Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27601) sagit válasza mghltm (#27591) üzenetére


sagit
addikt

Szerencsére fekete szál csiszoltat szeretne. Gyönyörű képeken, a színesek nem annyira :B
Van viszonyítási alapja, az Elitebook 2530p-m is szál csiszolt, nagyon bejön neki. 4500MHD képességeivel tisztában vagyok, én is azt használok :DDD . Remélem lesz official win8 driver hozzá mert amit a win felrak abban nincs opengl támogatás. Moddolt win7 driverrel mondjuk tökéletes de egy official jó volna.

3 cellás akkuval mennyit megy netezve a gép? 3 óra körül? Úgy tűnik sikerül raktárba beragadt zsír újat szerezni jó árban.

SP9600-9400-9300-at mennyire lehet alulfeszelni? Gyanítom ugyan az a proci mint az én SL9400-am csak nagyobb fesszel, több szorzóval.

Terveim szerint akkuról 1,86 Ghz-re visszafogom a procit és akkor 0,925 V körüli fesznek elégnek kellene lennie. Áramról persze mehet annyit amennyit tud gyárilag.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#27602) KSparrow válasza SzaboZE (#27592) üzenetére


KSparrow
senior tag

Köszi a választ!
írtam egy PÜ-t :)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#27603) sdombi válasza akyyy (#27599) üzenetére


sdombi
tag

Hát egy kicsit szerintem érdemes hagyni, hogy felmelegedjen. 1-2 órát érdemes.

(#27604) kickboxko válasza SzaboZE (#27600) üzenetére


kickboxko
tag

értem így már sokkal tisztább a kép :) köszönöm :)

"Life is simple"

(#27605) Dhampir válasza akyyy (#27599) üzenetére


Dhampir
félisten

Inspiron? :)

(#27606) akyyy válasza Dhampir (#27605) üzenetére


akyyy
senior tag

jaja. 5520-as, i5-ös proci, ajándék 1 terás vinyóval (mert az 500 elfogyott).
Bár érdkes, elinditom, dvdolvasó gombja megnyom hogy tegyek fel rá wint, a linux helyett, erre a dvd olvasó eleje leesik:D

(#27607) zsbacsi


zsbacsi
csendes tag

sziasztok!

adott egy dell vostro 3450 noti, benne kőkemény 2gb-rammal.

na most volt itthon 2db 1333mhz-es 2gb-os modul, gondoltam kicserélem, azzal azért már csak jobban ketyeg a win7.
csere után csak sípol, de még a bios sem indul. pedig általában le kell ok-zni hogy változott a ram mennyisége, ez itt most nincs.
azt mondjuk nem próbáltam, hogy a gyári modul mellé tegyek be egyet az itthoniakból, mert úgy sejtettem, hogy a párokat inkább nem szedném szét mert úgy működnének jól.

lehet az hogy az 1333Mhz-et nem tudja vissza konfigurálni 1066-ra, csak ha a gyári 1066-os modul is bentvan?
bár én azt olvastam hogy 1333Mhz-en is mennének..

Mi lehet az oka hogy nem működik?

(#27608) sdombi válasza zsbacsi (#27607) üzenetére


sdombi
tag

3450-nek támogatni kell az 1333-as ramokat.
Biztos működik az az általad berakott ram?

(#27609) zsbacsi válasza sdombi (#27608) üzenetére


zsbacsi
csendes tag

tuti, 1 hete sincs hogy kivettem őket egy másik gépből.

(#27610) sdombi válasza zsbacsi (#27609) üzenetére


sdombi
tag

pontosan milyen chipset és proci van a gépedben?

(#27611) Dhampir válasza akyyy (#27606) üzenetére


Dhampir
félisten

A DVD-olvasó leesése azt jelenti, hogy kinyílik a tálca? Hogyan kell érteni azt, hogy leesik?

(#27612) akyyy válasza Dhampir (#27611) üzenetére


akyyy
senior tag

itt

a szürke rész, lent az le volt jóve, vagy leeett, de vissza "pattintottam(?)" és most jónak tűnik.

(#27613) mghltm válasza zsbacsi (#27607) üzenetére


mghltm
addikt

gond nelkul menniuk kellene 1333-on. a gepben Intel HM67 chipkeszlet van, elmeleti maximuma 2 x 4gb 1333mhz. milyen markaju ramokat raksz bele? en tobb gyartoval problakoztam mar ( nanya, micron, hynix, samsung, kingston ) es nem tapasztaltam hibat ( csak ha rosszul volt behelyezve a ram )

ha debreceni vagy kornyekbeli vagy, tesztelesre tudok adni micron/samsung/kingston/nanya ramokat ;)

szerk: bios frissitest is erdemes megprobalni, ha talalsz ujabbat a dell oldalan

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#27614) Dhampir válasza akyyy (#27612) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen a választ. :R
A fotót majd megnézem később, mert a jelenlegi az Internetkapcsolatnak már túl nagy falat.
Inspiron 7520-nál már láttam olyat, hogy lötyögött a teljesen betolt DVD tálca eleje, Vostronak meg a VGA-csatlakozója.

(#27615) mghltm válasza sagit (#27601) üzenetére


mghltm
addikt

3 cellassal inkabb ket/ket es fel orat mondanek netezesre, a 6 cellassal ot/ot es fel ora.

alulfeszelni 0.100/0.125 volttal lehet, itt a legjobb leiras az eljarasrol. a magasabb szorzokat akar tiltani is lehet a hosszabb akkuido erdekeben ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#27616) zsbacsi válasza goodluck (#27551) üzenetére


zsbacsi
csendes tag

Intel HM67 chipkészlet, i5 proci.

Biost megnézem majd, mert nem az én gépem hanem fateré.

(#27617) zsbacsi válasza mghltm (#27613) üzenetére


zsbacsi
csendes tag

Apacer ramok lennének. Bp-i vagyok de azért köszönöm a felajánlást!

Én is úgy olvastam hogy mennie kéne 1333Mhz-en ezért csodálkozom, igaz a gyári Hynix ram 1066-os.

(#27618) sgsm


sgsm
tag

Sziasztok, d420-d430 lcd-t keresek, bontottat saját részre,ha esetleg valakinek van szóljon,köszönöm.

(#27619) Ben T.


Ben T.
csendes tag

Sos! Xps m1530-as gépemnek ramját bőviteni akartam, a mem kártya csere óta nincs kép a gép be sem indul csak a bekapcsoló gomb mellett világít 3 led az egyik villog. Visszatettem a gyári ramot azzal is ugyan ez a helyzet. Köszi ha tud valaki valami okosat

(#27620) Ben T. válasza Ben T. (#27619) üzenetére


Ben T.
csendes tag

Bocsi a trollkodásért, az én hibámból nem ment, mert rosszul illesztettem bele... :D Viszont fellépett egy olyan probléma, h itt vok a bios-ba, a ram amit vettem bele az 800mhz az elöző 667. És itt most ő 667mhz-t mutat. Ezt fel tudom neki húzni 800-ra?

(#27621) kiskaktusz válasza Ben T. (#27620) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Nézd meg a neten, meddig támogatja a chipset a memóriák órajelét. Ha 800-ig támogatná, akkor kell neki egy BIOS frissítés..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#27622) mghltm válasza Ben T. (#27620) üzenetére


mghltm
addikt

a gepben Intel PM965 chipkeszlet van, amely 667mhz-ig tamogatja a ramokat ( szerintem huzasi lehetoseg nincs )

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#27623) AxBattler


AxBattler
félisten

Sziasztok!

Dell Latitude E5420, ill. E5430 esetében van arra esély, hogy a bennük lévő pci-e port-ban (ahol a wwan modul is van általában) működjön egy msata SSD? Utánanéztem, de nem találtam erre utalást sem manual-okban, sem tesztekben.

Valakinek esetleg van erről tapasztalata?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27624) molnarpeter válasza AxBattler (#27623) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Én úgy tudom, hogy nem.

mp

(#27625) sdombi válasza AxBattler (#27623) üzenetére


sdombi
tag

"mSATA és a minipcie slot foglalatok kialakítása ugyanolyan, azonban az mSATA vezérlésre képes sloton a plusz jel vezetékeket rá kell kötni a gép sata vezérlőjére. Ha ez nem történt meg, akkor nem lesz képes a gép az ssd vezérlésére. Ha tehát a slotra mSATA van írva, akkor az fogja tudni az ssd-t kezelni, ha más (WWAN, WLAN, UWB, DMC stb) akkor nem biztos. Ha az ssd-t betéve a slotba a biosban megjelenik az eszköz, akkor fogsz tudni bootolni róla"

(#27626) AxBattler válasza sdombi (#27625) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, ezt honnan linkelted?
A te E5420-asodban msata van ráírva a slot-ra?

Szerk.: Az általad írtak alapján viszont egyik, általam kérdezett modell sem tudja a dolgot.
NBC teszt képei: E5420 és E5430 mindegyikében a WWAN felirat szerepel a porton.

(#27624) molnarpeter
Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27627) SzaboZE válasza Ben T. (#27619) üzenetére


SzaboZE
addikt

Jó lenne tudni mi ég és mi villog, mert az jelzi a hibát.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27628) sdombi válasza AxBattler (#27626) üzenetére


sdombi
tag

innen linkeltem és nem sajna nem msata van ráírva hanem wwan, illetve a wifi mellett is van egy kicsinek hely arra pedig a DMC (display mini card) felirat van ráírva. A másik része, hogy rákérdeztem Dell supportnál és ők azt mondták, hogy 99% hogy nem megy benne az msata-s ssd.

(#27629) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

Valaki esetleg tudja, hogy egy Dell E6400-as működik-e a Q9100-as processzorral?

Előre is köszönöm!

üdv.: ocsi

(#27630) BigBlackDog válasza ocsi19 (#27629) üzenetére


BigBlackDog
veterán

(#27631) ocsi19 válasza BigBlackDog (#27630) üzenetére


ocsi19
senior tag

:( kár érte. Köszi!

(#27632) mghltm válasza ocsi19 (#27629) üzenetére


mghltm
addikt

nekem volt szerencsem szemelyesen kiprobani, sajnos nem mukodik vele, pedig komoly kis gep valna belole egy ilyen fejlesztessel ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#27633) ocsi19 válasza mghltm (#27632) üzenetére


ocsi19
senior tag

így most T9900 vagy P9700-ra hajtok...csak nagyon ritka egyedek... :(

(#27634) mghltm válasza ocsi19 (#27633) üzenetére


mghltm
addikt

t9600-at vettem 22000-ert, a t9900/p9700-ert melyen a zsebedbe kell nyulni, szerintem 25-30e korul lehetnek. komoly dontes, megeri-e ezt a befektetest a gep vagy ujabb generaciosra erdemes cserelni?

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#27635) csdm


csdm
senior tag

Dell D630 nvidia videókártya tönkrement. Szervízben a javítás 40 ezer forint lenne.
Szerintetek mit csináljak? Adjam el darabonként a laptopot, vagy még megéri javítani? Szerintem sokat kellene rá költeni. Ha eladom, mennyi pénz folyhatna be? Akksi kuka, azt nem tudom odaadni, a kijelző 1280x800 és hibás, mert a tisztítófolyadék alulra befolyt, 1 cm-es sávban rossz a kép. 4gb ram van benne 80gd hdd.
Legalább ilyen szintű utód kellene(core2dou 2 ghz, 4 gb ram, vidikari(photoshophoz kell)), ami kijönne a javítás+ befolyt pénzekből.
Szerintetek?

(#27636) szoke12


szoke12
őstag

Napot!
Hozzám került egy D600 javítás céljából.
Elég véres szegény torka:
-a billentyűzet 3/4-e nem működik
-a zsanérok széttörve
-nem akar sokszor elindulni, csak villognak a ledjei
-külső sérülései vannak a házon
-a drága Win kékhalállal elszáll. (Linux alatt nincs hiba)
Röviden ennyi.
Tegnap nekiálltam a billentyzetnek, szétbontottam, de csupa rozsda belül. Gondolom, leöntötték párszor. Kérdés: Hogy tudom majd összerakni a billentyűzetet, mert kis pattintásokkal jött szét, és szerintem ezek gyári összeütések voltak. Pillanatragasztó jó hozzá?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#27637) SzaboZE válasza szoke12 (#27636) üzenetére


SzaboZE
addikt

Úgy tudod összerakni, ahogyan szétszedted, apró pöckök tartják a szerkezetet, nincs semmi ragasztás! Nekem van egy vadúj billentyűzetem hozzá, ha érdekel - privát. A villogás tipikus alaplaphiba, ha megfeszítgeted, akkor megjavul, a fóliák nem érintkeznek rendesen, ezzel nem fogsz tudni mit kezdeni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27638) Rocko007 válasza ocsi19 (#27633) üzenetére


Rocko007
aktív tag

ha talalsz T9900-at, akkor en is vevo lennek egyre.

(#27639) AxBattler válasza SzaboZE (#27627) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, akkor nézek tovább gépet! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27640) Henrico


Henrico
tag

A legnagyobb lelki törésem az N5110-sel, hogy nem dokkolható.. :( Egyelőre nincs más.. hiába rémültem meg tőle.. Egész kellemes kis masina ez.. persze többnyire a lakásban használom, nem cipelgetem...

Szóval, már kezdtem volna azon agyalni, hogy milyen gépre cseréljem ami dokkolható is.. és akkor szembe jött ez a hirdetés:

http://hardverapro.hu/apro/5db_thinkpad_usb_port_replicator_with_digital_vide/hsz_1-50.html

Szerintetek ez muzsikálna vele win8 alatt?
Tapasztalata esetleg van ezzel kapcsolatban valakinek?

Köszönöm!

(#27641) simonlaci55


simonlaci55
tag

Sziasztok egy Dell Inspiron 1564 amiben egy ati 4330as vga van azt lehet-e cserélni és mmx3 vagy nen is tudom mia neve olyan vga-t lehet bele rakni , a válaszokat előre is köszönöm :R

Simon László

(#27642) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Most néztem ezt a cikket: KATT

És meglepően jónak tűnik ez a noti. Mégis miben nyújt többet egy Latitude mondjuk ezeknél az új Inspironoknál?

Régebben még gagyi műanyag volt az összes, de ez már pofásabbnak néz ki, bár még nem fogtam kezemben. Tény, hogy a fedlap itt is még csak műanyag, de legalább nem ocsmány :D

A képek alapján a billentyűzet sem a régi.

Továbbá fogyasztásban is hozza a Latitude szintjét, legalábbis a cikk írója 5-6 órát is írt, bár nekem 8 órát bír, de ez nem sokkal kevesebb már.

[ Szerkesztve ]

(#27643) sagit


sagit
addikt

Holnap itt a Latitude E4300 :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#27644) Dhampir válasza Vasinger! (#27642) üzenetére


Dhampir
félisten

A Latitude üzleti kategória, amely anyagminőségben és matt, tükröződésmentes, nagyobb felbontású kijelzővel, többféle kártyaolvasóval valamint a 3 év NBD garancia, a részletesebben állítható és fejlett diagnosztikaprogramot tartalmazó BIOS miatt jobb.

[ Szerkesztve ]

(#27645) fogtunder válasza Dhampir (#27644) üzenetére


fogtunder
nagyúr

meg azért a tri-metal chassis se elhanyagolható...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27646) weiss válasza fogtunder (#27645) üzenetére


weiss
addikt

Ja, ami összeszed minden zajt a hangkimenetre :((

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#27647) SzaboZE válasza weiss (#27646) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ezt hogy sikerült levezetni, hogy a burkolat a hibás? :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27648) weiss válasza SzaboZE (#27647) üzenetére


weiss
addikt

Konkrétan e6410-em van, és zajos. Neten kerestem, és másoknak is volt/van ilyen gondja, és nekik úgy sikerült megoldani, hogy szigszalaggal leragasztották az audio nyákot, hogy ne érjen hozzá a fém aljához. Nekem még garis a gépem, szóval nem szedtem még szét, de volt már alaplap és audio board csere is, és nem segített.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#27649) fogtunder válasza weiss (#27646) üzenetére


fogtunder
nagyúr

e6320-asom van, nálam nincs feltűnő mértékű zaj, bár audiofil se vagyok, meg nem multimédiára vettem a gépet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27650) weiss válasza fogtunder (#27649) üzenetére


weiss
addikt

Én se vagyok audiofil, de mikor zenehallgatás mellett hallod, akkor az szopás.

I did nothing, the pavement was his enemy!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.