Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27201) sdombi válasza rayoliviero (#27200) üzenetére


sdombi
tag

Itt találsz pl.: [link]

(#27202) premete válasza rayoliviero (#27200) üzenetére


premete
veterán

Mindenféle rémhíreket tudsz olvasni, kétes helyeken, de 12 hozzászólást a topikban visszaolvasni már nem. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#27203) rayoliviero válasza sdombi (#27201) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi. :R

premete: Ajde bre.

(#27204) stevve válasza LaptopSystem (#27182) üzenetére


stevve
nagyúr

Bocsánat a késői válaszért, köszönöm. :R

(#27205) Avicularia válasza rayoliviero (#27200) üzenetére


Avicularia
veterán

Én egy ilyet vettem az N5010-esembe,tökéletesen működik [link]

(#27206) rayoliviero válasza Avicularia (#27205) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi, ahogy nézem ilyet árul Chaser is.

(#27207) Benitoo


Benitoo
csendes tag

Üdv.

Problémába ütköztem Dell N5110-es laptopomnál, Windows 7 HP-t használok... az ikon jobb alul folyamatosan azt jelzi, hogy csatlakoztatva, nem töltődik... Hülyét kapok attól, hogy nem tudom kideríteni, hogy mi a probléma, hozzátenném, hogy ki írja, hogy nem lehet felismerni a töltőt, és használjak korszerűbbet...

Segítségeteket előre köszi :)

Benitoo

(#27208) Dell XPS válasza Benitoo (#27207) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Rossz az adapter, vagy megtört a kábel, esetleg tápcsatlakozó, és kér: hogy használj gyári töltőt....- nem elég a feszültség, és "pofázik".....Megoldás: műszeresen megnézetni..(multiméter)

Üdv, Dell XPS

(#27209) Benitoo válasza Dell XPS (#27208) üzenetére


Benitoo
csendes tag

Köszönöm :) át fogom nézni, ha nem vált be (remélem ilyen nem lesz) akkor majd még írok.

(#27210) SzaboZE válasza Benitoo (#27207) üzenetére


SzaboZE
addikt

Első körben adapter hiba gyanítható.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27211) Cola111


Cola111
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Dell Latitude e5520-as laptopom, amibe szeretnék egy 128 GB-os SSD-t venni. A keret 25-30ezer lenne. Ultrabayre lenne szükségem, valamint természetesen Win 7 futna rajta. Tudnátok ajánlani ehhez a géphez egy jó ssd-t? SATA III csatlakozó van a gépben.
--------[ Alaplap ]-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Alaplap tulajdonságai:
Alaplap neve Dell Latitude E5520
Front Side Bus tulajdonságai:
Busz típusa BCLK
Valódi órajel 100 MHz
Effektív órajel 100 MHz
Memóriabusz tulajdonságai:
Busz típusa DDR3 SDRAM
Busz szélessége 64 bit
DRAMSB arány 20:3
Valódi órajel 667 MHz (DDR)
Effektív órajel 1333 MHz
Sávszélesség 10667 MB/mp
Lapkakészlet busz tulajdonságai:
Busz típusa Intel Direct Media Interface v2.0

Esetleg ki milyet használ?

(#27212) premete válasza Cola111 (#27211) üzenetére


premete
veterán

Samsung 830-as jó például.
Ultrabay nem olcsó. Leszámítva az ebayes, fix cuccokat, azok olyan 3000.-Ft-ban megállnak, mondjuk rém gagyi minőség is..

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#27213) Cola111 válasza premete (#27212) üzenetére


Cola111
aktív tag

Szia, köszönöm, ez jó lesz akkor. Ultrabayt én is ebayen néztem, most nem költenék rá annyit, máshogy meg nem tudom, hogy lehetne megoldani, hogy a 720GB-os vinyóm is megmaradjon. :R

(#27214) premete válasza Cola111 (#27213) üzenetére


premete
veterán

Veszel egy olyan gagyit, 3000 forintosat, belecsavarozod fixen az odd helyére, és veszel egy esata-sata kábelt, az kb. 1000.- Ft az ebayen, és ha véletlenül kellene az odd, azzal rádugod.
Mondjuk, gányolás, de vagy ez, vagy mélyebben kell a bukszába nyúlni. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#27215) Walacky


Walacky
csendes tag

Sziasztok!

Új laptopként -többek között- egy Latitude 5420 -on gondolkodom, amire 2 op. rendszer kerülne: privátra egy Ubuntu, munkára egy Win7.

Tud-e valaki súgni, hogy hol találok az géphez drivereket a Win7 és az Ubuntu alá? Van-e ilyen oldal - Dell vagy más- ahol a driverek "összegyűjtve" megtalálhatóak?

Előre is köszi.

Ja, és akinek van, mi a tapasztalat a géppel?

Üdv:

Walacky

(#27216) Cola111 válasza Walacky (#27215) üzenetére


Cola111
aktív tag

Itt megadod a Service Tag-od és mindent megtalálsz. Esetleg felteheted a Dell Client System Update - szintén ott találod, bár én ezt a lassúsága miatt nem szeretem.

premete: vagy még azon gondolkodtam, hogy veszek egy olcsó ultrabay-t, be az odd helyére és veszek egy usb-s odd-t.

[ Szerkesztve ]

(#27217) vilmaboy válasza Walacky (#27215) üzenetére


vilmaboy
őstag

support.dell.com itt megtalálod típus és service tag alapján is az összes drivered.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#27218) Henrico


Henrico
tag

Segítsetek.. n5110 win8 driverek fent vannak a támogatási oldalon, csak éppen letölthetetlenek.. vagy csak nekem?
Valakinek sikerült esetleg?

(#27219) B-L-A-C-K válasza Cola111 (#27211) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szia én OCZ Aglity 3-assal használtam, tökéletes vele, és húszon pár ezerért már kapsz 120-ast.

(#27220) sdombi válasza Cola111 (#27213) üzenetére


sdombi
tag

Latitude e5520-ba Delles ultrabay amúgy sem jó, az csak az e6xxx széria kiváltsága :) úgyhogy marad az occcsó :D

[ Szerkesztve ]

(#27221) Rocko007


Rocko007
aktív tag

Valaki hasznalt-e mar core2quad-ot a gepebe? (Q9000,Q9100,QX9300) :)

(#27222) Cola111


Cola111
aktív tag

(#27223) akyyy


akyyy
senior tag

sziasztok.

egy dell inspiron 5520-as laptopot néztem ki, és az lenne a kérdésem, hogy ebben egy vinyót kicserélni mennyire körülményes?

illetve mik az előnyei, hátrányai?

(#27224) odrif válasza akyyy (#27223) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

ha kisméretű téglára cseréled akkor az hátrányos, ha ssd-re az előnyös. :R

20 éve a Prohardveren

(#27225) akyyy válasza odrif (#27224) üzenetére


akyyy
senior tag

nem ugy, hanem mennyire kell szétszedni hozzá a laptopot, garnciavesztéssel jár-e. csupán ez az egy dolog ami miatt nme tudom hogy megvegyem-e.
laptop vinyóm van egy pár, archiválás powa, szoval ezért :) semmi infot nem találtam erről

(#27226) Cola111


Cola111
aktív tag

Hahó, jövőhéten nekiesek és újrahúzom a rendszert, és úgy gondoltam beszerzem addig a drivereket, viszont egy párról fogalmam sincs micsoda és egyáltalán kell-e.

1,Chipset: én az Intel oldaláról szedtem le az enyémhez valót, de látom, hogy Urgentként van megjelölve a Unified 7 Management Interface Driver is, ez micsoda?
2, CMDSK alatt Version Inventory Collectort mire való, kell-e?
3, Removable Storage: TSST- és PLDS-Firmware mire valók?
4, Serial ATA: Paragon Software Group-Utility és SEAGATE-Firmware mire valók?

köszi előre is.

akyyy: én is most teszek bele ssd-t és nem jár garanciavesztéssel, megkérdeztem a call centert.

[ Szerkesztve ]

(#27227) akyyy válasza Cola111 (#27226) üzenetére


akyyy
senior tag

Neked ilyen notid van? Eddigi notijaim közül egyiknek leszedtem ahatuljat es ott volt a noti vinyo míg a másiknak külön helyen volt a vinyonak. (5110-es videót néztem ahol darabokra szedik szét a gépet :S

(#27228) kiskaktusz válasza akyyy (#27227) üzenetére


kiskaktusz
addikt

support.dell.com keresd ki a gépet (5520) és nézd meg magad a service manualt..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#27229) Cola111 válasza akyyy (#27227) üzenetére


Cola111
aktív tag

e5520

(#27230) B-L-A-C-K válasza akyyy (#27227) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Milyen gépről van szó? Latitude e5520-as, vagy Inspiron 5520? Amúgy ha a hátlapi panelt leveszed, ott hozzáférsz a HDD-hez mind2 esetben, nem kell hozzá egy nagy szakértelem.

[ Szerkesztve ]

(#27231) Tompie


Tompie
őstag

Hali!
Az lenne a kérdésem, hogy ha veszek egy Dell Inspiron 5520 gépet abba pluszba elfér egy SSD meghajtó vagy nincs benne hely és a benne levő vinyó vagy optikai meghajtó helyére kell beépíteni?
köszönöm

(#27232) SzaboZE válasza Tompie (#27231) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nincs neki kialakított hely, ha erre gondolsz. Esetleg mSATA SSD meghajtóval lehet próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27233) B-L-A-C-K válasza Tompie (#27231) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Úgy a hogy mondod a "vagy..." után...:)

(#27234) SzaboZE válasza B-L-A-C-K (#27233) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha mSATA cuccban gondolkozik, akkor megoldható, viszont a csatlakozó hozzáférhetősége bajos, ki kell szedni hozzá az alaplapot. Egy dologban nem vagyok biztos, hogy minden gépben ott figyel a csatlakozó...

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27235) B-L-A-C-K válasza SzaboZE (#27234) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Miért gondolkodna mSata SSD-be sima helyett ha nincs is mSata hely benne? :) Vagy van csak én nem tudok róla?

(#27236) SzaboZE válasza B-L-A-C-K (#27235) üzenetére


SzaboZE
addikt

Csak Te nem tudsz róla :)

http://en.community.dell.com/support-forums/laptop/f/3518/p/19469351/20200201.aspx

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27237) B-L-A-C-K válasza SzaboZE (#27236) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Valóban, tényleg nem tudtam róla. De itt már az a cink hogy garanciavesztéssel jár ha magadnak rakod bele, ha meg belerakatod kb 2x annyiba kerül...

[ Szerkesztve ]

(#27238) Tompie válasza SzaboZE (#27232) üzenetére


Tompie
őstag

hát ez szuper :W

(#27239) SzaboZE válasza B-L-A-C-K (#27237) üzenetére


SzaboZE
addikt

Eddig a HDD csere volt gáz az inspironban, valami szivatást muszáj volt hagyni benne :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27240) B-L-A-C-K válasza SzaboZE (#27239) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De legalább már nem olyan sz@r lett ez a széria mint az az előző N5010/N5110-es. A mostani 7520-as nagyon tetszik, szerintem ha valaki játékra is keres gépet 190 ezer körül, akkor most az egyik legajánlottabb vétel lett.

(#27241) csdm


csdm
senior tag

Sziasztok!
Dell D630 lapoptom photoshop alatt egyszerűen becrashelt zöld négyzetek jelentek meg a kijelzőn, semmire nem reagált, hűtőventillátor pedig teljesen felpörgött( előtte (75-80 fokos volt a vidikari). Korábbi tapasztalataim alapján én a videókártyára vagy videókártya memóriájára gyanakszom. Gondolom leválhatott az alaplapról. Képet most is ad, ám tegnap 3-4 alkalommal rövid időn belül megint megcsinálta, huzamosabb használat mellett(akkor csak Exceleztem).
Alaplapcserével kiküszöbölhető a probléma? Menniybe kerülhet a javítás, megéri-e még?

(#27242) SzaboZE válasza csdm (#27241) üzenetére


SzaboZE
addikt

Érdemes intelesre cserélni, hogy megéri-e az csak tőled függ. Annyiból mindenesetre másik notit nem nagyon lehet venni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27243) Cola111 válasza Cola111 (#27222) üzenetére


Cola111
aktív tag

Esetleg másnak is jól jöhet, Dell Latitude e5520-hoz 12.7 mm vastag caddy szükséges, ez tökéletesen passzol az odd helyére.

(#27244) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok Urak.
Gyors kérdés, kolléga kislánya szétcibálta az Inspiron N5010-es adapterének a fix kábelcsatlakozását, le kéne cserélni :(
Viszont akárhogy nézem nem találok ismert magyar boltban hozzá kompatibilis adaptert.... mindenhol ezt írják:
90W Latitude E mármint hogy Laitude E vel kompatibilis.
90W os 19.5 V-os . kinézetre ugyanolyan, de nem akarok belenyúlni, hogy a végén véletlen még nem kompatibiliset választok.
Hol lehet kapni Budapesten Inspiron N5010-eshez gyári, kompatibilis adaptert esetleg akár a mai napon? ? O.o

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#27245) Dell XPS válasza L4mie (#27244) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Pl. itt...[link]

Üdv, Dell XPS

(#27246) Tompie válasza B-L-A-C-K (#27240) üzenetére


Tompie
őstag

Az 5520 és 7520 között mi a különbség?

(#27247) B-L-A-C-K válasza Tompie (#27246) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tudásban, és minőségben is eltér. Az anyaghasználata sokkal jobb a 7520-asnak.

(#27248) weiss


weiss
addikt

Helló! Tapasztalt valaki olyat, hogy ha elindítja az Everestet vagy az Aida64-et, akkor reccsenik egyet valami a notebookban? Meg ha sokáig futtatom, akkor hajlamos kifagyasztani a gépet. Konkrétan egy e6410-ről van szó.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#27249) vilmaboy válasza weiss (#27248) üzenetére


vilmaboy
őstag

egyik jelenség sem normális. A fagyásnak oka van. Kezdeném rögtön egy hdd és memó tesztel. a reccsenésre Chematox-ot javaslok. hátha belebújt egy reccsenőbogár. ;] komolyra véve, lehet hogy a winyót hallod. nézd meg hdd sentinellel.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#27250) SzaboZE válasza L4mie (#27244) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az E szériás töltő teljesen jó Neked is. 90W ajánlott minimum. Ha nagyobbat veszel, akkor súlyban több, a célnak ugyanúgy megfelel, kevésbé melegszik.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.