Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27651) Vasinger! válasza weiss (#27650) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezt kifejtenéd kicsit jobban? Nekem E6430-am van és még nem vettem észre, de érdekel a téma.

Tehát most a fülhallgató vagy a hangszóró kimeneten zajos? A zajosodás alatt sercegést értesz?

Mert én nem vettem ilyet észre még, bár nem is figyeltem.

Jah egyébként avval, hogy leszeded a hátlapját a notinak, attól még nem ugrik a gari. Ha ez így lenne, akkor nem lehetne pl ramot cserélni, esetleg winyót.

[ Szerkesztve ]

(#27652) eos30d válasza sagit (#27643) üzenetére


eos30d
aktív tag

Milyen paraméterekkel és honnan sikerült hozzájutni ha szabad megkérdezni? :)

(#27653) sagit válasza eos30d (#27652) üzenetére


sagit
addikt

Szia

Alfa156-tól az apróról.

Barátnőmnek lett véve. Piros fedlap, kicsit karcos, belül hibátlan.

SP9600
2*2 Gb Ram
WWAN
64 Gb Kingston SSD
Webcam
Magyar világítós billentyűzet
6 Cellás 75%-os akku

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#27654) eos30d válasza sagit (#27653) üzenetére


eos30d
aktív tag

Gratula hozzá... :K én is keresgélek hasonlót.. P9600, SSD.. remélem rövidesen sikerül nekem is talállni egyet.

(#27655) SzaboZE válasza weiss (#27648) üzenetére


SzaboZE
addikt

Földelt tápod van vagy sima?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27656) sagit válasza eos30d (#27654) üzenetére


sagit
addikt

igen-igen

80k-ért fél év hozzá szóló garanciával hibátlan!
7végén kicsit finomhangolom majd.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#27657) eos30d válasza sagit (#27656) üzenetére


eos30d
aktív tag

80 papir , 6 ho gari...... :Y hibatlanul hangzik. Remek vetel.

(#27658) mghltm válasza sagit (#27656) üzenetére


mghltm
addikt

van ra hivatalos nbd gar is ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#27659) sagit válasza mghltm (#27658) üzenetére


sagit
addikt

Jaja, néztem hogy majdnem februárig gyári garos :)

A wwan kellemes meglepetés volt, mert az nem szerepelt a hirdetésben :)

Drivereket hol lelek a masinához?

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#27660) sagit válasza eos30d (#27657) üzenetére


sagit
addikt

Ha 95-ért odaadná ez is hibátlan vétel lenne: [link]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#27661) air


air
nagyúr

Sziasztok!
Egy cikk kapcsán ismét megpróbáltam aktiválni a 1564-es Inspiron Core i5 procijában lévő Intel GMA HD adaptert, de ezúttal sem sikerült. Létezik, hogy ebben a típusban le van tiltva? A Dell támogatási oldalán lévő VGA szekcióból letölthető Intel driver csak a Turbo Boost illesztőt telepíti fel. Az eszközkezelőben sincs Intel VGA eszköz. Van erről valakinek hiteles infója, vagy tud segíteni?
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#27662) weiss válasza Vasinger! (#27651) üzenetére


weiss
addikt

Csak a fülhallgató. Komplett szét kell kapni, hogy hozzáférj a 6410-ben. Zajosodás alatt olyan AM rádió szerű sercegést értek. Nem állítom, hogy minden Dell hibás, de egyértelműen árnyékolás hiba, persze kibírom, de azért jó lenne, ha nem lenne.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#27663) Satrafuckar


Satrafuckar
tag

sziasztok!

nagy dell guru segítsége kellene nekem, D630 és/vagy BIOS szakértő.

tehát adott a D630, ismerjük, szeretjük (nvidia issue-n tul vagyunk.. ennek a sztorija is megérne egy postot..), illetve létezik a D630 ATG a még strapabíróbb kivitel, billentyűzet világítással, az lcd tetejéről világít 2 led lefele ugyebár.
gondoltam bele lehetne ezt hekkelni a sima D630-ba is, hasznos feature, utánanéztem, arra jutottam, hogy hardveresen szükséges pár dolog, és utána még szoftver / bios szinten ki tudja mi (reménykedtem, hogy semmi.. hát nem jött be)
tehát beszereztem a led-eket szalagkábellel, egy ATG invertert (csal ezen van meg a plusz csati a ledeknek), illetve egy ATG lcd bezel-t.
meg is jöttek a cuccok, szétkaptam a laptop kijelzőjét, és gondoltam gyorsan csakugy összedugva megnézem működik-e, mielött nagyon beépítek mindent.
hogy ne legyen tul hosszu a post, a dual-lámpás inverter okozta gondot és (ideiglenes) megoldását most nem részletezem.
tehát a helyzet hogy az lcd háttérvilágitás az megy gond nélkül, fényerő állítás is, a led-ek viszont az istennek nem akarnak bekapcsolni, hiába nyomkodom az Fn+jobbranyilat.
itt még annyira nem estem kétségbe, gondoltam gyorsan feldobok egy ATG bios-t a gépre, és menni is fog minden. találtam is pár metódust (egyik, másik), amivel láttam esélyt "elvileg nem hozzávaló" bios ráerőszakolására.
viszont amikor töltöm le a dell honlapjáról az ATG-hez való BIOS-t, meglepve tapasztaltam, hogy a compatibility list-ben ott van a D630 és a D630 ATG is. így mindenféle hekkelés nélkül simán felment rá a bios (amugy sem ártott egy frissités neki), viszont beigazolódott a félelmem, továbbra sem lehet bekapcsolni a LED-eket...

és itt sajnos elekadtam, kifogytam az ötletekből.
véleményem szerint hardveresen minden adott, hogy müködjön a dolog, csak valahogy engedélyezni/aktiválni kellene a bios-ban (tekintve hogy ugyanaz a bios van az atg-re is, benne kell hogy legyen a képesség). vagy valahogy elhitetni a bios-szal hogy igazából ez egy ATG amin ő rajta van.

ötlete bárkinek? bármi?

[ Szerkesztve ]

(#27664) SzaboZE válasza Satrafuckar (#27663) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nekem volt ATG-s felsőrésszel összerakott D630-am és abban működött. Viszont én ATG-s kijelzővel raktam össze. Abban nem vagyok biztos, hogy az ATG-s bezel rámegy a sima D630 hátlapra! Az ATG-s hátlap sokkal mélyebb, mivel vagy 2x olyan vastag a kijelző (van rajta egy plexi védőréteg, ettől ütésálló), a sima kijelzőt nem is tudod rögzíteni benne. A gond az, hogy nem tudjuk kideríteni, hogy valamelyik eszköz hibás vagy csak hiányzik még valami a felhozatalból.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27665) SzaboZE válasza Satrafuckar (#27663) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ja és a BIOShoz ne kösd a problémát, ugyanis sima D630-as alaplappal ment nekem mindenféle hákolás nélkül. A megoldás biztos hogy az ATG-s felsőrész körül van.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27666) GáborG


GáborG
tag

Sziasztok,

Dell laptophoz szeretnék segítséget, szeretnék SSD-t tenni a Dell Latitude e5530-ba, az eredeti winyot pedig szeretném átrakni a dvd meghajtó helyére beépítő kerettel, ezzel csak az a gondom hogy nem találok ugyan ilyen elkerekített beépítő keretet...ebben kérném a segítségeteket, hogy hol találhatnék ilyen keretet?!

Köszönöm előre is a segítségeteket!

Üdv:

GáborG

(#27667) SzaboZE válasza GáborG (#27666) üzenetére


SzaboZE
addikt

Át kell rakni az optikáról.

Link

A hirdetésben levő egyik képen a lényeg: [link]

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27668) GáborG válasza SzaboZE (#27667) üzenetére


GáborG
tag

Köszi, olyan opció hogy itthon megvásárolható és átszerelik létezik?

Üdv:

GáborG

(#27669) BigBlackDog válasza GáborG (#27668) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Aprón nézz szét, van egy pár emberke, aki ilyeneket árul (Szeged, Eger, ...). Az átszerelést magad is meg tudod oldani, nem egy bonyolult dolog, de személyes átvételnél szerintem némi honoráriumért az eladó is megcsinálja esetleg.

(#27670) Satrafuckar válasza SzaboZE (#27664) üzenetére


Satrafuckar
tag

hali
"ATG-s felsőrésszel összerakott D630"
ezt nem teljesen értem, ha jól tudom, akkor az alsó rész ugyanaz mindkét tipusnál, csak a felső különbözik. tehát ha a felső rész ATG, akkor az "egész" ATG.
a kijelző valóban más, ezt tudom (volt már a kezemben ATG rövidebb ideig), de a bezel ahogy néztem még egészen ugyanaz, kivéve a felső oldalon lévő 2 csavarhelyet, azok nem stimmelnek. ugy gondoltam, tulélem, ha az a 2 csavar nem lesz becsavarva... (amugy a bezel még nincs meg, csak az inverter meg a ledek).
a felhozatal teljesnek tünik. alaplapbol szalagkábel az uj inverterbe, onnan pedig a ledek szalagkábele a ledekhez. vagy szerinted mi az ami még hiányozhat?
amugy nálad hogy volt pontosan a történet, alapbol ATG volt a laptop, vagy te ATG-sítetted? BIOS mit irt ki tipusra, ha esetleg emlékszel?

(#27671) Satrafuckar


Satrafuckar
tag

vagy van esetleg valakinek D630 ATG laptopja?
sörrel / csokival honorálnám, ha vethetnék rá egy pillantást közelebbről, esetleg a kijelző belsejébe is

[ Szerkesztve ]

(#27672) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Azt meg lehet valahogy oldani, hogy ha ki van kapcsolva a noti vagy hibernálva van, akkor úgy bekapcsolni, hogy nem a bekapcsoló gombbal teszem azt? Tehát ha ki van dokkolva, ne kelljen mindig felhajtani a kijelzőt.

(#27673) SzaboZE válasza Satrafuckar (#27670) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem ugyanaz a kettő, az alaplap is különbözik és a hinge cover! +az ATG-n van egy a portokat védő gumiborítás. Ezért írtam így. Ennek ellenére, ahogy írtam, nekem működött a sima D630 alaplappal a világítás. Annak idején nekem nem volt elég az ATG-s intel videokártya, ezért nvidiásat szereltem bele. A bezelt Te tudod, de emlékeim szerint sehogy nem lehetett rápattintani a borításra, mivel a felfogató pöckök is máshol vannak.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27674) SzaboZE válasza Satrafuckar (#27670) üzenetére


SzaboZE
addikt

A BIOS az ATG-re is simán D630-at ír. Én új gépet raktam össze a megfelelő alkatrészekből, tehát nem ATG-sítettem, hanem eleve úgy szereztem be az alkatrészeket, hogy az álljon össze belőle.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27675) Satrafuckar válasza SzaboZE (#27674) üzenetére


Satrafuckar
tag

hali
értem, köszi!
alaplap miben más? ATG ezek szerint csak inteles létezik?
a többiben pedig igazad lesz, a bezelt sem tudom én, csak reménykedtem, de akkor valszeg nem lesz jó.
egy dologra tudok még gondolni, a szalagkábelre ami az alaplapbol megy fel a kijelzőbe (inverter + lcd). képek alapján az LCD csati különbözik, az inverter csatijánál nem tudom megállapitani.
gondolom nem emlékszel, hogy anno melyik kábelt rendelted (kijelzőhöz, vagy alaplaphoz igazodva), MY399 (atg) vagy YN941 (sima D630).
bár csináltam egy kis tesztet egy régi maradék (félig törött) D600 kijelzővel (a 2db szalagkábel - 3db inverter - 2db lcd minden lehetséges kombinációjával), és meglepően véletlenszerű volt, hogy melyik kombinációk müködnek, és melyikek nem.. :F
szerinted érdemes lehet még egy szalagkábelt is rendelni?
(csak az eddigiekhez képest ahhoz húzós az ára h csakugy "max nem lesz jó így se" megvegyem.)
egyébként tényleg tesztelni kéne, csak ehhez hozzá kéne férni egy ATG-hez..

(#27676) Satrafuckar válasza Satrafuckar (#27675) üzenetére


Satrafuckar
tag

ja, és a kijelzőfelbontástól vajon függ a szalagkábel? a tiéd milyen felbontású volt? az enyim wxga+, tehát a nagyobb, 1440x900

(#27677) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Sziasztok!

Szerintetek az normális, hogy kb. 14-15 hónapos Dell L502X laptopom 6 cellás akksija az aidában 51%-os elhasználódást mutat?
Tudom, hogy degradálódnak az akksik, na de ilyen gyorsan, és ekkora mértékben? A garancia akksira is érvényes (vagy arra csak 1 évig)?
Illetve, ha vennék egy új akksit, azt
1, honnan lenne érdemes vennem?
2, mit kéne tennem, hogy ne járjon így, mint ez?
3, esetleg a mostani is "megmenthető" még?

i7-2630qm, gt540, 6gb RAM, 750gb hdd, és FHD kijelző van benne, és kábé egy másfél órát bír filmnézéssel, és 2 órát szövegszerkesztéssel-filmezéssel- Dell Extended Battery móddal bekapcsolva, minimum fényerő, wifi off.

Elég sokat használtam a gépet(napi átlag 4 órát, volt hogy néha kevesebbet, de volt olyan is, hogy egy nap 10-12 órát egyhuzamban), és úgy hogy az idő nagy részében (kb 85%-ban) be volt dugva a töltő, és csak a maradék időben használtam akksiról. Ezt azért csináltam így, mert otthon leginkább gépigényes programokat futtatva (3D-s modellező, játék) használom külső monitorral, külső hangszóróval, és akksiról futtatva nagyon gyorsan lemerült volna, valamint a gép se nyújtott volna megfelelő számítási teljesítményt a programok gördülékeny futtatásához.

(#27678) Satrafuckar válasza Vasinger! (#27672) üzenetére


Satrafuckar
tag

ha erre van valakinek megoldása, az engem is érdekelne!

próbáltam wake on usb, és usb egér / (ps2 átalakitoval) bill, de nem jártam sikerrel.

(#27679) Vasinger! válasza Satrafuckar (#27678) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Dettó. De nekem sem sikerült, lehet én volt a béna, azért kérdeztem ide.

(#27680) fogtunder válasza Vasinger! (#27679) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én megkerültem, és beállítottam, hogy ha tápon van, nem csinál semmit a noti összecsukáskor, ha meg kell, manuálisan elaltatom.

dokkolva amúgy se kell kinyitni, ott a bekapcsoló gomba a dokkolón, arra feléled.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27681) Vasinger! válasza fogtunder (#27680) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nálam a dokkolás azt jelenti, hogy kikötöm monitorra és bill+egérrel használom. Nincs hozzá dokkolóm.

És mivel ilyenkor mindig tápon van, így nem játszik az amit írtál.

(#27682) Satrafuckar válasza _adaml21_ (#27677) üzenetére


Satrafuckar
tag

ahogy olvasgattam igy itt a hozzászólásokat, nagyon változó, hogy kinek mennyire degradálódik az akksija.
nekem pl nagyon hamar elkezdett romlani, majd lassult egy kicsit. 4 év után kb 60-70 %-os elhasználódást irt, most 5 évesen 78-at ir. 9 cellás eredeti, D630-ban. katasztrófa.

amugy utángyártottat tudok szerezni neked, keress meg privátban ha érdekel.

hogy mi a jó stratégia az aksi megőrzésére az engem is érdekel, mert ugy tünik eddig nem sikerült eltalálni :N

(#27683) kiskaktusz válasza _adaml21_ (#27677) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Én is sokat használom akksiról a gépem, de tápról mégtöbbet. Kb majdnem éjjel-nappal fut. Eddig 12% az elhasználódás. Azt vettem észre, hogy ha 5% alá merítem, akkor 6%-ot romlik. Tehát eddig 2* merítettem le addig és ezért ír aida 12% elhasználódást.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#27684) SzaboZE válasza _adaml21_ (#27677) üzenetére


SzaboZE
addikt

Csalóka lehet az aida, inkább azt írd le mennyit megy a gép akkuról? Akku gari 1 év.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27685) SzaboZE válasza Vasinger! (#27672) üzenetére


SzaboZE
addikt

WOL :) Vagy hogyan gondoltad?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27686) Vasinger! válasza SzaboZE (#27685) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

WOL nem játszik, mert annyi erővel már felhajtom a notit és bekapcsolom, mert az még rövidebb mint bekapcsolni LAN-on keresztül.

Olyanra gondolok, hogy bedugok egy pendriveot az USB meghajtóba, vagy a wifi kapcsolójával lehetne életre kelteni.

(#27687) SzaboZE válasza Vasinger! (#27686) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát ilyet nem nagyon tudnak ezek :) A bekapcsoló gombot erre találták ki :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27688) kutyuska válasza Satrafuckar (#27682) üzenetére


kutyuska
aktív tag

5 évesen 78%-os az akkud kapacitása?
Micsoda tragédia! :)
Ha igaz amit írnak, ezek az akkuk kb.300 teljes töltési ciklust bírnak kapacitás romlás nélkül.
Ezután lassan elkezd csökkenni a kapacitása.
Az utángyártott akkuk esetében gyakori hogy a "gyári érték" a ráírt 80%-a.
Itt egy cikk a töltésről:
[link]

" Babra munka, de megéri! "

(#27689) Ben T. válasza ArrayOfLilly (#10100) üzenetére


Ben T.
csendes tag

Hali!
Dell xps m1530
Memória bővités 2gb 667mhz- ről 4gb 800mhz-ra. Azóta folyton kék halál "dumping the physical memory"
Az alaplapom támogatja a 800mhz-t ez tuti. Visszatettem a régi 667-et azzal tökéletesen működik. A biosban rájöttem, hogy ez a szar az új memóriámat 667-en kezeli. Szerintem ez lehet a problémám. A dell honlapjárol viszont csak a 2008.11.19. A12-est lehet letölteni ami még csak a win 7-et sem ismeri annyira. Tipp h mit tegyek? Honnan szedjek frissebb biost? Elfogadok bármit mert csak egy közgazdász vok.

(#27690) Satrafuckar válasza kutyuska (#27688) üzenetére


Satrafuckar
tag

hali
wear level 78%, tehát 22%-os az aksi, bocs ha félreérthetően irtam :))
üdv

(#27691) SzaboZE válasza Ben T. (#27689) üzenetére


SzaboZE
addikt

"hogy ez a szar az új memóriámat 667-en kezeli"

Ez a "szar" 667-es memóriákat fogad gyárilag, mivel a chipset ennyit tud. Szerintem azért kék halálozik, mert a memória "szar", amit beraktál. Miért nem olyat raksz bele, amit előír a specifikáció?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27692) Dell XPS válasza Ben T. (#27689) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

[link]

Üdv, Dell XPS

(#27693) kiskaktusz válasza Ben T. (#27689) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Már írtuk páran, hogy mi a probléma, de ne is olvasd el, szarozd nyugodtan. :U

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#27694) Ben T. válasza Dell XPS (#27692) üzenetére


Ben T.
csendes tag

Akkor ha jól értem, a megoldás visszaváltás 667mhz-re. Mondjuk fogalmam sincs mi az a chipset. :D De én megnéztem az alaplapnál, ott meg az volt h támogatja a 800mhz-t.

(#27695) Dell XPS válasza Ben T. (#27694) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Hogyan történt a bővítés, ergo mi volt benne, és milyen modult tettél bele? (órajelre gondolok és időzítésre)

Üdv, Dell XPS

(#27696) SzaboZE válasza Ben T. (#27694) üzenetére


SzaboZE
addikt

Igen, támogatja a 800Mhz-et. FSB szinten, tehát a CPU lehet 800-as órajelen. Dell XPS kollega linkje beszédes, meg kéne nézned.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27697) Dell XPS válasza Ben T. (#27694) üzenetére


Dell XPS
veterán

Mivel nem reagáltál, csak annyi még, hogy a memória vezérlő szenved és ez okozza a kifagyásokat, amit SzaboZE is említett Neked (DELL szervíz!), Szóval, ne érezd bántásnak, inkább tájékoztatásnak!

Üdv, Dell XPS

(#27698) sagit


sagit
addikt

Hátha van valakinek:

Keresek DELL Latitude E4300 Fekete Szálcsiszolt LCD Fedlapot / LCD Back Cover-t PN: 59PJ6 / XDM52

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#27699) mghltm válasza sagit (#27698) üzenetére


mghltm
addikt

baratnodnek nem jon be a piros szinu? vagy nagyon elhasznalt? :)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#27700) EstiloL2


EstiloL2
tag

Sziasztok!
Nincs itt valakinek Dell Inspiron 7520-as gépe? Lehet, hogy ilyenre cserélném a mostanit, és kiváncsi lennék valakinek a véleményére. Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.