természetesen szigorúan ethereal kivitelben.

read-only mode on the forum

(#4179) mcsabee válasza AtHoS (#4176) üzenetére


mcsabee
senior tag

Lehet, hogy Nunder classicozik, abba a GS alap hammer armor, hacsak nincs véletlen több ezer fg-d, valami zsíros rare cuccra.

Stay a while and listen...

(#4180) mcsabee


mcsabee
senior tag

Franc, lejárt a szerkesztés, de ezt láttátok már? LINK

Stay a while and listen...

(#4181) AtHoS válasza mcsabee (#4179) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Én még egyet tartok jónak amíg nem lesz meg a fent említett pajzsok közül valamelyik: a unique full plate mail nightmare-esre feltúrva: ugye a Goldskin"

Hát bizony a kiemelt rész kizárja a classic-ot, meg az előtte a fentebbiekre (viper, eni) hivatkozás szintúgy. Ráadásul én classic-ban inkább használok Silks of The Victor-t, Iratha Full set-tel hammerre. De ez ugye már "ízlések és pofonok" kérdése.

read-only mode on the forum

(#4182) mcsabee válasza AtHoS (#4181) üzenetére


mcsabee
senior tag

Hupsz, a kiemelt rész mellett átsiklottam, igazad van :) .

Hát nem tudom, nálam cl-ben marad a GS, olyan szép a skinje :D .

Stay a while and listen...

(#4183) Blizz válasza AtHoS (#4178) üzenetére


Blizz
őstag

Lava Goutom van,bár Umos Zakaval 72-t ad resistre így nembiztos ,h le akarom cserélni. Aza 200 amor + nem számít annyira Holy Shield rengeteg armort ad,főleg ha Defiance aurával megyek.A Life Tapot meg Breath of the Dying-gal is meg lehet oldani szerintem. :) (Vagyis nekem 1-2ütés kell h maxon legyen a hpm és a manám.)

No mistakes, just happy little accidents

(#4184) Nunder válasza AtHoS (#4176) üzenetére


Nunder
őstag

Zakarum mellé gondoltam, és a Goldskin feltúrva nagyon jó defense-t ad. Más kérdés, hogy rúna szavakból lehet jó páncélt kreálni, de ahhoz nehéz találni megfelelőt.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#4185) Nunder válasza mcsabee (#4180) üzenetére


Nunder
őstag

Ez most komoly? 1.13-as patch? Lehet róla tudni valamit, vagy ez csak hírverés?

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#4186) mcsabee válasza Nunder (#4185) üzenetére


mcsabee
senior tag

Már jó rég óta lehet tudni, hogy készül, csaknem 3 hónapja. Volt egy post az Arreat Summiton, hogy akár már április végén jöhet a patch, és a reset, de aztán leült az egész. Mindenki sírt minden létező fórumon, hogy mi van már a patch-csel, és arra reagálva Bashiok, a Blizzard bluepostere írta le a tutit, hogy a Warcraft 3 patch miatt késik a Diablo II v1.13.

A patch tartalmáról semmit sem lehet tudni. Annyi bizonyos, hogy content ptach lesz, tehát új tartalommal bővítik majd a játékot. De hogy az mi lesz, azt még lehet a Blizzard sem tudja.

Egyébként mindenki a megváltást reméli tőle, reméljük tényleg fasza lesz :) .

Stay a while and listen...

(#4187) mcsabee válasza Nunder (#4184) üzenetére


mcsabee
senior tag

Defense a leglényegtelenebb stat a játékban. Palánál három fontos dolog van, hogy legyen max block, hogy legyen sok life (torch, anni, bo, life charmok), és hogy jó legyen a resist, lehetőleg 75% all.

Stay a while and listen...

(#4188) Blizz


Blizz
őstag

Indítottam egy Druidát Battle neten.Vkinek nincs kedve segíteni húzni?:)

No mistakes, just happy little accidents

(#4189) Nunder válasza mcsabee (#4187) üzenetére


Nunder
őstag

Ok a Life tényleg fontos meg a resistek is, de ne mondd már hogy mindegy mennyi az a defense. Akkor minek is fejleszti mindenki a Holy Shieldet legalább lvl10-esre?

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#4190) AtHoS válasza Nunder (#4189) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mert nyomja az is a Block-ot, tehát kevesebb Dex is elég lesz a maximális (75%) block-hoz. Amúgy a Defense-nek inkább PvP-ben van jelentősége, mint szörnyek ellen. Természetesen bizonyos mennyiségű defense azért kell monszták ellen is.

Rúnákat meg nem olyan nehéz találni csak szorgalmasan kell ütögetni Countess-t. Amiket meg írtam rúnaszavakat, hát nem valami ütős rúnák kellenek hozzá így elég hamar kirakhatóak. Megfelelő alapot lehet nehezebb beszerezni majdnem hozzá :)

Blizz

"Aza 200 amor + nem számít annyira Holy Shield rengeteg armort ad,főleg ha Defiance aurával megyek"

Az a 200 Armor azért jóval több. Upolt zaka jó esetben 550 környéki Defense-ű, míg egy Exile 900+. Ráadásul Exile ugye Defiance aurát ad, tehát nem kell arra váltani, mivel mindig aktív és lehet zúzni Fanával vagy továbbsietni Vigorral.

"A Life Tapot meg Breath of the Dying-gal is meg lehet oldani szerintem"

Life Tap-ot nehézkesen lehet megoldani BOTD-al, ugyanis az nem ad csak Life Leechet. Szerintem teszteld meg a Life Leechet Undead-eken, ahol Life Leech nem működik, de Life Tap igen ;) (lehetőség szerint 6-7-8 playeres játékban teszteld) A visszanyert HP mennyiségéről meg ne is beszéljünk. Life Tap-al a bevitt sebzés 50%-a HP-ban megtérül.

De ha elégedett vagy a BOTD adta Life Leech-el ill. elegendő a Zaka nyújtotta védelem, akkor nem kell erőltetni az Exile-t.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#4191) Blizz válasza AtHoS (#4190) üzenetére


Blizz
őstag

Én elégedett vagyok vele,mert nem csak a fegyóm ad life stolen per hitet.

No mistakes, just happy little accidents

(#4192) Nunder válasza AtHoS (#4190) üzenetére


Nunder
őstag

Countess sok jó rúnát még nem dobott, de legalább dobál sok egyformát, azokból meg mehet a csiszolás :) Én nem a rúnákra gondoltam, habár azt is nehéz találni egy jó szóhoz, és a cuccra gondoltam amibe belerakod. Mert csak megválogatja az ember mibe szórja el a Ber, meg Jah rúnáit :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#4193) mcsabee válasza Nunder (#4189) üzenetére


mcsabee
senior tag

A Defense fontossága elhanyagolható, ahogy AthoS is írta, PvM-ben szinte tök haszontalan, pont elég, amennyit az alap itemek adnak. Például ott a hammer pala, shako, hoto, mp eni, arach, st spirit, magefist, waterwalk, Players 8-ban mindent visz kb, pedig nem túl bitangos defed lesz velük.

PvP az más tészta, az eleve nagyon drága dolog, És ott egy jó meele kari ellen akár 200 def is számít, hogy el tudj menekülni, és a végső ütést te vidd be, ne az ellenfél, de aki PvP-zik, az úgyis mindenből a legjobbat szerzi be, megalkuvás nélkül lehetőleg, és akkor sem szempont, hogy sok defe legyen az adott tárgynak, a statok fontosabbak, de a def is felértékelődik.

Nunder:

Egy bizonyos szint után pont keresztbekakálod, hogy mibe rakod a rúnákat. Az elején fontos, mikor még egy Ber rúna is kincset ér. A ladder vége fele, mikor már egy hr 5-6 fg, kb naponta 10-et össze lehet szedni csak lowos, gyenge itemek eladásából.

"A Life Tapot meg Breath of the Dying-gal is meg lehet oldani szerintem"

Dracul's Grasp, és meg is van oldva :D .

[ Szerkesztve ]

Stay a while and listen...

(#4194) Blizz


Blizz
őstag

Vérfarkasos Druidnál milyen talentfa a leghatékonyabb?És milyen cuccok a legjobbak neki?

No mistakes, just happy little accidents

(#4195) Tv


Tv
senior tag

Sziasztok! Olyan Mod létezik a Diablo 2 LOD-hez ami új területeket tartalmaz?

(#4196) wikings2


wikings2
őstag

szerintem druidnál hurricane elemental a nyerő.
Nekem van nl ben egy majdnem perf( nem perf itemek de mindnből az ami kell+sks+anni+t)
mód létezik azthiszem a median pont ilyen hogy sok új szörny sett meg hely meg varázslat :)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#4197) wikings2


wikings2
őstag

leszeded netről és felülírod a d2 mappájában lévő filet a kicsomagoltal de előtte biztonsági másolatot készítesz róla hogy később csak visszaírhasd és játszhass simán is újrarakás nélkül.
Median Mod 2008 a legfrisseb amit találtam :)

LINK: http://download.chip.eu/hu/download_hu_3483830.html :R :R

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#4198) Blizz válasza wikings2 (#4196) üzenetére


Blizz
őstag

Használd a válasz opciót és úgy könnyebben tudjuk,h kinek küldöd.:)

No mistakes, just happy little accidents

(#4199) mcsabee válasza Blizz (#4194) üzenetére


mcsabee
senior tag

Diabloban nincs talentfa :ARGHARGH!!:

Ez, ez.

Stay a while and listen...

(#4200) Nunder válasza mcsabee (#4199) üzenetére


Nunder
őstag

Nekem is van egy hasonló Druidám, csak a fizikális ütés miatt Hellen ActIV után képtelenség vele menni, mert egyből meghalsz mihelyt rád nyomják az Iron Maident az Oblivion Knight-ok. Mennyire hatékony ez a felállás? Mert ha a varázslás kiegészíti az ütést, akkor lehet elkezdek én is egy ilyen Druidát.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.