Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#85701) diablo1984 válasza dewil666 (#85698) üzenetére


diablo1984
veterán

nem mondom, hogy mindenki ezt csinálja, de van ilyen is! remélem lustábbak az emberek ettől.....

(#85702) sto1911 válasza JohnyBlue (#85700) üzenetére


sto1911
veterán

Attol meg elbukja azt a penzt.

(#85703) diablo1984 válasza sto1911 (#85702) üzenetére


diablo1984
veterán

el, de ha nem falábú s nem töri, akkor akár még meg is érheti, persze ha olyan autót vesz, ami az igényeinek megfelelő és nem egy 20 millás verdát tescoba járni évi 5000km-rel, mert az inkább luxus, mint jó alternatíva.....

(#85704) schulc99


schulc99
tag

Eladó!

-12V-os polírozógép 3000.- [link]
-Robust márkájú haspad 10 000.- [link]
-ufólámpák / gömblámpák / gömbburák együtt 6500.- [link]
-2 db. csillár / 1 db. függőlámpa / 1 db. falilámpa együtt csak 10 000 .- [link]
-4 XL-es nagyméretű ÚJ férfi kabát 4000.- [link]
-2 db egyforma üveges szekrény 25 000.- / 40 000.- [link]
-5 db Scart RCA VGA adapterek együtt 2000.- [link]

Privátban keres.

[ Szerkesztve ]

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#85705) dewil666 válasza sto1911 (#85699) üzenetére


dewil666
őstag

De legalább új és tudom hogy milyen körülmények között "cseperedik" fel az autó. És nagy eséllyel csak pár km van benne :)
Motort is azért vettem újat, mert amiket kinéztem azoknak volt itt-ott kis sántítás és az előzővel is megjártam.
Hiába lízingre vettem az elszámoltatások után összeszámoltam és nem fizettem többet mintha egyben kifizettem volna. Ehhez szerencse is kellett, mert jókor vettem meg.
Munkatársam is vett egy alfát 350e ft-ért és már 1millióba van. Az se jobb.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#85706) diablo1984 válasza dewil666 (#85705) üzenetére


diablo1984
veterán

de mondjuk még sokára lesz 2,5-4 millióba! ez a másik oldal! mindenki maga döntse el, hogy mire használja az autót és ennek megfelelően új, vagy használt jó-e neki! én biztos nem vennék újat, mert sajnálom rá a dellát, meg egy rendbe tett használt is tökéletesen megteszi nekem!

(#85707) dewil666 válasza diablo1984 (#85706) üzenetére


dewil666
őstag

Én is úgy látom ahogyan írod! Csak elkeserít hogy milyen módon élnek vissza ezzel :(((

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#85708) saril válasza sto1911 (#85699) üzenetére


saril
senior tag

ha újat veszel te ülsz bele elsőnek és te használod van nagyon sok előnye aki megteheti vegyen új autot, garanciális nem kell aggódni előző tulaj/ok mit tettek vele (motor karbantartás, vagy éppen totálkáros volt és kettőből van összehegesztve stb) mindig az új autó a jó autó ez tény és nem vitatéma!

aki nem teheti meg nagyon körültekintően kell vegyen használt autót legtöbbször ismerőstől érdemes akinek nincs ismerős akkor is magánszemélytől érdemes autoszerelővel elmenni, festék vastagságmérővel stb
használ autónak annyi előnye van ha költeni kell rá IS olcsobb mintha veszel egy újat de hiába mivel ha költeni kell rá újítgatni vagy javítgatni az mind idő tehát hiába kevesebb pénz ha sok időtől elesel míg az újat addig is tudod használni és nem görcsölni azon mikor lesz kész meg milyen baja lesz még ha lesz...

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#85709) diablo1984 válasza saril (#85708) üzenetére


diablo1984
veterán

de az új is csak addig jó míg gari van rajta, utána ugyanúgy zsebbe nyúlós, arról nem is beszélve hogy a kötelező olajcsere még ha csak évente is kell csinálni(ha nem megy valaki 30 ezret hamarabb) akkor is drágább, mint egy használtnál az olajcsere egy sufniműhelyben.

egy biztos, ha új ha használt, az autó nem jó befektetés, ha rövid, ha hosszútávon gondolkodik benne az ember!

(#85710) sto1911 válasza diablo1984 (#85709) üzenetére


sto1911
veterán

Ezt akartam en is irni, 3-4 ev gari es kifujt az uj auto, utana zsebbenyulos mind. Ha hasznaltat veszel, akkor ugye valamivel nagyobb a riziko, mintha vegig te hajtottad volna, akinek ez meger 3-4-x milliot, az vegye, en nem banom :)

Itt az uj Mondeo pl. alapara 7.7M, hitellel meg ugyeskedve 6-ert elhozhato. 3 ev mulva fog erni 3-at.

(#85711) erik365 válasza diablo1984 (#85709) üzenetére


erik365
aktív tag

Csak az a nem mindegy, hogy tudom mit kell cserélni, és csak azt kell cserélni, míg egy használtnál a nemtörődomség miatt elvisz még magával vagy 6 csere alkatrészt.

1.4 T-jet M32

(#85712) diablo1984 válasza erik365 (#85711) üzenetére


diablo1984
veterán

újnál is lehet olyan gond, főleg elektromos hibáknál, hogy ráversz egy vagyont és még akkor sem lesz jó! és új allat a nem garos újakat értem, bár láttam már olyat, hogy a szakszervíz sem találta a hiba okát és elintézték ennyivel, hogy ez ilyen.....

(#85713) sto1911 válasza erik365 (#85711) üzenetére


sto1911
veterán

Saccolni kell. Eleg valoszinutlen, hogy egy 3 eves autora 3-7 ev alatt elmegy 3-6M szervizre. Ha megis, akkor az elso rakoltott millional tul kell adni rajta :)

Munkatarsam Passat kombit vett, 6 v. 7 eves. Megvetel utan ket honapra kettostomegut+teljes valtoszerkezetet cserelt, 250k-ert. De ennel az autonal mar 50k kilometernel volt egy kettostomegu csere, meg boven gariban...

Masik ujonnan vett Polo 4-est talan, az egesz futomuvet ki kellett alatta cserelni egy even belul :S Most 8-10 ev korul van az auto, 48k kilometerrel :D

[ Szerkesztve ]

(#85714) diablo1984 válasza sto1911 (#85713) üzenetére


diablo1984
veterán

teljes váltószett helyett kuplungszettre gondoltál, az cserés a kettőstömegűnél és annak kb ennyi az ára! de rosszabul is tud azzal járni, ha behányik az injektor, annak darabja 150-200guriga az új.....

[ Szerkesztve ]

(#85715) sto1911 válasza diablo1984 (#85714) üzenetére


sto1911
veterán

Valoban azt akartam irni, kosz a javitast. :R
Egy a lenyeg, az (uj vagy modern) auto draga. Es ezek nagy reszet mar otthon senki nem fogja megjavitani, mint a kocka ladakat. Viszont hosszu tavon szerintem jobban megeri mint buszozni meg vonatozni, meg ha csak valami kisebb autot is vesz az ember.

(#85716) saril válasza sto1911 (#85710) üzenetére


saril
senior tag

én inkább a 7 év vagy xxx km garis japcsi kocsikra gondoltam, azért 7 év az 7 év, gari az gari :DDD

(attól függetlenül tény hogy ha szerencséje van az embernek és ért is hozzá kicsit akkor használt autóval megspóról x összeget)
azért írtam hogy aki megteheti simán megéri az újat megvenni, mert a használtnak nem tudod az előéletét, mikor hol mit csináltak tettek vele amiről halvány lilád sincs és külsőleg pl nem látszik :DD

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#85718) diablo1984 válasza #05304832 (#85717) üzenetére


diablo1984
veterán

mikor mindenben benne van a kettőstömegű, amivel bármit csinálhatsz széthullik, csak idő kérdése! én egy életben nem csak 1x kell cserélni.....
mindegyik autóra kell költeni, a garisnál is odadobhatják, hogy kopó alkatrész és máris fizetsz.....

(#85720) Zola007 válasza diablo1984 (#85709) üzenetére


Zola007
veterán

Zsebbenyúlós itt már minden
Úgy bírom egyébként, hogy ha autóeladásról van szó, akkor az öltönyös úriemberből is előjön a legnagyobb cigásvindler.

Én már úgy vagyok vele, hogy autót úgy kell venni és telefonon úgy néz ki okés, akkor megmondom a tulajnak, hogy szánjon rá egy fél napot, de ha minden okés az autóval, akkor kifizetem az idejét és el is hozom X összegért. Ha belemegy, akkor vagy nincs gond az autóval vagy van, de nagyon magabiztos.

Átnézed te 30-60 perc alatt
Utána elviszitek próbakörre (ami ugye nem 2 kanyar a tömb körül, hanem 20-40 km)
Ha ránézésre oké, akkor ezután elviszitek megbízható, előre időpontra foglalt szervizeshez, aki átnézi rendesen.
Tehát nem 10 perc, hanem felemelve, kerekek levéve, computerdiagnosztika, stb akár 1,5-2 órát is ráfordítva, meghajtva, megtesztelve, ha megoldható rázópad, futóműves.
Amennyiben van karosszérialakatos ismerős, érdemes hozzá is elgurulni, egy jó lakatos 5 perc alatt kiszúrja, ha egy autó romjaiból lett újrahúzva.

Igaz, hogy ez egy egész délután/nap adott esetben és egy 500 ezres autóval nem is fogja senki megcsinálni, de mikor valaki 2-3-4 millióért vesz fiatal autót, ott bizony érdemes rászánni. Ugyanígy, ha valaki 2-3-4 millióért akar autót eladni, akkor szánjon rá egy napot az életéből, mert ezzel jár.

Amelyik tulaj és autó kiállja, azt jó eséllyel meg lehet venni. Így is bele lehet tenyerelni egy jó adag sz__ba, de ami itt nem jön elő, afelől megnyugodhat az ember, hogy más sem vette volna észre.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#85721) diablo1984 válasza #05304832 (#85719) üzenetére


diablo1984
veterán

a kis turbósok azok, a kia és hyundai ami kivétel volt az 1,4-1,6-os dízeljei és szívó motorjaival, vw-nél(konszen tagjainál is) mindbe benne van már, opelekben is(bár kevésbé összeszarós mint a konszerné), stb-stb....

a fiat garanciájában meg minden kopó alkatrész.....

(#85720) Zola007 : csak ismeretlenül senki nem fogja rászánni az időt és a pénzt, én sem kerülgetnék valakit, aki ilyenekre hurcolászna, nincs nekem időm ilyesmire alapon. a legjobb teszt annyi volna, hogy leugrok a balatonra és vissza, az alatt minden kiderül a motorról, futóműről, fékről, ha ekkora távon nem veszem észre, akkor megvezethető vagyok! a realitás talaján maradva ezekből az egyik csak a reális és mi van akkor, ha megbukik valamelyik teszteden, akkor benyeled a vizsgálási díjakat, vagy megpróbálod lealkudni(és ha nem enged), vagy kifizetteted vele(ha-ha-ha). egy ideális világban amit leírtál így kellene lennie, meg mindenki egyformát dolgozik, egyformán keres, nem kúr senki keresztbe, nincs irígység, sem lopás és gyilkosság, de ez nem ideális világ, így elhajtanak mint a magzatvizet!

[ Szerkesztve ]

(#85722) wwhy válasza Zola007 (#85720) üzenetére


wwhy
veterán

Amennyiben van karosszérialakatos ismerős, érdemes hozzá is elgurulni, egy jó lakatos 5 perc alatt kiszúrja, ha egy autó romjaiból lett újrahúzva.
Én ezzel kezdem.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#85723) #77081088 válasza diablo1984 (#85709) üzenetére


#77081088
törölt tag

" de az új is csak addig jó míg gari van rajta, utána ugyanúgy zsebbe nyúlós "

Szeretném ezt megcáfolni saját példámmal! Új autó 0km-el szalonból,gari idő alatt kötelező szerviz volt,utána csak a "kötelező" munkálatok lettek elvégezve rajta. Jelentem 10 éves az autó és köszöni szépen kutya baja :) . Ja hogy buktam az árán... miért is? Mert nem szaladgáltam vele szervizbe,nem hagyott ott sehol,nem kellett még egyszer sem hozzányúlni,minden hétvégén szerelni stb. Mindenképp rosszul jár a vásárló,de ha már szarul járok,legalább ne kelljen állandóan műhelybe hordani a kocsit.

[ Szerkesztve ]

(#85724) Zola007 válasza diablo1984 (#85721) üzenetére


Zola007
veterán

"a legjobb teszt annyi volna, hogy leugrok a balatonra és vissza, az alatt minden kiderül a motorról, futóműről, fékről, ha ekkora távon nem veszem észre, akkor megvezethető vagyok"
Igen, mindenki azt hiszi, hogy ilyen pro'

Ha valaki nem tud arra 2-3 órát szánni az életéből, hogy eladjon egy 1-2-3-4 milliós autót, de arra igen, hogy megnézzen este egy ugyanilyen hosszú filmet, akkor nincs miről tárgyalni. Érdekes módon közületek ha valaki processzort akar venni a gépébe, arra képes elb.szni napokat tesztolvasgatással, pont az autóvételen/eladáson kell az időt megspórolni?

" és mi van akkor, ha megbukik valamelyik teszteden, , akkor benyeled a vizsgálási díjakat"
Akkor nézzük sorba.
1, az, hogy én átnézem ingyen van, itt rákérdezek törésre is.
2, próbakör szintén ingyen van
3,utána megyünk szerelőhöz. Ha szerelőnél megbukik, akkor benyelem az átvizsgálás díját
4, ha szerelőn átmegy és a karosszériásnál bukik meg, akkor pedig hazudott a tulaj az 1. pontban és hazug embertől nem veszünk semmit, de akkor sem feltétlenül fizettetem ki vele, mert nekem (lehet, hogy neked nem, te döntésed) megéri azt 10-15-20 ezer forintos átvizsgálási díjat bebukni, mintsem a nyakamba vegyek egy bontószökevényt vagy az első közúti balesetnél derüljön ki akár az életem árán, hogy totálkár volt az autó korábban és az eredeti 5 csillagból már csak 2-t tud

Tesómnak mikor vettük a Swiftet, lebeszéltem megnézésre a Swiftet és egy Ford Fiestat
Mondtam nekik telefonban, hogy alaposan átnézem, szerelővel megyek, ha rendben van, akkor elvisszük műhelybe, ha ott is rendben, akkor megírjuk a foglalót és kikérjük az autó kárelőzményeit. Mondja mikor ér rá 2-3 órára
Mindkét tulaj belement. Végül a Fiestara nem került sor, mert a Suzukit elhoztuk, de ott is majd 4 órát töltöttünk el az átnézésével/átnézetésével, megírtuk az előszerződést, kikértük a kártörténetet, 2 nap múlva megküldték, minden úgy volt rajta ahogy mondták, másnap elhoztuk a kocsit.
"Miracles still happen"

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#85725) PindurAnna válasza Zola007 (#85720) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Én pont így vettem autót majdnem :)
Csak a próbakör maradt a szervizes átnézés utánra, mert féltem hogy beleszeretek és sírni fogok ha a szervizbe azt mondják ez meg az a baj :)

Amelyik kereskedésekben jártunk kb 1 éven át, és azt mondták, hogy nem vitethetem el saját költségemen egy szervizbe átvizsgáltatni a kiszemelt autót, onnan azonnal eljöttem.
Hiába szervizkönyves az autó, lekövettetem a szakszervizbe is minden adatot, aztán csak amit ilyenkor illik kicseréltettem rajta. Inkább ráköltök még 100ezret csak tudom akkor biztonságosabb sokkal az autó magamra a családomra és a többi közlekedőre nézve is.

Ha már autó..akkor autóvillamossági szerelőt kit ajánlanátok?

Sajnos akihez jártam, meghalt váratlanul :O

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#85726) tahepa válasza PindurAnna (#85725) üzenetére


tahepa
senior tag

(#85727) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Keresek Revoltec hengeres IDE csőkábelt, a rövidebb is jó, ha lehet nem rózsaszínben.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#85728) sirály69 válasza PindurAnna (#85725) üzenetére


sirály69
őstag

Én Nagy Lacibácsiékhoz járok...(zelemér utca 1.)

Szerver Hosting Debrecenben

(#85729) diablo1984 válasza elfelejtette (#85727) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem van ilyen, a keresztszövés benne réz színű, egy másik nem revoltek is van, az rövidebb kicsit, az meg enyhén tompaneonzöld..... csak debrecenben nem tudom, hogy mikor járok(készülnék, csak az autóm toronycsapágya be van állva, így nagyobb távokat nem szeretek vele menni, mert megeszi az új gumit, a szerelő meg hiteget egy ideje, hogy majd ekkor meg ekkor, kb 1 hónapja halasztódik a dolog-már magam is megcsináltam volna, ha lenne rugóösszehúzóm.....)

(#85730) elfelejtette válasza diablo1984 (#85729) üzenetére


elfelejtette
veterán

Majd üzenj, ha erre jársz.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#85731) diablo1984 válasza elfelejtette (#85730) üzenetére


diablo1984
veterán

okés

(#85732) sto1911 válasza #77081088 (#85723) üzenetére


sto1911
veterán

Mert nem szaladgáltam vele szervizbe,nem hagyott ott sehol,nem kellett még egyszer sem hozzányúlni,minden hétvégén szerelni stb. - ha ezt igy 10 evre elore ki tudod jelenteni barmire, akkor te egy nagy latnok vagy, lottozzal!

(#85733) #77081088 válasza sto1911 (#85732) üzenetére


#77081088
törölt tag

Ez nem látnoki képességekről szól. Hanem a mai modern autóiparról,és hogy nem egy leharcolt ki tudja ki hogyan használta használt autókról. Ebben nincs is értelme tovább vitázni.

(#85734) diablo1984 válasza #77081088 (#85733) üzenetére


diablo1984
veterán

sokszor nem azon múlik, 1-2 éves autónál is jön elő derültégbőlvillámcsapásként hibák, erre példa, hogy a 1,5 hónapos 13e km-ert futott daffal múlt héten 2 napig voltam szervízben franciában, mert a turbónyomás szabályzó villanymotor beállt..... szombaton még mentem vele, semmi gond, vasárnap beindítottam, hogy járassat és már gyöngytyúkozott, hogy stop motorhiba..... :U

ezekre nem lehet készülni, gari idő lejárta után ugyanez a szervíz 2000euro lett volna, pedig csak egy nagyobb gyufásskatuj(ly)ányi vasdarab volt.....

citroennel járva ott is gariidőn belül szállt el szenzor, fosta össze magát váltó(3x), toronycsapágy is beszart, és amit lehetett kopóalkatrésznek vettek és fizetős volt....

(#85735) sto1911 válasza #77081088 (#85733) üzenetére


sto1911
veterán

Ez nem látnoki képességekről szól. - pedig eleg magabiztosan irtad, hogy ha te hajtod kezdetektol fogva, akkor 10 evig nem romlik el. :U

Olvasd el azokat a peldakat, amit en is leirtam, garis autokrol.
Nincs ra garancia, hogy az altalad nagy becsben hajtott auto tovabb birja, mint a szethajtott hasznalt.

(#85736) mghltm válasza #77081088 (#85733) üzenetére


mghltm
addikt

a legmegbizhatatlanabb auto gond nelkul elmegy 10 evet, csak nem szabad vele evente 1000km-nel tobbet menni. es persze a legmegbizhatobb is leterdel, ha hidegen tiltasig forgatod vagy 100e km utan cserelsz benne folyadekokat.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#85737) atike


atike
nagyúr

Hyunday WS2077 időjárás állomás eladó. 10.000 Ft

Ja, és továbbra is keresünk C+ programozókat és hálózatos emberkéket (informatikai, beléptető, riasztó, kamera hálózatok építése)... Részletek privátban!

(#85738) Zola007 válasza PindurAnna (#85725) üzenetére


Zola007
veterán

Én sokkal jobban tartok attól, hogy egy autó már nem biztonságos pl. hibás fékrendszer, tákolt felfüggesztés, nem működő légzsák, korábbi ütközés miatt, mintsem tönkremegy a kettős tömegű.
Persze az is szép költség, de az csak pénz, idővel pótolható.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#85739) #77081088 válasza sto1911 (#85735) üzenetére


#77081088
törölt tag

A saját példámat mondom,nem azt hogy ez mindig így van és tutira így van.Ami elromolhat el is romlik,de ha tényleg nem ütöm vágom meghálálja magát.Ez alap,ha nem tartod "becsben" akkor lehet csodálkozni meg szitkozódni hogy sz@r...

(#85736) tiborandras " ha hidegen tiltasig forgatod vagy 100e km utan cserelsz benne folyadekokat. "

Mot ezzel mindent el is mondtál...

(#85734) diablo1984 Teherautóról is van pozitív véleményem tapasztalatom,de ismétlem, ami elromolhat el is romlik. Sajnos a magyar (mivel itthoi tapasztalatom van csak) vállalkozók cégek sokszor nagyban leejtik az autók rendben tartását,de ez igaz a sofőrökre is.

(#85741) erik365


erik365
aktív tag

Képernyő tisztító folyadékból van valakinek jól bevált?(plazma/led)
Vagy teljesen mindegy milyet vesz az ember? :F

1.4 T-jet M32

(#85742) Mikulásbá válasza erik365 (#85741) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én erre a DM-ben kapható törlőkendőt használom,tökéletes.Denkmit akármi a neve,ott már tudni fogják.

(#85743) mezis válasza Zola007 (#85738) üzenetére


mezis
nagyúr

A kettős tömegű (ami a Citroen C3 1.4 dCi-ben hármastömegű) kopó alkatrész, nem szokott egy pillanat alatt teljesen tönkre menni. A generátor meghajtószíj feszítő görgője kezd el erőteljesen kalimpálni. Nálam a harmadikat koptatja már (180ekm).

mezis

(#85744) Zola007 válasza mezis (#85743) üzenetére


Zola007
veterán

Nem ismerem a dízeleket, de legyen akkor injektor vagy generátor a példa.
A lényeg szerintem átjött annak aki fogékony rá :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#85746) diablo1984 válasza #77081088 (#85739) üzenetére


diablo1984
veterán

Sajnos a magyar (mivel itthoi tapasztalatom van csak) vállalkozók cégek sokszor nagyban leejtik az autók rendben tartását,de ez igaz a sofőrökre is.

hát ez az én példámra pont nem igaz, mert egy 13e km-es 1,5 hónapos autón nem lehetett még semmit sem elb@szni, a citroenes példánál szintén az én autóm volt, szintén garos, bármit amit észleltem már a szervízben is volt, mindig melegítve taposás előtt, hűtve utána, ezzel nem is volt gond, 350ezer után is patika volt a motor és a turbó, hibába nem én fizetem a szervízeket, de akkor is "jógazda' gondossággal bánok a rám bízott autókkal, nálunk nem f@sza kockáztatni, mert ha ledöglik a verda külföldön velem, akkor én fogok ott cumizni nem más..... ezek nem lefutott verdák a cégnél, amint a gari lejár mindig cserélve vannak, ennek ellenére a mercik is mindig szervízben vannak valami oknál fogva, évente a kettőstömegű is kimegy bennük, pedig tényleg pályán vannak használva és a merci is kopóalkatrésznek veszi, így fizetős a cseréje, a klíma is jellemzően beszarik mindig rajtuk(első évben nyáron 3 kompresszort kellett cserélni rajtuk, mert mindig megállt, sosem volt jó, ősszel-télen meg nem is klímáztunk)..... van költség egy új autón is bőven.....

(#85745) local1:a kettős tömegűvel? mert azért írtam, hogy a kis turbós benzinesekben is ugyanúgy van.....

(#85743) mezis : az 1,4 HDi, és nem tudom, hogy a feszítő görgőnek mi köze a lendkerékhez, jó esetben is a motor tulsó oldalán van és nem is egy tengelyen! a kettőstömegű a váltót és a hajtást tudja szétverni, a másik oldalon a gumi szíj azért a rengéseket el tudja nyelni, ugyanis a motor rezgését hivatott a lendkerék tompítani a váltó felé és nem a lendkerék rázza a motort, hanem fordítva! nálad a generátor szabadonfutó ha beáll, az rázhatja a laposszíjat.....

[ Szerkesztve ]

(#85748) csapee válasza #05304832 (#85747) üzenetére


csapee
senior tag

Ajaj kezdodik fosvagen-japan auto hitvita...
Valaki hozza mar fel az almas telefont a droid ellen es kerek lenne a nap. ;)

Csapee

(#85749) erik365 válasza csapee (#85748) üzenetére


erik365
aktív tag

Szerintem a windows phone jobb mindkettőnél. ;] ;]

1.4 T-jet M32

(#85750) diablo1984 válasza #05304832 (#85747) üzenetére


diablo1984
veterán

most jelenleg az új autók közül(mert te újpárti vagy) szerinted melyik gyártó kínál még szívó benzinest? asszem a mazdánál van még, de szinte mindegyik gyártó átállt már a kis turbósokra, nem lenne egyszerű csak a szívós benzinest választani, asszem az opelnék is csak az 1,4-est hagyták meg, de az fos gyenge, de talán az még rendelhető....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.