Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#86751) Zola007 válasza Borosz (#86748) üzenetére


Zola007
veterán

Ha már Lumia, akkor vegyél egy Lumia 625-öt.
18-20-ért makulátlant kapsz, Telenorost, akár garival. Nem kell itt ilyen letiltott telefonokkal szenvedni, rogyásig van a használtpiac telefonnal, tablettel, notebookkal.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#86752) csapee válasza Zola007 (#86751) üzenetére


csapee
senior tag

Nem jol latod. O belulrol akarja bomlasztani a rendszert. Addig piszkalja a Telenort mig engednek. :)

Csapee

(#86754) erik365


erik365
aktív tag

Eladó:
Mexx Woman 40ml-4500Ft
Xperia J (vodafone)-6500Ft
Nescafe Dolce Gusto-6000Ft

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#86755) Chesterfield válasza diablo1984 (#86742) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Tudtommal ez bűncselekmény.

(#86756) diablo1984 válasza Chesterfield (#86755) üzenetére


diablo1984
veterán

melyik része? ha vesz egy beázott, vagy törött mobilt és abból megcsinál egy letiltottat? nem lopta, a mobilszolgáltató is úgyis kifizetteti az adóssal a mobilt, nem is kérik a készüléket vissza!

az, hogy az imei-t átírja a működősre az inkább szürke zóna, mert lehetne mindent kicserélni és az akkor oké? vagy egy letiltottat eladni, vagy csak az alkatrészeit, az nem bűncselekmény? a letiltással csak a használatot akarják megakadályozni, nem azért tiltották le, mert lopott!

én is akkor használtam az imei changert, mikor frissítés után egyszerűen eltűnt az imiem, akkor bűnöztem?

bűnözés a torrentezés is, meg ma már minden ilyen alapon.....

(#86757) Mika1227


Mika1227
őstag

Eladó lehet egy Khalil Mamoon Quadmetal vízipipa. Érdeklődni pü-ben!

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#86758) #33253120 válasza diablo1984 (#86756) üzenetére


#33253120
törölt tag

Egyedi azonosító megváltoztatása. Van sok ilyen. Pl alvázszám...
Valami hiszti tényleg van vele ami miatt nem szabályos, de most így hirtelen lövésem sincs hogy pontosan mi is a szitu.

[ Szerkesztve ]

(#86759) diablo1984 válasza #33253120 (#86758) üzenetére


diablo1984
veterán

ha magának csinálja az ember(és nem üzletszerűen csinálja a haszonért) és nem lopott cuccokból, akkor szerintem nincs vele gond, akár a készülékház azon részét is átrakhatja amin az imei van és a kutya nem mondja meg róla, hogy nem az a telefon volt mindig!

(#86760) Zola007 válasza diablo1984 (#86756) üzenetére


Zola007
veterán

Nem csak a lopás a bűncselekmény.

A gond ott van, hogy az IMEI cserével még nem kerül a tulajdonodba.
Az a telefon tulajdonképpen nem az eladó tulajdona 2 évig, nem is adhatná el neked, mert az előfizetés ideje alatt a kedvezmény miatt még a szolgáltatóé. Tekints rá úgy mint egy céges telefon. Kaptad, te használod, de csak amíg ott dolgozol.

"szürke zóna": "imádom" ezt a fogalmat. Azért vannak a törvények és jogszabályok, hogy mindenről egyértelműen el lehessen dönteni, hogy fehér vagy fekete.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#86761) sto1911 válasza diablo1984 (#86756) üzenetére


sto1911
veterán

"én is akkor használtam az imei changert, mikor frissítés után egyszerűen eltűnt az imiem, akkor bűnöztem?" - en ugy tudom azt sem szabad, ami nonszensz.

(#86762) diablo1984 válasza Zola007 (#86760) üzenetére


diablo1984
veterán

persze, de ha nem fizetésnél ha letiltja a szolgáltató a mobilt, nem azt kéri vissza, hogy akkor add ide, azért tiltottam le, ergó nem magára a tárgyra van szüksége, ilyenkor maga a birtoklás is bűncselekmény? mert úgy tűnik!

azt, hogy valaki imeit cserél, vagy alaplapot rajta, az teljesen mind1, a végső állapot az az, hogy újra használják a telefon alkatrészeit egy működő példányban, amiről még a szolgáltató sem tudja megmondani, hogy ez az a készülék-e! félre értés ne essék, nem lopott adatokról, ikertelefonokról van szó, csak 2 telefonból ami mindkettő legális(mert a letiltott tulajdontárgy is legálisan birtokolható, ugyanis nem tart senki más igényt rá) csinálnak 1-et, kb olyan bonyorultsággal, mintha akkut cserélnének benne......

itt az a kérdés, hogy az legális-e, ha valaki alkatrésznek használja a letiltott mobilt!

(#86761) sto1911 : igen a főzött romok sem illegálisak, meg azok házi telepítése sem, csak a gyári garija szűnik meg, ha észreveszi a gyártó!

[ Szerkesztve ]

(#86763) Zola007 válasza diablo1984 (#86762) üzenetére


Zola007
veterán

nem
azért tiltja le, hogy sem használni, sem eladni ne tudja a nemfizető ügyfél.
Az alaplap összetartozó az IMEI-vel, így ameddig az IMEI tiltva van, az alaplapot sem használhatod másik telefonban.
Ha az előfizetői szerződés lejárta előtt adod el a szolgáltatótól kedvezménnyel megvásárolt készüléket, akkor az tulajdonképpen csalásnak minősül, mert
Ugyanis jogilag az a készülék és a hozzá tartozó IMEI nem az eladóé, hanem az előfizetői szerződés ideje alatt a szolgáltató tulajdonát képezi, ezért se oda, se el nem adhatja neked, megbontani sem bonthatja, így alkatrészként sem adható el/át/tovább.

Egyébként nem értem mit pörgünk itt ezen a témán, alapjaiban hülyeség letiltott telefont venni, mikor rogyásig van a piac megbízható forrásból származó telefonnal.
Borosz is inkább írta volna be a gugliba, hogy "letiltott telefon telenor"

" A mobileszközt másodkézből beszerző, amúgy jóhiszemű vásárlót is anyagi kár érheti, hiszen a letiltott IMEI-szám utólagos visszaállítására nincs lehetőség, s így a mobiltelefon alkalmatlanná válik a szolgáltatások igénybevételére. A szolgáltató ezért azt javasolja ügyfeleinek, hogy csak megbízható forrásból vásároljanak készüléket, a használt készüléket mindenképpen próbálják ki vásárlás előtt, és szerezzenek megfelelő biztosítékokat arra, hogy a készüléket vissza tudják cserélni. A Telenor ügyfélszolgálata az IMEI-szám alapján készséggel tájékoztatást ad arról, hogy az adott készülék tiltólistán szerepel-e.

1 A Belügyminisztérium adatai szerint
2 http://www.cfca.org/pdf/survey/Global%20Fraud_Loss_Survey2011.pdf

Háttér információ:
A telefonlopások és a mobiltelefonokkal kapcsolatban elkövetett csalások megfékezése érdekében a világszerte közel 800 mobilszolgáltatót tömörítő GSM Association (GSMA) tagjai közös adatbázist vezetnek az elveszett, lopott vagy szabálytalanul vásárolt készülékekről. A lista célja, hogy azokat a telefonokat, amelyek IMEI-számát (International Mobile Equipment Identity, vagyis a készülék azonosítására szolgáló 15 számjegyű kód) az egyik szolgáltató közzéteszi az adatbázisban, a többi társaság is blokkolhatja hálózatán. "

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#86764) keccsa válasza yanna (#86741) üzenetére


keccsa
aktív tag

Köszönöm, de ezzel az a baj, hogy kerek, és ez nem fér el a gondolt helyre, de az általam linkelt képen látható pont jó lenne. Egyébként a kép pont a nádudvari honlapról van, ahol létezik több színben is, meg van hozzá talp is.

Azt hiszem, telefonálnom kell nekik, hogy kiderüljön az igazság... :K

[ Szerkesztve ]

Mindenki magának hülye!

(#86765) keccsa válasza psq (#86743) üzenetére


keccsa
aktív tag

Uhh, az hatalmas, akkora nem kell, meg el sem férne... :R

Mindenki magának hülye!

(#86766) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!
Hogyan kell egy felhasználóra rákeresni fórumban? Pl ha a hirdetéseit szeretném megnézni hardveraprón, vagy a hozzászólásait egy fórumon. Van erről valami útmutató?
Köszi előre is! :R

(#86767) diablo1984 válasza Zola007 (#86763) üzenetére


diablo1984
veterán

és a szolgáltató úgy gondolja, hogy a letiltott készüléket az előfizető ott fogja nézegetni? az alaplap olyan imei-vel van összekötve amit tárol, ha mást írnak bele, akkor mással is ugyanúgy műxik!

na mind1, csak írtam, hogy hogy lehetne megcsinálni, de nem bujtok fel senkit, nem tanácsolom senkinek sem, hogy bármit is fekezézzen.

szerintem ha kifizetik amúgy a szolgáltatónak a tartozást/kötbért, utána persze súlyos pénzekért újból vissza lehet állítani a telefont, csak az eg a függetlenítés hivatalosan sosem éri meg!

(#86768) erik365 válasza #77081088 (#86766) üzenetére


erik365
aktív tag

Én egyszerűen beírom googleba a felhasználó nevét.

1.4 T-jet M32

(#86769) pohár válasza #77081088 (#86766) üzenetére


pohár
félisten

aprón tudsz névre keresni (Keresés, Felhasználó), de a fórumban nem tudsz névre, csak a topikokban

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#86770) hcs57 válasza #77081088 (#86766) üzenetére


hcs57
őstag

Ezt nézted már? [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#86771) #77081088 válasza pohár (#86769) üzenetére


#77081088
törölt tag

Köszi! :R
Telefonom topikjában lenne szükségem erre, egy fórumtárs egyik kommentje kellene,ami segítség lenne. Ő mondta hogy keressek rá a nevére,de nem találok így semmit.

erik365 köszi! :R

hcs57 köszi,ezt próbáltam,így nem ad semmi találatot.

(#86772) diablo1984 válasza #77081088 (#86766) üzenetére


diablo1984
veterán

fórumban jobb felül a keresésnél az opciók alján a részletes keresés! ott kell megadni a szűrés felhasználó szerint.

(#86773) #77081088 válasza diablo1984 (#86772) üzenetére


#77081088
törölt tag

Igen,most én is megtaláltam,de jelenleg user error lehet, mert nem sikerül megtalálni a keresett fórumtárs bejegyzéseit.

Oké,user error volt! Sikerült! :B :K :C

Köszi mindenkinek! :R
További szép vasárnapot!

[ Szerkesztve ]

(#86774) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Hol tudok Debrecenben szemes kávét venni, ahol meg is tudnám kóstolni, hogy milyen ízű?

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#86775) Zola007 válasza diablo1984 (#86767) üzenetére


Zola007
veterán

Az egy dolog, hogy működik.
Itt a jogszerűségéről volt szó, nem a technikai kivitelezhetőségéről.
Kiemelem a lényeget:

"....a letiltott IMEI-szám utólagos visszaállítására nincs lehetőség............A Telenor ügyfélszolgálata az IMEI-szám alapján készséggel tájékoztatást ad arról, hogy az adott készülék tiltólistán szerepel-e..............a világszerte közel 800 mobilszolgáltatót tömörítő GSM Association (GSMA) tagjai közös adatbázist vezetnek az elveszett, lopott vagy szabálytalanul vásárolt készülékekről. A lista célja, hogy azokat a telefonokat, amelyek IMEI-számát (International Mobile Equipment Identity, vagyis a készülék azonosítására szolgáló 15 számjegyű kód) az egyik szolgáltató közzéteszi az adatbázisban, a többi társaság is blokkolhatja hálózatán........."

Tehát ha egyszer ide bekerült egy IMEI, az onnantól kuka.
Ha megváltoztatod egy tiltott telefon IMEI számát, az törvénytelen. Innentől kezdve nem értem miről is beszélünk? :U

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#86776) diablo1984 válasza Zola007 (#86775) üzenetére


diablo1984
veterán

okÉ májszter! :R

(#86777) Fricu válasza Zola007 (#86760) üzenetére


Fricu
tag

"Szürke zóna"

(Elöljáróban annyit, hogy nem keresem se a szürke, se a fekete zónát ügyeim intézése során)

Igazad is lehetne, ha az élet olyan egyszerű lenne.

A telefonra: A hűségidő lejártáig jogilag nem az enyém a telefon, ok.
De utána sem az? Ha pedig az enyém, milyen jogon korlátoz a szolgáltató engem bármiben a használatában?
Milyen jogon marad korlátozott a telefon? Miért kell további 15 ezret perkálnom, hogy tényleg az enyém legyen?
A válasz: Csak.
Szó sincs kölcsönös előnyök alapján kötött szerződésről, mert ő az erősebb, ő diktálja a szerződési feltételeket, engem a kutya sem kérdez, csak fejőstehénnek kellek.
És ne jöjjön senki azzal, hogy vehettem volna független készüléket a szolgáltatótól vagy máshol, mert a függő készülékem csak kicsit volt drágább, mint pár határral arrébb a független lehetett volna...
(érte kell menni, vagy szállíttatás, garancia..)
Nem, ez visszaélés az erőfölénnyel.

Más: mai hír:
Megszűnik az öt perces türelmi idő a parkolásnál. Megállsz, azonnal ketyeg az óra. Mire visszaérsz az automatától (bepötyögöd az sms-t) már meg is büntettek. Apelláta nincs.
Mondjuk engem már büntettek meg úgy, hogy mikor visszaértem az órától (max 1 perc), akkor tette rá a zacsit.
Mutatta a fényképet, 10 perccel vissza volt állítva az idő a kamerán, csak röhögött, mikor szóltam.
Nem is értettem, hogy tudta olyan gyorsan megírni.

Szóval akkor ki is van a szürke zónában?

Gondolom más is tudna hasonló "élményeket" megosztani.

Van persze aki sportot űz az ügyeskedésből, őket én sem szeretem, de nagyon sokan önhibájukon kívül sodródnak "szürke" helyzetekbe.

Fricu

(#86778) Zola007 válasza Fricu (#86777) üzenetére


Zola007
veterán

A saját szürke zónánkkal foglalkozzunk, ne a szolgáltatóéval vagy a parkolótársaságéval.
Igen, erőfölényben vannak és igen, jelen jogi és állami felállás mellett nem tudsz ellene mit tenni.

Utána ingyen fel kellene oldani a korlátozást, ahogyan ez külföldön működik is. Csak a magyar eltűri, mert birka.
Az angol, a német, a finn, a francia nem, ott törvény is van rá, hogy hűségidő után fel kell oldani, ingyen.
________________

Senki nem beszélt kölcsönös előnyök alapján kötött szerződésről.
Arról van szó, hogy amit egyszer aláírtál, az kötelez.
Legyen az egy Vodafone előfizetői szerződés, egy deviza-hitel szerződés vagy egy egyetemi tanulmányi szerződés.

A probléma alapja az, hogy a magyar ember szereti kihúzni a 20-ból a 21-et.
Szereti élvezni mindennek az előnyét, de ha később már tartani kell a hátát egy szerződés szerint, akkor k§rvára nem füllik hozzá a foga.
Ez a baj.
________________

Az ilyen kancsó parkolóőröket meg kár idekeverni, ilyen esetben ki kell hívni a rendőrt ott helyben.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#86779) csapee válasza Fricu (#86777) üzenetére


csapee
senior tag

Ezért nem megyek SOHA a Piac utcára, mindig kikapják az embert az utcáról azok a mocsok "multi" telekomos céget. Aztán meg pisztolyt szorítanak az ember fejéhez, én nem akarok minden szart aláírni.. ;]

Csapee

(#86780) laccczka válasza PindurAnna (#86774) üzenetére


laccczka
tag

Cafe Frei? :F

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#86781) sirály69 válasza PindurAnna (#86774) üzenetére


sirály69
őstag

A fórumban a tchibo üzlet...

Szerver Hosting Debrecenben

(#86782) PindurAnna válasza laccczka (#86780) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Azt néztem, de 12,5 dkg kávéért sokallok 1250,- Ft-ot :O

A zsibibe az omnia szemes 1 kg 2100,- Ft..

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#86783) diablo1984 válasza PindurAnna (#86782) üzenetére


diablo1984
veterán

az egyik minőség, a másik meg lehet hogy omnia, lehet még omnia hamisítvány is!

(#86784) tahepa válasza diablo1984 (#86783) üzenetére


tahepa
senior tag

...meg szürke import..

(#86785) Fricu válasza csapee (#86779) üzenetére


Fricu
tag

Én meg sem említettem a szolgáltató nevét.
A többi sem különb sajnos, kartelleznek, nincs igazi piac. Nem szorítanak semmit a fejedhez, igaz, de telefonálni kell.
Elég öreg vagyok hozzá, szóval végigjártam már a teljes választékot. Nem lehet jól járni egyikkel sem, ez a lényeg.
Neked biztos sikerült, ügyes vagy, ülj le.

Fricu

(#86786) Fricu válasza Zola007 (#86778) üzenetére


Fricu
tag

Nem értettél meg, vagy nem akartál megérteni.
A világ nem fekete és fehér. Azt csak a társadalom dönti el mit tart elfogadhatónak és mit nem. Ezt kellene tükröznie a jogszabályoknak, a vállalatokat ellenőrző hatóságoknak, stb. Ha szemét a világ, több lesz benne a szemét ember is. Nem felmentés, de ok, magyarázat.
A példáim azt mutatnák, hogy az ember számtalanszor sodródik a maga vagy a mások szürke zónájába, függetlenül attól, hogy becsületes-e.
Csak egy korrekt, egyenlő előnyökön alapuló szerződés esetén van (lenne) a szolgáltatónak erkölcsi alapja retorziókat alkalmazni a trükkösködő ügyféllel szemben. Nem tudom minden további nélkül elítélni a próbálkozókat (magam nem vagyok ilyen típus), mert azt látom, hogy sokszor ez csak viszontválasz a genyóságra.
Van egy határ, amikor az emberre már azt mondják: balek

[ Szerkesztve ]

Fricu

(#86787) csapee válasza Fricu (#86785) üzenetére


csapee
senior tag

Flottás előfizetés + kínai telefon, nem kell mellre venni csak gondolkozni.

Csapee

(#86788) #33253120 válasza Fricu (#86786) üzenetére


#33253120
törölt tag

Csak egy korrekt, egyenlő előnyökön alapuló szerződés esetén van (lenne) a szolgáltatónak erkölcsi alapja retorziókat alkalmazni a trükkösködő ügyféllel szemben. Nem tudom minden további nélkül elítélni a próbálkozókat (magam nem vagyok ilyen típus), mert azt látom, hogy sokszor ez csak viszontválasz a genyóságra.
Tehát ha vásárol valaki egy előfizetést, nem fizeti, akkor nem letiltani kell, mert az nem erkölcsös, hanem akkor mit is?
Anno amikor a Westelnél dolgoztam ment nagyon a hajléktalan nevére kötött előfizetés nagy értékű telefonoknál. Mit tehet a szolgáltató, ha anyagilag megkárosítják? Ellehetetleníti a károkozás tárgyát, hogy ne lehessen vele nyerészkedni. Minél több esetben sikeres az ilyen akció, annál kevesebben próbálkoznak meg vele. És valahol itt van a magyarázat a Borosz féle dolgokra. Azaz, ha ő megvásárol egy letiltott készüléket, attól a szolgáltató felé ugyanúgy tartozik aki eladja. az, hogy miért tartozik részletkérdés. De tartozik. És amíg az ügyfél tartozik, addig ezen a szinten már semmire nincs lehetőség, ami nem a fizetési hajlandóság felé orientál.

Ha a szolgáltató enged, akkor csődbe megy. Ha nem enged szemét, ez a világ rendje.

Az meg, hogy a hűség után nem jár ingyen függetlenítés, az egy dolog. Idehaza nincs rá igény. Aki valamikor független készüléket szeretne, az már a vásárlás pillanatában olyat választ. A hűség mellé hitelszolgáltatást is kapsz? Azt ma már a legtöbb online/offline üzletben is megkapod. Ja, hogy azon nehezebb átmenni, mint a szolgáltatóin? Hát igen. A telkóknál kicsit kisebb a kockázat, mert ők pikk-pakk letiltják a telefont, és helló...

Azt azért ne felejtsd el, hogy a telkóknál hiába van minden reklámban telefon, te szolgáltatást vásárolsz, ami mellé kaphatsz készüléket. Az első tanfolyami nap első mondata az volt, hogy szolgáltatást értékesítünk, a telefon sokadlagos.

(#86789) Zola007 válasza csapee (#86787) üzenetére


Zola007
veterán

pont ezt akartam írni.
Nekem is hűségmentes flotta (van millió) és egy független dualsim lenovo, amit újonnan vettem kemény 35-ért és használom 2,5 éve.
Jellemzően nem az újonnan 20 ezer forintos telefonokon szokott menni az előfizus nyerészkedés.

F.sz fog itt szórakozni 150-200 ezres csodafonokkal, hogy megkapjam 'óccóbban.
Akinek olyan kell, vegye meg rendes áron. Ja, hogy nincs pénz rá? Persze igény az van, abból kell lejjebb adni.
vagy használtan vegye olcsóbban vagy vegye meg szolgáltatótól rabigával együtt.
Én meg addig telefonálok a kínai gagyimmal.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#86790) stb123 válasza csapee (#86787) üzenetére


stb123
tag

Egy jó flottát tudsz ajánlani? :R

(#86791) Sanki


Sanki
addikt

Ti második telefonnak milyet vennétek (céges, nokia 301 helyett)?
20-25k Ft-ot szánnék rá, az ár miatt használt (vagy újonnan esetleg a doogee X5 lte). Eddig csak 2 androidos telefonom volt (most LG G2 van saját részre), gondoltam kipróbálok egy lumiát, de a másik topikba inkább egy moto g-t ajánlottak.
Egyelőre ezeket a telefonokat néztem: lumia 630, 550, 535, moto g (1st gen), doogee X5 LTE.

(#86792) _seth_ válasza Sanki (#86791) üzenetére


_seth_
veterán

Második telefonnak? Nem vennék, az elsőt adnám el és vennék egy két sim kártyásat :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#86793) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Nem ismeri valaki a Carrello targonaszervízt, hogy mennyire tartozik az ajánlott helyek közé?

(#86794) Fricu válasza #33253120 (#86788) üzenetére


Fricu
tag

Honnan veszed, hogy én a nem fizető ügyfél oldalán állok?
Nem kaptam életemben soha semmit ingyen, és nem is vártam el.
Az erőfölénnyel való visszaélés miatt emeltem fel a szavam. Az nem korrekt, ha nekem magasabb árat kell fizetnem a szolgáltatóhoz kötött készülékért, mint német vagy angol sorstársamnak egy függetlenért, az nem korrekt, hogy magasabb a perc-sms-routing díjam az övénél (miközben még kevesebbet is keresek), az nem korrekt, hogy két év után még lehúznak 15 ezerre a készülék függetlenítéséért (amire szerinted nincs is igényem).
A készülékek IMEI szám alapján történő letiltását az első pillanattól alkalmazza minden szolgáltató, tehát ebből soha nem lehetett meggazdagodni, ez csak városi legenda. Már bocs.
Az sem igaz, hogy alacsonyabb díjakkal (és korrektebb feltételekkel) tönkremenne a szolgáltató. Minden csak arányok dolga. Tudod: kecske és káposzta..
Túl kicsi a magyar piac, ezért megtehetik a szolgáltatók, hogy egyeztetik a szolgáltatásokat-árakat és amíg valaki nem rúgja fel az illegális, (de nem bizonyítható) Status quo-t, addig mindenki jól él belőlünk. Persze ez más területeken is tetten érhető, de most a teló volt a téma.

Fricu

(#86795) Sanki válasza _seth_ (#86792) üzenetére


Sanki
addikt

Egyelőre még ennek a telefonnak semmi baja nem akarok saját részre újat venni, illetve olyan helyen dolgozom, ahol gyakran olajos, emulziós kézzel kell elő venni a telefont így nem is akarnék sokat rá költeni.
Majd később lehet szóba jön a dual sim-es, de most olyat nem szeretnék.

(#86796) Zsoleszhun válasza Sanki (#86791) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Ezek közül cégesnek az 550-et venném. De egyébként jó a moto G és a doogee X5 is.

¯\_(ツ)_/¯

(#86797) #33253120 válasza Fricu (#86794) üzenetére


#33253120
törölt tag

"Honnan veszed, hogy én a nem fizető ügyfél oldalán állok?
Nem kaptam életemben soha semmit ingyen, és nem is vártam el."

Akkor tulajdonképpen mi köze van ennek a Borosz féle sztorihoz?

"Az erőfölénnyel való visszaélés miatt emeltem fel a szavam. Az nem korrekt, ha nekem magasabb árat kell fizetnem a szolgáltatóhoz kötött készülékért, mint német vagy angol sorstársamnak egy függetlenért, az nem korrekt, hogy magasabb a perc-sms-routing díjam az övénél (miközben még kevesebbet is keresek), az nem korrekt, hogy két év után még lehúznak 15 ezerre a készülék függetlenítéséért (amire szerinted nincs is igényem)."
Értem. És még ott többet is keresnek... Az élet kegyetlen. De félre a tréfát, ahol dübörög a gazdaság, ott más a helyzet. Itt van közműadó, azt is azok fizetik meg akik használják a szolgáltatást. Be van építve a fizetendő díjakba sok más mellett, ettől akkora a bekerülési költség, és a díj is amekkora. (Bár én könnyen beszélek, eddig csak 0Ft-os (+x havi részlet) telefonokat vettem az előfizetés mellé, gyakorlatilag gombokért. ) A függetlenítés meg tényleg rétegigény, és örülök, hogy 2001 óta lement az ára nettó 20000Ft-ról, de igen, nem erőltették meg magukat.

"A készülékek IMEI szám alapján történő letiltását az első pillanattól alkalmazza minden szolgáltató, tehát ebből soha nem lehetett meggazdagodni, ez csak városi legenda. Már bocs."
Hát nem tudom, nekem anno megbízott üzletvezetőként, és értékesítőként nem úgy tűnt.

Amúgy elfogadom a bocsánatkérésedet. ;]

A többit nem vitatom, de itt nem erről volt szó, hanem a Borosz féle sztoriról amibe belekeverted azokat a dolgokat amelyek neked nem tetszenek.

[ Szerkesztve ]

(#86798) Zola007 válasza Fricu (#86794) üzenetére


Zola007
veterán

Pont azért fizetsz te itt magasabb árat a készülékért, és azért magasabb a perc-sms-routing díjad, hogy ott, a fejlettebb országokban tudják olcsóbban adni.
A Vodafone angol tulajdon
A Telenor norvég tulajdon
A Telekom német tulajdon.

Nem 100%-ban pontos ez a cikk, de közgazdász ismerősöm szerint az elv és a nagyságrend helytálló.
Sajnos.
Ha van itt valaki szakképzett a témában, véleményezhetné. :R

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#86800) sNORh


sNORh
addikt

Eladó TECLAST P98HD 9.7" IPS Quad-core 2/16 GB-os Tablet PC csere érdekel kisebb notira/netbookra/telóra
Ajánlatokat privibe várok

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.