Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#85601) atike


atike
nagyúr

Keresünk C+ programozókat és hálózatos emberkéket (informatikai, beléptető, riasztó, kamera hálózatok építése)... Részletek privátban!

(#85602) Borosz


Borosz
senior tag

Nekem jól jött annak idején a közalkalmazotti állás. Úgy hirdették meg, hogy informatikus diploma a feltétel. 30-ból én voltam a legjobb jelentkező, mert van diplomám. Vicces volt. Akkor kik jelentkezhettek...? :) Elvállaltam, mert munkanélküli voltam. Bruttó 130.000-es F kategória a bértáblában. Ha nincs három gyerkőc és az adókedvezmény akkor nem tudom mi lett volna. Aztán, mivel dolgozni is akartam a pénzért egy éven belül annyi melóm lett, hogy nem maradt időm a munkámra. :) Rámnőttek. Fénymásoló-nyomtató-laptop-PC-interaktív-projektor javítás, páylázati eszközbeszerzés-adminisztráció, ppt készítés, hanganyag vágás, rendszevényeken való technikai részvétel...mifene. Annyit megspóroltam a sulinak, hogy még. A szervert, meg nem tudtam lecserélni/upgradelni stb. Aztán jött a lehetőség. 5 sikertelen interjú után a 6. bejött, de úgy, hogy teljesen ide passzolok csoportszinten is. Nehéz volt bejutni? Aha. Ide azért nem olyan könnyű.
Most meg olyan ember dolgozik a volt munkakörömben, akinek diplomája sincs. Pedig anno előírás volt...és jé, mára már nem elvárás. :/ Aranyos, meg minden, de mégis fura egy helyzet. A KLIK-nél az van, amit éppen akarnak. Kell egy álláshely? Megteremtik. Beteszik az ismerőst és ő szépen molyolyog, az igazgató csinos és kedves. Jött a Plázából. De nem dolgozik effektíve csak végzettsége van. Helyette ott van a közfogis, akire MINDENT rányomnak. Bizalmi munkákat is, amiért ha ellenőriznék a sulit, biztos, hogy megfingatnák őket! Majd' megszakad, de csinálja harmadannyiért azt a feladatot, amit a felvett emberkének kellene. Elmondják a közfogisnak, hogy "húúú mi lenne velünk nélküled! Te egy kincs vagy!" de lóf@szt nem tesznek azért, hogy segítsenek neki, pedig megérdemelné, mert kiteszi a lelkét. Ismerem ezt a közfogist, mert a feleségem. Minden nap úgy jön haza, hogy "kész vége befejeztem", de egyelőre kell az a "kis" plusz pénz. Próbálgatja a nehezebb utat, de esélyt sem adnak arra, hogy bizonyíthasson olyan helyen, ahol értékelik is a munkáját. Panaszkodom? Igen, mert mindenütt ezt látom és nem látok reményt arra, hogy ez megváltozzon.

(#85604) Borosz válasza #05304832 (#85603) üzenetére


Borosz
senior tag

Az a bajom azzel, hogy nem vagyok agyafúrt, rafkós, dörzsölt és nincsenek kapcsolataim megfelelő helyeken. Úgy ismerem magamat, mint aki nem tudna vállakozó lenni olyan viszonyok között, mint a hazai. Egyedül meg főleg nem. Csapatjátékos vagyok. Szeretem, ha bizalmi alapon működnek dolgok, igyekszem becsületes lenni és nem átverni a másikat, inkább segíteni rajta. Ez utóbbi miatt szegényednék el pl. vállalkozóként. :)

(#85606) sto1911


sto1911
veterán

2001-es Volkswagen Polo Classic 1.4 16V 74 loval elado. 5 eve van nalam, de kinottuk. Soha nem hagyott cserben, 5.5 koruli fogyasztas, alacsony fenntartasu, kis igenyu auto. Elso autonak vettem, nem torott, 5 ev alatt kb. 50.000 km-t ment nalam, jelenleg 141k km van benne. Idealis auto kezdoknek.

Kozponti zarat utolag szereltuk bele, de az egy bizbaszt sajnos eltort a kilincsben. Maga az a bizbasz 1000 forint, es kozponti zar nelkul nem is toros fajta. Emiatt van rajta a fekete Seat kilincs, termeszetesen az eredeti is megvan. Ha viszed az autot veszek bele neked bizbaszt ha igenyled :D

Bal hatso sarvedon kezdodo rozsdasodas, szeriatulajdonsag. Nem jelentos, nyaron azt mondta ra a szervizes, hogy hozzam vissza 10 ev mulva :D

Ara 600k, alkuval 650k :P, beszamitas nincs, mar megvan az utodja.

KEP

Megtekintheto, kiprobalhato, szervizbe viheto stb.Erdeklodni, kerdezni nalam lehet.

[ Szerkesztve ]

(#85607) Zola007 válasza tsyl (#85596) üzenetére


Zola007
veterán

csak a lyuk nagyobb utánuk :)

(#85594) Borosz: sajnos egyet kell értsek veled. Most még megpróbálok 1-2 dolgot, hátha összejön

#85599) Salex1: mindig lesz abból a 28-ból családos / adóssággal rendelkező / volt munkanélküli / kevésbé képzett / nyelvet nem beszélő ember, aki addig fogja nyelni a békát, ameddig csak lehet. Erre pedig a munkaadók nagyon is számítanak.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#85608) sto1911 válasza sto1911 (#85606) üzenetére


sto1911
veterán

Meg tobb kep az autorol.

(#85609) tahepa


tahepa
senior tag

ERSTE Privilégium "M" Bankszámlát hogyan tudnék kötni Debrecenben?
A Bankmonitor ebben nem jó mert kizárólag személyesen Budapesten lehet intézni.

(#85610) diablo1984 válasza tahepa (#85609) üzenetére


diablo1984
veterán

erste debreceni kirendeltségénél?

(#85611) tahepa válasza diablo1984 (#85610) üzenetére


tahepa
senior tag

Bankfiókban nem köthető , kizárólag a partnereinél.

(#85612) _seth_ válasza tahepa (#85611) üzenetére


_seth_
veterán

Régió Hitel Center (Böszörményi 161.)?
Google kidobta találatnak.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#85613) htc07 válasza Zola007 (#85607) üzenetére


htc07
addikt

Én azt mondom, ha fogékony vagy rá hogy megértsd a dolgokat, az informatikában nagy pénzek vannak. :)

(#85614) Laraxior


Laraxior
titán

Azt nem tudja valaki hogy él-e még az a polgári törvény hogyha a bank 5 éven belül nem tudja behajtani az adossagot akkor az elevul. :))

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#85615) diablo1984 válasza Laraxior (#85614) üzenetére


diablo1984
veterán

nem évül el, adók módjára ha jövedelmed van be tudják hajtani!

(#85616) atike


atike
nagyúr

Hyunday WS2077 időjárás állomás eladó. 10.000 Ft

(#85617) Salex1 válasza Zola007 (#85607) üzenetére


Salex1
senior tag

Én tárgyalási szinten beszélem az angolt, diplomás vagyok, 16 év munkatapasztalattal ipari, mérnöki területen és mégsem tudok/merek nagyon pattogni, a család és a hitel miatt. Lehetőség lenne, de Pesten, oda meg nem akarok költözni.

Diablo1984: Én úgy tudom fizetést nem terhelhetnek. Fogalani viszont mehetnek, ingó és ingatlant is.

[ Szerkesztve ]

(#85618) copass válasza htc07 (#85613) üzenetére


copass
veterán

bezonyám! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#85619) diablo1984 válasza Salex1 (#85617) üzenetére


diablo1984
veterán

de tudnak, a fizetés 30%-ig! kollégámnak egy személyi kölcsönét nem fizeti és terhelik is a fizetését.....

segélyeket meg nyugdíjakat nem terhelhetnek.....

(#85620) dewil666 válasza tahepa (#85609) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Én tavaly kötöttem! Bementem az Union biztosítóhoz és mondtam az ottani biztosítással foglalkozó dolgozónak hogy szeretnék privilégium L bankszámlát. Ő megcsinálta az ajánlást és már mehettem a bankfiókba tovább intézni. Nem bonyolult csak felesleges kőr futása.
Maga a számla szerintem kiváló! Teljesen ingyenes (2 fizetés érkezik rá) csak éves kártyadíj van (~2-3e ft) ami ez első évben ingyenes

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#85621) adorjant


adorjant
senior tag

Nincs valakinek véletlenül s1366 alaplapja két Xeon procit letesztelni? :DDD

(#85622) Laraxior válasza adorjant (#85621) üzenetére


Laraxior
titán

Mit szereztel? :Y

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#85623) adorjant válasza Laraxior (#85622) üzenetére


adorjant
senior tag

Van egy kétprocis workstationöm,valószínűleg alaplaphibás,de megfelelő alkatrészek híján nem tudok mindent kipróbálni.
Nem tudom célszerűbb-e kiárulni az alkatrészeit,vagy keríteni cserealkatrészt (pl a benne levő 48gb ecc rammal is mit kezdjek,soha nem adok el ennyit :DDD )

(#85624) gps76 válasza dewil666 (#85620) üzenetére


gps76
őstag

Ez jónak tűnik, nekem eddig az Erste-nél volt online folyószámlám egy Visa meg egy virtuális Visa kártyával és a havi számlavezetési díj 1200 Ft volt, na bementem és számolgattunk a nőcivel mi az ami kedvezőbb, és átírtuk Egyszámlára, ennek 200 Ft a havi díja feltétele a 150000 havi érkezés, meg van olyan szolgáltatás ami itt fizetős ott meg ingyen volt ráadásul 5000 a kártya,1500 a virtuális, lehet minimálisan kevesebb az évi költsége. Úgyhogy ugyanott vagyok mint voltam. Valami jobb kellene. A feleségemé lenne a jó, az pedagógus akármi cskmagban van és szinte ingyen az össz. költség.
Apropó: Van még olyan törvény, hogy ha csak azért tartok számlaszámot mert a fizetés oda megy, a munkáltatónak nem kellene a költségbe beszállni?

(#85625) GIJoe válasza gps76 (#85624) üzenetére


GIJoe
addikt

Én olyanról tudok hogy ha te kp.ba akarod kérni, akkor ha nem is mind, de teljesíteni kell...

(#85626) Laraxior


Laraxior
titán

ASUS eePC
Legyen mondjuk így 22.000HUF.
Akku Windows szerint 2 óra. 320GB winchester, 2GB ram, Atom processzor, két szállal.
A töltő kábele forrasztott, de szépen tölti, egy zsugorcső mehetne rá esztétikai szempontból.

[link] [link] [link]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#85627) tahepa válasza dewil666 (#85620) üzenetére


tahepa
senior tag

Kösz.Próbálkozom.

(#85628) Zola007


Zola007
veterán

MOUNTEX-ben akcióznak téli túra és sportcuccokat, valaki nem akar társulni rendelésbe?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#85629) hcs57 válasza hcs57 (#85215) üzenetére


hcs57
őstag

Elkelt.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#85631) Calogero válasza Salex1 (#85617) üzenetére


Calogero
addikt

A levonást minden esetben a munkavállaló nettó - azaz adó- és járulékfizetési kötelezettség utáni - munkabéréből kell teljesíteni. A levonás mértéke főszabály szerint a nettó munkabér 33%-a, de az kivételes esetekben (például tartásdíj megfizetése vagy több letiltás teljesítése) elérheti az 50%-ot is. A levonást azonban nem kell teljesíteni - a tartásdíj kivételével - a munkabérnek abból a részéből, amely a mindenkori öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegét (2015-ben 28.500 Ft) nem haladja meg. Ez nem jelenti azt, hogy a munkavállaló tartozása ezzel megszűnik, vagy azt "el kell engedni", csupán annyi történik, hogy a levonás ideje későbbre tolódik. Sőt a késedelmi kamatok miatt ilyen esetben a munkavállaló teljes tartozása általában emelkedik is. Abban az esetben, ha a munkavállaló több munkáltatótól is kap munkabért az adott hónapban, úgy ez a mentesség csak arra a munkabérre nézve illeti meg, amelyből elsőként tiltottak le. Ennek a szabálynak a célja az, hogy a munkavállaló több, rövidebb tartamú vagy részmunkaidős munkaviszonnyal a letiltás szabályait ne kerülhesse meg.

(#85633) sto1911 válasza #05304832 (#85630) üzenetére


sto1911
veterán

Ez altalaban igy megy, nem VW-specifikus.

(#85634) atike


atike
nagyúr

Keresünk C+ programozókat és hálózatos emberkéket (informatikai, beléptető, riasztó, kamera hálózatok építése)... Részletek privátban!

(#85635) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Keresnék valakit, aki ért az elektronikához, és meg tudna javítani egy akkutöltőt. 18650/26650 Li-ion akkut töltene, csak most épp semmilyen akkuval nem hajlandó elindítani a töltést. Lehet, hogy csak kicsi a hiba, lehet, hogy nem is érdemes javítani, csak mire egy új ideérne Kínából, az túl sok idő.

(#85636) erik365 válasza ngabor2 (#85635) üzenetére


erik365
aktív tag

Nézz itthon Xtar-t, ha nem fontos az 1As töltő áram, akkor MC2.(2x500mah)
Ezeknek a legjobb a töltési algoritmusuk, egy 1A-es telefontöltő kell neki és kész.
Milyen töltőről van szó amúgy?

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#85637) Zola007 válasza #05304832 (#85630) üzenetére


Zola007
veterán

buta a magyar, ezért verik át ott ahol akarják és ezért tart ott midenben, ahol.
Azt mondja a videó, hogy 500 ezer itthoni használautó vásárlásból 25 ezer vevő kérte csak le az állásokat párszáz forintért?
Pff....most erre nit lehet mondani? Elképesztő arány, 5% :W

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#85638) erik365 válasza Zola007 (#85637) üzenetére


erik365
aktív tag

Van egy idevaló viccem, remélem nem gond.

Lucifer revíziót tart a pokolban, megfelelően gondoskodnak-e az ördögök a rájuk bízottakról.
Az első kondér alatt vígan lobog a tűz, a kondér mellett egy tábla:
NE MÁSSZ KI!
Lucifer kérdésére az ördög így felel:
- Ezek itt a németek. Szófogadóak, betartják a szabályokat.
A következő kondér is mintaszerű, ám tábla helyett itt egy géppisztolyos őr áll.
- Ezek itt az oroszok. Ha valamelyik megpróbál kimászni, az őr a géppisztollyal visszakényszeríti.
A harmadik kondérnál is minden stimmel, de Lucifer felvonja szemöldökét:
- Nem látom az őrséget, és tábla sincs.
- Ide nem is kell, ezek a magyarok.
Ha egy megpróbál kimászni, a többi visszahúzza. :U

1.4 T-jet M32

(#85640) ngabor2 válasza erik365 (#85636) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Egy Trustfire márkájú töltőről van szó, pár dollár volt 2 éve az ebay-ről.

(#85641) erik365 válasza ngabor2 (#85640) üzenetére


erik365
aktív tag

Nem biztos, hogy szórakoznék a javításával nem jó dolog egy lakástűz.
Nézz egy MC2-es Xtart, 2500Ft körül van itthon, hazai garival.

1.4 T-jet M32

(#85642) csapee válasza #05304832 (#85639) üzenetére


csapee
senior tag

Állapotot veszel nem kilométert. Miért lenne olcsóbb egy jobb állapotú de több kilométeres autó?
Mindenki a kilométert nézi mert azt könnyebb leolvasni, mint aláfeküdni. Meg is érdemli akit így átvernek...
Nem vitaindítónak szántam, de kicsit szánalmas ezen rugózni, mikor több mint 10 éve ezt szajkózza a sajtó. Egy legenda kell a vevőnek és meg is kapja.
Volt tesónak egy nyereményautója 2,7 millióért, csak ki lett gurítva a szalonból. Félmilliót engedett az árból de még ennyiért is cigánykodtak a legtöbben. Pedig 1 naposan már hirdetve volt, az se volt jó a kedves vevőnek. Ezt csak árnyalni írtam, hogy még a tutin is megy az agyalás.

Csapee

(#85643) Zola007 válasza #05304832 (#85639) üzenetére


Zola007
veterán

mindenképpen erősebb jogi szankciókat igényelne.
Említik is a cikkben, hogy évek óta megvan az adatbázis, ahol a növekvő kilométerekből egyszer csak csökkenő lesz, mégsem veszi a hivatal a fáradtságot, hogy ránézzen a körmükre. :U
Pedig az alábbi feladat egy általános iskola 3. osztályos matematikai témazáróban is a könnyebbek közé tartozna.

A Bolygóközi Kereskedelmi Szövetségben hajó-eladósdit játszanak Anakin, Obi-van, Sebulba és Qui-Gon.
Melyikük b...ta át Qui-Gont, mikor az X-Winget vette?

❶. tulaj: Anakin: újonnan vette, 0km
vizsga 2714: 74 millió fényév
vizsga 2716: 124 millió fényév
❷. tulaj Obi-van: Anakintól vette, 2717-ben 147 millió fényév
vizsga 2718: 198 fényév
vizsga 2720: 263 fényév
vizsga 2722: 336 fényév
❸ Obi-Van eladta Selbulba kereskedőnek 2723-ban 362 millió fényév
Qui.Gon megvette Sebulbatól 2725-ben 187 millió fényévvel.....

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#85644) dewil666 válasza Zola007 (#85637) üzenetére


dewil666
őstag

Honnan lehet kérni hivatalos km óra állást?
KPM?
Csak mert auto vásárlás lesz majd valamikor az idén.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#85645) mghltm válasza dewil666 (#85644) üzenetére


mghltm
addikt

itt

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#85647) lappy válasza Zola007 (#85643) üzenetére


lappy
őstag

És az árakról van vmi infód :C

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#85648) Zola007 válasza csapee (#85642) üzenetére


Zola007
veterán

Nincs olyan, hogy "megérdemli"
Mindig van ügyesebb, okosabb, tapasztaltabb, rafkósabb. A csalásra nincs mentség, még ha van rá eszköz is amivel elkerülhető.
Biztosan vertek már át téged is, engem valamivel, valahol, csak nem tudunk róla és ezért nyugodtan alszunk.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#85650) diablo1984 válasza csapee (#85642) üzenetére


diablo1984
veterán

"állapotot veszel, nem km-t"

jó ez a szlogen, a TC jól elterjesztette, de nem igaz!(mint ahogy az sem, hogy aki korán kell aranyat lel, mert lófaszt, nem leltem ma sem semmit)
én ha nem egy lefutott autót akarok venni, hanem olyat, ami kiszolgál és nem motorgenerállal kell kezdeni, akkor nem a 300ezret futottakat nézem, különben is egy hírdetésből mire lehet legegyszerűbben szűrni, csak a km-re! csak annyi a probléma, hogy amit hírdetnek 200ezerrel, abban is lehet 600 ezer, de amit 3-400ezerrel hírdetnek, abban sem lehetsz biztos, hogy nem 1 millióról tolták vissza, mert lehet azért 300lett, mert a belseje már erősen használt és 200at nem hinne el a paraszt!
szóval ha egy kereskedésbe bemegyek, akkor nézhetem a km-eket és röhögök, de ha a dunántúlra elmegyek és koppanok(tapasztalatból mondom), akkor szopás, mert bukom a kocsikázást is. amúgy is egy 400ezret autó a magyar piacon árulva egy lefingott szar, senki sem költ rá egy fillért sem, úgy is néz ki, olyan állapotú is, úgy adhatják is olcsóbban, de a legtöbb ember nem is tudja, hogy mekkora trágyadombot árul, csak jön a nem kellett rá költeni már 3-4 éve, nem azért mert jó a kocsi, hanem mert fos igénytelen a gazdája, mert a kopogó futómű, a 0-ás fék őt nem zavarja, vagy az, hogy az autó szenet okád magából.....
én elhiszem azt a statisztikát, hogy a kereskedésekbe bekerülő autók 99,9%-át visszatekerik, mert úgy eladható, meg nagyobb hasznot lehet rátenni, de hogy kicseréljenek rajta 2 talpast, az már pénzbe is kerülne, hát nem új autót árulnak ők.....

amúgy ez az óratekergetés nem csak magyar szokás, a német használtautó kereskedők(orosz, arab, lengyel), mind már még kint visszatekeri az órát, ez kell a kelet-európainak, mikor magyarban még le sem jön a trélerről, már a magyar is visszább vesz belőle, hogy mire magyarban bekerül a rendszerben, máris szép újszerű kevés km-es legyen, pedig csak teker, lemos és max kitakarít, az, hogy az ülésből darabok hiányoznak, azt meg lusták megcsináltatni, rövid távon használták, öreg gazda, aki úgy szállt ki belőle, meg ilyen barom szövegekkel jönnek, közben meg egy fossá futtatott vas, amit már kint kidobtak.....

tehát én úgy vagyok vele, hogy km-re szűrök, 300e km fölött leszarom a kocsikat, mert az is tekert, csak az még pusztulat is belülről, állapotra veszek meg autót és tisztában vagyok vele, hogy a gatyámat rá fogom költeni, mert jó autót nem ad el senki, pláne nem kereskedésbe......

autót csak magánszemélytől érdemes venni, ha az átcsesz, akkor könnyebb felelőst keresni, meg egy jól elhelyezett "dögölj meg gyökér" egy átcseszés után még érhet is valamit, a kereskedő arca meg sem rezdül egy reklamáció során.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.